Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) csaba1203 válasza rothfb (#2900) üzenetére


csaba1203
addikt

Gyakorlatilag meg hiába nyomkodom a frissítés gombot..... :F

(#2902) rothfb válasza csaba1203 (#2901) üzenetére


rothfb
veterán

Igen, még én is hiába kerestem rá. Két A40 is van a családban, de még egyiken sincs frissítés. De mivel a sammobile oldalán megjelent, így szerintem idő kérdése a megjelenés.

(#2903) csaba1203 válasza rothfb (#2902) üzenetére


csaba1203
addikt

A Watch órámra is ugyanígy kiadták már a frissítést de még idáig nem dobta fel.
Nem baj eget verő újdonságok nincsenek benne szerintem.

(#2904) Floydman válasza csaba1203 (#2903) üzenetére


Floydman
tag

Ma megvolt a rendszerfrissítés. Leírás alapján a hívások minőségét javították.

(#2905) nyitom válasza Floydman (#2904) üzenetére


nyitom
aktív tag

Szintén most hajnalra megjött a frissítés! :R

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#2906) csaba1203 válasza Floydman (#2904) üzenetére


csaba1203
addikt

:R

(#2907) borix válasza Floydman (#2904) üzenetére


borix
őstag

Lesz ott még más is. 196MB Eszköz stabilitásának növelése és hibajavítások. Új és/vagy bővebb funkciók.Teljesítmény további növelése.

(#2908) rothfb válasza borix (#2907) üzenetére


rothfb
veterán

Az csak a szokásos marketing szöveg. Ezt automatikusan leírják minden frissítésnél.

(#2909) borix válasza rothfb (#2908) üzenetére


borix
őstag

Értem de akkor mi a 196MB? Hívások minőségét javították, mi lett volna ha mást is rá sem férne a telóra...?

[ Szerkesztve ]

(#2910) rothfb válasza borix (#2909) üzenetére


rothfb
veterán

Ráfér, mert ha egy egész romot is full frissítenek majd, úgy értem, hogy pl majd jön az android 10, az is 800-1600 Mb lesz kb max.
Általában, ahogy megfigyeltem, ha csak az aktuális biztonsági javítást frissítik az maga 130 Mb körül van. Ehhez jött még a hívásminőség és így már érthető a méret. Ez amúgy nem sok egyáltalán. Ne felejtsük, itt 3 havonta frissítenek, magyarul 3 havi biztonsági javítást sűrítenek egybe. Az A50-em esetében havonta jön a frissítés és ott is minden esetben 100 Mb felett van a fájlméret.

[ Szerkesztve ]

(#2911) borix válasza rothfb (#2910) üzenetére


borix
őstag

Tudom, hogy ráférne csak irónia volt. Gondolj bele (3 havi) biztonsági frissítés ami 3 havonta jön 130Mb 3 évig és utána lejárt a támogatás goodbye már nem fontos. Egy 5-6 éves telónál ilyen hozzáállással képtelenek lennének rendszert és biztonsági frissítést csinálni. Főzött rom esetén meg simán meg van oldva.

[ Szerkesztve ]

(#2912) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Sziasztok!

Most kapott a lányom A40 telefont.
Érdeklődnék hogy van valami lehetőség az értesítések (hívás,sms,e-mail) kijelzésére?
Köszönöm

(#2913) rothfb válasza TOLEDOO (#2912) üzenetére


rothfb
veterán

Be lehet állítani rezgéses jelzést. Ha pl felemeli a telefont, rezzen egyet. Van arra is lehetőség, hogy időnként rezegjen, amíg meg nem nézi az üzenetet vagy ki nem nyomja a hívást. Nekem ezek nem számítottak, mert okosórával használtam, amazfit bippel, így az mindent jelzett, plusz az üziket is meg tudtam nézni, emaileket, mindent.
Most A50-t használok, ott van AOD, de nincs bekapcsolva ott sem. A40 tartaléktelefon lett.

