Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-21 16:49:36

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S6 Edge - Mielőtt felteszed a topikban a kérdésed, kérünk olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) subset


subset
senior tag

Magyar függetlenre (XEH) kijött OTA-n a havi frissítés adag....

Használj Te is szabad szoftvert !

(#5852) VIBO válasza subset (#5851) üzenetére


VIBO
őstag

megy is fel....kiváncsi vagyok mi változik :DDD

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#5853) VIBO válasza VIBO (#5852) üzenetére


VIBO
őstag

Eddig egy idegesítő dolog megszűnt. Amikor home gombbal vissza mentem kezdő képernyőre mindig akadt egyet. Most nincs. :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#5854) kentucky válasza subset (#5851) üzenetére


kentucky
őstag

Nekem XEH rom van fent, de CSC TMH, és nem kaptam OTA-t. CSC flashelése ugrasztja knoxot?

edit: megneztem a CSC-t PhoneInfoval és semmit nem ír, hogy milyen csc van

[ Szerkesztve ]

(#5855) subset válasza kentucky (#5854) üzenetére


subset
senior tag

Nekem XEH rom van fent
Ezt nem tudom hogy kell érteni (csak ráflesselted ??).....az én telefonom gyárilag XEH

A phone info-ban:
az "Eredeti CSC kód:" nálam (is) üres.
Firmware CSC kódja: XEH
Aktív CSC kódok: XEH

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#5856) kentucky válasza subset (#5855) üzenetére


kentucky
őstag

Igen, ráflasheltem, mind a három rublikában üres.

(#5857) subset válasza kentucky (#5856) üzenetére


subset
senior tag

Nyilván akkor ez lesz a gond, sajnos ezért nem kapod OTA-n. :(

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#5858) icemad válasza kentucky (#5856) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

4 fájlos módszerrel tedd fel odinnal, és az options-nál a re-partition is legyen bepipálva. Így minden törlődik a telefonról! Mentsd el, ami kell!

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#5859) kentucky válasza icemad (#5858) üzenetére


kentucky
őstag

Már 4x flasheltem ma ODIN-nal, 4 fileosat, és mindegyik esetben (TMH 4 fileosról TMH csc-vel) mindig TPH csc-t kaptam. Igaz egyszer sem volt repart bejelölve nem hiszem, hogy ettől lenne.

(#5860) icemad válasza kentucky (#5859) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, a csc nem is fog visszaállni, de szerintem nem is lényeges. Az ota frissítést így is meg kellene kapnod.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#5861) kentucky válasza icemad (#5860) üzenetére


kentucky
őstag

Elvileg majd akkor kapom, amikor a Portugálok. De mindegy már nem nagyon izgat, félévi egy flashelést kibír az ember. Köszi a helpet :R

[ Szerkesztve ]

(#5862) nggabi válasza szata.68 (#5828) üzenetére


nggabi
nagyúr

most éppen átengedik a knoxosakat, de változó. ki fog derülni :)

egyébként mi baja van? akksi?

"szenyor dzsíííí"

(#5863) Dayco


Dayco
tag

Sziasztok,

Ezennel csatlakoznék én is hozzátok egy a fórumtéma masinájának arany színű példányával. :))
Egyelőre tetszik a készülék, szerencsére amit írtok gyors akksi merülést nem tapasztaltam (első töltés után 6 és fél óra kijelző idő lett, pedig kipóbáltam rajta mindent)

Ami elsőre feltűnt: ha automatán van a fényerő, és viszonylag sötétben használom, akkor számomra túlságosan lecsökkenti a fényerőt még maximumon is. Ezt nem lehetne valahogy finomhangolni rajta, esetleg külön programmal?

Látom téma éppen a régió kódok és romok.
Milyen esetleges hátrányom származhat abból, hogy az enyémen a CSC kód: CNX ?
Egyébként alapból 6.0.1 volt rajta, ezután kapott még 2-3 frissítést, így most az Android verzió: MMB29K.G925FXXS3DPF5 Ez a jelenlegi legfrisebb?

(#5864) Zenesz88


Zenesz88
csendes tag

Sziasztok. A mostani frissítés óta már napfényben nem villog a kijelző.

(#5865) tangiers


tangiers
tag

Srácok!

Tudja valaki, a telefon melyik részén helyezkedik el pontosan a GPS vevő antenna? Van egy tokom amiben nem hajlandó megtalálni a műholdakat, még szabadtéren sem. Amint kiveszem a tokból megtalálja őket. A tokot saját kezűleg megpreparálnám ( perforálom kicsi fúrószárral ), de tudnom kellene az antenna pontos helyét.

