Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Dracula válasza kali (#1427) üzenetére


Dracula
senior tag

Értem. Ezt szomorúan hallom. :(

Én is max akkor azt tudom elképzelni, hogy a routert a másik falhoz közelebb, a szekrény tetejére teszem át...

A router egyik portjába egy régi switch-et dugva amúgy simán menne minden?

üdv!

(#1452) yodee_ válasza Gulyopapa (#1450) üzenetére


yodee_
őstag

http://users.atw.hu/vargalex/trunk/ar71xx/openwrt-tl-wdr4300-v1-squashfs-factory_vargalex_1.1.7.bin

letöltöd ezt. Utána leellenőrzöd, és a router menüjében ezt töltöd be frissítésre. Ennyi :D elkezdi, megvárod míg végigcsinálja és újratölti az oldalt

GYÁRI FIRMWARE-RÓL, ILLETVE DD-WRT-RŐL TÖRTÉNŐ FRISSÍTÉS ESETÉN A FACTORY, OPENWRT-RŐL FRISSÍTÉS ESETÉN A SYSUPGRADE VERZIÓT HASZNÁLD! A FILE NEVÉBEN MEGTALÁLHATÓ A ROUTER TÍPUSA!

md5sum file

A firmware letöltése után ellenőrizd a checksum-ot!

Az ellenőrzést megteheted Windows-on az MD5 Checksum verifier kis alkalmazással, vagy közvetlenül a routeren is ssh-n az

md5sum openwrt-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade_vargalex_1.1.7.bin

paranccsal.

Csak akkor tedd fel a firmware-t, ha az ellenőrző összeg egyezik! Webes felületen történő frissítés esetén a LuCI kiírja az MD5SUM-ot!

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1453) dchard válasza yodee_ (#1452) üzenetére


dchard
veterán

Arról már nem is beszélve, hogy a frissítés során maga a router is végez hibaellenőrzést, és ha nem stimmel az ellenőrző összeg, meg sem csinálja a frissítést.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1454) krampuszka


krampuszka
csendes tag

Sziasztok!
Pontosan egy hete kérdeztem pár dolgot, de sajnos választ nem kaptam.
Megpóbálnám újra, hátha...

1 terrás WD Mypassport van rádugva az usb-re.
minidlna: képeket le tudom játszani tv-n, szenéket szintán, filmeket nem.
Próbáltam ntfs és ext4 particoókkal is, mindkettővel ugyanez a helyzet.
Ha a WD-t a tv usb csatijába dugom, gond nélkül lejátsza a videokat is.
Ha a notebookról (wifin csatlakozva a routerre) játszom le ugyanazeekt a fájlokat, akkor sincs semmi gond a videokkal.
A minidlna állapot mutatja, hogy vannak video fájlok.
A tv egyébként kábellel lóg a routeren.

Előre is köszi.

(#1455) yodee_ válasza krampuszka (#1454) üzenetére


yodee_
őstag

a tv lanon keresztül nem tudja lejátszani... találkoztam már ilyennel. se divx se hd?

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1456) krampuszka válasza yodee_ (#1455) üzenetére


krampuszka
csendes tag

Szia!
Igen, sajnos így van, illetve csak részben.
A notebookon lévő filmeket látja a tv, a wd-n lévő filmeket nem.
Semmilyen formátumot.

(#1457) vargalex válasza krampuszka (#1456) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pontosan milyen TV?

Alex

(#1458) dh66e válasza krampuszka (#1454) üzenetére


dh66e
veterán

Nálam is ez a szitu a tv látja a routert és a rálógatott külső vinyó tartalmát is,de lejátszani nem tudja.Nekem egy sharpom van lehet hogy annak a médialejátszója nem komázza az ilyenfajta lejátszást. A külső vinyón jelenleg csak mkv van.A routeren gyári szoft van.
Talán Alex mester mond valami okosat nekünk,bár nem lét kérdés csak a kíváncsiság hajtott hogy megnézzem hátha tudok neked valami okosat mondani.

[ Szerkesztve ]

(#1459) krampuszka


krampuszka
csendes tag

Sziasztok!

Köszi a válaszokat.
A tv pontos típusa Sony KDL-46EX500.
Az mkv-t nem erőltetem, mert azt közvetlen usb-ről sem eszi.
Jelenleg csak avi és mp4 van a WD-n, kizárólag olyan fájlokkal próbálkozom, amit közvetlenül usb--ről és notebookról is lejátszik.
Az mkv-t mp4-re szoktam konvertálni, úgy tudom lejátszani.
A routeren vargalex openwrt van, abból is legfrissebb.

