Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) KSparrow


KSparrow
senior tag

Egy kis nyálcsorgatás: ;]

Még karácsony előtt vettem ezt a piacon, 9 óra 14 perc van benne, egy pici sérülés van rajta sajnos, amúgy makulátlan: Nokia 5250:

Itt még fóliás is:

Aztán jött a karácsony:









És volt egy nagyon szép, de halott Lumia 800 is, abba találtam potom pénzért panelt (törött telefonból) így már az is van makulátlanom:


Szerencsére lesz még pár telefon, ez volt a karácsonyi ajándék. Ha lesz pénz, lesz telefon is. (Épp ezért majd 1-2 telefonomtól megválok, várható eladó E90, tökéletes X5, fóliás 7380, dobozos 7360, hang hibás N900..) Majd lesz kép ezekről is, ha megvannak: Nokia 701, N900, 7510, 7380, X5, 8800, 8800Sirocco, stb..

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#32002) TommyX_ válasza KSparrow (#32001) üzenetére


TommyX_
őstag

Nincs karácsony mobil nélkül. :D Nekem is lehetett volna, fele ilyen jó a karácsony. :))

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#32003) zorzy4 válasza bunkomen (#32000) üzenetére


zorzy4
őstag

Kösz meglátom.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#32004) puputewe válasza KSparrow (#32001) üzenetére


puputewe
újonc

...melyik piacra jársz...?

(#32005) KSparrow válasza puputewe (#32004) üzenetére


KSparrow
senior tag

Ezt itt vettem a lakótelepi kis piacon, bolhás részen.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#32006) sz.balazs.95 válasza bunkomen (#32000) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a név kötelez. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32007) bunkomen válasza sz.balazs.95 (#32006) üzenetére


bunkomen
tag

Most ebben mi volt a bunkóság? :D Találtam egy szebbet ami olcsóbb, beajánlottam...

Üdv

(#32008) ferret77 válasza bunkomen (#32007) üzenetére


ferret77
tag

Minolta melyik xelibriről beszélt?

(#32009) TommyX_ válasza ferret77 (#32008) üzenetére


TommyX_
őstag

Szerintem erről.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#32010) ferret77 válasza TommyX_ (#32009) üzenetére


ferret77
tag

Köszi :) Hát tényleg jobb vétel a másik. Ez kopott és a töltő csatlakozó védő is hiányzik, meg drágább is, még akkor is, ha másiknál a postával is kell számolni. Viszont mivel az érdi, lehet, hogy jár Bp-en.

(#32011) ferret77


ferret77
tag

Ma rémálmom volt. Azt álmodtam, hogy betörtek és elvitték az összes telót. Ordítottam, amikor megláttam, hogy üresek a vitrinek. Aztán felriadtam és megkönnyebbűltem, hogy csak álmodtam. :D
Ideje lesz most már tényleg összeírni az IMEI-ket.

[ Szerkesztve ]

(#32012) KSparrow válasza ferret77 (#32011) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nekem olyan rémálmom volt, hogy a földhöz vágom a 9110-est, ami kettéesik, a zsanérnál :) Ma nem rémálmom volt, csak az, hogy 7380-ast szerelek :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#32013) puputewe


