Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) zzola válasza gilfoyle (#6995) üzenetére


zzola
félisten

Átnéztem a MM ÁSZF-ét, de nincsen benne, hogy átvétel előtt bontható lenne a csomag. Viszont vannak olyan cégek, ahol igen! Pl. emag-nál a házhoz szállított termékeknél ki lehet bontani csomagot, hogy belenézz....

Visszatérve ahhoz, hogy hívjuk meg a futárt egy kávéra...jó ötlet, de ha van esze, akkor nem vállalja, mert ha ő a ludas-ha nem, ha valóban gond van a csomaggal, akkor saját magának csinál "munkát"...
Neked lenne kedved tanúnak állni? Nem hiszem...

Legközelebb én is Foxpost előtt fogom bontani a csomagot...

(#7002) OCTAMD válasza malor (#6989) üzenetére


OCTAMD
őstag

Mi értelme lenne egy ilyen telot letiltani?Semmi.Sőt.Szerintem ilyet meg sem tesznek.

Max ha rendőrséghez kerül az ügy,de nem merülnek ilyenbe nagyon bele

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#7003) malor válasza OCTAMD (#7002) üzenetére


malor
aktív tag

Mert lopott.

(#7004) kovacs65


kovacs65
senior tag

Karácsony után egy Tescos csomag volt ilyen. Gyereknek ajándék Legó helyet gagyi Kínai. Tv is foglalkozott vele. Még kárpótlást is kapott a végén.
Van remény.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#7005) apaszka válasza BeastMode (#6999) üzenetére


apaszka
veterán

Én is csinálok mióta volt gondom. De nem ekkora értékű volt...

Power bank kissé hiányos volt. Aksi ki lett belezve...

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#7006) OCTAMD válasza malor (#7003) üzenetére


OCTAMD
őstag

Sajna ez nem ilyen egyszerű

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#7007) malor válasza OCTAMD (#7006) üzenetére


malor
aktív tag

Ez az egész helyzet nem egyszerű. Ilyenkor minden követ meg kell mozgatni. Jelenleg a vevőtől ellopták a telefont és sajnos nem az eladótól. Így a vevőn van minden felelősség, hogy a jóhiszeműségét és a szavahihetőségét bizonyítsa.

[ Szerkesztve ]

(#7008) kengyel válasza malor (#7007) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez itt a gond, a " vádaskodás" , visszafelé is elsülhet.

kengyel

(#7009) OCTAMD válasza malor (#7007) üzenetére


OCTAMD
őstag

imeipro.info-n látja imei szerint,ha magyarországi hálózatokról letiltanák(pirossal BLACKLISTED)

De értelme nem lenne semmi,sőt ha magyar hálózaton akarná valaki használni,esély sem lenne legalább a telefont megtalálni

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#7010) apaszka válasza malor (#7007) üzenetére


apaszka
veterán

Állj el a vásárlástól 😂 kapják meg a követ!

Nem hagynám annyiba!
Békéltető és közben lejáratása a cégnek!
Ez hatásos, voltam így! Csut@k bútor...
De a végén fizettek.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#7011) malor válasza apaszka (#7010) üzenetére


malor
aktív tag

Elállni a vásárlástól sem könnyebb, mert nincs meg a telefon, amit vissza kéne adni.

Amúgy az MM dobozon van egy súly megadva mindig. Az megegyezik a kavicsos súllyal, vagy annyi amennyinek a telefonnak kellene lennie?

Mert, ha nem a telefon súlya van a külső dobozon, az már fél siker lenne.

(#7012) malor válasza OCTAMD (#7009) üzenetére


malor
aktív tag

Erős az esélye, hogy ezt egy egyszeri ember magának csenhette el, nem valami komoly nepper, aki lopott holmikkal üzletel. Nem tudom, hogy melyik a könnyebb/egyszerűbb út, a letiltás vagy a megtalálás, ha bekapcsolja. A letiltás minden félnek jobb. Az eladó, ha meg is találja a tettest a telefonnal, a vevőnek nem adhatja oda, csak egy másik bontatlan csomagolásban lévő telefont. Szóval az a telefon már "kuka", egy veszteség, amit az MM-nek le kellene írnia a könyvelésében.

