Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Kasya válasza ΞΔGLΞ (#5999) üzenetére


Kasya
nagyúr

Kepekre gondoltam termeszetesen, nem a rendszerre :D

(#6002) #76462336 válasza malor (#5995) üzenetére


#76462336
törölt tag

(Unokatesom egyebkent profi hangmernok XD)
Ami miatt kilatastalan a vita, hogy azt bizonygatjak, hogy minden telefon ezt csinalja, es itt van a kezemben egy csomo felvetel, ami tokeletes...es nem...nem eleg :)

(#6003) malor válasza #76462336 (#6002) üzenetére


malor
aktív tag

Reméljük megoldják. Addig este csak fotózni lehet a Note8-cal, videózni nem.

(#6004) bobace válasza malor (#6003) üzenetére


bobace
őstag

Úristen, már miért ne lehetne videózni? Max nem fog a moziba kerülni, mert nem tökéletes, de aki ilyen területen dolgozik, az nem is telefonnal csinál videót. Mintha otthonra, emléket nézegetni, pillanatot megragadni rossz lenne. :W :W :W

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#6005) malor válasza bobace (#6004) üzenetére


malor
aktív tag

Szadomazohistáknak lehet vele este is videózni :B

[ Szerkesztve ]

(#6006) HUTCHDB válasza #76462336 (#5994) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A google kamera app-jait probaltatok mar?
Erdemes lehet tesztelni.
Ugyan nincs note8-am,csak gondolkodom rajta, de az teny, hogy szinte minden olyan mobilon, amelyre felteheto, jobb kepeket es videokat keszit, mint a gyari alkalmazas. (HDR+ miatt)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6007) Kasya válasza malor (#6005) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ahh, keresek de nem tálalok. Tudnál linkelni egy videót, amit csináltál és rossznak tartasz? Visszább olvastam, de lehet elsiklottam felette.

[ Szerkesztve ]

(#6008) malor válasza Kasya (#6007) üzenetére


malor
aktív tag

Az kazso volt. Én amit csináltam, azt nem tartottam meg, mind töröltem. Mind nagyon rossz volt. Hangsúlyoznám, hogy esti videókról beszélünk, ahol nagyon kevés a fény. Ha kell ma este csinálok és feltöltöm. Napközben jó videókat lehet vele csinálni, de én ott is jobban szeretem a pro módot, főleg beltérben.

(#6009) hackeeeee válasza HUTCHDB (#6006) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Próbáltam, csak FHD-ban tud videózni, és Nálam hibás vele a fókusz.

Véleményem szubjektív...

(#6010) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#6006) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Itt van a cikk a google kamerarol.

Itt pedig a legujabb fejlesztesek.

(#6009) hackeeeee!
Nekem s8-on anno mukodott jol, es ha jol emlekszem a videoval sem volt gond.
Viszont ha mar full hd vs. 4k jott szoba, konnyen lehet, hogy ejszakai felveteleknel a google kameraval jobb video keszitheto FHD-ban, mint a gyari alkalamzassal 4k-ban.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6011) Kasya válasza malor (#6008) üzenetére


Kasya
nagyúr

Szívesen megnézném.
Bár sose videózok, csak kétévente 10 percet, este kipróbálom én is.

(#6012) malor válasza Kasya (#6011) üzenetére


malor
aktív tag

Nem kell hozzá semmi más csak hangulatvilágítás egy lakásban és indulhat a buli :C Páraelszívó égjen csak a konyhában, állólámpa és tv menjen a nappaliban. A karifa világítása sem ront se nem javít a videó minőségén. Na jó akvaristáknak az akvárium felett is éghet a lámpa :) De a "minőségi" videót a Samsungnak kellene inkább elküldeni. Bár csodálkoznék, ha nem tudnának a problémáról.

[ Szerkesztve ]

(#6013) hackeeeee válasza HUTCHDB (#6010) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az auto focus jó, viszont amint oda szeretnék bökni valahová, hogy ott legyen a fókusz, akkor elmászik... Vagyis, ahová bökök, ott lesz homályos, körülötte pedig éles. Decemberben próbálkoztam vele, és nem volt jó, végül feladtam, mert ez nekem elég zavaró volt.

Videónál pedig, az S7E idején bármilyen külső kamera appal próbálkoztam, mind csak FHD videót tudott.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6014) HUTCHDB válasza hackeeeee (#6013) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De mint irtam, konnyen lehet, hogy jelen szituacioban (este) a kulso alkalmazas fullhd-ja sokkal jobb videot ad vissza, mint a gyari 4k.