(#2914) pjen válasza TOLEDOO (#2912) üzenetére


pjen
félisten

Nem igazán.

(#2915) sinci01 válasza TOLEDOO (#2912) üzenetére


sinci01
aktív tag

Noled apk. AZ összefoglalóban esik róla szó. Én ezt használom, már több Samsung telefonomon, teljesen jó, és nem meríti az akkut.

(#2916) Floydman válasza sinci01 (#2915) üzenetére


Floydman
tag

Tényleg jó.

(#2917) nyikszi


nyikszi
őstag

Tegnap jött egy frissítés, ütemeztem éjszakára, úgyis alszok. Erre ma reggel, írjam be a PIN kódot, nem figyeltem és lezárt. De bakker, az első sim-nek, amit már 20 éve használok, hogy a piklibe változott meg a pin kódja? Mert tuti, hogy másodiknak és harmadiknak jót ütöttem be.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2918) DJGABI válasza nyikszi (#2917) üzenetére


DJGABI
addikt

milyen képernyőzárad van ujjlenyomat mellett? rajzolgatós vagy számos? nem lehet hogy a rendszer pin-t rontottad el?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2919) borix válasza nyikszi (#2917) üzenetére


borix
őstag

A sim kártya zárolását is használtad? A frissítés bekapcsolta és már lehet nem jól emlékszel rá?
Az külön be lehet állítani,hogy újraindításnál kérje, a telefon lezárása mellé.

[ Szerkesztve ]

(#2920) ovoid


ovoid
tag

NoLED!
Először is zabál!
Másodszor, nincs a mi oprendszerünkre való. Egyenlőre?
Már a telepítéskor is jelezte, innetől kezdve a megbízhatósága is kérdéses...
Van a családban egy S4 Mini, azon évek óta tökéletesen megy!

[ Szerkesztve ]

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#2921) nyikszi válasza DJGABI (#2918) üzenetére


nyikszi
őstag

Ujjlenyomat és rajzolgatos. Nincs más, rendszernek nem állítottam be mást. A pin kód meg 1999. február 01 óta ugyanaz:) Érthetetlen számomra. Szerencsére telekomnal online meg lehet nezni a puk kódot. Mondjuk a digis sim kartyanak is ugyanaz a pin kodja, az meg miért volt jó?

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2922) sinci01 válasza ovoid (#2920) üzenetére


sinci01
aktív tag

"Először is zabál!"

Nálad lehet, de ha jól bekonfigurálod, akkor nem. A gyári beállításokat jól át kell rágni, majd átszabni és akkor nem fog zabálni. Évek óta használom másik telefonon, és több hónapja az A40-en, semmi jelét nem mutatja a telefon, hogy zabálná a Noled. De Te tudod, én csak ajánlani tudom.
BÚÉK!

(#2923) ovoid válasza sinci01 (#2922) üzenetére


ovoid
tag

BUÉK!

Csak egy kérdés, te hogy méred?

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#2924) sinci01 válasza ovoid (#2923) üzenetére


sinci01
aktív tag

Az akkuhasználatban megnézem az értéket amit a rendszer számol. Még sosem érte el az 1%-ot, folyamatosan egész alatt van.

(#2925) ovoid válasza sinci01 (#2924) üzenetére


ovoid
tag

Én a 3C battery Monitorral.
Ott mA-ben látni, azonnal...
Ennél korrektebbet nem tudok .
Készenlétben, tényleg nem sok, de ha elkezdi kijelezni, akkor jól odaver az akksinak, és ha későn jársz arra, addig szépen zabálni fog... Ennek mértékét a beállításánál lehet finomítani persze, de nekem ezen a telón nem jött be úgy, ahogy szeretném..

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#2926) Biga123


Biga123
addikt

Apropo Noled, nekem pl csak egyszer hajlandó rezegni vagy csipogni. Aztán már csak villog.. :(((

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2927) fekete.puma válasza ovoid (#2925) üzenetére


fekete.puma
csendes tag

Hangalapú értesítést nem lehet használni aod helyett pl 15p beállítva?

