Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-21 16:49:36

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S6 Edge - Mielőtt felteszed a topikban a kérdésed, kérünk olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Ákkk válasza csabyka666 (#6250) üzenetére


Ákkk
addikt

Veszel rá egy spingen neo hybrid tokot így védve és fogás szempontjából se lesz vele gondod.
Vagy s7 de elég csúszós az is tok nélkül.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#6252) Nite


Nite
őstag

legujabb frissitessel a szokasosnal is jobban merul, max. 1-1,5 ora SOT, szoval semmi extra, hozza az elvarhatot :W

Paid my dues!

(#6253) Csarli85 válasza Nite (#6252) üzenetére


Csarli85
aktív tag

akkor inkabb hanyagolom szerintem a frissitest, nalam 4 vagy afölött jön ki a SOT.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#6254) Raider1184


Raider1184
csendes tag

Sziasztok.

Még mindig nem találtam semmi infót róla, hogy az SM-G925T (amerikai gyártású) készülékre van e valami megoldás, hogy több nyelvet lehessen választani köztük persze a legfontosabbat a magyart :)
Ha valakinek van valami ötlete azt nagyon megköszönném. :)

(#6255) mati12 válasza Raider1184 (#6254) üzenetére


mati12
senior tag

Szerintem nem lehet mást rárakni. [link]
Ha hivatalosan lehetne akkor az itt lenne,persze ettől még főzőtt romot elképzelhető,hogy rá lehet valahogy varázsolni.

[ Szerkesztve ]

(#6256) peterson1190


peterson1190
tag

Sziasztok, pár napja edge tulaj lettem.
Ezek kb normál értékek? (1h sot)

Legfrissebb szoft van rajta.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Alcatel ?>3310>Cxt55>ZTEBlade 3>Xperia X8>Lenovo S650>LG G2>Lenovo vibe X2>Honor 6>Sony Z2>Huawei Mate 7>OnePlus One>Galaxy S6 edge>Honor 8>Galaxy S7>Galaxy S8>Mi Mix 2S>Pixel 4XL>iphone8>Iphone11>Mi10>Note20 Ultra>Zenphone 9

(#6257) Kékes525 válasza peterson1190 (#6256) üzenetére


Kékes525
félisten

Várj legalább 2 hetet, addig be áll a telefonod fogyasztása. Amúgy a Spotify-ről közismert, hogy sokat fogyaszt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6258) freezespider válasza Kékes525 (#6243) üzenetére


freezespider
tag

Sajnos én már mindent próbáltam :(
4 -szer volt szervizben. A legutóbbi panaszos levelemre már csak az automatikus válasz jött, miszerint rögzítették a panaszomat, és hamarosan válaszolni fognak. Pár napja rájuk írtam, hogy van -e valami az ügyemben, de semmi reakció :F Korában meg oda jutottunk, hogy ha nem teszik, akkor ott a fogyasztóvédelem :O Ha oda elküldöm mi lesz? Ők küldik a Samuhoz, az kiállítja a szokásos szakvéleményt, én meg bukom a vizsgálati díjat, ami tízezrek :(
Egyszerűen nem fér a fejembe ezt a fajta hozzáállás, egy majd' negyed milliós telefonnál :O
Ha kéztől vennék egy gagyi telefont akkor befognám a pofámat, de így a fejem robban szét, mert kimondhatom, hogy akksi időt tekintve magasan életem legszarabb telefonját vettem meg. :W

(#6259) icemad válasza peterson1190 (#6256) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam sem sokkal jobb. Én már custom romot is tennék rá, ha találnék róla normális leírást.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#6260) peterson1190 válasza icemad (#6259) üzenetére


peterson1190
tag

Partnero gsm-es lévén meg oneplus után nagyon remeg a kezem az olyan romok láttán, amiben van végre viper meg root.
A knox meglepő módon 0x0 volt benne, de gondolom ugrana mint a gép ha odinnal rárondítanék.

Van valakinek tapasztalata valami custom rommal?