[ Szerkesztve ]

(#7013) OCTAMD válasza malor (#7012) üzenetére


OCTAMD
őstag

Egy szolgáltatóhoz nem köthető telefont azért nem biztos,hogy annyira egyszerű lenne neki letiltatni.

Más oldalról kell ezt a dolgot megközelíteni.Mindenképp az eladó céggel(MS-E C KFT)kell ezt lelevelezni,hogy hogyan tovább.Tegyen e feljelentést rendőrségen vagy az eladó intézi ezt.A lényeg,hogy legyen róla legalább egy email.

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#7014) zzola válasza OCTAMD (#7013) üzenetére


zzola
félisten

1x nálam kopogtattak már a zsaruk, mert benne volt a kártyám egy lopott készülékben!
Ha megvan a feljelentés, szerintem lehet kőröztetni a készüléket a hazai szolgáltatóknál...
Persze nem tudom, hogy mi áll az üzletszabályzatban erre az esetekre, csak tipp.

(#7015) OCTAMD válasza zzola (#7014) üzenetére


OCTAMD
őstag

De nem egy letiltott teloban,ez fontos

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#7016) zzola válasza OCTAMD (#7015) üzenetére


zzola
félisten

Nyilván egy letiltottban nem működne a SIM.
Gondolom a srácnak van számlája, amin rajta van az IMEI...

(#7017) kazanka válasza apaszka (#7005) üzenetére


kazanka
őstag

Az Extreme Digital csak akkor vállal felelőséget a termékért ha a futár előtt felbontod,és az esetleges probléma a szállító levélen szerepel.Velem történt olyan hogy led izzókat rendeltem és fel akartam bontani a dobozt mivel tudtam erről.A futár azt mondta nem ér rá ilyesmire,mondtam neki hogy akkor vigye a pics@ba.Felhívtam az ügyfélszolgálatot azt mondták hogy a szerződésük szerint köteles megvárni a csomagbontást.2-3 nap múlva megkaptam újra a csomagot/ugyan az hozta ki/ felbontottam és a 9 db-ból 2 törött volt.Megírta a jegyzőkönyvet és pár nap múlva küldték a 2 izzót.Tudom hogy ez így nem hangzik egyszerűnek, de valamit valamiért.Nekik ez a dolguk.

[ Szerkesztve ]

(#7018) Capella válasza kazanka (#7017) üzenetére


Capella
senior tag

Hát igen. A futár nevében is benne van, hogy "fut". ;) Az nem akar olyan nagyon várakozni. Pedig van amikor kellene.
Az Extreme Digitalnál valóban így van, ki kell nekik bontani. Mosógépet vettem házhozszállítással, kapásból szedték le a csomagolást, mielőtt aláíratták az átvételt. Én is tudtam előre, hogy így kell tenniük, nem volt meglepő.
Hogy azután kisebb dobozoknál vagy olcsóbb cuccoknál is mindig így van-e, vagy az előírás ellenére a futár tovább fut bontás nélkül, az jó kérdés.

Ami a teló pofátlan lenyúlását illeti, szerintem meg kellene várni, hogy mit lép az MM / MS E-Commerce. Ha a károsult kap egy új telefont, plusz elnézést kérnek, akkor oké. Sajnos így járt, de megoldódott.
Nem kell előre csípni, rúgni, harapni szanaszét mindenfelé. Vagy hogy utólag könnyű okosnak lenni, és jobb lett volna videót készteni a felbontásról.
Az MM felé viszont határozottan kell az álláspontot képviselni, és ha esetleg elutasítók lennének, akkor lépni tovább keményen.
Nem volt eddig szó róla, vagy csak nekem nem tűnt fel, hogy mikor történt pontosan az eset, és az sem, hogy mit lépett az MM, vagy mikorra kellene reagálniuk.
Szerintem elég ciki ez nekik is, csökkenti a bizalmat az ilyen vásárlások és a cég iránt. Gyakorlatilag biztos, hogy a szállítási lánc során valamelyik pofátlan személy magánakciója volt. A cégnek kell fellépni ellene.

