Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) glacious válasza rothfb (#2545) üzenetére


glacious
addikt

Összecsippented a képernyőt és ott a beállításokban.

(#2552) Vandie válasza Viktor0610 (#2549) üzenetére


Vandie
tag

most lehet butának fogok tűnni,de mi az a hard reset? :R

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#2553) DJGABI válasza Vandie (#2552) üzenetére


DJGABI
addikt

gyári visszaállítás. működő rendszernél így a legegyszerűbb: [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2554) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata arról, hogy Google Chromecast-el jól működik az adatátvitel?

(#2555) szucstom


szucstom
őstag

Azt nemtom, de a sima smart view simán tükrözi bármilyen tévére a képet.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#2556) Dhampir válasza szucstom (#2555) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi, az megnyugtató, de a régi (nem-okos, vagyis nem "smart") tévékhez csak például Google Chromecast vagy kábeles USB Type C-ről HDMI-re történő adatátvitel lehetséges.
Utóbbi kiesik, mert csak USB 3.1-en működik és csak az S és Note szériás készülékek támogatják ezt a funkciót, az S8, S9 és S10, valamint a Note 8, Note 9 és Note 10 modellek.

Tehát ilyen esetben megoldásként a Chromecast jöhet számításba, vagy egy modern TV-készülék, vagy egy okosabb, a megfelelő adaptert támogató telefon. Talán a Chromecast lehet a legolcsóbb megoldás ebben az esetben.

(#2557) szucstom


szucstom
őstag

Hm... ez elég érdekes. Ma reggel kapott az A20e egy újabb update-et. Ugyanúgy októberi security patch, csak épp laza 660 mega. Nálatok mi a helyzet?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#2558) enddav válasza szucstom (#2557) üzenetére


enddav
aktív tag

Mi A40-et használunk. :DDD

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2559) DJGABI válasza szucstom (#2557) üzenetére


DJGABI
addikt

mire számítasz? főverzió még egy ideig nem jön szerintem [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2560) szucstom válasza enddav (#2558) üzenetére


szucstom
őstag

Tudom, de az én mobilom topikja meg van halva :D

DJGABI, arra akartam kilyukadni, hogy egyszer már kaptam októberi frissítést, de most megint lehúzott egyet, aminek ugyanúgy októberi az azonosítója.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#2561) kalanchoe válasza szucstom (#2560) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Leírásban írnak valami speckót, hogy miket tartalmaz a frissítés?

(#2562) szucstom válasza kalanchoe (#2561) üzenetére


szucstom
őstag

A 10.09-én kiadott update biztonsági, a 10.25-én kiadott update pedig átfogó stabilitási és funkcionális fejlesztések. Elég sok baja lehetett, ha 660 megás a pakk. Semmi konkrétum.

szerk.: nálatok jelentkezett olyan jelenség, az október eleji frissítés után, hogy töltéskor nem a gyorstöltés aktiválódott, hanem a normál? (csak a töltő ki/be opció vagy telefon restart után érzékelte rendesen nálam)

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#2563) szenesember válasza szucstom (#2562) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nálam nem jelentkezett ilyen töltési hiba.

(#2564) ovoid válasza szucstom (#2562) üzenetére


ovoid
tag

Nálam sincs töltési hiba.
5V-al kezd, 2,2-2,5 A-el
Pár pillanat múlva átvált a töltő (gyári) 7,5V-ra és a töltés végéig fokozatosan csökkentgeti a töltőáramot.

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#2565) pjen


pjen
félisten

Üdv.Mostanában ha hìvnak és netezek a telón,kirakja a hívást,ott a zöld kagyló a felvételhez,de hiába húzom el.nem tudom felvenni és a hangerő g
ombal se.Valami ötlet.

(#2566) Viktor0610 válasza pjen (#2565) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

És mi a kérdés? ;]

Ha aktív a kijelző, akkor csak rá kell nyomni zöld gombra.

Samsung Galaxy A54

(#2567) pjen válasza Viktor0610 (#2566) üzenetére


pjen
félisten

De nemveszi fel,hiába böködöm.

(#2568) Vandie


Vandie
tag

Odáig jutott a dolog, hogy hard reset se segített a hívás közbeni hangerő és minőség probémán, így ma leadtam Samsung szervízben és mondta a nő, hogy többen panaszkodtak a hangszóróra. Kaptam ma egy ugyanilyen másik, fekete telefont és dettóra ez a probléma vele: kritikán alul hangerő hívás közben, recseg, ropog a hang, alig hallom a másikat. Senkinek nincs rajtam kívül ilyen panasza? Azrt az durva, hogy a második vadiúj készülékkel is ugyanaz a gond. Most vigyem ezt is szervízbe?

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#2569) ovoid válasza Vandie (#2568) üzenetére


ovoid
tag

Természetesen vidd vissza!!!

