Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) dz1989 válasza COMPOT (#37100) üzenetére


dz1989
senior tag

:) P.ü.

[ Szerkesztve ]

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#37102) Stylewars_kp válasza dmad (#37017) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Utáltam floppyt használni. Alufóliába kellet tárolni, mert volt rá példa, hogy a mobiltelóm közelébe leformázódott. :DDD

(#37103) KSparrow válasza Stylewars_kp (#37102) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szerintem vagány volt. Én szívesen használnám, bár ennek az az oka, hogy van egy Win 95 laptopom, ami Csak floppyval tud kommunikálni. Persze a rendes gépben már nincs... És a laptop olvasóját is javítani kellene. Egyszer lehet belefogok.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37104) totron


totron
addikt

Nokia 6310-et cserélnék (bronz-zöld). Kopott, indítási dallamot kiadja magából, ellenben nem cseng, csak rezeg. Mitől van ez? Csengőhangok böngészésekor sem szólal meg. Cserébe 7210 jöhet, de bármi érdekel és bárkitől, aki nem vateranepper mentalitású.

Vagány volt a floppy, főleg a hangja, modembejelentkezéssel egyenértékű agyba égés.

(#37105) zorzy4 válasza totron (#37104) üzenetére


zorzy4
őstag

Az indítási dallam, a beszédhangszórón megy.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#37106) orion1025


orion1025
őstag

Kis segítségre lenne szükségem. Adott egy Nokia E71 aminek a szoftverét frissíteni szeretném, de a Nokia Suite nem talál hozzá semmit. Egyáltalán működik még ez a "szerver"?

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#37107) Fancy-boy válasza orion1025 (#37106) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Úgy már nem fog működni:

[link]

(#37108) quailstorm válasza orion1025 (#37106) üzenetére


quailstorm
nagyúr

phoenix és valahonnan kukáznod kell SW-t ami nagyon nem lesz egyszerű

MS Bellénél régebbit nem tartott meg

(#37109) orion1025 válasza quailstorm (#37108) üzenetére


orion1025
őstag

Nálam még egyetlen Phoenix sem működött, ez a nagy problémám, pedig három gépen is próbáltam (XP, Win7, Win 8.1), folyamatosan hibákat dobál a telepítéskor, vagy ha az rendben megtörtént, akkor nem indul.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#37110) KSparrow válasza orion1025 (#37109) üzenetére


KSparrow
senior tag

A telefont is előbb fel kell ismerje a gép, legalábbis a típust. Csak csatlakoztatni kell nokia módban, utána mehet az FW.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37111) quailstorm válasza orion1025 (#37109) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én meg pontosan ezen három oprendszeren használtam eddig sikerrel...
Minden Windows telepítés után a függőségeket rakom fel először, nem tudom Phoenixnek kellhet-e valami. Függőség alatt a Visual c++ 32-64 bit 2005-2015 értendő, meg dxwebsetup.

(#37112) orion1025 válasza quailstorm (#37111) üzenetére


orion1025
őstag

Ezek mind telepítve vannak, de semelyik JAF vagy Phoenix verzió nem indul el, random hibákkal.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#37113) quailstorm válasza orion1025 (#37112) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudok mit mondani. JAF-ot csak XP-n használtam. Egyébként ez volt az egyik ok ami miatt megtartottam a Core2Quad gépemet. Új gépre nem fogok se XP-t rakni se drivert vadászni.

(#37114) zorzy4 válasza quailstorm (#37113) üzenetére


zorzy4
őstag

Egy core2quad gépen xp használni vétek volt már akkor is. Az utoljára pentiumon volt életszerű. Nálam a a régi ericssonok miatt van egy win 98 és win 95 laptop. A phoneix jaff nekem win 10 alatt is hibátlanul megy.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#37115) quailstorm válasza zorzy4 (#37114) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Eredetileg 2010-ben Celeron E3200 volt benne és 2GB RAM. Nem telepítettem újra, csak raktam mellé a következőket, 7, 8, 8.1, aztán a 10-et.
XP-n kívül nincs 32-bites rendszerem (régi játékok+DOSVM és 3.11-es appok+fos driverek), szóval vétek nem vétek, DX11-es kártyával, ez van. Legalább nincs teljesítményproblémám.
De Ivy Bridgre már végképp nem akartam XP-t.

