Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) kutga válasza titta73 (#27550) üzenetére


kutga
nagyúr

Kár.

Én a személyes ügyintézés híve vagyok, de úgy tudom erre a telóra van elszállítós garancia is.

Let the Zone take me if I am.

(#27552) appel válasza Márton (#27548) üzenetére


appel
őstag

5GHz lesz a gyorsabb.

(#27553) kerxy válasza titta73 (#27550) üzenetére


kerxy
senior tag

GPS teszt programmal megnézheted hogy mit lát a teló! Egyenként én a házhoz jövős futárt javaslom, tapasztalatok alapján az a leggyorsabb és ha kérsz van csereteló.

(#27554) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Kb 2 hete jelzett a rendszer hogy szoftverfrissítés áll rendelkezésre, elfogadtam, gondolkodott egy keveset majd kiírta hogy a legfrissebb van rajta a készüléken. 🤔
Most megint ugyan ez volt🤔

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#27555) zsolez76 válasza melan (#27549) üzenetére


zsolez76
tag

Nálam is gyorsabban villog.

(#27556) #33253120 válasza kaciokos (#27478) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szerintem igen. Repülő módba teszed, sd-t leválasztod, és hajrá.

(#27557) Tesztelo.hu válasza titta73 (#27544) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

2 éve is ugyanazzal az autóval mentél, ugyanott volt a teló, ugyanannyi volt a hőmérséklet az autóban? Néhány fok eltérés is számíthat...

(#27558) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

SD kártyán van 17 ezer darab telefonnal készített képem, illetve jó pár db HD felvétel.
Gyári galéria a videókat 30-40 mp alatt nyitja meg ( 100 MB és 2GB-t is)
QuickPicknek ugyan ehhez kell kb 0.3 sec :U

Ez miért lehet , hogy a gyári galéria feladta a dolgokat és használhatatlan (nálam) ? :W

(#27559) samu74 válasza Ghostman78 (#27558) üzenetére


samu74
addikt

Gyorsítótárat szoktad törölni?
Azért az elég sok kép. :)
Mondjuk a saját app jól kéne még működjön ezen a telón. Nem bug ez,hanem ficsör. :)

-----------

(#27560) F-ECT$ válasza Ghostman78 (#27558) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is QuickPic-et használok, ott viszont a videóból való kilépéskor gondolkozik 1-2 másodpercet, mielőtt beadná a galériát.

Dive ever, work never.

(#27561) titta73 válasza kerxy (#27553) üzenetére


titta73
tag

Megnéztem, nem lát semmit sem. Voltam szervizben, alaplap cserés lesz, már megrendelték.

(#27562) titta73 válasza Tesztelo.hu (#27557) üzenetére


titta73
tag

Igen, ugyan ezzel az autóval, a telefon is ugyan ott volt. Pár fok eltérés persze lehet, de az S5 12 órán keresztül ment folyamatosan, közben töltöttem is és kibírta. A szervizes meg se lepődött amikor mondtam hogy mi történt, csak rendelte az új alaplapot meg a hátlapot és a hozzávaló ragasztót. Remélem a vízállóság megmarad.... Azért az érdekelne hogy ilyenkor mi van a garanciával, fődarabot cserélnek, vajon újraindul? Illetve az Imei számom is más lesz ha jól sejtem. A Telekomos garanciapapíron meg az alapján azonosítják.

(#27563) titta73 válasza Márton (#27548) üzenetére


titta73
tag

Nekem egy 1043as Tp-link volt, azt cseréltem egy AC1200-asra. Sokat vártam a wifi átviteltől, de csalódás. Utána olvastam és sok helyen panaszkodnak a wifi átvitelre. Látszólag 6-800 megabit az átvitel, a valóságban egy full hd film szaggat ha a telón nézem. A régebbi tablet ami csak N-es, simán játsza.

(#27564) nemeth.akos


nemeth.akos
csendes tag

Sziasztok,
Segítség kellene, telefonomba mar 2db SD kártya is volt Kingston, lexar most. Használom a kártyát és egyszar csak belépek galériába es semmi kép, semmit nem latni az SD kártyán sem a saját fájloknál. Leszedtem másik galéria, fotó nézegető programot de semmi eltűnik kártyáról minden... És volt egy esett h pcrol helyre tudtam állítani de másodszor full elveszett minden, ma történt a 3. és megint el veszett minden. És egyik esetben latta a kártyát a telefon másik esetben már nem most utoljára megint látja. Valaki jart már igy ? Mi lehet a baj?

