Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) laci0530 válasza Ateszpapa (#593) üzenetére


laci0530
senior tag

Sajnos nem a fólia okozta, nem ér ki odáig, az a lekerekítés előtt véget ér ott.

(#602) Ateszpapa válasza laci0530 (#601) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Akkor rosszul láttam sajna. :(

(#603) laci0530 válasza Ateszpapa (#602) üzenetére


laci0530
senior tag

Nem baj, de köszi a tippet. :) Vissza is vittem ma a telenorhoz, de még a tegnapi csomagátvételről nem volt benne a visszaigazolás a rendszerükben, így nem tudták átvenni. (Mondjuk az kérdéses, hogy a fogyasztónak mi köze a belső adminisztratív akadályaikhoz, amire ráhatása sincs, ezt a 14 napos elálláson belül bármelyik napon el kellene tudni végezni, de hálistennek közel van az üzlet is, majd felhívnak, ha mehetek). Most ez egy ilyen kör. :D

(#604) g4besz válasza Szellem. (#600) üzenetére


g4besz
tag

Akkor milyen tokot ajánlasz?
Elég tanácstalan vagyok...

(#606) Szellem. válasza g4besz (#604) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én az Alcantara tojoz javasolom és hasznàlom is!Az véd a por ellen és nem karcolja a hátát a telefonnak. Folia meg majd kerül rá!

(#607) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Egy kis akkumulátor idő:

Az első töltés. Nincs szétmókolva a telefon. nem volt tiltva semmi, csak a Hely lett átállítva akkuimélőre és lekapcsoltam az NFC-t.
A 6 óra SOT simán kihozható belőle. Szerintem ez így teljesen vállalható és jó idő. Rosszabbra számítottam, mivel gyengébb az akksi mint az S8+-ban. Ott 6 óra SOT jött ki nekem.

[ Szerkesztve ]

(#608) #67656192 válasza Szellem. (#607) üzenetére


#67656192
törölt tag

Jobb is lesz ez még ha beáll az akku. :)

(#609) Luser2000 válasza Luser2000 (#440) üzenetére


Luser2000
addikt

Na, ma végül csak sikerült elhozni a rendelést. Belaktam. Tegnap megérkezett hozzá a vezeték nélküli töltő (a gyári, döntött kivitelre "hasonlít", illetve még kedden egy Baseus tok.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#610) zazenke válasza Szellem. (#607) üzenetére


zazenke
őstag

most már a gsmarena is alátámasztja állításodat igaz csak minimálisan de jobb a note 8 . nem gondoltam volna

(#611) Szellem. válasza zazenke (#610) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ha alátamassztja ha nem ez tèny!😁Nyílvàn nem photoshoppoltam a képeket!
Kicsit én is kétkedve álltam az akkuhoz de most meggyőzött!

[ Szerkesztve ]

(#612) zazenke válasza Szellem. (#611) üzenetére


zazenke
őstag

ez igaz csak hogy te nem teremtettél gondolom azonos körülményeket a két telefonnak . azonos videotartalom azonos fényerővel azonos net wifi stb. Ezért figyelem a gsmarenát aksi időben mert annál pontosabb tesztet nem igen lehet csak úgy létrehozni. a felhasználói szokások mások

(#613) Szellem. válasza zazenke (#612) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Igen ez így van!Viszont ahigy Te is én is és mások is valós körülmények között használjuk a telefont!A gsm arena pedig "labor" körülmények között tesztel!Ami nem baj persze!

(#614) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Üdv. Tegnap en is sikeresen hozzá jutottam a telohoz. A boltban az eladó erolkodott hogy a régi telorol minden adatot toljak át kábelesen a notera. (programok zene 1 szóval minden). Kérdésem a következő lenne :mennyire egészséges ez így? Én húztam a számat miatta de mégis rá bólintottam.

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#615) davidsz válasza Szellem. (#613) üzenetére


davidsz
őstag

Jelentem:

A Telekomos Note 8 független. (Vodafone-s kártyával tesztelve)

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#616) kovacs65 válasza kisbancsa (#614) üzenetére


kovacs65
senior tag

Mi köze ehhhz az eladónak?