Alcatel ?>3310>Cxt55>ZTEBlade 3>Xperia X8>Lenovo S650>LG G2>Lenovo vibe X2>Honor 6>Sony Z2>Huawei Mate 7>OnePlus One>Galaxy S6 edge>Honor 8>Galaxy S7>Galaxy S8>Mi Mix 2S>Pixel 4XL>iphone8>Iphone11>Mi10>Note20 Ultra>Zenphone 9

(#6261) Kékes525 válasza icemad (#6259) üzenetére


Kékes525
félisten

XDA-án nincs leírás róla?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6262) KYZRR


KYZRR
őstag

Sziaszok!
Tegnaptól én is boldog tulaja vagyok egy Samsung Galaxy S6 Edge készüléknek.
Note 4-ről váltottam, és összességében megérte.

A nagy kijelző hiánya kicsit fáj(meg a toll), de minden másban jobb az S6, főleg az ujjlenyomat olvasó az, ami sokkal jobb, és pontosabb.
Kamera terén kb. hasonló(automatikus módban), de a professzionális mód miatt jobban testre szabható, és állítható.
Fogása kicsit rosszabb, tényleg, de hál' istennek nagy lapát kezeim vannak így nem zavar, tok meg még jobban csillapít ezen. Anyaghasználat príma, de a Note 4 műbőr hatású hátlapja is tetszett.

Összességében ennyi, ugye a szoftver meg a gyorsaság evidens, hogy az S6 felé billenti a mérleget. :))

UI.: Kijelzővédő üveget milyet érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#6263) Ramo


Ramo
tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy S6 edge-re keresek jó minőségű fóliát, de sok GSM üzlet azt mondta hogy nincs rendes fólia rá mert az ívelt kijelző miatt nagyon könnyen ledobja. Valami, ötlet, tapasztalat, vagy ajánlat? Előre is köszönöm

(#6265) icemad válasza Kékes525 (#6261) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A legtöbb custom rom leírása úgy kezdődik, hogy twrpben csinálj factory resetet. Van néhány leírás, ami megemlíti a cf auto root módszert, de hogy ezt pontosan hogy kell megcsinálni, az kicsit homályos. Nyitott bootloader kell hozzá, de hogy az enyém nyitott e, arról fogalmam sincs... Találtam még leírást spanyolul és (talán) malájul, de azokat meg nem tudtam értelmezni. Jó lenne, ha valaki aki csinált már ilyet, le tudná írni a pontos menetét.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#6266) Kékes525 válasza icemad (#6265) üzenetére


Kékes525
félisten

Írj egy pü-t neki, ő rootolta a telefonját. Ha megcsináltad, akkor írd meg, kíváncsi vagyok, hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6267) fermacht1994 válasza Ramo (#6263) üzenetére


fermacht1994
aktív tag

Mocoll fólia. Díszdobozos. Első, hátsó fólia is benne van. 2500ft
Profi minőség. Nekem több mint egy évig volt rajta. Ha nem lett volna kijelző csere meg most is rajta lenne. Tudni kell felrakni. :)

Feri

(#6268) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Flex2-ről váltottam S6 Edge, és bizony pár dologban csalódnom kellett.
Fogása sokkal rosszabb az S6-nak, tekintve, hogy lapát kezeim vannak.
Videó-nál a Samsung értékelhetetlen hangminőségben vesz fel (ismerős is panaszkodik ugyan erre A5-nél), szóval ez úgy tűnik általános probléma a Samsungnál.
A hajlított kijelző nagyon jól néz ki, de használhatóság szempontjából többet zavar és érzékel, mint amennyire indokolt lenne.
PC-re kötve az S6-ot van, hogy 3-4szer is le-fel kell csatlakoztatni, mire látja a gép. Flex2 ugyan azzal a kábellel azonnal működik minden alkalommal a géppel.

A QHD felbontás nagyon szép, de amíg a Flex2-nél valahogy be tudták lőni a színeket, a Samsung erősen túlszaturált, arról nem is beszélve, hogy a fehér az jóval sárgább mint az LG-n.

