Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) laktop


laktop
tag

Sziasztok!

Mi a különbség a "DHCP->Address reservation"-ban megadott MAC cím és IP címej összerendelése és az "IP & MAC branding"-ban megadott összerendelések között?

Hogyan tudom egész napra letiltani a facebook-ot egy adott gép esetében? Akárhogy is próbálkozom, nem megy. Bármilyen oldalt, portot tudok blokkolni, de a facebook-ot nem. Valaki leírná szájbarágósan a beállításokat?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#1352) laktop válasza Gulyopapa (#1265) üzenetére


laktop
tag

Nekem 3 napja van meg, de kicsit én is elszontyolodtam, amikor beállítás után kiváltottam a korábbi Linksys WRT54GL-t vele.
Tetőtér beépített ház tetőtéri lakásában van a router, de a lenti szinten alig vehető már (az 5 vonásos skálán alig 1 vonás, ami még el is tünik ...) a jel (2,4GHz), ahol korábban a Linksys router a skála szerint stabilan 3 vonáson állt (a skála 5 vonásos). Vissza a régi, megint jó, majd csere és megint gyenge a jel, visszacsere, megint jó ... stb.

Pedig ennek 3 antennája van, a Linksys kettőjéhez képest (nem tudom melyik mekkora dB-es). A TP-LInk-en gyári firmware van, High sugárzással.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#1353) brumi1024 válasza laktop (#1352) üzenetére


brumi1024
veterán

3 antenna != erősebb jel. 3 antenna a MIMO-hoz kell.

(#1354) r3pl4y


r3pl4y
aktív tag

Sziasztok!
Vargaalex kollégával már privátba beszélgetünk, de gondoltam itt is megosztanák veletek egy-két tapasztalatot, leginkább első körben a wifit illetően hátha valaki más is tud hozzáfűzni egy két dolgot, főleg akiknek 1.5 verzió van azokra gondolok.
Tehát Gyári firmware -val beállítottam a wifit 2.4GHz és 5GHz is szépen működik.
5GHz -n valamivel gyengébb a hatótávolság, de ezt persze tudjuk be a szuper magas frekvencia sajátosságainak.
Lényeg, hogy én valamilyen szinten az 5GHz miatt is vettem a cuccot, mert a 2.4GHz nálunk már eléggé tömve van... teljesíti is az elvárásaimat, nincs vele gondom.
2,4GHz: Teljesen korrekt, van itthon egy Cisco routerem is, és simán bealázza, hála istennek mert annak a jele valami gyötrelmes...
Most jönne a lényeg.
Fordítottam magamnak egy OpenWrt -t... megyegetnek is a dolgok, de közben észrevettem, hogy 2,4GHz -s wifi az gyakorlatilag használhatatlan alatta. Dobálja a jelet van, hogy nem is enged csatlakozni, ha véletlen igen akkor mindenhol fullos jelerősséget mutat, ezzel szemben adatátvitel nincs is. Biztosan az OpenWrt -s driverrel lehet valami baj, mert gyári fw alatt teljesen tökéletes.
5GHz -n semmi baj nincs. Vargaalex fimrware -val is ugyanúgy rossz sajnos. Esetleg van itt másnak is 1.5 verzió számmal ellátott routere? És esetleg megosztaná a tapasztalatait?

[ Szerkesztve ]

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#1355) cyber86


cyber86
őstag

Helló. Egy olyan problémám lenne, hogy ingadozik a wifi sebessége (vargalex fw) sokáig azt hittem, hogy a telefonom szarakodik de most, hogy laptopot használok ráküldtem wifire és mégse a telefon a sza.. meg bátyám és régóta mondogatja, hogy valami nem jó csak mivel ő messzi van a routerhez így nem foglalkoztam vele de mivel a laptop amin vagyok ott van mellette így viszont érdekes :S [link]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1356) lucky00 válasza r3pl4y (#1354) üzenetére


lucky00
tag

Szia!