(#1460) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Megjöttek az új, 8 dbi-s antennák és gyakorlatilag nem lett gyorsabb a wifi ( csak minimálisan )
Lehetséges ez ?
WiFi Analyzerrel mérem ...

[ Szerkesztve ]

(#1461) kali válasza Gulyopapa (#1460) üzenetére


kali
legenda

lehetséges, a sebesség csak egy érték a sok közül, pláne dual ban router és csak 2.4 gigahertz képes antennák esetén.

(#1462) Gulyopapa válasza kali (#1461) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Király ! Akkor mi a ***** vettem őket ???
Kezd elegem lenni ebből a wifi mizériából.
Vettem 2 extendert, nem lett jó, most ezt a 3 db 8 dbi-s antennát és alig jobb. :W
Csak a 2.4 ghz-et használom. Az 5 ghz le van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#1463) kali válasza Gulyopapa (#1462) üzenetére


kali
legenda

a wifi már csak ilyen, nagyon sok befolyásoló tényező van, nem csak eszköze, hanem környezete...stb is válogatja, minimálisan lehet javítani a problémákon, de nem minden orvosolható - legalábbis ilyen szintű módosításokkal/bővítésekkel -, mivel nem csak az eszköz "hibája" a dolog, a környezetet pedig nehezebb befolyásolni vagy lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#1464) Gulyopapa válasza kali (#1463) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nincs itt semmi különleges : egy szintes családi ház, téglafalak, a router a lépcsőházban van.
A jel a földszinten -65 és -70 között ugrál ...

[ Szerkesztve ]

(#1465) yodee_ válasza Gulyopapa (#1462) üzenetére


yodee_
őstag

az extender a wifi jelet erősíti? lóf@szt sem érsz vele... 5en írtuk le hogy vegyél AP-t...

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1466) kali válasza Gulyopapa (#1464) üzenetére


kali
legenda

valami csak van ott, ha ennyire nem okés semmivel...

yodee_; vannak javasolt extenderek, amik ap módban is működnek, legalábbis én ilyen típusokat szoktam írni.

[ Szerkesztve ]

(#1467) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Egy érdekes problémát vettem észre a routeren. Az admin felületen ha indítok egy ping tesztet 20-as ismétléssel akkor csak egy, jobb esetben 2-3 pingnyi adatot látok a többi mintha nem hajtódna végre. Chrome, coolnovo és IE10 böngészőkkel próbáltam az eredmény ugyan az. Ami még érdekes, hogy néha más oldalak sem töltődnek be teljesen csak félig az admin felületen. Valószínűleg nem a router a ludas mert van egy 1043nd-m ahol ugyan ez a helyzet. Lehet az Avast kavar be de akárhogy állítom nem javul a helyzet.

Valakinek ötlet?

(#1468) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Kérdés : jó-e így a beállítás ?

2.4 ghz-es wifi

Mode : 11bgn
Channel width : auto
Channel : auto

:U

(#1469) kali válasza Gulyopapa (#1468) üzenetére


kali
legenda

a csatornát manuálisan kell beállítani, a környezetnek megfelelően, lehetőleg 1 - 11 tartományban.

(#1470) dh66e válasza kali (#1469) üzenetére


dh66e
veterán

Erről már régebben olvastam,de nem mélyültem bele ha működik alapból akkor nem babrálom.Fontos ezen állítani és ha igen akkor mit kell figyelembe venni?
Most hét hálózatot lát a wifim éppen,de van hogy 1x is megy egyszerre bár én ebből nem érzékelek semmit vagy csak nem tudok róla. :)

(#1471) kali válasza dh66e (#1470) üzenetére


kali
legenda

olyan csatornát kell használni, ami nem foglalt elérhető közelségben, az igazi az lenne, ha a szomszédos érték(ek) is szabad(ok), ellenkező esetben lehetnek akadások, lassulások, akár el is dobálhatja az eszközöd a wifi hálózatot.

(#1472) dh66e válasza kali (#1471) üzenetére


dh66e
veterán

Értem és köszi.
Milyen progival tudom megnézni hogy milyen csatornák vannak szabadon.win764bit van a notimon.

(#1473) kali válasza dh66e (#1472) üzenetére


kali
legenda

link (nem kell telepíteni, csak futtatni!)

(#1474) dh66e válasza kali (#1473) üzenetére


dh66e
veterán

:R

(#1475) dh66e válasza dh66e (#1474) üzenetére


dh66e
veterán

Persze hogy azon a csatornán vannak a legtöbben ahol én is lógok. ;] Szóval ezt akkor érdemes átállítanom ahogy írtad ezek szerint.
A kérdésem, hogy hol lehet a csatornát átállítani a routerben mert nem találtam rá opciót,esetleg újra kell telepítenem?