Pont azt szeretem a Core2 Quad gépemben, hogy XP-től W10-ig bármi kielégítően fut és rajta is van egyszerre az összes. Most hogy mellette van egy Ivy, párhuzamos munka is megvalósítható. Nem kell a Win10-es munkát megszakítani egy XP-ért. Vagy két gép két monitor, Linux és Windows.

W98SE-t én egy 633-as P3 gépen használtam a Nokia 3310, 3410-hez, de alighanem az cserélve lesz Athlon XP-re, legalábbis fizikailag kicseréltem, de telepíteni nem értem rá.

[ Szerkesztve ]

(#37116) orion1025 válasza quailstorm (#37113) üzenetére


orion1025
őstag

Probléma megoldva. Az egyik Phoenix csont nélkül feltelepült 8.1 mellé, de a flash fáziskor folyamatosan összeomlott a win, így elõszedtem a régi notim, ami pont ilyen célokra van betárazva. Ott már normálisan mûködött XP alatt, illetve ha már buherálva lett, akkor kapott egy függetlenítést is azzal a lendülettel. Most legalább már tudom mik kompatibilisek egymással, így a jövõben vélhetõen gördülékenyebben fog menni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#37117) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv kollegák!
Szereztem egy Siemens S55-öst, két akksi is van, de rámérve az akkura 0 voltot mutatott a multiméter. Utána töltőre dugva nem indult el a töltés. A készülék egy Nokia akksival bekapcsolt.
Utána beletettem a Siemensbe a saját akkuját, két drótot rábarkácsoltam a + és - pólusokra, feltettem töltőre, és a Nokia akksit a drótokhoz érintve bekapcsoltam. Elindult a készülék, bekapcsolva maradt, Nokiát leszedtem, de nem indult el a töltés. Így maradt kicsit, majd kikapcsolt.
Viszont újabb bekapcsolás után már azt írta ki, h akksi üres, kérem töltse fel, viszont továbbra sem indul el a töltés.
Akksik nem púposak.
Mire számíthatok, mi fog történni jó vagy rossz esetben?

(#37118) quailstorm válasza zolikaDB (#37117) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha csak simán bedugod a töltőt akkor a telefonban a sarukon mérned kell a 4,2V-ot akku nélkül is. Ha ez megvan, nem a töltésvezérlő a hibás.
Rossz Siemens akkura meg 2 megoldás van.
3nap-1hét konnektor.

Bikázás egyenárammal. Sajna okostöltő ilyennel nem tud mit kezdeni.

(#37119) zolikaDB válasza quailstorm (#37118) üzenetére


zolikaDB
veterán

1, Ha csak simán bedugod a töltőt akkor a telefonban a sarukon mérned kell a 4,2V-ot akku nélkül is. Ha ez megvan, nem a töltésvezérlő a hibás. Hanem az akku?
2, Rossz Siemens akkura meg 2 megoldás van.
3nap-1hét konnektor.
És értelme van? Tehát lesz eredménye, vagy egy 20 perces akksit kapok érte cserébe? :) Elvégre is, 14 éves maga a készülék, az akksi meg eredeti Siemens(nek tűnik).
3, Bikázás egyenárammal. Sz.r vagyok fizikából. Ez hogy működik a gyakorlatban és mire jó? (gondolom, amit én csináltam, az is bikázás...)

(#37120) quailstorm válasza zolikaDB (#37119) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Működhet, nyilván világ végére nem mész vele, de én pár reménytelennek hitt Siemens akkut visszahoztam így, asszem M35-be kettőt, C45 tán nem volt ilyen rossz. M35 az 3 napig volt töltőn mire felkúszott 3,7V fölé.
Nyilván az akku rossz ha nem a telefon. Azt tudjuk hogy bekapcsol, ha tölteni is tud, akkor egyértelmű mi van...