Kezedek meggyőződni róla, hogy ez a kütyü búgja. Az 1.5-öst használtam az 1,7 megjelenéséig.
Az 1.5-ös nél dupla wifi-t sem tudtam létrehozni, mert mindent ledobált. Állítottam a titkosítást (csak MAC filter volt) így stabilizálódott, de néha újrainditáskor nem indult be.
Az 1.7 -es nél ezek a problémák megszüntek, csak 18 naponta kiakad a router eldob mident. Reboot és megy minden tovább, Most 2.4-en két wifi van egy belső, és egy hot spot open, ha vendégek jönnek hozzánk.
Az 5 GHz nálam az udavaron (48-as vályog+tégla) is stabil 4 osztást mutat, de az antenna mellet közvetlenül is. 2,4 GHz a háztól kb 20m re veszik el.Az emeleten egyiket se látom a 20 cm vasbeton miatt.
Egy lelki bánatom van a 3xmimot még nem tudtam létrehozni. De folyamatban van egy Atherosos kártya.

Üdv Néktek

(#1357) lucky00 válasza cyber86 (#1355) üzenetére


lucky00
tag

Kép alapján jónak tűnik.

Üdv Néktek

(#1358) r3pl4y válasza lucky00 (#1356) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

1.7?
Olyan hardver verzió is van már?
Mert én a router hardver verziójáról beszélek. Nem lehet, hogy te valamilyen firmware verzióról? Csak mert nekem az 1.5 is nagyon újnak tűnik tekintve, hogy az openwrt oldalán meg sem említik csak az 1.4 -et.
A router hibája nem nagyon lehet a rossz wifi szerintem, mert mondtam nekem a gyári firmware- val minden tökéletes... openwrt alatt viszont a 2.4GHz használhatatlan.
Megnéztem a wifiket a kernel logba, ezek vannak benne:
phy0: Atheros AR9340 Rev:0 mem=0xb8100000
phy1: Atheros AR9300 Rev:4 mem=0xb0000000
switch: Atheros AR8327 rev. 4

Nem tudom ez segít e valakinek valamit.

[ Szerkesztve ]

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#1359) vargalex válasza r3pl4y (#1358) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Szerintem ő az 1.1.7-es build-emről beszélt... :)

Alex

(#1360) cyber86


cyber86
őstag

Hogyan tudom routeren ellenőrizni, hogy folyamatos-e a wifi kapcsolat? Mert most 1 asus p8z77-v deluxe alaplapi wifin tesztelem de ott is ugrál a ping össze vissza néha kiakad 1xüen nem lehet játszani pedíg az már 2 antennás.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1361) kali válasza cyber86 (#1360) üzenetére


kali
legenda

szia,

a 2 antenna még semmire sem garancia.
milyen típusú routerre csatlakozik fel?
a használt csatorna a környezetnek megfelelően beállítva?
távolság a két eszköz között?
antennák elhelyezése/beállítása?
fal(ak)?

[ Szerkesztve ]

(#1362) cyber86 válasza kali (#1361) üzenetére


cyber86
őstag

wdr-4300
telefonon megnéztem és elvileg szabad a csatorna
1 méter vagy 1,5
ezt nem értem milyen elhelyezés
fal nincs mivel ott van 1 méterre kb tőle

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1363) kali válasza cyber86 (#1362) üzenetére


kali
legenda

ja, a router adott a téma miatt.
próbáld ki azért más/minden csatornán a kapcsolatot.
a routeren miként állnak az antennák, és az ellenoldalon hogyan helyezted el azokat?
soka követik el például azt a hibát, hogy a gép házára teszik, pedig a nagy fémes közelség nem annyira okés.
próbáld meg távolabb is, a túl közeli elhelyezés sem mindig jó.

