Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-02-21 16:49:36

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S6 Edge - Mielőtt felteszed a topikban a kérdésed, kérünk olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Kékes525 válasza InHell (#2997) üzenetére


Kékes525
félisten

Az akkumulátornak kell 1-2 hét míg beáll. Másrészt lehet a készüléket optimalizálni a jobb akkumulátor idő elérésére.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3002) badxgirl


badxgirl
aktív tag

Sziasztok.
Vezeték nélküli töltővel kapcsolatos kérdésem volna. Az normális, hogy lassabban tölt mint a gyári sima töltő? X százaléknál a rendes töltővel 1 óra 4 perc töltési időt saccolt a teló, míg a vezeték nélkülivel 1 óra 40 percet, és valóban ennyi is kellett neki.

Másik kérdés a gyorstöltés. Hogy is van ez? Csak kikapcsolt kijelzőnél? És ezt a vezeték nélküli töltővel is tudja? Egyáltalán ha csak kikapcsolt kijelzőnél megy, hogyan ellenőrizhetem hogy működik e?

Egyáltalán látjátok hasznát a vezeték nélküli töltőnek? Sokat nyomkodom a telót töltés közben is, igy nem biztos hogy van értelme számomra.
Érdekelne ki milyen használati szokások mellett mennyire veszi hasznát (tekintve hogy tudok rá vevőt ha nekem esetleg nem kellene)

Bocsi hogy hosszú lett...

[ Szerkesztve ]

(#3003) Kékes525 válasza badxgirl (#3002) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen normális, lassabban tölt a vezeték nélküli töltő, mert 1 watt a teljesítményfelvétele olyankor a készüléknek.

Gyors töltés csak kikapcsolt kijelzőnél lehetséges, a vezeték nélküli nem tud gyors töltést. Látod, amikor tölt és azt is látod, hogy mennyi idő alatt tölt fel:
5%-ról induló a töltés esetén:
5 perc töltés – 13%
15 perc töltés – 34%
40 perc töltés – 74%
50 perc töltés – 89%
71 perc töltés – 100%
Értelemszerűen, ha nem 5%-ról indulsz, hanem nagyobbról, akkor hamarabb fejezi be.

Igen, kényelmesebb és akku kímélő, mert lassabb és kevésbé melegszik a telefon.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3004) Wapmester válasza eminem (#3000) üzenetére


Wapmester
senior tag

👍👌

(#3005) bounty123 válasza badxgirl (#3002) üzenetére


bounty123
őstag

Szerintem töltés közben is kényelmesebb a vezeték nélküli mód, csak felkapod és használod, aztán visszarakod. Kábelen lógva sokkal zavaróbb használni. Szóval pont az ilyen gyakoribb kis töltésekhez ideális, ami az akksinak is a legjobb. Más kérdés, hogy kicsit jobban is melegszik, de messze nem olyan vészesen, mint a gyorstöltéstől. Attól sok edge-ben anno besült a gyorsulásmérő :W

[ Szerkesztve ]

(#3006) InHell válasza Kékes525 (#3001) üzenetére


InHell
senior tag

Köszi az infót.

< béna duma helye >

(#3007) csutizs válasza bounty123 (#3005) üzenetére


csutizs
tag

Érdekes ez a mi jó az akksinak dolog. Tudom, azt fogjátok mondani, hogy azt is nehéz volt elfogadni, hogy a Föld gömbölyű, de én még mindig kétkedve fogadom ezt a sok kis töltés jó a mai akksiknak.

(#3008) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Most gondolkodom,hogy egy ilyen telefont veszek. Az eddigi telefonjaimon nagyon megszoktam,hogy bal oldalon van a vissza,és a jobb oldalon az alkalmazásváltó. Van erre bármi mód (tasker / xposed / van rom),hogy megcseréljem a funkciójukat? (tudom,hogy a kinézetet nem lehet)

(#3010) csutizs válasza Wapmester (#3009) üzenetére


csutizs
tag

Igen, olvastam már ezt a cikket. Nyilván nem tudjuk ki írta. Ettől független szkeptikus vagyok vele a saját tapasztalataim alapján.

(#3011) Apollo_21 válasza Wapmester (#3009) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ez egy szép cikk..de úgy tudom..és ez szinte biztos hogy 1000%, hogy minél többször merited le mondjuk 10-15%ig és utánna maxra töltöd annál nagyobb az akku élettartama..namost ittmeg azt írja h minél gyakoribb töltéseket javasol..bullshit..pont h az nemtesz neki jót h 5-10%okat rátöltök..ez biztos..!