(#2928) Biga123 válasza Biga123 (#2926) üzenetére


Biga123
addikt

Asszem nálam is megy a kukába a Noled , viszont sukerült bekapcsolnia a navigációs sáv rezgését. És az istennek sem találom hol lehet kikapcsolni.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2929) nyikszi válasza sinci01 (#2922) üzenetére


nyikszi
őstag

Egy beállítást tudnál írni?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#2930) sinci01 válasza ovoid (#2925) üzenetére


sinci01
aktív tag

Azt is be lehet állítani mennyi ideig jelezzen a képernyőn, valamint hangemlékeztetőt is lehet tenni mellé. Nekem 3 percenként csippan, és 30 perc után leveszi a kijelzést a képernyőről, így már nem is fogyaszt annyit. Egyébként is minden másnap töltöm, szóval ha pár százalékot is ha fogyaszt, nem oszt, nem szoroz. :) Elvileg minden app fogyaszt valamennyit

(#2931) fekete.puma válasza sinci01 (#2930) üzenetére


fekete.puma
csendes tag

Nem lehet, hogy értesítés jelzése során teljes képernyőt használja fekete megjelenítéssel?
Nekem a kijelző alsó részén kb 1-1,5cm sáv értesítés során szürkés feketén látható maradt.
A programot nem fejlesztik tovább a legfrissebb verzió kb egy éves?

(#2932) Biga123 válasza sinci01 (#2930) üzenetére


Biga123
addikt

És pl azt a baromira zavaró dolgot be lehet benne állítani, h ha kaptál értesítést , és feloldod a telót ujjlenyomattal, akkor ne kelljen még babrálni vele h visszakapd a home screent ?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2933) PeAdam


PeAdam
tag

Nagyjából 1 hónapja használom a telefont, egy Xiaomi Redmi 4A PRO-t váltott. Az én igényeimet tökéletesen kielégíti, nem tudnék a telefonról ennyi idő után rosszat mondani. Először most is a Redmi vonalon nézelődtem, de egyszerűen annyira megfogott az Amoled kijelző és a kisebb méret és káva nélküliség, hogy azonna bele szerettem az A40-be. az AOD hiányát korábbi hozzászólókhoz hasonlóan én is pár kattintással orvosoltam a Play Áruházból letölthető AMOLED programmal. Ha okosan konfigurálja be az ember, semennyire nem eszi az akut. Én úgy állítottam be, hogy kizárólag értesítéseknél villanjon fel, aztán 2 perc után ki is kapcsol.

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#2934) ovoid válasza Biga123 (#2928) üzenetére


ovoid
tag

Nálam már a kukába van ( csak a Noled).
" viszont sukerült bekapcsolnia a navigációs sáv rezgését. És az istennek sem találom hol lehet kikapcsolni."
Nekem is sikerült, sőt a billentyű érintésekre is rezeg most már, de én sem találom, hogy hol lehetne kikapcsolni.
Valaki tudna segíteni nekünk?
Kössz!

[ Szerkesztve ]

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#2935) sinci01 válasza Biga123 (#2932) üzenetére


sinci01
aktív tag

Hát azt nem lehet, sajna :(

(#2931) fekete.puma
Nekem csak a beállított ikont jeleníti meg, nincsen szürke sáv.

(#2936) DJGABI válasza ovoid (#2934) üzenetére


DJGABI
addikt

billentyű rezgést a billentyű beállításokban kell.

alsó gombsort amennyire tudom a gyári rendszerben nem lehet, csak a külső progiban: [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2937) Biga123 válasza DJGABI (#2936) üzenetére


Biga123
addikt

A navigációs sáv rezgése azért furi, mert mielőtt feltettem a Noledet nem rezgett.
És én tuti nem tettem fel ezért 3rd party appot h be/ki kapcsoljam.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2938) Biga123 válasza ovoid (#2934) üzenetére


Biga123
addikt

[link] A linkelt app (DJGABI :R )felrak, rezgés kikapcsol, app leszed . :D
Nekem megoldotta a navigációs sáv rezgését.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#2939) ovoid válasza ovoid (#2934) üzenetére


ovoid
tag

Még a teló is sokallta a fogyasztását...

