Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) heidrich válasza w333 (#1850) üzenetére


heidrich
senior tag

Igen.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#1852) MartOOn válasza heidrich (#1848) üzenetére


MartOOn
addikt

Enyémen is vegig ott van. Tőlem elfér. Viszont nekem vegig egyenletesen. Valószínűleg ez az ára hogy nem nagyon van atmenet a fém és az uveg között. Viszont az uvegnek meg van vastagsága.

W333: sztem mind ilyen. De holnap talalkozok még kettővel, majd ralesek.

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#1853) w333 válasza heidrich (#1851) üzenetére


w333
félisten

Szóval az üveg és fémkeret illesztésnél szivárog ki a fény ? :Y

Szvsz. amíg van rá lehetőséged cseréltesd ez szerintem nem normális :(

(#1852) MartOOn

Mindenképp nézzétek meg, hirtelen én is a fénytörésre gondoltam a hajlítás miatt Link, de ha ez kiszivárog a fémkeretnél akkor az nincs tökéletesen összerakva ami még azt is jelenti hogy ha a fény ott kijön akkor a víz ott bemegy így nem vízálló a telefon ! :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1854) MartOOn válasza w333 (#1853) üzenetére


MartOOn
addikt

Tökéletes az illesztés. Ne keltsd a panikot légyszíves. Plane ugy hogy egy megveszekedett peldany sincs a kezedben. Lattal mar uveglapot oldalrol? Vezeti a fényt. Bútoroknal konkretan dizajn elem amikor egy uveglapot hatulrol megvilagitanak egy leddel es a lap eleje (maga az uveg vastagsaga) egyenletes kivezeti a fényt. Ez itt nem hézag hanem a GG vastagsága.
Kikapcsolt kijelzonel rendes fenynel latszik is az uveg szele. Az vezeti ki a fényt.

"ami még azt is jelenti hogy ha a fény ott kijön akkor a víz ott bemegy így nem vízálló a telefon !"
fizika 1-es, leulhetsz. Az ablakomon is ki-be jar a fény mégsem ázok be... :U

Teljesen más: multitaskingnal ez a darabos görgetés senkit nem zavar rajtam kivul? Nem lagra vagy akadasra gondolok, hanem eddig ha jol emlexem ott allitottam meg a listat ahol akartam. Folyamatos volt, most meg mindig leugrik a screen aljara az epp aktuális app. Kb érthető mit probalok korul írni?

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#1855) w333 válasza MartOOn (#1854) üzenetére


w333
félisten

Tehát akkor az üveg teljesen a fémig tart ? csak a GG üveg kávája nincs végig a fémig besötétítve így emiatt látszik hogy ott kiszűrődik a fény ... így már érthető :K

fizika 1-es, leulhetsz. Az ablakomon is ki-be jar a fény mégsem ázok be...

De ha résnyire nyitva van az ablak akkor beázol ! :DDD

Mindegy a lényeg akkor az hogy az üveg és fém között nincs semmi hézag !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#1856) MartOOn válasza w333 (#1855) üzenetére


MartOOn
addikt

Sztem nincs es nagyon remelem h nekem van igazam. :)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#1857) spanglee001


spanglee001
addikt

valaki fürdette már meg a telót? engem zavar hogy szabadon vannak a csatik, és mégse lesz zárlatos :DDD az xperiámon nem is gondolkodtam lazán fürdettem, ott ajtókkal voltak zárva a csatik

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1858) #79335424 válasza spanglee001 (#1857) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha zárlatos lesz, akkor már nem fog zavarni? Ez könnyen megoldható. ;]

(#1859) pit450


pit450
aktív tag

Sziasztok! Aki g4 rol váltott ahoz lenne pár kérdésem : fotó minőség tényleg gyengusz a g4 hez képest(jó fenyviszonyoknal ) , multitasking milyen, uzemido hogy alakul, fogasa biztosabb mint a g4?

