Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) #67656192 válasza Kasya (#1199) üzenetére


#67656192
törölt tag

Nem értek egyet.
:D
Nagyon nem.
A nemhasznált nagyobb cuccok menjenek, jelentős javulást értem, (tünk) el, nézz át s8p topikba. Nyilván csak azt tiltja az ember amire nincs szüksége.
Bixby, shelalth, és tsainak ignorálása igencsak órákat hozhat. Persze aki használja ezeket az etesse is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1202) dawezz válasza syIex (#1200) üzenetére


dawezz
csendes tag

Ezek közül eggyikse mert nem gyári garanciát adnak

(#1203) syIex válasza dawezz (#1202) üzenetére


syIex
veterán

Akkor mit tudnátok ajánlani? Csak a 335 ezres boltokat? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1204) dawezz válasza syIex (#1203) üzenetére


dawezz
csendes tag

Hát én mindenkép azt tudom ajánlani hogy gyári garisat próbálj szerezni, már vettem így gsmből telefont és mikor garanciáztatásra került a sor akkor már nem voltak annyira készségesek, kivétel van persze de én mindenképp a gyári garanciásokat javaslom,a telekomnál egész jó áron van és az független ha jól tudom.

(#1205) syIex válasza dawezz (#1204) üzenetére


syIex
veterán

Ott 330! :DDD Akkor csak az eredeti üzleteket javasoljátok? :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1206) ForRedGlory válasza syIex (#1205) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Most komolyan. Azt varod, hogy valaki majd GSM garis boltot ajanl csak azert, mert olcsobb? :DDD

(#1208) dawezz válasza syIex (#1205) üzenetére


dawezz
csendes tag

Upsz benéztem ott az árat bocsi olcsóbbra emlékeztem :D

(#1209) syIex válasza #45553408 (#1207) üzenetére


syIex
veterán

Értem, köszi srácok! :)

Az iPont néztem még ott "csak" 315K és az gondolom gyári garanciát is ad rá nem? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1210) dawezz válasza syIex (#1209) üzenetére


dawezz
csendes tag

De

[ Szerkesztve ]

(#1211) S e t h válasza syIex (#1198) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én nagyon vágytam a kék színűre, de isten tudja mikor dobják piacra és egyáltalán melyik régiókba, nem bírtam kivárni.
Mindkettő szép, én 20 percig forgattam mindegyiket a kezemben.

Tényleg nem is meséltem, mondtam az eladónak ne fosson, nem akarom ellopni, majd beraktam a kabátom alá és ott forgattam a sötétben, hogy van-e fényszivárgás. Utána még csekkoltam a szervíz menüben a pixeleket is, akkor már súlyosakat pislogott. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1212) joey04 válasza syIex (#1205) üzenetére


joey04
titán

Én viszont pont azt mondom, hogy ha agyalsz, és lehet visszaváltasz, akkor semmiképpen ne vedd meg teljes áron, 265-ért már lehet kapni, ha nem jön be, kisebb bukóval tudsz kiszállni. Mondjuk nekem a gyári gari akkor sem érne 70k-t ha atombiztos lenne, hogy maradok droidon. Én 7 Plus mellé simán bevállaltam már volna, ha nem lenne tabletem. Így viszont overkill a Note 8, más androidos készülék viszont nem olyan jó nekem mint az iPhone, csak a Note 8. Esetleg az op5. Így még dilemmában vagyok. A helyedben már bezsákoltam volna, legfeljebb visszaváltasz. Ameddig nem léped meg, biztos motoszkálni fog a fejedben...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1213) dawezz válasza S e t h (#1211) üzenetére


dawezz
csendes tag

Na igen a kék színűre fájt nekem is a fogam :D

(#1214) syIex válasza S e t h (#1211) üzenetére


syIex
veterán

Hát végül szerintem a fekete marad szép az arany is, de a fekete jobban bejön. :)
Pedig akartam egy kis változatosságot, mert fekete telefonom van már évek óta, de úgy látszik még egy darabig marad is! :DDD Ha csak a X tesztek alapján nem mutat valami hatalmasat! :U

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1215) matiz válasza syIex (#1209) üzenetére


matiz
csendes tag

Szerintem ez sem rossz ár és gyári garanciás.[link]

