Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) nyitom válasza csaba1203 (#2850) üzenetére


nyitom
aktív tag

A SAMSUNG hivatalos mai közleménye!

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#2852) Zolka75


Zolka75
tag

Szevasztok , használ valaki xiaomi amazfit gts okosórát ezzel a telefonnal?

Zolka, Galaxy A5

(#2853) rothfb válasza Zolka75 (#2852) üzenetére


rothfb
veterán

Én Bip-et használok. Nem ezzel, hanem A50-el, de A40-el is használtam...
Mi a gond?

[ Szerkesztve ]

(#2854) plo77 válasza Zolka75 (#2852) üzenetére


plo77
tag

Én bipet használok meg stratost...

(#2855) Joezyka válasza plo77 (#2854) üzenetére


Joezyka
senior tag

üdv!

Valaki dobjon egy link-et pls a NOLED app-ra, mert én csak egy időjárásost találok ilyen névvel, arról meg nem sok jót olvastam ( legalábbis a play stroe-ban). Tudom használni a google-t, csak nem akarok bárhonnan bármit leszedni, így inkább valami bevált oldalt kérnék.

Értesítés képernyő villanásal, meg nem működik, legalábbis nem csinál nekem semmit (Vakus villanás működik, csak a képernyő villanás nem)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Ha szép nem vagy, hülye ne legyél!

(#2856) Bibby válasza Joezyka (#2855) üzenetére


Bibby
addikt

A képernyő villanás is működik, annyit tud hogy ha épp be van kapcsolva a kijelző, akkor értesítés esetén veszettül elkezd villogni, hogy kisüljön a retinád.
A világ leghaszontalanabb funkciója ever.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#2857) eclipse19 válasza DS39 (#2758) üzenetére


eclipse19
senior tag

Van azóta megoldás vagy legalább magyarázat arra, hogy repülő módban miért nem látja a saját wifit csak a szomszédokat?
Nálam is ez van és nem értem.
Még egyik mobilom sem csinálta ezt.
Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#2858) nyikszi válasza eclipse19 (#2857) üzenetére


nyikszi
őstag

Nekem látja a sajátot.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2859) eclipse19 válasza nyikszi (#2858) üzenetére


eclipse19
senior tag

És milyen a saját 2.4 vagy 5 GHz-es?

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#2860) rothfb válasza eclipse19 (#2859) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem mindkettőt látja repülő módban és annélkül is.

(#2861) eclipse19 válasza rothfb (#2860) üzenetére


eclipse19
senior tag

Hát ez érdekes.
Most, hogy nézem nálam sem ezen múlik a dolog, mert, amiket "lát" rep. módban azoknak is egy része 2.4 GHz-es, de speciel a sajátot azt nem látja.
Mihelyst kikapcsolom a rep. módot rögtön meglátja és kapcsolódik is hozzá. De csak akkor.

Ötlet, valaki?

Köszönöm. :R

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#2862) DS39 válasza eclipse19 (#2857) üzenetére


DS39
nagyúr

nincs egyik sem. rejtélyes.
amúgy 2,4 GHz-es a WiFi-m.

(#2863) ovoid válasza rothfb (#2860) üzenetére


ovoid
tag

Csatlakozom. Nekem is látja mindkettőt, a repülő módban is!

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#2864) eclipse19 válasza eclipse19 (#2861) üzenetére


eclipse19
senior tag

Lehet, hogy megfejtettem.
Játszottam egy kicsit a router beállításaival.

