Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) csaba1203


csaba1203
addikt

Na erre nem gondoltam.
Ezen lista szerint nekünk nuku lesz a 10-es update :F
- [link]

(#2752) nyitom válasza csaba1203 (#2751) üzenetére


nyitom
aktív tag

Nyugi, lesz update!

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#2753) rothfb válasza csaba1203 (#2751) üzenetére


rothfb
veterán

Én valahol a napokban láttam ezt a listát és az A40 is rajta volt, ha jól emlékszem 2020 április-ára ígérik a 10-t
No ha minden igaz:
link

[ Szerkesztve ]

(#2754) nyikszi válasza rothfb (#2753) üzenetére


nyikszi
őstag

Mertem remélni...

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2755) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Most vettem észre hogy a voice over wifi beállításban van olyan opció hogy a mobilhálózatot használja, viszont nem működik. Ez is olyan dolog lenne amit a szolgáltatóval kell bekapcsoltatni? Telekomos vagyok, előfizetős csomaggal.

(#2756) vpanangin válasza szjoci (#2755) üzenetére


vpanangin
senior tag

Igen.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2757) szjoci válasza vpanangin (#2756) üzenetére


szjoci
őstag

Ez eddig okés, ha a "wifi, ha lehetséges" opciót választom ki akkor wifi hálózatra kapcsolódva meg is jelenik a wifi hívás piktogramja és működik is szépen. A hívások között is jelzi hogyha a voWiFi szolgáltatáson keresztül hívtam valakit. Viszont átváltok "mobiladat ha lehetséges"-re, akkor nem jelez ki semmit, akár wifin vagyok, akár mobiladaton. Próbáltam úgyis hogy átváltás után újraindítottam a telefont, úgysem működik.

[ Szerkesztve ]

(#2758) DS39


DS39
nagyúr

vettem én is egy ilyen telefont, elsősorban a kisebb mérete miatt.

néhány észrevétel:
- a Samsung a felhasználói felületet nagyon eltalálta, 10/10. (+ rendszerszintű sötét mód)
- első amoled kijelzős telefonom, baromi szépek a színek, az adaptív megjelenítésnél főleg, de az kevésbé természetes, ezért én az "amoled-mozi" elnevezésűt használom, számomra az adja vissza leginkább a valóságot.
- tetszik, hogy a két sim kártyát nem kell váltogatni, egyszerre kezelik az LTE-t.
- nem tipikus napi használati mód, de olyan furcsaságot vettem észre, hogy repülő módban ha bekapcsolom a wifi-t, akkor nem csatlakozik, sőt nem is látja routerem, a szomszédoké viszont megjelenik a listában. más mobilnál ilyenkor is simán csatlakozik.
- hívás közben, ha hangosabbra veszem, akkor a könnyű műanyag hátlapon felül érezni a beszédhangszóró hangjának rezgését.
- a rendszer sebessége rendben van, a futtatott appokon azért érződik, hogy a hardvere nem egy erőmű (ezt persze tudtam előre, kompromisszum a méret oltárán), viszont az meglepett, hogy a másik telóm, a P Smart (az első széria) helyenként gyorsabb.
- az aksi kb. ugyanaz, viszont itt van gyors töltés.
- a gyári fülhallgató egészen jól szól.

összességében elégedett vagyok vele. :)

(#2759) rothfb válasza DS39 (#2758) üzenetére


rothfb
veterán

Használd egészséggel, jól választottál!

(#2760) vpanangin válasza szjoci (#2757) üzenetére


vpanangin
senior tag

Passzolom.

(#2761) nyikszi


nyikszi
őstag

Valaki help! :D Sikerült a hátteret átállítanom és nem tudom ilyen volt. Most beállítottam egy sötétebb hátteret, mert kinyomta a szemem amit sikerült belőnöm :DDD Lehet az Always on Edge állította át? Szóval milyen volt eredetileg? Kerestem, de nem találom :(

Ezt dobta be (nem a zárképernyőre gondolok, hanem ahol már nyomkodja az ember.

