Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) Zoliee válasza jeni (#27390) üzenetére


Zoliee
senior tag

Abszolut nem nagy. Illetve az arányai miatt nőies: hosszú, de keskeny. Mérni nem mértem, még a neten sem kerestem rá,csak látszatra /fogásra tette ezt a benyomást. Ja és a feleségem szerint is inkább csajos 😁

[ Szerkesztve ]

(#27402) handrash válasza kaciokos (#27400) üzenetére


handrash
őstag

Igen megmarad, igen Budaörsön is van.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#27403) *RLaci* válasza kaciokos (#27400) üzenetére


*RLaci*
addikt

Igen,a Telemax.Megmarad a garancia.

Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#27404) kovbela10


kovbela10
csendes tag

Sziasztok! Hatalmas egy balfék vagyok. Beléptem én is a klubba, és kezdetnek beállítottam egy jó bonyolult PIN-t tegnap, amit annak rendje-módja szerint el is felejtettem, és most újraindítás után nem tudom megadni. Van bármi javaslatotok, hogyan oldjam meg a problémát? Ha minden kötél szakad, a factory resetet hogyan tudom megcsinálni? Lehetőleg garivesztés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#27405) attka válasza gerner1 (#27303) üzenetére


attka
aktív tag

Sziasztok,

Normális, hogy az utolsó legfrissebb XEH rom óta nem jött OTA-n semmi frissítés? Többször írtok itt kisebb frissítési csomagokról csak azért kérdem.

Üdv.

(#27406) A.K. válasza kovbela10 (#27404) üzenetére


A.K.
tag

vagy recovery módba teszed a telefont és onnan factory reset vagy ha az android device manager engedélyezve van akkor onnan ([link]) nyomsz egy törlést

[ Szerkesztve ]

(#27407) alex devil


alex devil
senior tag

Szerintem is csajos az S8. Magamnak biztos a pluszt venném.

S23

(#27408) Viktor0610 válasza alex devil (#27407) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mitől lenne nőiesebb az S8 mint az S8+? :F

Pont ugyanakkora a készülék magasságának és szélességének aránya. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#27409) kaciokos válasza *RLaci* (#27403) üzenetére


kaciokos
őstag

és handrash, köszi mindkettőtöknek. :)

(#27410) kippi86 válasza kippi86 (#26858) üzenetére


kippi86
tag

Ebben a hozzászólásomban linkelt kijelzővèdőt nem ajánlom senkinek.A kèt szélén levegős ráadásul a fekete keret belelóg a kijelzőbe és a két kapacitív gombot és értesítő led-et is eltakarja teljesen.

(#27411) hori13


hori13
csendes tag

Üdv! Telefon csere előtt állok, a G4 váltanám le. Az egyik kiszemelt az S7 de régebbe voltak rossz tapasztalataim a samu telefonokkal kapcsolatban ( egy idő után lassuló rendszer, fagyások ilyesmi)gondoltam adok egy esélyt az S7-nek de előtte kérdezősködnék itt a fórumon is.Mennyire vagytok elégedettek a rendszer sebességgel? G4 ről váltó tulajok véleményét is szívesen fogadom.Előre is köszi szépen!

(#27412) alex devil válasza Viktor0610 (#27408) üzenetére


alex devil
senior tag

De a mérete nem. ;) Szerintem női kézbe való.

S23

(#27413) SybenX válasza hori13 (#27411) üzenetére


SybenX
őstag

G4-ről váltottam kb 3 hónapja. Sok különbség sebességben nincs köztük, viszont teljesítményben sokkal jobb az s7. Ez az előny főleg játékok alatt érződik jelentősen. Én a G4-et azért váltottam mert már egy alap játék alatt is úgy melegedett, hogy nem lehetett kézben tartani, ez viszont sosem forró, csak langyos. Nincsenek laggok, fagyások, nem lassul a rendszer.
S7 előnyei:
-jobb teljesítmény
-sokkal kevésbé melegszik, nálam max 50-55 fokos szokott lenni a telefon, G4 volt 80 fokos is
-sokkal szebb, fényesebb kijelző
-jobb anyaghasználat
-kompaktabb, jobban kézreálló méret
-üzemidő nálam 2x annyi mint G4 esetén
-ujjlenyomatolvasó
-szoftveresen sokkal több funkció
-jobb szoftveres támogatás
-vízállóság

Hátrány:
-kamera annyira nem tetszik G4 után (számomra legalábbis), szerintem nagyon torzít
-nincs rá normális üvegfólia

Én is sokáig tartottam a samsungtól, de az s7 nagyon jól sikerült minden téren. Bár nagyon szerettem a G4-et, de a nagyon gyenge üzemidő, forrósodó cpu, gyenge teljesítmény miatt váltottam és nem bántam meg. Bátran ajánlom az s7-et!