puputewe
újonc

Úgy volt hogy csak holnap megyek haza, de cseréltem egy teendőt, ezért ma voltam otthon kicsit, így egy pár készüléket – kéréseknek megfelelően – kipróbáltam, ami belefért kicsiny időmbe. Ide a fórumba ha jól látom, nem tudok fényképet csatolni, de úgy is fel fogom tenni a Vaterára is (néhány a mai Bors címlap mellett működőképesen lefényképezve (sosem vettem még ilyen „újságot”)). Íme az eredmények : Ericsson R250s : gyenge az akksi (2 óra töltés után is csak pár percet megy), de bekapcsol, csörög, hívás kimegy, bejön, csinál mindent ahogy kell. Magyar nyelvű, T-Függő, a hangok nagyon halkak ki is és be is - mondjuk őt sosem szedtem szét, hogy kitakarítsam, de lehet mikrofon hiba is. T66 : bekapcsol, hangot ad ki, de az akksi lemerül feljelentkezés előtt (nagyon gyenge, gyári). Angol nyelvű, mindkét SIM-et elfogadta, de hálózatot nem talált három bekapcsolás és pár perc működés alatt. Az antenna mozog. Ugyanannyira lehet antennahiba végül is mint végfok, de bekapcsolni bizonyosan bekapcsol. Tekintettel arra, hogy mennyire ritkák, az is csoda hogy egyáltalán bekapcsolnak  De a T66-ot érzéseim szerint javítani kell. Ericsson 888 : gyenge akksi – 2 perc beszéd után lemerül, amúgy tökéletes, jól hallható mindkét fél, független, magyar nyelvű. Nokia 8110 banán : teljesen tökéletes kívül belül, akksi szépen feltöltődött, nincs jele cellazárlatnak sem, flip tökéletes, mindenki jól hallható, T függő, magyar nyelvű. Nokia 8148i banán : tökéletesen működik, valószínű az akksija gyenge, amúgy minden OK, ő is T függő, magyar nyelvű. Ericsson R520 : magyar, T függő, szépen működik, akksi gyenge. Ericsson T20 : Pannonos lehet mert egyik SIM-et sem fogadta el (magyar és Voda-TMob párossal próbálkoztam mindenhol) de nála pl. majdnem biztos vagyok hogy tökéletesen működik. Akksira itt sem vennék mérget  Ericsson T29 : bill hiányzik, így nem tudtam kipróbálni, célszerszám szerzésére nem volt időm, de bekapcsol, PIN kódot kér. Nokia 9000 : akksi teljesen halott, 8110 7,2 V-os akksival átkötve azonban szépen beindult. Hogy hívás megy-e róla, már nem tudom, tovább nem volt időm tesztelni. Hát röviden ennyi. A lényeg, hogy mindenhova odaírhattam volna az akksi fennforgást, végül is átlag 3-4 évet álltak… Közben látom figyelmetlen vagyok és képeket is csatolhatok, hát csatolok :)

(#32014) puputewe válasza puputewe (#32013) üzenetére


puputewe
újonc

Csak aztán nem látom őket, biztos elrontottam valamit, bénulok, mindegy... Jaaa hogy így kellett volna ? :)

(#32015) MurdR válasza puputewe (#32013) üzenetére


MurdR
veterán

És mi késztetett arra, hogy eladd a gyűjteményedet? Nem tudnám felszámolni. Sok mindent ki akarok majd én is szórni, de Te konkrétan gyöngyszemeket árulsz....

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#32016) puputewe válasza puputewe (#32014) üzenetére


puputewe
újonc

Na mindegy, ha kéritek szívesen feltöltöm a többit, is, ha nem ,akkor nem.

(#32017) puputewe válasza MurdR (#32015) üzenetére


puputewe
újonc

Tudom hogy gyöngyszemeket árulok, majd' - de nem is, mert több mint - 10 év munkám van benne. Első hozzászólásomban említettem, hogy időhiány, két gyönyörű pici fiam van és a nejem akiket imádok, a munkámat is imádom ami legalább 12 órát vesz el az életemből naponta, nem marad időm erre sajnos. Nem szeretném, hogy nálam az enyészeté legyen, fater is elkövette ezt a hibát régen - persze nem mobilokkal :) Szeretnék örömet okozni más gyűjtőknek, hogy érezhessék, amiket én éreztem amikor minden egyes darabnak úgy örültem mint ahogy csak nagyon kevesen. Az élmény megmarad nekem - de szeretnék adni belőle másnak is.

(#32018) TommyX_ válasza puputewe (#32016) üzenetére


TommyX_
őstag

Esetleg a Nokia 3300, 5210 és 5510-t is meg tudnád nézni? :)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#32019) puputewe válasza TommyX_ (#32018) üzenetére


puputewe
újonc

:) Idáig szedegettem össze, kinek mit nézzek meg, már nem vagyok otthon, jan első hétvégéjéig elvileg nem is leszek. A 3300 szinte bizonyosan működik, Pannonos (megvannak a papírjai is azért emlékszem) 5210 - passz - 5510 Westeles, tökéletesen lett eltéve.