Másik, az Always on Edge-el se boldogulok. Most már jelzi, ha jön egy üzenet vagy értesítés, levél, de beállítottam elvileg az órát is, mint megjelenítendő dolgot, de csak fut körbe a csík a szélén.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2762) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Cyber November keretében berendeltük édesanyámnak a készüléket, egy Lumia 532-t fog váltani. :)

Kérdésem: melyik fóliát ajánlanátok?
- gyári kijelzővédő, vagy üvegfólia;
- XPro termékek közül egyet;
- esetleg mást?
A lehető legészrevehetetlenebb, de használható érdekelne.

Lefelé nyíló flip tok kellene hozzá, fehér, vagy barna színben, de ilyet nem találok.
Tipp esetleg?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2763) kalanchoe válasza nyikszi (#2761) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Állítsd vissza az eredeti témát, akkor biztosan visszaadja azt a képet, amit csatoltál. ;)

AoE-nél ha valamit módosítasz, utána rá kell nyomni a mentés gombra, és ha nincs paid verziód, meg kell nézni a videót. Ha nem mented el, nem fogja megjeleníteni a kiválasztott ikonokat.

(#2764) kalanchoe válasza AxBattler (#2762) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Üdv!
Jó döntés, használja egészséggel! :K
Üvegfóliából a MediaMarktos Clearplexet sokan ajánlották a topikból, nekem nincs vele tapasztalatom. Olcsó üvegfóliám volt egy ideig, de feljött és leszedtem, ezért flip tokban tartom.
Tokot eBayen talaltam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2765) AxBattler válasza kalanchoe (#2764) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi szépen! :R
Közben találtam hasonló tokot itthon is!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2766) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Vannak itt olyanok akik használják ezen az A40 telefonon a Blokada [link] nevű reklám blokkolót?

Eddig S7 -en használtam, teljesen tökéletesen ment mindig, most az A40 -re felrakva ha wifin megy az internet a telón, akkor teljesen jól is működik a blokada, semmi reklám nincs a böngészőkben és az appokban sem. Fantasztikus ez a Blokada.
De ha mobilneten van a telefon, akkor semmilyen reklámot nem fog meg, pedig az értesítő felületen ugyan úgy írja, hogy "Kapcsolódva a Blokada vpn-hez", tehát látszólag működik(sőt ha maga a blokada appot megnyitom, megy is felfele a számlálója hogy mennyit blokkolt..) DE mégis minden reklám bejön, ha mobilnet megy a telefonon, mind megjelenik.

Ahogy visszaváltok újra wifire, máris jól működik és semmi reklám.. Ez mitől lehet? S7 telefonba újra visszarakva ezt a sim kártyát, s ott érdekes módon, wifin és mobilneten is jól működik a blokada, mint eddig is.. (tehát nem a mobilszolgáltató szórakozik), A40 -en viszont csak wifin, mobilneten nem szűr.

Mit kellene állítani az A40 telefonon, hogy jó legyen mobilneten is? Köszönöm.

(#2767) adabra válasza Ferenc. (#2766) üzenetére


adabra
senior tag

Ha esetleg vodafone a mobil szolgáltatód, akkor ellenőrizd az APN beálltást (hozzáférési pont neve, vagy valami ilyesmi néven kell keresni).
Az "internet.vodafone.net" nevű APN esetén a egy vodafone-os proxy-n megy át minden internet forgalom, és tömörítve küldi át az adatokat a mobilnak. pl. a képek minőségén "ront", hogy spóroljon a mobil adatforgalommal.
Ez akár kedves is lehet tőlük, de időnként nem jó. pl. nekem egy céges VPN elérésem nem működött.

A "standardnet.vodafone.net" esetén a szolgáltató nem "nyúl bele" a forgalomba.

Nem ismerem a Blokada alkalmazást, de én erre tippelnék. Azt nem tudom, hogy a többi szolgáltatónál van-e ilyen beállítás.

