Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12151) Varszegig válasza user137 (#12147) üzenetére


Varszegig
veterán

légyszi. megnézném. naptárügyben kell még segítség?

(#12152) Kis@ válasza peretyo (#12149) üzenetére


Kis@
tag

Van erre is néhány triviális megoldás, de talán a legkézenfekvőbbek:

Szifon -> Goolge Contacts -> Wave
Szifon -> csv -> szerkesztgetés -> Wave
Szifon -> BT-n keresztül -> Wave

És még mások biztosan mondanak okosakat...

Kis@

(#12153) DonMedve válasza peretyo (#12149) üzenetére


DonMedve
addikt

Ez a beszéd!! :C :C

cryingdr4g0n:Én ezt Jetaudio progival oldottam meg.A borítókeresést,meg beírtam a goggle-be,hogy mi kell már dobta is.Próbáltam valamelyik borítókereső progit,de valahogy nem éreztem rá.így tökéletes.. :K Mondjuk igaz,én legtöbbet magyar előadóktól hallgatom,az meg erősen hiányos az ilyen progikban.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#12154) peretyo válasza Kis@ (#12152) üzenetére


peretyo
csendes tag

Szifon annyira paraszt, hogy egy contactot csak mailben vagy mms-ben hajlandó elküldeni, csak hogy lásd ami máshol triviális, az itt nem is létezik :D

Jah és Google contacts-ra hogy tom a szifon adatait feltolni?

[ Szerkesztve ]

(#12155) Z_A_P válasza user137 (#12143) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ok, varok a JH3-ra! Ranezek ma a kies-re este,hatha van frisebb firmware :R

OK

(#12156) benceclick válasza csabám (#12094) üzenetére


benceclick
csendes tag

Köszi a segítséget, de már sikerült megoldanom kb. 20 perccel a hsz-ed előtt. :D Csak elküldtem h -HANGPOSTA a 1430-ra és így már jó.

Más: vki pls írja le h hogyan kell az sms-eknél ékezet nélkülire állítani. thx

(#12157) user137 válasza Varszegig (#12151) üzenetére


user137
őstag

phase 1
*

phase 2

naptár: nem, köszi. nálatok jó, nálam jó, aztán huszadik szinkron után elromlik... :(( esetleg hagyd benn hétfőig az accountot, ha nem zavar, hátha addig neked is elromlik ismétlődőre. :K

Aradi utcában már fél háromkor(!) hazamentek, Pólusban nem veszik fel, Westendben meg csak a Cica van. Majd hétfőn...

[ Szerkesztve ]

(#12158) Kis@ válasza peretyo (#12154) üzenetére


Kis@
tag

Hát gmail-lel csak tud szinkronizálni exchange-en keresztül az a szifon, nem?

Szerk.:

Benceclick:

Beállítások -> Alkalmazások -> Üzenetek -> Szöveges Üzenetek -> Karakter támogatás

[ Szerkesztve ]

Kis@

(#12159) Atomgeszi válasza user137 (#12146) üzenetére


Atomgeszi
veterán

MediaMonkey.
Bár nekem win7en mindent szétcseszett.. azzal akarta lejátszani a zenéket(alapbeállításként beállíttatta magát) és utána kiírta, hogy hiba. Nekem egy borítót sem szedett le pedig próbálkoztam ismerős zenékkel is.
Viszont nekem mit ajánlotok? Én nem ilyen szokványos mindenki által ismert zenéket hallgatok, hanem nagyrészt House,Minimal, modern tánczene... ezekhez honnan szüljek borítót? :DDD
Ez az alapbeállítás, hogy ilyen színes vacak nem a legjobb.

(#12160) Varszegig válasza user137 (#12157) üzenetére


Varszegig
veterán

na nekem ilyen nincs. lehet kipróbálom valami ős nokiával is.

(#12161) user137 válasza Atomgeszi (#12159) üzenetére


user137
őstag

a mediamonkey-t úgy 2 éve próbáltam, akkor egy horribilis borzasztó (pile of sh!t) kinézetű cucc volt, bonyolult felülettel. menekültem is tőle elég gyorsan...

(#12162) zzeN


zzeN
aktív tag

Hali!

