Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) meroly válasza #43960832 (#20000) üzenetére


meroly
veterán

Ezért képes voltál üres hsz-t írni? ;]

Impossible is nothing

(#20002) #43960832 válasza meroly (#20001) üzenetére


#43960832
törölt tag

Egy ilyen "nem szakmai" topicban elfér. :)

(#20003) meroly válasza #43960832 (#20002) üzenetére


meroly
veterán

:DDD

Impossible is nothing

(#20004) stufen2


stufen2
tag

Ez a kanizsai csávó oldmobilkán mekkora egy tuskó, el se hiszem, hogy falum beli....

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20005) Volkov


Volkov
aktív tag

VÁÁÁÁ!!!

Megcsináltam!!! ;]

Van működő 8910i-m!!!
(Meg 2 félig műkődő :DDD)

:)

(#20006) golya32


golya32
aktív tag

GRATULÁLOK++!!

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#20007) kovy79 válasza Volkov (#20005) üzenetére


kovy79
őstag

Gratula! :K

Amennyiben a 2 félig működőből 1 "létszámfeletti", akkor szólj! ;)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#20008) szőröscica


szőröscica
addikt

A BPS-2 és a BLS-2N akksi között mi a különbség?

(#20009) Volkov válasza kovy79 (#20007) üzenetére


Volkov
aktív tag

Mi kéne belőle?
Az egyik majdnem teljes, csak az alsó műanyag hiányzik plusz picit kopottas.
A másiknak repedt a külső plexije, szinten nincs alsó műanyag meg még kopottabb.
Fólia mind a kettőben kínai, s elvileg jó is de baromi halk a mikrofon.
Aksi nincs!

Szóval ha alkatrész kell, a vackabból szívesen tudok adni :D

:)

(#20010) pszili8 válasza szőröscica (#20008) üzenetére


pszili8
aktív tag

BPS-2 lítium polimeres,vékony a BLS-2N lítium-ion akksi vékony.

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#20011) wertigo1984 válasza Volkov (#20005) üzenetére


wertigo1984
őstag

Ó de szépek! (irigykedő smile)

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#20012) szőröscica


szőröscica
addikt

Na, úgy tűnik baj van a 6310i-vel, amit vettem. A héten már másodjára játszotta el beszélgetés közben, hogy elkezdett szakadozni a hang, majd megszakadt a hívás. Utána meg eldobta a hálózatot. Másik telefonban a sim kártya gond nélkül üzemel.

Most is kicseréltem, beszéltem egy másik telefonról, visszatettem a 6310i-be, bekapcsoltam, kérte a pin-kódot, felmászott egy pillanatra a hálózatra, majd eldobta. Mi lehet a gond? Nekem mintha egy picit lazának tűnne a sim kártya rögzítése, létezik, hogy az egy pillanatig nem érintkezik jól, de a telefon nem ír ki hibát, csak eldobja a hálózatot és nem megy vissza magától?

Én ezt azért kizárnám, mert nem lötyög a kártya, csak ha megnyomom erősebben kézzel, akkor megmozdul.

Most ráadásul kiékeltem papírral betonbiztosan, mégsem mászik fel a hálózatra. Mi baja lehet?

[ Szerkesztve ]

(#20013) #43960832 válasza szőröscica (#20012) üzenetére


#43960832
törölt tag

Végfokos. Típushiba, alaplap kuka, ez van. :(

(#20014) szőröscica válasza #43960832 (#20013) üzenetére


szőröscica
addikt

Kell vennem egy másikat, és kicserélni az alaplapját, vagy valami ügyeskezű műszerész ezt tudja javítani? Van itt Miskolcon egy telefonszerelő, aki ilyen idősebb telefonok szervizével foglalkozik.

(#20015) ZsizsiZsozsó válasza szőröscica (#20012) üzenetére


ZsizsiZsozsó
tag

Valószínű végfok hibás, bár nem 100%. Ez annyit tesz, hogy a belső antennát ki kell cserélned, anno nekem is ezt csinálta a 6210-em, de az kb. 10 éve volt. Régebbi Nokiáknál gyakran előfordul Nokia 7210, 62,6310, 3310, 3410, 3330, 5510. Konkrétan a hiba, néha talál magának a telefon térerőt, néha nem. Vagy beszélgetés közben akadozik, megszakad. Végfok: A telefonnak az a része, ami a rádióhullámokat felerősíti, hogy eljussanak a bázis állomásokig (mobil adó/vevőkig).

