Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) fabiandaniel válasza jarlax (#1743) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Nàlam az eredeti is dobálja a wifit de valamivel ritkábban mint az openwrt. Viszont ha leveszed az adóteljesítményt opemwrt alatt akkor ritkábban szór le, de volt akinek ez meg is oldotta a problémát.

Fabi

(#1752) vargalex válasza fabiandaniel (#1751) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Esetleg még ezt is érdemes megpróbálni.

Alex

(#1753) jarlax válasza fabiandaniel (#1751) üzenetére


jarlax
tag

Tegnap este visszaraktam a gyárit, gyermekeim elmondása szerint azóta nem dobta le őket egyszer sem, és a laggok is megszüntek. Szinte semmit nem állítottam át, csak jelszót meg 20 Mhz-re raktam.
4 óra alatt ez már jó teljesítmény, úgy hogy azt hiszem marad ez. Nem tudom mi volt a gond a vargalex félével, de valami biztos nem volt jó, mert bármit állítottam, dobálta. Androidos telókat, PC-t mindent. Viszont LAN-on semmi gond nem volt.

(#1754) Tommy1982


Tommy1982
tag

Sziasztok,
még csak ismerkedek a vargalex firmware-el, és sajnos jönnek elő a problémák...

- a /dev/root (/rom) teljesen megtelt egy újraindítás után, pedig nem töltöttem le egy csomagot sem, mit érdemes törölni benne?
- be akartam állítani az ftp jelszót, de nem engedi, mert csak olvasható a "passwd"
- QSS gombot és az automount-ot startservices-ben akartam aktiválni, de ez sem ment, mert ez is csak olvasható
- a routeren van egy 500 gigás külső vinyó, erről megy a torrent és a swap, ez mellé szeretnék csatlakoztatni a másik USB portra, egy pent, és ezzel megnövelve a rendszer tárhelyét, leformáztam "pivot root" verzióban, de újraindítás után eltűnt minden rendszerbeállítás és telepített csomag. Kikapcsoltam a routert és kihúztam a pent, ezután ment újra rendesen minden. Lehetséges, hogy a pent "pivot overlay"-ben kellene leformázni, vagy egyszerre 2 adattárat nem lehet használni?
Köszi

(#1755) fabiandaniel válasza jarlax (#1753) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

ez a hiba sajnos az összes openwrt -vel fennáll wdr4300 és wdr 3600 -nál. Én is próbáltam már levenni az adóteljesítményt, az ack -t átírni nullára de egy idő után eldobál. Viszont egyszer 3 napig ment szakadás nélkül de aztán megint elkezdte. :)

Fabi

(#1756) vargalex válasza fabiandaniel (#1755) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Azért azt tegyük hozzá, hogy a kliensektől is erősen függ, hogy egyáltalán előjön-e ez a jelenség.

Alex

(#1757) sepsi0 válasza vargalex (#1756) üzenetére


sepsi0
őstag

Sziasztok!
Nálam tökéletesen működik a wifi openwrtvel. Nem kellett lejjeb venni az erősségen, én úgy vettem észre nem is bevolyásol semmit. Egy a bajom a gyárihoz képest, hogy egyszerre nem lehet használni a 2,4 és 5ghz-et.
Pedig nekem van, hogy 6-7 eszköz lóg a wifin, ja meg a wfis epson nyomtatómat csak akkor tudom csatlakoztatni routerre, ha lebutítom a wifit. 20hz, b,.... maradt a kábel.
1.1 hw van nekem.

(#1758) vargalex válasza sepsi0 (#1757) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pedig egyszerre mennie kell a két sávnak.