Most frissítettem a JH3-ra a telót, erre a betűk eltűntek. Mármint csak a saját fájlok, beállítások meg ezeken a helyeken. Mitől lehet? :F

(#12163) bwoay válasza cryingdr4g0n (#12150) üzenetére


bwoay
nagyúr

hát, ha te magad grabelted és tömörítetted le a zenéket, akkor fogalmam sincs, de ha innen-onnan szerezted be az mp3-akat, akkor egyszerű: némelyikben benne van az album art, némelyikben nincs. olyanra is láttunk már példát, hogy egy adott album számait különféle forrásokból szedegették össze, akkor meg tényleg csak azon műlik a dolog, hogy az "előző gazdája" mennyire volt precíz, rendesen végigtagelte-e, vagy szart rá. ilyenkor van az, hogy egyes számoknál megjelenik a borító, a többinél nem.

a többi trükk: olyat ismerek, hogy ha a mappában megtalálható a borító adott módon elnevezve (meg mondjuk adott méretben), akkor bizonyos lejátszó képes megjeleníteni. nyilván erről tudnál, tehát asszem ezt kizárhatjuk. viszont az is felmerült bennem, hogy egyes lejátszók nem annyira toleránsak az album art méretét illetően, tehát van, ami mondjuk csak 400x400 alatti képet jelenít meg, annál nagyobbat nem, hiába van beágyazva.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#12164) Kis@ válasza zzeN (#12162) üzenetére


Kis@
tag

Állítsd vissza a témát a gyárira, ha nem ez a baj akkor preconfig-ra lesz szükség. Asszem kb 100 hozzászóláson belül van ennek a leírása, keress rá a preconfig szóra.

Szerk.:

Na megkerestem!

[ Szerkesztve ]

Kis@

(#12165) Varszegig válasza zzeN (#12162) üzenetére


Varszegig
veterán

gyári téma, aztán restart, és megjelennek. utána mehet vissza az előző témád, és már jó lesz.

(#12166) kakuk100


kakuk100
őstag

Szeretnék segítséget kérni, hogy ha lehet valamilyen szervízkóddal a beállított események jelzőhangját hangosabbra tenni. Az enyémen elég halkan szól, pedig hetesre van állítva.
köszi.

(#12167) Kis@ válasza kakuk100 (#12166) üzenetére


Kis@
tag

(#12168) Jadro válasza kakuk100 (#12166) üzenetére


Jadro
veterán

Valami hangszerkesztővel erősítsd fel a hozzárendelt hangot! Nekem pl. az sms hangom bömböl ha feltolom a hangerőt. Most 1-es hangerőn használom, de így is olyan mint ha egy gyárit feltoltam volna a fél állás fölé valahová.

Szerk: Na tanultam valamit ismét a szervizmenüről. Szóval ha az sem segít, jöhet a hangszerkesztő. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12169) krisi047


krisi047
aktív tag

Most tervezem én is, hogy átállok a zsebnotesz+emlékeztető kombinációról a teljesen digitális naptárra, de van baja a dolognak ahogy látom. Próbaképp a Google Naptárat kezdtem el kitölteni, gépen tökéletesen megy, és szépen átszinkronizálja a telefon is eseményeket, kis hibákkal. Pl: a hetente ismétlődőek közül a gépen töröltem egy alkalmat a sorozatból, akkor a telefonon az nem törlődik, ugyanúgy ott van. Ha viszont telefonról törlök, meg sem kérdezi, hogy mindet vagy csak ezt az egy alkalmat, gondolkodás nélkül az egész sorozatnak annyi, a Google naptárban is. :( Szóval a hetieket kezdhetem előről.

(#12170) zack válasza bwoay (#12135) üzenetére


zack
nagyúr

Félelmetes. :(
Komolyan mondom, kezdhetjük visszasírni a Symbian-t és a WinMo-t is akár, ami a szolgáltatásokat illeti (WP7 telefon ugye még nincs). Mert olyan hiányosságok vannak iOS, Android, és a Bada-t illetően is, hogy az valami elképesztő. Bada-ban még van remény, de az Android már igazán kiforrhatta volna magát. :U Mert az azért elég blama, hogy a SGS topikjában pont most kérdezte valaki, ébreszt e kikapcsolt állapotban, és az a válasz érkezett hogy nem. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#12171) lackaba


lackaba
tag

Ma beruháztam 1 5800 Galaxy 3-ra.Igaz a felbontása csak 240 x400 és TFT.De repül a kicsike.Motonov N Drive navigáció már rajta csücsül.Valószinű a Wawetől megszabadulok.

(#12172) cryingdr4g0n válasza bwoay (#12163) üzenetére


cryingdr4g0n
aktív tag

"hát, ha te magad grabelted és tömörítetted le a zenéket, akkor fogalmam sincs, "

Jó részét én, de már régen, és éppen ezért nekem is fogalmam sincs :D.

"ha a mappában megtalálható a borító adott módon elnevezve (meg mondjuk adott méretben), akkor bizonyos lejátszó képes megjeleníteni. nyilván erről tudnál"

Hát jaja, tudok róla, de ez a samu lejátszó úgy fest, nem az a "bizonyos" lejátszó :). Tojik megjeleníteni. Igen, azzal még megpróbálok kísérletezni, hogy esetleg méretkorlát van-e, ahogy Te is írod, vagy lehet, hogy nem szereti a progresszív jpeg-et (csak találgatok). Ez a beágyazós viszont működik egyöntetűen, és ez legalább stabil pont.