Egyelőre még tesztelgetem, de lehet visszanyergelek az LG-re és veszek egy G4-est.

Az LG menürendszere is valahogy letisztultabbnak tűnik számomra. Nagyon jó kis teló az S6 Edge, de mindent egybevéve, nem győzött meg a Flex2 után maradéktalanul.

Ja, köztudott, hogy a Snarpdragon 810 mennyire melegedős. S6 is forrósodott már fel nem kicsit használat közben, szóval a Samsung hardvere sem mondható hűvösnek.

(#6269) madgie válasza Cingáriusz (#6268) üzenetére


madgie
titán

Egyáltalán nem sárgás a fehér, hovatovább alapból hűvös és kékes, köszönőviszonyban sincs az elfogadott 6500 Kelvinhez. Azt nagyjaból AMOLED fénykép és Alapvető módokban tudja, de a fehér mindig kicsit zöldes lesz, úgy tűnik, ez AMOLED sajátosság (minden amoled telefonom ilyen volt eddig).

Az Edge részt valóban könnyű elnyomkodni, az engem is az őrületbe kerget időnként, de amitől agyhugykövet kapnék, az az LG UI. Persze szubjektív műfaj ez, de a Samsung a Lolli óta nagyon szépen összerázta a TouchWiz-t.

(#6270) toompa válasza Cingáriusz (#6268) üzenetére


toompa
őstag

Én is hozzá szólnék kicsit.
"PC-re kötve az S6-ot van, hogy 3-4szer is le-fel kell csatlakoztatni, mire látja a gép. Flex2 ugyan azzal a kábellel azonnal működik minden alkalommal a géppel..."
Nem tudom hogy tényleg ilyen-e,mert én már lassan 10 éve nem dugom össze a telót a pc-vel.
Ftp progi a telóra és a pc-re. Nem bajlódok a dugdosással.

(#6271) icemad válasza Cingáriusz (#6268) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Flex 2 nekem is az egyik kedvenc telóm. Bár én ott is meg itt is nova launchert használok/használtam.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#6272) Cingáriusz válasza madgie (#6269) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Igazából nem tudom mi a bajod az LG UI-val. Végletekig letisztult és egyszerű. Nálam még soha nem volt vele lassulás, fagyás, akadozás. Alapvetően alig van különbség köztük szerintem. Működnek rendesen, talán LG kicsit közelebb maradt a szűz droidhoz mint a Samu.

Ja, ami nekem még nagyon fura, hogy van fizikai HOME gomb. Érintőkijelzős home után ezt nagyon fura megszokni.

Ami még eszembe jutott, hogy a Samsung hangszórója az én kezemnek sokkal rosszabb helyen van. Videózás közben nagyon könnyű lefogni és akkor szinte elnémul a telefon. Ebből a szempontból is szerintem praktikusabban helyezték el az LG hangszóróját, a hátlapra.

Aztán ott vannak még a hangerőszabályzó gombok, amik szintén az én kezemnek jobban passzol az LG hátlapi megoldása.

Amit nagyon szerettem és megszoktam, az a kijelzőn való koppintásos lezárás illetve feloldás.

Lehet tényleg az elfogultság beszél belőlem, mert 3 éve LG-t használok (G2, Flex2), előtte Nexus4-esem volt, de valahogy 1 heti S6 Edge használat után, visszavágyódom az LG-re, pedig elismerem, hogy nagyon jó kis teló az S6, de a leírt dolgok és apróságok miatt, nekem valahogy egyelőre nem maradéktalanul jött be sajnos.

(#6273) icemad válasza Cingáriusz (#6272) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Na ezeket a hardveres problémákat nem nagyon értem... (gombok, hangszóró helye) Ezekről csak tudtál mikor megvetted.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#6274) madgie válasza Cingáriusz (#6272) üzenetére


madgie
titán

"Igazából nem tudom mi a bajod az LG UI-val. Végletekig letisztult és egyszerű. "

Ebbe ne menjünk bele. Meglátom például azokat az I/O kapcsolókat és sírva fakadok.