Alex

(#1759) Tommy1982 válasza Tommy1982 (#1754) üzenetére


Tommy1982
tag

Update...
pár dolgot már sikerült megcsinálnom:
- QSS: mit akarok én, ilyen gomb nincs is rajta, viszont van más megoldás a vinyó gyors lecsatolásához, hogy a routert ne kelljen kikapcsolni?
- /dev/root megtelését a transmission okozta, nem volt mount-olva a vinyó, és ide akarta a torrentet letölteni :D
- FTP jelszót sikerült módosítanom és működik is rendben
- a transmission helyett van más torrent kliens, amit lehetne használni a routeren? Nem mondható gyorsnak a UPC 120-as nethez (max 4-5 MB/s letöltési sebbesség, és ez is ingadozik, pedig még lenne erőforrás, mert mellette 5 MB/s-es tempóval töltöttem le a vinyóról FTP-n keresztül, és csak akkor akadt ki a router). A másik problémám a transmission-al, hogy az ncore csak a 2.40-es és 2.50-es verziót támogatja.
- Pendrive formázását a vinyó a mellé még nem sikerült megoldanom. :(
Köszi

(#1760) fabiandaniel válasza vargalex (#1756) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Gondoltam arra is hogy valamelyik eszköz okozza azért végigpróbáltam az összes eszközzel hogy csak egyetlen eszköz csatlakozott a routerhez de mindegyiket leszórta Cseréltem a laptopba wifi kártyát de az sem segített. Ismerősöm áthozta ma az ő wdr4300(v1.0) át és azzal tökéletesen működik már reggel 9 óta. Nekem v1.6 -os van és a gyári firmware -el is ugyanolyan rossz. Hétfőn valószínlég elküldöm szervizbe

Fabi

(#1761) sepsi0 válasza vargalex (#1758) üzenetére


sepsi0
őstag

[link]
[link]

Már írtam róla, nálam nem akar működni. Ha beállítom "duál" módba az 5ghz-es csatorna átvált egyből clientbe.
Gyárival tökéletesen működik. Csak úgy sikerült életet lehelnem az 5ghz-be, ha titkosítás nélkül ment.

(#1759) Tommy1982

Szerintem a vinyó olvasási/írási sebessége határolja be a létöltest, nekem ntfs-el 2-3Mb, igaz nem támogatott filerendszer, de már rátettem a vinyómra 2tb anyagot mire rájöttem, hogy nem ntfs kellett vólna..

[ Szerkesztve ]

(#1762) SteveBeard válasza Tommy1982 (#1759) üzenetére


SteveBeard
senior tag

Szia!

"QSS" A router hátulján levő reset gombot lehet használni a HDD gyors leválasztásához. A Vargalex féle firmware-ben alapból azt használja a script.

Transmission: Nekem most a 2.81 van, de nem vettem észre, hogy az ncore nem szeretné. De a korábbi verziókkal sem volt semmi gond. Szerintem a több szálon való írás terheli nagyon a routert, ezért ha vannak olyan seederek, akik nagy sebességgel töltenek fel, akkor kevesebb szálon tölts le. Calamint a cache méretét állítsd 0-ra.
Szerintem más torrent klienssel sem járnál jobban.

Steve

(#1763) vargalex válasza sepsi0 (#1761) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha privátban tudnál adni hozzáférést, szívesen ránézek.

Alex

(#1764) Tommy1982 válasza sepsi0 (#1761) üzenetére


Tommy1982
tag

A vinyóm egy 500-as Toshiba ext4 fájlrendszerrel. Valószínűleg a router USB portja ennyivel tud csak írni, kipróbáltam az FTP-t is, és az is csak 2 MB/s sebességgel ír a vinyóra, olvasás FTP-n keresztül 5-6 MB/s.
Valószínűleg a nagy méretű torrenteket továbbra is PC-n töltöm majd le, a seedelés meg majd megy tovább a routeren.

(#1765) sepsi0 válasza Tommy1982 (#1764) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem is ez volt a tervem, hogy veszek egy kissebb vinyót és arról megy a torrent, aztán vettem 10-ér egy kis asus gépet 200-as vinyóval és az megy egész nap, ha kell akkor meg lehet róla netezgetni a tvn. Biztos többet foogyasz így, de egyszerűbb.

(#1766) vargalex válasza Tommy1982 (#1764) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem az USB port a szűk keresztmetszet.
Az általad írt sebességtől viszont többet kell tudnia. Véletlenül nincs a sync a mount opciók között? Ha igen, akkor sürgősen vedd ki!