[ Szerkesztve ]

(#1860) D4ni válasza spanglee001 (#1857) üzenetére


D4ni
őstag

Tegnap mikor elkezdtem belakni langyos lett a teló, beleraktam hideg vízbe. Szépen tűrte.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#1861) Kasya válasza MartOOn (#1854) üzenetére


Kasya
nagyúr

De, nekem is szokatlan ez az animáció. :(

(#1857) spanglee001 én bevittem a zuhanyzoba és semmi gondja sem lett. Hozzateszem hogy ez csak erős esőt szimulált...
De nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#1862) Tsebacsi válasza tomas01 (#1846) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Poweramp

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#1863) vadászcsiga válasza Kasya (#1861) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Vízsugárral szerintem vigyázz, IP68-as szabvány leírásában nem javallott. Viszont nem olvasom hogy sos vízbe nem szabadna bevinni tehát pár vízalatti kép elvileg belefér, gondolom utána édesvizes lemosás ajánlott.

(#1864) Száguldo válasza spanglee001 (#1857) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Nem lesz zárlatos amíg nem dugsz bele csatlakozót addig nem kap feszültséget egyik sem.

(#1865) Száguldo válasza heidrich (#1848) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Mint már előttem is leírták a jelenség normális mert az üveg viszi a fényt, az AMOLED nek meg nincs háttérvilágítása mert más technológia mint az LCD stb.

(#1866) MartOOn válasza pit450 (#1859) üzenetére


MartOOn
addikt

En kozvetlen g4-rol jottem. A fogasa a g4-nek biztosabb volt. Az uzemideje (a g4 siralmas 4 orajahoz kepest) parádés 5+ de a 6 is siman osszejon. Belterben tuti jobb fotokat lo az s7. Kint meg nem probaltam, majd ma.
Multitasking mukodik. Csak az animacioja idegesít... Nem kicsit...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#1867) DrJaka


DrJaka
aktív tag

Jó Reggelt!

Ha esetleg valaki gyári samsung flip tokot szeretne, most nézem speedshopnál 8ezer HUF, Köki T-nél ugyanez tegnap 6500 HUF volt.

Fóliát hol vettetek?

Huawei Mate 20 prO

(#1868) RAID 2 válasza DrJaka (#1867) üzenetére


RAID 2
aktív tag

En t mobileba veszem majd, 10 korul lesz. Es van fel ev gari a felvalasra.

(#1869) csutizs válasza heidrich (#1842) üzenetére


csutizs
tag

Nekem is végig egynletesen kiszivárog a fény az edge résznél. Ez ilyen. Tök normális... Soha bem vettem volba észre, ha nem írod :-)

(#1870) leslien válasza pit450 (#1859) üzenetére


leslien
nagyúr

ha nem zavar fotóknal a 4:3 akkor nem lesz gond.. SOT
na abban nem fogsz csalódni az parádés 5+ simán...
fogásra ez már jobb mint az elődje S6 edge..
ja és itt van minden nem kell alkut kötni az ördöggel(root) .. pl h legyen 1080p /60fps...
szóval én egyelőre nem bántam meg..
bár a snap 820 vártam, de ez abban a pillanatban oda veszett amint a MM ban kezembe került...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1871) heidrich válasza csutizs (#1869) üzenetére


heidrich
senior tag

Köszi srácok az infót akkor megnyugtam. :) Nyilván nem a "hibákat" keresem (nincs is) csak ez sötétben feltűnt és ezért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#1872) spawn21


spawn21
veterán

olyan szép lett :B

Lassan csak eljutunk oda amire már olyan rég óta várom, csak kár hogy a Samu csinálta meg :DDD
Bíztam benne, hogy a HTC össze szedi magát időben..........................

Gyönyörű, gyors, jó aku; kamera; sd; kijelző; vízálló.......

iPhone 13p

(#1873) SlayR


SlayR
senior tag

Bírom ezt a kényszeres hibakeresési időszakot ;]

(#1874) MartOOn válasza spawn21 (#1872) üzenetére


MartOOn
addikt

Nana! Nem lemondani a htc-rol! 3 évet irtak alá guglival nexus vonalon. Ez nem múlhat el nyomtalanul. :)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#1875) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Lehetséges hogy az s6-nak jobban le van kerekítve az éle?