(#1364) cyber86 válasza kali (#1363) üzenetére


cyber86
őstag

A gép ház tetején volt a 2 wifi antenna most átrakta máshova de semmi változás. Itt valami a routeren lesz gond mivel a mobilokon is szarakodik a wifi.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1365) kali válasza cyber86 (#1364) üzenetére


kali
legenda

gyári vagy módosított firmware van a routeren?
sokan panaszkodnak, hogy gyári firmware alatt okés a wifi, módosított firmware alatt viszont már nem!

(#1366) lucky00 válasza vargalex (#1359) üzenetére


lucky00
tag

Sorry, Igen. Félre értettem a dolgot...

Üdv Néktek

(#1367) cyber86 válasza kali (#1365) üzenetére


cyber86
őstag

vargalex fw van fent 1.1.7-es viszont ha ez igaz akkor hogyan tudok vissza térni gyárira?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1368) n0rBee


n0rBee
csendes tag

Sziasztok,

Pár napja a Transmission ilyeneket dobál (ncore): Tracker gave HTTP response code 0 (No Response)
Az új letöltések is pár perc után ilyen hibával futnak.(le feltöltés megy,de a trcaker nem számolja) Nem csak nálam fordul elő , haveromnál ugyanúgy vargalex 1.1.7 & wdr4300 és ugyanez a hiba.

5let valaki?

szerk.: diginet van mind2 helyen.

Előre is thx.

[ Szerkesztve ]

(#1369) vargalex válasza n0rBee (#1368) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Itt olvashatsz róla.

Alex

(#1370) cyber86


cyber86
őstag

Valaki tudna segíteni pls mi lehet a gond a wifivel?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1371) kali válasza cyber86 (#1370) üzenetére


kali
legenda

írtam egy lehetőséget, és azóta már többen is jelezték, hogy a gyári firmware alatt valóban rendben volt a wifi, csak adott módosított firmware óta problémás, de ezzel kapcsolatban a moddolt firmware illetékese tudna konkrét segítséget nyújtani...

(#1372) cyber86 válasza kali (#1371) üzenetére


cyber86
őstag

És hol találok valami leírást arra, hogy visszategyem a gyárit fwt? Mert keresgéltem már de nem találtam.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1373) vargalex válasza kali (#1371) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én annyit tudok mondani, hogy nekem tesztelés alatt soha semmilyen gondom nem volt sem a 2,4 GHz-es, sem az 5 GHz-es WiFi-vel. Illetve a TL-WDR3600-ban ugye ugyan ez a 2,4 GHz-es WiFi és ott sem panaszkodott senki.

Alex

(#1374) kali válasza vargalex (#1373) üzenetére


kali
legenda

nem próbáltam, ezért csak azt tudom mondani, amit többen is leírtak, hogy gyári firmware alatt minden okés, de a módosított firmware felhúzását követően problémás a wifi - pláne a 2.4 gigahertrz - pedig minden feltétel és beállítás azonos a korábbival.

(#1375) r3pl4y válasza kali (#1374) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Varga Alex kollégával éppen ezt tárgyaljuk, ha minden igaz ma tud ránézni az ő példányára openwrt -vel, hogy mit tapasztal.
Nekem is sajnos open alatt a 2,4 -es használhatatlan, a gyárival meg minden jel szerint tökéletes.
Csak az a baj, hogy a logokban sem vélek felfedezni semmi rendellenességet, remélem azért így is jutunk valamire.
Cyber86:
Az openwrt ide vonatkozó wiki oldalán: http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wdr4300
A lényege annyi, hogy a TP-Link oldaláról kellene letölteni a gyári firmware -t, és amennyiben ebben nincs boot rész. (ha van akkor benne a file névbe, hogy "boot") akkor simán feltehető a LuCiból is.
A legutolsó firmware jó is lesz, mert nem tartalmaz bootot: http://www.tp-link.com/resources/software/TL-WDR4300_V1_130319.zip
Miután feltetted nyomj egy factory resetet a menuben, biztos ami biztos.