The Power Is Yours!

(#20016) #43960832 válasza ZsizsiZsozsó (#20015) üzenetére


#43960832
törölt tag

Nem fordul elő Nokiáknál gyakran, én 99%ban 6310i-nél és 8210-nél láttam, elméletileg lehetséges a végfok csere, de mivel SMD módszerrel van az alaplapon, meg szokta sínyleni a hevítést. Jobb ha veszel egy leamortizált, de működő alaplaposat és átrakod.

(#20017) ZsizsiZsozsó válasza #43960832 (#20016) üzenetére


ZsizsiZsozsó
tag

A régebbi Nokiáknál anno bizonyos szériák esetében bizony típus hiba volt. Persze, ez nem jelenti azt, hogy általánosítanék. "Jobb ha veszel egy leamortizált, de működő alaplaposat és átrakod." Igen, ezzel viszont egyet kell értenem.

The Power Is Yours!

(#20018) kovy79 válasza ZsizsiZsozsó (#20015) üzenetére


kovy79
őstag

"Valószínű végfok hibás, bár nem 100%. Ez annyit tesz, hogy a belső antennát ki kell cserélned..."

Ez úgy butaság, ahogy van. A végfok ugyebár egy smd chip, az antennát meg ne kelljen elmagyaráznom, hogy micsoda. Jelen esetben miért az antennát akarod kicseréltetni? :F

Amiket felsoroltál, egyiknél sem igazán típushiba a végfok, csak a 6310/i-nél.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#20019) ZsizsiZsozsó válasza kovy79 (#20018) üzenetére


ZsizsiZsozsó
tag

Igen elnézést, ezt nagyon benéztem. Igazad van. :R Én úgy tudom, hogy még a 6210-nél fordult elő sűrűn végfok hiba. Bár ez lehet, egyéni saját tapasztalat, de 6210, 7210, 3330 valamint 5510-nél nem egy esetben találkoztam ilyen problémával.

The Power Is Yours!

(#20020) zorzy4 válasza kovy79 (#20018) üzenetére


zorzy4
őstag

Pont ma szaladtam bele én is egy ilyen be. Még jó hogy csak 300ft volt. Legalább az akku miatt megérte.
Amúgy a végfok hiba inkább ericsson jellegzetesség volt, de nagyon durván. TXX és RXX szériából az a ritka amin van még térerő.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20021) #43960832 válasza zorzy4 (#20020) üzenetére


#43960832
törölt tag

Véleményem szerint 6310/i-nél is csak azért ilyen gyakori a végfokos, mert ezeket céges telefonnak használták, és irdatlan üzemórát beleraktak a legtöbbjükbe.

(#20022) zorzy4 válasza #43960832 (#20021) üzenetére


zorzy4
őstag

Igen üzletemberek , akiknek nem számít a telefonszámla. Nálam volt 2db 15000 órás 6310i is.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20023) szőröscica


szőröscica
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Így vagy úgy, de rendbe fogom hozni, mert két hét alatt is nagyon a szívemhez nőtt ez a telefon. Nekem 6310i kell és kész. :)

(#20024) Volkov


Volkov
aktív tag

Elkészült a vitrin!

Bár az asztalos kb. semmit se úgy csinált ahogy kértük..
Úgyhogy felszívtam magam, veszek hozzá normális sínt meg új üveget.

De addig is bepakoltam az itthon lévő telókat.
Otthonról (szülőktől) majd csak a számomra legkedvesebbek lesznek áthozva.

Ebből van kettő, de a másik most még tök üres.

:)

(#20025) zorzy4 válasza Volkov (#20024) üzenetére


zorzy4
őstag

Menyibe volt?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20026) wertigo1984 válasza Volkov (#20024) üzenetére


wertigo1984
őstag

Ugyes remek egykori telokkal! :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#20027) stufen2


stufen2
tag

Én is akarok egyet csinálni a nyáron, írhatnál egy körülbelüli költségvetést.