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#2570) Viktor0610 válasza Vandie (#2568) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze.
Még egy SIM-kártya cserét megpróbálhatsz a szolgáltatódnál, hátha segít.

Samsung Galaxy A54

(#2571) DJGABI válasza Vandie (#2568) üzenetére


DJGABI
addikt

nem rosszabb mint bármelyik korábbi telómnak. szintén azt mondom csere.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2572) Thusor válasza Vandie (#2568) üzenetére


Thusor
őstag

Max beszedhangerore allitva neha nekem is recseg a hang kicsit. De ha lentebb halkitom ez megszunik. Viber vagy skype alatt is rossz a hang?

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#2573) csaba1203 válasza Vandie (#2568) üzenetére


csaba1203
addikt

:Y

(#2574) Vandie válasza Thusor (#2572) üzenetére


Vandie
tag

Mindenhogy próbáltuk igen, a SIM vadiúj. Ha lejebb veszem meg már nem hallom a másikat csak mintha suttogna.

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#2575) Vandie válasza Viktor0610 (#2570) üzenetére


Vandie
tag

Kicserélik simán? Akkor új számot is kapok?

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#2576) A Zéé válasza Vandie (#2574) üzenetére


A Zéé
addikt

egy hívótól jelentkezik csak ez a hiba, vagy többektől is?
Nekem a céges telón pár olyan szám van, akiknél rendszeresen gond van a hangerővel, és a minőséggel (talán mind Vodás szám, én Telenoros vagyok), míg a többivel semmi gond nincs.

Illetve noob kérdés, de van tok a telón, vagy nem? Nekem a gyári flip tokot is hátra kell fordítani, mert hiába van ott a lyuk, ahol kell mégis totál lefogja a hangot.

Just a simple Lineman...

(#2577) Viktor0610 válasza Vandie (#2575) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem, a számod marad. :)

Samsung Galaxy A54

(#2578) Vandie válasza A Zéé (#2576) üzenetére


Vandie
tag

Az összes hívótól, céges telefon, tok nélkül, pár napos. Mindenféle hívást fogadok, indítok.

Viktor0610: Köszönöm, akkor ez a következő lépés, kérünk új SIM-et.

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#2579) Thusor válasza Vandie (#2578) üzenetére


Thusor
őstag

Azert elotte kiprobalhatod ismeros, csaladtag masik SIM kartyajaval, hogy azzal jo e. Mert ha azzal se akkor a telefon a gond.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#2580) Har_melin


Har_melin
addikt

Van-e lehetőség arra, hogy a képernyő soha ne kapcsoljon le? bringás Navigálásra is használnám, ott rohadt idegesítő, ha max tíz percenként böködni kell, hogy jöjjön már vissza a kép. Most egy lassan elhalálozó Huawei P8 Lite van, annak a leváltására kellene. Nem tudom, hogy az AoD hiánya ezt menyiben befolyásolja.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2581) rothfb válasza Har_melin (#2580) üzenetére


rothfb
veterán

Ha folyamatosan ébren lévő képernyőt akarsz, kerüld el nagy ívben az oled kijelzős mobilokat. Csakis ips kijelzőst válassz. Az oled kijelző nem szereti a statikus dolgokat, be fog égni.
Egyébként meg nem tudok olyan mobilról, aminél be lehet állítani, hogy sose kapcsoljon ki a kijelző. Egyedül bizonyos alkalmazások esetében van lehetőség ilyesmire, olyanokban, amikben van "keep screen on" beállítási lehetőség. Ha már itt tartunk, a navigációs programok, pl a Térkép is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#2582) szenesember válasza Har_melin (#2580) üzenetére


szenesember
aktív tag

Van lehetőség rá, de csak, ha van power bank-od. Fejlesztői módban ugyanis van egy kapcsoló, amit bekapcsolva töltés közben nem kapcsol ki a kijelző. Viszont ahogy azt már rothfb fórumtárs is elmondta, ez nagy valódzínüséggel beégeti majd a kijelzőt.

(#2583) Har_melin válasza szenesember (#2582) üzenetére


Har_melin
addikt

Köszönöm, power bank persze van, az nem gond. Azt nem tudom, mennyire számít statikusnak, ha a térkép követi a haladást - persze, nem egy videójáték, de nem is ugyanazt az jelenítik meg a pixelek állandóan.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2584) Har_melin válasza rothfb (#2581) üzenetére


Har_melin
addikt

Természetesen nem állandóan akarom, hogy ne kapcsoljon ki, csak a navigálás közben. A google mapson ugyan nem találtam meg ezt az opciót, de amit használok (BikeGPX) abban szerencsére tényleg van ilyen, köszönöm a tippet.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#2585) szucstom válasza Har_melin (#2584) üzenetére


szucstom
őstag

Nem akarok beleszólni, de a gugli mepsz használata közben nem kéne elsötétülnie a kijelzőnek. Bár javítsatok ki, ha tévedek.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#2586) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Nálam az előző Honor 7A, és az LG Q6-ban is benne volt a beállításokban a képernyővédőnél az opció, hogy soha ne kapcsoljon ki...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#2587) pjen válasza szucstom (#2585) üzenetére


pjen
félisten

Nem is sötétedik ,sajnos.Nokiákban volt olyan funkció ha egy ideig nem változott semmi elsötétült.Aztán felébredt ha mondott valamit.Autópályán kímélte az aksit.