[ Szerkesztve ]

(#1476) kali válasza dh66e (#1475) üzenetére


kali
legenda

semmit sem kell telepíteni, belépsz a router adminisztrációs felületére, és ott; wireless xghz -> wireless settings -> channel -> beállít -> save!

(#1477) dh66e válasza kali (#1476) üzenetére


dh66e
veterán

persze ahogy lenni szokott....fától az erdőt. :)
Nagyon köszönöm a segítséged!

(#1478) dchard válasza kali (#1473) üzenetére


dchard
veterán

Egyrészt ennél a programnál az inSSIDer átfogóbb képet ad, másrészt ismét szeretném hangsúlyozni ezeknek az alkalmazásoknak az olyan irányú limitációját, hogy ha már nincs üres csatorna, akkor szinte lehetetlen megmondani, hogy hová is érdemes állítani a csatorna számot, mivel ezek az alkalmazások az AP-k által sugárzott beacon (jelző) kereteket detektálják és abból állapítják meg a jelszintet, ami félrevezető, mert egy nem forgalmazó hálózatot is nagy zavarforrásnak ítél meg ha az közel van, míg egy távolabb lévő de sokat forgalmazó állomást tartalmazó csatornát jobbnak értékeli, holott valójában az interferencia ebben az esetben nagyobb és jobban rontja a kapcsolat mnőségét. Rendes mérést csak spektrumanalizátorral lehet végezni, belvárosi környezetben nem sokra megy az ember ezekkel az alkalmazásokkal.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1479) dh66e válasza dchard (#1478) üzenetére


dh66e
veterán

Lassan doktorálni fogok a wifi tudományából nektek köszönhetően. :)
Találtam három egymást követő üres csatornát így belőttem középre biztos ami biztos,de előtte sem volt gondom.pedig 5 másik eszköz is használta ezt a csatit amin az enyém is volt,de erre bőven magyarázatot ad a mondandót.

(#1480) dchard válasza dh66e (#1479) üzenetére


dchard
veterán

Azt már hozzá sem tettem, hogy ugye eleve nem egy csatornát foglal el a wifi:

20Mhz-en 4 csatorna (75megabit mimo nélkül)
40MHz-en 8 csatorna (150megabit mimo nélkül, 300megabit 2x2MIMO-val).

Vigyázzunk: a választható 13 csatorna egyenként csak 5MHz széles, nekünk meg 20 vagy 40MHz-re van szükségünk.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1481) kali válasza dchard (#1478) üzenetére


kali
legenda

a használt csatornák kimutatására bőven elég, és akik itt segítséget kérnek, azok nem feltétlenül akarnak elsőre jobban belemenni...
nagyon ritkán kell komolyabb mérés, itt a fórumon meg minek jobban bonyolítani?
a szoftveres mérés nem mérés, ugye...
azt sem értem, hogy rendre engem találsz meg, pedig általában azért javaslok valami egyszerűt, hogy aztán ne kelljen doktorálni belőle a kérdezőnek, néha még le is sarkítom a dolgokat, hogy könnyen megértsék, de akkor magyarázd el nekik, én tudok annyit, amennyire szükségem van! :)

[ Szerkesztve ]

(#1482) dh66e válasza dchard (#1480) üzenetére


dh66e
veterán

Na erre köszönöm hogy kitértél.Nekem ugye gyári fw van fent és a channel width:AUTO állásban van.Ezt gondolom akkor nekem nem kell átállítanom ha csak 2.4ghz használom?

(#1483) dchard válasza kali (#1481) üzenetére


dchard
veterán

kali:

Nem vettem észre, hogy állandóan téged talállak meg. Értem én hogy senki nem akar doktrolálni belőle, de ha már ide jönnek segítségért ami egy szakmai fórum, akkor engedtessék meg nekem, hogy leírjam ennek a módszernek a korlátait.