A töltéstől melegedés meg sztem 9ből 9töltővel fentáll...mondjuk nem extrém meleg a sajátom...épp ezért nemis töltöm csak adatkábellel gépről.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#3012) Dr.FantastiK válasza bounty123 (#3005) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' Más kérdés, hogy kicsit jobban is melegszik, de messze nem olyan vészesen, mint a gyorstöltéstől. Attól sok edge-ben anno besült a gyorsulásmérő ..''

mitol sult be ??

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3013) Dr.FantastiK válasza Wapmester (#3009) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

elolvastam ezt a cikket, de nem ertek vele eggyet ! hemzseg a BullShitt :DDD

aszongya hogy 100-on olyan mint a megfeszitett izom !! :DDD
ilyet meg soha sehol nem halottam.

meg joo hogy nem aszongya hogy megfoo az akku 100% -on :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3014) Dr.FantastiK válasza szata.68 (#3008) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

nincs.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3015) bounty123 válasza Dr.FantastiK (#3012) üzenetére


bounty123
őstag

A gyorstöltő miatti túlmelegedéstől, a neten sokfelé olvasható, azt hiszem korai darabokat érintett. Aztán kihoztak egy szoftveres "javítást", amivel más szenzorokkal hidalták át a problémát, valójában nem is működött rendesen minden program utána. Ettől függetlenül, a meleg semmiképp nem jó a lítium akksiknak.

egy link pl.

apollo_21: teljesen rosszul tudod, amit írsz, az nem a lítium akksikra jellemző. A cikk által írak viszont igen.

[ Szerkesztve ]

(#3016) szata.68 válasza Dr.FantastiK (#3014) üzenetére


szata.68
senior tag

Közben megtaláltam, elvileg van.

(#3017) Wapmester válasza Dr.FantastiK (#3013) üzenetére


Wapmester
senior tag

Nem tudom mennyire igazak a dolgok a cikkben de azt én is úgy tudtam hogy kisütni nem szabad a mai akkukat ezért ha túl sokáig hagyod a töltőn meglehet hogy romlik mert egyfajta kisütésnek felel meg de szerintem miután feltöltődött kb 5 százalékos merülésig tehát 95 százalékig nem töltődik az akku vagy csak nagyon kis kapacitással.

(#3011) Apollo_2: én meg úgy tudom hogy minden egyes töltéssel valamennyit csökken az akku élettartama és valahányszáz töltés után tapasztalható.

[ Szerkesztve ]

(#3018) mati12


mati12
senior tag

Ma találtam rá a témaáruházban a Night nevű témára,ez az első téma szerintem ami igazán szépre sikeredett. A sötétkék készüléken különösen jól mutat.

(#3019) Wapmester válasza mati12 (#3018) üzenetére


Wapmester
senior tag

Van több hasonló téma csak mindet végig kell nézni :D

(#3020) Valaki1234


Valaki1234
tag

Sziasztok,

Esetleg valaki vett telefont ebből a boltból: http://m.mobilkereskedes.hu/?view=shop&product=1085

Elvileg gyári garanciás lenne a készülék, de olcsóbb mint más helyeken. Van valakinek tapasztalata velük?

Köszi!

(#3021) pohár válasza Valaki1234 (#3020) üzenetére


pohár
félisten

akkor már inkább B-Tel, náluk a fehér színű 165k, ugyanúgy gyártói garival, és csak ismertebb üzlet

eddig a FirstPhone is ilyesmi áron adta a telefont, de történt valami, aztán hirtelen 195k lett a 2 év garis... de bezzeg 182-ért van gyártói garis fekete Edge-ük, nem tudom hogy csinálják :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3022) Valaki1234 válasza pohár (#3021) üzenetére


Valaki1234
tag

Köszi, de ez a sima S6, az edge az B-telnél 189 ezer.

