Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Na rendeltem egy 4300-ast a 1043 után.
Remélem nem fürdök be vele :D

(#1302) vargalex válasza proxyproxy (#1300) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mondom, hirtelen egy db. v1.4-ről tudok, azzal nincs gond. Este megnézem, hogy otthon milyen van, de ugye az sem feltétlenül garancia.
Amit fel tudok ajánlani: tedd fel az Attitude Adjustment 12.09-et, aztán, ha nem megy és megengeded, akkor soros élesztésben szívesen segítek. :)

Alex

(#1303) proxyproxy válasza vargalex (#1302) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

Köszi, de szerintem ezzel ne foglalkozz tovább, pusztán azért kérdeztem, hogy ha valahonnan egyéb úton is elérhető ez a verzió, akkor megnéztem volna, hogy az enyém milyen.

Ha élesztgetni kell, akkor már rég rossz, mert attól kezdve ugrott a garancia. :(

----------------------

Az asusom meg egyre izgalmasabb: nem tudom, hogy azért-e, mert lehúztam a wan-ról vagy azért, mert valami szemét került rá, de már nem megy a webes admin felülete sem. Pontosabban a 80-as portra ráül a webszerver, de https-re van irányítva, az meg nem működik, pedig korábban ment.
Még játszom vele egy kicsit, aztán felülírom egy új tomatoval, ha sikerül.

(#1304) vargalex válasza proxyproxy (#1303) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én biztosan kipróbálnám az Attitude Adjustment-et.

Alex

(#1305) Gulyopapa válasza vargalex (#1304) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Szia !

Holnap megjön a 4300-asom és szeretném tudni hogy van-e értelme felraknom az általad készített fw-t ha csak gyorsítani szeretném a routert. Egyáltalán gyorsabb lesz tőle a vezetékes másolás ?
NAS-sal töltök le.

Egyáltalán mit tud a fw-d ? Érthető formában leírva ... :)

[ Szerkesztve ]

(#1306) brumi1024 válasza Gulyopapa (#1305) üzenetére


brumi1024
veterán

A LAN-LAN kapcsolat nem megy át a procin, csak a switch-en, így az nem lesz nagyon jobb ennél, de ilyesmi értékeket tud az 1043nd is. Ezen nem tud javítani a Vargalex féle Openwrt.

[ Szerkesztve ]

(#1307) Gulyopapa válasza brumi1024 (#1306) üzenetére


Gulyopapa
addikt

És ez ? Ez nem számít ?

" megnövekedett WAN->LAN átviteli sebesség (~135 Mbps-ről ~280 Mbps-re) "

(#1308) brumi1024 válasza Gulyopapa (#1307) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez a WAN-ról(Wide Area Network, egyszerűen fogalmazva az Internet oldala) a LAN-ra(Local Area Network, helyi hálózat) való adatátviteli sebességet adja meg, ennek nincs sok köze a helyi hálózaton belüli másolásokhoz.

(#1309) vargalex válasza brumi1024 (#1308) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Mondjuk ki: semmi köze hozzá. Akkor van jelentősége, ha 135 Mbps-nél gyorsabb net van valakinek.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1310) vargalex válasza proxyproxy (#1303) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Megnéztem, itthon v1.3 van.

Alex

(#1311) batyesz


batyesz
tag

Kb. mekkora a hatótávolsága?

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#1312) brumi1024 válasza vargalex (#1309) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen, a 135mbps pedig nem túl gyakori itthon abban a környezetben ahová ezt a routert szánják.

(#1313) GBRDVD válasza vargalex (#1277) üzenetére


GBRDVD
tag

http://kepfeltoltes.hu/130531/router2_ping_hiba2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem értem miért csinálja ezt a kliens router... Néhány óra után minden előzmény nélkül elkezdi elveszteni a csomagokat, majd teljesen elmegy az internet. A routert viszont el lehet érni.

Újraindítás után megint jó minden.

