Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Zolika08 válasza Szellem. (#1878) üzenetére


Zolika08
tag

Egy kérdés aki fullbodyt tetetett a telefonra. A kamera rész nem karcolódik? Arra a részre gondolok ami a kamera körül van és egy milit vagy talán annyit se de kijjebb áll.

(#1902) Szellem. válasza Zolika08 (#1901) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A fólia vastag annyira, hogy megvédi. Tehát, nem ér mondjuk az asztalhoz. A kamerára is kerül fólia. Mármint köré.

(#1904) S e t h válasza hdekakas (#1900) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez kb olyan szintű példa, hogy nem értem mást miként üthettek el, késelhettek meg, szpohattàk le a metrón, mert velem nem történt ilyen.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1905) Zolika08 válasza Szellem. (#1902) üzenetére


Zolika08
tag

Szuper. Akkor hétvégén fel dobatok egyet rá. Köszönöm :)

(#1906) Tense


Tense
őstag

Else hiszem hogy ennyire közel van a nagy nap. :C Ma hívott a Vodafone, megjött a telefonom ide a Duna Plázába, várnak szeretettel hétfőn :R :C :DD

(#1907) Mikulásbá válasza Szellem. (#1902) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Milyen tokod van pontosan?

(#1908) Szellem. válasza Mikulásbá (#1907) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nekem a gyári Alcantara. Azt használom. Puha, szőrös belül és nem engedi, hogy a por miatt összekarcolódjon. Amúgy hetente ezt is leveszem és kitakarítom.

(#1909) Mikulásbá válasza Szellem. (#1908) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azt hittem fullbody van.
Aki ilyet használ,milyet javasol?

(#1910) Szellem. válasza Mikulásbá (#1909) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A fullbody fóliát fel fogom rakatni, de te a tokot kérdezted. :)
Amúgy a fullbody fóliára megpróbálhatod rárakni a gyári ClearCovert vagy az Alcantarát.

[ Szerkesztve ]

(#1911) Mikulásbá válasza Szellem. (#1910) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Olyan tokra gondoltam,mint a régebbi telefonokhoz,ami teljesen befedi az egészet.S View-szerű.pl. [link]
Egyet találtam,de jobban tetszene valami ablakos-ha van egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#1912) akooos


akooos
veterán

Sziasztok! Ma végre én is gazdagodtam egy ilyen szörnyeteggel. Eddig minden klappol és úgy érzem nagyon jól megleszünk egymással.
Egy dologra nem jöttem rá, nem tudom lehetséges-e az, hogy az always ön display 2 facewidgetjét is használjam. Azt szeretném ha napközben a rendes nagy óra lenne rajta, éjszaka viszont csak az oldalán lévő óra. Van erre mód,hogy ezt állítsam be? Köszi előre is.

(#1913) Szellem. válasza Mikulásbá (#1911) üzenetére


Szellem.
nagyúr

SView tokot már nem találsz. Csak Led View vagy a Clear Standby van.
Illetve ebayen fogsz tudni keresni de ugye az nem gyári.

(#1914) kkp900 válasza Szellem. (#1908) üzenetére


kkp900
senior tag

Akkor ha jól veszem ki a szavaidból neked fent van a full fólia meg az Alcantara tokba is belefér?? :DD
Pont így szeretném ,én is megcsináltatni majd pesten a fullbody fóliát aztán a sötétszürke alcantarát hozzá.Mennyibe került akkor a full fólia?És az alul meg felül is van vagy csak elöl meg hátul?Neked milyen színű az Alcantarád?Köszi szépen előre is a válaszokat sajnos nekem még nem jön a telcsi mert nincsen a telenornál jelenleg sajnos....De addig szeretnék felkészülni ezekből.Ja meg ki milyen kártyát vett már bele SD re gondolok itt.Esetleg akinek van már full body fólia rajta az feltenné a képet hogy is néz ki pontosan.A szenzoroknál alul hátul stb..Jó lenne képet látni.

(#1915) thebear007 válasza Szellem. (#1902) üzenetére


thebear007
aktív tag

Plag, és mi a helyzet a tokokkal, ha rajta van a full body? Mennyi amúgy egy ilyen fóliázás?

[ Szerkesztve ]

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#1916) Zolika08


Zolika08
tag

Használja valaki Bixbyt? Ha igen mik a tapasztalatai hogyan befolyásolja az akksi merülését?

