Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Pár napja vagyok büszke tulaja a kicsikének. Voltak problémák, de szerencsére sikerült beállítani a kicsikék.

240-es UPC-s nettel megy a dolog.

Kábelen 250/22-vel megy, wifin 2,4-en 90-130 között. Úgyhogy minden tökéletes.

Viszont nyomtatót nem tudom beállítani. A programja felismeri, be is állítottam a leírás alapján, de itt megállt a tudományom. Tudna valaki segíteni?

(#1702) PeLa87 válasza Mate (#1701) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Szia!

Ez alapján csináld: [link]

Nekem tökéletesen működik! :)

[ Szerkesztve ]

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#1703) Mate válasza PeLa87 (#1702) üzenetére


Mate
nagyúr

Az nem gond, hogy nekem gyári firmware van rajta? :)

IP címnek, portnak ugyan azt írjam be ami a leírásban van?

(#1704) PeLa87 válasza Mate (#1703) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Jahh bocsi, azt hittem, hogy másik! :) Mert sztem 90%-a átrakja... :) Akkor bocsi, abban nem tudok segíteni! :/

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#1705) Mate válasza PeLa87 (#1704) üzenetére


Mate
nagyúr

Miért érdemes felrakni? :)

Olvasgattam, hogy problémás visszarakni a gyárit. Nekem igazából semmi extra funkció nem kell. Még torrentezni se akarok vele.

[ Szerkesztve ]

(#1706) Max6 válasza Mate (#1701) üzenetére


Max6
tag

Szia
Én semmit nem állítottam csak a tp-link honlapjáról az USB PRINTER CONTROLLER nevű progit feltelepítettem és azóta működik rendesen

(#1707) Mate válasza Max6 (#1706) üzenetére


Mate
nagyúr

Én is azzal raktam fel.

Rányomok a nyomtatásra és alul feljön egy ablak miszerint:

"Printing....

<Print Information>
Server: TL-WDR4300 - 192.168.0.1
Printer: Hewlett-Packard - HP LaserJet 1018
File: Helyi alsó szintű dokumentum"

Majd jelzi a windows, hogy nem sikerült a nyomtatás és nem történik semmi.

(#1708) Toolfan


Toolfan
csendes tag

Sziasztok! Feltettem a Vargalex-féle OpenWRT- t. GYári firmware alatt láttam a winyót, de azóta eltűnt. Az álatala ajánlott formázást lefuttattam, a csatolási pontok menüben látom a winyót, de nem tudom elérni a hálózaton. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen módszerrel tudom elérni a winchestert, hogy használni tudjam, a hálózaton, ill. hogyan tudom torrentezésre belőni? El lehet érni külső hálózaton, és ha igen, hogyan? Előre is kösz a válaszokat!

(#1709) hengelhof


hengelhof
senior tag

Egy nagyon érdekes dolog történt egy barátommal.
Egyik napról a másikra megszűnt az internet elérése.
A belső hálót látta, elérte a routert.
A beállításokban nem változtatott semmit. Sem a windowsban, sem a routerben.
A win hálózati központja azt mutatta, hogy kint van az interneten.
Minden létező variációt kipróbáltunk. Másik router (az is TP-link, csak régebbi típus), másik géppel. (azt kiengedte. Gyári beállítások visszaállítása. Semmi.
Utolsó ötletként felraktuk az utolsó FW-t, ami elvben csak a iOS eszközökről való távoli konfigot engedi.
Nos ezután minden rendbe jött, és azóta is jó.
Azt még megjegyezném, hogy az IP binding, lefoglalás, stb. be volt állítva, de kipróbáltuk azt is, hogy a PC-t kivettük ebből.
Szerintetek mi lehetett a baj?

(#1710) Toolfan válasza Toolfan (#1708) üzenetére


Toolfan
csendes tag

Hello! A transmission webes felületére nem tudok belépni, milyen jelszót kell beírni?

(#1711) Kicsirics77 válasza Toolfan (#1710) üzenetére


Kicsirics77
veterán

próbáld meg azt a jelszót amit megadtál a luciban a transmission beállításnál

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1712) Toolfan válasza Kicsirics77 (#1711) üzenetére


Toolfan
csendes tag

Sajnos nem enged be :(((

(#1713) Kicsirics77 válasza Toolfan (#1712) üzenetére


Kicsirics77
veterán

akkor miért nem állítod át luci alatt ?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1714) hengelhof válasza Toolfan (#1710) üzenetére


hengelhof
senior tag

A windowshoz van kliensprogram, ott be lehet állítani a jelszót.

