Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Intruder2k5 válasza Heffi (#1899) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Twonky médiaszerver telepíthető a routerre is!

(#1902) Heffi válasza Intruder2k5 (#1901) üzenetére


Heffi
őstag

Akkor rosszul gondoltam. Annó vettem licenszet a gépemre, de amióta Dune médialejátszót használok, csak ritkán van szükségem a DLNA-ra.

(#1903) Intruder2k5 válasza Heffi (#1902) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem használom, csak most a nevéről beugrott, hogy olvastam róla! Rákerestem, és jól emlékeztem...

http://www.twonkyforum.com/mediawiki/index.php/Asus_Routers_-_Oleg_FW
http://www.twonkyforum.com/downloads/5.1.6/

(#1904) Heffi


Heffi
őstag

Az mitől van, hogy nem enged wifin kapcsolódni bizonyos gépeket egy idő után?. Csak ha újraindítom a routert.

Szerencsére csak időleges problémáról van szó, mert keddre meglesz a feszítőzsinóros UV álló UTP kábel, és ezután már csak a telefonok meg egyszem laptoppal kell bohóckodni a wifivel.

(#1905) persnongrat válasza Heffi (#1904) üzenetére


persnongrat
tag

Én bugra tippelnék.

(#1906) Heffi válasza persnongrat (#1905) üzenetére


Heffi
őstag

És azzal tudok kezdeni valamit?

(#1907) persnongrat válasza Heffi (#1906) üzenetére


persnongrat
tag

Ha tényleg az és nincs újabb fw, mint ami a tiéden van, akkor nem nagyon.

(#1908) Heffi válasza persnongrat (#1907) üzenetére


Heffi
őstag

Vargalex féle ledutólsó van rajta.

(#1909) persnongrat válasza Heffi (#1908) üzenetére


persnongrat
tag

Ja, bocs, akkor nem szóltam! (pontosabban, akkor passzolom a kérdést: valamelyik gyári TpLink fw.-ben volt egy ilyen bug és nem tudom, javították-e azóta - openwrt-vel nincs ilyen tapasztalatom)

(#1910) ACE- válasza ACE- (#1887) üzenetére


ACE-
addikt

erre valaki?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#1911) Grawens válasza ACE- (#1910) üzenetére


Grawens
senior tag

saját-gépben jobb klikk rá és törlés :)

(#1912) fabiandaniel válasza Heffi (#1904) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Nekem openwrt -vel és a gyárival is ezt csinálta és állandóan szakadt a wifi.
A héten visszavittem és kicserélték és ezzel már csak openwrt -nél jelentkezik a hiba de kb. csak napi 3-4 szer.
De próbáld meg ezt hátha segít, nekem ezután kevesebbszer csinálta.

Fabi

(#1913) Heffi válasza fabiandaniel (#1912) üzenetére


Heffi
őstag

Köszi, de amit nem LuCI alatt kell piszkálni, az már meghaladja a képességeimet.

(#1914) Intruder2k5 válasza Heffi (#1913) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek csak sima parancsok, innen bemásolod, és kész! Ráadásul szerintem LuCI-ban is van valahol egy ilyen parancsfuttatás menü, ott ugyanúgy ki lehet adni ezeket!

(#1915) Heffi válasza Intruder2k5 (#1914) üzenetére


Heffi
őstag

Igan, van parancsfuttatás menü, és oda be is másoltam és "elküld"-tem. Soronként kell írni és küldeni vagy mehet egyben az egész?

(#1916) Intruder2k5 válasza Heffi (#1915) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt sajnos nem tudom megmondani, fogalmam sincs, hogy a LuCI-ban ez miként működik, hogyan kezeli!

(#1917) winotto válasza Intruder2k5 (#1916) üzenetére


winotto
tag

TP-Link TL-WDR4300 hoz lehet csatlakoztatni usb webkamerát ?

(#1918) vargalex válasza winotto (#1917) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

OpenWrt-vel igen.

Alex

(#1919) PeLa87 válasza vargalex (#1918) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Wow!

És hogy lehet elérni hogyha hozzákötöm? Kipróbálnám! :)

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#1920) vargalex válasza PeLa87 (#1919) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Fel kell telepíteni a webcamhoz való kernel csomagot. Majd mehet fel az általam készített luci-app-mjpg-streamer és be kell állítani. Az ott beállított porton böngészőből megnyitható.

Alex

(#1921) PeLa87 válasza vargalex (#1920) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Szia!

Köszi! Megpróbálkozok vele!