MAS:

Uzemidoben most mi a helyzet?
Javult valamit a SOT?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6015) hackeeeee válasza HUTCHDB (#6014) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát produkáltak itt korábban 7-8 órát. Erősen használatfüggő. :)

Persze, ez nem kérdés, csak ugye mivel Nálam a fókusz hibás volt, onnantól nem erőltettem tovább a témát.

Véleményem szubjektív...

(#6016) malor válasza HUTCHDB (#6014) üzenetére


malor
aktív tag

Mire használod a mobilt? 7-8 óra képernyőidő különösebb erőlködés nélkül nálam kijön. 8 óra fölé is lehet menni.

(#6017) Kasya válasza malor (#6016) üzenetére


Kasya
nagyúr

Az szep. Nekem atlag 4 ora :D

(#6018) malor válasza Kasya (#6017) üzenetére


malor
aktív tag

Azt nem tudom hogyan lehet elérni :Y Már az első napokban 4-5 óra volt. Azóta standard 7-8 óra megvan. Most 75%-on van az akku 1 óra 50 perc képernyőidővel miközben bt és nfc is be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#6019) #76462336 válasza bobace (#6004) üzenetére


#76462336
törölt tag

Igen. Rossz. Foleg ennyi penzert es ugy hogy a tarsai 10x jobbat csinalnak :)

(#6020) Kasya válasza malor (#6018) üzenetére


Kasya
nagyúr

AOD eleve -15% egy nap. Napi 1 ora Waze+Spotify stream, este 1 ora jatek, bo 1 ora telefonalas, emailek es a maradek internetezes. A fenykepezes opcionalis, neha az viszi el az egesz aksit.
Ez egy atlagos nap, de neha teljesen masra hasznalom. GPS, WiFi, BT, szinkronizaciok mindig aktiv. Kapcsolgassa a fene mindig, ahanyszor ki-be szallok az autoba.

Igazabol egy napot siman kihuzok vele, sot, 20%-on teszem toltore altalaban. De jatektol es grafikai beallitasoktol fuggoen az is gond nelkul lemegy este.

[ Szerkesztve ]

(#6021) hackeeeee válasza malor (#6018) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Még mindig mondom, hogy nem lehet összehasonlítani..

Nekem megy minden, GPS, BT, Wifi, LTE/3G,.. Így nem nagyon tudok 3-4 óránál többet beletenni.. Persze folyamat használattal, nyomkodással lehet menne, de nem úgy használom..

Véleményem szubjektív...

(#6022) Madwe válasza Kasya (#6020) üzenetére


Madwe
nagyúr

(#6023) Kasya válasza Madwe (#6022) üzenetére


Kasya
nagyúr

Hagyjuk mar ezt... ha meg mar a online kutatast vgez a Tech2, legalabb linkelhetne, foleg ha hivatkozik a BU kutatasra.
Amugy Balazs kollega jol leirta. Azt hiszem a ho altali degradaciot o sem reszletezte, de az is meger egy kulon miset.

[ Szerkesztve ]

(#6024) hackeeeee válasza Madwe (#6022) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez alapjában véve hülyeség.. Szerintem..Nem fog mindenki powerbank-kal, meg egyéb dolgokkal rohangálni, hogy "jaj 25% alá merült töltőre kell tenni.

Mi van, ha nem tudod 25%-on töltőre tenni? Étel és víz megvonáls 2 napra? Ugyan már..

Véleményem szubjektív...

(#6025) Madwe válasza hackeeeee (#6024) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem azt mondja a cikk sem, h mindenképp ehez tartsd magad s vége a világnak ha nem... csak azt, h célszerű arra törekedni, h lehetőleg 40-80% között használd az akkud.
Vmi felmérést is emleget, ahol 25% alá merített telók 500 ciklussal vesztettek 30% a névleges kapacitásból, még 40% felett ez többezernél se jelentkezett.

(#6026) Kasya válasza Madwe (#6025) üzenetére


Kasya
nagyúr

BU honlapjara gondolt, sok info talalhato rajta. Tobbynire innen szoktak informaciot meriteni.

