Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) gerner1 válasza Uuser (#28250) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Igen. Az ujjlenyomat aktíválásánál te választod meg, hogy húzásminta, vagy PIN ...

(#28252) Uuser válasza gerner1 (#28251) üzenetére


Uuser
tag

Húúú bakker tényleg ! Már képben vagyok, csak hosszú volt a nap.
Köszönöm !

(#28253) *RLaci* válasza gerner1 (#28050) üzenetére


*RLaci*
addikt

Köszi :R

(#28255) samu74 válasza tween (#28245) üzenetére


samu74
addikt

Hardverben ugyanaz a két telefon, csak az akksi meg a kijelző más. Nagyobb egy kicsivel.
Ha jövőre még lesz a szolgáltatónál én biztos benevezek egy olyanra is.

-----------

(#28256) papi77 válasza gerner1 (#28223) üzenetére


papi77
addikt

Na,így már feltelepül. :K
Viszont frissítés óta nem kapcsolódik vissza a wifi hálózatomra :O

Az első: NOKIA 1611

(#28257) #33253120


#33253120
törölt tag

Van egy Samsung EF-CG930 tokom. Van mód arra, hogy az aktív részét kikapcsoljam? Használok olyan appokat ahol fontos lenne a feloldott kijelző. De ez meg mindig lezár becsukáskor. Ha az előlapot hátrafordítom zsebre tételnél, akkor meg pár pillanat alatt elnyomódik.
Kolléga felvetette, hogy 6-os droid alatt neki az LG-n volt tok menüpont. Így bennem is felmerül a kérdés, hogy a BT-s Samsung Level fülhallgatókezelő apphoz hasonlóan létezik valami tok manager alkalmazás?
Régebben egy passzív USams tokot használtam, ebből a szempontból az jobb volt.

(#28258) gerner1 válasza #33253120 (#28257) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Az S-veiw tokhoz elérhető gyári beállításokat (ha a készülék azonosította, és ezzel működnek a funkciók is) a Beállítások →Speciális funkciók →Tartozékok -nál, találod...

(#28259) #33253120 válasza gerner1 (#28258) üzenetére


#33253120
törölt tag

És tényleg. Köszönöm.
Viszont itt nincs olyan ami nekem kell.
Van olyan, hogy automatikus feloldás, ha kikapcsolom akkor is lezárja/felnyitja a telefont a tok használata, de nem nyitja fe ha kézzel, az oldalsó gombbal zártam le.
Azaz ez így nem jó, mert ugyanúgy lezáródik a készülék, de esetleg kényelmetlenebb felnyitni.

(#28260) pcnet


pcnet
addikt

Kijelző beégéssel kapcsolatban lenne kérdésem.
5 hónapos a telefonom, heti kb 3-4 órát játszottam Ingressel. *#0*# kóddal ránéztem a kijelzőre. Zöld és piros háttérnél nagyon minimálisan látszik beégés. Két haveromnak megmutattam, egyik se vette észre elsőre. Utána mutattam nekik Ingressben a gombokat, hogy mit kell látniuk, így már ők is látták utána, hogy valóban, mintha lenne ott egy nagyon minimális beégés. Abban a heti 3-4 órában nem aktív végig a kijelző. 2-3 percre bekapcsolom és sétálok odébb, majd újra bekapcsolom. Egy Ingress közösségben megkértünk játékosokat, hogy nézzék meg egy teszt programmal a kijelzőjüket. IPS panelek is szép szánmal égtek be. Szerintetek érdemes lesz kb fél év múlva szervizbe küldeni? 5 hónap alatt ha épp csak látható a beégés, fél év múlva sem lesz szerintem nagyon durva, főleg úgy, hogy télen alig fogok játszani. Ha durvul a beégés, akkor mondjuk böngészés közben is fog látszani? Nem volt még dolgom durván beégett kijelzővel. Ha a mindennapi használatban nem lesz zavaró, értsd nem lesz szellemképes a kijelző, akkor nem érdekel a dolog.
GSM boltban vettem a telefont, 1 év bolti garanciát kaptam, ma beszéltem velük, azt mondták adjam le és küldik szervizbe. De nem igazán bízok bennük. Csak blokkot kaptam. Nem szeretném ha sufni műhelyükben csavarhúzóval feszegetnék szét és ugrana a vízállóság is. Nagyon bizonygatják, hogy jó a kapcsolatuk a szervizzel, el tudják intézni, gondolom nem zsebből fizetik a kijelző cserémet, de akkor is parázok tőlük. Ha tényleg nem lesz szellemképes a beégés miatt a kijelző és a mindennapi használatban nem zavar, akkor együtt élek a beégéssel.