(#1876) #79335424 válasza leslien (#1870) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ugye viccelsz? 2.3 óta a GPS automatizált bekapcsolásához is root kell. 4.1 -től, a hibafeltáráshoz szükséges rendszerlog futtatásához root kell. Egy normális tűzfalprogramhoz root kell. Sőt, 5.1 -től már a mobilnetet sem kapcsolhatod automatizáltan root nélkül. A hálózatmódokról (2G, 3G, 4G) nem is beszélve. Ahogy "fejlődik" az Android, úgy kell egyre több dologhoz "alkut kötnöd az ördöggel". Tetszik ez a hasonlat, bár sztem érdekes kérdés, hogy ki más lehetne a saját telóm oprendszerének a rendszergazdája, ha nem én? Ha egy saját PC -n ez természetes, akkor egy saját telón miért nem az és miért jelent garanciavesztést?

[ Szerkesztve ]

(#1877) savoo válasza #79335424 (#1876) üzenetére


savoo
addikt

Rég röhögtem ilyen jót... ;]

(#1878) Keem1 válasza #79335424 (#1876) üzenetére


Keem1
addikt

Ó istenem. Most komolyan. GPS-t minek automatizálni? Hálózatmód váltásához minek automatizálás? 4G oszt csá. Szinte mindenütt van már és sokkal jobb az üzemidő, mint 3G-n. A 2G-t lassan törölhetnék az élők sorából, kb. 10 éve elavult technológia.
Gondolom, az akkus görcsölés miatt, de hülyeség. Nálam szinte minden be van kapcsolva. GPS, 4G, mobilnet, wifi. 1 napot simán hozott mindegyik telefonom, akármit csináltam vele. 2-t úgyse tudsz kipréselni, a másfél meg hülyeség, mert napközben úgyis töltened kell. Éjjel töltöm, reggel leveszem, a napot tuti kibírja. Én használni akarom és fogom is a telefonom, nem pedig azon aggódom, hogy vajon követnek-e, vajon kibír-e két napot, vajon fölösleges-e a bekapcsolt 4G...
Nem élsz te egy kicsit burokban?

vadászcsiga:
"Viszont nem olvasom hogy sos vízbe nem szabadna bevinni"
Azt valóban nem, de a linkelt pdf viszont azt írja, hogy édesvízen kívül másba teszed (gondolom kóla, sós víz, etc.), csak öblítsd le sima vízzel. Szóval nem írják, hogy mehet a tengervíz, de nem is tiltják. Nekem van egy régi IP68-as fényképezőgépem, ott is így írták, és hányszor lubickolt tengervízben. :D

[ Szerkesztve ]

(#1880) #72042496 válasza Keem1 (#1878) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak az üzemidő részre: aki irodában dolgozik, az napközben is simán rárakhatja a töltőre. Nekem például ezért is szimpatikusak a vezeték nélküli töltők, főleg az új bölcső. Csak beleállítanám, hogy töltse, ha pedig kell közben a telefon, akkor csak felkapnám és mennék vele a dolgomra.

Jó az a másfél nap, előnyösebb, mint az egy.

[ Szerkesztve ]

(#1881) #79335424 válasza Keem1 (#1878) üzenetére


#79335424
törölt tag

Viszonylag aktív vagyok az Android Alkalmazások és az Android Szakmai topikokban, így látom, hogy mik a gyakori kívánságok.
Pl. egy távoli/elveszett/gyermeknél levő készülék pontos helyének a meghatározása. Kikapcsolt GPS esetén, root nélkül bukta.
Hallottál már a szolgáltatók "HD hang" nevű merényletéről?
Tudtad, hogy az Android szerint a VOIP hívás nem minősül telefonálásnak és a GSM magasabb prioritású? Ha nem kapcsolsz only 4G -re, akkor egy bejövő GSM hívásnál az Android eldönti helyetted, hogy neked melyik a fontosabb és már dobja is az aktív VOIP beszélgetésedet. Soroljam még? Biztos én élek burokban?