(#1314) proxyproxy válasza vargalex (#1310) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

Köszi, egyelőre nem mertem piszkálni, de rövidesen kénytelen leszek tenni valamit.
Sajnos úgy fest, tomato témában nem túl lelkesek a fórumozók.
Az egyik fórumon senki nem járt rajtam kívül az elmúlt napokban, a másikon meg vagy előmoderáció van vagy sértőnek érezték, hogy le merek írni olyasmit, hogy törhető a tomato.
Kívülről ott egy plecsni, hogy "moderated" a topik címében, belül meg "Awaiting moderation before displayed...".
Aztán találjam ki, hogy a múltidő igaz vagy a várakozás. :D

(#1315) proxyproxy válasza proxyproxy (#1314) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

Egyre jobban rühellem a tplinkes társulatot (már úgy értem: a gyártót).
Nem elég, hogy pl. egyszer belépsz az admin felületre, többé nem tudsz kilépni belőle, max. a böngésző bezárásával (ez egy elég nagy sec.hole-nak tűnik), még a support fórumon is ügyelnek rá, hogy kínos infó ne jelenjen meg: előre moderálnak... :D
E-mailben feltett kérdésre meg egyelőre csak annyit tudtak kinyögni, hogy épp "holiday" van, ezért a szokásosnál tovább kell várni a válaszra. (értsd: vélhetőleg kevés supportost tartanak)

[ Szerkesztve ]

(#1316) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Én is csatlakoznék a TP-Link TL-WDR4300 tulajok táborához.
Eddig egy RT-N16-ost nyúztam Tomatoval.
N66U lett volna az utód, de a WDR4300 a vargalex által közölt sebességekkel és árával meggyőzött.

Nem sokat foglalkoztam a gyári firmware-el, egyből vargalex féle build-et raktam fel.
Sajnos sok időm nem volt még a teszteléshez, de első openwrt-s tapasztalataim pozitívak.
Jól átlátható minden, illetve a partíciónálást segítő oldal nagy segítséget jelent. (Thx Alex!)

Egy 2.5” 160GB-os 5400rpm-es HDD-t csatlakoztattam rá. (ext4-re formázva)
Kábelen a következő sebességeket mértem (SAMBA)
Router-ről gépre:

Gépről router-re:

Kicsit furcsállom hogy az írás gyorsabb, de meg vagyok elégedve a sebességgel.

U.i.: Meg szeretném köszönni vargalex munkáját! Remélem sokáig tudjuk még élvezni a munkásságát. :R

Szerk.: Nekem v1.4 van, és eddig tökéletesen fut rajta az openwrt.

[ Szerkesztve ]

(#1317) proxyproxy válasza akom (#1316) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

Ha mást nem is, engem az utolsó mondatod valahol megnyugtatott. :)

(#1318) batyesz válasza batyesz (#1311) üzenetére


batyesz
tag

Valaki?

Minden lehetetlen, de semmi sem az.

(#1319) kali válasza proxyproxy (#1315) üzenetére


kali
legenda

azért ez a kilépési probléma nem teljesen igaz, elég csak némi tétlenség, és már ki is jelentkezik automatikusan, jellemzően 10 perc után.

(#1320) proxyproxy válasza kali (#1319) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

Ezzel nekem az a fő problémám, hogy vannak - igaz, minimális - ismereteim a webes biztonságról.
Ha nincs direkt lehetőség egy session felszámolására, akkor elég csúf dolgokra ad lehetőséget, mondjuk XSS segítségével vagy egy a böngészőn kívül futó programból.

(#1321) kali válasza proxyproxy (#1320) üzenetére


kali
legenda

aki minden jelszót...stb megjegyeztet a böngészővel, illetve nem képes megfelelően beállítani, annak amúgy sem ez lesz a legnagyobb problémája.
igaz, nem várható el mindenkitől, hogy minden speciális html karaktert kódoljon - bár ezt általában megteszik helyette ilyen vagy olyan módon -, de nem is jellemző, hogy ebből mostanság különösebb probléma adódjon, nem is olyan régen lett javítva ilyen szempontból (is) több gyártó routere is, a firmware tekintetében.

(#1322) proxyproxy válasza kali (#1321) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

Erről szívesen elbeszélgetnék az érdeklődőkkel, de asszem, itt már nagyon off...