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#617) kisbancsa válasza kovacs65 (#616) üzenetére


kisbancsa
senior tag

Leadtam a régi telom a boltban és az eladó 1bol hozta a kábelt hogy akkor húzzuk át az adatokat (nem Mo.) Más :kinek mennyi a szabad memóriaja?

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#618) Szellem. válasza davidsz (#615) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nekem a haverom mondta a Telekomnál, hogy függetlenül adják!✌

(#619) Jakesz válasza Szellem. (#607) üzenetére


Jakesz
őstag

Elég nagy gond az, hogy egy 330 ezres telefonnál dicsekedni kell az 5-6 órás kijelzőidővel. Az sem mentség erre, hogy a konkurenciák sem nyújtanak többet e téren, nagyon kevés kivételt leszámítva. A gond pont az, amit a helyzeted is mutat. Hagyva van nekik, sőt még meg is tapsoljuk őket, hogy eléri a kijelzőidő az 5 órát. Így tényleg bolondok lennének nagyobb akkura pénzt szánni, hogy akár a 8-9 óra is meglehessen, ami már inkább megfelel a stabil 1 napos használathoz.

(#620) mjani1172 válasza Szellem. (#597) üzenetére


mjani1172
addikt

Mi baja a PD nek? Írtad hogy egyébként sem volt jó. Mi nem tetszett benne?

(#621) ollie válasza Jakesz (#619) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem azért nem nagyobb az akku, mert többe kerülne nekik, hanem mert ténylegesen nem fér a házba nagyobb. Remélem te sem gondolod komolyan, hogy azon a pár dolláron spórolnak egy ilyen árú telefonnál. Vastagabb házat meg semelyik nem akar, mert akkor meg azért nyavajognak a legtöbben, hogy nehezebb megfogni és kezelni a telefont.

Egyébként én pont a kis akku miatt nem rendeltem elő. Ha a gyakorlatban viszont kiderült, hogy legalább az s8+ szintet hozza, valszeg fogok venni egyet.

[ Szerkesztve ]

***

(#622) zazenke válasza Jakesz (#619) üzenetére


zazenke
őstag

az a baj hogy én is ilyen üzem időre vágynék de jelen pillanatban csak a gyengébb minőségű kínaik gondolnak hosszabb üzemidőre . megtalálni az egyensúlyt hogy hosszú üzemidő de mellette jó fényképező stb meg eddigi erőfeszítéseim ellenére is lehetetlen mert nincs. minden telefon tesztet elolvasok folyamatosan figyelem a gsm arénát de mindíg az a vége ha nagy aksi van benne akkor f@s a kamera vagy csak középszerű soc van benne

(#623) mjani1172 válasza ollie (#621) üzenetére


mjani1172
addikt

Mivel több cég megoldotta a nagyobb akkut még kisebb házban is, így csak a spórolás miatt nincs, mindegy mit kommunikálnak. Ez az én véleményem. Ugyanez van mindennel amit elhagynak. Nem értünk teszik.

(#624) ollie válasza mjani1172 (#623) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, csak nem csúcskategóriánál, ahol sokkal több minden van bezsúfolva a házba. Nézz meg pár szétszerelős videót. Nulla szabad terület van a mobilok házaiban.

[ Szerkesztve ]

***

(#625) S e t h válasza ollie (#621) üzenetére


S e t h
nagyúr

Azt ugye tudod hogy a vásárlók legnagyobb része az aksival elégedetlen?
Mondhatni első a kivánságlistán, ehhez képest meg kb. a mostani note a korábbiak készenléti idejének csak messziről integethet.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#626) BeastMode válasza S e t h (#625) üzenetére


BeastMode
őstag

Egy nap után úgy gondolom, hogy sokkal jobb lesz a Note 8 üzemideje, mint a Note 4-é volt.

(#627) Ijk válasza mjani1172 (#623) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem spórolás, biztos nem azt a pár dollárt fogja fogahoz verni a gyártó. A toll sok helyet kivesz, meg ugye nem akarnak meg egy note 7 fiaskoba belefutni határig méretezett akkuval.
Szerintem inkább lett volna az egész 2mm-el vastagabb nagyobb akksival. De a gyártó nem vállalta be a vastagabb készüléket. Mondjuk akkor meg az lenne a baj.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#628) Szellem. válasza Jakesz (#619) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nehogy azt hidd, hogy ez csak a telep kérdése!Ott volt a PD-m. A sima Mate 9-hez képest nem lcd hanem amoled kijelző volt benne 4000-res akksival!Jó ha 4 órás kijelzőidőt összehoztam vele!Pedig ugyan az a hardver volt benne mint a sima Mate 9-ben de az amoled nagyságrendekkel kevesebbet kellett volna hogy egyen!Ja meg kisebb is volt a kijelzőm!A sima Mate 9 ennek ellenére a 6-7 orás sotokat hozta az enyém alig a felét!
Szóval ez függ a szoftvertől is!!!