(#32020) MurdR válasza puputewe (#32017) üzenetére


MurdR
veterán

Hatalmas respect. :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#32021) puputewe válasza MurdR (#32020) üzenetére


puputewe
újonc

Köszönöm, őszintén. Az ár másodlagos, azt kérem elsődlegesen ,a kütyükék jó gazdiknál éljenek tovább. Ahogy a Vaterán is írom mindegyiknél - akik megbecsülik őket. Ma hiába veszem meg a legújabb csoda mobilokat - nem érzem azt amit akkor éreztem amikor az első grafikus kijelzős 3110-est vettem meg (oplogót sem tudott !!! megvan még ? :D) vagy amikor átálltam a 6150-re 5110-ről majd' 3x áron.- mintha egy Opelból ültem volna át egy BMW-be. A csúcskatarzis a 6310i volt - azóta sem éreztem azt - A Merciből Concorde-ra ültem... Istenem, de hiányzik. A maiak nem adják meg, komolyan egy Iphone 6 fele annyit nem ad mint akkor azok. Ezek csak használati eszközök. Azok - a feeling :) Ááá nehéz ezt leírni, no. Most autókkal vagyok így, de az egy másik csoport :D

(#32022) MurdR válasza puputewe (#32021) üzenetére


MurdR
veterán

Ááá nehéz ezt leírni, no -

Tudjuk miről beszélsz, mi is épen ezért az érzésért gyűjtjük a telefonokat. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#32023) KSparrow válasza puputewe (#32021) üzenetére


KSparrow
senior tag

Igen, tudjuk. Nekem amúgy pont ez hiányzik valahogy. Használnám pl az E90-emet (a régit, nem a képen lévő nullpercest), de az nem elég, hogy itthon nyomkodom, vagy teszek bele aktív kártyát. Ugyanez az N73, E61, 3200, stb. A BB z10-ből nem veszem ki a kártyát, nem azért van 4g-m, hogy ne használjam. A Bb viszont netre jó, de zenére, filmre nem: arra meg ott a 808. Harmadik telefont minek hordjak? pláne, hogy a 808-cal sem telefonálok már, amióta korlátlan csomagom van a BB-re. így már az is csak zenelejátszó meg kamera, nem telefon. Így egy harmadik, nyűgnek már sok. Gondoltam átteszem a 808-asból kártyát, de az se jó, mert akkor a 808 lesz a plusz egy telefon. Sehogy se jó ez.
Ami meg hiányzik, az az, ami másfél éve megvolt: E90-en sms-ezni, míg N82-ről hallgatom a zenét, és ahogy lestek az emberek az E90-nel! És akkor nem is mondom a régi telefonokat, hogy hiányzik a 9110! vagy a 8850! Emlékszem, Sibrik felüljárón, fagyos hidegben a kis rizsszemeken ítni a nagybetűs SMS-t, mert kit érdekel a caps lock, csak menjen el valami szöveg, és ne fagyjon a telefonhoz a kezem! Mikor a 6800-lal majd E70-nel vagánykodtam!
Persze annyira nem vagyok nosztalgikus, hogy azt hiányoljam, amikor 3410-esem volt, apának 3510-ese, anyának 3310 (vagyis megvolt-és meg is van a sor), de a színes kijelzőt már hiányolom.
Mikor még nem volt meg a BB, és a 808 volt a fő telefonom (kb február-márciusban lett asszem BB), akkor a 808 mellé kerestem másodtelefont, és akkor tudtam nosztalgiázni. Persze már nem volt ugyanaz, mert csak telefonáltam vele, így elég volt egy 6020, majd egy 2100, aztán egy 3720, és a legvégén pár napra egy 8800 sirocco, de valahogy egyik sem az, mint ha rendesen fő telefonom lenne.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#32024) bumbalaci55 válasza KSparrow (#32023) üzenetére


bumbalaci55
tag

Ez csak az én véleményem meg szituációm, de egy iPad mini mellett minden régi telefonomat tudom használni hosszabb ideig. Persze nem mindenki szeret több eszközzel mászkálni, de nem is mindig kellett, hogy bármilyen modernebb kütyü legyen nálam. Sokszor úgy van, hogy csak egy telefon legyen a zsebben és kész.