+1 bónusz kérdés: :) Arab rommal vettem a telefont, most XEH van fent. Ebbe esetleg bele köthet a szerviz?

És igen-igen, tudom, telefont csak gyártói garanciával! Nekem is ez az elvem, főleg mióta megégettem magam egy GSM bolttal ahol kifizettették az akksi cserét, de nem csinálták meg. A power gomb érintkezőjét is csavarhúzóval feszegették meg és fogyasztó védelemmel kellett fenyegetőznöm mire vissza kaptam az akksi csere árának felét. Anno mikor vettem az S7-et, azt hittem, bárhol veszem, be tudom regisztrálni a +1 évet.

Köszi a segítséget! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#28261) gerner1 válasza pcnet (#28260) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Add be szervízbe. Amíg garanciális, addig cserélik, utána pedig zsebből fizetős, és igencsak drága. Bár, ha van készülékbiztosításod, akkor némileg ez is másképp alakul a garancia után.
Szervízben nem lényeges, hogy XEH van fent. Az egyetlen ami fontos, az a Knox számláló, ami érintetlenség esetében 0x0 értéket mutat, a készüléket Download mode -ba helyezve is (!). De, ha biztosan nem volt root -olva, akkor magától nem ugrik odébb...
Nekem is volt, most áprilisban kijelzőcserém (pixelhiba miatt), és teljesen elégedett vagyok. Bár az enyém hivatalos 1+1 év gyártói garanciás. Futár vitte - hozta.

(#28262) Sgr_A


Sgr_A
addikt

Hogy lehet megnézni, hogy a knox 0x0, ha egy használt mészüléket vennék

(#28263) gerner1 válasza Sgr_A (#28262) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Készülék teljesen kikapcsol. Majd egyszerre megnyomod, és nyomva tartod a Hang-LE + HOME + Bekapcs gombokat, amíg nem rezdül egyet a készülék. Akkor beadja a Download mode képernyőt, és annak a bal felső sarkában írja a Knox Warranty értéket. Ez biztos megoldás, mert ha valaki esetleg root -olta korábban a készüléket (amellyel biztosan odébb ugrott 0x0 -ról 0x1 -re..), és "okosított" főzött ROM -ot rakott fel rá, akkor OS alól, valamilyen aplikációval megnézve (plö Phone INFO) 0x0 -mutathat. Mivel a Knox hardware -s, nem visszaállítható.

Download mode -ból úgy lehet kivenni, hogy egyszerre megnyomod, és nyomva tartod a Hang-LE + Bekapcs gombokat (reset), amíg nem rezdül egyet a készülék, majd magától újraindul.

(#28264) #33253120 válasza pcnet (#28260) üzenetére


#33253120
törölt tag

Galaxy S Advance esetében találkoztam ilyesmivel, ott MySamsungra jelentettem, küldtek futárt, és cserélték a kijelzőt.
Gsm boltos szervízzel eddig csak egy régi Samsung BT headset esetén volt tapasztalatom. Elszakadt a két oldalt átkötő vezeték, bevittem, felküldték garanciálisan a nagykerbe, (hetente egyszer csütörtökön) a nagyker elküldte az ő beszerzési forrásának, (kéthetente egyszer szerdán, azaz már majdnem három hétnél járunk) azok elküldték szervízbe, és innen indul az előírt szervíz időtartam (az adott ország szabályai szerint akkor ez 45 nap volt) majd ugyanez visszafelé. Majdnem el is felejtettem, hogy volt ilyen eszközöm mire visszajött. :)
De ez régen volt. Kb 5 éve.

