Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

Nincs valakinek elfekvőben felesleges, de még relatíve jól használható, Nokia 6150-be való akksija? Csokikért, vagy innen valami(k)ért: [kép] [kép] [kép]
Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#38702) Zotykoresz


Zotykoresz
csendes tag

Üdvözlet.

Van pár új 7710 kasznim, ha valakit érdekelne.

Nokia 7710 => Samsung Galaxy Mega 6.3 => Lenovo Phab Plus => ???

(#38703) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Iphone 4S 16 GB retrónak számít már (2011 gyári)? Külső Böngésző vagy 4-5 éve nincs hozzá Opera. Rajta lévő iOs 8 is 2014 kiadás. (ami a böngető motort illeti)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#38704) tailor válasza zoltanz (#38703) üzenetére


tailor
őstag

Számomra ez még nem retró, mert ugyanúgy egy tapicskolós tepsi (bár picike tepsi :) ). Nekem a nyomógombos korszak végéig tart a "retró", de ezzel lehet, hogy más nem így van :) De tuti van olyan, aki pl. a színes kijelző előtti korszakot tartja csak retrónak...

(#38705) quailstorm válasza zoltanz (#38703) üzenetére


quailstorm
nagyúr

30 pines alma gyakorlatilag már retro. Én 10 évnél húzom meg a határt, más meg merev, akkor sem mozgatja az idővonalat, ha eltelik 5-6 év.

(#38706) zoltanz válasza quailstorm (#38705) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem akkor félretró.
Sajnos kis "szépséghibája" telónak, powebank vagy töltő legyen kéznél mert a töltővezérlőjével van valami. Össze vissza mutatja a százalékokat, kipórbáltam több aksit.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#38707) draco31


draco31
veterán

Hello!
Van egy Nokia 3330, és egy 3510i többek között, sajátok voltak, de akku már egyikben sincs rég. Gondoltam csak vennék egyet.
BLC-2 ami jó mindkettőbe?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#38708) --HARDCORE-- válasza draco31 (#38707) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

igen az jó beléjük.

nekem meg lenne egy patika 3560 csak egy 3510 vagy i alaplap kellene hozzá. i-hez van kijelzőm is.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38709) draco31 válasza --HARDCORE-- (#38708) üzenetére


draco31
veterán

Az gyakorlatilag egy másik fajta előlap, meg szürke oldalak a narancs helyett, meg a fehéres 3510 helyett?
Bár ahogy nézem a gombsor lyukak távolsága is más a közbetéten.

Elég gyakori telefon volt pedig a 3510i, biztosan kerül egy.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#38710) --HARDCORE-- válasza draco31 (#38709) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Minimális eltérések vannak, de az előlap ugyanaz.
Egy 3595be már raktam 3510i lapot, csak a csengő hangszórónak kellett egy kis extra kivezetés.
3560nál faragni is kell, mert az e-sim-es gyárilag.

Nekem jobban tetszenek ezek az amcsi verziók, az Európaiakhoz képest.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38711) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38712) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

20 évvel a megjelenés után Zsírúj (házú) Nokia 6230asok?
Simán! :K
A gombsor is jön természetesen. :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38713) tailor válasza --HARDCORE-- (#38712) üzenetére


tailor
őstag

:C

(#38714) quailstorm válasza --HARDCORE-- (#38712) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Honnét van a ház? Éppen tegnap pakoltam rá játékokat az enyémre és sajnos elég kopott már a plexi is nálam.

(#38715) --HARDCORE-- válasza quailstorm (#38714) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

[link] Tőle van, sajnos már nincs készlete. De meg lehet kérdezni, hátha lesz még.
Néha érdemes átböngészni a kínálatot az ebayen. :R

Viszont vettem hozzájuk egy 2GB-os RSMMC-t, persze hogy nem látják (a 6230-asok)... :(
A kártya működik.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38716) novinyul válasza --HARDCORE-- (#38715) üzenetére


novinyul
veterán

512MB-ig tudták olvasni. 6230i tudta az 1GB is, bár lehet hogy megy a 2GB is.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38717) --HARDCORE-- válasza novinyul (#38716) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Félreinformált egy leírás akkor. :( Köszi! :R

Ja amúgy még van 4db ezüst előlapja az ebayesnek! quailstorm :K

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#38718) quailstorm válasza --HARDCORE-- (#38717) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Köszi, előlap kell, plexi karcos meg a bal fele levált. Hátlap még OK. Meg a gombsor is kopott, abból is akkor lesz egy másik.