Bikázásnál jóval többet adunk az akkunak mint a gyári érték. Fogod a labortápot aztán nyomod neki ezerrel, 5-6V-ot is akár, csak 10 percnél többet ne, ha melegszik akkor se, szóval óvatosan.
Amíg az elektronika lekapcsolja a cellát, addig nem lehet vele mit kezdeni amúgy se.

Fel kell hozni a cella feszültségét egy olyan szintre, hogy a védőelektronika már nem kapcsol le. Onnantól tetszőleges Li-po töltővel tölthető.

[ Szerkesztve ]

(#37121) zolikaDB válasza quailstorm (#37120) üzenetére


zolikaDB
veterán

Most reggel rájuk mértem, és 3 illetve 3.2V-ot mutatnak.... Bikázás után ugye, amit a Nokia akkutól kaptak, és az egyik egész éjszaka töltőn volt (a 3.2-es).
Szóval, folytatom, aztán látjuk.
Mondod, h akár 6V-ot is lehet neki adni labortáppal... Ezzel azért ne ugorjak neki, ugye? :DDD

(#37122) Earl_Muttley válasza zolikaDB (#37117) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Szerintem én ismerlek, ha nagyon lassan kaptad meg a két S55öt, amiért utólag is sorry!

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#37123) zolikaDB válasza Earl_Muttley (#37122) üzenetére


zolikaDB
veterán

Persze, ugyanarról beszélünk, semmi gond! Most pedig keressük a megoldásokat!

(#37124) quailstorm válasza zolikaDB (#37121) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mondtam már, hogy okostelefon le fogja szarni. Unokatesóm Hyperion EOS0606i-je legalábbis így tesz. 3,2V-on mer lehet elkezdené tölteni, az az áramerősséget növeli.

(#37125) zolikaDB válasza quailstorm (#37124) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mármint, elkezdhetem tölteni a Siemens S55 akksit egy 6V-os autóstöltővel? :Y

(#37126) quailstorm válasza zolikaDB (#37125) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, de egyébként is leszarná, hogy rádugod, mert nem érzékelne semmi tölthetőt.

Ez egyébként se Li-po töltő.

[ Szerkesztve ]

(#37127) zolikaDB válasza quailstorm (#37126) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor marad az, h töltöm a saját töltőjével még pár napot... :D

(#37128) --HARDCORE-- válasza quailstorm (#37113) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ivy Bridge-hez van még XP driver. Vadászni se kell. Gyártó olalán kint van. Pont ezért váltottam erre, meg mert olcsó volt, és a core2quad teljesítményét hozza, kb fele annyi fogyasztásból. (x5460-> i3-3220) Nem utolsó sorban nincs külön északi híd, ami meg van, az semennyire nem melegszik. Még a procihűtőre se raktam vissza a ventit.. 28°Choz fölösleges. (FPU terhelés esetén is 40°C alatt marad.) Legközelebb a tápom cserélem le olyanra ami el se indítja majd a ventijét evvel a géppel.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#37129) quailstorm válasza --HARDCORE-- (#37128) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az odáig oké, csak a meglévő telepítésem sérülés nélkül nem lehet átvinni. Én az újratelepítést akartam elkerülni, XP még Haswellen is megy gond nélkül. Viszont nekem csak az a célom ha XP kell, hogy 2000 körüli fosjátékok, meg a már beállított letesztelt telefonbaszkurálás menjen és ne kelljen soha többé szenvedni vele. Arra meg bőven jó a C2Q.

Jelen pillanatban a Dell 3010-et bármikor le tudnám cserélni szívfájdalom nélkül, a C2Q gépről nem mondható el, mert túl sok meló volt vele, meg 4TB belső HDD 6 oprendszer...
Viszont "bagóért" van mellette egy erőmű, ami már munkára is meg gameplayre is kellett. Párhuzamosan be lehet kapcsolva kétféle rendszerrel két gép egy asztalon, új gép pici helyet foglal, monitor bemenetválasztós. Nem bántam meg ezt a nem szokványos megoldást egyáltalán.