Alex

(#1767) laktop


laktop
tag

Statikusan osztom ki az IP-ket MAC cím alapján a gépeknek (vargalex 1.1.7). Viszont ha egy olyan gépnek,a minek nem osztok IP-t beállítanak fixen egy IP-t (és persze átjárót, maszk ..), akkor ugyan úgy fel tud csatlakozni a hálózatomra és azon keresztül a netre is.

Hogyan tudnám ezt is MAC cím alaján szűrni és fel sem engedni, hasonlóan, mint a wifi-nél?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#1768) csixy válasza vargalex (#1756) üzenetére


csixy
addikt

Kicsit off , de azért idepasszol a következő megfigyelés.
Most pár napig próbálgattam az ócskapiacos fritzbox gyűjteményemet (mellesleg szólva egyébként csodák tudás szempontjából, főleg a 7170-es , hogy magára engedi az angolnyelvű GUI-t) és a WLAN-jaikkal minden együttműködik,de a samsung GTP6210-es az orosz 4.1.2es rommal egyik fritzre sem hajlandó ráakaszkodni , csak annyit ír, hogy titkosítva ,mentve és passz.
Másrészt pedig androidos telóval WLAN-os kapcsolattal a viber a fritz wifijével csodásan együttműködik, a TP-link wdr3600-as wifijével viszont csilingel lobácsol a hang mint egy csiphibás beteg dbox-kettesen a műholdas adás hangja.

Szóval sok múlik a kliensen is , de valami nem stimmel a 3600-as wifijével is (sem) !

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1769) Tommy1982 válasza vargalex (#1766) üzenetére


Tommy1982
tag

Ha nem az USB, akkor sajnos nincs ötletem, hogy mitől lassú, így néz ki most a mount:

root@OpenWrt:~# mount
rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on /rom type squashfs (ro,relatime)
proc on /proc type proc (rw,noatime)
sysfs on /sys type sysfs (rw,noatime)
tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,nosuid,nodev,noatime,size=63372k)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw,noatime,size=512k,mode=755)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,noatime,mode=600)
/dev/mtdblock3 on /overlay type jffs2 (rw,noatime)
overlayfs:/overlay on / type overlayfs (rw,noatime,lowerdir=/,upperdir=/overlay)
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw,noatime)
/dev/sda2 on /mnt type ext4 (rw,relatime,data=ordered)

(#1770) vargalex válasza Tommy1982 (#1769) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Természetesen torrentezni nem tud 120 Mbps-el, ahhoz kevés a CPU. A másolási sebességnél pedig az a kérdés, hogy mi ment közben, milyen sebességgel. Illetve ha ez a transmission, akkor mi a confug-ja pontosan.

Alex

(#1771) Toolfan


Toolfan
csendes tag

Sziasztok! Kérdezni szeretnék a media szerverrel kapcsolatban. Gyári firmware van a routeren(WDR4300), a media szerver működik, a gépen vlc media playerben elérhető az összes tartalom, viszont a TV- n csak a mappák jelennek meg, a bennük lévő tartalom nem. A TV Sony KDL EX520. Lehet ez router vagy gépbeállítási hiba, vagy TV probléma lehet? Előre is kösz!

(#1772) WinnerB0Y


WinnerB0Y
senior tag

Hali!
vargaalex féle fw van a routeremen és pár napja azt történik, hogy így konkrétan megszakad a kommunikáció a modem és a router között amit csak a modem újraindításával lehet helyrehozni.
Lehet e valami beállítási hiba a routerben vagy egyszerűen b*sszam ki az ablakon a modememet?

EUNE: iNeeko

(#1773) Intruder2k5 válasza WinnerB0Y (#1772) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Beállítási hiba? Az nem nagyon... Milyen netről, milyen modemről van szó?

(#1774) WinnerB0Y válasza Intruder2k5 (#1773) üzenetére


WinnerB0Y
senior tag

Helyi Telekomos-Falusis net, kábelmodemes. (egyébként senki másnál nincs ilyen probléma). Konkrétan erről a szolgáltatótól kapott modemről van szó: [link]
Pontosan ez az, tehát a "B" s változat.