(#7019) manoska válasza apaszka (#7000) üzenetére


manoska
tag

Köszönöm amit lehet megteszek !!

(#7020) manoska válasza Capella (#7018) üzenetére


manoska
tag

Szerintem becsomagolás közben cserélték ki mivel az eredeti ragasztószalag volt rajta/ értem ezalatt,hogy nem kettő vagy több réteg volt rajta ragasztószalagból/ illetve a raktári vonalkódoscimke rajta van a dobozon. Tehát ha feltételezem hogy valaki szerzett ilyen Média M-os dobozt ill ragasztószalagot és átcsomagolta,akkór is ott van még a vonalkódos címke amit nem tud leszedni sérülés nélkül és átrakni a másik dobozra! Szerintem belső emberük volt!! /csomagóló emberke/

[ Szerkesztve ]

(#7021) #46922752


#46922752
törölt tag

Tudnék javasolni egy fogyasztó védelmi blogot, ahol ezt elpanaszolhatnád. Kapcsolatban állnak a fogyasztó védelemmel is.
Ide nem írnám ki a blog nevét, ha gondolod dobj egy privátot.

Remélem pozitívan szálsz ki belőle. Ez egyszerűen elképesztő...

[ Szerkesztve ]

(#7022) manoska válasza #46922752 (#7021) üzenetére


manoska
tag

Köszönöm jól esik a sok segitség amit adtok, de most egy kicsit kivárok mit lép a Média M. Próbálom használni a nyilvánosság erejét + Rendőrségi feljelentés ill folyamatosan irogatok ,kommunikálok a Média markt -al!

Köszi mégegyszer

[ Szerkesztve ]

(#7023) OCTAMD válasza manoska (#7020) üzenetére


OCTAMD
őstag

Az a voda tuti kártya is benne volt ?

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#7024) gyuri81 válasza OCTAMD (#7023) üzenetére


gyuri81
veterán

Ajándékban jár hozzá

(#7025) palee69


palee69
senior tag

manoska

Várjuk a fejleményeket.

(#7026) S e t h válasza apaszka (#7000) üzenetére


S e t h
nagyúr

A probléma az, hogy ez nem fogyasztói jogvita, hanem bűncselekmény.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7027) w333


w333
félisten

Újabb Google kamera ... Arnova's 5.1.018_v1.6 lehet tesztelni ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#7028) Aryon87 válasza w333 (#7027) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem mukodik, mindegy mire allitom..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7029) kazanka válasza manoska (#7020) üzenetére


kazanka
őstag

Én azért azt kizárnám,hogy a csomagpolásnál történt.A MM-nál sokkal kisebb cégeknél is be van kamerázva a csomagolás,szerintem náluk biztos.Akkor pedig ha ott történt valami akkor megtalálják,a rendőrség nélkül is.De a feljelentést természetesen azonnal meg kellett tenni.

(#7030) BeastMode válasza w333 (#7027) üzenetére


BeastMode
őstag

Ezeket hanyagolni kéne...
1. Szinte semmi előnye a gyári appal szemben.
2. 10-ből 9 verzió el sem indul.

(#7031) kengyel válasza w333 (#7027) üzenetére


kengyel
nagyúr

Te tesztelted már, működik ?

kengyel

(#7032) w333 válasza kengyel (#7031) üzenetére


w333
félisten

Én ezt a verziót használom és tökéletesen működik (ezekkel a beállításokkal) ! :K

Pixel XL (corr)
Nexus 6
High

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#7033) thebear007 válasza OCTAMD (#7009) üzenetére


thebear007
aktív tag

Már Eu-s az imei tiltás.

