Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Zol77 válasza Parallaxis (#1198) üzenetére


Zol77
aktív tag

Üdv,
igy már teljesen más a dolog,csak abból a hozzászólásból arra lehetett következtetni,hogy csak a kis droiddal volt a gond egyedül.
Így akkor passz,lehet tényleg a router.

1199, Alex :

Már nekem sincs vele gond,amikor nem ment ,akkor a 1043-as TP volt a droid mellett, most meg egy Asus N66 van,
amivel a földszinten is jön a jel az UG802-n,igaz itt már csak úgy van jel,ha egy bizonyos szögben áll a droid,ezért kapott egy usb-lan adaptert.

(#1202) Parallaxis válasza sepsi0 (#1200) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mindegyik titkosítást és teljes kikapcsolását is próbáltam már.

Tartok tőle, hogy ez hardveres gubanc lesz. :(

(#1203) sepsi0 válasza Parallaxis (#1202) üzenetére


sepsi0
őstag

Csatornák wifin auton vannak. Ha én 11 ch felet rakom a csatornát 5 mobilból csak egy megy rendesen a többi xaraxik.
Sőt nekem akkor megy a legjobban ha mindent autón hagyok. Nagy nálam az interferencia 2.4 ghzn. Nem lehet hogy nálad is foglaltak a csatornák?

[ Szerkesztve ]

(#1204) Parallaxis válasza sepsi0 (#1203) üzenetére


Parallaxis
addikt

Sajnos nem, egy régi Edimax routerrel megnéztem most, de azzal megy bármelyik csatornával. :(

Gyanítom, hogy a 2,4-es rádió rész mondta be az unalmast a jószágban, hétfőn még felhívom a TP-Link-et, aztán goto szerviz..

[ Szerkesztve ]

(#1205) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Van egy ilyen 4300-as routerem és ehhez keresek most egy n-es wifi stick-et, ami ki tudja használni a 120 Mbit-es netet is. Vagyis olyan 14-15 mb/s-os adatátvitelre kellene alkalmasnak lennie..

Tudtok ajánlani valamit? Én ezt néztem ki első körben: [link]

Köszönöm a segítséget

(#1206) Grawens válasza Hoorus (#1205) üzenetére


Grawens
senior tag

Szia!
TL-WN822N-el használom... fal nélkül 17-18MB/s, 2db 15cm-es fallal 10-12MB/s.. routeren gyári fw.. :C

[ Szerkesztve ]

(#1207) N0zer0 válasza PeLa87 (#1190) üzenetére


N0zer0
senior tag

Óó, akkor tárgytalan, amit privátban írtam. Ha PHP és MySQL is kell, akkor a router nem alkalmas webszervernek, meg fog rogyni alatta, annyira azért ez a router sem erős, elvégre nem szerver, csak egy router, nincs annyi mem+cpu kapacitása. Az én routeremen csak kisebb statikus weboldal megy, csak HTML+CSS+1-2 képelem, semmi PHP, meg MySQL.

PHP és MySQL-re be kell fognod egy rendes gépet és a portot forwardolni a routeren. Az meg nem nehéz, van hozzá menüpont a gyári firmware-ben és az OpenWrt-ben is.

(#1208) Hoorus válasza Hoorus (#1205) üzenetére


Hoorus
őstag

Na sikerült is beszerezni egy ILYEN USB stick-et, viszont az a gondom vele, hogy csak 144 Mbit-en hajlandó menni, az elméleti 300 helyett.. De még ebből a 144-ből is a ténylegesen 70 Mbit van meg, így a 120-as netem igencsak kihasználatlan lenne.. :(((

Szerintetek mit kellene beállítanom? A routeren (4300) a vargalex féle firmware van. 2,4 és 5 GHz-en is ugyanannyit enged át..

Várom a tippeket.

Köszönöm :R

(#1209) Pharaoh válasza Hoorus (#1208) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

70Mbit elég jó, annál nem lesz gyorsabb egy N-es wifise a gyakorlatban.

(#1210) vargalex válasza N0zer0 (#1207) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt miből gondolod? Tōbben használtak (illetve használnak még ma is) ilyen feladatra Asus WL-500gP-t (vagy gyártónál maradva 1043nd-t). Az pedig jóval gyengébb vas mind CPU, mind RAM tekintetében.
Persze az egész függ a várható kapcsolatok számától.

Alex

(#1211) vargalex válasza Hoorus (#1208) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mi a wifi config-od?

Alex

(#1212) Hoorus válasza vargalex (#1211) üzenetére


Hoorus
őstag

Egy kicsit konkrétabban írd le kérlek, hogy mit kellene megnéznem, mert kicsit laikus vagyok a témában..