(#6275) guriga1234 válasza Cingáriusz (#6268) üzenetére


guriga1234
addikt

Szerintem add el azonnal és vegyél LG-t, felesleges itt az S6-ot leszaroznod.

(#6276) Ramo válasza fermacht1994 (#6267) üzenetére


Ramo
tag

Köszönöm a gyors választ, hol lehet beszerezni?

(#6277) Cingáriusz válasza icemad (#6273) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Tudtam, csak nem tudtam előre, hogy ezek használat közben mennyire fognak zavarni. Ezek sajnos utólag derülnek ki, menet közben.

(#6278) Cingáriusz válasza guriga1234 (#6275) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ha rendesen olvastál, egyáltalán nem szaroztam le az S6-ot, csupán leírtam az eddigi tapasztalataimat vele. Nem tudtam, hogy egy adott telefon fúrumjába csak és kizárólag pozitív dolgoket lehet írni.
Nem egyszer írtam, hogy egyben van a telefon és tetszik is, de bizonyos dolgok bizony az én megszokásaimmal nincsenek összhangban.

(#6279) madgie válasza Cingáriusz (#6278) üzenetére


madgie
titán

Hát persze, hogy szokatlan annyi év eldzsó után. Én meg iOS-ről jöttem, gondolhatod :)

(#6280) guriga1234 válasza Cingáriusz (#6278) üzenetére


guriga1234
addikt

Rendesen szoktam olvasni. Nekem nagyon is szarozásnak tűnt, egyébként meg miért váltottál az LG-ről? Nem lennének problémáid, ha ahhoz vagy szokva. Már írtam, hogy add el gyorsan az S6-ot, és vegyél egy LG-t.

(#6281) Cingáriusz válasza guriga1234 (#6280) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Látom neked nagyon fáj, hogy mertem véleményt nyilvánítani, amiben vannak negatív dolgok is. Egyszerűen leírtam a tapasztalatimat és valamihez kellett viszonyítanom. Értelemszerűen ez az a készülék volt, amit eddig használtam. Ennyire ne vedd a szívedre, hogy bizony az S6 sem tökéletes telefon.

(#6282) icemad válasza Cingáriusz (#6281) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Engem pl. kimondottan érdekel, hogy ki milyen telefonról váltott, és menyire jött be neki az s6. A negatív kritika is hasznos, így látom, hogy nem csak nekem keserű a szám íze az s6 miatt.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#6283) Kékes525 válasza icemad (#6282) üzenetére


Kékes525
félisten

Én az S2-ről, annál sokkal jobb. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#6284) Csarli85 válasza icemad (#6282) üzenetére


Csarli85
aktív tag

Én G4 ről váltottam. Amit alig vártam, hogy elkeljen. Valahogy nagyon nem nekem csinálták azt a telefont. Eggyenlőre semmi bajom nincs az S6-tal.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#6285) bounty123 válasza icemad (#6282) üzenetére


bounty123
őstag

Én LG G2-ről váltottam. Eleinte hiányzott a hátsó hangerőállítás és a szoft gombok, de hamar megszoktam és kárpótolt a telefon prémium külleme+belseje, az amoled képernyő (innen nincs visszaút IPS-re), a Qi töltés, ujjlenyomat olvasó. Jelenleg teljesen meg vagyok elégedve vele, ki is hagyom az S7 generációt, talán majd az S8-ot megpróbálom, ha jelentős fejlesztések lesznek. Vagy persze más gyártó újdonságát, nálam nincs olyan, hogy márkaellenesség/függőség, mindig az adott készüléket nézem, nem érdekel mi a címke rajta.

(#6286) Cingáriusz válasza bounty123 (#6285) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ez az Amoled - IPS dolog is elég megosztó, mert tény, hogy nagyon szép az AMOLED, a feketék azok feketék, de bizony tényleg időnként érzem a túlszaturáltságot és bizony az S6 kijelzője sárgás árnyalatú a fehérek megjelenítésekor. S7-nél ezen nagyon sokat javítottak. Múltkor boltban egymás mellett volt egy S6 és egy S7 bekapcsolva. Hát az S7 a fehéret sokkal jobban jelenítette meg (kicsit kékes árnyalatú volt, de mindenképpen javult a dolog).
Azért megnéztem pár kínai teló FHD IPS kijelzőjét, és ami a színhelyességet illeti, gyönyörűek, a képélesség is tökéletes.