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#7035) OCTAMD válasza thebear007 (#7033) üzenetére


OCTAMD
őstag

Mióta is?

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#7036) Somatom válasza #45553408 (#7034) üzenetére


Somatom
veterán

Már csak azért is, mert pl. a Német szolgáltatók nem ellenőrzik az IMEI -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7037) OCTAMD válasza Somatom (#7036) üzenetére


OCTAMD
őstag

Ez a letiltósdit itt a környéken csak a magyar teszi

Szlovákba átmész,legális az imei írás,a sokkoló stb...

Nincs ez az EU-s letiltás

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#7038) Somatom válasza OCTAMD (#7037) üzenetére


Somatom
veterán

Az én telómnak (Moto Z Play) is van single, és dual verziója. Egy német srác közzétett egy hackelést, amivel dualosítható a single verzió. A beavatkozás negatív hatása az, hogy az IMEI kompletten bukó. Na, hamar kiderült, hogy mely országok ellenőrzik az IMEI -t, mert onnan jöttek a káromkodások.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7039) OCTAMD válasza Somatom (#7038) üzenetére


OCTAMD
őstag

Olaszok szokták,de itt a környéken senki

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#7040) kengyel válasza w333 (#7032) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor ezt feldobom, ès teszek vele egy próbát.

kengyel

(#7041) Sn00k válasza kengyel (#7040) üzenetére


Sn00k
veterán

Majd ird meg ha latsz valami pozitiv valtozast foleg belterben gyerek foto, videozasa kozben😊

3njoy the Lif3

(#7042) george68 válasza manoska (#6933) üzenetére


george68
újonc

Szia, hát elképesztő..nem találok szavakat! Hogy vagy hol fizetted ki a pénzt? Utalás vagy átvétel után? Azt gondolom a MM-ban ilyen csomagálsban el sem küldik, azért ettől komolyabb üzletláncnak tartom őket. ÉS így elsőre 90%-ban a pickpack pontot venném elő de nagyon! Ha utánvétes volt akkor már 100%-ot mondanék hogy ott csomagolták át..

(#7043) Aryon87 válasza kengyel (#7040) üzenetére


Aryon87
félisten

Felesleges. Nalam nem mukodott.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#7044) manoska válasza george68 (#7042) üzenetére


manoska
tag

Szia ! De szerintem nem lett átcsomagolva ,a címke miatt mondom ,nem tudja levenni ugy a csomagolásról a Media Markt-os vonalkodos cimkét ,hogy ne sérüljön a doboz.Már pedig nem volt sérült a doboz Erre gondolok!!

(#7045) Sn00k


Sn00k
veterán

Hol talalom azt a beallitas amiben lehet allitani hogy zarolt kepernyon mutassa az uzenet tratalmat es ne rejtett legyen?

3njoy the Lif3

(#7046) Somatom válasza manoska (#7044) üzenetére


Somatom
veterán

A szalag és a cimke találkozott valahol? A cimke egyedi, de a szalag nem az. Nem lehet, hogy valaki hozzájutott MM szalaghoz, leszedte az eredetit, kicserélte a doboz tartalmát, majd újra leragasztotta? Tudod, futár, központos, raktáros találkoznak, beszélgetnek, ott egy tekercs szalag, ami husss.....

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7047) kengyel válasza Aryon87 (#7043) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor fel sem rakom, ha már tesztelted.

kengyel

(#7048) kengyel válasza Sn00k (#7045) üzenetére


kengyel
nagyúr

Beállítások- Zárolt képernyő és védelem-értesítésekre bökj rá, ott van benne.

kengyel

(#7049) ShadowLac válasza kengyel (#7047) üzenetére


ShadowLac
addikt

De működik és stabil. Képek mjnóségére még ninxs tapasztalat.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#7050) w333 válasza kengyel (#7040) üzenetére


w333
félisten

Ez nem az a verzió, ez 100% müködik :K

Tessék, ugyan ezzel a verzióval készültek :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.