Az i5-3470 meg az L5420-nak több mint dupláját hozza, úgyhogy én nagyon örültem :DDD
Sajna G41-es a lapom, 1333 FSB mellett húzni nem lehet. Viszont cserébe 50W TDP. Celeron E3200-nál sokkal jobb volt, így is megérte anno.

(#37130) --HARDCORE-- válasza quailstorm (#37129) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Bevallom nem próbáltam ki, hogy egy LGA775re telepített XP-t elfogad-e ez a gép, de a win7-et most nem volt kedvem újrarakni. (minek, 1 év múlva úgyis jön az ssd gariztatása... :)) ) PS/2-es billentyű viszont kellett, hogy a jelszavam beírjam és esetleg elkezdje magától felismerni az új hardvereket. Persze driver installálás, minden megvolt ami kell, és így nincs gond a Win7-tel.
Én is eddig a hétig használtam P5Q3+X5460-at, de picit sok volt a fogyasztása 0-24ben. Meg kellett +1 chipset hűtő venti. Amúgy sebességre nem volt panasz.
A játszósabbik gépem meg tavaj változott át P5Q-E E3300 4890-ről Sabertooth X58+ X5675 + 5770re. :D Igen, némi XP-s játék miatt kellett egy kompatiblis kártya. Bár elvileg a 960hoz még van driver, de akinek van már Spy10et használ vele (vagy már annyira új a gépe, hogy lassan a 7est se engedik felrakni neki), nekem meg épp nem futja most rá, hogy csak úgy kipróbáljam. De én is szeretem azokat a gépeket, amiknél még van szabadságérzet. :)
A legjobb az MSI K9MM-V, 5200+ X2-es gépen futó Win98SE.. :)) Van ennél újabb gép amin még hibátlanul elindul vajon? :U :D Csak költői kérdés... :)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#37131) MurdR


MurdR
veterán

Valakinek nincs elfekvőben Nokia autós kihangosító szettje? Én nem tudom hova pakolhattam :(
Illetve ha van esetleg valakinél W124-es Mercibe való autóstelefonja.... :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#37132) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Egy Siemens A40-nél egy adatkábel mire jó?
[link]

(#37133) quailstorm


quailstorm
nagyúr

talán ilyen

elvileg külön van data meg flashkábel de nem vágom mi lehet más

itt keress

[ Szerkesztve ]

(#37134) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Használt, szép állapotú, hátlapján asztalkopott Nokia N810 eladó.
Valamint használt, jó állapotú Nokia N900 eladó, sajnos se doboz se tartozék egyikhez se, csak akku.
N810-hez van gyári műbőr tok, bár elég csúnya már.

Képek: N810 N900

Lesz normális fotó is majd. Igen N810 kijelző bal felén kicsit sárgás, azzal nem tudok mit kezdeni.

Mit érnek ezek mostanában?

Annyi kérdésem lenne még, hogy ha itt van eBay-es külföldre eladó, akkor mivel szokott postázni? Én még csak Máltára küldtem a Magyar Postával csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#37135) FoxiestFox válasza quailstorm (#37134) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Akkor nekem mégsem hoztál?

(#37136) quailstorm válasza FoxiestFox (#37135) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Még nem dugtam fel a töltőre csak azt az egyet.

Most már legalább 2 jó van. Az is sárgás bal szélen :DDD Viszont az még kevésbé karcos, nincs ott a kopáscsík a billentyűn a sok nyitogatástól.

[ Szerkesztve ]

(#37137) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Nokia BP-4L eredeti akkut szeretnék venni, nem baj ha használt és nem 100-as, csak akkor az az árában is megmutatkozzon.
Valamelyik nagyon értelmes kidobta a sosem használt N810 dobozát a sosem használt akkuval együtt :U

Természetesen az akku egy használtabb N810-be menne, onnan meg az újba.