(#6027) hackeeeee válasza Madwe (#6025) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naigen, csak ha ezt nézzük, hogy ebben a kategóriában, ahol átlagosan, komolyabb használat mellett, 1 nap sincs az üzemidő, ezt mégis, hogy tartod be? :)

Véleményem szubjektív...

(#6028) Madwe válasza hackeeeee (#6027) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát tekintve hogy 4000 a gyári gyorstöltő s nem 30k mint applenél, ja meg gyárilag olyat kapsz... nem olyan nehéz ;] én pl vettem még 2-t, egyet munkahelyemre, egyet meg táskámba... nomeg egy wireless quickchargeot is az otthoni végére, mert miért ne alapon :)

egyébként nem emiatt, a cikket csak ma olvastam, a töltőket már rég megvettem, egyszerűen csak szeretem ha stabilan van otthon s munkahelyen is töltő meg egy út közben is... így nem lenne nehéz a 40-80 betartása sem :)

[ Szerkesztve ]

(#6029) Kasya válasza Madwe (#6028) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha ennyire beakarod tartani, akkor toltes kozben is probald minel huvosebben tartani a telefont. Celszeru kikapcsolni. QI fast charge is foloslegesen melegiti. Valaszd a "lassu" toltest.
Papiron rengeteg mindennel lehet hosszabbitani az aksi elettartalmat, de ha nem figyeli az ember, ket evet akkor is ki kell tudni huzni vele. 2 ev utan meg ugy gondolom, ha a telefont nem adja el az ember, egy aksi cseret kibir.

(#6030) TODI1111 válasza Madwe (#6028) üzenetére


TODI1111
addikt

Az azért attól is függ, hogy mi a munkád. Az építő iparban dolgozóknak azért necces lenne állandóan azt figyelniük, hogy mennyin áll az aksi.( nem éppen iróasztal mellett ülnek kezük ügyében a telefonnal :D )

(#6031) hackeeeee válasza Madwe (#6028) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak nem mindenki ül otthon ill üzletben/irodában. :)

Munkahelyemen nekem is van bent töltő, de inkább otthon rakom tölrőe, amikor hazaérek.

Véleményem szubjektív...

(#6032) Madwe válasza TODI1111 (#6030) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt hittem ezt ma már tisztáztuk, h koncertre nem jár a note tulaj, hanem irodában ül :)) egyébként persze, csak a saját helyzetem írtam le...

(#6033) TODI1111 válasza Madwe (#6032) üzenetére


TODI1111
addikt

Nem pont a Note 8-ra gondoltam ( bár épületvillamosság szerelőként nekem is az van :DD . Nem éppen ülő munka) hanem úgy általánosságban a telefonok akkumulátorára.Vagy esetleg ez csak Note 8 specifikus? :D

(#6034) malor válasza Kasya (#6020) üzenetére


malor
aktív tag

Az AOD nálam pár százalékot eszik. Jelentéktelen. Most ránéztem és 2% fogyasztást mutat. Nem is szoktam nézni, mert a lista végén van mindig. AOD reggel 8 és este 23 között van bekapcsolva.

20%-on teszed töltőre, akkor az még bő másfél óra képernyőidőt jelent. A töltés nálam 5-10 % körül aktuális mindig. Addig nem is érdekel a dolog.

@hackeeeee: Nálam is minden be van kapcsolva. Nincs kapcsolgatás. Automatán van a fényerő, ennyi. Folyamatosan szinkronizál akár wifin van, akár mobilneten. Nem spórolok semmin.

[ Szerkesztve ]

(#6035) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

tervezem, hogy note 8 tulaj leszek. Egy kis felvilágosítás rám férne. A DUOS Note 8-akat fel lehet regisztrálni a mysamsungra további 1 év gari miatt?
Illetve ha vodás, t-s vagy telenoros (esetleg az általuk függetlenül adott) készüléket veszek, azokra 2 év gari vonatkozik? (nyilván itt az 1 simesre gondolok)

(#6036) zzola válasza AndrewTdi (#6035) üzenetére


zzola
félisten

Amit szolgáltatónál veszel, azokra van +1 év jótállás regisztrációt követően...

(#6037) malor válasza AndrewTdi (#6035) üzenetére


malor
aktív tag

A Telekom duál simeset árul, a másik két szolgáltató nem.

(#6038) hackeeeee válasza AndrewTdi (#6035) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha a telekom-nál veszed, akkor biztos, szerintem a MM-ben vásárolt telót is lehet. A többi kérdéses.