(a világon mindenből kettő van)

(#32025) sz.balazs.95 válasza bumbalaci55 (#32024) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

persze, de ez igényfüggő is.
egyébként ha rajtam múlna én is simán képes lennék fél tucat ketyerével mászkálni. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32026) zorzy4 válasza puputewe (#32021) üzenetére


zorzy4
őstag

Dettó. Most vettem egy nyolcmagos csodamasinát, de semmi jó érzés nem fogott el. Nem úgy mint amikor megvette, a 6510est pl.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#32027) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Hát nem tudom, bennem az Asus Zenfone-ok külseje jó érzést vált ki, ha rájuk nézek.
Csak kár, hogy nincs nekem. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#32028) bunkomen


bunkomen
tag

Nokia rinGo 3 hajrá gyerekek :)

Üdv

(#32029) ferret77 válasza bunkomen (#32028) üzenetére


ferret77
tag

Nekem szerencsére van egy hibátlan. Kár, hogy nem lehet már használni hálózat híján. :( Tetszik ez a teló a középen elhelyezett antennájával. Én eccarvúnak hívom :D

(#32030) ferret77


ferret77
tag

Nokia 2010 aksijával lehet valamit kezdeni? Újracellázni, vagy mittomén. Nem értek hozzá. Jó lenne kicsit megnyomkodni.

(#32031) KSparrow válasza bunkomen (#32028) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nekem fekete meg kék van, zöldet nem láttam még :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#32032) bunkomen válasza KSparrow (#32031) üzenetére


bunkomen
tag

Nekem is kék, de nem ez a lényeg amiért írok, hanem: MŰKÖDIK A 7600!!! :D Legalábbis lejárt pannon kártyával most már jó ideje nyomogatom... voda és t kártyát nem szerette. Lehet egy rosszul sikerült függetlenítés miatt lett ilyen? Biztonsági kódot nem tudtam, master kóddal reseteltem, vagy 10 perce böngészek benne...

Üdv

(#32033) TommyX_ válasza bunkomen (#32032) üzenetére


TommyX_
őstag

Lehet ki kéne pucolni, aztán jó lenne, vagy szoftverfrissítés.
Amúgy a T-s kártyával mi volt a baja?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#32034) bunkomen válasza TommyX_ (#32033) üzenetére


bunkomen
tag

Update: akksi mögé beszorítottam egy sim kártyát, hogy egy picit se lötyögjön és így a t-s kártyával is tudtam nyomogatni, úgyhogy remélem a probléma megoldva :C

Üdv

(#32035) Dr Dee


Dr Dee
újonc

Az N73-ast anevemearl nyerte meg :DD

(#32036) bunkomen válasza Dr Dee (#32035) üzenetére


bunkomen
tag

Gratula neki! Végül milyen megoldással?

Üdv

(#32037) Earl_Muttley válasza Dr Dee (#32035) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Yee-Haw!! :DD :DD :Y :Y :R

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#32038) stufen2 válasza ferret77 (#32029) üzenetére


stufen2
tag

teletabi :DD

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#32039) ferret77


ferret77
tag

Ezt az árat szerintetek komolyan gondolja? [link]
Nem tudom mióta van fent, de már akkor is fent volt, amikor elkezdtem a gyűjtést.

(#32040) TommyX_


TommyX_
őstag

Akinek van a gyűjteményébe Nokia 6210, meg tudná nézni, hogy az imei szám mivel kezdődik?
A szokásos 35xxxxx, vagy 44xxxxx

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#32041) bunkomen válasza TommyX_ (#32040) üzenetére


bunkomen
tag

44

Üdv

(#32042) arkades válasza TommyX_ (#32040) üzenetére


arkades
aktív tag

Mindkettővel.

Каждый дрочит как он хочет.

(#32043) TommyX_


TommyX_
őstag

Kösz a válaszokat, nekem "érdekes" volt, hogy láttam olyan Nokia-t aminek 44-es kezdetű az imei száma, mert én amiket eddig láttam mind 35-tel kezdődtek.
Most néztem, hogy a 7110 is 44-el kezdődő imei számot kapott.
Szóval a Nokia valameddig ilyen imei számokkal adta ki a telefonokat, legalább már ezt is tudom. :)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#32044) puputewe válasza ferret77 (#32039) üzenetére


puputewe
újonc

:))))))))))))) Sok ilyen van. Állat, mindegyik :))))))))))))) Régebben felhívtam és beszéltem az ilyenekkel, full megérte, de tényleg .