[ Szerkesztve ]

(#37138) david476


david476
újonc

Sziasztok!
Van-e valakinek véletlen motorola 3200 vagy 3300 eladóba?

(#37139) tompibest


tompibest
újonc

Sziasztok 7110 problémában kérném szakértők segitségét. ALPINE CXA-B200 hub nokia kihangositóm ( módositott cark 91) 6310 telefonnal működik, de a 7110 nem csatlakozik.Kiirja hogy autó üzemben van, de a rádióm Alpine iva d 900 már no phone felirattal feladja.Ezekkel működik még:5110,6110,5310,6210,6310i,5130. Bár a gyártó sem irta a listában hogy kompatibilis lenne, de a sima nokia cark 91 tudja kezelni.Illetve mit lehet tenni az ékezetes telefonkönyv problémával, beraktam a sim kártyám és minden ó,á betűs névnél csak a telefonszámot irja ki.Amúgy egy álomszép készülék imádom. :F

(#37140) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Urak. N-Gage QD kezel memóriakártyára másolt játékokat? :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#37141) FoxiestFox válasza Earl_Muttley (#37140) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen.

(#37142) KSparrow válasza tompibest (#37139) üzenetére


KSparrow
senior tag

Szia! Sajnos én nem tudok, de még ötletem sincs, hogy a topicban ki tudná. Elképzelhető, hogy nem kompatibilis, bár furcsállom, hiszen ha a többivel megy, a 7110-zel is kéne.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#37143) Dlink321b válasza zolikaDB (#37117) üzenetére


Dlink321b
csendes tag

Tapasztaltból mondom hogy azok az akkuk amiket "bikázni "kell tehát le vannak nullázódva azok kuka.

(#37144) kovy79 válasza Dlink321b (#37143) üzenetére


kovy79
őstag

Én pár éve kb 3-400db vegyes akksit kaptam (amiket évek óta nem használtak), és még mindig azokból pótolom a hiányos telefonokat.
Persze volt pár >10éves, ami kuka, de pl. eddig biztos felhasználtam 50-60db bőven 8-10 éves BL-4C/5C akksit és max 1-2db volt kuka. A legtöbbet bikázni kellett. Én nem teszek telefonba olyan akksit, ami feltöltés után 1-2 héttel lemerül, tehát mondhatjuk jónak a felhasználtakat.
Én tapasztalatból mondom, hogy a legtöbb pl. 8 éve polcon csücsülő Li-Po, Li-ion, teljesen lemerült akksival nem igazán van gond.
Persze a NiCD, NiMh akksik a felépítésükből adódóan tényleg elhaláloznak, de a lithium akksikkal nincs sok baj.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#37145) Dlink321b válasza kovy79 (#37144) üzenetére


Dlink321b
csendes tag

Igen a NimH -nál fordulnak elő inkább azokra gondoltam inkább elnézést.

(#37146) arkades válasza Dlink321b (#37145) üzenetére


arkades
aktív tag

Hát azok már tényleg nagyon régiek. Én mondjuk örülnék egy jó állapotú 3310-es akksinak. Múltkor vettem egyet, de sajnos ez sem bír ki többet 3 napnál. Gondolom pár évet ücsörgött valahol.

Каждый дрочит как он хочет.

(#37147) stufen2


stufen2
tag

A régi nokiákon, mire volt jó a field test program? Mit lehetett vele csinálni?

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#37148) nokiauser válasza stufen2 (#37147) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Más néven Net Monitor, közönséges halandóknak gyakorlatilag semmi jelentősége. Hálózati mérnököknek adott cellainformációkat.

(#37149) stufen2 válasza nokiauser (#37148) üzenetére


stufen2
tag

Köszi

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#37150) Dlink321b válasza nokiauser (#37148) üzenetére


Dlink321b
csendes tag

Erről jut eszembe hogy annak idején hallottam olyan telókról amiken valami funkciót aktiváltak és egyéb frekvenciákra is rá tudtak mászni persze gondolom nem legálisan. Erről tud valaki mondani valamit hogy mellyek voltak ezek a telefonok és mit csináltak velük.???Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.