(#1323) proxyproxy


proxyproxy
csendes tag

Még valami eszembe jutott: jól látom, ezen a routeren már nincs olyan lehetőség, mint pl. az Asus RT-N16-on, hogy ha elcsesztem a flashelést, egy tftp szerver még akkor is működőképes marad, amivel újra tudom írni a ROM-ot?

(#1324) Gulyopapa válasza proxyproxy (#1323) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem értem miért vettél ilyet ha ennyire **ar !
Folyamatosan csak szidod ...

(#1325) proxyproxy válasza Gulyopapa (#1324) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

Na, megint egy write only troll...
Mondd, mi lenne, ha megtanulnál magyarul? (mitől "szidás", ha megkérdezem, hogy van-e rajta recovery funkció? He??? Ja, csak kötexel :C)
Nem mellesleg ez egy publikus fórum, miért ne lehetne negatív véleményem valamiről?
Elhiszem, hogy a sok szemellenzős képtelen elviselni, ha anyuci pici fiacskáját báncsák, de ettől még a szar, szar marad. (valamiért ezen a fórumon tömegével gyűlnek az ilyen alakok, akik képtelenek elviselni, ha a bálványukról valakinek rossz véleménye van...)

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: gyorsan kellett egy új router, nem volt alkalmam alaposabban utánajárni és ha lett volna, pl. a wifi minőségéről akkor sem kaphattam volna korrekt véleményt. Lásd: itt is sokan dícsérik, miközben nálam három fal mögött már használhatatlan 5GHz-en.

[ Szerkesztve ]

(#1326) Gulyopapa válasza proxyproxy (#1325) üzenetére


Gulyopapa
addikt

No comment ...

(#1327) kali válasza proxyproxy (#1325) üzenetére


kali
legenda

publikus fórum, aminek azért vannak szabályai (alapelvek), amiket a regisztrációval és a fiók használatával elfogadtál, tehát a véleményedet is azon szabályok betartásával illene megfogalmazni, viszont te rossz irányban haladsz...
olyan dolgokat írsz, ami alapján nem úgy tűnik, hogy valamennyire adott részedről a hozzáértés, és csak a hiányosságokban szeretnél segítséget kérni, hanem keresed a hibákat, olyanokat is leírsz problémának, ami nem az, vagy ezen gyártónál másként működik mint máshol (#1323...stb), akkor pedig ez nem a te gyártód és típusod, lecseréled olyanra, ami számodra kifogástalan, és probléma letudva.

[ Szerkesztve ]

(#1328) krealon válasza proxyproxy (#1325) üzenetére


krealon
veterán

"itt is sokan dícsérik, miközben nálam három fal mögött már használhatatlan 5GHz-en."

Az 5GHz-es tartomanyban a radiojel terjedesi csillapitasa nagyobb mint a 2.4GHz-es hullamoknak.
Sokkal kevesbe kepes athatolni szilard targyakon mint az alacsonyabb frekvencia.
Az egyre magasabb ferekveciakon a radiojel, kozeliteni kezdi a feny terjedesi tulajdonsagait.

Masik dualband eszkozzel is pontosan ugyanezt tapasztalnad.

Megegyszer: 5GHz-en sokkal kisebb lefedettseget kepes biztositani egy router (Access Point), mint 2.4GHz-en, viszont ha eleg kozel vagyunk az AP-hoz, akkor a lenyegesen szelesebb tartomany es az egyelore keves 5GHz-es eszkoz miatt lenyegesen nagyobb sebesseget erhetunk el. :R

(#1329) proxyproxy válasza kali (#1327) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

Mondd, felfogtad, hogy a hivatkozott hozzászólásban mit írtam?
Szeretném tudni, hogy van-e lehetőség olyan jellegű recovery-re, mint az Asus-nál.
Pont.