Eredetileg 13-as csatornára volt állítva, ott nem látszik repülő módban.
Elkezdtem állítgatni:
12: nem látszik,
11: itt megjelent, csatlakozott, minden OK.
10: látszik. csatlakozik, OK
8: látszik. csatlakozik, OK
4: látszik. csatlakozik, OK

Tovább nem próbálgattam.
Úgy tűnik 11 feletti csatorna esetén jön elő a hiba (vagy lehet, hogy fícsör, ki tudja :F )
Ez az első mobilom, ami ilyet "tud".
Bámulatos hol tart már a tudomány! :C

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#2865) DS39 válasza eclipse19 (#2864) üzenetére


DS39
nagyúr

szép találat. nekem is a 13-ason van a wifi. :D

(#2866) rothfb válasza DS39 (#2865) üzenetére


rothfb
veterán

A 13-as nem egy általános, megszokott csatorna.

(#2867) eclipse19


eclipse19
senior tag

El lehet valahogy érni, hogy navigációs gombokra és hosszú érintésre legyen rezgés?
Beállítást nem találtam rá, pedig egyébként tud rezegni a mobil.
:F
Valaki nem tud valami trükköt, amivel be lehetne kapcsolni?
Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#2868) DJGABI válasza eclipse19 (#2867) üzenetére


DJGABI
addikt

külön progi kell: [link] második link

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2869) eclipse19 válasza DJGABI (#2868) üzenetére


eclipse19
senior tag

Köszönöm, működik, bár nagyon halvány a rezgés, az erőssége pedig nem állítható.
Rezgés erősség állításra esetleg valaki tud megoldást?
Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#2870) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok, Hill climb Racing 2-vel játszik itt valaki ezen a telón? Hogyan fut? lag mentes abszolút?

(#2871) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv!
Tudja valaki, hogy a beépített víruskereső vajon mikor ellenőriz?
Csal mikor futtatom vagy app telepítéskor is? Nem derül ki sehonnan.
Emlékszem mikor előszór futtattam engedélyezni kellett, de kikapcsolni vajon hogy lehet (pl., ha úgyis telepítek egy "rendeset")?

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#2872) zazira2


zazira2
tag

Nem okos tv hdmi kimenetére rá tudom kapcsolni a mobilt hogy működni fog? Hbo go, youtube stb

(#2873) DJGABI válasza zazira2 (#2872) üzenetére


DJGABI
addikt

Azt hogy tervezted? Attól, hogy type c szerintem nem fog menni. Mhl funkció kéne hozzá. [link] felső kat cuccok tudják csak

Chromecast-tal oldható meg pl, vezeték nélkül

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2874) N€T0X|N válasza tzsolesz (#2870) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Én igen. Teljesen jó, nem futottam még problémába.

Sent from my keyBoard

(#2875) rothfb válasza zazira2 (#2872) üzenetére


rothfb
veterán

Nem fog működni. Ez nem ilyen egyszerű. A tv nem fog tudni semmit sem kezdeni a telefonnal.

(#2877) gabe_ válasza tzsolesz (#2870) üzenetére


gabe_
őstag

Tökéletesen megy rajta a hill climb racing 2.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2878) fekete.puma


fekete.puma
csendes tag

Üdv. A teló kezeli GPS alapon a BeiDou, GLONASS, Galileo műholdakat.
Azt lehet valahol állítani, hogy melyikhez kapcsolódjon pl csak az egyik vagy mindegyik?

(#2879) szucstom válasza fekete.puma (#2878) üzenetére


szucstom
őstag

Ez a beépített gps vevőtől függ. Mivel EU-s készüléket vettél, ezért nagy a valószínűsége, hogy Galileo-t használ, de szükség esetén a GLONASS-tól is kap infót.
Állítani nem tudod semmiképp.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#2880) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Köszönöm a válaszokat. :R

(#2881) rothfb válasza fekete.puma (#2878) üzenetére


rothfb
veterán

Bármelyikhez kapcsolódhat, nem tudod állítani. Elvileg van egy app, amivel megtudod nézni, épp milyen műholdakhoz kapcsolódott. Majd megkeresem.