(#1917) BomiBoogie válasza kkp900 (#1914) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A Full Body fólia+alcantara szerintem is jó ötlet, én is amellett döntenék. :K
Az Alcantara nem nyomja annyira a telefont, a fóliát (esetleg azon keresztül a kijelzőt), mint a műanyag tokok.

(#1918) Risard


Risard
aktív tag

Ma én is megkaparintottam az utolsó db ot az egyik győri telenorba.Felraktam rá egy screen knight fóliát előre hátra, szépen sikerült felrakni minőség a régi de a cerka picit furán csúszik rajta.Sajna nem tudom mikor járok pesten de addig talán jó lesz ez is

(#1919) beteg válasza Risard (#1918) üzenetére


beteg
őstag

Szia! Hátra nem találok sehol fóliát. Tudnál róla dobni egy linket? Köszi!

Csak futni kell!

(#1920) akooos válasza akooos (#1912) üzenetére


akooos
veterán

Válasz a kérdésemre: nem megoldható, kivettél belőle ezt a featuret.

(#1921) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Az AKG fülest próbáltátok már?Nem vagyok elájulva tőle,anno a Note 4-hez vettem Piston 3-ast,szebben szól,mint az AKG. Ugyanazzal a zenével néztem,nem akartam elhinni,de tényleg jobb.

(#1922) pcsabee


pcsabee
csendes tag

Segítsetek, tudatlan vagyok... Az akksi tötésének van valami szabálya? Merítsem le teljesen vagy éppen, nehogy lemerítsem? Tölthetem, ahogy csak akarom? Van erre valami "szabály" vagy jótanács? Szeretném (amennyire lehet) evvel óvni...

(#1923) Mikulásbá válasza pcsabee (#1922) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ne engedd 50% alá soha(lehetőleg),gyorstöltést kikapcsolni.Sőt,a lassú töltés lenne a legjobb,én ezért is használom a vezeték nélkülit.

[ Szerkesztve ]

(#1924) syIex válasza Mikulásbá (#1921) üzenetére


syIex
veterán

Elvileg nagyon sokat fejlődött és sokan dicsérik is. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1925) BomiBoogie válasza Mikulásbá (#1923) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Soha ne menjen 50% alá? Én erről a "szabályról" még nem hallottam okostelefonok esetében. MIért indokolt ez?

(#1926) syIex válasza BomiBoogie (#1925) üzenetére


syIex
veterán

Mivel ezek az akkumulátorok már a 40-80 százalék közötti töltési szint szeretik ezért érdemes de nem szabály. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1927) Mikulásbá válasza BomiBoogie (#1925) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem telefon függő hanem Li-ion akkut kell így kezelni.

Pl.

Pl. 2

[ Szerkesztve ]

(#1928) Risard válasza beteg (#1919) üzenetére


Risard
aktív tag

[link]

Ő lenne az pár nap alatt itt van

(#1929) Mikulásbá válasza syIex (#1924) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Na de konkrétan kipróbáltam és nem azt kaptam amit vártam. :(

(#1930) ollie válasza Mikulásbá (#1921) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem egy nagyságrenddel jobb ez az AKG mint a Piston 3 vagy akár a Hybrid Dual Drivers (mindhárom van nekem).

***

(#1931) Mikulásbá válasza ollie (#1930) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor a fülemmel van a baj..... :U

(#1932) ollie válasza Mikulásbá (#1927) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na de valójában amit te 100%-nak látsz a telefon kijelzése szerint, az nem 100%, ugyanúgy a 0 sem 0.

***

(#1933) Szellem. válasza Mikulásbá (#1923) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ez nem feltétlen igaz minden esetben. Kicsit túl van dramatizálva ez a töltés kérdés. A gyári gyorstöltőjével semmi baj, ha használod. Ma már a Samsung eljutott oda, hogy nincs is értelme beletenni a telefonba a gyorstöltés kikapcsolása opciót. Teljesen biztonságos ez a technika, és nem jár hátránnyal. Amióta megvan a Note 8 többször kipróbáltam, hogy kábeles töltést végeztem és nem a gyors töltőjével. Nem lett jobb az üzemidő.
Azt gondolom, ami a legjobban árt az akkunak az a nagy hőingadozás és nagy hideg vagy a nagy meleg. De, főleg a meleg.
Samsung garanciát vállal rá, hogy 2 év után is 95%-os lesz az akkud.
És igen, amit a kolléga írt felettem, amit látsz töltöttségi szintet az nem annyi. Amikor lemerül a telefon fullra, akkor a szoftver kapcsolja ki a telefont, de az akkuban még van biztonsági tartalék.