Hogy egyéb téren egy ipari hulladék ez a router, azt immár tapasztalatból írom.
Nem "keresem" a hibákat, hanem jönnek sorra, szemből.
Hogy mechanikailag olyan, amilyen, az egy dolog, ennyiért nem vártam többet.
De hogy alapvető biztonsági dolgokkal nincsenek tisztában a firmware készítői, az picit meredek.
Ahogy az 5GHz-es rádiójának a teljesítménye is katasztrofális.
Olyan dolgokról írok, amikből egyre sem tudnád igazolni a hozzáértés hiányát (leszámítva azt, hogy mindeddig nem volt időm mélyebben elmerülni a leírásában - bár ahogy tegnap belelapoztam, még ott is érnek "meglepetések", attól tartok)

De én vagyok a hülye, mert mindig elfelejtem, hogy ezen a fórumon a szemellenzősök a legnagyobb hangúak, akinek meg negatív tapasztalata van, az leginkább hallgat. Miattatok.

(#1330) proxyproxy válasza krealon (#1328) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

5GHz - OK, ezt mással még nem próbáltam. Ennél k.nagy csalódást jelentett, hogy a zsúfolt 2.4GHz-ről át akartam térni 5-re, amiből az elmúlt fél évben egyetlen egyet sikerült felfedeznem, később eltűnt az az egy is, de ott jó, ha 54Mbps-t képes vagyok kicsikarni belőle, kb. 7-8m távolságból.
(lenne rá keret, a hecc kedvéért vennék valami komolyabb darabot, de egyelőre csak azért, hogy kipróbáljam, nem költenék rá)

-----------------------
Itt is megemlíteném mégegyszer: tegnapelőtt feltörték valahogy a routerem (Tomato), momentán azzal vagyok elfoglalva és mellesleg szeretnék minél előbb egy működő openwrt-t is a gyári hulladék helyére.

[ Szerkesztve ]

(#1331) proxyproxy válasza proxyproxy (#1330) üzenetére


proxyproxy
csendes tag

És ezért a kapkodás...

(#1332) csixy válasza proxyproxy (#1329) üzenetére


csixy
addikt

Azért egy pici jeget tegyél a fejed tetejére,hogy nehogy valami hőkárosodás érje.
Világosan megírták ,hogy ugyanaz a tulajdonság az 5 giaherz előnye, mint ami a hátránya.
Ahogy a Te routered nem lő át három falat 5 gigaherzen jól , ugyanúgy a szomszédaid kicsit távolabbról a közben lévő falakon keresztül nem tudnak ebben a sugárzási tartományban beleköpni a levesedbe.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1333) kaszaf válasza proxyproxy (#1329) üzenetére


kaszaf
aktív tag

"Ennyi pénzért" a hardwertől nem vártál többet az ok. De szintén "ennyi pénzért" NASA szintű védelmet nyújtó szoftot vársz a cucctól??? Csak nekem nem logikus amit írsz? Kicsit furcsa nekem, hogy "feltörték" a routered. Talán tettél érte, hogy valakinek megérje feltörni, ha másért nem "kicseszésből". 20 éve vagyok informatikus de nem nagyon emlékszem olyanra, hogy a környezetemben SOHO routert megtörtek volna. Szerinem mielőbb vidd vissza a boltba jobb lesz mindenkinek...

[ Szerkesztve ]

(#1334) csixy válasza proxyproxy (#1329) üzenetére


csixy
addikt

"De én vagyok a hülye, mert mindig elfelejtem, hogy ezen a fórumon a szemellenzősök a legnagyobb hangúak, akinek meg negatív tapasztalata van, az leginkább hallgat. Miattatok."

Hát igen, ez már így van! A sok "halgató" tulaj meg csak úgy tartja a vasát tovább. Hmm?? Apropó ! Akinek van eladó, hát jó áron megvennénk itt páran ! Itt a nagy lehetőség !! Ajánlatokat lehet küldeni PÜ-ben ( Én egy-kettőnek tudnék új tulajt!) !!

Vigyázz is , nehogy Téged is megfertőzzön ez a topic, mert a végén még Te is hívő leszel! Jujujj !!!

De inkább maradj légyszii itt {!} :-)) , de akkor még egy kis jeget ... ;-)) és majd rájössz, hogy nem eszik olyan forrón ... és azért jó kis vas ez az izé.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1335) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Ennek a 4300-asnak annyit tud a wifije ( 2.4 ghz-en ) mint a 1043-asé ... érdemes 8-as antennákat venni hozzá ?