Véleményem szubjektív...

(#6039) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Akkor most az uzemodo tekinteteben a SOT 4 vs. 8 ora?
Ekkora kulonbseg nem hiszem, hogy lenne..

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#6040) hackeeeee válasza HUTCHDB (#6039) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pedig van..

Mert nem mindegy, hogy böngészel csak 8 órán keresztül, vagy webrádiózol, és közben pl. játszol, és mondjuk mellétolsz még pár óra telefonálást. Nagyon nem mindegy. :)

Véleményem szubjektív...

(#6041) Madwe válasza hackeeeee (#6040) üzenetére


Madwe
nagyúr

Sőt, és ezt sose értették nekem... bizony a standby time is számít. mert lehet neked 6h a screenon timeod, nekem meg csak 3h, de te ezt 10h alatt toltad a telefonba, én meg másfél napja hajtom, s néha kapom elő s jön össze a 3h sot... ok h a standby nem sokat eszik, de eszik az is bőven.

szóval nemcsak h sot és sot merőben eltér, de ami közte van, az se mindegy mennyi idő :D

(#6042) malor válasza hackeeeee (#6040) üzenetére


malor
aktív tag

A stream nem meríti jobban, mint a böngészés. A játék már más történet. Az az egy dolog, amire nem használom.

@Madve: Hát ha nem nyúlsz hozzá és csak nézegeted, ahogy porosodik :B

[ Szerkesztve ]

(#6043) zzola válasza Madwe (#6041) üzenetére


zzola
félisten

Így van! Nekem semmit nem mond a 6-8 órás SOT idő! Én rengeteget telefonálok, 0-24 megy a 4G és a BT, sokat megy a spotify. Örülök, ha reggeltől kibírja az akku, míg hazaérek....

(#6044) Kasya válasza hackeeeee (#6038) üzenetére


Kasya
nagyúr

Biztos lehet. Bar nagykertol vettem, de az en fuggetlen duos telomat is beregisztralhattam.

(#6045) zzola: akkor ugy fogalmazok, hogy igen, megadtak.

[ Szerkesztve ]

(#6045) zzola válasza Kasya (#6044) üzenetére


zzola
félisten

Beregisztrálni mindegyiket belehet, a kérdés hogy megadják-e a +1 évet...

[ Szerkesztve ]

(#6046) TODI1111


TODI1111
addikt

Dolgozik itt még valaki rajtam kivűl akinek családja is van? :F Mert annak biztos nincs ideje napi 7-8 óra SOT-ot belerakni a készülékbe. :DD

[ Szerkesztve ]

(#6047) malor válasza zzola (#6043) üzenetére


malor
aktív tag

Azt is lehetne mondani, hogy kinek hány órát van a kezében. Attól, hogy te mondjuk 6 órát telefonálsz vele naponta és megy nonstop a zenei stream más meg ennyit netezik és streamel közben, az nem jelent semmit. Ki mire használja, amikor a kezében van. Az akksi merül, ha így ha úgy használja az ember.

(#6048) hackeeeee válasza malor (#6042) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Miért?

Ha webrádiózok, folyamatosan pörög a 3G/4G, illetve a wifi (hiába a buffer), ha netezek, akkor csak akkor, ha tartalmat nyitok meg.

Véleményem szubjektív...

(#6049) malor válasza hackeeeee (#6048) üzenetére


malor
aktív tag

Ez jó kérdés. Nem tudom, hogy stream és stream között van-e különbség. Tidalt használok. Most is az szól. Telefonon keresztül bt fejhallgatóval hallgatom.

Az, hogy mobilneten vagy wifin merül lassabban, akkor azt mondanám, hogy wifin.

De a Tidal nem szívja le a mobilt se mobilneten se wifin. Pont egy hete volt egy 4 órás vonatozásom, még írtam is róla, hogy 50%-ra merítettem 4 óra folyamatos netezéssel és közben a folyamatos streameléssel, mindezt mobilneten persze. És nem is 100%-ról, hanem inkább 95-96 volt mire leültem a vonaton. 2 és félóra alatt merült ennyit miután levettem a töltőről, mert akkor csak néha fotóztam, telefonáltam, chateltem, emaileztem, közösségi média, de inkább a zsebben volt többnyire.

(#6050) zzola válasza malor (#6047) üzenetére


zzola
félisten

Így van! Teljesen más felhasználói szokásokról beszélhetünk! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.