[ Szerkesztve ]

(#1882) leslien válasza #79335424 (#1876) üzenetére


leslien
nagyúr

na akkor pontosítok.... nekem G4 volt előtte és csak a videó felvétel volt probléma amiatt kellett a root mert csak úgy vilt elérhető a 1080p/60fps...
szóval nekem semmi másra nem is kell mert ha nagyon fontos egy adott app akkor ott van a pro és nincs reklám..
ami általad felsorolt dolgok azok egem nem érint.. tehát az a" van minden" inkább saját részemre írtam... de érdekes az iromány amit írtál ;)
btw te mikor veszel?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1883) Keem1 válasza #79335424 (#1881) üzenetére


Keem1
addikt

Lehet, hogy aktív vagy, de a szövegértés nem az erősséged. Nem azt mondtam, hogy nem kell bekapcsolva lennie, hanem nem kell automatizáltan ki/bekapcsolni. Nálam mindig be van, de ha egy app nem használja, nem fogyaszt. A GPS nem keres állandóan műholdat, de látom, ez a tévhit az első okostelefonok megjelenése óta él.

A GPS egy hardver, ami nem működik, ha nincs hozzá szoftveres kérés. Kb. mint a betárcsázós net és a GPRS net közti különbség (előbbi akkor is folyamatosan tartja a vonalat, ha gépnél se ülsz, míg a GPRS net csak akkor küld jobbra-balra biteket, ha van mit, hiába él a kapcsolat nem forgalmaz, ha nincs mit).

[ Szerkesztve ]

(#1884) #72042496 válasza #79335424 (#1881) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Pl. egy távoli/elveszett/gyermeknél levő készülék pontos helyének a meghatározása. Kikapcsolt GPS esetén, root nélkül bukta."

Samsungnál erre van megoldás.

Szerintem amúgy sorold még, mert ami példát eddig hoztál, belőlem egy vállrándításnál többet nem igazán váltott ki.

(#1885) Somatom:

Már most is van belőle, csak amerikai kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#1885) #79335424 válasza leslien (#1882) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem sürgős. Egy éves a mostani telóm és kiszolgálja az igényeimet. A kártyahely kialakításából arra következtetek, hogy lesz belőle Duos verzió, ami nekem jó lenne. Meg kivárom, hogy a Samsung tanul -e az S7 sikeréből és mit rak a Note 6 -ba (vízállóság, mikroSD, infra).

Keem1:
Így van, a tévhit él, az emberek kikapcsolják. Ezért valós a probléma.

Balika911:
Szerinted hány ember végezte el az általad linkelt megoldás előkészületeit?
Nálad vállrándítás, másnál meg zavaró korlátozás.

[ Szerkesztve ]

(#1886) Quasi_modo válasza Keem1 (#1878) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A 2G-t lassan törölhetnék az élők sorából, kb. 10 éve elavult technológia.
És van ahol nincs más.

valami

(#1887) DrJaka válasza RAID 2 (#1868) üzenetére


DrJaka
aktív tag

10 körül? :F
Kicsit nagy a kontraszt a tok és a fólia ára között...

Huawei Mate 20 prO

(#1889) spanglee001 válasza #79335424 (#1885) üzenetére


spanglee001
addikt

nem feltétlen tévhit :( az xperiáknál nem tudom javitották e már, de mindenki panaszkodott óránként 10% merült készenlétben is ha be volt kapcsolva a hely szolgáltatás

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#1890) MartOOn válasza spanglee001 (#1889) üzenetére


MartOOn
addikt

A helyszolgaltatast ne keverjuk magaval gps-el ok? Értem? ;)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#1891) stevve válasza Keem1 (#1883) üzenetére


stevve
nagyúr

Nálam is mindig be van kapcsolva a GPS és a wifi-mobil net autmatikus váltás is.

Kicsit téves azt hinni, hogy ha egy hardver épp nem kap feladatot, nem is fogyaszt. Fogyaszt, mert be van kapcsolva, viszont ezek manapság már olyan alacsony fogyasztásúak, hogy jobban megéri bekapcsolva hagyni, mint ki-be kapcsolgatni, amikor is egy jó peak kerül a fogyasztásba. Egy eszköz bekapcsolása mindig költséges folyamat.

