Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) FoxiestFox válasza iday (#34000) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én ötöst vések neki, az Android az nem operációs rendszer, hanem valami bloat-spy-akármiware. ;]

(#34002) stufen2 válasza FoxiestFox (#34001) üzenetére


stufen2
tag

Hát ja. :K

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#34003) KSparrow válasza iday (#34000) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nekem nemes egyszerűséggel egy másik OS. A BB-t nagyon szeretem, meg a Lumia 920-szal élvezhető a WP is. A Sony se rossz, be van kapcsolva, meg villog a Facebook miatt, és a kijelző és a kamera is szép. De ezen felül semmi extra azért, mert android. Valahogy mostanában egy telefon se hoz olyan megváltást, mint mondjuk régen a 3410 után egy 5140i, vagy utána egy 5310, vagy utána az N82 hozott. Egyik se. A BB nagyon király volt, llletve most is az - a WP is tök jó, és tovább megy, mint a BB. - Ez mindenképp jó pont. - Ha jó lenne a hangszóró, használnám is. Na mindegy, kedden vizsga, addig marad a BB tutira. - de most ez a válság a legrosszabb, nem tudom, mit használjak, egy telefon, egyik rendszer sem hozza azt, ami kellene. Mármint a BB majdnem mindent tud, csak lehetne nagyobb a kijelző, meg leginkább erősebb az akku. És egy pillanatig nem panaszkodnék tovább. :K

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34004) FoxiestFox válasza KSparrow (#34003) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem jelenleg a BB abszolút király, olyan rendszert pakoltak össze, hogy csak na.
Volt Playbookom, már azon is látszott, hogy tudnak, ha akarnak, és végül addig rugdosták őket, hogy akartak. :D Egyetlen nyűgöm, hogy nincs kessem a Passportra, de előbb-utóbb mindenképp lesz olyanom.
WP-k tényleg jól használható rendszerek, de nulla élvezet van a használatukban, a moddolhatóság is nulla, úgyhogy "csak" telefonnak tudnám elképzelni, de minek "csak telefont" tartani, ha lehet mást is? :D

(#34005) imi290 válasza FoxiestFox (#34004) üzenetére


imi290
aktív tag

Amúgy az a BB Passport miért olyan drága ? Újan az egyik webshopban 569 euró, :W Amúgy szerintem az összes mai telefon lelketlen,nincs bennük semmi szerethető.Van,és használod,megunod eladod.
Az N8 is amit még a mai napig használok,megállja a helyét nálam.Már több mint 4 éve.Igaz újan vettem,és elég drága volt,de megérte.Lecserélni egy WP-re meg nem fogom,max az N95-öt fogom,ami a másod telefon,abban van a Tesco sim kártya :D

(#34006) sz.balazs.95 válasza imi290 (#34005) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"Amúgy szerintem az összes mai telefon lelketlen,nincs bennük semmi szerethető."

Szerintem ez nem feltétlenül igaz.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34007) zorzy4 válasza iday (#34000) üzenetére


zorzy4
őstag

Igaza van.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#34008) FoxiestFox válasza imi290 (#34005) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jelenleg az a csucsmoddel, nem? Minden benne van, amit tudnak, es eleg extravagans keszulek, nem csoda, hogy megkerik az arat.

(#34009) KSparrow válasza FoxiestFox (#34008) üzenetére


KSparrow
senior tag

azaz. Láttam, fogtam kézbe, szuper cucc.
Nekem mondjuk a 920 után nagyon mozgatja a fantáziám egy lumia 930..
a mindegy, két év múlva Passport+ 930 lesz párban :) (most a Z10 + Lumia920 / Nokia 808)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34010) sz.balazs.95 válasza KSparrow (#34009) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

az a poén, hogy én is pont azt terveztem, hogy PP + 930 legyen. :))

viszont most inkább azt tervezem, hogy egyedül egy Win10-es mobilom legyen.
(Microsoft Cityman. - még jól is hangzana. :D )

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34011) golya32 válasza sz.balazs.95 (#34010) üzenetére


golya32
aktív tag

Nokia 9300 független karcmentes magyar nyelvvel mit ér?
Mennyit adtok érte?

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#34012) sz.balazs.95 válasza golya32 (#34011) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Pillanatnyilag semennyit nem tudnék érte adni. :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34013) FoxiestFox válasza golya32 (#34011) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én 3 ezrest adnék érte kezdő licitnek biztos jó lesz, ha meg akarnám venni, de nem akarom. :B

(#34014) sz.balazs.95 válasza FoxiestFox (#34013) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

én ha megtudnám venni, akkor olyan 8-10k-t adnék érte.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34015) FoxiestFox válasza sz.balazs.95 (#34014) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem egy HTC Advantage kéne igazából. Mindig akartam egyet az asztalra, úgyhogy türtőztetnem kell magam, ha meglátok egyet (és a minap megláttam) :DDD

(#34016) sz.balazs.95 válasza FoxiestFox (#34015) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az tényleg frankó cucc.
Egy nekem is kéne. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34017) iday válasza KSparrow (#34003) üzenetére


iday
aktív tag

A BB az üzleti felhasználásra készült.
Mesélj csak miért is futnak rajta az androidos alkalmazások? Csak nem azért mert olyan mint egy android....?
Az a sony egy régi alsó/középkategóriás sony telefon, inkább nőknek a világító csík miatt, ne hasonlítsd a maiakkal.
A sony fel tudott mutatni jó dolgokat: sony bravia engine, jó kamera, stabil rendszer.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#34018) sz.balazs.95 válasza iday (#34017) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"A sony fel tudott mutatni jó dolgokat: sony bravia engine, jó kamera, stabil rendszer."