(#27565) Márton válasza titta73 (#27563) üzenetére


Márton
nagyúr

És a 1043-assal nem szaggatott telón?
Magyarul semmi előrelépés nem történt?
Egy WDR4300-zal N kapcsolattal 5gigán milyen gyakorlati sebességet várhatok el az 1m-re lévő S7-től?
100-150mbit meglesz?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27566) appel válasza nemeth.akos (#27564) üzenetére


appel
őstag

Nekem volt hasonló. Pár hónapja egy részleges adatvesztés, akkor nem nagyon törődtem vele (képek google photosba mentve), leformáztam a kártyát és tovább használtam. Kb. 2 hónap múlva full beszart a kártya, még pc sem ismerte fel. Most vettem egy 10 év garis piros u3-as Kingstont, eddig nincs vele gond.

(#27567) gerner1 válasza nemeth.akos (#27564) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Próbáld meg, másik PC -vel is megformázni, de ha lehet, akkor teljes formázás. Ugyan ezt megpróbálhatod, de a telóval formázd meg. FAT32, és exFAT -ot támogat a készülék.
Korábban az S5 -ösömmel tapasztaltam olyat, hogy bizonyos microSD -k nem voltak hajlandóak működni benne, akármit is próbáltam. De érdekes módon, más készülékekben meg működnek. 1-2 esetben sikerült működésre bírni, miután a telóval formáztam meg, de ez csak FAT32 -re formáz, így marad a max 4GB -os file-méret korlát ...

(#27568) nemeth.akos


nemeth.akos
csendes tag

Én is gondoltam rá hogy veszek egy samsung kártyát. Meg próbálom azzal is talán de nem értem hova tűnik el a file. Most pcbe tettem a kártyát és tárhely foglalás van, de fileok nincsenek nem látom. Nem értem mitől van vagy miért.

(#27569) kerxy válasza titta73 (#27562) üzenetére


kerxy
senior tag

Imei szám marad, garanciával kapcsolatban még korábban megkérdeztem chaten a Samsung ügyfélszolgálatot, ezt írták: "Abban az esetben, ha a készülék szervizes kivizsgálásra szorul, a készülék garanciája kitolódik annyi nappal, amennyit a szervizben töltött. [...] A készülék első év garanciáján belül a fő alkatrészekre újraindul a garancia, viszont ezzel kapcsolatban a szerviz tudja Önt tájékoztatni."

(#27570) #33253120 válasza nemeth.akos (#27568) üzenetére


#33253120
törölt tag

Pc-n adj neki Testdisk nevű programmal.

[ Szerkesztve ]

(#27571) titta73 válasza kerxy (#27569) üzenetére


titta73
tag

Köszi, szerencsére nem sokat lesz bent, csak akkor szólnak ha megjött minden alkatrész és csak pár óra a csere. Leginkább a ragasztó száradására kell várni a szervizes elmondása alapján.

(#27572) titta73 válasza Márton (#27565) üzenetére


titta73
tag

A 1043ast az S5-el együtt cseréltem, csak pár napig használtam az S7-el és nem emlékszem hogy filmet próbáltam-e rajta. Most direkt megint megnéztem, 585 Mbps-t ír sebességnek, egy helyiségben vagyok, kb. 5 méter a távolság és tiszta a rálátás. Elindítottam BS Playerben az Arthur királyt, kb 10 GB a film és 1-2 percenként szaggat. Nem a NAS-al van gond, a routerre kábellel rákötött Popcorn C200 simán játszik mindent, egy Lenovo tablet ugyanúgy BS Playerrel lejátsza, pedig annak nincs AC-s wifije...

(#27573) Márton válasza titta73 (#27572) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, 4300 rendelve :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27574) samu74 válasza nemeth.akos (#27568) üzenetére


samu74
addikt

Nekem a 6-os droid alatt volt ilyen hogy néha nem látta az sd kártyát,a 7-en már többet nem fordult elő.
Nem hinném hogy 2 különböző kártya is rossz lenne(már ha eredetiek voltak),próbálj egy gyári visszaállítást nyomni.Igaz hogy újra be kell laknod a telefont,de egy próbát megér.
Ha azután se jó,szervíz.

-----------

(#27575) kaciokos


kaciokos
őstag

Az S7-esem szervizben van, az SD kártyát rá akartam dugni kártyaolvasóval PC-re, de nem lát rajta partíciót. Nem tartom kizártnak, hogy az esés során az is megsérült, de az jutott eszembe, hogy lehet, hogy az S7 rakott rá valami firnyákos Linux partíciót, vagy titkosította. Van ilyen a telefonban? Ha ez történt, akkor ha ugyanabba telefonba visszarakom, olvasható lesz, vagy a FR-rel ment a kukába a titkosító kulcs is?