[ Szerkesztve ]

EUNE: iNeeko

(#1775) csixy válasza WinnerB0Y (#1774) üzenetére


csixy
addikt

A router LAN IP alhálózati címét és alhálózatát tedd át másik alhálózatra.
Tehát ha pl 192.168.1.1 volt eddig, akkor legyen mondjuk
192.168.0.1
vagy 192.168.2.1
vagy akár 192.168.178.1

A routerbe klónoztad-e már a géped hálókártyájának a MAC címét?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1776) WinnerB0Y válasza csixy (#1775) üzenetére


WinnerB0Y
senior tag

Kipróbálom a hálózati cím átrakását, de a MAC cím a fix ip miatt is az én hálózati kártyámon van.

EUNE: iNeeko

(#1777) Intruder2k5 válasza csixy (#1775) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kábelmodem 192.168.100.1 címen van, így sajnos nem valószínű, hogy ez fog segíteni rajta!

(#1778) Heffi


Heffi
őstag

Sziasztok!

Holnap elvileg 2 db ilyen router lesz a birtokomban. A hálózatomat szeretném kiterjeszteni WDS funkcióval.

Van valami leírás, vagy valaki összefoglalná, hogy miket kell A és B eszközön beállítani?

Első körben marad a gyári FW, ha nagyon nem akar működni a dolg, akkor megy rájuk az Alex féle.

Erről jut eszembe, WISP bridge módora van lehetőség az Ő szoftverében?

(#1779) Intruder2k5 válasza Heffi (#1778) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem igen, mindent be lehet állítani! Max nem LuCI-ból...

De az milyen, ha szabad érdeklődni? Addig OK, hogy Wireless Internet Service Provider, vagyis WiFi kliens, de mi az a WISP Bridge? Azon kívül persze, hogy nyilván a LAN portokon is kellene net...

(#1780) Heffi válasza Intruder2k5 (#1779) üzenetére


Heffi
őstag

Innét puskáztam a Wisp bridge-t.

Visszakérdeznék: Mi az a LuCI?

[ Szerkesztve ]

(#1781) Intruder2k5 válasza Heffi (#1780) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az OpenWrt, így a vargalex build admin felületének a neve!

(#1782) Heffi válasza Intruder2k5 (#1781) üzenetére


Heffi
őstag

:R

(#1783) woodworm válasza Heffi (#1780) üzenetére


woodworm
veterán

Nekem már igen magas ez a sok csatlakozási szabvány, de a leírás is elég zavaros. Biztos én vagyok az értetlen, de szerintem pont fordítva értelmezi a WISP csatlakozásnál a Client és Bridge beállításokat. Client üzemmódban wifin csatlakozik a szolgáltató felé és kábelen osztja a jelet a csatlakozott gépekre. Bridge üzemmódban nem routol, csak hídként viselkedik egy wifi forrás és egy kábelen csatlakozott gép között.

Egy a fontos, legjobb tudomásom szerint a Gigabites routerek között egyik sem tud WISP-hez csatlakozni a gyári fw-vel. A gyengébbek közül a WR543G/743ND/843ND tudja.

(#1784) Heffi válasza woodworm (#1783) üzenetére


Heffi
őstag

A vas már úton van, a többi majd próba közben derül ki. Gyakorlatilag két szembenlévő ház között szeretném kiterjeszteni a vezetékes hálózatot úgy, hogy az eszközök egy csoportba maradjanak. Jó lenne, ha 80-100Mbit/s sebességet bírna a ké router közötti kapcsolat.

Mind a két wifinél be kell(lehet) kapcsolni a WDS funkciót? Vagy nem számítana semmit sem?

(#1785) Intruder2k5 válasza Heffi (#1784) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WDS-t minden eszközön be kell konfigolni! Amit csak "kliens" oldalon kell állítani, az a repeater mód...