(#32045) bunkomen válasza puputewe (#32044) üzenetére


bunkomen
tag

mesélj :D

Üdv

(#32046) puputewe válasza bunkomen (#32045) üzenetére


puputewe
újonc

1. Volt egy 6310i, kb 4 éve. 70e környékén. Felhívtam, mondom találkozni akarok ,kipróbál, karcmenteset ahogy ő írta. Mondta semmi akadálya, de küldjek előre pénzt, hogy lássa, komolyan gondolom, mert ő nem utazik feleslegesen pestre. Mondom ez komoly ? Halál komoly, ő üzletember, erre nincs ideje. Többen jelentkeztek érte, most döntsek. Mondtam kurva szar a duma, nem ma ugrottam a falvédőről. Ha feljön pestre és mindannak megfelel amit írt, zsebből fizetem a lóvét. Aszondja nem. Mondom oké, add el a többi érdeklődőnek. 5 perc múlva csörgött, az előző vevő lemondta, utaljak 5e és feljön. (vonat, keleti) Mondom OK, feljössz és megnézem, majd fizetek utána. Aszondja végiggondolja. Azóta gondolkodik. Tudtam hogy ez lesz, a blöff bejött. 2. Volt egy 7250-es hird, a jelenlegim előtt még. 25e, tökéletes állapot kívül belül! Szolnoki a gyerek. Aszondja odaadja 20e-ért (ez is kb 4 éve) de menjek le Szolnokra. Mondom hülye vagy ? Az üzemanyagom 8 ropi oda és vissza. Aszondja : neki is. Mondom add el másnak. Visszahív, elengedi az üzemanyag árát, menjek le a telóért ..........?!?!?! Dehogy megyek gyere fel te. Akkor félúton találkozzunk. Rendben, legyen Albertirsa. De most..... Nincs feltöltve a teló, de vagy most vagy soha. Mondom őőőőőő ebben mi a jó nekem ? Hát felezzük az üzemanyag költséget. OK, mondtam, rendben. Éreztem, itt problem van.... Indulási időben, már amikor nekem kellett volna indulni, hívtam már úton volt, előbb indult - "ne késsen el" ...:) Mondom örömhír ! Képzeld szereztem invertert az autóba hogy ki tudjuk próbálni a telót, tölteni, stb ! Az mi ? Mondom konnektor az autóba, no para.Ja és hozok adásvételit is azért, mégiscsak jobb az úgy. Amire számítottam : - píkpíkpík - kb egy hétig próbáltam hívni ... A kis tetűláda hogy rácseszetett volna... 3. majd holnap még mesélek....:)))) Volt zsarus ügyem is ilyenből :))))))) az volt a legnagyobb ász, megpróbált áthúzni a BM-es "gyerek" (!!!!) Mindenre számított csak ránk nem.

(#32047) Dr Dee válasza bunkomen (#32036) üzenetére


Dr Dee
újonc

Ericsson R310, ő küldte először ezt a megoldãst! Nekem nem ez volt....
De 3-an is ezt küldtétek ezért engedtem😊😃😀😉

(#32048) Dr Dee válasza puputewe (#32046) üzenetére


Dr Dee
újonc

Hozzám is érkezik 1,5éve egy Siemens c35-ős,dobozos meg minden 3500 Ft-ok bãnta... De felveszi néha át elefánt még a srãc,sőt a munkahelyi számát is tudom! De hagyom êlni.. Régen a belênėl fogva húztam volna körbe a parkolóban😀😀

Amúgy mindenkinek Boldog Új Évet!

Az idei utolsó
http://olx.hu/hirdetes/nokia-8850-8800-8600-8800-rossz-ID2XeOT.html#:27c8fc04c5

[link]

(#32049) KSparrow válasza Dr Dee (#32048) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nekem egy medallion volt lebeszélve, hogy megyek érte másnap délután. Azon a napon, amikor mennék, reggel felhívom, hogy akkor délután mikor és hol pontosan. Erre mondja, hogy még előző nap eladta,mert valaki akkor fizetett.. ennyit arról, hogy eltette
..

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#32050) bunkomen válasza KSparrow (#32049) üzenetére


bunkomen
tag

Akkor most jöjjön egy ellentétes eladó...

8310 előlapot találtam, meg még pár alkatrészt. Kb 5 nap után visszaírt, hogy sajnálja de azt az előlapot már más viszi, hamarosan utal. Hát mondom az nagy kár, az lett volna a lényeg... Kicsit később megint írt, hogy lebeszélte a vevővel, hogy átadja nekem a 8310 előlapot, mert neki annyira nem fontos és amúgy is visz csomó minden mást is :)

Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.