Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#739) proci985 válasza envagyok (#700) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azert nem hallja, mert a spotify premium 320kbps ogg vorbist hasznal. innentol az ugyanarrol a masterrol keszult flac es spotify kozot kisebb a kulonbseg, mint amikor az itthoni xonar one essence mk II (muses)se moddolt mkI + beyer dt990 edition 250ohm es az irodai korg ds-dac100 + ath msr7 kozott ugyanazon a lancon. az olcsobbik lanc msrpje ebbol 600 eur, a miheztartas vegett. viszont: abban a pillanatban hogy fontossa valik a latency es DACnak a Xonar helyett a Pioneer DDJ-SB3mat hasznalom es annak a jelet kuldom tovabb az Onkyo TX-NR609be, na onnantol kezdve viszont fulre is nagyon erezhetoen romlik a hangminoseg Algoriddim deeJay proval is (cserebe viszont a fules nem offsettel szol ami nem hatrany, igaz az SB3 a DT990et se tudja persze normalisan meghajtani :DDD, oh well, tud negy savot es nem volt nagyon draga ).

mp3hoz nem tudok hozzaszolni mar, spotifyozok, az meg hogy mi volt 15 eve vagy mi van a youtubeon, egesz egyszeruen nem erdekes: aki egy 500 euros fules vagy egy 2500eur+os surround setup mellett meg kalozkodik, annak csak gratulalni tudok (hacsak nem obskurus grooverider bakelit ripekrol beszelunk a dubplateelitista idokbol, akkor viszont minden tiszteletem). flac / dvda / sacd vonalon van tapasztalatom, az akkor tud jobb lenni, ha a master jobb. en anno Beethoven szimfoniait hasznaltam tesztelni eleg sokaig: hallottam eloben tobbszor tobb alkalommal vilagszinten is elismert tarsasagoktol es a 9.ediket legalabb 15 kulonbozo lanccal probaltam, legalabb harom masterrel csak a Karajan fele felvetelbol (ket CD es egy SACD). a hangero valtozott, a digitalis master neha tisztabba (sterilebbe) tette, de igazabol inkabb csak mashogy szoltak, ami kb akkora volt, mint a koncerttermek es eloadasok kozotti kulonbseg. es itt most alapvetoen hangszeren es akusztikusan jatszott koncertrol van szo.

itt visszatertunk a kognitivizmushoz: a mi szol jobban szubjektiv. lehet ugy nezni, hogy neked nem tetszik a Yamaha hangja, de nekem aki az utobbi fel evben egy Onkyo, ket Yamaha, egy Denon, egy Sony, egy Asus es egy Korg kozott ugralt ez sokat nem mond. lehet, hogy neked nem tetszik a Klipsch, de mondhatnam, hogy van egy vintage Zachry stereo 2x8"+tweeter quarterbookshelfem is (kb hasznalt Volvo arban ment a maga idejeben), de az annyira regi, hogy kb az interneten info sincs nagyon rola, es megintcsak nuansznyiak a kulonbsegek ugyanazzal az erositovel hajtva, amig az erosito megbirja oket.

szoval en is megjartam a flac / dvda / sacd / 192/24 kort. jelenleg viszont elegedett vagyok :). alapvetoen hifinel szerintem ez a legfontosabb okolszabaly: amikor az ember boldog, akkor egesz egyszeruen el kell engedni masok velemenyet, foleg ha egy kognitiv teruleteken bevett kutatasi metodikat se kepesek felfogni, nem hogy applikalni, es akkor a szamitaselmelethez es fizikahoz nem erto kuruzslokrol meg nem beszeltunk. en eljutottam ide, innentol meg mindegy, hogy masnak nem jon be a rendszerem.

lezso6: win valamennyit torzit, nalam a xonar onenal 10% volt a max winnel amit hasznaltam. az mkII DSDjevel ez kb 20-25% mert erezhetoen halkabb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.