És ez valószínűleg nem A40 specifikus.

(#2768) nyikszi válasza kalanchoe (#2763) üzenetére


nyikszi
őstag

Na ez az a kép, amit nem akarok, nekem tuti nem ez volt a kezdő lapon :) Save ment természetesen, megnéztem vagy 10 videót, mind wish volt :DDD

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2769) pjen


pjen
félisten

Szevasztok.Megint van egy lista a hirstarton ahol az A40 nincs benne a droid 10 frissítésben.Érdekes A20,30,50,70 benne van.

(#2770) rothfb válasza pjen (#2769) üzenetére


rothfb
veterán

Az A40 fekete bárány. Amikor rákerestem, hogy milyen Gorilla Glass védi a képernyőt, nem találtam a Corning oldalán. Ott volt az A20-A30-A50-A70, stb, de az A40 nem. Utólag került fel.
Ne aggódj, megkapja a 10-et.
Egyébként meg:

link

Itt kattints a linkre és nagyíts!

[ Szerkesztve ]

(#2771) pjen válasza AxBattler (#2762) üzenetére


pjen
félisten

Ha tokba lesz,minek még + a fólia?

(#2772) csaba1203 válasza rothfb (#2770) üzenetére


csaba1203
addikt

Kíváncsi leszek de elméletileg meg kell kapja sőt a következőt is,mert eddigi A szériás telefonjaim 2 fő frissítést kaptak.

(#2773) szucstom válasza csaba1203 (#2772) üzenetére


szucstom
őstag

Mivel az A40 9es droiddal jött ki, ezért a 10est és a következőt is megkapja. 100%

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#2774) ovoid válasza szucstom (#2773) üzenetére


ovoid
tag

Már alig várom!
Hátha abban a fénykép, video készítés is le lesz tiltva ... :O

[ Szerkesztve ]

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#2775) Matska


Matska
senior tag

Sziasztok.
Telefont cserélnék és az A40 a kiszemelt. Ajánljátok hosszú távra (2-3-4 év)?
Az eddigi Sonyk bírták addig (xperia v meg x volt/van), nem akarnám sűrűn cserélgetni, igazából egy szükséges rossz az életemben a telefon (meg az autó) amire időnként be kell ruházni (hogy aztán pár év múlva teljesen értéktelen legyen).

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#2776) rothfb válasza Matska (#2775) üzenetére


rothfb
veterán

Igazából neked kell tudnod, hogy egy ilyen képességű telefon megfelelhet e neked évekre. Ha egy kompakt, megbízható telefon kell, én azt gondolom megfelelhet.
Fényképezésre korlátozottan alkalmas (ezt csak azért írom, mert látom, hogy profi fotós vagy).;) Mondjuk pont ezért valószínüleg nem telefonnal fogsz fotózni.:U

(#2777) Matska válasza rothfb (#2776) üzenetére


Matska
senior tag

Nem lenne semmi rendkívüli igénybevétel, így nagy elvárások sincsenek (telefonálás, email, GPS), csak annyi, hogy ne kelljen dobni valami banális hiba miatt rövid időn belül.
Akksit azt kellett mindkét Sonyban cserélni, azzal együtt tudok élni, de más szoftveres vagy hardveres gondja ne legyen rövid időn belül. Nem ismerem a Samsungokat (sem), de ez tűnt nekem ár-érték arányban jó választásnak.