Egyébként ez mostanában nagyon is aktuális, mert egyre több embernek van olyan HGW-je amiben alapból be van lőve a WIFI de nem vagy csak nagyon minimálisan használják. Ezek a programok meg azt fogják mutatni, hogy úristen micsoda zaj van a hatos csatornán, holott ha 5 AP ad ugyanezen, de rajtuk senki nem forgalmaz, akkor az idő 95-97%-ában tiszta a csatorna (csak a beacon keretek mennek). Nyilván ott ahol van egy paraszt az egyesen, ott elég könnyű eldönteni, hogy igen a 13-mas a jó választás, csak mostmár ennél a legtöbb esetben összetettebb a kép. Lehet megérne egy logout posztot.

dh66e:

Hagyhatod auto-n. Ebben az esetben ha van megfelelően tiszta másodlagos csatorna akkor bekapcsolja a 40MHz-et, különben marad 20MHz-en.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1484) Gulyopapa válasza dh66e (#1482) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ez engem is érdekelne : auton legyen, 20-on vagy 40-en ...

(#1485) kali válasza dchard (#1483) üzenetére


kali
legenda

nem az első alkalom, hogy az én hozzászólásomra hivatkozva részletezed a dolgot, utóbbi nem persze nem baj, sokan örülnek a részletes információnak, de akkor címezd annak, aki kérdezett, a kérdése alapján én elégségesnek tartottam adott mennyiségű és minőségű választ, amennyiben nem segít, úgy jobban belemegyünk mindig.
amennyiben eleve üres csatornára állítja be valaki a saját hálózatát, úgy még annak az esélye sem adott, hogy amikor pont nem forgalmaznak rajta akkor jó, máskor meg akadozik, lassul...stb, és ugye nem mindig lehet tudni, hogy adott eszközök üresen lógnak azon a csatornán, vagy néha forgalmaznak, ezért is nem szeretem ezt, saját káromból tanulok, nem szeretek többször visszamenni egy címre, és ha ezzel is leszűkítem némileg a kört, akkor már nyertem a dolgon.
visszatérő probléma volt néhol, hogy egész nap okés volt egy adott csatorna, mert a szomszéd reggeltől estig dolgozott, viszont éjszaka nyomta ezerrel, olyankor jól el is nyomta a környezetét, és aki - mondhatni - folyamatosan használja a wifi hálózatát, annak nem elég az, ha nappal nincs gond.
a gyakorlat azt mutatja számomra, hogy kisebb eséllyel költözik rá más is egy adott csatornára, mintsem egy azonos csatornán sosem forgalmaznak.
a 11 feletti csatornák miatt is sokszor probléma adódik, sok eszköz nem tudja/szereti a magyar régióban is használatos 12-es és 13-as csatornát, ezért probléma esetén azt szoktam javasolni, hogy próba 1 - 11 között.
megírhatod a cikket, biztos sok ember számára hasznos lenne, sokan vannak, akik jobban szeretnék átlátni a dolgot.

(#1486) dchard válasza kali (#1485) üzenetére


dchard
veterán

Na látod ez az üres csatorna is érdekes. Például abban az esetben, ha az AP 40megára képes de éppen az interferi szűrés miatt nem engedi használni a másodlagos csatorna 20MHz-ét, ezek a programok akkor is azt mutatják, mintha a beállított de nem működő ezáltal üres csatorna is foglalt lenne, mert annak ellenére, hogy nincs használatban, az AP a beacon keretekben sugározza ezt a képességet, csak amikor a kliens elkezd forgalmazni és mondjuk a forgalom mérete miatt kéri a plusz 20megát (merthogy 40megás módban sem megy mindig 40megával ám...), akkor majd azt fogja mondani az AP az elsődleges jelzés csatornán, hogy nem, nem használjuk a másodlagos csatornát mert nincs szabad csatorna.

Nem is beszélve a millió nem wifis eszközről amiknek a jelenlétét meg végképp nem mutatják ki ezek a programok. Jobban végiggondolva talán az a legegyszerűbb megbízható megoldás, ha 1-2 napig kipróbálja az ember mind a 3 csatornát (1-6-13) aztán megnézi a bithiba arányra vonatkozó statkókat és kiválasztja a legkevesebbet hibázó csatornát. Így előjönnek azok a zavaforrások is, amiket a programokkal nem fogunk látni. Ehhez sajnos megint csak openwrt vagy vargalex és egy root konzol kell.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1487) Fifi válasza r3pl4y (#1415) üzenetére


Fifi
őstag

Most rendeltem be egy ilyen routert bízva az openwrt oldala alapján olvasott 2013/04-től megjelent v1.4 támogatottságában, itt meg látom, hogy van ennél újabb modell. Sőt még gondok is vannak a 2,4-es wifi résszel. :(

Van azóta valami fejlemény, jó hír ez ügyben?

A gyári fw használata nem opció, mert a jelenleg kiváltandó 1043nd-t is el kell érnem ssh-n kulccsal történő hitelesítéssel és futkosnak rajta szolgáltatások (pl. openvpn), amit csak openwrt-vel tudok megvalósítani.