[ Szerkesztve ]

(#28265) Uuser


Uuser
tag

A beállított biztonsági elemeket kell-e törölni FR és ROM felrakás előtt hogy ne okozzon problémát ?
Vagyis : ha hagyok mindent úgy ahogy beállítottam ( ujjlenyomat, pin ) vissza fog engedni a friss ROM-on a telefon ? Vagy ezek törlődnek FR esetén ?

(#28266) gerner1 válasza Uuser (#28265) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A Beállítások →Fejlesztői beállítások →OEM-feloldás -t állítsd aktívra. Így elkerülhető, hogy "esetleg" FRP lock -ba kerüljön a készülék.

(#28267) Uuser válasza gerner1 (#28266) üzenetére


Uuser
tag

Köszönöm !

(#28268) jimmedly válasza gerner1 (#28266) üzenetére


jimmedly
senior tag

Egyébként mi ez az OEM feloldás tulajdonképpen?

(#28269) gerner1 válasza jimmedly (#28268) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Ezt:

Figyelmen kívül hagyja azokat biztonsági elemket, amelyek esetleges aktív megléte esetén, a készülék egy FR -t követően →FRP lock -ba helyezi magát. Tehát, megelőzhető vele, hogy kizárd magad a saját készülékedből.

[ Szerkesztve ]

(#28270) NandorHUN válasza gerner1 (#28266) üzenetére


NandorHUN
addikt

Egyébként FRP Lock esetén mit lehet csinálni?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#28272) gerner1 válasza NandorHUN (#28270) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Keress rá yo...be -on. Nem lehetetlen megoldani, de rendkívül kellemetlen. Másik opció, a szervíz (itt ugye igazolni kell tudni, hogy a készülék jogos tulajdonosa vagyok), és kinyitják.

(#28274) #33253120 válasza NandorHUN (#28270) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az attól függ, hogy az aktuális havi biztonsági frissítés befoltozza-e azt a hibát amivel éppen az FRP kikerülhető.
Szerk.:
Ahogy az én kb 1éves esetemben lévő megoldás sem működik ma már. (állítólag)

[ Szerkesztve ]

(#28275) oszi666 válasza gerner1 (#28214) üzenetére


oszi666
őstag

ja hogy úgy, azt hittem, hogy hónapra vagy főverzió mennyiségre vonatkoztatva :)
my bad

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#28276) jimmedly válasza gerner1 (#28269) üzenetére


jimmedly
senior tag

Éetem, köszi!

(#28277) MrHydeIrr válasza NandorHUN (#28270) üzenetére


MrHydeIrr
csendes tag

Szia, gombkombinációval ha jól emlékszem volume up + bekapcs együtt másodpercekig kikapcsol, utána bekapcs és megy a "régi" rendszer. Nálam pont ma volt ez, kihagytam az oem feloldást. Egyébként t-moble legfrissebb rom volt rajta aug 1 biztonsági csomaggal. Miután feloldottam az oem-et újrakezdve már nem lett frp lock download módban és ment minden rendben.

(#28278) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Ma sikerült lepróbálnom egy kínai töltőt is. Evvel "csak" 40°C-ig emelkedik a hőmérséklete az akkumulátornak,
de ami zavar, hogy a töltés befejeztével (100%) a telefon készülék továbbra is meleg marad (40°C) nem csökken a hőmérséklete.
Másnál is így van ez vezeték nélküli töltés esetén :F

(#28279) bobek77


bobek77
csendes tag

Hello, létezik jól használható S8 téma ikonokkal (ami nem trial) a készülékre? Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#28280) kutga válasza bobek77 (#28279) üzenetére


kutga
nagyúr

A Samsung féle nem jó?

Let the Zone take me if I am.

(#28281) bobek77 válasza kutga (#28280) üzenetére


bobek77
csendes tag

Valószínű én vagyok tudatlan....azt hol találom?

(#28282) iversonpeter


iversonpeter
csendes tag

Sziasztok!

Mediamarktban véve jól gondolom, hogy Samsung gyári garanciát kapok, a Samsung weboldalán való regisztrálási (+1 év) lehetőséggel?