Persze a szokás is bejön a képbe, de kb. semmit nem spórol már vele a telefon, ha erőszaosan mi kapcsolgatjuk az eszközöket.

(#1892) Keem1 válasza stevve (#1891) üzenetére


Keem1
addikt

Lehet hogy pongyolán fogalmaztam, de erre céloztam, az elhanyagolható fogyasztásra.

Quasi_modo: 3G azért már mindenütt van, max. a puszta közepén nem, de ott 2G sincs.

[ Szerkesztve ]

(#1893) tomas01


tomas01
aktív tag

Sziasztok. Én majd egy ledes flip tokot szeretnék venni. Volt a note 4-hez is viszont nagyon elkezdett kopni a tok ahol megfogtam. Olyan mintha koszos lenne. Bevittem egy samu storeba. Egyből első kérdés: Itt vetted nálunk ? Sajna nem a gyorsboltba. Akkor sajna nem cseréljük ki. Szoval én bíztatok mindenkit, hogy a samsung hivatalos boltjába vegyetek kiegészítőket mert nagyon kopnak és csak ott cserélik ki.

(#1894) Quasi_modo válasza Keem1 (#1892) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Tévedsz. Vannak olyan helyek ahol nincs 3d, de 2G van.

valami

(#1895) #67656192 válasza Quasi_modo (#1894) üzenetére


#67656192
törölt tag

Pl Pécstől délre a határszélig.

(#1896) Quasi_modo válasza Quasi_modo (#1894) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

3G nem 3d.... Grrr

valami

(#1897) csutizs


csutizs
tag

Sziasztok!

Sokat tesztelgettem a kamerát és feltűnt, hogy a képeken a távoli dolgok (ha rázoomolok) kicsit össze vannak nyomva magasságilag. Ergó, mintha egy hangyafülnyit torzítana.
Foglalkoztatott a dolog és a régi s6 edge-mmel is csináltam egy fotót, meg az újjal is.
Amit ide kiteszek szemléltetésül, az egy már rázoomolt kivágott kép.
Szerintem egyértelműen látható, hogy miről beszélek.
Ami az s7 edge-el készült az egy kicsit összenyomott magasságilag.
Az ominózus mondeó valóságban azért nem olyan lapos, mint amilyennek az s7 edge mutatja.

Mindkét telefonnal 4:3, 12mpixel, automata módban készült a fotó.

Mi a véleményetek erről? Mitől lehet ez? Egyébként sony a kamera, még mielőtt kitalálná valaki, hogy szar az isocell :)))

S6 edge:

S7 edge:

(#1898) #66917888


#66917888
törölt tag

Sziasztok.

Csatlakoznék a klubhoz én is.Eddig nagyon meggyőző a "kis" ketyere. :) Bár az igazat megvallva eléggé féltem, hogy ismét Androidom legyen (iphone 5s-ről jöttem), de félelmem most már nincs :)
Csak pozitívan tudok nyilatkozni róla.Kamera kiváló, kijelzőt meg még nem is láttam hozzá hasonlót.Betekintési szögei nagyon jók és végre tű éles a képe is.Viszont van valami, amit viszont sehol sem találtam.Ha SD kártyát rakok eme gyöngyszembe ( valamikor a közeljövőbe jön meg), akkor amit csinálok fotókat / videókat, be lehetne állítani, hogy oda mentse majd rá ? Tudom, hogy hülye kérdés és bocsi érte, de már minden lehetőséget kerestem a telón, meg bújtam a netet is utánna.

Előre is köszi a válasz :)

(#1899) Loboda válasza #66917888 (#1898) üzenetére


Loboda
senior tag

Természetesen be lehet állítani, hogy az sd-re mentse a képeket!

(#1900) spanglee001 válasza #66917888 (#1898) üzenetére


spanglee001
addikt

igen oda menti, de a time elapse fotók gyors sorozatképeket úgytudom azokat a belsőbe rakja, mert oda kell a sebesség.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.