(#27576) bitblueduck válasza gerner1 (#27520) üzenetére


bitblueduck
senior tag

felrakták a védőüveget. telóval együtt rendeltem, egy próbát megért.
amúgy teljesen igazad van.
tapasztalatok:
- nem fedi 100%-ban a kijelző képét
- még így is van a szélén illesztési hiba, nem tapad rá teljesen
- a széleinél a kép is problémás - néha szivárványos. feltűnő a határvonal
- ha karcos lesz vagy nagyon zavar akkor fólia lesz 100%
+ gear vr miatt vigyáznék iszonyatosan a kijelzőre, arra igazából tökéletes. a képet amit abban látok teljesen fedi/védi, és nem látok semmit a szélein lévő problémából

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#27577) Viktor0610 válasza kaciokos (#27575) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha titkosítottad a kártyát, akkor a telefon szoftverfrissítése is használhatatlanná teszi azt, illetve -természetesen- más készülékben, kártyaolvasóban sem működik.

Samsung Galaxy A54

(#27578) viewdetails válasza kaciokos (#27575) üzenetére


viewdetails
addikt

"FR-rel ment a kukába a titkosító kulcs is?" Igen.
Személyes tapasztalat, hogy a KNOX/Samsung amúgy is szereti rongálni a kártyákat, jó pár Samsung telefonunkkal előfordult (S7, S6, A5) hogy a kolléga egyszer csak azt vette észre, hogy sehol nem tudta olvasni (itthon vett 16-32GB márkás kártyák), sem telefonban sem kártyaolvasóban.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#27579) kaciokos válasza viewdetails (#27578) üzenetére


kaciokos
őstag

OK, köszi mindkettőtöknek. Kritikus adatok persze mentve voltak róla, csak jó lenne hozzáférni a nemkritikusokhoz, de akkor ez bukó. :)

(#27580) Burt1793


Burt1793
veterán

VoLTE megy nálatok? 1 hete jött kb a júliusi patch a lengyel cscmre, semmi... a korlátlan mobilnet nagyon bejön, a wifit egy hónapja nem kapcsoltam be. 😃 Aksi is nagyon jó, alig rosszabb az üzemidő, de sokkal gyorsabb, stabilabb, megbízhatóbb és gondmentes. Este repülőbe rakom, amúgx meg nincs kikapcsolva.
Spotify jó sokat fogyaszt, az elején még nézegetem. Az 1 TBos korlátot nem értem el egy hónap alatt, ennyit állítottam be az adathasználatfigyelőben a telón.

(#27581) gerner1 válasza Burt1793 (#27580) üzenetére


gerner1
Topikgazda

TMH, és XEH CSC -vel működik, biztosan. Persze, továbbra sem mindenhol..

(#27582) nemeth.akos válasza samu74 (#27574) üzenetére


nemeth.akos
csendes tag

Nem az a baj hogy nem látja hanem hogy nincs rajt adat. Kivettem ra tettem kártya olvasóra be gépbe nincs rajt adat hely foglalás van, vissza a teloba nincs rajt adat, de mar hely foglalás sem. Ez egy lexar kártya 64gb, előző egy kingston 128gb-os azis ugyan ezt produkálta. Az baj az adatok is eltűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#27583) nemeth.akos válasza #33253120 (#27570) üzenetére


nemeth.akos
csendes tag

Leszedtem az ajánlott progit, de addigra formaztam masik programmal es mar nemntudott semmit vissza szedni.

(#27584) Tesztelo.hu válasza titta73 (#27563) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Ott más lesz a gond szerintem. Full HD-hez N-es Wifi is bőven elég. Esetleg tedd át más csatornára a rotueren a wifit, lehet, hogy zavarja valami. Wifi Analyzerrel [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=hu]meg tudod nézni a szabad csatikat.

[ Szerkesztve ]

(#27585) titta73 válasza Tesztelo.hu (#27584) üzenetére


titta73
tag

Ismerem a progit, családi házas környéken lakom, nincs másik 5G-s hálózat.

(#27586) #33253120


#33253120
törölt tag

Ez ilyen.
Ilyenkor azonnal lőni kell egy iso-t a kártyáról, majd annak a másolatával kisérletezgetni.
Minél többet piszkálod, annál esélyesebb, hogy bukod az adatot.

Azt hittem ez nyilvánvaló.

(#27587) Burt1793 válasza gerner1 (#27581) üzenetére


Burt1793
veterán

Rendben, akkor várok. Ezzel a júliusi frissítéssel még reszponzívabb lett a teló. Fent van minden szar, csak használom, nem is kevés ideje, tökéletesen teljesít. Nem érzek semmi hátrányt a szoftverben. (Bár az idei j5ön az s8 felülete van, igaz, az a3ra még a 7es droid se jött ki...)