Igen, a kamera modul lényegtelen számomra :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#2778) DJGABI válasza Matska (#2775) üzenetére


DJGABI
addikt

most se egy csoda, szerintem már 1-2 év múlva is necces lesz. mondjuk ennyire előre még csúcstelóval se lehet szerintem tervezni. bár én sose értettem hogy tudják emberek évekig kihúzni egy telefonnal... (akad aki ilyen galaxy ace-eket is évekig nyúzott, engem idegesít ha lassú, meg minimális ráfordítással jobbat kaphatok nanáhogy váltok) persze, ha nem használsz alkalmazásokat simán lehet, de pl egy facebook iszonyatosan le tudja húzni tárhelyileg is, memóriát is meg sebességben is... főverzió frissítésekről már ne is beszéljünk...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2779) A Zéé válasza DJGABI (#2778) üzenetére


A Zéé
addikt

Én a Lumia 650-el is elvoltam majd 3 évig :)
Bár azt már látom, hogy a droid gyorsabban avul (és ez sztem tudatos). Van egy Huawei tabletem, aminél tényleg frissítésről frissítésre érezhetően lassul a Facebook, mev a Messenger is. Ez tuti nem véletlen.
De egyszerűen nekem nem ér annyit a telefonozás, hogy gyakran cserélgessem. Szóval nekem esélyes, hogy 2 év múlva is meglesz az A40.

Just a simple Lineman...

(#2780) rothfb válasza Matska (#2777) üzenetére


rothfb
veterán

Amiket írsz, hogy mire kell a telefon, szerintem pár évig kihúzhatod vele. Az oprendszer, OneUI kényelmes, könnyen kezelhető, a tárhelye is elég, bővítheted SD kártyával, ha kell, kompakt, tehát könnyen zsebre rakhatod akár és a gyermekbetegségeit (kamera alatti villogás, ami amúgy nálam sosem volt) is kinőtte. Két simmel is jól működik.
Én mondjuk most A50-et használok, az A40 tartaléktelefon lett. De az már neked talán nagy lenne és drágább is.
Szóval én azt mondom, neked meg fog felelni. Jönni fog rá Android 10 is, ha minden igaz.

(#2781) Matska válasza DJGABI (#2778) üzenetére


Matska
senior tag

Ilyen téren igénytelen vagyok, de esküszöm nem érzem magam hátrányban az öreg vasakkal arra, amire használom :N
A régi eladásán sem kell sokat vakaróznom, mert megy a fiókba a többi halott telefon mellé, most veszem majd életem 5. telefonját, átlag 4 évig bírták, bár a nyomógombos Nokia még működik :DDD

rothfb: köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#2782) Ferenc. válasza adabra (#2767) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi, jó felvetés, de nem használt, telekomos a sim egyébként. Ha ezt a 30-as simet egy S7-be rakom bele amiben még sosem volt 30-as sim, érdekes módon megy a blokada mobilneten is, tehát jól szűri a reklámokat, s persze wifin is. Az S7-ről kinéztem ezeket az APN beállításokat hogy miket használ az amikor ez a 30-as sim benne van.

Majd visszaraktam az A40-be ezt a 30-as simet, meg néztem ott milyen APN beállítások vannak, de ugyan az volt mint az S7-nél, s érdekes, nem működött a Blokada reklám blokkolása.. Mint amiről panaszkodtam eddig. (egy két plusz dolog volt az apn-nél, de ha azokat is átírtam, tehát tényleg ugyan olyanra állítottam mint az S7-en, de ekkor sem szűrt a Blokada). Szóval nem értem.
Ugyan olyan apn mobilnet beállítás mellett a Blokada működik mobilneten S7 telefonon, de az A40 telón nem. Wifin mind a két telefonon jól működik.

Akinek van A40 telefonja, s használja a Blokada reklám blokkolót s esetleg 30-as, annak megy mobilneten rendesen? Köszönöm.

(#2783) csakb válasza Ferenc. (#2782) üzenetére


csakb
őstag

Telekomos vagyok, tegnap felraktam ezt az appot, és nekem tök jól működik mobilneten.

(#2784) Ferenc. válasza csakb (#2783) üzenetére


Ferenc.
tag

Köszi, akkor egyszerűen nem értem, ez az egyik legjobb program ,s hogy pont ezen a telefonon nem működik. Megpróbálom gyári beállítások visszaállításával a telefont, hátha megoldja, legújabb frissítések is rajta vannak.

