Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) nyitom válasza ovoid (#2199) üzenetére


nyitom
aktív tag

Nekem igaz a50-esem van ami egyébként kártyafüggetlen és a DIGItől vettem, de nekem szeptember elején jött ki az augusztus 1.-re datált biztonsági frissítés.

[ Szerkesztve ]

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#2202) rothfb válasza ovoid (#2199) üzenetére


rothfb
veterán

A következő biztonsági frissítés a szeptember 1.-i lesz. Mivel a legutóbbi a július 1.-i volt és két havonta adnak ki frissítést. Valószínüleg szeptember vége, október eleje tájékán fog kijönni a független XEH romos készülékekre. A telekomosokra később.
Egyébként a frissítésnél rákeresni a legfelső menüpontra rányomva van lehetőség, akkor kiírja kis mókolás után, hogy van e új, ha nincs, kiírja azt ami most rajta van. Egyéb szoftverek nem menüből frissülnek, hanem a Galaxy Storeból, illetve van egy-két Google Play-es alkalmazás is.

[ Szerkesztve ]

(#2203) ovoid válasza rothfb (#2202) üzenetére


ovoid
tag

Köszönöm Neked, és "nyitom"-nak is!
A " legfelső menüpontra rányomva" az úgy van ahogy írtad, és azt is hozzátette, hogy " A szoftvere naprakész".
Tehát minden ok...
Nyugodtan fogok aludni :)

[ Szerkesztve ]

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#2204) rothfb válasza ovoid (#2203) üzenetére


rothfb
veterán

😉
Nincs mit!

(#2205) SpeedHUNGARY válasza SpeedHUNGARY (#2195) üzenetére


SpeedHUNGARY
aktív tag

Ebben esetleg valaki tud segíteni? Vagy, ha nincs ilyen, akkor melyik fényképező appot tudnátok ajánlani az áruházból?

"Aki hülye, haljon meg!" - De mi van, ha én még nem akarok? GamerTag: Seedcop

(#2206) kalanchoe válasza SpeedHUNGARY (#2205) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Teljes erteku gcam nincs, mert nem snapdragonos a telefon
Kameraappok: camera fv5, open camera, camera mx, vsco.

(#2207) enquirer


enquirer
csendes újonc

Üdv.

Kérdezni szeretnék. Nekem is van egy ilyen telefonom. Tök jó de valamit nem értek. 2 kártyám van benne, egy Telenoros amit régóta használok és egy DIGI-s mellette. A DIGI-s természetesen csak a netre van viszont az az alapértelmezett a mobilnetre. A Telenoros pedig a hívásokra, üzenetekre. Fent az értesítési sávon szépen kijelzi mindkét kártyánál a VoLTE-t. Valószínű müködik is mindkét kártya esetében a 4G mert a net úgy működik, a Telenoros hívásoknálpedig megy a HD hanghívás. De valamiért ha telefonálok akkor megszakad a mobilnet. Tehát 4G-n nem működik egyszerre az adatkapcsolat és a hívás. Miért van ez? Állítólag ezeknek menni kellene egyszerre. Az nekem fura, hogy a Mobilhálózatoknál csak a Telenoros kártyánál lehet engedélyezni a VoLTE engedélyezését.

(#2208) kalanchoe válasza enquirer (#2207) üzenetére


kalanchoe
senior tag

De valamiért ha telefonálok akkor megszakad a mobilnet

Igen, mert ha a Telenorosról telefonálsz, telefonálás közben a másik SIM használaton kívül van, azon nem fog menni a net a telefonálás alatt, csak a Telenoroson.
Ha a DIGI-sről hívnál valakit, értelemszerűen menne rajta a net, vagy ha a telefonálás alatt a Telenorosra lenne állítva a mobilnet.

