Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) viewdetails válasza krisi047 (#28798) üzenetére


viewdetails
addikt

Kényszerleállítás a két FB appnak és cache ürítés, majd újraindítás. A beragadásokat legtöbbször megszünteti. Az Android rendszer mögé sok minden elbújhat, pl. más alkalmazás GPS vagy NFC ébrentartása. Tedd fel pl. a GSAM akkuellenörzőt (root nélkül is lehet ADB-n a megfelelő jogokat megadni neki) és figyeld, mi ébresztgeti a telefont illetve valóban van-e deep sleep.
Én a Google Play Szolgáltatásokkal küzdöm rendszeresen, de pl. jelentősen visszavett akkufogyásból, mikor a Samsung készülékkereső funkciót kikapcsoltam ezt is egy wakelock-ból szúrtam ki.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#28802) gerner1 válasza krisi047 (#28798) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Dobtam egy Pü -t ...

(#28803) krisi047 válasza viewdetails (#28801) üzenetére


krisi047
aktív tag

Igen, a GSam-ot és a wakelock detectort használtam már korábban más készülékeken, de azok rootoltak voltak. Pontosan hogyan is tudnám ezeknek root nélkül megadni a szükséges jogokat?

[ Szerkesztve ]

(#28804) samu74 válasza krisi047 (#28803) üzenetére


samu74
addikt

Én a wifit meg a gps-t kikapcsolom ha nincs szükségem rá, pl. az nfc szerintem soha nem is volt bekapcsolva nálam... :) Widgetbe kiraksz wifi meg gps kapcsolót es annyi. Lehet spórolni ha nem megy feleslegesen. Ja meg egy wipe cache partitons se árt.

-----------

(#28805) viewdetails válasza krisi047 (#28803) üzenetére


viewdetails
addikt

Így tudod telepíteni. De előtte minimal adb ha nincs még a gépen. És persze aktiválni kell a fejlesztői menüt a telefonon az USB debug bekapcsolásához.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#28806) kutyek válasza krisi047 (#28798) üzenetére


kutyek
senior tag

Szerintem az egyes fogyasztók arányai teljesen rendben vannak, csak közel a dupláját kellene bírnia. Mennyi idő alatt töltött fel 3%-ról 50-re? A fényerő kb. mennyi volt (átlagosan)? Lehet, hogy az aksi kuka...

(#28807) Streampunk válasza kutyek (#28806) üzenetére


Streampunk
tag

Sziasztok! Gsam alkalmalmazást felraktam telefonra beraktam kabát zsebbe és hagytam hogy lássam hogy mély alvásba megy-e . Sajnos eddig nem sikerül neki ahogy néztem ébren nem tartotta semmi.Szeptemberi frissités óta 2 óra SOT-tal kehesebb van.Nálatok működik deep slepp?

(#28808) Burt1793 válasza Streampunk (#28807) üzenetére


Burt1793
veterán

Miért ne működne?
Tegnap reggel 6-tól hajnal 1-ig (ez ugye 19 óra készenlét), végig mobilnettel, 6-7 óra online spotify zenehallgatással, 3,5 óra SoT-m volt és még maradt 32% az aksiban, tehát így is tudta a felszorzott 5 órás SoT-t. Augusztusi XEO van fent, de korábban se volt gond, a teló pedig első szériás. AoD is ment az idő negyedében kb.

(#28809) gerner1 válasza Streampunk (#28807) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Az edge topikban, illetve máshol is panaszkodnak a TMH CSC -n lévő user -ek (én ezt szűrtem le, eddig...), hogy a legutolsó (szept) frissítés óta tapasztalnak nagyobb merülést, a korábbiakhoz képest, de nem egységes a leszűrhető kép, mert ezekben is van szórás, és szokás szerint rengeteg felhasználó pontatlanul adja elő az észrevételét... Továbbá, hogy a legutolsó (ami szintén szept.-i..) pofakönyv, és pofa messenger telepítése óta tapasztalnak hasonlókat, néhányan. Lehet mindnkettő is, de akár külön-külön is egy esetleges oka a jelenségnek, de az sem zárható ki, hogy egészen más áll a háttérben (szvsz nem szándékosság). Ezekkel kapcsolatban, még minding aktuális a kérdés, hogyha tegyük fel elvan rontva valamelyk is, akkor az miért nem jelentkezik nagyszámu user -nél (?) ... -miközben, mondjuk a jelentős többség, nyilvánvalóan sokat pofakönyvezik (például...) de nem tapasztal ilyesmit ?
Nehéz, egzakt következtetést levonni ...