(#1715) Toolfan válasza hengelhof (#1714) üzenetére


Toolfan
csendes tag

Kösz! Valahogy bejött jelszó nélkül ... Viszont 7.85 MB letöltés után megszakadt a letöltés, azzal az indokkal, hogy nincs szabad hely :(

(#1716) krealon válasza Toolfan (#1699) üzenetére


krealon
veterán

"Szeretnék majd róla torrentezni, de nem igazán értek a beállításokhoz. Van olyan hely, ahol le van írva részletesen, hogy miként tudom ezt megoldani?"

Ugyanugy lehet torrentezni a 4300-assal, mint a 1043-assal.

(#1717) Toolfan válasza krealon (#1716) üzenetére


Toolfan
csendes tag

Köszönöm!!! :R

(#1718) Mate


Mate
nagyúr

Elsiklott a kérdésem, így ha nem baj felteszem őket mégegyszer :B

1. Mi lehet az oka annak, hogy nem tudok nyomtatni a routerrel?

2. Milyen előnyei és hátrányai lennének egy open-wrt-nek?

Ahogy olvastam nem olyan stabilak, mint a gyári, illetve körülményes visszarakni utána a gyárit. Ez igaz?

(#1719) PeLa87 válasza Mate (#1718) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Nekem nem a gyári van fenn és a kezdetek óta tökéletesen működik. Nem volt újraindítva sohasem csak 1 hónapot volt kikapcsolva, mikor külföldön voltam és amikor áramszünet volt. Segítséggel sokkal könnyebb volt beállítani a nyomtatót is meg torrentet rajta.

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#1720) Mate válasza PeLa87 (#1719) üzenetére


Mate
nagyúr

Engem torrent, DLNA stb. nem érdekel. Ezért is gondoltam, hogy jobban járok a gyárival.

Nekem összesen a nyomtatás érdekel, de azt meg nem sikerült életre keltenem. Pedig támogatott a nyomtatóm.

(#1721) sepsi0 válasza Mate (#1718) üzenetére


sepsi0
őstag

Wifis a nyomtatód?

(#1722) Mate válasza sepsi0 (#1721) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem. Sima, usb-n van rádugva.

HP Laserjet 1018

(#1723) sepsi0 válasza Mate (#1722) üzenetére


sepsi0
őstag

Rádugtad a routerre, bementél az usb settingsbe és print servert online állapotra állítottad? Így nem ismeri fel a nyomtatót a router? Ha igen akkor probáld azt hogy kikapcsolva dugd rá és amikor onlinere állítod a server akkor kapcsold be.
Ha így sem akkor dugd össze aztán indíts újra a routert.

(#1724) Mate válasza sepsi0 (#1723) üzenetére


Mate
nagyúr

Print server be van kapcsolva. A programmal fel is vettem a nyomtatót és látja is. Látszólag minden rendben.

Mikor nyomtatok alul jelzi a program, hogy küldi a fájlt a router a nyomtatónak. Aztán pár másodperc után windows jelzi, hogy nem sikerült a nyomtatás és nem is nyomtat.

(#1725) sepsi0 válasza Mate (#1724) üzenetére


sepsi0
őstag

Törőld ki vagy tíltsd le a winben a hálózati nyomtatót és újra ismertesd fel. Gondolom a nyomtató driverét telepítetted a winre. Esetleg még a driver eltávolítása és újratelepítése segíthet....
Más ötletem nincs most.

[ Szerkesztve ]

(#1726) Mate válasza sepsi0 (#1725) üzenetére


Mate
nagyúr

Sikerült! :)

A probléma annyi volt, hogy én barom simán rádugtam egy usb hosszabbítókábelt a gép mögött a nyomtató kábelére és úgy a routerre. Ezzel nem is lenne gond, de a gépig is már 2 hosszabbítókábellel ment a jel és a 3. kábellel már vagy 7 méter lett a távolság. Amit ügye usb2 nem visz át.

(#1727) Mate válasza Mate (#1726) üzenetére


Mate
nagyúr

Na most feltűnt egy dolog, ami megint nem stimmel és szerintem nem a játék, hanem a router a ludas.

Ha testvérem elkezd játszani egy online játékkal, majd akarok csatlakozni én is, akkor kidob. Ha ő nem játszik, akkor megy gond nélkül.

Ha én kezdek el előbb, majd ő akkor csak simán baromi magas a pingje, de legalább megy neki.

Mit kéne beállítani ahhoz, hogy ezt kiküszöböljük?