(#3023) pohár válasza Valaki1234 (#3022) üzenetére


pohár
félisten

ú tényleg, ezt benéztem... :))
nekem már az gyanús, hogy a sima S6, és az Edge is ugyanannyiba kerül... plusz a bolt is elég ismeretlennek tűnik

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#3024) Wapmester


Wapmester
senior tag

ilyen lett a kijelzőidő a folyamatos használattal :)

(#3025) Zsoó válasza InHell (#2997) üzenetére


Zsoó
tag

Ez még elég istenes az enyémhez képest. Rohadtul nem vagyok megelégedve az akkuidővel. Pedig már be kellett hogy álljon az akku így 1 hét után.
A probléma tüneti kezelésére rendeltem egy 10000Ah vezeték nélküli Power bankot. Ha kell tölteni akkor be a zsebbe a teló mellé és megoldva a menet közbeni töltés.

"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." - Petőfi Sándor

(#3026) guriga1234 válasza Zsoó (#3025) üzenetére


guriga1234
addikt

"rendeltem egy 10000Ah vezeték nélküli Power bankot" - az nem fog beleférni a zsebedbe. Nem 10000mAh-t akartál írni? Mert az belefér.

(#3027) Slash20


Slash20
tag

Július óta megvan a teló, első hónapban csinálta azt, hogy nem lehetett elérni ha hívtak, de most megint ezt játssza el egy pár napja...nem vagyok elérhető, de én tudok hívni. Ha be-ki kapcsolom akkor megoldódik a probléma. Gyári független telefon, telenor hálózat. A családban mindenki telenoros, szóval nem a szolgáltató a hibás. Azért szerintem egy ilyen telefonnál ez nagyon gáz...

(#3028) csutizs válasza Slash20 (#3027) üzenetére


csutizs
tag

Szia.

Én írtam erről a problémáról. 2 telenoros edge-t is vettünk újonnan. Mindkettő csinálta ezt, pedig nem lte-ben, hanem 3g-gsm módban voltak használva. Sms jött hogy nem vagyok elérhető holott full térerőm van. Mióta lte-ben használom, nem nagyon csinálja az az érdekes. Ezen a ponton túl nincs megfejtés sajnos.
A telenor+edge párosítás produkálja ezt néha. Hiába szervizelteted a telot ugyanolyan lesz. Nekem alaplapcsere után is csinálta. A nejemé is csinálja. Tehát simkártya probléma is kilőve.
Fura egy hiba...

(#3029) Kékes525 válasza Slash20 (#3027) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#3028) csutizs:

A COH2 ROM hibája. Nálam még nem jelentkezett. Független, T-mobilos vagyok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3030) Drakk válasza Kékes525 (#3029) üzenetére


Drakk
tag

Nálam is többször eltorzul a hang hívás közben, és meg-megszakad a hívás.
Adott már ki a Samsung erre javítást?

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#3031) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

tárgytalan...

[ Szerkesztve ]

(#3032) Kékes525 válasza Drakk (#3030) üzenetére


Kékes525
félisten

Van már újabb ROM, de nem magyar és nem tudom, hogy ezt javították e.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3033) kakuk100 válasza Kékes525 (#3032) üzenetére


kakuk100
őstag

Melyikre gondolsz? :F

(#3034) Kékes525 válasza kakuk100 (#3033) üzenetére


Kékes525
félisten

Gondolom ezek újabbak: A G925FXXU2QOI7, G925FXXU2QOH8, G925FXXU2COH6 [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3035) kakuk100 válasza Kékes525 (#3034) üzenetére


kakuk100
őstag

Igen, ezeket én is láttam, de ami nem Európai azt nem merem feltenni. Szerinted meg lehet próbálni mondjuk egy Dél-Afrikait vagy Szaud Arábiait ? Az Európaiak meg mind COH2.

[ Szerkesztve ]

(#3036) Kékes525 válasza kakuk100 (#3035) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem már nem érdemes kikísérletezgetni, mert rövidesen jöhet a mienk is. Eddig mindig a hónap elején jött.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3037) kakuk100 válasza Kékes525 (#3036) üzenetére


kakuk100
őstag

Köszi szépen. Igazad van. A Koreai-ra már ki is jött az új rom. Majd csak jön a mienk is. :K

(#3038) wood77


wood77
tag

Technikai kérdés: Tegnap csináltam egy klassz UHD videófelvételt 4:30 perc/1,5 GB :D Ezt mindenféle konvertálás, vagy kódolás nélkül fel lehet rakni a youtube-ra?