[ Szerkesztve ]

(#2209) enquirer válasza kalanchoe (#2208) üzenetére


enquirer
csendes újonc

Köszi szépen a választ. értem is de akkor ilyen értelemben a dual SIM-nek nem sok értelme van.
Kár, hogy így akkor a VoLTE használhatatlan és értelmét veszti. Persze a dual SIM tekintetében ;]

(#2210) kalanchoe válasza enquirer (#2209) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Dual SIM-es okostelefonok nagy része ilyen, régebben voltak (Honor 8, Mate 10 Pro. stb) dual active mobilok, azon mindkét SIM aktívan mehetett.
VoLTE nem lényegtelen így sem, attól, hogy a telefon nem jelzi a 4G-t, a hívás 4G-n megy át, ami jobb hangminőséget és gyorsabb hívásindítást eredményez.

[ Szerkesztve ]

(#2211) HarleyCustom válasza enquirer (#2207) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ahogy előttem is írták, a dual standby ennyit tud. Az összes mai dual sim-es készülék ilyen...
A dual active telefonokat már nem gyártják, mert nagyon magas volt miatta a rádiófrekvencia sugárzás mértéke, ugyanis azokban 2 darab rádióadó vevő van/volt.(pl.Honor 8)
Szóval ez van.....
Talán találsz valami kínai olcsó nevenincs telefont még a piacon, ami dual active, de a nevesebb gyártók már csak dual standby készülékeket adnak piacra.

(...és úgy tudom, de lehet rosszul, hogy csak a Huawei gyártott dual active-os telefont, de ma már Ők sem.)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#2212) Alastair' válasza HarleyCustom (#2211) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nekem a P30-on működik.
70-es számról telefonálok, közben megy a digire állított net.
Alsó kapcsoló. Mondjuk félmegoldás, de megoldja.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#2213) Alastair' válasza Alastair' (#2212) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha kikapcsolom akkor is működik.

Alister from Hell

(#2214) enquirer válasza kalanchoe (#2210) üzenetére


enquirer
csendes újonc

PreikeStoleN

Köszi a válaszokat, megemésztem :DD

(#2215) SpeedHUNGARY válasza kalanchoe (#2206) üzenetére


SpeedHUNGARY
aktív tag

Köszi! Megnézem ezeket.

"Aki hülye, haljon meg!" - De mi van, ha én még nem akarok? GamerTag: Seedcop

(#2216) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Telefonálás után,miért nem áll vissza a kezdő-képernyőre magától?

(#2217) Haffeybu


Haffeybu
csendes újonc

Sziasztok!

én 1 héttel ezelőtt vásároltam a telefont. Alapjában véve meg vagyok vele elégedve, viszont..
Egy House of Marley Smile Jamaica bluetooth-os fülhallgatót használok és még max hangerőn is nagyon halk ezzel a telefonnal. Az előző Xiaomival tökéletes volt.
Próbáltam pár equalizer progival javítani, de semmi változás.
Tapasztalt valaki hasonlót?

(#2218) Wrathrash


Wrathrash
csendes tag

sziasztok,

Barátnőmnek vettünk egy a40-et, minden nagyon szuper,kivéve ,hogy telefonálás közben a másik felet kritikán aluli minőségben hallani

van erre valami megoldás? beállítás vagy valami? vagy visszaküldés/gari?

(#2219) rothfb válasza Wrathrash (#2218) üzenetére


rothfb
veterán

Ha bárkivel beszéltek, minden esetben pocsék a minőség, akkor gari. Én egyáltalán ilyet nem tapasztaltam.

(#2220) lorcsi


lorcsi
veterán

ga gyorsan gépelek, akkor a beépített gmail app totál összeomlik
tapasztalt iylet más is?

mit lehet ezzel kezdeni ?

(#2221) pjen válasza lorcsi (#2220) üzenetére


pjen
félisten

Lassabban kell gépelni.

(#2222) Alastair' válasza lorcsi (#2220) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem ha lassan gépelsz, olvashatóbb is lesz.

Alister from Hell

(#2223) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Milyen applikációval lehet megoldani,hogy a telefon jelezzen ha elérte mondjuk a 90% a töltés?
Gondolom a telefon nem tudja.