(#1216) Scholes9 válasza S e t h (#1211) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1217) syIex válasza matiz (#1215) üzenetére


syIex
veterán

Ez a legjobb, ha valóban gyári garanciás. Ha nem akkor marad az iPon! :) Hol lehet azt megnézni? :U
Megvan, ott van mellette! :DDD Akkor szerintem ez az oldal marad! :) Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1218) Kasya válasza #67656192 (#1201) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szvsz meg szinte semmit. A telefon amugy is bezarja azokat, amiket az ember nem hasznal. Epp eleget neztem S6, S7E custom romok alatt a GSam Battery info reszletes listajat (meg ugy is, hogy a rendszer osszevon dolgokat statiszkikai kimutatásban).

A rendszer jol kezeli a rendszeralkalmazasokat. A Nougat alatt behozott Rendszer Karbantarto, vagy mi, pedig egesz jol kezeli a 3rd party appokat.

Engem mondjuk jobban zavart az, hogy egy evben csak egyszer-egyszer hasznaltam bizonyos funkciokat, de mikor azonnal kellett volna, elobb aktivalnom kellett.

Ugyanakkor nem azt mondom, hogy nincs ertelme, csak nem mindegy hogy mit. Pl. Boatloaderek, amik netet hasznalnak (akar csak azert, mert frissitest keres es szed le esetleg) és nem lehet kikapcsolni, vagy torolni, azokat igenis jo deaktivalni (pl. T-mobile cuccok, Briefling).
De az, hogy a Dictionary, S Voice, Chocolate stb fontokat, Nagyito, videoszerkeszto, "fogyaték segito beallitasok" es meg 50 masik Settings alatt elerheto (tobbseg szamara nem fontos) funkciot tiltson az ember, annak nincs ertelme....amugy sem fut a hatterben, de elerheto ha szukseges.

(#1219) thebear007 válasza joey04 (#1212) üzenetére


thebear007
aktív tag

Az op5 más ligában játszik, nem ez a kategória.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#1220) #67656192 válasza Kasya (#1218) üzenetére


#67656192
törölt tag

Természetesen kellő odafigyeléssel de én ajánlom. Nekem sokat segít, egyike a kedvenc alkalmazásaimnak.
Aki viszont nen hajlandó a dolgok mögé nézni annak kifejezetten káros a használata. :D
Csak olyasmit tiltok ami fut, úgy fut, hogy nem kértem rá.
Ésszerűségi határokon belül amennyire lehet megnövelem az üzemidőm, ez biztos,nem kérdés. Persze egy eleve hosszú üzemidejü telefonon nincs szükség ilyesmire de egy sgs Alpha vagy akár egy sgs6 simán igényli. Mivel megjártam ezt az iskolát, meg is szoktam a használatát. El sem tudom enélkül képzelni a telefonomat. Rootoltam eleget, ez maradt, nekem jobb így. Én híve vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#1221) S e t h válasza davidsz (#1197) üzenetére


S e t h
nagyúr

Wifin egészen parádés eredményre képes.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1222) davidsz válasza S e t h (#1221) üzenetére


davidsz
őstag

Ez az első telefonom (kopp-kopp) ami bírja egy napot töltő nélkül.
Most 4 óra kijelző időm van 46%-nál vagyok.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#1223) joey04 válasza thebear007 (#1219) üzenetére


joey04
titán

egy szempontból igen, egy szempontból nem. Teljesítményben picit veri is a note-ot, de a note-hoz természetesen több extra szolgáltatás jár, és nagyobb kijelző, valamint s pen. ezért is írtam, ha nem lenne tabletem, akkor biztos note 8 lenne a választásom. Viszont egy 10"-os tablet mellé pénzkidobásnak érzem egy hasonló funkcionalitású mini tablet vételét, ha korlátozott extrákkal és kisebb kijelzővel, de ugyanolyan teljesítménnyel rendelkező készüléket kaphatok 110k-val olcsóbban. :R

csak a technológia iránt érdeklődőként természetesen a fent említett extrák miatt jobban húzok a note felé.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#1224) Szellem. válasza Kasya (#1218) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A Bloatwarek között mi érdemes letiltani?A Briefing mihez kell?Mi használja?