[ Szerkesztve ]

(#1786) Tommy1982


Tommy1982
tag

Vargalex firmware-ben hol tudom beállítani a Google DNS szervereket?
Köszi

(#1787) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#1786) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Network->Interfaces->WAN alatt lehet megadni a DNS-Server opciónál

(#1788) Tommy1982 válasza Intruder2k5 (#1787) üzenetére


Tommy1982
tag

Üres beírható sorokat kerestem és azért nem találtam, pipát kivettem és így már megvan :DDD
Viszont érdemes itt még mást is átállítani, vagy maradhat így?

Köszi

(#1789) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#1788) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell mást elállítani! Jó így...

(#1790) WinnerB0Y


WinnerB0Y
senior tag

Kipróbáltam azt a beállítást. Annyit elértem vele, hogy már visszakapom a netet és nem kell restartolnom a modemet. Viszont ami még fontos lehet:
Kizárólag League Of Legenda közben jelentkezik a probléma.

EUNE: iNeeko

(#1791) Heffi


Heffi
őstag

Megjött a két router. Az egyiket beraktam a régi 3600-as helyére, ez osztja a netet és az IP címeket.

A másikon mit kell állítani, hogy annak a menüjét is elérjem, hisz per pill mindkettőé a ...0.1, és egy hálózaton ez galibát okozna.

(#1792) Intruder2k5 válasza Heffi (#1791) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

EZT szeretnéd?

v2.0

[ Szerkesztve ]

(#1793) Heffi válasza Intruder2k5 (#1792) üzenetére


Heffi
őstag

Köszönöm. Próbálkozom a beállításokkal.

(#1794) Möhe


Möhe
addikt

Valami nemjó a routerrel! Bajom volt az nCore-al mert nem ment a letöltés. Frissítettem fw-t (gyári) , nem jött be, kaptam port állítási segítséget hogy azon talán. Megvolt, reboot, és folyton szakad a net! Tanácsot kérek mi a f... a baj!

(#1795) Intruder2k5 válasza Möhe (#1794) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen net?

(#1796) Möhe válasza Intruder2k5 (#1795) üzenetére


Möhe
addikt

Tré home 30/20

szerk: PC ,és NAS is kapott fix ip-t ,de csak a PC látom

[ Szerkesztve ]

(#1797) Intruder2k5 válasza Möhe (#1796) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tehát akkor nem DSL...

OpenWrt-t nem próbálod meg?

(#1798) Möhe válasza Intruder2k5 (#1797) üzenetére


Möhe
addikt

hát jó

(#1799) Intruder2k5 válasza Möhe (#1798) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem nincs ilyen routerem, sőt semmilyen TP-LINK-em se, de annyira mondják, hogy azzal megszűnnek a problémák, hogy ha még néhány évig olvasgatom, én is elhiszem majd... :)

Na de tényleg, veszteni nem vesztesz vele!

[ Szerkesztve ]

(#1800) Heffi válasza Heffi (#1793) üzenetére


Heffi
őstag

Sikerült beállítani, ment is vagy 5 percig és a Fő router lefagyott. Próbaképp a házi szerverem csatlakoztattam a 2. routerre vezetékkel. Elindítottam a Dune médialejátszón az Avatart, pár percig ment a lejátszás, aztán kimerevedett a kép. Újra indítottam a lejátszót, de már nek kapott ip-t.

Érdekesség, hogy hiába dugtam vissza a Fő router hálókábelét a gépembe, már nem tudtam elérni a menüjét, de közben egy másik asztali gépen a fiam vígan netezett (amíg nem áramtalanítottam a routert).

Egyébként azt lehet tudni, hogy a szerverem mért nem jelenik meg a DHCP kliens listában? Ezé a gépé lenne a 100-as IP cím.

A windows-os hálózati térkép sem fedi a valóságot, kicsit belejavítottam, hogy legalább a vezetékes dolgok látszódjanak.

Miközben írtam ezt a hozzászólást, másodjára is befagyott a filmlejátszás, de a net még megvan. Lehet gyengébb a 4300-as típus, mint a 3600-os?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.