Köszönöm a segítséget!

(#5866) mati12 válasza tangiers (#5865) üzenetére


mati12
senior tag

Talán ez segít: [link]

(#5867) JoeYi válasza Dayco (#5863) üzenetére


JoeYi
őstag

fényerő: lehűzod a fenti állapotsávot és ott állítasz a fényerőcsúszkán. Szóval automata üzemmódon belül is lehet állítani mennyi legyen a minimum

(#5868) Tibor7878 válasza JoeYi (#5867) üzenetére


Tibor7878
tag

"lecsökkenti a fényerőt még maximumon is"
Lux alkalmazással tudod finomhangolni!

[ Szerkesztve ]

(#5869) madgie válasza Zenesz88 (#5864) üzenetére


madgie
titán

Frissítettem, köszi! Tök jó lenne, ha nem villogna, mert idegbajt kapok ettől a fícsörtől :D

(#5870) hubertus33 válasza madgie (#5869) üzenetére


hubertus33
tag

SZiasztok olvasom hogy az új xeh-s frissítés megoldotta a fényerőproblémákat. Az a jelenség hogy éjszaka sokat merül a készülék még jelen van vagy ez is normalizálódott? :R

Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

(#5871) madgie válasza hubertus33 (#5870) üzenetére


madgie
titán

Éjszaka nekem mindig töltőn van, így nem tudom :)

(#5872) subset válasza hubertus33 (#5870) üzenetére


subset
senior tag

Nálam például sosem volt ilyen merülős gond, de még sokaknál van ez így....
Úgyhogy nem biztos, hogy egy frissítés fogja megoldani ezeket a problémákat.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#5873) tangiers válasza mati12 (#5866) üzenetére


tangiers
tag

Köszönöm, ez segített elméletben. Nem ide gondoltam volna, de így egyértelművé vált.

(#5874) BaZsee91 válasza subset (#5872) üzenetére


BaZsee91
csendes tag

Nálam a reset megoldotta a gondot. Hogy mitől volt, azt nem tudom, de egyesével rakosgatom vissza a programokat, eddig nincs gond az akkuidővel...

(#5875) szata.68 válasza nggabi (#5862) üzenetére


szata.68
senior tag

Helló!

Most meg veszi a töltést autóban,és hálózatról is, úgyhogy gondoltam belakom újra.
A géppel összekötve mondjuk még mindig nem jó, szerintem a csatlakozóval lehet valami.
Az akksi jó, vezeték nélkül szépen tölti.

Ha viszont átmegy a knoxos,akkor küldenem kellene. :D Van valami belső infód esetleg? :)

(#5876) subset válasza BaZsee91 (#5874) üzenetére


subset
senior tag

Na igen, erről van szó. :K

Még annyi: Szvsz, visszaállítást -akku problémás készüléken főleg,
úgy csinálnék(csinálok), hogy a különféle samsungos, külső full backup stb. programokat nagy ívben mellőzök - max. manuális mentés, sms/callog backup. Sajnos vesznek oda beállítások ez-az, de legalább megtudod szoftveres,
user vagy tényleges hardveres gondod van-e. Az utóbbiból szerintem kevesebb van. :K
Kritikus készülékeken - amin ez sem segít, Samsung Smart Switch-el "Emergency sw recovery" , esetleg ODIN-nal reflash.
Aztán meg tényleg figyelni melyik alkalmazásom milyen hatással van az üzemidőre - nem azonnal telenyomni appokkal launcherekkel...

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#5877) BaZsee91 válasza subset (#5876) üzenetére


BaZsee91
csendes tag

Köszi az infót!
Legelső reset után Google Drive-ról visszaállítottam a programokat, amit nagyon nem kellett volna... Ebből kifolyólag gondoltam hogy valami szoftver lesz az oka.
Most viszont semmit sem mentettem. Így úgy néz ki 2 nap használat után, hogy jó lesz.

(#5878) Ákkk válasza BaZsee91 (#5877) üzenetére


Ákkk
addikt

Ha deep sleep problémára gondoltok,hogy az android rendszer sokat fogyaszt mivel folyamatossan ébren tartja.
Lehet próbálkozni legfrissebb play szolgáltatások feltelepitése,gogle biztonsági mentés kikapcsolása teló kikapcs wipe c. és utána visszakapcsolni a biztonsági mentéseket sima s6-s7 esetén bevált a dolog.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#5879) Zenesz88


Zenesz88
csendes tag

Sziasztok. S6 edge-t lecseréltem s6 edge plus-ra. A gondom az hogy android 5.1 van rajta. Nem enged frissíteni. Azt írja hogy jogosulatlanul módosítitták a szoftvert. Gondolom telefonos volt. És függetlenítve lett. Valahogy lehet frissíteni 6.1- re?