Laci

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#1922) Heffi


Heffi
őstag

Véletlenül dupla lett :B

[ Szerkesztve ]

(#1923) Heffi


Heffi
őstag

Azt honnét tudnám kideríteni, hogy néha miért van agyonterhelve a rendszer?


Nagyon sok másodperc telt el, mire a LuCI-ba be tudtam jelentkezni. Illetve nem enged wifin eszközt csatlakoztatni újraindításig.

[ Szerkesztve ]

(#1924) Intruder2k5 válasza Heffi (#1923) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

PuTTY-ba írd, hogy top majd nyomj ENTER-t! Ekkor kapsz egy amolyan "Windows feladatkezelő féleséget", parancssoros verzióban! Kilépés CTRL+C vagy Q gombbal!

(#1925) Heffi válasza Intruder2k5 (#1924) üzenetére


Heffi
őstag

Na jó, mi az a PuTTY?

(#1926) Intruder2k5 válasza Heffi (#1925) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na jó, akkor legyen KiTTY! :)

Ez úgyis kicsit komfortosabb változat! Elindítod, megadod neki a router IP címét (192.168.1.1), 22-es port, SSH, és Open! Megadod a root nevet, jelszót, és aztán jöhet a fentebb írt top parancs!

szerk.:
Ja, kérni fogja, hogy fogadd el a tanúsítványt, arra majd nyomj yes-t, meg mindennel érts egyet...

[ Szerkesztve ]

(#1927) Heffi válasza Intruder2k5 (#1926) üzenetére


Heffi
őstag

Köszi! Megnézetem. Ez ugyan azt tartalmazza, mint LuCI alatt a "Folyamatok" ablak?

(#1928) Intruder2k5 válasza Heffi (#1927) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nem tudom, az pontosan mit tartalmaz, nekem nem ilyen routerem van, és nem is OpenWrt-t használok, de ez realtime folyamatosan változik, és mutatja az aktuálisan rendszer erőforrást fogyasztó alkalmazásokat! A LuCI-s szerintem nem...

[ Szerkesztve ]

(#1929) persnongrat válasza Heffi (#1927) üzenetére


persnongrat
tag

Igen, nagyjából az. Egy processz lista, alapállapotban a CPU használat alapján sorba rendezve.

(#1930) Mate


Mate
nagyúr

Van egy problémám amit már régebben is említettem.

Mégpedig az, hogy egyik online játék tökéletesen megy nálam és tesómnál is. Viszont ha ő játszik, akkor nálam nem megy.

Másik fórumon ezt javasolták. A gondom az, hogy mikor a leírtak alapján megpróbáltam portot nyitni kér ip-címet. Oda mi a szöszt írjak?

(#1931) Intruder2k5 válasza Mate (#1930) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Cél IP címnek értelemszerűen azt amire forwardolni szeretnél, vagyis a Te, illetőleg a tesód gépének IP címét, persze külön portokat megadva, és külön sorba! Forrás IP cím ilyen esetben opcionális, tehát nem kell megadni!

(#1932) Mate válasza Intruder2k5 (#1931) üzenetére


Mate
nagyúr

Ha UPC új ip címet ad, akkor megint kell majd állítanom? Vagy router fixen oszt ki a gépeknek ip-t?

ipconfig /all-nál nem kéne látnom az ip címem?

[ Szerkesztve ]

(#1933) Intruder2k5 válasza Mate (#1932) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na várjunk... Milyen IP címe van a gépednek? Mivel routert használsz, így gondolom valami magánhálózati 192.168.1.x cím, és nem UPC-s! Ha külső UPC-s címet használnál, akkor nincsen szükség a forwardra! Ha viszont 192.168.1.x címed van, akkor azt kell megadnod, és ezt valamiféleképpen le is kellene fixálni, tehát vagy a routerben MAC-hez kötni, vagy a gépben beállítani fixre!

Igen, ott látni kellene!

[ Szerkesztve ]

(#1934) Mate válasza Intruder2k5 (#1933) üzenetére


Mate
nagyúr

192.168.0.101 Ez az IPv4 címem. Gondolom akkor tesómé a 192.168.0.102.

Az IP& Mac binding-nél fixáljam?

(#1935) Intruder2k5 válasza Mate (#1934) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen routerről van szó? Van ahol külön van ez az IP MAC Binding a WOL miatt, és külön a DHCP Address Reservation!

(#1936) Mate válasza Intruder2k5 (#1935) üzenetére


Mate
nagyúr

Hát a TP-link WDR4300 topicjában gondoltam nem kell kiemelnem milyen routerem van :D

Amúgy van esélye, hogy a port a probléma? Azért nem értem a dolgot, mert éjjel megy, illetve külön-külön is megy a két gép. Ha portokkal lenne a probléma a logikám azt súgná, hogy soha nem menne a játék.