[ Szerkesztve ]

(#28283) gerner1 válasza iversonpeter (#28282) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Igen.

(#28284) handrash válasza samu74 (#28203) üzenetére


handrash
őstag

Tennél fel az üveg csomagolásáról képet? Szeretném beazonosítani, hogy ne az Aliról keljen rendelni (valamiért nem jön be).

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#28285) Uuser válasza gerner1 (#26929) üzenetére


Uuser
tag

Itt egy kicsit elbizonytalanodtam. Most akkor az összefoglaló infói alapján flash-eléskor az Odinba csak az AP kezdetű fájlt kell betallózni, vagy ahogy itt írtad, az összeset ? Most ismerkedek az Odin használatával és nem tiszta minden ( a linkelt anyagot elolvastam ).
Tegnap felraktam már a XEH-t, de vannak a menüben olyan dolgok amik nem tetszenek. Ahogy az összefoglalóban volt, csak az AP-t tallóztam be. Végigment szépen minden, de ezek nem tetszenek :

Biztos hogy benne kell legyenek ebben a ROM-ban ? Nem lehet velük semmit kezdeni mert FC-znek.
XEU ROM-ot akarok felrakni, Sammobile-ról töltöttem, öt fájl van benne.

(#28286) gerner1 válasza Uuser (#28285) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Amennyiben 1 file -os ROM -ot töltöttél le, akkor az AP -be kell betallózni. Több file -osnál, az összeset, mindegyiket a helyére. Így lesz rendben a flash, és így írodik fel a készülékbe az adott firmware release -hez tartozó 3db kódsor (PDA,CSC,Phone), amelyek csak együtt érvényesek, és ez a feltétele annak, hogy ezt követően érkezzenek a frissítések OTA -n.
Amennyiben CSC -t váltasz (váltottál?), akkor az alap CSC -t kell betallózni (amellyel automatikusan lesz egy FR is...), és nem a HOME_CSC... -t. Az Options -nél pedig, pipáld ki a Phone Bootloader Update -t. Ajánlott Odin verzió a v3.12.3 (annak ellenére, hogy van ettől frissebb..).

Az Odin leírás pedig még S6 -ra/vel készült, és onnan lett átemelve. Ez látszig is a file azonosítóból, ami ott szerepel ("G920F...."). Az S7 pedig G930F... Igyekszünk, majd ezt is korrigálni, kiegyészíteni, mert így valóban félreértésre adhat okot. Addig is, (L:https://prohardver.hu/tema/mycso/hsz_16-16.html)itt van ez(/L).

[ Szerkesztve ]

(#28287) Uuser válasza gerner1 (#28286) üzenetére


Uuser
tag

OK, értem. Hát én tegnap egy öt fájlost töltöttem le és csak az AP-t tallóztam be. Akkor valószínűleg ennek köszönhetőek az FC-k.
CSC váltás mire jó ? Mi az ajánlott ? Alap vagy Home CSC betallózása ? Mit fog okozni egyik illetve másik ?

(#28288) samu74 válasza handrash (#28284) üzenetére


samu74
addikt

Az ára elég röhejes,szóval a csomagolás sem prémium. :) Egy hungarocel dobozban jött 2 üveg kb. 600 forintért...No para,én évek óta vásárolok az Aliról és nem volt problémám soha(vásárlói védelem van itt is).Sok terméket csak ott találok meg,mert az ebayen nincs,vagy jóval drágább.Itt is lényeg hogy az eladó és az áru értékelését elolvasod.

-----------

(#28289) gerner1 válasza Uuser (#28287) üzenetére


gerner1
Topikgazda

HOME_CSC... akkor ajánlott, ha a készülék aktív CSC -jével azonos CSC -re letöltött ROM -ot raksz fel, és nem akarsz a művelettel együttjáró automatikus FR -t is. Így olyan lesz, "mintha" OTA -n érkezett volna, és megmarad a belakott állapotod.