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20028) szőröscica


szőröscica
addikt

Na most amíg a 6310i dögrováson van, befogtam megint egy 6230i-t. Használni sokkal kevésbé feelinges, mint a nagytesót sajnos. Tettem bele egy vadi új BL-5C akksit, mert volt itthon egy külső bluetoothos Nokia GPS vevőm, amit kb. 3-szor, vagy 4-szer töltöttem fel összesen, keveset használtam nagyon, amiben pont BL-5C volt. KÍváncsi vagyok, mit fog bírni, de attól tartok, hogy meg sem közelíti majd az egy hetes üzemidőt, amit a 6310i még döglődő akkuval is hozott.

(#20030) Volkov válasza zorzy4 (#20025) üzenetére


Volkov
aktív tag

Az ára nehezen meghatározható.
Ez arany árban volt.
Az oldal bútorlap saját maradék volt, a hátlapot, a sínt illetve az üveget az asztalos vette, de el sem merem mondani mennyit kért érte úgy, hogy nem azt csinálta amit kértünk...
Az a gond, hogy az asztalos vidéken volt, s nem mi vettük át a cuccot :((

Nútot szerettem volna, helyette lett ez az industrial fílinges izé mechanika. Önmagában jól néz ki, de a lakáshoz nem passzol. Ami még jobban zavar a kinézeténél, hogy így alul nem zárt, mert lebeg az üveg, dől be a por :(

Na jó, 20k volt a munkadíj meg a sallang + a saját anyag költsége, amit nem tudok számszerűsíteni mivel maradékok voltak.

:)

(#20031) stufen2 válasza Volkov (#20030) üzenetére


stufen2
tag

jól megvágott

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20032) #43960832 válasza Volkov (#20030) üzenetére


#43960832
törölt tag

Én pofánröhögtem volna ilyen összeg hallatán. :((( Az eltolós üvegajtó szerintem nem jó ötlet, mert ahol fedik egymást, ott nem látszanak jól a telefonok.

(#20033) zorzy4 válasza Volkov (#20030) üzenetére


zorzy4
őstag

Én is akarok vitrint. Itt a szomszédban van is egy jó asztalos, aki 25000ért olyat csinál amilyet akarok, de sajna mindig másra kell a pénz. Volt gsm bolt ahol mondták, hogy pár nappal előtte rakták ki a az utcára :W :W :W

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20034) Volkov válasza #43960832 (#20032) üzenetére


Volkov
aktív tag

Tudom hogy meg lettünk vágva, de mi Pesten vagyunk, a munka Zalaegerszegen készült, s ott vették át barátnőm szülei jóhiszeműen. (s végül ők fizették ki :O )

Pedig pont azért lett lent csináltatva mert jól és olcsóm dolgozik az ember. (Konyhabútor is vele készült, az tényleg jó lett.)

Az üvegajtót én úgy képzeltem, hogy vékony nútban futna, és minimális átfedéssel középen. Ha jól van megcsinálva, nem zavaró.
Nyithatót nem akartam, jobban tetszik a csúszó üveg.

:)

(#20035) ZsizsiZsozsó


ZsizsiZsozsó
tag

Szerintetek hihető az alábbi történet Nokia 6100-ról lenne szó:
Képek alapján szép állapotban van a telefon, fél éve, hogy először látok ilyen állapotút. Elméletileg nem felújított. Az árát kicsit sokkalom 10.000Ft. Következő a történet:
"Gyártás: 2004/06
Life timer: 139:31
Teljesen tökéletes állapotban van. Nincs térerő ingadozás. Jó a mikrofon és a hangszóró is.
Made In Germany. Ezt a telefont mi autótelefonként használtuk egy gyári Mercedes telefon kihangosítóban. Ott tároltuk, nem volt kivéve, nem lett hordozva, ezért ilyen az állapota. Az autót kb. 2 éve eladtuk és azóta pihen a fiókban ez a telefon. Az akkuja szerintem tökéletes, mert pár hónap pihenő után bekapcsoltam és nem kellett tölteni. Nincs repedés, nincs törés."
Ez vajon igaz lehet?

The Power Is Yours!

(#20036) zorzy4 válasza ZsizsiZsozsó (#20035) üzenetére


zorzy4
őstag

Lehet, de ez a telefon max kb 3000ftot ér. Legfeljebb veszel egy kopottat, és veszel rá házat.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#20037) KSparrow válasza zorzy4 (#20036) üzenetére


KSparrow
senior tag

ja, ink. Megéri felújítani, nem sok hasznalat az a 163 óra, de ha makulátlan, akkor az. 2-3k amit ér, bár itt Londonban £22-be kerül hasznaltan.