(#2588) kisqp


kisqp
tag

Sziasztok! Nektek is recseg kicsit a fülnél lévő hangszóró telefonálás közben?

(#2589) Thusor válasza kisqp (#2588) üzenetére


Thusor
őstag

Maximum hangeron igen, de egyebkent nem.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#2590) kisqp válasza Thusor (#2589) üzenetére


kisqp
tag

Szóval, ha nekem lejjebb is, az hardverhiba, valószínűleg...?

(#2591) Thusor válasza kisqp (#2590) üzenetére


Thusor
őstag

Nehany hozzaszolassal feljebb volt akinek ugyenezen hiba jelentkezett, meg az utan is hogy garanciaba javitottak. SIM kartya cseret javasoltak neki. Egyebkent ha skype vagy viber alatt is ugyanez a helyzet akkor ott tuti a keszulek rossz. Az mondjuk elegge nyugtalanito, hogy rovid idon belul ez a masodik hasonlo hiba. Ennyire gyari hibasak lennenek?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#2592) szenesember válasza kisqp (#2590) üzenetére


szenesember
aktív tag

Nekem nemrég volt hasonló problémám, viszont a hagszórórács volt eltömődve. Véleményem szerint nagyon rossz megoldás van alkalmazva ezen a telón, könnyen eltömődik, és nagyon apró a rés. Kitisztítás után teljesen rendben van (persze max hangerőn így is képes recsegni)

(#2593) aszti75


aszti75
senior tag

Sziasztok!
Rendeltem én is egy ilyen készüléket,elviekben holnap hozza a posta :)
A50 és A40 között kellett választanom.Remélem nem bánom meg,hogy A40 lett a kiválasztott.Tudom,jobb az A50,de egyenlőre nem sok bizodalmam van a kijelzőbe épített biometrikus azonosítóval.
Lehet rá üvegfóliát kapni,olyat,ami normálisan rajta is marad?Okos tokot támogatja?

:R

[ Szerkesztve ]

(#2594) rothfb válasza aszti75 (#2593) üzenetére


rothfb
veterán

Ha kompakt készüléket és tökéletes ujjlenyomat olvasót akartál, az A40 a te készüléked.
Ha kicsit gyorsabb, nagyobb, aod-s, készüléket szerettél volna, nagyobb akksival, akkor az A50 lett volna a jó választás. Nekem mindkettő megvan, ezért tudom, miről beszélek.

(#2595) aszti75 válasza rothfb (#2594) üzenetére


aszti75
senior tag

Ahogy írod is,a kompakt készülék a nekem való...
Igazából nem zavar az AOD hiánya.A5 2017-nél is kikapcsoltam.
Viszonylag sokat használom,de ettől még nem nevezném magamat hard user-nek.Sokszor egyszerűbb a telefont használni,mint a notit.
Lehet a lustaság beszél belőlem :F :DDD
Ebből a szempontból jobb lett volna az A50 nagyobb akksival....

(#2596) rothfb válasza aszti75 (#2595) üzenetére


rothfb
veterán

Valamit valamiért. Szerintem az A40 kiváló készülék. Nem tökéletes, de olyan telefon nincs.

(#2597) aszti75


aszti75
senior tag

Azoktól kérdezném,akik előfizetésre vették a készüléket...
Függő vagy független?
Párom is szeretne egyet,de az üfsz-on azt mondták neki,mivel 2 éves hűségre hozná ki,ezért nem független a készülék :F
Nem hinném,hogy ez így van.Mi értelme lenne akkor a dual sim-nek :F

[ Szerkesztve ]

(#2598) kalanchoe válasza aszti75 (#2597) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Szolgáltatótól függ, hogy független vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#2599) Viktor0610 válasza aszti75 (#2597) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem ártott volna szolgáltatót is írni. ;]
A Telekom függetlenként adja, az tuti, a Telenor valószínű, szintén, a Vodafone-ról nincs infóm.

Samsung Galaxy A54

(#2600) kalanchoe válasza Viktor0610 (#2599) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Vodafone talán függő, ott még a legtöbb telefont hálózati zárral adják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.