(#38719) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Ugyan nem mobil, de talán megér egy említést, hogy sikerült nemrég szereznem végre egy ilyen gyöngyszemet:

Nokia 447Xi. :C Ingyen volt, csak érte kellett mennem, és haza kellett cipelnem. De nincs okom panaszkodni, működik szépen mindene. Nagyon szép képe van, csak sajnos nagyon nehéz úgy lefotózni, hogy az élethűen visszaadja, nem is nagyon sikerült.
Most már csak egy LCD-t kéne szerezni. Anno volt egy a munkahelyemen, de nem lehetett leboltolni, hogy selejtezzék le, pedig minden további nélkül vettem volna a helyére új monitort, ha az az ára a "korai" nyugdíjazásnak. :( Az egyébként egy átbrandelt ViewSonic volt. Ezt nem bontottam szét, szóval nem tudom, milyen a képcső benne, de valószínűleg Sony, a hátán levő matricán szerepel ugyanis a "trini" szócska.

Ja, és szerváltam egy ilyet is, csak hogy legyen ON topic is:

Soha eddig nem hallottam erről. Nagyon érdekes, hogy a DECT rendszer őse előbb városi léptékű hálózatként jelent meg, és csak később csinálták meg az egy lakásnyi léptékű hálózatot, modernebb kivitellel. :Y Ezt is ingyen szerváltam. :))
A formavilág amúgy nagyon bejön nekem, van egy kis retro future feelingje. Ja, és ne feleddkezzünk meg arról sem, hogy ez akkor jelent meg, amikor még a 450-es mobilok voltak, amik önvédelmi eszköznek sem voltak utolsók. Ez azokhoz képest lényegesen kisebb és olcsóbb is volt, ez volt anno a fő selling pointja.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38720) tailor válasza sz.balazs.95 (#38719) üzenetére


tailor
őstag

:C Szép fogások!

(#38721) Zsolt,72 válasza sz.balazs.95 (#38719) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Ilyen típusú Nokia monitor nálam is megfordult régebben. Kedveltem, tényleg nagyon szép képe van.

Az a {Forum személyi telefon} is nagyon szép és igazán ritka fogás. Anno hallottam róla, hogy van ilyen, de látni még nem láttam. Egészen ma estig. :D

 iPhone 15

(#38722) FoxiestFox válasza sz.balazs.95 (#38719) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A retro pc-s topikban várunk (főleg én :D ) a crt-vel.
Én is most guberáltam elő a nagy crt-met az asztal alól, még mindig durva a cucc.

Illetve van egy kis Sonym is, míg a nagy nem fér az asztalra, ez épp csak. :D

(#38723) sz.balazs.95 válasza FoxiestFox (#38722) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Egyszer már kéne csinálnom egy galériát, mert lett egy pár cuccom mostanában. :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38724) FoxiestFox válasza sz.balazs.95 (#38723) üzenetére


FoxiestFox
félisten

(#38725) sz.balazs.95 válasza FoxiestFox (#38724) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ne is mondd. :O
No, de nemsokára lesz saját kis raktáram, és azzal már sokkal jobb lesz a helyzet. :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#38726) zolikaDB válasza FoxiestFox (#38722) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ó basszus, térdem beremegett...
NFSU?

(#38727) FoxiestFox válasza zolikaDB (#38726) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jaja, Underground 2.

(#38728) draco31


draco31
veterán

Hello!
Sikerült megszereznem egy régi álmom, Sony Ericsson W980-as.
Működése hibátlan, egy dolog van, a teljes hátlap valami ilyesmi bevonattal van ellátva.
Próbálkoztam már izopropil alkohollal, az úgy tűnik nagyon nem bántja, vagy csak én nem bántom eléggé.
Más ötlet esetleg?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#38729) novinyul válasza draco31 (#38728) üzenetére


novinyul
veterán

Aceton kell neki :) Sajnos a gumis bevonat egyszerűen lerohad :(

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38730) draco31 válasza novinyul (#38729) üzenetére


draco31
veterán

Később megpróbálom vele, talán van itthon az is.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#38731) phosphate


phosphate
csendes tag

Sziasztok!
Én alapvetően Sony-Ericsson rajongó vagyok, de lenne néhány Nokia amit szeretnék a gyűjteménybe.
Kicsi a gyűjtemény, de szinte minden darabot sikerült 99%-ban gyári alkatrészekkel új, nagyon újszerű állapotra hoznom. Sajnos retro, de új telefonokra nincs keret, így marad az újszerűek vadászata és felújításuk.

