Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) vadászcsiga válasza Kasya (#1500) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor ez az amoled egy szar.

(#1502) spanglee001 válasza Kasya (#1500) üzenetére


spanglee001
addikt

és ez garanciás dolog? :F nem értem ezt a beégést :( utoljára akkor hallottam ilyet amikor még a tv-n játszottunk és a Mario bele tudott égni :DDD akkor ha napi több órát használod a telót 1 éven belül beég a kijelző? wtf

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1503) Kasya válasza vadászcsiga (#1501) üzenetére


Kasya
nagyúr

Felfogas kerdese.... nekem az IPS meg besargult. De igazad van.
Garanciaban cserelik.

Mas:
Szep lassan jonnek ki a romok. Lehet felrakom a XEU (EU-UK fuggetlen) varianst, bar a XEF (francia fuggetlent) varom.

[ Szerkesztve ]

(#1504) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

A nagy kamera csata
LV V10 vs. Samsung Galaxy S7 Edge

Pár gondolat elöljáróban, mert van mit magyarázni, különben nem lesz teljes a kép. Az LG V10-et már rendesen kitanultam, az S7 Edge 1 napja van nálam és ezek az első fotók vele. Nem az volt a célom, hogy tökéletesek legyenek a képek, hanem az, hogy a képek nagyjából ugyanazokkal a beállításokkal legyenek elkészítve. Rohantam, volt összesen 2-3 órám rá és nem tudtam minden beállítást tesztelni. Elsőre úgy gondoltam, hogy minden manuális lesz és ugyanazzal a "shutter speeddel", de hamar rá kellett jönnöm, hogy totál másként viselkedik azonos beállításokon a két telefon, mert a Samsung ezerszer több fényt enged be, így azonos beállításokkal az egyik sötétebb lett, a másik világosabb. Ezért inkább a képek nagy részénél auto módban fotóztam. A lényeg, hogy mindkét telefonnal azonosak voltak a beállítások, legalábbis az ISO igen.

Még meg sem néztem a képeket, de elsőre sok különbség nincs. A részletgazdagság egyértelműen az LG felé billen, de az S7E több ponton jobb, de állást nem foglalnék, laikus vagyok. Samsungnak ez új technológia, még biztos reszelik a szoftvert és ez még idővel javulni fog.

[ Szerkesztve ]

(#1505) MartOOn válasza Kasya (#1491) üzenetére


MartOOn
addikt

Ott van az a telefon app beállításai között, Ismeretlen számok azonosítása. gyorsan be is kapcsoltam. :) majd meglátjuk hogyan üzemel.

Akksi: elso nap: 16 ora készenlét ebből 5ora 15perc a ScreenOnTime. Ebben volt tobb mint egy óra real racing kb 1 ora gear vr baromkodas meg moto360 belakas(ami zabálja az akksit, facerepo)

Alakul ez még

Telefon app (tehat a tarcsazo es nevjegyzek app) jobb felső sarok egyebek azon belül beallitasok es ott fentről a 6.menupont.

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#1506) Kasya válasza MartOOn (#1505) üzenetére


Kasya
nagyúr

En nem talaltam. Leirnad a pontos utvonalat?

(#1504) ForRedGlory: koszonjuk, szuper :R
Sok kulonbseg nincs szvzs. Valahol ezt, valahol azt mondanam jobbnak. Mindenesetre nem tunik ugy, hogy S6-hoz kepest romlott volna a kamera.

[ Szerkesztve ]

(#1507) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Video összehasonlítás:

LG V10 vs. Samsung Galaxy S7 Edge

(#1508) WinstonWolf válasza ForRedGlory (#1507) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Köszönjük, hogy időt szakítottál erre. Mindenképpen érdekes tanulmány...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#1509) fairi válasza ForRedGlory (#1504) üzenetére


fairi
addikt

Mindkét kamera erősen élesít, kábeleken az első kép páron jól látszik egy fehér halo. Első nagy különbség,zaj és zajszűrés mennyisége. V10 eléggé be tud zajosodni, kép sötét részein látszik a részletek elmosása, az s7e több részletet ad ilyenkor. S7e is agresszíven szűri a zajt,néztem már raw-ot és sztem feleslegesen túlzó az algoritmus, túl sok részlet tűnik el.