(#629) thebear007


thebear007
aktív tag

Alkalmazáspárt hogy lehet beállítani?

Isten a saját képére teremtette meg az embert. Majd megadta a számára a választás szabadságáét, így mindannyian úgy csesszük el az életünket, ahogyan akarjuk.

(#630) ForRedGlory válasza Szellem. (#607) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez vekonyka. :(

(#631) Szellem. válasza ForRedGlory (#630) üzenetére


Szellem.
nagyúr

3300-hoz jó. Amúgy lehetne erősebb!

(#632) kisbancsa


kisbancsa
senior tag

Kinek mennyire használja a ramot? Nálam valamikor csak 1.5gb szabad :/

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#633) #15419392 válasza laci0530 (#601) üzenetére


#15419392
törölt tag

Nekem is ilyen! Holnap megyek vissza az alleeba megkerdezni mi ez.

(#634) Kasya válasza ForRedGlory (#630) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ugyan miért lenne?

(#635) Jakesz válasza Szellem. (#628) üzenetére


Jakesz
őstag

Persze, hogy függ a szoftvertől is, és lehet a Note 8 bármennyire takarékos és optimalizált, a tényen nem változtat ez, hogy meddig bírja egy feltöltéssel. Erre a legjobb példa az Iphone. A szoftver ott a végtelenségig optimalizálva van, és nem fogyaszt sokat. És erre mit tesz a drága Apple? Nem azt, hogy kihasználná ezt az erőfölényét, és belerakna legalább egy androidnál standard kb 3300 mah-s akkut, ezzel lekörözve üzemidőben a konkurenciát, hanem beledobnak1800 mah-t, mert a lényeg, hogy hozza a 4-5 órát, és amíg ez megfelel az embereknek, és veszik, addig nem érdekük akár egy fillérrel is többet költeni rá. A Samsung ugyanezt csinálja, azért variálódnak és csökkennek az akkuméretek folyamatosan az s7 edge óta, mert a szoftver- és hardver takarékosságban javulnak, ezáltal az akkun próbálnak spórolni. Az pedig nem szempont, hogy nem férne bele nagyobb akku a házba, de ennek okát leírták már előttem. Továbbá azt se felejtsük el, hogy ezek a nagy és sikeres cégek, akiknek a vezetőségei mindenhol dollárjeleket látnak, nem is érdekük, hogy növeljék az üzemidőt, hiszen a régi készülék lecserélésének okán top helyen van a már gyenge üzemidő. Egy újonnan 5-6 órás kijelzőidővel rendelkező telefon 2 év múlva már csak 3-4 órát fog kisajtolni magából, ami már betesz a használhatóságnak, bármennyire is legyen jó állapotú és karbantartott telefon, ez okot adott a lecserélésre. Ellenben egy 8-9 órát hozó telefon 2 év után hozna 5-6 órát, ami még éppen használhatóság határán van, hiszen tapasztaljuk. Szóval nyugodtan el lehet felejteni minden olyan mesét, hogy nem fért bele nagyobb akku a házba, vagy hogy a biztonságosság kedvéért került bele kisebb. Amíg az emberek nem fejezik ki az ezzel kapcsolatos elégedetlenségüket a pénztárcájukkal, addig ez nem is fog változni. Csak amíg a plusz ram, a magasabb órajelen pörgő proci, meg az irisz szkenner adta újdonság elég a sokmilliós eladáshoz, addig ez nem szempont náluk.

(#636) S e t h válasza Jakesz (#635) üzenetére


S e t h
nagyúr

Így van.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#637) mjani1172 válasza Szellem. (#631) üzenetére


mjani1172
addikt

Szia! Írsz nekem valamit az #597 re?