Köszi :R

(#1213) vargalex válasza Hoorus (#1212) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

LuCI-ban a Rendszer->Parancs futtatása ablakba írd be:

cat /etc/config/wireless

Majd Elküldés gomb. Másod be ide a kimenetét.

Alex

(#1214) ProfiStar


ProfiStar
tag

Üdv !!
Tud valaki megoldást arra, hogy a wifi hatótávolsága legalább megközelítse a 1043-as routerét? Nálam csak a 2.4Ghz-es wifi megy , de ha kilépek az udvarra, leesik a jelszint szinte teljesen, vagy el is dobja a wifit.

(#1215) Hoorus válasza vargalex (#1213) üzenetére


Hoorus
őstag

config wifi-device 'radio0'
option type 'mac80211'
option channel '11'
option hwmode '11ng'
option macaddr 'a0:f3:c1:db:c1:39'
list ht_capab 'LDPC'
list ht_capab 'SHORT-GI-20'
list ht_capab 'SHORT-GI-40'
list ht_capab 'TX-STBC'
list ht_capab 'RX-STBC1'
list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
option txpower '27'
option country 'HU'
option htmode 'HT20'

config wifi-iface
option device 'radio0'
option network 'lan'
option mode 'ap'
option encryption 'psk2'
option key 'pass'
option ssid 'UPC_2,4 GHz'

config wifi-device 'radio1'
option type 'mac80211'
option channel '36'
option hwmode '11na'
option macaddr 'a0:f3:c1:db:c1:3a'
list ht_capab 'LDPC'
list ht_capab 'SHORT-GI-20'
list ht_capab 'SHORT-GI-40'
list ht_capab 'TX-STBC'
list ht_capab 'RX-STBC1'
list ht_capab 'DSSS_CCK-40'
option txpower '27'
option country 'HU'
option htmode 'HT20'

config wifi-iface
option device 'radio1'
option network 'lan'
option mode 'ap'
option key 'pass'
option ssid 'UPC_5 GHz'
option encryption 'psk2'

:R

(#1216) vargalex válasza Hoorus (#1215) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mivel 20 MHz-en használod, nem is lehet több a link sebesség. LuCI-ban a Wifi beállításainál a Haladó beállítások fülön állítsd át a HT mód-ot 40 MHz, második csatorna alatta beállításra 2,4 GHz esetén, 5 GHz-nél 40 MHz, második csatorna felette beállításra (a config-ban jelenleg beállított csatornákhoz ezek az érvényes beállítások). Illetve 40 MHz esetén érdemes kipipálni a Force 40 MHz mode checkbox-ot.

Alex

(#1217) Hoorus válasza vargalex (#1216) üzenetére


Hoorus
őstag

Szia Alex!

Igen ezt már javasolták és meg is próbáltam, de a ping ekkor 50-60 ms-ra nőtt.. :S Játéknál ez nem túl előnyös, úgyhogy vissza állítottam..

:R

(#1218) vargalex válasza Hoorus (#1217) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ettől nem kellene a ping-nek növekednie. Viszont 20 MHz-en egészen biztos, hogy nem lesz nagyobb sebességed!

Alex

(#1219) Darknes


Darknes
csendes tag

Sziasztok.
Azt meg lehet oldani hogy transmission ne külső hdd-re töltse le a torrentet, hanem nas-ra. Kivitelezhető ez a dolog?

[ Szerkesztve ]

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#1220) vargalex válasza Darknes (#1219) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha a NAS megosztja samba-n, nfs-en, esetleg ssh-n elérhető, akkor mountolás után minden további nélkül. De általában a NAS-ok jobban bírják a torrent letöltést, mint a router (ha van ilyen funkciójuk).

Alex

(#1221) Darknes válasza vargalex (#1220) üzenetére


Darknes
csendes tag

Van ilyen funkciója. Csak ahonnan töltök onnan bannolva. Ezért gondoltam hogy akkor belőném arra a Transmissont. Tudnál adni egy kis segítséget hogy hol álljak neki?

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#1222) vargalex válasza Darknes (#1221) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az első kérdés az, hogy a NAS milyen megosztást kínál. Gondolom Samba van, de lehet, hogy az NFS-el kicsivel nagyobb sebességet el tudnál érni. Samba megosztást így tudsz mountolni.

Alex

(#1223) Darknes válasza vargalex (#1222) üzenetére


Darknes
csendes tag

A NAS tudja NFS megosztast. Be is kapcsoltam rajta mert ki volt kapcsolva. Itt egy kep rola:

Ezek utan ha belottem csinalhatom a mountos dologot ssh-n? Koszi

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#1224) vargalex válasza Darknes (#1223) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem ez Samba. Milyen NAS egyébként? (Azon kívül, hogy D-Link.)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1225) Darknes válasza vargalex (#1224) üzenetére


Darknes
csendes tag

Egy D-Link DNS-320L

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#1226) vargalex válasza Darknes (#1225) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Csak azért kérdeztem, mert szerintem ezzel jobban járnál. Nem kell samba protokollra fordítani, stb. Sokkal nagyobb sebesség érhető el.