[ Szerkesztve ]

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#1376) r3pl4y válasza vargalex (#1373) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Esetleg elképzelhető, hogy sokan nem is használják azért nem veszik észre.. nekem is a többiek szóltak, hogy valami nem okés a wifivel...mert beállítottam, jónak tűnt laptopon is látszott az SSID tökéletes jelerősséget mutatva aztán nem is foglalkoztam vele, mert telefonon meg 5GHz -t használok.
Aztán szóltak, hogy valami gáz van és akkor néztem, hogy hopp telefonon nem is látom az SSID -t... állítgattam a csatornákat aztán egyszercsak ott volt, felcsatlakoztam... de már ez is nehézkes volt, sokáig tartott, megnéztem, oké semmi gond van net, de ekkor a router mellett voltam. Mondom jó akkor mengézem a többi helyiségben is, annyi elég is volt, hogy le mennyek az emeletről máris nem volt net, miközben a kapcsolat még élt, sőt tökéletesnek mutatta a jelerősséget is. Aztán elkezdte ledobálni a telefont is.
Már néztem más titkosítással, sőt anélkül is, AD-HOC módban is, de semmi.

[ Szerkesztve ]

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#1377) vargalex válasza r3pl4y (#1376) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Több ismerősöm egészen biztosan használja a 2,4 GHz-es WiFi-t is OpenWrt-vel. Sőt, közülük van olyan, akinek egy Linksys WRT54G lóg wifi kliensként rajta és ahhoz csatlakoznak mások. De mindenképpen megnézem én is (persze ma elfelejtettem elhozni a TL-WDR4300-at).

Alex

(#1378) tboy72 válasza vargalex (#1377) üzenetére


tboy72
aktív tag

Nekem hiba nélkül fut Vargalex firmmel a 2.4-es wifi. :F

szerk: Jelenleg 20 napja megy folyamatosan, Transmissionnal, meg minden egyébbel, akkor is azért indult újra mert áramszünet volt.

[ Szerkesztve ]

(#1379) cyber86 válasza r3pl4y (#1375) üzenetére


cyber86
őstag

Helló. Megpróbálom mi lesz de lehet várok még vargalexre hátha sikerül megoldani. De azért köszi a segítséget.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1380) r3pl4y válasza cyber86 (#1379) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Hát reménykedek benne nagyon, hogy sikerül megoldani, mert ez a router azért nekem tetszene de így meg kell szabadulnom tőle ha nem lesz jó a wifi openwrt alatt... :S
De biztosan sikerül valamit kiokoskodni.

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#1381) PeLa87 válasza Gulyopapa (#1265) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Én teljesen meg vagyok elégedve a routerrel... Régi családi házban lakok, ahol kb. 40-60cm-es téglafalak vannak. Első szobában van a router ahogy bemegyünk a nappaliba és az egész 200 m2-es házat lefedi még a padlást is. A belmagasság kb. 3-4 m lehet, a padlás is kb. ugyan ez. Minden hol tökéletesen veszem a jelet. Főleg azért vettem mert 30m-re lévő raktárba is kellett a net és ezzel megoldódott.

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#1382) cyber86 válasza r3pl4y (#1380) üzenetére


cyber86
őstag

Hát jó lenne, mert ha nem oldódik meg akkor gyárit kell felraknom :S

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1383) r3pl4y válasza PeLa87 (#1381) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Esetleg leírhatnátok, hogy milyen firm van fenn és milyen verzió számmal ellátott routeren működik vagy nem működik normálisan a 2.4 -es wifi...
hátha ezen el tudnánk indulni.
Nekem már több mint 2 napja a gyári van és tökéletes a wifi.

[ Szerkesztve ]

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#1384) kleinguru


kleinguru
addikt

Tegnap felraktam a dd-wrt és bár működik vannak benne rendesen bugok még.