Azért ide írok mert hardveraprón kicsi az esélye, hogy jelentkeznének a keresésemre:

- Van egy nagyon megkímélt N-gage classicom, amit anno vesztemre kölcsönadtam és a középrész megsérült.
Esetleg van nektek ép középrészű classic ami egyébként csak bontásra lenne jó?

- Amit még nagyon szeretnék az egy 6600 classic fekete (volt ilyenem). Ehhez vagyok most gyári burkolatvadászaton ill. billentyűzet, középrész amit keresek, utóbbit ép kamera krómmal ill. fekete félgyűrűvel.

draco31 - acetonnal én nem esnék neki, főleg töménnyel nem. 1 napos alkoholos áztatás, mikroszálas frotírral jópár óra maszatolás, újra beáztatás és valószínűleg lejön. Én 100% etil-alkohollal (Alkonek) 2x már csináltam ilyet, sikerült, de ronda lett a fényes natúr hátlap (s500i) ami a festetlensége miatt már nem mutatott jól a telefonon. A K810i egész elfogadható lett, de hanyatt attól se estem.

[ Szerkesztve ]

(#38732) draco31 válasza phosphate (#38731) üzenetére


draco31
veterán

Köszi!
Kis időm lesz, megpróbálom újra az etillel.
Itt az a baj, hogy ragad a telefon hátlapja, így kell vele valami.
Nem is emlékeztem hogy a K810i is ilyen, bár jobban belegondolva a K800i-m re vettem annó utángyártott K810i kasznit. Hmm régi szép idők. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#38733) phosphate válasza draco31 (#38732) üzenetére


phosphate
csendes tag

Én se emlékeztem, csak most kezembe került a lebontott burkolat ahogy hirdetgetem a felesleges alkatrészeket és akkor lett gyanús, hogy bizony ezzel is maszatoltam (legalábbis így emlékszem - lehet rosszul és csak öregszem). Az S500i-ben vagyok biztos teljesen.

(#38734) zolikaDB válasza draco31 (#38732) üzenetére


zolikaDB
veterán

2db Sony P1i-t már megcsináltam, gyógyszertári alkohollal.
Teszek majd fel fotót.

(#38735) Dlink321b


Dlink321b
csendes tag

Sziasztok . Nokia Asha 210 Black -hez keresek magyar nyelvű firmwaret (RM-928) (059R910: RM-928 EURO_B2_BLACK_HUN_HU) vagy olyat amiben választható magyar nyelv is. A neten csak olyat találtam amiben csak angol és más nem magyar van , végül is működik azzal is . csak gondoltam hátha valakinek megvan . Ha valaki tud segíteni ezügyben kérem írjon privátban. Köszönöm :R :R

(#38736) renegat1 válasza Dlink321b (#38735) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Itt: [link] . Beírod a product kódot (059R910)

(#38737) Dlink321b válasza renegat1 (#38736) üzenetére


Dlink321b
csendes tag

Millió köszönet érte..... :R Köszönöm

(#38738) Galla007


Galla007
csendes tag

Sziasztok !
Esetleg ha valakit érdekel természetesen nem üres a doboz! :)

(#38739) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van egy gyári iPhone 4S 16GB tartaléknak új aksival.
Edge hálózattal kipróbáltam megy a navigáció email iMessege , valamint van rajta sok játék, veszteséges tömörítésűzene AAC, és relatí türhető fotókat is készít.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#38740) Zsolt,72 válasza zoltanz (#38739) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Nálam is van a gyűjteményben egy iPhone 4s, még az eredeti akkumulátor van benne. Kb 6 órát bír ki, ha csak telefonálok vele :) , navigálni inkább meg sem próbáltam. Nagyon szép, hibátlan állapotban van.
A kamera valóban jó, a saját szintjén mérve.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15