Ma még kinn vagyok, este megyek, a héten kisebb beszámoló majd lesz. Az e90 nagyon jó, ez jelenti még a külvilágot :) az egyetlen ami para, hogy wlanos skype alatt melegedett, sztem az akku. De utána lehűlt, minden ok, csak gondolom elég intenzív volt neki :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20038) orion1025 válasza KSparrow (#20037) üzenetére


orion1025
őstag

Lehet az én utángyártottam felrobbant volna ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#20039) KSparrow válasza orion1025 (#20038) üzenetére


KSparrow
senior tag

Hát lehet, én jobb szeretek gyári termékekkel dolgozni.
Amúgy hazaértem, szóval majd ma este várható egy kis beszámoló :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#20040) Earl_Muttley válasza KSparrow (#20039) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Várjuk! :R

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#20041) stufen2


stufen2
tag

:F Nem tudná valamelyikőtök elmagyarázni hogyan kell E70 -en belőni a wifit?

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20042) orion1025 válasza stufen2 (#20041) üzenetére


orion1025
őstag

Konkrétan mi nem sikerül?Nekem az E65-l volt olyan gondom, hogy csak a WEP titkosítást tudta kezelni, így a routerem is át kellett állítani arra.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#20043) stufen2 válasza orion1025 (#20042) üzenetére


stufen2
tag

igazándiból semmi :D végignéztem a felhasználóiját és pl oké hogy létrehozok egy kapcsolódási pontot de utána azt hogy aktiválom vagy mit csináljak hogy kapcsolódjon és mukodjon, meg a kapcs. pont létrehozásánál is van egy valag dolog amit nem tudom hogy kell beállítani tovább engedni meg nem enged ha nem nyomok be valamit - hozzáteszem ilyen szimbiános vagy mi az isten telóm még nem volt :D

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20044) orion1025 válasza stufen2 (#20043) üzenetére


orion1025
őstag

Bemész a Csatlakozás menüpontba, ott WLAN varázsló.Kilistázza a talált hálózatokat, a kiválasztott hálózatnál Opciók, majd Hozzáférési pont megadása.Ekkor fogja kérni a wifi kódot.Lényegében ennyi lenne a művelet.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#20045) stufen2 válasza orion1025 (#20044) üzenetére


stufen2
tag

na csatlakozásban van kapcs kezelő, abban aktuális adatkapcs amit ha megnyitok akkor üres és elérhető vlan hálózatok amit ha megnyitok akkor ott van a modememnek a neve, ha megnyitom akkor hozzáférési pont megadása újratöltés súgó kilépés adatok ha rákattintok kidob mert a kapcsolatok hozzáférési pontokban kell vmit megadnom .....és itt akadtam el

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20046) stufen2 válasza stufen2 (#20045) üzenetére


stufen2
tag

hja hozzáférési pontot kell megadnom

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20047) orion1025 válasza stufen2 (#20046) üzenetére


orion1025
őstag

Pontosan ott kell megadnod a routered wifi jelszavát.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#20048) stufen2 válasza orion1025 (#20047) üzenetére


stufen2
tag

ok megadtam és tovább?
itt mit válaszzak:
hálózat állapota: nyilvános/rejtett
wlan hálózatmód: infrastruktóra/ ad-hoc
használt wep kulcs: 1# 2 #stb.
hitelesítés típusa: nyitott /megosztott

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#20049) orion1025 válasza stufen2 (#20048) üzenetére


orion1025
őstag

Elvileg ennyi lenne.Ott be is tudod állítani alapértelmezett hozzáférési pontnak, és ha megnyitod a böngészőt arra a netre fog csatlakozni és nem kér jelszót sem.

Azt kell választanod ami be van állítva a routeredben, ezt csak te tudhatod.nekem például WPA2 és rejtett hálózatom van 20 karakteres kulcsal.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#20050) kovy79 válasza Volkov (#20009) üzenetére


kovy79
őstag

Ja, neked még nem is válaszoltam. :R
Igazából a jobb állapotú kellene. Remélhetőleg találok hozzá megfelelő donort és akkor össze tudnék belőlük hozni egyet.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.