(#5880) Zenesz88


Zenesz88
csendes tag

A Smart Switch-el sikerült frissíteni,

(#5881) icemad válasza Zenesz88 (#5879) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg azt gondolom, hogy ugrott a knox, így ugrott a gari is... Valszeg rossz üzletet csináltál...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#5882) Zenesz88 válasza icemad (#5881) üzenetére


Zenesz88
csendes tag

gsm-be cseréltem. 6 hó garis

(#5883) Atta20


Atta20
csendes tag

Sziasztok! Telefon vásárlás előtt állok és két kiszemeltem van. Egyik a Huawei P9 a másik pedig az S6 Edge.

Mivel elég sok panasz van az s6 edge samsungokra , de a p9-es huaweikre is írnak gondokat így nem tudok dönteni.

Elég sok hibákat olvastam itt a fórumban az s6 edge-ről, hogy lötyögő home gomb illetve irreálisan gyors aksi merülés.

A kérdésem, hogy ezeket a problémákat mennyire sikerült a samsungnak orvosolnia? Hisz kijött az S7 és nem hinném, hogy sokáig akarják még forgalmazni az s6-ot. Sőt telekomnál nincs is sima s6 már csak az edge van.

(#5884) guriga1234 válasza Atta20 (#5883) üzenetére


guriga1234
addikt

Hibákat minden telefonról olvashatsz. De ha tényleg olyan sok hibát olvastál az Edge-ről, akkor eszedbe ne jusson ilyet venni!

PS: a nejemnek és a fiamnak is Edge van, semmilyen hibájuk nincs. De te ne vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#5885) icemad válasza Atta20 (#5883) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem s6 Edge van. Nagyon jó telefon lenne, de az aksiidő gyalázatos. Nálam kb. 12 órát bír ki, másfél óra sot-al. Powerbank kell hozzá.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#5886) Atta20 válasza guriga1234 (#5884) üzenetére


Atta20
csendes tag

Pontosan ahogy írod minden telefonnak sőt minden terméknek vannak hibái amik vagy előjönnek vagy nem.

És az aksi meddig bírja?

Icemad: na ez az hogy az aksi időt nem mondják valami jónak. Oké az aksi kapacitása se olyan mint a konkurenseké csak olvastam, hogy valami szoftveres gond miatt is gyorsan merülnek és nem tudom ezeket mennyire javították így hogy már s7 kijött.

[ Szerkesztve ]

(#5887) icemad válasza Atta20 (#5886) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az az érdekes, hogy pár hónapja még nem volt gondom az aksival. Ma viszont rendesen felidegelt...Ilyen rossz sem volt még. Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni. Már mindent megpróbáltam, semmi sem segített. Egyébként érdemes lenne szétnézned más gyártóknál is. Xiaomi, Oneplus is szuper telefonokat csinál.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#5888) Atta20 válasza icemad (#5887) üzenetére


Atta20
csendes tag

Köszönöm az őszinte választ. Nem értek a telefonokhoz, de akkor is furcsálom, hogy egyik pillanatról a másikra elkezdett merülni gyorsan a telód. Pedig külsőre nagyon tetszik az s6edge.

(#5889) Dayco válasza Atta20 (#5886) üzenetére


Dayco
tag

Nálam 5-6 óra kijelző időt bír ha egész nap egyfolytában nyúzom. Ha nem, akkor 2 napig elvan kb. napi max 1,5-2 óra kijelzővel.

(#5890) erik88


erik88
aktív tag

nekem sincs semmi bajom az s6 edgemmel...
akku 2 napot elmegy 3 ora kijelzoidovel folyamatos 4g kapcsolattal. Home gombom nem lötyög :R

(#5891) Wapmester válasza erik88 (#5890) üzenetére


Wapmester
senior tag

nekem sem lötyög , nem értem itt az emberek minek akadnak ki ilyen apróságokon, még ha lötyög is egy picit abba senki sem fog belehalni, az akku nálam megfelelő :)