(#6287) madgie válasza Cingáriusz (#6286) üzenetére


madgie
titán

Ezt már körbejártuk, ha nekem nem hiszel, ennek talán fogsz. Ezzel kalibrálom a monitorokat és ezzel mértem meg az S6 Edge-et is. A fehér kicsit zöldes, ennyi (ez engem is zavar, tény), de AMOLED fotó módban annyira színhű, hogy az átlag IPS telefon megirigyelhetné.

(#6288) szucsy89


szucsy89
tag

Sziasztok,
A minap betört a kijezlőm, leesett a telefon a csempére :( működik tökéletesen, csak pókhálós kicsit az alsó rész, így ki fogom cseréltetni az üveget, mert zavar. Hova érdemes vinni, és előreláthatólag mennyibe fog fájni?
Köszi,
N.

(#6289) toompa válasza szucsy89 (#6288) üzenetére


toompa
őstag

Úgy kb. 35ezer ft lesz a csere. Itt az aprón is találsz hirdetést.
Én átgondolnám hogy ér-e annyit.

(#6290) Cingáriusz válasza madgie (#6287) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Sorry, de a saját szememnek hiszek, és bizony a fehér az sárga ;) Az emberi szemnél semmilyen kalibráló nem tud többet ;)

(#6291) bounty123 válasza Cingáriusz (#6286) üzenetére


bounty123
őstag

A samsungnál állítható a színkalibráció, kérdés ugyanarra volt-e beállítva mindkét teló. Mindenesetre nekem ez az első amoled-es telefonom, minden eddigi saját és ismerős (pl. LG G4) IPS-es kijelzőjéhez képest ég és föld az S6 javára.

(#6292) madgie válasza Cingáriusz (#6290) üzenetére


madgie
titán

Ok, akkor tudod mi az a D65?

Na mindegy...

(#6293) ronda


ronda
aktív tag

Tudtok valami tippet adni, hogy mit kéne tennem annak érdekében, hogy az ujjlenyomatolvasónak ne csak 25-30 %-ban sikerüljön feloldania a telefont? A kezem nem izzad, nem koszos, nem sérült meg, de már a tököm tele van vele, hogy rendszerint harmadikra, negyedikre (de van hogy 6-7 próbálkozás után) sikerül neki felismernie az ujjamat. Már azt is próbáltam, hogy három (sőt, most már négy) mintát állítottam be, és mind a négynél ugyan azzal az ujjammal, de ez sem használ. 15 - 20 alkalmanként sikerül neki elsőre a művelet.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#6294) Purma válasza ronda (#6293) üzenetére


Purma
csendes tag

Adj hozzá több mintát az újjadról

(#6295) ssgt1981 válasza toompa (#6270) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Tudnál nekem ajánlani ilyen programot?

(#6296) erik88 válasza Purma (#6294) üzenetére


erik88
aktív tag

Ezt mondta, hogy próbálta már. De amúgy pl én fával folgoztam és börkeményedéses volt az ujjam. Nehezen vette nekem is. Most sofőr vagyok így visszapuhult egy picit a kezem és jobb lett hatarozottan :R

(#6297) toompa válasza ssgt1981 (#6295) üzenetére


toompa
őstag

Filezilla a gépre,Ftp Szerver a store-ból a telóra.

[ Szerkesztve ]

(#6298) toompa válasza ssgt1981 (#6295) üzenetére


toompa
őstag

Bocsi,lejárt a szerkesztési idő.
A beállításokat elküldtem privátban.

(#6299) ssgt1981 válasza toompa (#6298) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi!

(#6300) Markizmark válasza Cingáriusz (#6290) üzenetére


Markizmark
addikt

Nálam csak akkor volt sárgás az amoled amikor már beégett, az előző készülékeimen.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.