[ Szerkesztve ]

(#27414) hori13 válasza SybenX (#27413) üzenetére


hori13
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! Szerintem ez a teló váltja majd a G4-et!

(#27415) Seraph 16 válasza Ferell84 (#27358) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ezt honnan lehet elindítani?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#27416) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok!
Ma délelőtt 57%-nál rátettem a vezeték nélküli töltőre. A gyors töltés ki volt kapcsolva. Kb. fél óra múlva a padon villogott a kék led és a telefonon kialudt a piros. Ekkor 71%-ot mutatott és jó forró volt a telefon. Hagytam rajta és kb. 10 perc múlva újra töltött. Ekkor megnéztem az Aidával. A töltés kb. 370-510 mA között mozgott, az akksi hőmérséklet 45 fok volt. Így szépen lassan elérte a 100%-ot és kikapcsolt. A telefon lassan kezdett visszahűlni. Délután 61%-nál a saját töltőjével gyors töltés módban kezdtem tölteni. A töltés kb. 950-1010 mA között mozgott, az akksi hőmérséklete 36 foknál nem ment feljebb. 90% fölött már csak olyan 500 mA körül töltött és az akksi hőmérséklete lejjebb ment vagy 2 fokot. Az hogy lehet mikor a hálózati töltőn, gyors töltés módban van és kb. kétszeres erősséggel tölt mint a vezeték nélküli, gyors töltés kikapcsolva módban akkor kb 10 fokkal alacsonyabb az akksi hőmérséklete? Hálózati töltés közben még sosem szakadt meg a töltés. A vezeték nélkülivel meg állandóan. Ez most a töltő pad vagy a telefon hibája? A telefon 2 hetes, a töltő pad 2 napos. Ha valakinek van ilyen " Samsung SM-G930 " amit az S7-hez ajánlanak az írja már le, hogy nála hogy működik.

(#27417) jeni válasza Lalee (#27416) üzenetére


jeni
félisten

egy másik paddal próbáld ki ott ahol vetted.

(#27418) DonToni válasza hori13 (#27411) üzenetére


DonToni
aktív tag

Nekem is G4 volt az előd és csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz.
Esetleg még annyival kiegészítve, hogy azért melegszik ez is! Pláne VR alatt, ilyenkor van is egy kis figyelmeztetés, hogy hagyjuk vissza hűlni a telót az optimális teljesítmény érdekében....
(melegedést persze csak komolyabb játékok alatt értem, a mindennapi használatban max. kéz meleg)

Én azért (is) váltottam, mert a G4 nekem "nagy" volt, az 5.5" -ot nem mindig értem át, ez az 5.1" már sokkal barátibb méret, szerintem ez az optimális méretű okos telefon. (legalább is az én tenyeremhez mérten)

A másik szempont a kamera volt, amiben egy kicsit csalódtam... Nagyon fényerős a lencse, nagyon jól lát sötétben is, sokkal kevesebb a zaj, viszont nem rögzül annyi részlet. Szoftveresen legalább annyi opció van rá, mint a G4-re, csak mások! pl. nem lehet 30s záridőt beállítani, csak 10s-et. stb...
(rootolás után, van egy app rá, ami lehetővé teszi a minőség módosítást, pl. jpeg képeknél 0-100% vagy a videóknál a bitráta manuális megadását, záridő kitolását, stb, stb..)

Ami még az S7 mellett szól az a vízállóság! Ez eddig nem volt szempont nekem, de nagyon is sok előnye van! A kijelző szintén magáért beszél, én az "alapvető" beállításon használom, mert a túlszaturált színek nekem túl mesterségesek. Fagyás eddig nem volt, csak pillanatnyi meg-meg állás. Üzemidő nálam majdnem egy egész nap, persze én sokat játszok. Nagy vonalakban ennyi... remélem segített a döntésben.

-Anti-

(#27419) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

A héten vennék gear vr-t a telekom oldaláról (persze coop kártyával - igaz, hogy 10 ezer alatt elvihető ingyen?) . Na már most próbáljam ki előtte vagy ne foglalkozzak vele annyira? Mennyire jó rajta filmet nézni/van e értelme filmet nézni ezzel? Ad valami pluszt?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#27420) gerner1 válasza vodrosjozsi (#27419) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Szerintem, előbb próbáld ki, ha van rá lehetőséged. Nekem a "3 napos csoda" esete, de ettől függetlenül, neked lehet hosszabb távon is "élmény" lesz. Engem rendkívül zavar, a pixeles képminőség...

[ Szerkesztve ]

(#27421) Sabika


Sabika
tag

Sziasztok,

Akkor leírom én is.
Én G2-ről váltottam amit nagyon szerettem de ugye már elég régi modell volt.
Ami az LG-re jellemző volt az a melegedés és melegedett is.
Ami jó volt benne az az üzemidő azt szerettem és hogy össze vissza lehetett telepítgetni mert nem volt zárt egyáltalán.
Mondanom sem kell az S7 mindenben előrelépés.