Alex

(#1227) Darknes válasza vargalex (#1226) üzenetére


Darknes
csendes tag

Mar probaltam de miutan beirom telneten ezt: sh /ffp/start/telnetd.sh stop. Utana mar nem enged ssh csatlakozni. Meg Transmisson sem indult el meg lefagyott. De lehet neki ugrok megegyszer. Mar 4-szer felraktam meg letotroltem. De proba szerencse.

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#1228) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Baromi jó ez a router!!!! 60cm falon keresztül is kb. 100 méterre elsugározza úgy a jelet, hogy csak 1 antenna van arra irányítva és a telefonon a jelerősség 1-es volt. :)

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#1229) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!
Segítsetek!!!
Wdr4300 felraktam a a vargalexet és a hálózatban elállítottam a lan interfect dhcp-re azóta nem érem el a routert. Hogyan tudom visszaállitani? :R

(#1230) sepsi0


sepsi0
őstag

Sikerült!!

(#1231) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Hamarosan Lan party lesz nálunk és ez a router lenne a hálózat lelke. Kb 10-en leszünk. 4-en kábellel, 6-an Wifi-n csatlakoznánk.. 2,4, 5 GHz vegyesen. Szerintetek ki tud szolgálni ennyi gépet játékok alatt magas ping nélkül?

Cod2, Flatout, UT, Blur.. Ilyenek lesznek.. :)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1232) krealon válasza Hoorus (#1231) üzenetére


krealon
veterán

WiFi es a "nem magas ping", ket nem osszeegyeztetheto fogalom.

(#1233) mjuti


mjuti
tag

Sziasztok,

Alex legfrissebb van 1 4300-án, wifi átviteli sebesség max-ra ( 27dBm 501mW ) állítva, de mégis csak 19dBm-mel nyomja. Mit tegyek hogy max-on adja? Az emeleten már nem látom a hálózatot. Amúgy HU országkód és forced 40MHz+, távolság optimalizálónál semmi. Mit tegyek hogy maxon nyomja mind2-t ( an+bgn )? köszi

(#1234) sepsi0 válasza mjuti (#1233) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!
Nekem úgy sikerült 27-re állítani (bár változást nem láttam), hogy ország az Kína vagy USA, Wifi nem b-g, hanem autó-ra, 40Mhz 20Mhz-re. Így volt 27dBm de nem lett nagyobb a hatótáv, pedig szabad csatornára raktam. Sőt az átvíteli sebesség átlagban lement 36M-re, gondolom azért, mert auto miatt berakta b vagy g wifire.
Most akarom a régi Trendnet routeremet hozzákapcsolni, hogy növeljem a wifi hatótávát (TEW-631BRP), mert nálam is elég gyér, sőt még talán rosszabb mint a gyári firm-mel :Y .
Nem tudom, hogy miért van ez így? Igaz én az opent-t a DLNA miatt raktam fel...
Lehet én vagyok a béna a wifi miatt, de nálam kisebb a hatótáv mint gyárival, a router ugyan ott van ahol volt...

[ Szerkesztve ]

(#1235) mjuti válasza sepsi0 (#1234) üzenetére


mjuti
tag

Szia, köszi a választ.
Ment is neked 27-tel és nem nőtt a hatótáv? Beállítás 27-re megy nekem is, csak nem nyomja annyival.

(#1236) krealon válasza mjuti (#1235) üzenetére


krealon
veterán

Hiaba ad az AP erosebben, ha a kliens (notbook, telefon, stb.) nem kepes hasonloan emelt teljesitmennyel valaszolni.
A WiFi mukodesehez mindig 2 iranyu kapcsolat szukseges.

A nagyobb teljesitmenyu sugarzassal annyit ersz el, hogy:
- szennyezed a kornyekbeli WiFi halozatok ferkvenciajat (kivaltkepp a 40MHz-es beallitassal)
- noveled az AccessPoint kozeleben tartozkodokra eso sugarzasi mennyiseget (ezzel pl az egeszsegugyi kockazati tenyezokdet noveled)
- torvenyt sertesz (es vele komoly penzbirsagot kozkaztatsz).