Segítségeteket kérném!
Hogyan érdemes a wifit beállítani, hogy hatékonyan működjön?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1385) cyber86 válasza r3pl4y (#1383) üzenetére


cyber86
őstag

Én ezt használom:[link]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1386) vargalex válasza r3pl4y (#1376) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nos, ma reggel behoztam a TL-WDR4300-at (v1.3), reggel óta a 2.4 GHz-es WiFi-jén lógok (saját 1.1.7-es build-em van rajta). Mindkét sávon bekapcsoltam a WiFi-t (2,4 GHz és 5 GHz), hogy az is biztos menjen. Nem volt semmi szakadás. Most futtattam egy 100-as ping-et a routerre, nem volt gond.
Futtattam szintén egy 100-as ping-et az index.hu-ra is. Itt vannak magasabb válaszidők, de egyrészt most 3 NAT-oláson megy át (a céges router, majd egy 1043ND és végül mögötte a 4300), másrészt nyilván a kollégák is használják közben a netet. De itt sincs semmi probléma.
Telefonnal is próbáltam, ott sincs semmi gond.

Alex

(#1387) kleinguru


kleinguru
addikt

Tudja valaki, hogy az egyes verziók között mi a különbség?
v1.0 v1.1 ...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1388) r3pl4y válasza vargalex (#1386) üzenetére


r3pl4y
aktív tag

Szia!
Akkor lehet, hogy csak az 1.5 verzióval nem megy...hát ez így azért elég rossz hír mert akkor nem tudom mit lehetne ezzel kezdeni.

"Ne vedd túl komolyan az életet, úgysem úszod meg élve!"

(#1389) krampuszka


krampuszka
csendes tag

Sziasztok!
A minap vásároltam egy WDR4300-at.
Pár hete olvasgatom a fórumot, visszamenőleg is, mivel sokat vaciláltam ez és egy Asus köszött.
Próbálom beállítgatni az olvasottak szerint, de azt már most látom, hogy sok kérdésem lesz, mivel eléggé kezdő vagyok a témában, a Linuxban meg aztán pláne...
Rögtön az első kérdés:
5GHz bekapcsolva, egy HP4740s notebookkal próbálom észrevenni, de nem látja.
A HP-ben egy Railink b/g/n wifi kártya van.
HP3860s noti sem látja, de ennek a wifije b/g, azt gondolom, hogy az nem tudja.
HTC HD2 mobil wifije sem, de ebben fogalmam sincs, milyen wifi radio van.

Kisérletezzek vele, vagy reménytelen?
Az n szabványnak elvileg látnia kellene, nem? nem csak az a/n-nek.

(#1390) kali válasza krampuszka (#1389) üzenetére


kali
legenda

szia,

attól, hogy valami n szabványos, még lehet csak 2.4 gigahertz képes, illetve ez a jellemzőbb, az 5 gigahertz (dual band) képesség ritkább, de a router szimultán dual band, a 2.4 gigahertz megfelelő beállításával felcsatlakoznak az n szabványos, de csak 2.4 gigahertz képes eszközök a 2.4 gigahertz sávra.
a wifi modulok pontos típusának ismeretében lehetnemegmondani, hogy melyik 5 gigahertz/dual band képes, nem kizárt, hogy egyik sem.
ami még hibalehetőség lehet, magyar wifi régióban 13 csatorna adott, de sok másikban csak 11, és ez az ellenoldalak képességére is igaz, ezért érdemes 1 - 11 közötti tartományban beállítani a routeren a wifi szórást.

[ Szerkesztve ]

(#1391) krampuszka válasza kali (#1390) üzenetére


krampuszka
csendes tag

Szia, köszönöm a választ.
Abból, hogy win7 alatt a kártya Railink illesztőt kap, még nem tudjuk hogy képes-e rá?
Más, külföldi spec-ben azt találtam, hogy a 4740s-t Intel b/g/n wifi-vel szerelték, illetve Atheros a/b/g/n-el.
Csak a Railink illesztőből gondolom, hogy ez az Inteles verzió lesz.