Talán a V10 akkor ad több részletet ha kép jól van exponálva és alap ISO-n van.

V10 tud raw-ot? nyers képekkel el lehetne dönteni kinek van jobb szenzorja... :K

(#1510) fairi válasza Kasya (#1506) üzenetére


fairi
addikt

Nono, különbség jelentős, nem mindegy a kép 16:9 vagy 4:3, de a látószög is látható különbséget ad.
Éjszakai vagy gyenge világítás mellett már könnyen észrevehető az s7e előnye (jó fényerő nem hasztalan). Pl erős kontrasztú szituációkban s7e az árnyékban több részletet hagy és a V10 meglepően be tud zajosodni.

(#1511) Songo válasza Kasya (#1478) üzenetére


Songo
senior tag

Segítsetek már melyik a fő VR topic? :D

(#1512) Kasya válasza Songo (#1511) üzenetére


Kasya
nagyúr

Itt :)

(#1513) Songo válasza Kasya (#1512) üzenetére


Songo
senior tag

köszönöm :D

(#1514) tomas01


tomas01
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy Hdmi kiment van az s7 edge-ben? Ha igeb milyeb kábell lehet megoldani? Mert ami van nekem Note 4-hez az nem jó ehhez.

(#1515) MartOOn


MartOOn
addikt

Basszus első töltés utan 18 óra készenlét es 6 óra SOT es always on display bekapcsolva. Imadom h egyesek elore aggódtak az akksi miatt.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#1516) csutizs


csutizs
tag

Sziasztok!

Az s6 ban lévő zenelejátszót kivették? Csak a Play Zenét találom az meg egy xar. Nem lehet visszarakni valahogy?

(#1517) MartOOn válasza csutizs (#1516) üzenetére


MartOOn
addikt

Megoldásokat keresek :

Always on display: egyeb ertesitesek megjelenitese pl ebay v messenger
Nappal hasznalom az AOD funkciot de este nem szeretnem van erre vmi megoldás? Utso lenne s taskerezes meg erobotolas...

Valakinel ezekre ötlet?

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#1518) leslien válasza ForRedGlory (#1487) üzenetére


leslien
nagyúr

jöhetnek a képeket!!! :K

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1519) leslien válasza leslien (#1518) üzenetére


leslien
nagyúr

ez van ha nem olvasok végig vmit... :D

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1520) wong kok wah válasza MartOOn (#1515) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Igen a készenléti idő sokkal jobb lett (S6 edge-hez képest). :)

(#1521) #93966848


#93966848
törölt tag

Nálam néha nem folyamatos az always on funkció.Ez valami bug?Ti nem találkoztatok hasonlóval?

(#1522) szimike79 válasza csutizs (#1516) üzenetére


szimike79
őstag

Galaxy apps-ban nézz körül.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#1523) dodicsaba


dodicsaba
aktív tag

Az Samsung S6 edge plusról nem biztos hogy érdemes váltani. Ráadásul 100 ezerrel olcsóbban megkapod és minimális a különbség van.

BlackBerry Passport

(#1524) lukoz válasza dodicsaba (#1523) üzenetére


lukoz
aktív tag

Én is ezen gondkodtam, de a T-nél előfizuval, részletre 500,-Ft a különbség. Hol lehet 100ezerrel olcsóbban?