(#1728) kaszaf válasza Mate (#1727) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Upnp-t kapcsold be. Adj fix ip-t a gépeknek ahonnan játszotok (dhcp address reservation). Nat legyen bekapcsolva (hardweres). Legújjab firmet rakd fel mindenképpen. HA wifi-n csatlakoztok a titkosítás legyen wpa2-psk és aes az encryption. Minden más auto. Nálam így tökéletes a játék (COD-ok főleg 2-től felfelé).

[ Szerkesztve ]

(#1729) sepsi0 válasza Mate (#1727) üzenetére


sepsi0
őstag

Mi még 3an is szoktunk egyszerre bf2 nyomni, sem gyárival, sem openwrtvel nem volt gond.
Igaz minden gép kábelen van...

(#1730) Mate


Mate
nagyúr

Nekem is kábelen van és 2 különböző játék megy. A CS nem megy egyszerre, de lehet ez a CS hibája lesz.

(#1731) Tommy1982


Tommy1982
tag

Sziasztok,
sikerült vennem egy ilyen routert, a Vargalex firmware-t egyszerűen webes felületen kell rárakni vagy trükkösebb?
Köszi

(#1732) Black&White válasza Tommy1982 (#1731) üzenetére


Black&White
addikt

Nem kell trükközni, mehet a webes felületről.

(#1733) krealon válasza Tommy1982 (#1731) üzenetére


krealon
veterán

Vargalex firmware-et a gyarira a sima firmware frissitesi modon lehet feltenni a webes feluleten.

A visszateres is pontosan ilyen egyszeru, csak arra kell figyelni, hogy _boot_ mentes verzio legyen feltoltve.

(#1734) Tommy1982 válasza krealon (#1733) üzenetére


Tommy1982
tag

Köszönöm a segítséget, tolom is fel és elkezdek ismerkedni a firmware-el és a routerrel. :))

(#1735) maláj


maláj
őstag

én is beálltam a sorba - de én a gyári fw-rel fogok "dolgozni" :K

(#1736) cyber86


cyber86
őstag

Openwrtben valami mást is engedélyezni kell torrent port nyitáshoz? Mert a programba is beírtam a portot de az írja, hogy nincs nyitva pedig nyitva kéne lennie.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1737) vargalex válasza cyber86 (#1736) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pontosan hogy nyitottad? PC-n futó torrentről van szó?

Alex

(#1738) cyber86 válasza vargalex (#1737) üzenetére


cyber86
őstag

Ment privát.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#1739) extraktor


extraktor
tag

Sziasztok!

Felraktam a Vargalex firmware-t de a külsö hdd-t nem tudom hogyan tudnám életre kelteni. A linkelt segédprogram szerint nincs rákötve semmi, a router hátulján az usb ledek sem villognak.

(#1740) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.
Beléptem klubba én is.
De segítséget kérnék. Hol tudom megadni a torrent,NAS és médialejátszónak a portot?
Gyári FW 3.13.31 Build 130319 Rel.57876n

(#1741) extraktor


extraktor
tag

Létezik az, hogy nem ad le elég áramot egy 2,5"-s külső hddhez az usb portja azért nem ismeri fel?

(#1742) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Sziasztok!

Akinek felhasználóneves és jelszavas netje van, hol állította be a Vargalex firmware alatt? Mert nem találom és lehet, hogy olyan netem lesz...

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#1743) jarlax


jarlax
tag

Sziasztok!
A gyári fw visszaállításában kérnék segítséget. vargalex-ről szeretném visszarakni, csak kipróbálás céljából, hogy azzal is szakad állandóan a wifi. Gyerekeim már nem hagynak békén, mert szerintük egyre rosszabb a net, 5 percenként ledobálja őket. Minden csatornát végig próbáltam már, de nem nagyon javul.

(#1744) krealon válasza jarlax (#1743) üzenetére


krealon
veterán

#1733 ?

(#1745) csixy válasza jarlax (#1743) üzenetére


csixy
addikt

http://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_36069-36069.html
http://prohardver.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_36072-36072.html

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1746) csixy válasza jarlax (#1743) üzenetére


csixy
addikt

http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_36437-36437.html

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#1747) vargalex válasza PeLa87 (#1742) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Hálózat - Interfészek - WAN. Protokollt átállítod PPPoE-ra, majd protokoll csere gomb.

Alex

(#1748) jarlax


jarlax
tag

Köszönöm!
Pedig többször is kerestem, de így nem találtam meg.

(#1749) PeLa87 válasza vargalex (#1747) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Szia!

Köszi Alex! :)

PeLa

[ Szerkesztve ]

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#1750) fabiandaniel válasza extraktor (#1741) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Igen ez lehetséges de egy hdd keret megoldja a hibát vagy egy külső tápos hub.
Openwrt vagy eredeti a firmware?

Fabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.