A gond csak annyi, hogy ezek a dolgok olyan messziről kerülték el az Xperiákat, hogy a végén a konkurenciánál kötöttek ki. :))

(Pl. a kínai mobilok Sony szenzorral jobb kékepet lőnek, mint a Sony saját mobiljai. :C )

A Sony meg csak üres márkaneveket tudott felmutatni mobil fronton, aminek meg is lett a pénzügyi eredménye.

Érdekes, hogy az aránylag frissnek számító LG toronymagasan a legjobb képernyőket csinálja, a "nagy öreg", TV-iről híres Sony meg 3 generáción át szarakodott a fakó képernyőkkel, míg végül ők is átálltak az LG által gyártott IPS-re!

Ennyit a Sony-ről...

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34019) KSparrow válasza sz.balazs.95 (#34018) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nekem ettől függetlenül tetszik a Sony, bár napi haszálatra nem kellene, kicsi kijelző, na meg a színe ... Hiába gyönyörű, nem mennék vele utcára.
A kamerája telefonon jó, de gépen visszanézve... Átlagon aluli azért. Nem egy nagy durranás. Zenére még nem próbáltam, mert 1. nincs normális vezetékes fülesem, 2. Ott a 808- meg most a Lumia 920, ami meglepően baromi jól szól.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34020) FoxiestFox válasza iday (#34017) üzenetére


FoxiestFox
félisten

"A BB az üzleti felhasználásra készült."
Az új rendszer (mert ez a mondat a régi készülékeikre volt igaz)? Üzleti felhasználásra is alkalmas. És még minden másra is. ;)

"Mesélj csak miért is futnak rajta az androidos alkalmazások? Csak nem azért mert olyan mint egy android....?"
Ismét téves. Azért, mert az Android virtuális gépét elég könnyű emulálni. A Playbook is futtatott egy halom Droidos programot. Sőt, N900-on is megoldható pár droidos játék, pedig az sem Android. Droidon nem tudom, van-e már a Dalviknak kevésbé gány változata (új JIT-fordító ide vagy oda, mindig trágya volt, mindig trágya lesz, ha nem tesznek alá mást).
A BB elég régóta már valósidejű mikrokernellel dolgozik, tudtommal a Droid továbbra is monolitikus.
A Droid baja pedig többek között a túlzott népszerűségből fakadó fosvihar appok és adathalászat tekintetében, illetve az iszonyatos platformtöredezettség.. igazából ~4.1 óta egész használható, de én nem tudnék élni vele.

(#34021) golya32 válasza FoxiestFox (#34020) üzenetére


golya32
aktív tag

Nekem nokia 730 van a dual simes, androidról váltottam, ez most jó, ha a bb-nek lesz dual sim akkor azt is kipróbálom, androidból már elég volt, meguntam az állandó problémákat.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#34022) FoxiestFox válasza golya32 (#34021) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja, nem lenne hülyeség végre egy jóféle BB10-es dualsim telót kiadniuk. Szerintem sokan olvasztanák egybe a céges és személyes telefonjukat.

(#34023) golya32 válasza FoxiestFox (#34022) üzenetére


golya32
aktív tag

Nokiát is csak a dual sim miatt vettem meg, előtte samsung dual simes volt, hát inkább nem mondok semmit róla..

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#34024) golya32


golya32
aktív tag

Van 8220 BB telóm hs érdekel valakit, szétnyitható magyar nélküli, wifis változat.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#34025) quailstorm válasza sz.balazs.95 (#34018) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bezzeg az X8-ban még volt Bravia engine. Utána meg pénzéhség...

(#34026) KSparrow


KSparrow
senior tag

Napi feladvány : melyik 3 típus látható a képen?

Addig is 3 kép egy nem túl friss, de idáig rejtegetett szépségről :

Bocs, hogy fordítva teszi fel, a telefon így csinálja, galériában jó.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34027) sz.balazs.95 válasza KSparrow (#34026) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

könnyű!
N9, Lumia 800, Lumia 920.

ebbe a sorrendben jó lesz. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34028) KSparrow válasza sz.balazs.95 (#34027) üzenetére


KSparrow
senior tag

Melyiken van a kis matrica?
Meg akkor már légyszi azt is írd meg, hogy mi az RM-szám! Meg hogy milyen SW van meyiken (verziószám, nem elég hogy WP :P)
Amúgy igen, azok vannak a képen.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34029) sz.balazs.95 válasza KSparrow (#34028) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

szerintem az N9-en van a matrica.

anélkül írom, hogy utánanéztem volna.
(abból indulok ki, hogy a 920 és 800 esetében ugyanott van a vaku. :B )

persze, meg a színhőmérsékletét ne adjam meg a kijelzőknek? :P :D

szerk.: most látom, hogy annak van kameragomja. :B
Akkor Lumia 800 lesz az. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34030) FoxiestFox válasza KSparrow (#34026) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pl IrfanView-ban megnyitod, ha kell, forgatod (r,l) ctrl+s, pipálod hogy reset exif orientation tag, és máris jó lesz. PH motorja sem kezeli még az exif tagot, amely az orientációt adja meg.
Amúgy milyen teló?