(#1525) dodicsaba válasza lukoz (#1524) üzenetére


dodicsaba
aktív tag

A szabad piacon. Használt ára meg 150 -160 ezer az edge plusoknak jó papírokkal. Miután az s7 is ha megvetted és el akarod adni pár nap után már 30 -40 ezer buko minimum. Ha nincs közte az akor nem tudod eladni mivel nincs árkülönbség az uj és a használt között. Nyilván 10-15 ezer különbség használt és új között ebben az árfekvésben nem különbség mert akkor már új mellet döntesz.. Hardverapron néz szét meglátod hol tartanak az árak.l

[ Szerkesztve ]

BlackBerry Passport

(#1526) laci0530


laci0530
senior tag

Estére feltöltöttem 100 %-ig az akksit, kíváncsi voltam, hogy 7-8 óra alatt a screen on funkcióval, folyamatos netkapcsolattal és szinkronizálással mennyit merül. 93 %-ra esett reggel a töltöttség, ez teljesen rendben van szerintem. :)

(#1527) vadászcsiga válasza ForRedGlory (#1504) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kamera nem csak a 4:3-as felbontást tudja ugye? 16:9?

(#1528) Kasya válasza vadászcsiga (#1527) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen, kilenc megapixelen.

(#1529) beteg válasza dodicsaba (#1523) üzenetére


beteg
őstag

Egyáltalán nem minimális, megérné váltani, ahogy én is tettem, de nekem kicsi az S7 edge. El is adom.

Csak futni kell!

(#1530) laci0530


laci0530
senior tag

Az sms üzeneteknél valahogyan be lehet állítani a karakterszámlálást? A Note 3 alapból számlálja, de itt nem találtam.

(#1531) Kasya válasza MartOOn (#1505) üzenetére


Kasya
nagyúr

Leirnad pontosan az utvonalat, hogy hol talalhato az ismeretlen szamok felismeresenek beallitasa? Egyszeruen nem talalom :(

(#1532) Silent77 válasza beteg (#1529) üzenetére


Silent77
veterán

Miről váltottál?
Hamarosan nekem is kezembe lesz, nagyon bízok benne, hogy megszokom, mert note 6-ig nem akarom lecserélni.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1533) wong kok wah válasza Kasya (#1531) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Én sem találom...

(#1534) Keem1


Keem1
addikt

Meglévő tulajokhoz szóló kérdés: az edge funkció ugye kikapcsolható? A lehajló kijelző teljesen hidegen hagy, ennek ellenére az S7 edge-et fogom venni, mivel sajna sima S7-ből nincs 5,5". Nem sok vizet fog számomra zavarni, de a szoftveres része érdektelen és nem is akarom, hogy bekavarjon használat közben.

Ja, és az always display on is kikapcsolható, ugye?
Tök jó, hogy van egy tök jó készülék, ami minden tekintetben tetszik, de ilyen hihetetlen hülyeségekkel kell tömni. Emlékszem, amikor az S4 tesztet olvastam, de mikor még meg is vettem, oda voltam pár saját extrájáért (tudjátok, intelligens tekintet és tsai). De miután lement a tesztelgetés fázisa és a mindennapos használat jön, kiderül, hogy sz@rt se ér egy csomó minden, mert csak a samsungos appok használják (amik alapból irritálnak, tiltom őket és használok mást), ill. egy idő után a samsung is feladja a támogatásukat. Tehát ott van egy jónak ígérkező funkció, ami magára marad pár hónap után. De ezekkel nem volt gond, egy idő után kikapcsoltam őket.
így reménykedem, hogy a fenti két funkció is simán lapátra tehető a beállítások között.

(#1535) laci0530 válasza laci0530 (#1530) üzenetére


laci0530
senior tag

Megtláltam (ill. inkább rájöttem), csak az utolsó 10 karaktertől mutatja a hátralevő mennyiséget sms írásnál.

#Keem1 (1534): igen, kikapcsolhatóak. Egyetértek egyébként, én is hasonlóan érzem. :)

[ Szerkesztve ]

(#1536) Kasya válasza Keem1 (#1534) üzenetére


Kasya
nagyúr

Igen, teljesen kikapcsolhato termeszetesen.
Always on is. Azt en se hasznalom.

Amugy vezetes kozben nekem nagyon jo az Edge extraja.

(#1537) Keem1 válasza Kasya (#1536) üzenetére


Keem1
addikt

Húú, ez fantasztikus hír, akkor eldőlt, hogy edge lesz májusban, ha lejárt a hűségem, köszönöm! :R

(#1538) vadászcsiga válasza Kasya (#1528) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Köszi.