(#638) SX Wave válasza Jakesz (#635) üzenetére


SX Wave
aktív tag

+1

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#639) BeastMode válasza kisbancsa (#632) üzenetére


BeastMode
őstag

És ez miért baj?

(#640) dodicsaba


dodicsaba
aktív tag

Kapható már gyári tok és folia a Note 8 ra valahol?

BlackBerry Passport

(#641) kbadam83 válasza dodicsaba (#640) üzenetére


kbadam83
senior tag

Tok igen ( en az alcantarat javasolnam ), foliat meg keresem en is.
En egyenlore a csomagolasban levo vedo foliat hagytam addig rajta, tobb mint a semmi ;-)

(#642) bigrock


bigrock
addikt

A cerkát lehet valahogy helyettesíteni? A MM-ban ki van állítva a teló, de természetesen ceruza nélkül és pont annak a funkciói érdekelnének a legjobban...

(#643) syIex válasza bigrock (#642) üzenetére


syIex
veterán

Az a lényege, hogy "pótolhatatlan" :)

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#645) ForRedGlory válasza Kasya (#634) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mert az... pl a OnePlus 5 ugyanekkora akksival korbe rohogi az 5 oras kijelzo idot. Plusz a Note szeria mindig az uzemidorol szolt.

(A rizsa meg nem erdekel, ezek tenyek)

[ Szerkesztve ]

(#646) ΞΔGLΞ válasza laci0530 (#644) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam ilyen nincs, sőt már a kádban is landolt a kislányom által (le)tesztelve, ha nem figyelek oda, visz magával mindent, de ezt nem biztos, hogy vízbe meríteném.

(#647) joey04 válasza Jakesz (#635) üzenetére


joey04
titán

Egyébként szerencsére sokan nyavalyognak a gyenge üzemidő miatt, viszont ami ledöbbentett és elkeserített az az, hogy akinek gyors töltésre képes telefonja van, az azt mondja, hogy leszarja, hogy kevés az üzemidő, úgyis hamar feltölt... Nem mondom, hasznos dolog, de ezt én megint csak kompromisszumos, áthidaló megoldásnak tartom. :U

645:

A te speciális használatoddal esetleg. mert amúgy nincs nagy különbség.

De valóban, inkább picit lenne vastagabb és menne bele 4000 mAh akksi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#648) laci0530 válasza ΞΔGLΞ (#646) üzenetére


laci0530
senior tag

Ez volt az első nekem is, ami eszembe jutott, így nem vagyok benne biztos, hogy hozza az IP 68-as szintet.

Ha maradna így, gondolom, az apró szennyeződések is könnyebben megragadnának abban a minimális résben (egyébként én szabad szemmel nem látok ott kikapcsolt kijelzőnél feltűnő hézagot, de mégis van a látottak alapján). Maga a telefon az új bekapcsolásnál meg le is fagyott, laggolt egy ideig, aztán megtáltosodott, semmi akadás.. érdekes. :D

Mindenesetre így a gyártó által propagált kiemelt odafigyelés a minőségbiztosítás során lehet, hogy túlzottan az akksikra fókuszált, más fronton meg csak akadnak hibás darabok, a nagy gyártási mennyiség alapján szinte elkerülhetetlenül.

Viszont általánosságban tartom a véleményemet: hibátlan állapotában a Note 8 egy állat darab. :D

(#649) Szellem. válasza Jakesz (#635) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Értem amit írsz és igazat is adok neked.
Nekem is az akkuidő a fontosabb és nem a vastagsága a készüléknek. Sok ember viszont fordítva van ezzel sajnos. Nyilván nem tudjuk, hogy belefért volna-e nagyobb akksi vagy sem. De, szerintem kellett volna.

Abban meg ForRedGlory-nak igaza van, hogy a cerka, meg sok minden más mellett a Note széria az üzemidőről is szólt! Hát, ez most elmaradt egy kicsit.

Egyébként nem tudom, hogy a GSM Aren a tesztje hogy jött ki, de a Note 8 89, az S8+ 88 órát mutat.

[ Szerkesztve ]

(#650) leslien válasza Szellem. (#649) üzenetére


leslien
nagyúr

Egyébként nem tudom, hogy a GSM Aren a tesztje hogy jött ki, de a Note 8 89, az S8+ 88 órát mutat.

még Ő sem tudja.... :D

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.