Még egy kis felvetésem van, hogy nektek aki használ ilyen A40 telefont, nem szokott olyat csinálni ,hogy rákattintotok valamire és eltelik vagy 2-3 másodperc is mire végrehajtja?(Legfőképp képernyő ébresztés után, de van hogy a dupla koppot se veszi be elsőre). Tehát felébresztés után pl Beállítások-ra kopp, s eltelik 2-3 másodperc is mire megnyitja, aztán persze már azonnal nyitogat minden mást, meg maga a beállításokat is pl ha újra megnyitom azt, de van hogy elsőre ilyen lassú, de csak elsőre aztán gyors valóban ez a telefon.
Az előző A3 nem csinált ilyet, az egyenletesen volt lassabb ettől, nem az hogy elsőre kicsit lassabb aztán pörög.

(#2785) csaba1203


csaba1203
addikt

Használja valaki ezt az alkalmazást és ha igen mennyire elégedett vele?
- [link]

(#2786) DJGABI válasza csaba1203 (#2785) üzenetére


DJGABI
addikt

igen. teljesen jó

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2787) csaba1203 válasza DJGABI (#2786) üzenetére


csaba1203
addikt

Felraktam de nagyon nem akar működni.
Kell valamit a beállításokban átállítani?

(#2788) DJGABI válasza csaba1203 (#2787) üzenetére


DJGABI
addikt

más lockscreen buherálós app nincs telepítve mellette? nekem egyedül akkor tört el.
passz, nem emlékszem h bármit is állítgatni kellett volna.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2789) csaba1203 válasza DJGABI (#2788) üzenetére


csaba1203
addikt

Nincsen minden alap gyári.
Bármit küldök semmi nem jelenik meg a zárolt képernyőn.... :F

(#2790) istibond


istibond
tag

Sziasztok! Lenne egy samsung a40 amit nem reg vettunk a telekomtol, kihangositva beszed kozben folyamatosan sipol visszhangzik , utanhuzas van a hangokban eleg eroteljesen..
Lehet valami hibasat fogtunk ki, nalatok mi a helyzet?
kozbe rajottem hogy ha mobilt hivok akkor nem csinalja, csak vezetekes mobilszamnal csinalja nem ertem miert...
koszi

[ Szerkesztve ]

(#2791) henrihenri


henrihenri
csendes tag

Sziasztok!
AOD azóta sincs rá? A tesztet olvastam.

(#2792) DJGABI válasza henrihenri (#2791) üzenetére


DJGABI
addikt

Nem jött egyik frissítéssel sem eddig :(

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2793) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

TMH-ra van update.

(#2794) Bibby válasza csaba1203 (#2789) üzenetére


Bibby
addikt

A pocket mód be van kapcsolva?
Nálam hiába állítom be, mindenképpen felvillan.

Ελευθερια η θανατος

(#2795) csaba1203 válasza Bibby (#2794) üzenetére


csaba1203
addikt

Már nem aktuális nálam,ami nem megy alapból az lecsó....

(#2796) Z0zo


Z0zo
csendes tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek arról infója, hogy a független készülékek kapnak még valaha biztonsági frissítéseket? Nekem még mindig a júliusit írja, hogy az a legfrisebb, és mindjárt év vége van...
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2797) A Zéé válasza Z0zo (#2796) üzenetére


A Zéé
addikt

keress rá a frissítésre, mert nekem október 1-et ír.

Just a simple Lineman...

(#2798) rothfb válasza Z0zo (#2796) üzenetére


rothfb
veterán

Október 1-ei a legutolsó...

(#2799) gadecstam


gadecstam
csendes tag

A topikot nagyjából végigolvasva a 2016-os használt Samsung S7-es kb. 45ezerért jobban megéri. Nincs akkor kijelzője, de minden másban köröket ver az A40-re.

(#2800) rothfb válasza gadecstam (#2799) üzenetére


rothfb
veterán

Az android 9 és a OneUI kezelőfelület miatt az S7-nek nálam esélye sem lenne. A használhatósága az A40-nek köröket ver az S7-re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.