[ Szerkesztve ]

(#1336) krealon válasza Gulyopapa (#1335) üzenetére


krealon
veterán

Ha letezne olyan Dualband antenna akkor igen.
De nem letezik.

(#1337) Gulyopapa válasza krealon (#1336) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Tehát hiába van külső antennája nem lehet erősebbre cserélni ? Gratula ...
Nem fikázás, de ez a router egy szépen felöltöztetett 1043-as.
Vagy tévedek ? Jobb annál ?

[ Szerkesztve ]

(#1338) tboy72 válasza Gulyopapa (#1337) üzenetére


tboy72
aktív tag

Nem kicsit! Nálam az 1043-as állandóan belassult a torrent miatt, amit a 4300-as vígan akadás nélkül kiszolgál.
Nekem a wifivel sincs semmi bajom (bár nálunk nem zajos a 2,4 Ghz-es sáv sem).

(#1339) kali válasza proxyproxy (#1329) üzenetére


kali
legenda

felfogtam, és korábban nem így kérdezted, ellenkező esetben nem tettem volna szóvá!
úgy kérdezted, hogy már, holott ez a gyártó más technológiát használ mint az asus, tehát a korábbi szériáinál sem volt igaz, így rosszul kérdezted, vagy olyat vártál el, amit más gyártó használ, ez meg csak nem adott gyártó és típus hibája, mellesleg itt is van lehetőség visszaállításra, csak más módon, de te ugye értesz hozzá, szóval nem ecsetelem bővebben...
ja, mégsem biztos, hogy annyira vágod, mert a gari ugrásáról írsz, ha úgy kell éleszteni a routert, pedig nem, simán visszahozható a gari megtartásas mellett is.
olyan elvárásokat adsz meg az 5 gigahertz sávban, amit még ez a router sem ad(hat) meg, arról nem is beszélve, hogy sokkal márkásabb és drágább darabok pláne nem, jellemzően a beépített kis antennáik miatt.
biztonsági szempontból minősíted a firmware készítőit, cross site scripting és társait feszegeted, - mint írtad is, szívesen el is beszélgetnél róla -, közben meg feltörik a tomato firmware verziós - persze más gyártós - eszközödet?!?! aha... :U
ugye nem probléma, ha ezen és korábbi hozzászólásaid alapján nem veszem/vesszük komolyan az ipari hulladék minősítést, amit ezen routernek adtál?!?! :U

Gulyopapa; sokkal erősebb hardveresen - de zt leírtuk már korábban -, mint a tl-wr1043nd, és antenna is lesz hozzá, csak még nincs annyira elterjedve a dual band képes, persze ha megfizeted, lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#1340) brumi1024 válasza Gulyopapa (#1337) üzenetére


brumi1024
veterán

Sokkal erősebb az 1043nd-nél hardveresen, de ez nem a wifi hatótávolságban nyílvánul meg. (Az antennáknak nem erőssége van hanem nyeresége egyébként.)

(#1341) Gulyopapa válasza brumi1024 (#1340) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nem tudom hova írjak. Popcorn és NAS összekötése NFS szerverrel....
Látom a popcornon a videó mappákat de nem játssza le a gép.
Samba szerver megy, viszont ott akadnak a magas bitrátájú filmek ...
Nem lehet valami routerbeállítási probléma ?
Tegnap a 1043-assal tökéletesen ment az NFS. :U

(#1342) n0rBee válasza Gulyopapa (#1341) üzenetére


n0rBee
csendes tag

Kábelen vannak összekötve?

(#1343) Gulyopapa válasza n0rBee (#1342) üzenetére


Gulyopapa
addikt

persze ...

(#1344) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#1343) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Gondolom nem a vadi új router a rossz, hanem én vagyok a béna ...

(#1345) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

A videó mappában csak egy jpg fájlt hajlandó lejátszani ... semmi mást nem
Ez mit jelenthet vajon ? :U
Ez számomra azt jelenti hogy az NFS szerver működik !