(#2224) lorcsi válasza pjen (#2221) üzenetére


lorcsi
veterán

Viszont a samsung app meg siman veszi a gyorsabb gepelest is

(#2225) Alastair' válasza gyuri2008 (#2223) üzenetére


Alastair'
nagyúr

AccuBattery
Azon be lehet állítani a %-ot.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#2226) gyuri2008 válasza Alastair' (#2225) üzenetére


gyuri2008
veterán

Ismerem,de idegesít,hogy a teljesen új telefonnál is 94% akkuállapotot ír ki.
Ráadásul régen meg is vettem. :U

[ Szerkesztve ]

(#2227) gyuri2008 válasza gyuri2008 (#2216) üzenetére


gyuri2008
veterán

Bocsi ezt nem jó fórumba írtam a redmi note7-be akartam...

(#2228) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Érdeklődnék, hogy létezik e hang alapú tárcsázó program? PL autóban csak bemondanám a hívott fél nevét és nem kellene keresgetnem menet közben.

(#2229) mm779


mm779
tag

Sziasztok!

Végre sikerült eldöntenem, hogy egy Samsung Galaxy A40-et vennék első okostelefonnak (a mérete miatt).

Mivel nem igazán van tapasztalatom okostelefonokkal, tudnátok esetleg hozzá ajánlani minőségi tokot és kijelzővédőt, amivel minimalizálni lehet a leejtésből adódó sérüléseket (sajna elég gyakran elejtek dolgokat)?

(#2230) elmouse válasza mm779 (#2229) üzenetére


elmouse
aktív tag

[link]

Ka nama kaa lajerama!

(#2231) kalanchoe válasza sinci01 (#2228) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Angol nyelvre allitod a telefonod, es menni fog a Google assistant. Azzal tudsz ilyet csinalni.
Vagy kiteszed a sokszor hívott szemelyeket kezdolapra.

(#2232) DJGABI válasza sinci01 (#2228) üzenetére


DJGABI
addikt

magyar neveket kb semmi nem fogja tudni. sajna nem fejlesztenek ide.

ez nem tudom ebben beállítható-e a magyar [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2233) Dave1984


Dave1984
őstag

Jó reggelt. Barátnőm erre a telefonra váltotta le a Honor 8-at. Minden jó vele kivéve a WiFi.
Otthonában folyton eldobálja, honor 8al nem volt ilyen. Mi lehet a baj?

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#2234) rothfb válasza Dave1984 (#2233) üzenetére


rothfb
veterán

Router.
Lehet a telefon is, de ha máshol nem dobja el a wifit, akkor az otthoni router nem "szereti" a telefont.

(#2235) Dark Archon válasza mm779 (#2229) üzenetére


Dark Archon
addikt

Hali,

Én ILYET vettem, nagyon jó az anyaga is, pontosan passzol.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2236) lorcsi válasza Dark Archon (#2235) üzenetére


lorcsi
veterán

+1
En is, bar nehol bemegy a por
Es a hatlapon meglatszik a X..de meg igy is jonak tartom

(#2237) pjen válasza Dark Archon (#2235) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is ilyen van.Azt írják közepesen ütésálló,de szerintem teljesen.Még kalapáccsal se lehet össze törni.A telefon az egy más dolog.

(#2238) Dark Archon válasza pjen (#2237) üzenetére


Dark Archon
addikt

:DDD Közepesen teszi ütésállóvá a telefont, csak nem fért ki biztos.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#2239) Dave1984 válasza rothfb (#2234) üzenetére


Dave1984
őstag

Köszi, és mit kéne állítani a routeren hogy a telefon ne dobálja el? UPC router.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#2240) rothfb válasza Dave1984 (#2239) üzenetére


rothfb
veterán

Ez a csoda UPC router tudja az 5g-t? Ac-t tudja, vagy legalább az N szabványt? Tud 5 gigahertzen üzemelni? Ha igen, úgy kellene a telefonnal csatlakozni. Ha nem, sokmindent nem tudsz ezeken állítani, ha random eldobálja a telefont... Én egy normális routert vennék, de nem tudom, hogy ez a UPC-s csoda mennyire kell a UPC hálózathoz, vagy mennyire lehet összehozni egy saját routerrel.
Ezt a UPC-s fórumban kérdezd meg. Én Digis vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#2241) sinci01 válasza Dark Archon (#2235) üzenetére


sinci01
aktív tag

Ugyanilyet vettem, 800 Ft-ért. 2 héttel többet kellett csak várnom rá.
[link]

(#2242) jotzo01 válasza rothfb (#2240) üzenetére


jotzo01
tag

Nálam A40 és UPC box gond nélkül működik 2,4GHZ-en.