(#5892) Ákkk válasza icemad (#5885) üzenetére


Ákkk
addikt

Nálam a sima s6 5-6 óra sot-al bír ennyit.
Akkor ott nálad valami nincs rendben,vagy valami fut a háttérben valamelyik app.
Vagy folyamatossan olyan helyen vagy ahol nem megfelelő a hállózati lefedettség.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#5893) erik88 válasza Ákkk (#5892) üzenetére


erik88
aktív tag

igen abbol a nem tudom hány emberből akinek s6/edge van becsúszott x darab telefon ami szar gyárilag (szerintem ez elenyészően kevés) és van az az x ember aki csak simán nem figyel a telefonjára és épp valami a háttérbe szopja az akkut mert facebookon megnyit minden szir-szart vagy éppen letöltött amit nem kellett volna és rámondja, hogy haver ne vedd meg mert igy szar meg ugy szar a telefon. Most a gomblötyögésről ne beszéljünk mert szerintem itt az emberek 80 százalékának semmi baja vele. Meg ez is szubjektív ,hogy valakinek már lötyög de ugyanakkora lógásnál pl a másik észre se veszi. Na meg nem 30ezres SKF csapágy meg Optimal szimeringek vannak benne, hogy totál kiküszöbölje azt a minimális kimozdulást. :D Valamennyit mozogni kell különben szorulna :U

(#5894) Atta20 válasza erik88 (#5893) üzenetére


Atta20
csendes tag

Köszönöm nektek is a válaszokat. Én is így gondolom, hogy vannak esetleg rosszul sikerült darabok de nem mind az.

Jelenlegi állásban picit a samsung fele billent a mérleg mert a p9nél olvastam és Tapasztaltam magam is az egyik telenoros üzletben,hogy a kameránál a vaku ikonra való bökdösést nem mindig érzékeli.

[ Szerkesztve ]

(#5895) icemad válasza Ákkk (#5892) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, a hálózati lefedettség rettenetes. A munkahelyem eléggé levan árnyékolva. Azt mondják biztonsági szempontok miatt. 90% hogy emiatt merül gyorsan.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#5896) Atta20 válasza icemad (#5895) üzenetére


Atta20
csendes tag

És a gyors aksi merülést leszámítva neked nincs gondod vele? Olvastam teszteket hogy az s6 edge is szép képeket készít meg a huawei p9 is.

Nehéz a döntés főleg hogy minimum 2-3 évig nem áll szándékomban másik telefont venni.

(#5897) icemad válasza Atta20 (#5896) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Őszintén szólva, nekem más bajom nincs vele. Gyors, szép a kijelző, jó a kamera, meg van még egy csomó apró, de annál hasznosabb extra.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#5898) JoeYi válasza Atta20 (#5896) üzenetére


JoeYi
őstag

életem második legjobb telefonja, az első az S2 volt (volt balszerencsém pár más típushoz, igaz azok nem flagshipek voltak).

Nekem nem lötyög és akksi gondom sincs, egyedül az fm rádió hiányzik, meg a kivehető akksi.

Azt meg tartsd szem előtt, hogy átlaguser csak akkor ír fórumba ha gondja van. Nyilván azt nem írja be senki, hogy "Csak azt szeretném mondani, hogy ma is hibátlan volt a telefon" :D Szóval ha egy fórumban sok hibát olvasol akkor lehet csak azt a 10 user nyavajgását olvasod akiknél vmi nem ok, de mellettük van 1000 akiknek hibátlan

(#5899) guriga1234 válasza JoeYi (#5898) üzenetére


guriga1234
addikt

"Nyilván azt nem írja be senki, hogy "Csak azt szeretném mondani, hogy ma is hibátlan volt a telefon" :D Szóval ha egy fórumban sok hibát olvasol akkor lehet csak azt a 10 user nyavajgását olvasod akiknél vmi nem ok, de mellettük van 1000 akiknek hibátlan"

+1

(#5900) JoeYi válasza Atta20 (#5896) üzenetére


JoeYi
őstag

amúgy S6 Edge-t sztem méltatlan a P9-el egy lapon emlegetni :D Nem vagyok elvakult, de a hajlított kijelző technikai bravúrja és szépsége az még mindig egyedülálló. Blackberry priv az egyetlen talán aki még hajlított kijelzőt ad házon kívül, de az meg már nem ez az árkategória. (meg persze LG, de ők a rossz irányba hajlítják)

Inkább sima S6-al S7-el érdemes hasonlítgatni, de én őszintén szólva szomorkás lennék, hogy miért nem Edge-m van (mindamellett, hogy értelmetlen a képernyő hajlítás)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.