Az AKG füles meg szerintem teljesen rendben van. Próbáld ki másik gumiharanggal. Először nekem is cicergett, de kicseréltem a legkisebb gumira, jól becsúszott és utána szépen szól.

[ Szerkesztve ]

(#1934) james008bond válasza pcsabee (#1922) üzenetére


james008bond
őstag

Akku kérdéshez ezt érdemes feltelepíteni szerintem:

[link]

Plag: S7 edge másfél év a fentebb linkelt program szerint 82%-os az akksi. És sajnos érzetre is lényegesen kevesebb ideig bírja. A gyorstöltést se használtam rendszeresen és főleg vezetékmentesen töltöttem.

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#1935) Szellem. válasza james008bond (#1934) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én ezekben a programokban nagyon nem bízom meg. Valahogy nem hiszem, hogy ezek pontos értéket tudnak mutatni.
De, persze lehet ez csak az én meglátásom. Neked mi a tapasztalatod vele?

(#1936) haris


haris
őstag

Uram istem ez az elem-mizéria!
Mindenki itt fikáz, hogy "mér' nem nagyobb akku van benne" , "inkább lenne kicsit vastagabb, de bírná tovább" stb

Aztán meg jön hogy " nehogy 20% alá merítsd, meg vedd le töltőről 80%-nál, meg ne gyorstölts stb.
Itt nem gond, hogy a 6óra SOT ilyenkor már csak max 3-4ora lesz.
Komolyan. Használjátok ha már megvan szt kész. Max 2 év múlva úgyis bizsereg majd az ujjad a "megrendelem" gomb felett amikor az akkori készülék megtetszik. És hidd el, ez a készüléked akkor valakinek nagyon jól jön majd az akkori akku kondíciókkal is legyen az bármilyen.

(#1937) S e t h válasza Szellem. (#1935) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szerintem full placebo, de lehet csak hülye vagyok hozzá.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1938) Mikulásbá válasza ollie (#1932) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tudom,de itt nem is lényeges.A Li-ion akku töltési elvét linkeltem,ahogy szakik magyarázzák röviden.Persze apró részletekbe nem kell belemenni,van még pár dolog ott is.

(#1933) Plag : Nem az üzemidőt befolyásolja a gyors vagy sima töltés,hanem az akku élettartamát.De az igaz,ezen nem kell már fennakadni,lehet a gyors töltést is használni.Én kikapcsoltam,majd ha kell valami miatt,bekapcsolom.

(#1939) Szellem. válasza S e t h (#1937) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Valahogy nekem is ez az érzésem, plusz ahogy felraktam és használtam 10 percet már vezette is az akkustatisztikát. :) Szépen merít. :)

Amúgy meg a feletted lévő kollégának igaza van. használni kell a telefont és örülni neki. Aztán majd jön a következő. :)

(#1940) Szellem. válasza Mikulásbá (#1938) üzenetére


Szellem.
nagyúr

És hol kapcsoltad ki a gyorstöltést?? Én nem találok ilyen funkciót a Note 8-ban.

(#1941) ollie válasza haris (#1936) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

2 év múlva? Hát idén már a hatodik mobilomat koptatom, a Note8 lesz a hetedik, ha végül megint rászánom magam a cserére. :DDD

***

(#1942) Mikulásbá válasza Szellem. (#1940) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Passz,lehet hülyeséget írtam és keverem a Note 4-el? :F

(#1943) Risard válasza Szellem. (#1940) üzenetére


Risard
aktív tag

akuhasználat három pötty jobb felső sarok speciális beállítás

(#1944) sanyijedi válasza kkp900 (#1914) üzenetére


sanyijedi
őstag

nekem is ez a "szett" van.

full body fényes 11e Ft. ez védi az oldalát, elejét, hátulját, alját és még a kamera körül is van.
elvileg tokban nem annyira jó tenni mert felszedheti. én megvárva a 2 órát (annyit szárad a fólia) betettem egy alcantara tokba (gyári samsung, 13e Ft) és azóta benne van.
a tol jól hazsnálható, de adott szögben a fény felé fordítva látszódnik a fóliában a toll használata, szemből nem zavaró, működést sem zavar. nem vettem még le a tokot, hogy valóban felszedi e, szóval arról nem tudok nyilatkozni.

pár kép:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#1945) beteg válasza Risard (#1928) üzenetére


beteg
őstag

köszi szépen!