Az enyém így néz ki:


Sabján László

(#27422) teki91


teki91
csendes tag

Úristen ez valami *****ott jól néz ki.

Hol lehet ilyen "matricát"venni?

(#27423) _Moriarty_ válasza vodrosjozsi (#27419) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

3 napig sem tartott nálunk ez a csoda, pedig gyerekek is vannak. Próbáld ki előtte, bár ingyé van :)

Mostanában egyre többször fordul elő, hogy bármilyen linkre kattintva elkezd betölteni, majd leáll és semmi nem történik. Visszalépek, újból a linkre kattintok és rögtön betölt az oldal. Ez miért van?

(#27424) Dare2Live válasza vodrosjozsi (#27419) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kipróbálhatod elötte, de 5-30perc próbágatás után ugyis megveszed mert elsőre elég ütős.

Film az muris. Mindha moziban ülnél, gigantikus a "vászon", nem az 5colos telefon. Amikor anno sokat buszoztam mindig azon néztem filmet, a 3h buszút 3h mozivá vált. :)

Csak kár, hogy szegényes a tartalom, meg pixeles.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27426) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Köszi mindenkinek aki leírta a véleményét a VR-al kapcsolatban :)
Dare2live: de a filmek nem pixelesek ugye? :DDD mármint nagyon remélem.. kiábrándító lenne.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#27427) kulu22 válasza vodrosjozsi (#27426) üzenetére


kulu22
aktív tag

Minden pixeles, mert gyakorlatilag egy mikroszkóp alatt nézed a kijelzőt. De a VR nem is erről szól szerintem. Próbáld ki mindenképpen előtte.

[ Szerkesztve ]

(#27428) gerner1 válasza kulu22 (#27427) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Így van. Filmnézés is kiábrándítóan pixeles.

(#27429) samu74 válasza Lalee (#27416) üzenetére


samu74
addikt

Tokban van a telefon mikor a padra teszed?

-----------

(#27430) DonToni válasza vodrosjozsi (#27426) üzenetére


DonToni
aktív tag

VR alatt minden (!) pixeles... ha jól tudom ezt hívják "screen door effekt" -nek.
Bár szerintem ettől el lehet vonatkoztatni... nehezen, de lehet. Ami viszont nekem zavaróbb, azaz volt, hogy ha picit más szögből nézed és nem pont szemből (elcsúszik a fejeden) akkor már homályos, mert eltolódik a fókusz pont is...! Pont ahogy írták, mintha egy giga nagyító alatt néznéd a kijelzőt.
Szabad szemmel tű éles a kijelző, de ez ránagyít akkorát, hogy még a 4k-s videót is pixelesnek látod.
Amúgy vannak "mókás" terek, amiket be lehet állítani filmezésnél... (mozi, házi mozi, valami hangya szemszög meg ki is lehet kapcsolni és akkor csak a "vásznat" látod)

Ami még fura vagy zavaró lehet azok a kezelőszervek a VR oldalán.. én pl. rendre félre nyomok, hacsak nem tartom folyamatosan ott a kezem a navigáló gombokon...

Én azt mondom egy próbát minden kép megér! :K

-Anti-

(#27431) Dare2Live válasza vodrosjozsi (#27426) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Két szem. Felbontás feleződik 2560*1440 helyett 1280*720ra. De ezen pixelek egy része periférián van azaz nincs használatban. Mondjuk legyen max 1000*500. na most ez az 1000*500 mindha egy 100"os TVn lenne amitől 3mre ülsz.

pixeles rendesen. De így is baromi nagy élmény nem kézben fogva nézni a sorozatot/mozit, hanem a moziban.

majd meglátod.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#27432) Lalee válasza samu74 (#27429) üzenetére


Lalee
aktív tag

Egy 0,2 mm-es vékony tokban van, de mikor a hálózati töltővel töltöttem akkor is abban volt és nem melegedett annyira.

(#27433) vodrosjozsi válasza DonToni (#27430) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Én ehhez vennék kontrollert :) azzal talán könnyebb lehet vezérelni.
Nem nagyon szoktam 4k-s tartalmat nézni, sőt még HD-ben sem mert HDTV-264-ben (nem tudom h ez formátum-e vagy valami más, nézzétek el de úgy tudom, hogy az 480p) gyorsabb filmet leszedni
De majd akkor áttérek 4k-ra és úgy fogom vr-ba nézni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#27434) hori13


hori13
csendes tag

Szia! Köszi szépen a segítséget, már meg is rendeltem a telót :) Játékra egyáltalán nem használom a telefont inkább böngészés, fotózás, zenehallgatás bluetooth-on. Ezek annyira nem pörgetik a procit gondolom ilyen felhasználás mellett annyira nem fog melegedni. Ketten is említettétek, hogy jobb az üzemidő, mint a G4- nél. Na nálam ez is nagy pozitívum.