(#1225) pszihó


pszihó
aktív tag

Antutu 173118 pöty. Full telepakolva.
A f es note 4 után felüdülés.

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#1226) Kasya válasza Szellem. (#1224) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mar epp kezdtem irni a valaszt :)

Roviden, amiket nem hasznalsz.
Bovebben azok kozul se mindent.

Eloszor azt javaslom, nezd meg az Alkalmazasokat. Ott torold, vagy tiltsd le,ami nem kell. Amit nem tudsz torolni, vagy Kikapcsolni, azt tiltsd le. A Briefling (vagy Uday) is szamomra ilyen program, ami a home kepernyon balra huzva talalhato.

Az alkalmazasokon kivul vannak folyamatok, amik ugyan nem futnak mindig, de naponta par masodperce netre mehetnek, vagy csak mas folyamat miatt bekapcsolhatnak. Pl. Gear VR, Videoszerkeszto es tsi. Ezek a SOT-ba nem eszrevehetoek, de sok kicsi sokra megy alapon lehetnek gondok ritkan.
Ezeket tudod ellenorizni a Fejlesztoi beallitasok - futo folyamatok alatt. Lathatod, hogy mi mennyi ideje megy (utolso restart ota). Ha itt latsz rendellenes folyamatot, ami TUDOD IS hogy mi, akkor azt erdemes deaktivalni.
Ilyen lehet a T-mobile programjai, S Members és egyéb S program.

Hozzateszem, a legtobb neve adja magat, hogy micsoda. De Google-ba beirva is megtalalhato. Egyes folyamatok kapcsolodnak egymashoz, tehat ha "uj, esetleg ismeretlen" folyamatot tiltasz es furcsagot eszlesz, akkor erdemes visszakapcsolni.

Nagyjabol mindent lehet tiltani, de funkciokat mint NFC, WiFi tethering, nagyito, latas segito kontraszt (nemtom a pontos nevet), fontok es meg rengeteg van, nem erdemes tiltani. Ezeket a Beallitasok alatt manualisan lehet ki/be kapcsolni.

(#1227) Szellem. válasza Kasya (#1226) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Akkor azt mondod, hogy nem szükséges a bk disabler ahhoz, hogy tíltsam a bloatwareket?

(#1228) Kasya válasza Szellem. (#1227) üzenetére


Kasya
nagyúr

Sajnos nem minden eloretelepitett programot lehet altalaban letorolni, vagy deaktivalni. Igy lehet, hogy szukseges lesz. En majd csak kedden kapom meg a telefont (vagy hetfon), igy nem tudom mi van felteve...valamint szolgaltatoi romoknal eltero lehet.

Mindenkepp erdemes feltenni es vegignezni a dolgokat. Utana sajat magad fogod latni, hogy mi nem kell neked.

(#1229) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Osszessegeben rendesen kalapalja az iPhone 8 Plus kamerajat kb minden teren. :D

[link]

(#1230) haspok07


haspok07
tag

Érdeklődnék, hogy a Phone Info program mennyire megbízható.
Amikor lekérdeztem az eredetiség vizsgálatot érdekes dolgot írt ki.

(#1231) ollie válasza haspok07 (#1230) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát nem hiszem, hogy jelenleg lehet már kapni felújított Note8-akat. Amúgy hol vetted a Note-ot?

***

(#1232) front3r


front3r
őstag

A Bixby mennyire értelmes? Tud elemezni összetett mondatokat? Úgy tudom, hogy elvileg automatikusan ismeri a 3rd party app-ok menüpontjait is.

S8 topikban főleg a letiltásáról volt szó, és nem a használatáról. :(

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#1233) anadroid válasza haspok07 (#1230) üzenetére


anadroid
senior tag

Frissítsd! Utána már nem fog félrebeszélni.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1234) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Van egy olyan kérdésem, hogy van különbség a fogyasztásban a wifi esetén, hogy 2,4 vagy 5 ghz-s hálózatra csatlakozom?

(#1235) haspok07 válasza ollie (#1231) üzenetére


haspok07
tag

Telekom

(#1236) haspok07 válasza anadroid (#1233) üzenetére


haspok07
tag

A legújabb van fent. 3.5.8

(#1237) S e t h


S e t h
nagyúr

Kérnék egy kis segítséget!