(#1237) mjuti válasza krealon (#1236) üzenetére


mjuti
tag

Értem ,köszi a választ, ezek közül természetesen egyiket sem akarom.
De a gondom továbbra is az, hogy az emeleten nincs térerőm, holott a gyári szoftverrel ez a router ezekkel a kliensekkel vígan ment pl. az emeleten is.
És ezzel nem azt akarom persze mondani hogy a gyári firmware jobb volt mint vargalexé, ( hiszen toronymagasan jobb bármelyiknél, a legjobb custom fw szvsz. ) vagy hogy a gyáriban nem is lehetett állítani jelerősséget, de biztosan erősebben nyomta...illegálisan...
Szóval érted...

(#1238) sepsi0 válasza mjuti (#1235) üzenetére


sepsi0
őstag

Igen ment 27-en!
Ha a wifi beállításnál az éppen aktuális érték, ami HU-n max 22, nem hazudik...
De azt hiszem andoidos tesztelő progik is kiírták az erősséget (wifi analyzer, Wifi overwiev).
Erősebb nem volt, távolabbra sem ment a jel. A kétirányú kapcsolat igaz, de attól még a kissebb teljesítményű eszköznek látnia kéne a router ssdi-jét, pl a tabom látja a tőlem 5km-re lévő Mol kút wifijét, de csatlakozni már nem tudok...

[ Szerkesztve ]

(#1239) Hoorus


Hoorus
őstag

Erre valaki??

[link]

Köszönöm

(#1240) vargalex válasza Hoorus (#1239) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem volt válasz. :)

Persze a puding próbája az evés.

Alex

(#1241) krealon válasza Hoorus (#1239) üzenetére


krealon
veterán

6+1 allomas fog versenyezni 1 csatornaert CSMA/CD protokol szerint. Semmi biztositek sincs arra, hogy mindenki x ms-on belul kommunikalni tud.

Ha alacsony ping-et akarsz, hasznalj kabelt.
Egy 8 portos switch-et a rendszerbe kotve lesz eleg vezetekes portod. TL-SG1008D-t mar 7000 Ft alatt megkapsz.

(#1242) Darknes válasza Hoorus (#1239) üzenetére


Darknes
csendes tag

Szerintem bírni fogja. Az enyémen wifin( 4 telefon, 3 laptop és 1 asztali gép van) lan(2 asztali gèp, 1 NAS és a ps3 van) hétvégenként az összes gép megy rajta és egyszer sem volt hogy eldobta volna a wifit.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#1243) kaszaf válasza Darknes (#1242) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Valószínű pinget nem néztél soha. Játékoknál kiemelten fontos, hiába van sávszél ha gyenge a ping. Szerintem is a kábelt kellene erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#1244) Darknes válasza kaszaf (#1243) üzenetére


Darknes
csendes tag

Tudom hogy jateknal a ping fontos mert en is gamelek. De online nyomom mostmar regen haverokkal toltunk lan partykat de akkor is switchet hasznaltunk. (regi szep idok)

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#1245) kaszaf válasza Darknes (#1244) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szép idők voltak valóban :K. Ilyenkor jövök rá, hogy öregszem.

(#1246) Hoorus


Hoorus
őstag

Köszönöm Urak! :R

Megpróbáljuk, de azért próbálok majd egy switch-et is beszerezni addig.. Ha valakit érdekel esetleg, akkor majd megosztom a Lan partis tapasztalatokat a routerrel kapcsolatban.. :)

(#1247) dh66e válasza Hoorus (#1246) üzenetére


dh66e
veterán

ezt szerintem kötelező érvényűnek is veheted. :)
minden tapasztalat segíti a usereket ha úgy adódik.

(#1248) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Szeretnék két routert WDS modba beállitani WDR4300 és Trendnet TEW-631BRP.
A WDR4300 lenne a fő router a TEW pedig a client.
Próbáltam már egy csomó leirás szerint...
Tudtok segiten? A TEW is WDS képes.
Köszömöm! :R

Ui:
A wdr4300 Vargalex, TEW gyári firm..

[ Szerkesztve ]

(#1249) vargalex válasza sepsi0 (#1248) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Hogy próbáltad beállítani? A TP-Link-et Hozzáférési pont (WDS) módba állítottad?

Alex

(#1250) sepsi0 válasza vargalex (#1249) üzenetére


sepsi0
őstag

Hozzáférési pont (WDS)
Erre.
A WDR-en ugye mást nem kell állitani?
A másikon kikapcsoltam a dhcp-t beállitottam ugyanazt a wifi konfigot(essid, ch, 20mhz,wpa personal, ua kulcs...)
Azt nem tudom, hogy pl a trendnetet át kell e raknom bridge modba vagy marad router modba.
Ja és elvileg e trendnettel csatlakoznom kéne a wdr-re, de hol?
Na mindegy a wdr-be kell még ezenkivűl állitanom valamit?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.