(#34031) KSparrow válasza FoxiestFox (#34030) üzenetére


KSparrow
senior tag

Na igen, csak épp direkt BB-ről tettem fel. nem gépel. :)
Amúgy tapasztalat szerint a Windows képnézegető is beállítja jól.
A feladványt Sz.Balazs már megfejtette, alatta pedig akis penge az egy nullperces, SWAP N76 - együtt jött a korábban ár mutatott 3610 folddal.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34032) sz.balazs.95 válasza KSparrow (#34031) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

alias Nokia V3 ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34033) FoxiestFox válasza KSparrow (#34031) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A nyitogatósra voltam kíváncsi. Sosem láttam ilyen vékony kinyithatós Nokiát élőben, az N93 és N93i kivételével, amik voltak nekem, plusz egy N90, ami a családban volt. De ezek elég nagy dögök, az N76 elég filigránnak tűnik. Csinos cucc. Zenében milyen a hangminősége?

(#34034) KSparrow válasza FoxiestFox (#34033) üzenetére


KSparrow
senior tag

Az N76 összecsukva pont akkora, mint az N90 alja.
Zeneileg szerintem jó, szokásos Symbian, mint mondjuk N82. tervezési hülyeség, de olyan vékony, hogy a bekapcsoló gomb mellett van a jack kimenet: ha be van dugva a füles, nem lehet teljesen kinyitni, illetve kinyitva nem lehet elérni a bekapcsoló gombot.
Amúgy szuper, használtam ilyet, az elődje egy piros, az is megvan még, csak az nem ilyen szép.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34035) KSparrow


KSparrow
senior tag

Siemens Proto eladó ebayen: [link]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34036) sz.balazs.95 válasza KSparrow (#34035) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ez se az én pénztárcámhoz lett szabva. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34037) zorzy4 válasza KSparrow (#34035) üzenetére


zorzy4
őstag

Jé ilyenem van.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#34038) KSparrow válasza KSparrow (#34035) üzenetére


KSparrow
senior tag

Kíváncsi vagyok, emegy-e:7700 Ebay

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34039) Fancy-boy válasza KSparrow (#34038) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mert akkor rögtön felrakod a tied. ;]

(#34040) KSparrow válasza Fancy-boy (#34039) üzenetére


KSparrow
senior tag

Csakis.
Itthon első reakció: Add el!
Haha. jó vicc.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34041) FoxiestFox válasza KSparrow (#34040) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nagyon csúnya szegény, tényleg eladhatnád. :D

(#34042) KSparrow válasza FoxiestFox (#34041) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nekem tetszik, használtam egy egyperces hívásra egyszer. :)

Viszont: nem tud valaki gyári, új elő-hátlapot Nokia 6100-ra?
Bliszteres vagy nem, az mindegy, csak új kellene, fóliásan. Szín mindegy, csak gyári és új kell. Telefonra megy, ezért nem feltétel a bontatlanság.
Valahogy így, csak reálisabb árban: [link]

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34043) Fancy-boy válasza KSparrow (#34040) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Akkor most viccen kívül: Egyébként, szerintem nem fog ennyiért elmenni.
Feléért inkább...

[ Szerkesztve ]

(#34044) stufen2 válasza KSparrow (#34038) üzenetére


stufen2
tag

2-t is hirdettek mostanában az egyiket 100ért a másikat 130ért egyik sem kelt el.

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#34045) stufen2 válasza Fancy-boy (#34043) üzenetére


stufen2
tag

Még a fele ár is röhejes lenne..

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#34046) Fancy-boy válasza stufen2 (#34045) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Röhejes vagy nem, simán elviheti valaki, akinek sürgős, vagy nincsen tisztában a piaci árakkal.
Próbálkozni lehet, nem véletlenül rakta fel ennyiért.

(#34047) zorzy4 válasza stufen2 (#34044) üzenetére


zorzy4
őstag

100et simán megér, közel egymilliót már nem.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#34048) KSparrow válasza zorzy4 (#34047) üzenetére


KSparrow
senior tag

Ha eladNÁM, akkor 300 alatt szóba se állnék senkivel.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#34049) zorzy4 válasza KSparrow (#34048) üzenetére


zorzy4
őstag

250en van csak sajnos. :O

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#34050) Fancy-boy válasza zorzy4 (#34049) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Miért nem 299-et írtál? ;]

Egyébként látom ti se nagyon értetek egyet.
stufen2 szerint a fele is röhejes lenne, ami kb. 350
KSparrow meg 300 alatt el se adná az övét, tehát...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.