(#2882) degec


degec
senior tag

Tisztelet, és KKÜ-t !
Teló 3 hónapos, magyar UPC mobilos frissített nem mókolt, és a hátlapi fő kamerája nem fókuszál, a széles látószög oké, front kamera oké, appal sem javul meg, enyhe ütögetésre sem.. restart-ra sem. Valakinél volt ilyen ez ismert bug vagy future ? :D Mit tehtek,, ksözönöm !!

(#2883) pjen válasza degec (#2882) üzenetére


pjen
félisten

Szervíz.

(#2884) degec válasza pjen (#2883) üzenetére


degec
senior tag

gyári reset esetleg ?

(#2885) rothfb válasza degec (#2884) üzenetére


rothfb
veterán

Megpróbálhatod, ha még nem tetted, csinálj egy hardreset-et.

(#2886) rothfb válasza fekete.puma (#2878) üzenetére


rothfb
veterán

A GPS Data vagy a Satellite Check nevű appok pl mutatják milyen műholdakhoz kapcsolódsz éppen. De változtatni azon, hogy milyenhez kapcsolódjon a telefon, nem lehet.

(#2887) fekete.puma


fekete.puma
csendes tag

Köszi az infókat.

(#2888) V@ns


V@ns
aktív tag

Kellemes ünnepeket mindenkinek, innen az A70 topicból kopognék át.
Az van, hogy nekem 10/10 a telefon, nincsenek nagy elvárások kamera terén, bika az akku és teljesen elégedett vagyok. Azonban észrevettem magamon, hogy ha másnál kisebb telefon van elgyengülök és néha szenvedek egy kézzel fogni az A70-et. Nos így vagyok itt, lehet lecserélném egy A40-re. Van akinek esetleg mindkettővel van tapasztalata és elrettentene az A40-től, vagy az akkuidőn kívül igazából nem éreznék különbséget? AOD nekem nem oszt nem szoroz, GCam néha előkerül az A70-en de nem fogok este tejútrendszert fotózni hosszú záridővel egyikkel sem. :D
Játék nincs, social, e-mail és Spotify orrvérzésig.

(#2889) rothfb válasza V@ns (#2888) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem ugyan nincs A70-em, de van A50-em (az majdnem ugyanaz). Illetve van A40-em is. Az 50-est használom, az A40 tartalék.
Szerintem nyugodtan veheted az A40-et. Elégedett leszel vele. Az akku sem olyan vészes. Annyi, hogy amíg az 50-re havonta jön frissítés, a 40-re még az október 1-ei biztonsági javítás van. 3 havonta jön frissítés. A kamera is használható. Van Volte, Vowifi, működnek is. 40-re is lesz Android 10. Amire használnád, arra jó lesz.

(#2890) aszti75 válasza V@ns (#2888) üzenetére


aszti75
senior tag

Kellemes ünnepeket neked is!
Nekem A70 van.Volt A40 is és páromnak jelenleg is az van.
Szerintem nem elrettentő az A40 .Én három dolgot tudnék az A70 mellett,az A40 hátrányának nevezni.Ebből egyet Te is említettel és az az akku idő.A másik két dolog a combosabb hw és a jobb kép készítési lehetőség.
Ha viszont a mérettel van gondod és jobban kézre áll az A40,szerintem nyugodtan cseréld le,ha valóban nem fontosak az A70 mellett szóló saját érveim.
Nagyon jó "kompakt" készülék az A40. :K

(#2891) V@ns


V@ns
aktív tag

Köszi a válaszokat!
Elolvastam a teszteket róluk és hát tényleg, adatkapcsolat is szerintem teljesen combos az A40-nél. VoWiFi, VoLTE, BL5, NFC, mindenféle GPS....
Igaz ez a bluetooth kapcsolat szakadás? BT fülesen hallgatok zenét és az nagyon felidegesítene...
Amúgy a RAW/DNG semmilyen formában nem elérhető A40-en?
Szoftver terén gondolom a kötelező két évet hozza az A40 is, utána gari lejártával megy rá egy Lineage OS vagy valami...
A hardver combosabb és ha csak a papírformát nézem talán sokkal nem marad el az Exynos. A70 2.0 gigahertz A40 meg 1.8 vagy ilyesmik, de abban bízom, hogy a valós felhasználás közben nem érződne ez a különbség.
A40-nél hogy kell számolni az akkuval? Majd másfélszer nagyobb az A70 akkuja, de ugye nem napi 2x kell tölteni? :D