[ Szerkesztve ]

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#2940) ovoid válasza Biga123 (#2938) üzenetére


ovoid
tag

Köszi, DJGABInak is, ez bevált nekem is!

[ Szerkesztve ]

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#2941) lumija620


lumija620
tag

Üdv!
Valaki használta már a MirrorLink funkciót USB-n keresztül?Beszereztem egy 7colos auto radiot ami tudja a MirrorLinket, de az én telómmal nem működik. Próbáltuk egy iphonnal, az egyből csatlakozott minden mókolás nélkül, youtube vidiket szépen áttolta. Remélem csak nálam kell valamitva settingben okoskodni... Ha van valami tippetek azt megköszönöm!

(#2942) enddav válasza lumija620 (#2941) üzenetére


enddav
aktív tag

nekem működik a mirrorlink is, meg az android auto is.

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#2943) gedikart


gedikart
aktív tag

A hálózati sebesség (wifi illetve 4G) mennyire döcögős ezen a telefonon? Olvastam kritikát ezzel kapcsolatban. Köszi!

(#2944) Thusor válasza gedikart (#2943) üzenetére


Thusor
őstag

Wifi 5GHz-en nekem hozza a UPC 120/10 Mbit-et. 4G-n sok mindentől is függ, de átlagban 4G-n 40/30 Mbit, 4G+ ahol elérhető, ott 120/50 Mbit átlagban bírja. De mondom, ez sokban függ attól, hogy pontosan hol is használnád 4G-n.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#2945) pjen válasza gedikart (#2943) üzenetére


pjen
félisten

upc wifi 100/20 szinte mindíg megvan.

(#2946) borix


borix
őstag

Reklámok blokkolásra root nélkül: Privát DNS dns.adguard.com ezt beállítottam.
Eddig nem volt gond de a Telenor ,hogy aktiválta a VoLTE funkciót, azóta gond van a wi-fi kapcsolattal. Akadozik megszakad nem akar kapcsolódni, felkiáltó jel jelenik meg.
Mit javasoltok?

(#2947) manokaki


manokaki
őstag

Ujra itt ! 😊

(#2948) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok!
Hadd kérjem ki a véleményetek.
Novemberben vettem a feleségemnek egy A40-et (a J5 2016-ot leváltva), konkrétan azzal az céllal, hogy szebb képeket készíthessen.
Mutatnék egy képet és szeretném kikérni a véleményetek azzal kapcsolatban, hogy ez biztosan jó így? :D
[kép]
Gyakorlatilag az összes fényképe így néz ki. Bárkit lefényképezek, ilyen homogén színű lesz az arca. Olyan, mintha valami extra szépítő funkció be lenne kapcsolva, de nincs. Többször átnéztem, a szépítés KI állapotban van. Visszaállítottam a fényképezőt gyári beállításokra, ugyanilyen.

Mit tehetnék még szerintetek, hogy ez megváltozzon?

(#2949) DJGABI válasza rover45 (#2948) üzenetére


DJGABI
addikt

fényképező részének a nevében is benne van, hogy FÉNY-nyel működik :DDD

amúgy ja, az elején én is írtam ezt az olajfestmény effektet: [link]

szerk: oroszoknál írták, hogy snap camerában, megfelelő beállításokkal valamivel részletgazdagabb képeket lő. esetleg azt próbáld meg [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2950) rover45 válasza DJGABI (#2949) üzenetére


rover45
senior tag

Nagyon köszönöm, ki fogom próbálni.
Tegnap este akkor futotta el az agyamat a méreg, amikor az otthon talált legöregebb telefon (4-5 éves Huawei Y3 II) azonos körülmények között szebb képet készített.

Az általad írt mondat jár csak a fejemben: hogy nem tette ezt szóvá senki eddig? :o

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.