Én itthon szoktam edzeni, plusz ott van a kert a munkákkal és gyakran előfordul, hogy amikor hívnak akkor tökig izzadt vagyok és akkor az ujjnyomat felismerés használhatatlan.
Legalábbis korábbi telefonjaimnál ez így volt.
Most azon agyalok, hogy korábban volt olyan alkalmazáshoz szerencsém amely hálózathoz kötötten tudta, hogy ha a beállított hálózat hatósugarában vagyunk, akkor nem kért ujjnyom felismerést.

Most akkor lenne egy olyan lehetőségem, hogy helymeghatározáshoz kötötten állítok be helyet, vagy van más is?

Vagy ha szükségem van navigációra a kocsiban, ott miként lövöm ki a biometrikus azonosítást, hogy akkor nincs rá szükségem? Hang alapján haladok, képernyő off, szeretném aktiválni a kijelzőt, de kéri az azonosítást.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1238) SharpSA válasza S e t h (#1237) üzenetére


SharpSA
veterán

Smart Lock
A képernyőzár beállításai között van.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1239) Luser2000


Luser2000
addikt

Bosszantó :ha rajta van a készüléken a tok, amit használok hozzá, akkor nem lehet normálisan csatlakoztatni a DEX dokkolóhoz, mert nem tud elég hosszan benyúlni a csatlakozó.
Egész vékony tokot használok pedig.

Ti nem szívtok ezzel?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1241) BeastMode válasza Luser2000 (#1239) üzenetére


BeastMode
őstag

Milyen tokot használsz?

(#1242) nbukta77 válasza syIex (#1191) üzenetére


nbukta77
addikt

En sima I7 rol valtottam plus-ra. Utana vettem egy s8-at. Jo volt, de a gombolyu forma nem fogott meg. Vissza plus. A heten vettem egy note 8-at. Nem bantam meg. Iphone X- re vartam en is, de nem birtam olyan sokaig. Kezdem megszokni az androidot. Sot most a ket eves ipad air2-m is lecsereltem egy lenovo yogabookra. En eddig nem bantam meg.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#1243) anadroid válasza haspok07 (#1236) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem függetlenen csinálta, ott használt a frissítés.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1244) anadroid válasza Luser2000 (#1239) üzenetére


anadroid
senior tag

Smart View tokkal simán megy.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1245) Szellem. válasza ForRedGlory (#1229) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Évek óta nem képes az apple egy normális kamerát belerakni a telefonjaiba. Volt 4 iPhone-om és egyiknél sem szerettem a kameráját. Rosszabb fényviszonyoknál, de videóban meg pláne.
Annyi pénzért, amennyit elkérnek érte, már sokkal jobb kamerát gyárthatnának.
A srác videóit meg nagyon szeretem, mert minőségi munka.
Mellesleg a neten olvasni, hogy a dxomark jelenleg az i8Plus kameráját hozta ki a legjobbnak. Nem tudom, hogy ők hogy dolgoznak, de a linkelt videód alapján ez erősen megcáfolható! Kezdem azt hinni, hogy a dxomark is fizetés alapján tesztel!

(#1246) baladam86


baladam86
aktív tag

Nem tudom volt-e már, de természetesen a Note 8-é a valaha gyártott legjobb mobilos kijelző: Displaymate

Azért az az 1200 NIT fényerő automata üzemmódban eléggé impresszív...

[ Szerkesztve ]

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#1247) Luser2000 válasza BeastMode (#1241) üzenetére


Luser2000
addikt

Ezt: [link]

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1248) Szellem. válasza #45553408 (#1240) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Köszi. :R

Közben utánakérdeztem, meg utánaolvastam és van. Az 5ghz nagyon jó, ha nincs zavaró tényező, fal, stb. Érzékenyebb az 5ghz.
Ha van, akkor jobban eszi a wifi az akkut. Visszaálltam 2,4 ghz-re és láthatóan jobb a térerőm, plusz láthatóan kevesebbet fogy az akkuból.

[ Szerkesztve ]

(#1250) handrash


handrash
őstag

Gyerekek a dexről meséljetek már valamit.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.