(#28810) #54715584 válasza gerner1 (#28809) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam pont egy kicsit jobban teljesít az akksi. :DDD
A legutolsó frissítés óta naponta 15%-ot merül a teló. Nem intenzív a használat, de van pár hívás, kis netezés, zene / videó.

(#28811) gerner1 válasza #54715584 (#28810) üzenetére


gerner1
Topikgazda

😃 Tessék. Ime egy ellenpélda ...

(#28812) fornettisuti válasza #54715584 (#28810) üzenetére


fornettisuti
veterán

TMH rom: mintha jobb lenne a vételi erősségem, vannak fix helyek pl. otthon ahol ezelőtt csak H/H+ volt, ott 4G is befigyel frissítés óta.
Akkunál nincs anomália.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#28813) viewdetails válasza Streampunk (#28807) üzenetére


viewdetails
addikt

deep sleep csak nyugodt állapotban kezdeményeződik,pl asztalon, piszkálás nélkül kb. fél óra után.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#28814) #54715584 válasza gerner1 (#28811) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hehe, az enyém valamiért mindig másképpen működik. :D

(#28815) Csocsesz75 válasza #54715584 (#28814) üzenetére


Csocsesz75
őstag

APKMirroron a számológép 6.0.60.1 telepítőjéből kivették a mértékegységváltót.

(#28816) Notalab


Notalab
tag

Sziasztok!
Én még csak most vennék először S7-est (S4-ről eljött a csere ideje), viszont nagyon tetszik a silver/ezüst variáció. Jól látom a neten, hogy Magyarországon nem lehet ilyet kapni gyártói garanciával?
Ha minden kötél szakad, lehet edge is, vagy marad a fekete verzió.

[ Szerkesztve ]

...

(#28817) tween válasza Notalab (#28816) üzenetére


tween
őstag

Ezüst S7Edge most akciós a MediaMarkt-ban. Sima S7 ezüstben nem kapható.

(#28818) pcnet


pcnet
addikt

Vajon melyik a legnépszerűbb telefon és chipset?

"Az összesen 60 fő piaci területen történt adatgyűjtésből az is kiderül, hogy az abszolút legnépszerűbb okostelefon a Samsung Galaxy S7, míg az Apple készülékeiből az iPhone 6 neve bukkan fel a legtöbbet."

Csak mint érdekesség! :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#28819) samu74 válasza Streampunk (#28807) üzenetére


samu74
addikt

Én a google meg play gyorsítótárakat egyessével törölgetem, meg fentebb ahogy írták a facebook/messenger appnál.Picit javúlt a helyzet így.

-----------

(#28820) Burt1793 válasza tween (#28817) üzenetére


Burt1793
veterán

Régebben biztos kapható volt szürkében több helyen is.

[link]

(#28821) iversonpeter válasza tween (#28793) üzenetére


iversonpeter
csendes tag

Korrektek voltak, minden szó nélkül kicsereltek, csak vissza kellett mennem két nap múlva, mert nem volt cserekészulek.

(nem korrektek a legeljen voltak, amikor az áruházi átvételkor, egy már felbontott dobozzal vartak. Ezt nem vettem at. Es ott izibe csereltek a frissen felbontott dobozu lotyogo gombosra [errol nem tehettek], es azota ugye a jelenlegi az mar hibatlan)

(#28822) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Ha Samsung billentyűzetet használok és nem gépelek, hanem felmondom neki a szöveget, akkor írásjeleket hogyan tudok rakni? Mert ezért most swype+dragon billentyűzetet használok, ami meg-megakad, mikor beszélek neki és nem írja be a szöveget. Vagy ti mit használtok erre?

Köszi!