(#38741) zolikaDB


zolikaDB
veterán

(#38742) novinyul válasza zolikaDB (#38741) üzenetére


novinyul
veterán

A sok harapott alma :D

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38743) zolikaDB válasza novinyul (#38742) üzenetére


zolikaDB
veterán

3GS, 4S, 5S.
3GS alig volt használva, nosztalgiabol vettem, 10+ ezer körül, akkor, amikor mindenki az ujat, gyorsat keresete és az első okostelefonok nem értek semmit, mentek a lecsóba.
4S-bol volt pár, de mivel ez fehér, maradt nálam, sose használták, dobozos, mindene megvan, nálam csak üvegfóliat kapnak, hogy néha ha piszkalom, ne legyen karcos.
Az 5S-t is 15e körül vettem, valami céges vásárlás volt egykor, de nem osztottak ki, ment a szekrénybe, és amikor leltár volt, elpasszolgattak.
Én vettem le a foliait :)

(#38744) novinyul válasza zolikaDB (#38743) üzenetére


novinyul
veterán

Ezek a jó vételek :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38745) zoltanz válasza zolikaDB (#38741) üzenetére


zoltanz
nagyúr

3GS annyira ikonikus fizikailag, manapság is sokan hirdetnek képével neten valamint szervíz cégtáblán stb is.
Akkoriban drága volt, viszont, a menüje nem kadozott, és aktívan segítették a 3D játékfejlesztőket (plusz erős Gpu)
A gyerekem unatkozott vagy le kellett ültetni elég volt elindítani egy játékot rajta, rohat szép modern grafikája volt, szőrös kis animált vicces figurák stb.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#38746) FoxiestFox válasza zoltanz (#38745) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Parenting level 99 :DDD

(#38747) zolikaDB válasza zoltanz (#38745) üzenetére


zolikaDB
veterán

Alapvetően az "okostelefonozást" Nokia 3650-el kezdtem.
Aztán amikor az "új kor" első normális okostelefonját akartam megvenni, egy Photo Hall-os Nokia N97 minire akartam rarepulni. Nem érdekeltek az akkor feltörekvő gyártók és rendszerek (Apple, Samsung, Android....)
Az elv a szokásos volt: Nokia, bevált, Symbian, bevált, kapott érintőképernyőt, wifit, jó lesz az.
Végül öcsém rangatott be a Telekomhoz, hogy az a Nokia annyira nem is... Vegyünk iPhone 3GS-t... Nem igazán volt hozzá kedvem.
Életem egyik legjobb telefonja volt, legjobb vétele, és nagyon minőségi váltás a korábbi készülékekről. (Asszem a sima 3-al szemben ebben javítottak a "videokártyát", RAM-ot bővítették, kapott AF-es kamerát, videofelvételt, MMS támogatást, ami már egy kalap nyulbogyot nem ér. A lányom viszont nagyon nagy kedvvel forgatja. Leülünk, kipakolom a nem annyira féltett mobilokat, megtisztogatjuk, töltőre rakjuk, amit kell, bekapcsoljuk, birizgaljuk kicsit, és ez is egy délutáni progi tud lenni.)

(#38748) quailstorm válasza zolikaDB (#38747) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jaja, az iPhone 3GS hardvere az a Nokia N900-hoz áll közel. Míg a teljes S60v5 visszaugrott kb. a Nokia E52-E72 szintjére, bőven az E90-N95-N82 alá. Az egy hatalmas baklövés volt...

(#38749) novinyul válasza quailstorm (#38748) üzenetére


novinyul
veterán

Sajnos a Nokia nem vette észre a bajt :( Az iPhone megváltoztatta a mobiltelefonos használatot(akkor még nem volt okos mobil az iPhone, legalább is ugye hiányzott a piactér) Pedig a Nokia-l meg volt minden hozzá hogy csináljanak egy hasonló mobilt(mondjuk volt is már készen) De a debil és ostoba vezetés nem hitte el hogy változtatni kell! Látjuk a végét a történetnek :(

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#38750) nokiauser válasza quailstorm (#38748) üzenetére


nokiauser
aktív tag

A kezdetektől az N900-ig Nokia telefonjaim voltak. Úgy harangozták be, hogy ez a jövő, aztán kis idő múlva azt írták, bocsi, de ez egy zsákutca. Akkor úgy tele lett a hócipőm, hogy elcseréltem egy Galaxy S-re, azóta csak ilyen sorozatú telefonokat használok.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.