Beégésre visszatérve, meg lehet valahogy akadályozni?
Ez engem aggaszt. Lehet hogy kedvem lenne mondjuk megtartani a telefont akar 2 évig is, vagy tovább. Lényeg hogy ne kényszerítsenek engem a cserére. Sem azzal hogy belassitjak, sem azzal hogy hányás lesz a kijelző 5 hónap után.

(#1539) beteg válasza Silent77 (#1532) üzenetére


beteg
őstag

S6 Edge Plus-ról. De már az is kicsi volt igazából. Öreg vagyok, beteg vagyok :D rossz a szemem. Lehet benevezek egy 6 colosra.

Csak futni kell!

(#1540) Keem1 válasza vadászcsiga (#1538) üzenetére


Keem1
addikt

Itt szintén erről volt szó.

Nem mondom, hogy nem létező probléma, de hétköznapi használattal automata fényerővel nem fogsz vele találkozni. Ha esetleg a 2 év alatt 1x talán előfordulna, gariban cserélik. Nálam 3 samsung amoledes telefon közül 1 azaz egy se lett cserélve beégés miatt, mert nem volt beégés.

(#1541) Silent77 válasza beteg (#1539) üzenetére


Silent77
veterán

Az volt az első kiszemelt, note 5 helyett. Eddig vártam az eu megjelenést
De majdnem annyi a s6, mint az s7. :(
Valaki már tett be nekem képet note 3 és s7 edge. Jóval kisebb sajnos.
Remélem 1-2 órán belül megkapom.
Nekem a note 3 pont megfelel méretben. Mondjuk ekkora kávába 5,99 méretben nagyon boldog lennék note 6 esetén.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1542) Kasya válasza vadászcsiga (#1538) üzenetére


Kasya
nagyúr

Megelozni ugy lehet, hogy azonos tartalmat orako hosszat nem hasznalsz a kijelzon. Ertsd 3-4 ora naponta. Ezt tovabb erositi a magas fenyero.

(#1540) Keem1 : azt vedd figyelembe, hogy foleg nyaron, az Auto fenyero magasabbra huzza fel afenyerot, mint amennyire manualisan alitani lehet.

(#1543) vadászcsiga válasza Kasya (#1542) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kalandosan hangzik. Belevágok :D

(#1544) Kasya válasza vadászcsiga (#1543) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kozel sem olyan veszes. Nekem meg semmin sem egett be, egyedul a Waze alatt. De azt meg tenyleg sokat hasznalom (munka miatt). Tehat ha nem autos navit akarsz a telefonbol, akkor nem lesz ebbol problrmad valoszinuleg.

(#1545) Horsee


Horsee
csendes tag

Hi!

Akinek már megvan, az letesztelné a HEVC és H264 videókat?

http://jell.yfish.us

Melyiket viszi még és melyiket nem. Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1546) Jano_023


Jano_023
őstag

Aki esetleg rendelés lázban ég, most beszéltem a T-vel és állítólag fehér van nekik az oldalon is látszik. Ha valaki akar akkor tud rendelni. Esetleg ha valaki rendel ilyet akkor írjon hogy tényleg van e.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1547) tomas01


tomas01
aktív tag

Ez a beégés eléggé csúnya dolog. Note 4-ről váltottam s7 edgére. De a note 4 ami most 1.3 éves látszik a beégés szabad szemmel. A billentyűzet beégett :/

(#1548) Jano_023 válasza tomas01 (#1547) üzenetére


Jano_023
őstag

Ezt hol lehet látni, nekem is note 4 van és hasonló korú. Ezt milyen körülmények között lehet látni?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#1549) vadászcsiga válasza Kasya (#1544) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sajnos de. Asszonnyal szeretunk utazni belföldre, külföldre, ilyenkor a telefont használom navinak évek óta. Belföldon is meg van a 2-3 óra, nem hogy külföldön ahol néha 6-8 is.

(#1550) Silent77 válasza Jano_023 (#1548) üzenetére


Silent77
veterán

Play áruházából töltsd le lcd test programot.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.