(#3039) Kékes525 válasza wood77 (#3038) üzenetére


Kékes525
félisten

YouTube supported video formats and file extensions:
MOV (.mov), 3GP (.3gp, .3g2, .3gpp), MPEG-4 (.mp4), FLV (.flv), AVI (.avi), MPEGS (.mpg), WMV (.wmv), WebM (.webm)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3040) Wapmester válasza wood77 (#3038) üzenetére


Wapmester
senior tag

szerintem igen csak a youtube konvertálja át magának :D

(#3041) Wapmester válasza Kékes525 (#3034) üzenetére


Wapmester
senior tag

ezek mind a szolgáltatós verziók, azért tér el a nevük, ők kapták meg utoljára, ezek nem újak és a független készülékek nem fogják ezeket kapni, de állítólag decemberig még lesz valami frissítés szerintem hibajavító update lesz.

(#3042) Kékes525 válasza Wapmester (#3041) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem még hamarabb, mert a Samsung még a nyáron ígéretet tett arra, hogy havonta fogja frissíteni a rendszerét. Adott hónap első napi dátummal azóta már többször is megtette: [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3043) Wapmester válasza Kékes525 (#3042) üzenetére


Wapmester
senior tag

a stagefright miatt történt, a nexus készülékekre is megígérték és kapták is, hibajavító frissítés nem más, még sok szolgáltatós telefon most kapja az 5.1.1-et az Edge-re. Erre a cikkre gondoltam, ez az amiről beszéltem [link]

[ Szerkesztve ]

(#3044) Kékes525 válasza Wapmester (#3041) üzenetére


Kékes525
félisten

Úton a biztonságos Android! Havonta érkeznek majd a biztonsági frissítések!

"Ennek érdekében a Samsung eszközei is részesülnek majd a havonta kiküldésre kerülő biztonsági frissítésekben, ráadásul a felbukkanó, biztonsági kockázatokat jelentő hibákat is gyorsabban orvosolják majd, mint eddig."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3045) Wapmester válasza Kékes525 (#3044) üzenetére


Wapmester
senior tag

igen tudok róla :) nézd meg a linket az előző cikkben :)

(#3046) Kékes525 válasza Wapmester (#3045) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, most látom. :K Amikor még írtam nem láttam. :N

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3047) Wapmester válasza Kékes525 (#3046) üzenetére


Wapmester
senior tag

ez még nem a Marshmallow lesz, de valami komolyabb hibajavító frissítés lehet, amiben a mostani 5.1.1-es esetleges hibákat és biztonsági hibákat javíthatják, pontosan nem tudni mi lesz. Nézegetni kell sűrűn a firmware listát az Edge készülékre és ami új dátummal lesz az jelenti az új firmware-t. Jelenleg az 5.1.1-es frissítésnél ez a dátum szerepel 2015-09-01, ha ennél újabb dátum lesz akkor az már az új firmware pl. 2015-09-30

[ Szerkesztve ]

(#3048) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Olvasgattam sok tesztet a telefonnal kapcsolatban, azonban hosszútávú tapasztalatokat ritkán.
Jelenleg egy Oppo Find7a boldog tulajdonosa vagyo, de már másfél éve megvan, vágyom valami újra, és ez a telefon lehet egy opció.

Aki rendelkezik hosszú távú tapasztalattal, milyen pozitív/bosszantó dolgokat vett észre, amik az általános tesztekben nem jönnek elő? Akku élettartam romlás, random sw issuek, memória elfogyása, belassulás, bármi egyéb?

Köszi előre is,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3049) wood77 válasza Kékes525 (#3039) üzenetére


wood77
tag

Technikai kérdés megoldódott. Lényeg: A sima mp4 feltöltése után youtube max 360p felbontásban rakta fel.
Miután egy videó konvertálóval HD- H.264-be átkonvertáltam feltöltés előtt akkor már a youtube engedte az 1440p és az összes alatta lévő felbontást is!! :C

(#3050) mati12 válasza wood77 (#3049) üzenetére


mati12
senior tag

Szerintem ha a sima mp4-es feltöltés után is vártál volna akkor egy bizonyos idő után annál is engedte volna az összes felbontás elérését. Nem tudom,hogy működik a Youtube ilyen szempontból,de a videó megjelenése után még egy jó darabig konvertálgat a háttérben aminek a hatására csak később lesz elérhető a legjobb minőségben a videó. Természetesen ha azt abban töltöttük fel a lentebb felsorolt formátumok közül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.