Egyébként lyrics-ot nem lehet az id3tag-be beletenni? Úgy láttam, van ilyen szoftver, ami képes rá. Persze ha bele is attól még a lejátszó nem feltétlenül látja, ha amúgy nem képes rá...

• Flies around shit - bees around honey •

(#12173) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok

Nekem JF2/JF2 van rajta gyárilag. T-s. Hogyan tudom megnézni, hogy kínál-e fel frissítést a kies?Valaki írja le rendesen végig köszönöm.
Mert hiába keresgél az ember csak foszlányokat talál.... :F

Zack:
Köszi, hogy próbálkoztál. :R
Ez vicc.......... :W :W

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#12174) Kis@ válasza Killerlaca (#12173) üzenetére


Kis@
tag

KIES módban rádugod a telefont a gépre. KIES elindul, és ha a KIES kapcsolódott a telefonnal, akkor a jobb alsó részén a KIES-nek feljön egy üzenet, hogy új firmware van frissíthetsz ha akarsz. Ha nem jön föl, akkor cokesz.

Kis@

(#12175) pedrock


pedrock
tag

Sziasztok!

Valamiért nem egy a firmwer frissítés. A telefonon jelenleg S8500XXJF4/S8500OXDJF3 van. A gépen 64 bites win 7 fut.
A kies felajánlja a frissítést, le is tölti, letöltés után pedig az alábbi hibaüzenetet kapom.
"váratlan hiba miatt nem sikerült elvégezni a firmverfrissítést"

Legújabb kies van fent, volt hogy teljesen leszedtem, újra raktam, másik USB porton is próbálkoztam, de folyamat ez a hiba jön elő.

(#12176) DonMedve válasza Killerlaca (#12173) üzenetére


DonMedve
addikt

Mivel szolgáltatós vagy ezért vagy reg trükk,vagy vársz

Reg. trükk!

pedrock:Az 1.5.3-as van fennt.Mert arra többen panaszkodtak.Ezt szedd le.Ha van update akkor ezzel menni fog.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#12177) Kis@ válasza DonMedve (#12176) üzenetére


Kis@
tag

Én többet win 7 alól nem frissítek fw-t. Instabil fos a KIES alatta. KIES-nek még XP az igazi szerintem.

Kis@

(#12178) DonMedve válasza Kis@ (#12177) üzenetére


DonMedve
addikt

Nekem is Win7 van.32-64bit alól is telepítettem.Nem volt gondom! :F

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#12179) Atomgeszi válasza Kis@ (#12177) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem XP alatt fos. :DDD Fos ez a KIES úgy ahogy van. Kimondhatjuk.

(#12180) leslieke válasza Atomgeszi (#12179) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Linux-ra fel se tudom tenni, Szóval fos. :Y

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12181) Varszegig válasza pedrock (#12175) üzenetére


Varszegig
veterán

keress a rapi.dll-re itt a keresőben.

(#12182) pedrock válasza DonMedve (#12176) üzenetére


pedrock
tag

Samsung honlapról szedtem le a kiest, ami egyből ki is írja, hogy van új firmware. Vodás vagyok, ez gondot jelenthet? Regedit trükköt is próbáltam, de úgy se ment.

(#12183) zzeN válasza Kis@ (#12164) üzenetére


zzeN
aktív tag

Köszi, a preconfig-os megoldás működött. :R
Viszont észrevettem egy számomra új dolgot. Írásnál mindig rezeg egyet a teló. Eddig nem emlékszek ilyenre h egyáltalán lett volna ilyen funkció.

(#12184) Karma válasza zzeN (#12183) üzenetére


Karma
félisten

A legelső verziók óta van ilyen, nekem JC7-ben már megvolt.
Beállítások - Általános - Érintés - Visszajelzés rezgéssel.

“All nothings are not equal.”

(#12185) Paca2 válasza pedrock (#12182) üzenetére


Paca2
senior tag

ne onnan szed le, az nem teljesen friss, hanem vmelyik magyar fórumoldalról, és az már nem kér frissítést

Kindle Paperwhite 2. 2013. nov. | HP Probook 450 G3 2016. febr. | iPhone 6s 2016. ápr. | Opel Crossland X 1.2 110LE 2018. nov. | Apple Watch 7 2022. aug. | iPhone 13 2022. szept. | Apple MacBook Air M2 13.6" 2023. okt.

(#12186) pedrock válasza Paca2 (#12185) üzenetére


pedrock
tag

Kies_1.5.1.10074_45 <-- Ezt a verziót telepítettem, ennél újabbról nem tudok, ha mégis van, akkor valaki linkelje be.