(#2892) rothfb válasza V@ns (#2891) üzenetére


rothfb
veterán

Én semmilyen szakadást nem tapasztaltam egy Huawei bt fülessel, pedig volt, hogy 8 órán keresztül, ment folyamatosan a zene.
A RAW/DNG-t nem tudom mi, illetve gondolom képformátum, szerintem nem tud ilyenbe menteni.
A hardver tesztek alapján azért jócskán elmarad mind az A70, mind az A50-től. Itt nem a ghz-k számítanak. De valós felhasználás közben nem fogsz semmi különösebbet tapasztalni, a samu jól összehozta a szoftvert a hardverrel.
Neem, nem kell naponta kétszer tölteni. Persze felhasználás függő a dolog, le lehet meríteni pár óra alatt. Elég ha pl mobilneten 4-5 órát filmet nézel max fényerővel. Vagy játszol hardverigényes játékkal. Nekem nap végére 55-60% körülire merült. Telefonálás, bluetooth folyamatosan bekapcsolva okosóra miatt, gps folyamatosan ment, mobilnet az egyik kártyán folyamatosan ment, két kártya 4g-n egyfolytában. Szinkronizálás is folyamatos volt. Így lett a nap végére annyi, amit fent írtam.

(#2893) fekete.puma


fekete.puma
csendes tag

A saját ébresztő órát belehet állítani , hogy látható legyen a lezárt kijelzőn?

[ Szerkesztve ]

(#2894) cstom válasza V@ns (#2891) üzenetére


cstom
aktív tag

JBL FLip 4, Mpow Cheetah, soha semmi szakadás. Tökéletesen teszi a dolgát. Sőt a Dolby Atmos még tud egy kis kakaót is adni a hangra.

(#2895) V@ns


V@ns
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszokat, lehet belevágok a dologba. Ahogy elnézem ilyen 65k körül mozog átlagosan a nem sufni GSM helyeken, van bevált hely ahol érdemes megnézni hátha olcsóbb vagy kb mindegy?

(#2896) fekete.puma válasza V@ns (#2895) üzenetére


fekete.puma
csendes tag

Vágjál bele akkor míg akciós! [link]

(#2897) Floydman válasza fekete.puma (#2896) üzenetére


Floydman
tag

Profi kis telo szerintem. Stabil mint az atom.

(#2898) fekete.puma


fekete.puma
csendes tag

Az ébresztő óra megoldódott kikerült valahogy a lezárt kijelzőre. ;]

Floydman
Felhasználó igényektől függ.
Van akinek combosabb akku és proci kell...
Nekem az AMOLED kijelző, kompakt méret volt a fő irányvonal. A fentebb linkelt üzletben 60K is jó vétel ár/gari szempontból.
Mondjuk az akku idő több dologtól is függ. pl: Mennyit van hálózaton a teló és van e rendes térerő. Agresszív vagy nem a ram kezelés. Egy stock Android ROM felrakása is sokat dobna az üzemidőn.

(#2899) N€T0X|N válasza V@ns (#2891) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Amúgy a RAW/DNG semmilyen formában nem elérhető A40-en?

Sajnos nem támogatja, ezért nem, külsős fényképező appal sem. Pedig szerintem egész tűrhető képekre volna képes az optika, ha nem volna szoftveresen rommábutítva (és még ahhoz képest is egészen használható).

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#2900) rothfb válasza Floydman (#2897) üzenetére


rothfb
veterán

Elvileg van frissítés A40 XEH romra. A biztonsági javítás szintje december 1.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.