(#1937) Intruder2k5 válasza Mate (#1936) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, igazad van, ezt benéztem! A f@sz se figyelte melyik topikban vagyunk éppen! Több hálózatos, routeres topikba is irkálok, meg még néhány szolgáltatósba is! :)

Tehát esetedben is DHCP -> Address Reservation menüben kell beállítanod a "fix" IP-t!

[ Szerkesztve ]

(#1938) Mate válasza Intruder2k5 (#1937) üzenetére


Mate
nagyúr

Tudom, találkoztunk már vagy 4 topicban :D

Mindjárt megpróbálom beállítani :)

(#1939) Mate


Mate
nagyúr

Elméletileg az első gép kész. Bár kéltem, hogy ez lenne a hiba oka, remélem megoldódik a dolog.

Köszönöm a segítséget!

(#1940) Mate


Mate
nagyúr

Miért van az, hogy minden router újraindításnál elfelejti az időt?

(#1941) Intruder2k5 válasza Mate (#1940) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És nem is állítja be?

Az én routerem is elfelejti, sőt, szerintem mindenkié, mert jellemzően a soho routerekben nincs elem (akku), ami kikapcsolt állapotban is működtetné az órát, ellenben indításkor az első dolgai közé tartozik az idő szinkronizálása, amint feláll a wan kapcsolat!

(#1942) Mate válasza Intruder2k5 (#1941) üzenetére


Mate
nagyúr

Magától nem állítja be.

(#1943) persnongrat válasza Intruder2k5 (#1941) üzenetére


persnongrat
tag

Ez nem teljesen igaz.
Az én ontopic routerem, openwrt-vel valamilyen időt megőriz, de fogalmam sincs hol, milyen módon.
Általában a kikapcsolás idejével indul újra, ha pár napra kikapcsolom. :)

(#1944) Intruder2k5 válasza Mate (#1942) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na az már nem jó! Pedig illene neki! Tomato log...

Jan 1 01:02:11 RT-N16 user.info init[1]: Asus RT-N16: Tomato 1.28.0000 MIPSR2-112 K26 USB AIO
Sep 29 23:46:36 RT-N16 daemon.info pppd[509]: System time change detected.

Az egy óra eltérés adódhat a rossz időzóna beállítástól, vagy akár a téli/nyári időszámítás is okozhatja!

[ Szerkesztve ]

(#1945) Mate válasza Intruder2k5 (#1944) üzenetére


Mate
nagyúr

Csak akkor állítja be, ha kézzel rányomok, de akkor is csúszik 1 órával.

(#1946) Intruder2k5 válasza persnongrat (#1943) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ennyire nem ismerem az OpenWrt-t, gondolom (ha van ilyen) akkor a mentett log-ból olvassa vissza az utolsó sort, de ez akkor sem ugyanaz, mintha működő óra lenne benne! A végeredmény itt is ugyanaz, a router indításkor nem tudja a pontos időt!

(#1947) Tommy1982


Tommy1982
tag

Sziasztok,

vargalex FW-ben ezt hogyan lehet megszüntetni, folyamatosan belépési kísérletet látok a logban külső IP címről, az IP egy francia szolgáltatónál van?

Oct 3 20:07:06 OpenWrt authpriv.info dropbear[6284]: Child connection from 94.23.201.82:45693
Oct 3 20:07:07 OpenWrt authpriv.warn dropbear[6284]: Login attempt for nonexistent user from 94.23.201.82:45693
Oct 3 20:07:07 OpenWrt authpriv.info dropbear[6284]: Exit before auth: Disconnect received

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1948) Intruder2k5 válasza Tommy1982 (#1947) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elvileg van brute force védelem, ami x próbálkozás után y időre kitiltja az adott ip címet! Az, hogy logolva van egy dolog, nem kell parázni miatta! Ha a minimális elvárásoknak megfelel a root jelszavad, kis betű, nagy betű, szám, és lehetőleg egyéb karakter is, összesen minimum 8, akkor nem lesz gond!

(#1949) persnongrat válasza Tommy1982 (#1947) üzenetére


persnongrat
tag

Mondjuk a logot elküldeném az adott IP tartomány tulajdonosának.
Feltéve, hogy nem privát személy.

(#1950) Tommy1982 válasza persnongrat (#1949) üzenetére


Tommy1982
tag

Akárki lehet, IP alapján elég nehéz megtalálni az email címét, meg nem hinném, hogy ennek felderítésével fogom rabolni az időmet :)) :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.