A csatornát este megnézem, emlékeim szerint most 3x-en van. Iletve automatikusra is tettem, úgy sem ment.

Hmmm. Megkerestem megint pontosan a spec-t.

Network interface
Realtek Ethernet (10/100/1000)

Wireless
Atheros 802.11a/b/g/n and Bluetooth 4.0 combo
Intel 802.11a/b/g/n (2x2) and Bluetooth 4.0
Ralink 802.11b/g/n (1x1) and Bluetooth 4.0 combo

Ezek szerint mégsem Intel.

[ Szerkesztve ]

(#1392) Grawens válasza kali (#1390) üzenetére


Grawens
senior tag

....még az SSID Broadcast-et is érdemes bepipálni. :)

(#1393) krampuszka


krampuszka
csendes tag

Szia!
Az természetesen be van pipálva.

(#1394) kali válasza krampuszka (#1391) üzenetére


kali
legenda

nem, abból még nem, hiszen nagyon sok típus létezik, más és más specifikációval, néha még a konkrét típusnál is csak egy vagy két betű/szám eltérés utal rá, hogy milyen tudásban több, vagy kevesebb.
nézz rá az eszközkezelőben, hogy milyen típust ír, ha megfelelő az illesztés, akkor pontosan kiírja, ha csak oprendszeres alapban adott illesztés van, akkor még az sem feltétlenül pontos.
az gond, hogy a noti típusa sem sokat segít, mert egy adott szériát is több típusú modullal szerelnek.

(#1395) krampuszka


krampuszka
csendes tag

Értem, köszi, este otthon ránézek ezekre.

(#1396) vargalex válasza krampuszka (#1395) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez alapján elvileg RT3290 van benne, ami csak 2,4 GHz-et tud, ráadásul csak 150 Mbps-es.

Alex

(#1397) krampuszka válasza vargalex (#1396) üzenetére


krampuszka
csendes tag

Szia!

Pont most keresgélek ezzel kapcsolatban, de valószínűleg ez lesz, ráadásul mintha láttam volna valamelyik radio paraméternél a 150 Mbps-t.
Ennyit a tájékozottságról... 1 hónapja vettem a notebookot... :(
Csak az n betűt figyeltem a wifi paraméterek között, hogy szerepeljen.

(#1398) kali válasza krampuszka (#1397) üzenetére


kali
legenda

nagyon sok notit adnak el 150-es lite-n wifi modullal, még mostanság is...
nem a világ vége, 50 - 60 megabit/sec sebességű net még átvihető rajta, csak akkor bosszantja az embert, ha van egy 120-as net, alatt egy jobb router, ami szimultán dual band módban sokkal többet is tudna, ha a noti wifi modulja is úgy akarná.

(#1399) krampuszka válasza kali (#1398) üzenetére


krampuszka
csendes tag

Persze, persze, de ha már vásárol az ember valami újat, akkor ugye törekszik arra, hogy az olyan is legyen, amilyet elképzel :)
Engem "az akkor bosszantja az embert" kezdetű válaszod érint, mert készülök átállni 120-ra.

(#1400) kali válasza krampuszka (#1399) üzenetére


kali
legenda

ilyen téren túl precíz vagyok, ezért bosszant, hogy amikor rendelek például egy notit, akkor nem tudják megmondani, hogy milyen típusú wifi modul van benne, sokszor csak annyit nyögnek, hogy b/g/n, mondom az úgy kevés...
van olyan gyártó, ahol egy adott ípusúő notit 4 - 5 féle wifi modullal szerelnek, és nagyon nem mindegy, hogy melyiket veszi az ember, és nem csak sebesség szempontjából.
igaz, a tl-wdr3600 és tl-wdr4300 esetén még nem találkoztam problémás ellenoldallal, de régebben az is jelentős szempont volt, hogy milyen chipset legyen a wifi modulban, mert routere is váogatta a lehetőségeket, nem csak ellenoldala.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.