(#28823) Meggyi001 válasza johnny82 (#28822) üzenetére

Nekem is ez van (Swype), most is azzal mondom fel a szöveget , egyszerűen ki kell mondani azt például a mondat elején hogy nagybetű, szavak között meg azt hogy vesző, vagy a végén hogy pont/? Stb.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#28824) nikkor válasza Notalab (#28816) üzenetére


nikkor
aktív tag

[link]

Nem voltam elég figyelmes. Sajnos már itt sem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#28825) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Alpha-ról váltottam S7-re. Az alphan volt fényképezésnél dual kamera mód amivel a 2 kamerát egyszerre tudtam használni. A hátoldali kamera képe fényképezett illetve az előlapi kamera egy kis képen is látható volt. A képeket így lőtte is mind a 2 fotó látható volt 1 képen. Az S7-en tudtok ilyen lehetőségről?

(#28826) samu74 válasza bozsozso (#28825) üzenetére


samu74
addikt

A Galaxy Apps- ban van dual camera. [link]

-----------

(#28827) tween válasza iversonpeter (#28821) üzenetére


tween
őstag

Most akkor az sem biztos, hogy bontatlant kapok webes rendeléskor? :O

(#28828) bozsozso válasza samu74 (#28826) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi, megnézem.

(#28829) Beldar


Beldar
tag

Nekem alig 2 hetes a telóm, eddig nagyon meg vagyok elégedve vele. Szép, gyors, hibamentes.
Közepes energia-takarékos módban, nem intenzív használat mellett 3-4 napig megy 1 töltéssel.
Viszont amin pluszban meglepődtem: éjfélkor raktam le a telefont, 76%-on volt, ma reggel néztem rá újra 9:20-kor és még mindig 76%-on volt :)

(#28830) bozsozso válasza samu74 (#28826) üzenetére


bozsozso
őstag

Ez is egy megoldás. Amit hiányolok belőle, hogy nem tudom áthelyezni illetve a kis kép köré keretet rakni. :(
Sokkal jobb volt Alpha-n, de még keresgélek hátha találok valamit.

(#28831) pohár válasza tween (#28827) üzenetére


pohár
félisten

biztos nem, mert a garjegy benne van a dobozban, amit valahogy ki kéne tölteniük...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#28832) tween válasza pohár (#28831) üzenetére


tween
őstag

Persze, aztán kiküldik a bontott, elállási joggal élve visszaküldött telefont...mint a moslék T, jó szokásához híven...

(#28833) pohár válasza tween (#28832) üzenetére


pohár
félisten

akkor van egy rossz hírem: független telót nem kapsz kiszállítással bontatlanul, ha mégis, akkor nincs érvényes garid rá :N

T_chris... nem benne van? nekem úgy rémlik, hm... a T meg amúgy is saját garjegyet ad, nem a Samsungét használja

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#28834) #33253120 válasza pohár (#28831) üzenetére


#33253120
törölt tag

Telekom bontatlanul küldte tavaly. A dobozban nem volt garanciajegy.

(#28835) Csigger


Csigger
őstag

Öcsém ez az utolsó frissítés nagyon nagy fos lett, ma szinte alig nyúltam a telefonhoz és reggel vettem le a töltőről most délután 3 körül 35%-on van! Ez botrány!

Apple and Android user

(#28836) Csigger válasza samu74 (#28819) üzenetére


Csigger
őstag

Ezeket hol lehet megtenni?

Apple and Android user

(#28837) gerner1 válasza Csigger (#28836) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A Beálltások →Alkalmazások -ban kiválasztod a "kívánt" app -ot, majd azon belül →Tárhely -nél.

(#28838) tween válasza #33253120 (#28834) üzenetére


tween
őstag

Galaxy S Plus, S2, S3, S5...mind bontott, gyűrött papírokkal. Az utolsó rendelésem egy fekete S7 volt tőlük. Mikor meghozta a futár, már az áttetsző T-s zacskón keresztül láttam, hogy tiszta retek a fekete doboz! Mintha megtaposták volna..a dobozon kettő zárcímke egymáson, felvágva, benne a telefon fólia nélkül, a hátán gyűrötten visszaragasztott imei papír, minden koszos...úgy dobált az ideg majdnem úgy vágtam hozzájuk, mikor visszavittem, plusz írtam egy panaszlevelet, persze nem hatotta meg őket, csak sűrű elnézést kértek, hogy "ilyen nem fordulhatott volna elő..." Nem mi?! :(((

(#28839) johnny82 válasza Meggyi001 (#28823) üzenetére


johnny82
őstag

Igen, tudom, hogy a swype-nál működik, de nálam mostanában maga program megáll bemondás közben. Nálad jól működik?