A box egyébként tudja az 5GHz-et is.

Néha egy egyszerű box újraindítás megoldja a kapcsolódási problémát.

(#2243) nyitom válasza jotzo01 (#2242) üzenetére


nyitom
aktív tag

:R

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#2244) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!
Xiaomi Redmi 3s telefonomat szeretném cserélni, különböző kritériumaim alapján két, képességekben és árukban megegyező telefont néztem ki, a Samsung Galaxy A40-et és az LG G7 Fit-et. A nekem fontos technikai paraméterek egyeznek, amit nem tudok a mobilaréna tesztjei alapján eldönteni, az a kamera és az Androidos rendszer minősége.
Kamera alapján elvileg az LG jobb minőséget nyújt alacsonyabb felbontással, azonban a tesztképeket nézve, mind a kettő, a széleken/fénynél eléggé elmosódott, kifejezetten csúnya fotókat produkál, csak a Samsung nagyobb felbontással.
A Xiaomi rendszerét imádom, a rengeteg testreszabható funkció miatt, (ami általában a letiltok mindent a ****ba formájában ölt testet), ezért azt a rendszert preferálnám, ami kevesebb előtelepített applikációval dolgozik és a könnyebben áramvonalasítható a rendszer.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#2245) ovoid válasza Vardar (#2244) üzenetére


ovoid
tag

Én most váltottam erre, MI A1-ről.
És nem váltok vissza....
Ennyi :)

[ Szerkesztve ]

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#2246) szucstom válasza Vardar (#2244) üzenetére


szucstom
őstag

Az LG mobilokat pedig érdemes elfelejteni. Nálunk a cégnél sokan szidják. Folyamatosan fagyogat, random elhagyja magát az akku, 12-24 óra töltés után tér csak magához. Sokkal inkább az A40

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#2247) rothfb válasza Vardar (#2244) üzenetére


rothfb
veterán

Legyen elég annyi, hogy a Samu a jobb választás.😉

(#2248) elfelejtette válasza szucstom (#2246) üzenetére


elfelejtette
veterán

Az asszonynak most akarunk telefont venni szolgáltatótól, és az A40 mellett a most vele egy árban lévő LG G7 ThinQ is benne van a kalapban. Mondjuk az tavalyi csúcsmodell, SD845-tel, és az IP68-as védettség is fontos lenne...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2249) rothfb válasza elfelejtette (#2248) üzenetére


rothfb
veterán

Az LG nagyobb, nehezebb, 2x olyan drága. Nem egy kategória. Amúgy ez a Samu bőven elég lesz neki szerintem. Android 9, OneUI, várható Android 10, tehát szoftveresen mindenképpen veri az LG-t. Nem akad, nem laggol, gyors ez is, dual sim + külön SD kártya foglalat, oled képernyő. Nagyobb akksi. Nem tudom az LG 3000 mAh-val meddig bírhatja azzal a hardverrel... De nem sokáig. Ennek sem csoda az üzemideje, de két napig elmegy nálam. Pedig most is arról írok.
Szóval a Samunak is vannak előnyei még ha nem is SND845 a chipset.

[ Szerkesztve ]

(#2250) DJGABI válasza Vardar (#2244) üzenetére


DJGABI
addikt

hát azért a kettő tök más. az LG egy tepsi a miénkhez képest. [link] valamivel erősebb a vas, de régebbi, ergo jobban is fogyaszt. meg nem csak amiatt, hanem a nagyobb méretű/felbontású kijelző miatt is... LG-ről nem tudok nyilatkozni, a One UI-ba egész jó dolgokat tettek, de ha úgy van csomó gyári program simán eltávolítható/letiltható. Asszony Redmi7-eséről pl még a rejtett menüvel is csak a letiltás volt elérhető :U

Én Redmi 4x-ről váltottam erre.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.