[ Szerkesztve ]

(#27435) gerner1 válasza vodrosjozsi (#27433) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Felesleges mert nem 4K -t oszt ketté. A fizikai felbontás nem lesz nagyobb/több, mint 2560x1440. A 4K pedig 4096 × 2160. Ahogy Dare2Live írta, a szemüvegben a kijelző natív felbontása feleződik. Mindkét szemnek fizikailag 1280x720 pixel jut, és nem több. Ez, alap HD felbontás, és az érzékelt felbontás is ennyi lesz.

(#27436) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy S7 (G930FD) telefon.
A gond a következő: 3x visszaállítottam a gyári beállításokat.
Töröltem mindet a háttértárról (képek, zene, google profil, minden)

Na már most, ha bármit letöltenék Play áruházból, nincs elég hely hibával elutasít.
Hely pedig akad bőven ugye... :(

Mi lehet a gond?

Válaszotok előre is köszönöm! :R

(#27437) gerner1 válasza Kingcold (#27436) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Odin -nal, a készüléked aktív CSC -jének megfelelő firmware -t, próbáltad már teljesen újra felrakni ?

(#27438) viewdetails válasza Kingcold (#27436) üzenetére


viewdetails
addikt

SD kártya van benne? Nem az az elsődleges letöltési hely véletlenül?
Google Play Services cache törlés? Esetleg eltávolítás és vissza apk-ból?

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#27439) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

A kérdés: sima 1. Gen gear VR kompatibilis az s7-tel? Most látom, hogy 10k T-nél, kapcsolat pontokkal ez kb 3,5k lenne. Mennyivel tud kevesebbet, mint a 2.gen, fekete verzió?

Gondolom ez van a coopos akcióban így ingyen is elhozhatnám de T pontokkal is best buy lenne.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#27440) DonToni válasza juuzer (#27439) üzenetére


DonToni
aktív tag

Persze, nekem is még az első generációs van hozzá (fehér) aminek a dobozán nincs is feltüntetve az S7... :)
(S6, S6 edge, S6 edge+ és Note5)

-Anti-

(#27441) DonToni válasza vodrosjozsi (#27433) üzenetére


DonToni
aktív tag

Nekem is van hozzá egy kis ratyigagyi kontroller, azzal valamelyest kényelmesebb az irányítás, viszont van olyan játék ami meg nem támogatja... :W

A 4k-s tartalmat meg természetesen VR nélkül értettem...! De már egy jó kódolású 2K is elég jó élményt tud nyújtani ha filmezésről van szó.

-Anti-

(#27442) Csocsesz75 válasza DonToni (#27441) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Mi ez, massipunkt papucs ? :)

(#27443) F-ECT$


F-ECT$
titán

Kb 1 év után tönkrement a gyári töltőm. Úgy tűnik, hogy nem a fali csatlakozós része, hanem csak a kábel. Ilyet külön lehet kapni, és ha igen, akkor van belőle több fajta / milyen paraméterre kell figyelni vásárláskor?

Dive ever, work never.

(#27444) pcnet válasza F-ECT$ (#27443) üzenetére


pcnet
addikt

[link]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#27445) vodrosjozsi válasza DonToni (#27441) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Vr-nál van olyan játék amivel lehet tolni? Jézusom :DD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#27446) DonToni válasza vodrosjozsi (#27445) üzenetére


DonToni
aktív tag

Meglepő, de van! :DDD
pl.a lövésekre van egy-egy gomb a célzás meg értelem szerint a fej forgásából következik (asszem a Suicide Squad c. játékban) meg van ahol "kormányozni" lehet vele, de ezzel még nem foglalkoztam sokat. Egyébként be lehet állítani rá a mozgást, újratöltést, "nézést" is, ha nem vr-es játékkal játszol... Azt a potom ~3000 Ft-ot simán megéri :))

-Anti-

(#27447) jeni


jeni
félisten

(#27448) matehajagos válasza jeni (#27447) üzenetére


matehajagos
tag

Van valakinek képe róla hogy ez valójában hogy is néz ki a telefonon?

(#27449) samu74 válasza Lalee (#27432) üzenetére


samu74
addikt

A tokra kicsit allergiásak a padok, de a tiéd elég vékony, szóval nem hiszem hogy az miatt szakadozna a töltés.
Inkább a pad lehet a hunyó .

-----------

(#27450) mateus válasza jeni (#27447) üzenetére


mateus
senior tag

Van egy hardverapros gsm-es tag, aki be tudja szerezni olcsóbban tőlük ezeket, és ingyen fel is rakja (Budapesten a mobildesign, korrekt, jófej srác, jópárszor vásároltam már tőle).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.