(#28840) Meggyi001 válasza johnny82 (#28839) üzenetére

Ha abbahagyom a folyamatos beszédet, akkor megáll nálam is.

https://gamergep.hu/

(#28841) Burt1793 válasza Meggyi001 (#28840) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez jó, kár, hogy a google app nem tud írásjeleket magyar nyelven, angolul tökéletes. Sebaj, legalább más alkalmazással ez megoldható. Lehet, hogy áttérek a swype-ra.

Esetleg a próbám előtt meg tudjátok válaszolni ezt a két kérdést?
Ékezetes betűket ki lehet rakni egy új sorként a többi fölé, mint az anysoftkeyboardban?
Fekete téma van?

[ Szerkesztve ]

(#28842) handrash válasza Burt1793 (#28841) üzenetére


handrash
őstag

Van fekete alapú téma. Alapvetően rendes qvertz magyar kiosztású.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#28843) Meggyi001 válasza Burt1793 (#28841) üzenetére

Így vannak az ékezetek, és alapból van benne vagy 5 féle fekete téma, meg lehet még letölteni is.

https://gamergep.hu/

(#28844) Burt1793 válasza Meggyi001 (#28843) üzenetére


Burt1793
veterán

Köszi. Látom pár ékezetes betűt ki lehet rakni, így valszeg adok neki mindjárt esélyt. Sajnos vízben volt a teló, most QI-vel töltöttem, de lassan rádugom a kábelt, hogy tudjam nyomkodni. Zsepivel kitisztítottam, most már engedte a kábeles töltést.

(#28842) handrash: Köszi a választ. Nálam az anysoft 4+1 soros, a 4. sorban az ékezetes betűk, az ötödikben pedig a számok vannak, a sorok magasságát kicsit csökkentettem, így a kijelző felét se takarják el.

(#28845) Burt1793 válasza Meggyi001 (#28840) üzenetére


Burt1793
veterán

A beállításokban van beszéd felidmerése funkcio, ami alapból be van kapcsolva. Basszus, én az anysofttal vakon gépeltem, ezzel most minden mellémegy egyelőre.

(#28846) Meggyi001 válasza Burt1793 (#28845) üzenetére

Tanulni kell szinte minden billentyűzetet :K ..... mi az asszonnyal nem gépelünk, swypolunk évek óta, ha meg lusták vagyunk rá, akkor mondjuk, azt leírja.

https://gamergep.hu/

(#28847) Burt1793 válasza Meggyi001 (#28846) üzenetére


Burt1793
veterán

Áhh, eddig bírtam. Nem elég a beállítási lehetőség, és minden szokatlan. Javításokat az anysofton is be tudnám kapcsolni, ez a swipeolás pedig nem a műfajom. A diktálást sajnos ki se próbáltam, ezt nem tudom (nincs értelme) megszokni.
Rájöttem, hogy túl sok minden van testreszabva az anysofton.
Hiányoznak dolgok, úgy mint amikor iphonet próbálok használni. 😃 Ezt is az anysofttal gépelem, teljesen gyorsan. Néha elírok valamit, ez van...

De azért köszi a segítséget.

(#28848) Meggyi001 válasza Burt1793 (#28847) üzenetére

Amikor mondtam a barátnőmnek, hogy kezdjen el swypolni, azt mondta hogy ő sosem fog, ne nézzem hülyének. Ő simán írni fog, azt kész. Erre nézem egy hónap múlva, már húzogatja a szavakat. Most meg már úgy jár az ujja, követni nem lehet.

https://gamergep.hu/

(#28849) nikkor válasza pohár (#28833) üzenetére


nikkor
aktív tag

Ez engem is érdekelne.
Tényleg mindenki ezt tapasztalta, aki független telefont vett, hogy bontott volt a doboz?

(#28850) jimmedly válasza nikkor (#28849) üzenetére


jimmedly
senior tag

Mediában vettem, ott vágta át a srác előttem a lezáró matricát. Teljesen orig volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.