(#27588) nemeth.akos válasza #33253120 (#27586) üzenetére


nemeth.akos
csendes tag

Kis segítség kérnék hogyan csinálják a kártyáról egy iso filet ? Es hogyan piszkáljam az isot ?
De ha nincs rajt adat arról is lehet iso file csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#27589) Márton


Márton
nagyúr

Az mitől lehet, hogy most router->telefon irány másolás 3MB/sec, telefon->router 1.5MB/sec.
54 mbites kapcsolat, de miért fele a feltöltés?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27590) appel válasza Márton (#27589) üzenetére


appel
őstag

Gondolom a router ennyit bír. (gyenge proci nem erre találták ki, ráadásul közben "fullon" hajtja a wifit is)

(#27591) #54715584 válasza Márton (#27589) üzenetére


#54715584
törölt tag

Minél távolabb vagy egy routertől, annál gyengébb a jel. 54mb nem sok, régi router lehet.
Valószínűleg csak 2.4GHz-es, ha sűrűn lakott környéken laksz netán társasházban akkor még interferenciát is okozhat a sok hasonló készülék ugyanezen a frekvencián, a falakról már nem is beszélve.
Azok a sebességek pedig nem garantált sebességek, hanem annyi a max elérhető, nem feltétlen működik mindig jól.

(#27592) Márton válasza appel (#27590) üzenetére


Márton
nagyúr

Rosszul írtam, fordítva van.
Tehát a telefonra másolás fele sebességű mint a telefonról.

Speedtest.net vagy digi.hu szerint 17mbps a letöltés, 20mbps a feltöltés wifin több eszközön is (telók, laptop) Erre azt mondom, normális egy B/G routerrel.

Viszont ha a telón indítok egy wifi file transfer appot, és pc-ről Total commanderrel ráftp-zek, akkor tudok róla másolni 3.1MB/seccel (holott az előbb a feltöltés 20mbps-nál feljebb nem ment), és letölteni a telóról 1.5MB/seccel, holott a 17mbps 2MB/secnek felelne meg.
Értem én hogy az egyik külső, netes kapcsolat (wan-wifi), a másik pedig lan-wifi forgalom,
Ami furcsa, hogy net felől 17mbps a telóra töltés, míg lanról csak 1.5MB/sec.

Na mindegy, jövő héten N 5GHz :)
köszi

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27593) samu74 válasza nemeth.akos (#27582) üzenetére


samu74
addikt

A telefon rosszúl ír/olvas az sd-n.Ha gyári visszaállítás után is ez van, szervízbe kell küld. Lehet zsonglőrködni vele egy 3-ik kártyával, de nem érdemes. Szerintem.

-----------

(#27594) DonToni


DonToni
aktív tag

Azt megtudja valaki mondani, hogy az "Android rendszer" és az "Android operációs rendszer" között mi a különbség ?!?!!?! (nem rég frissítettem én is, azóta van ilyenem is...)

-Anti-

(#27595) air válasza DonToni (#27594) üzenetére


air
nagyúr

Nálam, 6-os rendszeren ez:
Android system
Android OS

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#27596) Burt1793 válasza DonToni (#27594) üzenetére


Burt1793
veterán

Más folyamatok tartoznak a kettőbe. Ha a gyári böngészővel netezel, az pl az android rendszerbe beleszámít.
Az oprendszerbe inkább a háttérfolyamatok tartoznak.

(#27597) DonToni válasza Burt1793 (#27596) üzenetére


DonToni
aktív tag

Oké, eddig ez rejtve volt?! ...és most miért került elő? Végül is mindegy, az akku idő még egész jónak mondható a grafikon meg a használt appok alapján... nem?!

-Anti-

(#27598) Burt1793 válasza DonToni (#27597) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem volt rejtve, tavaly is volt, azelőtt is.
Ha sokat használod mobilnettel, akkor feljebb van a listában az oprendszer. Üzemidő biztos jó. Én wifit már nem használok, cserébe zenét is mobilnettel hallgatok spotifyról, 5 óra SoT így is kijön.

(#27599) DonToni válasza Burt1793 (#27598) üzenetére


DonToni
aktív tag

Megnyugodtam, köszi! :R

-Anti-

(#27600) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sziasztok,

mi a legegyszerűbb módszer arra, hogy egy videót elforgassak? Véletlen valahogy állítva vette fel és nincs olyan egykattintásos forgatási lehetőség, mint képeknél.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.