(#12187) DonMedve válasza pedrock (#12186) üzenetére


DonMedve
addikt

Nekem is ez van,és nem írja,hogy kellene!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#12188) Kis@ válasza pedrock (#12182) üzenetére


Kis@
tag

Az én telefonom is vodás, és nem kellett semmilyen trükk sem a frissítéshez kiesen keresztül, csak egy jó adag szerencse :)

Szerk.:
Én is ezzel a verzióval frissítettem sikeresen (Kies_1.5.1.10074_45).

[ Szerkesztve ]

Kis@

(#12189) gazfickó


gazfickó
tag

Sziasztok !

Ha valakinek van Facebookja és érdekli a dolog akkor azzal ezúton szeretném tudatni hogy létrehoztam egy Wave rajongói oldalt melynek neve a következő: "Samsung Wave tulajok és rajongók" Szóval akit érdekel az ne habozzon ,nyugodtan csatlakozzon!!!
:K :K

Am tudom hogy van már több oldala de magyart azt nem találtam és innen jött a nagy ötlet :D

(#12190) zazumisi


zazumisi
tag

Néhány napja már megelégedéssel használom a telefont, a fórumon is lassan átrágom magam (durva...).
Nagyjából minden megy, szerencsére több olyan dolgot is javítottak a telón, ami a kezdeti hozzászólásokat olvasva majdnem eltántorított. Egy dolog van, ami b@ssza kicsit a csőrömet, ez pedig az xvid filmek "laggolása". Nem próbálgattam még agyon, de egy biztos: konvertálgatni nem akarok. 720p -s filmeket viszi döccenésmentesen, de azért kellene az a fránya xvid is.
Azt már meg nem mondom hogy hol, de olvastam, hogy egy firmware frissítés talán orvosolhatná a dolgot. Nekem T-s a masinám és s8500BSJF2_TMH a szoftvere.
Érdemes lehet csak emiatt frissíteni, ezen javítottak valamit? Mert amúgy teljesen jól megy minden, legalábbis amit eddig próbáltam.

(#12191) pedrock válasza Kis@ (#12188) üzenetére


pedrock
tag

Akkor hétvégén megpróbálom másik gépen, jobb ötletem nincs, hátha úgy jó lesz.

(#12192) Jadro válasza zazumisi (#12190) üzenetére


Jadro
veterán

Érdekes, de nekem most kétfajta Xvid-es film is van fent úgy ahogy letö vettem és egyik sem laggol. Ugyanez az SW. Lehet hogy eddig csak mákom volt és olyanokat próbáltam ami éppen jó. Egyedül a hang tud néha elcsúszni kicsit, ha megállítom a filmet, telót lezárom, majd egy kis szünet után visszalépek. Egy film újraindítás ezt is megoldja.

Egyébként többen írték, akiknek szintén volt lag problémájuk, hogy firm frissítés náluk megoldotta a dolgot. Van remény. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12193) lackaba válasza DonMedve (#12187) üzenetére


lackaba
tag

Pedig van,a Cseh oldalon megtalálod.1.5.3-mal kezdődik.

(#12194) Karma válasza Jadro (#12192) üzenetére


Karma
félisten

Meg olyan is van, akinel semmi se valtozott.

“All nothings are not equal.”

(#12195) DonMedve válasza lackaba (#12193) üzenetére


DonMedve
addikt

Tudok róla.De szerintem az egy múkolt verzió lehet,vagy nem?A samsung oldalán nincs,meg a kies sem írja,hogy van update.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#12196) s4hu|SyD^ válasza gazfickó (#12189) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Van olyan, akinek nincs Fécbúkja? :C Mindjárt csatlakozok is! :DDD

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#12197) Jadro válasza s4hu|SyD^ (#12196) üzenetére


Jadro
veterán

Van persze. Nem létszükséglet... :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#12198) s4hu|SyD^ válasza Jadro (#12197) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Csak olyan van, akinek vagy van már vagy még nincs... :C

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#12199) mokafoci


mokafoci
csendes tag

Helló!

Hétfőn vettem egy Wave-t, és minden jó rajta, de egy dolog nagyon zavar. Amikor átnyomom csendes módra, a vibramotor rezeg egyet, de hangos kerregő hangot ad. Ha viszont lefogom a hátlapot ujjal a kamera mellett a zaj megszűnik. Kipróbáltam a rezgést a beállításoknál, és 7-es erősségen ugyanezt a hangot adja. Érdeklődnék, hogy tapasztalt-e valaki hasonlót? Valószínű, hogy jövő héten megnézetem egy szervízben. Melyiket ajánljátok?

Üdv.

(#12200) gazfickó válasza s4hu|SyD^ (#12196) üzenetére


gazfickó
tag

Nagyon helyes! Legalább nem leszek egyedül :DD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.