[ Szerkesztve ]

(#1346) Intelligencs

Azért a topikot végigolvasva kívülállóként - mivel nekem nincs ilyen eszközöm, ezért én kívülálló vagyok -, azt kell hogy mondjam, elég erős itt a kognitív disszonancia. Nekem van olyan kollégám, aki ha bármit vesz (legyen szó autóról, routerről, lakásról, bármiről), utána már csak szuperlatívuszokban tud beszélni róla, és nem tűri a kritikát! Kicsit ebben a topikban is ezt érzem. Én is le lettem torkolva, amikor az eszköz wifi képességeit kritizáló cikkrészletet ollóztam be.

Kíváncsiságból rákerestem az eszközre az etalonnak felhozott smallnetbuilderen. Tesztet nem találtam, csak egy topikot, ahol rögtön ez a hozzászólás fogadott:

"In absence of a review I'll add from experience.

1. Firmware issues impacting wireless client connectivity still being worked on which cause the TL-WDR4300 to lock up with a range of wireless adaptors

2. Hardware NAT cannot handle traffic associated with VOIP and currently to use it with VOIP TP Link are recommending customer disable hardware NAT which is very unfortunate and don't completely solve the issue.

3. A few other issues around remote access, firmware resetting to defaults etc

4. The biggest thing though is the wireless transmission range is very poor. Even with that power output level and 3 antenna's it a poor wireless capability for range and stability."

OK, értem én, hogy ez is csak egy hülye user. De végigolvastam egy csomó kritikus hozzászólást is az Amazonon, és ott is szidalmazzák jó páran a wifi hatótávolságát és stabilitását.

Miért nem lehet elfogadni azoknak, akiknek bejött a cucc, hogy sokaknak viszont nem vált be? Sőt, egyenesen csalódtak benne!

És még csak elfogultsággal sem lehet vádolni engem, mert annak ellenére, hogy nekem Netgear routerem van, minden ismerőshöz, baráthoz, rokonhoz TP-Link routert telepítek. Most is azért jöttem ide, mert apámékhoz akarok venni egy routert, aminek különösen jó a wifije. Ezért olvasgatok a témában. Viszont a külföldi fórumok és vélemények után nagyon elbizonytalanodtam.

The Amiga, Born a Champion

(#1347) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Akinek ilyen routere van + popcornja, segíthetne, mert nem jutok dűlőre a NAS szerver összehangolásában ...

(#1348) kali válasza Intelligencs (#1346) üzenetére


kali
legenda

én úgy szóltam hozzá korábban is a témához, hogy nincs ilyen routerem, meg tp-link eszközöm is valamikor 2 éve volt utoljára (tl-wr941nd v3), viszont nagyon sok routert beüzemelek, van közöttük bőven asus, linksys, netgear...stb is, nem csak tp-link, ráadásul sokszor nem is én döntöm el, hogy hová milyen típus kerüljön, illetve anyagi érdekeltségem sincs, tehát nincs különösebb okom lehúzni vagy védeni egy gyártó termékét sem, csupán csak tapasztalat alapján írok le bármit is!
a topic témájául szolgáló típusból is többet beüzemeltem már, van viszonyítási alapom is más típusokhoz képest, és ez alapján írtam, hogy nincs probléma ezen típussal, akik lehúzzák, azok jelentősebb hányada nem megfelelő szempontok alapján teszi!
akinek nem jön be, az lecseréli más típusra, nincs ezzel gond, de mondvacsinált okkal ipari hulladéknak nevezni, az azért túl erős...
aki nem ismeri a technológiákat, a wifi sajátosságait, és a megfelelő specifikációkat, például leír egy olyan routert, ami csak 2.4 gigahertz képes, és ahhoz viszonyítva leírja, hogy ez a router gyengébben szór 5 gigahertz sávon, mint a korábbi routere 2.4 gigahertz sávon, nos ott nem a router a hibás, mivel az 5 gigahertz sajátossága, hogy kevésbé bírja a környezeti tényezők folytását a 2.4 gigahertz ellenében, tehát a felhasználóban van a hiba, illetve az elvárásaiban, mivel nincs teljesen képben dolgokkal!
arról már nem is beszélek, amikor valaki beállítani sem képes a környezeti tényezőknek megfelelően, és úgy szidja a wifi szórást, és csak akkor kezd el gondolkodni, amikor 1 perc sem kell, hogy megfelelően beállítsam, sajnos ilyennel is gyakran találkozom.
sok ilyet lehetne még írni, de kár is erőlködni, ilyenek mindig is lesznek, mindenminek lelke rajta...
ennek a routernek adott a specifikációja, adott a külső antennák dBi értéke...stb, hiába erőlködik bárki is, a matematika és a fizika törvényeit nem fogja felülírni, egy gyengébb dBi értékű, ráadásul belső antennás típus még így sem fog szórni!
a másik dolog az, hogy nem létezik olyan gyártó/típus, amiről a neten csak pozitív véleményeket találni, ezért is írhat bárki bármilyen típust, hogy az neki mennyire bejött, azonnal találni rá sok negatív véleményt is, tehát ez nem csak fordítva igaz!
nem csak neked írtam ezt a hozzászólást, általánosságban ez a véleményem, csak nagyon magadra vetted a korábbi kapcsolódó hozzászólást, ezért ezt (is) kezeld helyén, meg mindenki más is, nem rosszindulatból írtam! :)