Csak futni kell!

(#1946) Szellem. válasza Risard (#1943) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Köszönöm szépen. :)

(#1942) Mikulásbá: Nem írtál hülyeséget. Én nem találtam! :R

[ Szerkesztve ]

(#1947) #65510400


#65510400
törölt tag

Az akksi témához: A Tesla Model S kezelési utasításában azt írják, tartsuk az akkumulátor töltöttségét 50 es 90 % között a napi használatkor, és csak a hosszú távú autózás során használjuk ki a telepek teljes kapacitását.
Ezen felül az eddigi tapasztalatok alapján az autók 7%-ában kellett akkumulátort cserélni, és szinte mindet olyan autóban, amit szinte kizárólag gyorstöltőn töltöttek.
Ja és a Teslánál se 0% a 0%, amikor 0-ra ér, még lehet vele menni.

Összegezve: számít, hogy hogyan merítjük, és számít a gyorstöltések száma is.

Ja, és de, a Teslában ugyanolyan lithium-ion akksi van, mint a telefonokban, csak "kicsit" nagyobb.

Persze lehet azt mondani, hogy a telefon nem 25millió forint és leszarjuk, hogy 2 év múlva tönkremegy az akksi 5 év helyett, ami tökéletesen rendben van. Viszont az se hülye, aki tartósan akar használni valamit, és szeretné, ha hosszú életű lenne az akkumulátora. Az kerülje a gyorstöltést, a 100%-ot es a 0%-ot is.

(#1948) Szellem. válasza #65510400 (#1947) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én meg erre azt mondom egy telefon kapcsán, hogy elég fura, hogy figyelni kell, hogy 50 és 90 % között tartsak egy mobilt a napi használatban. Ez egy használati eszköz!
A gyors töltéssel egyetértek. Ha van idő a sima töltés jobb. Azzal is egyetértek, hogy mondjuk 20%-nál lejjebb ne merítsük. Azzal viszont nem értek egyet, hogy ne töltsem 100%-ra, főleg ha elmegyek egy hosszú útra. Persze van töltőkábel, meg szivargyújtó, meg powerbank, na de azért...

A Tesla is leír egy elméleti használati útmutatót. Nagyon fasza. Viszont, ha beülsz az autóba és elmész mondjuk Velencébe, akkor 300-400 kilométerenként fel kell tölteni a teslát. Ez minimum fél óra! Ha 50-90 között akarod tartani akkor ez kb. azt jelenti, hogy 100 kilométerenként meg kell állni tölteni. Nonszensz!

[ Szerkesztve ]

(#1949) haris válasza ollie (#1941) üzenetére


haris
őstag

Azt írtam: max 2 év múlva. Én általában ennyit bírom ha szeretem a készülékem. Volt már olyan hogy nem tetszett, és 1hónapon belül mennie kellett. Persze értem hogy vannak akik sűrűbben cserélgetik, meg olyanok akik ritkábban

(#1950) james008bond válasza S e t h (#1937) üzenetére


james008bond
őstag

Nálam mindenesetre korrelál azzal, ami tény: sokkal kevesebbet bírt az akku másfél év után ( nagyrészt emiatt is döntöttem a Note megvásárlásában ), mivel délután már töltőre kellett raknom. A progi jelezte is a 82%-os kapacitást. Egyébként nálam a gyári akku programban meg se jelenik a fogyasztók között a program.
Másik hasznos program szerintem fogyasztás tekintetében:

[link]

Aztán ki mire használja, miben hisz, az az ő dolga.
Azt viszont sok helyről olvastam ( és tegnap Samsung Store-ban is mondták ) 100 %-ra nem érdemes tölteni, ahogy lemeríteni sem. A merítés egyébként legyilkolja a litiumos akkumulátorokat. Túltölteni pedig elvileg nem lehet őket.

És igen, ez a töltési-merítési módszer az akku élettartamát növeli meg és nem a napi SOT értéket. Bár elvileg ezzel még hónapok múlva is hoznia kellene a jelenlegi értékeket.

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.