(#28290) Uuser válasza gerner1 (#28289) üzenetére


Uuser
tag

Értem, köszönöm a segítséget ! :R

(#28291) Burt1793


Burt1793
veterán

Az előző frissítés óta (a mostani se javította meg) a samsung böngészőt nulláról megnyitva kiír olyat, hogy bejelentkezés folyamatban, addig az állapotsáv is látható. Ez tart kb. 1 másodpercig és csak utána használható a böngésző. Családban lévő s7e-n ez nincs (a kettővel ezelőtti rendszeren nálam se volt). Tapasztalt más is ilyet? Esetleg tudjátok a megoldást. Semmit nem változtattam, google-be mindig be van lépve a böngésző.

Lehet, hogy áttérek a chrome-ra, gépen (firefox-ról) és telón is, az egyszerűbb, egyszer kell csak mindent átmenteni. Áhh, a samsung pass nem megy a chrome-on, ugye? :(

[ Szerkesztve ]

(#28292) kerxy válasza Burt1793 (#28291) üzenetére


kerxy
senior tag

Nálam nincs ilyen probléma. Én pont Chrome-ról tértem át erre, ujjlenyomatos bejelentkezés meg gyorsaság miatt anno.

(#28293) handrash válasza samu74 (#28288) üzenetére


handrash
őstag

Oké, megrendeltem. Jobban szeretek paypayal vásárolni.
Mennyi idő alatt jött meg?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#28294) #33253120 válasza kerxy (#28292) üzenetére


#33253120
törölt tag

Rohadt jó lenne a Samsung féle böngi, de van vele két bajom.
1, duplatap+húzás féle finom nagyítás nics benne.
2, nincs pc integráció, azaz az asztali gépen nyitott weblapok olvasását nem tudom félálomban folytatni telefonon. (Bár ez utóbbi a netes társadalom szemszögéből nézve lehet mégis hasznos funkció... :) )

(#28295) Burt1793 válasza kerxy (#28292) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, ez igaz, gépen most lett elegem a firefox-ból, 10 évig azt használtam (tudom, egy ideje elérhető a chrome-ban is az adblock pro, szóval most már több érv van a chrome mellett). Éppen csinálom az átállást a chrome-ra, telón még gondolkodom, én is szeretem a samsung böngészőjét.
A chrome-ra átállás közben nézegettem, hogy a google miket követ, azt látom a fiókomban, hogy a telón milyen appokat nyitottam meg, percre pontosan, bármikor... kis spotify, kis óra - ébresztő állítás, email, böngésző. Durva. Mindegy, az az igazság, hogy megkönnyíti az életet a google. Azon is gondolkozom, hogy a három használatban lévő emailcímemet a gmail-lel kezelem és elszakadok a microsoft outlooktól is. A naptáram már így is a google-é.

Sajnos onedrive-ot használok, erről nagyon nehéz lenne átállni drive-ra, szóval ez egyelőre marad.

[ Szerkesztve ]

(#28296) Zozo®


Zozo®
tag

Sziasztok!
A my.samsung.hu szerint regisztrálható sorozatszám szerint a készülék, de nem tudom hogy van e értelme mivel egy gsm boltba vettem használtan, csak a gsm boltból adott papírt van hozzá...

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#28297) tween válasza Zozo® (#28296) üzenetére


tween
őstag

Ha a regisztrációdon keresztül intézed a javíttatást, akkor nem kurv@ mindegy? Örülj neki, hogy engedi..

[ Szerkesztve ]

(#28298) Zozo® válasza tween (#28297) üzenetére


Zozo®
tag

Akkor a regisztrációhoz, a gsm boltos papír alapján töltsem ki, a vásárlás helyét meg időpontját, nem? Mivel mást nem tudok.

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

(#28299) gerner1 válasza Zozo® (#28298) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Te, ezt most a +1 év gyártói garancia miatt próbálnád?

[ Szerkesztve ]

(#28300) Zozo® válasza gerner1 (#28299) üzenetére


Zozo®
tag

Akár, nem tudom, azért kérdeztem, hogy van e értelme regisztrálni

 iPhone 12 Pro Max Pacific Blue 256GB, MacBook Air 2017, Apple Watch Series 5, Airpods Pro , 2x Mi Box 3, 1X Mi Box S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.