(#1488) yodee_ válasza Fifi (#1487) üzenetére


yodee_
őstag

nem tudom mitől tartatok... nekem amióta megvan semmi gondom nem volt vele... se wifi se semmi más

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1489) yodee_ válasza Fifi (#1487) üzenetére


yodee_
őstag

semmi más

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1490) Fifi válasza yodee_ (#1488) üzenetére


Fifi
őstag

v1.4 vagy az előtti hardware verziód van?
Gyári fw fut rajta vagy openwrt?
Használod a 2,4GHz wifit?

Erre vonatkozóan érdeklődtem, de majd megjön a sajátom és meglátjuk mi lesz.

(#1491) yodee_ válasza Fifi (#1490) üzenetére


yodee_
őstag

használom a 2,4es wifit, 1.1es hw, és vargalex openwrt 1.1.7

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#1492) Fifi válasza yodee_ (#1491) üzenetére


Fifi
őstag

Akkor nálad ezért nincs gond.

r3pl4y szerint az v1.5 hw-től vannak problémák. Valami módosult a hw-ban picit és a driver-ben még nem követték le gondolom.

(#1493) vargalex válasza Fifi (#1492) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ez csak egy elmélet, amit ugye több vas hiányában (mondjuk minden verzióból egy-egy) senki nem tudott sem cáfolni, sem megerősíteni.
Nem hinném egyébként, hogy sok minden változott volna a hardware-ban, akkor főverziót léptek volna inkább. Ráadásul a gyári firmware is azonos az összes v1.x-re.

Én inkább a környezetre gyanakodnék, amire esetleg az OpenWrt-ben található driver érzékenyebben reagál.

Alex

(#1494) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek van egy ilyen routere amin a vargalex féle openwrt 1.1.7 fut jelenleg, vannak vele problémái és az lenne a kérdése, hogy hogyan lehet rá visszatenni a gyári firmware-t? Nagyon macerás a dolog?

(#1495) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Ja és még az lenne a kérdés, hogy a gyári firmware-ben van bittorrent kliens? Mert az emlékeim szerint azért lett erre telepítve openwrt firmware a bittorrent miatt.

(#1496) vargalex válasza zozo2001hu (#1494) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem boot-os gyári firmware (az utolsó, azaz a TL-WDR4300_V1_130319 nem az) feltehető LuCI-ból. Természetesen előtte ki kell csomagolni és a bin file-t kell betallózni.

A gyári firmware nem tartalmaz bittorrent klienst.

Alex

(#1497) Fifi válasza vargalex (#1493) üzenetére


Fifi
őstag

Megjött a router. HW version 1.3.
Így én sem fogok tudni az elmélet megdöntésében, igazolásában segítő kezet nyújtani.

(#1498) TechnicR


TechnicR
tag

Nekem gyári firmware van a routeren. Kapott egy USB 3.0-s tokba egy sata3-as 1TB-os WD winyót, amit el is tudtam érni a "\\tplinklogin.net"-en, remekül működik minden hálózaton levő géppel.

A problémám a következő: ha torrentet töltök rá (asztali gépről, LAN kábellel csatlakozva a routerhez), akkor a megszokott 10-12 MB/s helyett gyakran csak 6-10 kb/s a sebesség és utorrent írja is, hogy a "Lemez túlterhelt 100%" holott kb "semmit nem csinál". 3-5 perc után "feloldódik" és elkezd normális, 5-8 MB/s-el tölteni. (talán akkor gyorsul be, ha a nagy méretű filehoz jut a torrenten belül) elképzelhető, hogy a router gyári firmware hibája, hogy lassan indul be? (nem pörgeti meg kellően a HDD-t vagy elakad a folyamatok kiosztásánál, nem tudom...)

Szerintetek mi lehet a hiba? Illetve segítene ezen egy open-wrt / vargalex build? WiFi-t 2,4 GHz-n használom, olvastam, hogy open-wrt-vel ezzel gondok vannak, azért nem mertem egyből rátenni custom firmwaret, illetve féltem, hogy a HDD elérését/megosztását se tudnám beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#1499) TechnicR


TechnicR
tag

Illetve olyan kérdésem lenne, hogy várható-e újabb vargalex build? (jelenleg ha jól tudom Build date: 1.1.7: 2013.01.28 van)

(#1500) vargalex válasza TechnicR (#1499) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Előbb-utóbb várható. De egyrészt nagyon el vagyok havazva, másrészt a block-mount-ot leváltó ubox-al is vannak még problémák (nem nálam, hanem globálisan).

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.