[ Szerkesztve ]

(#1349) Intelligencs válasza kali (#1348) üzenetére

Nyilván a kognitív disszonanciával nem rád gondoltam, te szakértőként vagy itt, függetlenként. Azt is el kell ismernem, hogy az Amazonos kritikával mellélőttem, ugyanis utána elolvastam más routerek 1 vagy 2 csillagos kritikáit, hát szidnak mindent, mint a bokrot. Nyilván akinek nagyon nem jön be egy kütyü, az utána ekézi ezerrel, legyen szó akármiről.

Továbbra is gondolkodom ebben a routerben (esetleg a 4900-asban), ugyanis az általam kinézett Netgear router + Netgear adapter közel 60 ezer Ft, szemben a TP-Link router+adapter kombó kb. 25 ezer Ft-os árával. Nem sajnálom én a pénzt a minőségi cuccra, de kidobni a semmiért nem szeretem.

Szóval még mindig gondolkozom rajta.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#1350) N0zer0


N0zer0
senior tag

Szerintem is, ez egy jó router. Ennek ellenére, ha proxyproxynak nem jön be, akkor vigye vissza. Az ő pénze, ő használja, ha úgy érzi, hogy őt nem szolgálja ki, nézzen másik router után. Nem égő, mindenkinek mások az elvárásai. Csak azért, mert itt dicsérik, senki nem tiltja meg neki, hogy visszavigye.

Nekem semmi bajom nincs ezzel a routerrel, rendesen megy, semmit nem kellett szenvedni vele, minden ment rajta első pöccre. Először engem is megijesztett, hogy a Wi-Fi-eszközök szar jelerősséget mutattak (még 2.4GHz-en is gyengébbet, mint más routereknél!). De ahogy láttam, hogy a sávszélek rendben vannak. Mivel lenne az ember előrébb, ha venne csak emiatt egy másik routert, aminél a Wi-Fi-eszközök jobb jelerősséget mutatnak ugyan, de egy dekával sem lenne jobb tényleges sávszél tekintetében? Most megérne ennyi kerülőt, hogy az eszközök marketingvakításból több designos erősségcsíkot rajzolnak ki? Ugyan már, ez illúzió. Nem a jelerősséget kell nézni, hanem a sávszélességet, ha az megfelelő, és nem szakadozik a kapcsolat, akkor le lehet szarni a jelerősséget.

Amit írnak a negatív külföldi kritikák az csak a gyári fw-re vonatkozik. Hozzáteszem, hogy a gyári fw sem rossz. Nem tapasztaltam azzal sem semmi negatív dolgot, a többi routergyártó sw-ének szintjét lazán hozza. Azért cseréltem le a gyári fw-t, mert keveset tudott (de azért adtam neki esélyt), és ezt a routert eleve azért választottuk itthonra, hogy OpenWrt fusson rajta. Azt hiszem, ezzel a többiek is így vannak a topikban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.