Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) ferensz válasza skoos (#647) üzenetére


ferensz
senior tag

A lokal halo vs netes stream kozott olyan tekintetben nincs kulonbseg, hogyha a kliens nem tudja nativ lejatszani az adott mediat vagy a plex ugy van beallitva, hogy egesse bele a feliratot a filmbe, akkor mindenkeppen transzkodolni fog. Lehet 10G-s lokal halod is, ha az ATV-d nem eszi meg magatol az anyagot, akkor ez lesz sajnos.

A megoldas vagy egy Kodi lehet vagy beuzemelhetsz egy RasPI-t lejatszonak, vagy amit a kollega is irt, valami nem annyira szornyu teljesitmenyu regebbi gep dedikaltan plex szervernek. Nalam egy T430 a mindenes itthoni szerver egy i5-os processzorral es valahol 2 darab 1080p transzkodolt stream kozeleben van vege. Lehet ha lokalisan lennenek a mediak tarolva akkor tudna egy kicsivel tobbet is, de az rclone mount is meg tud enni 10% processzort, a vegtelen tarhelyemrol az amazonnal viszont nem akarok lemondani :)

Szerk.:

A nagyon altalanos ajanlas a processzorra ez transzkodolas tekinteteben:

1080p/10Mbps: 2000 PassMark
720p/4Mbps: 1500 PassMark

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#652) skoos válasza ferensz (#651) üzenetére


skoos
őstag

Nagyon köszönöm a sok kimerìtő választ!

Keksz:
Sosem láttam ilyen részletes beállìtásokat, hol hìvod elő?

Amerikában menő, hogy mindenféle set-top boxot ruháznak fel ilyen tudással. Valami hasonlò megoldásban gondolkozom. Dedikált plex server, ultrasilent és nem kell 600W teljesìtmény sem. Ilyet tudtok javasolni?

(#653) ferensz válasza skoos (#652) üzenetére


ferensz
senior tag

Screenshot alapjan nekem ugy tunik, hogy PlexPy-t hasznal a kollega, ott vannak ilyen detailed statisztikak.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#654) Keksz válasza skoos (#652) üzenetére


Keksz
senior tag

ahogy fec555 is írta, ez PlexPy-ból van

más:
@fec555: ACD-n titkosítva tárolod a cuccokat?

[ Szerkesztve ]

(#655) ferensz válasza Keksz (#654) üzenetére


ferensz
senior tag

Yep, rclone beepitett titkositasat hasznalom, egy feralhostingos seed szerverrol rclone move commanddal vannak felmasolva a cuccok, aztan az itthoni szerveren meg rclone mounttal fel van csatolva meghajtonak.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#656) ferensz válasza skoos (#652) üzenetére


ferensz
senior tag

Nem tudom, hogy mennyire jöhet szóba olyan megoldás, ahol havi előfizetési díj van, de én éppen most alakítom át a media delivery megoldást a háztartásban, meg a rokonoknak, szóval azt le tudom írni, hogy én hogyan csinálom.

A médiaanyagok letöltésére most költözök át egy ultraseedbox jaguar gépre, jelenleg ~12 eur/hó az előfizetési díj, normál esetben 17 eur. Ezért cserébe jár 900GiB tárhely, 10Gbps shared hálózati csatlakozás letöltés és feltöltés irányba, korlátlan letöltés és 4TB/hó feltöltés amibe nem számít bele a Plex által generált feltöltés. Van plex support, cpanelből egy kattintással telepíthető, ehhez a géphez 5 transcoding CPU jár. Van rajta egy rTorrent ruTorrent frontenddel, illetve egy saját szoftver, ami végzi a letöltött médiák megfelelő helyre másolását. Miután átnevezve a helyükre kerültek a fájlok egy cronjob 5 percenként ellenőrzi, hogy került-e be új fájl a feltölteni valók közé. Ha igen, akkor rclone-al titkosítva fel vannak töltve egy Amazon Cloud Drive account alá, ami korlátlan tárhellyel rendelkezi. (évi 55 font)

Ugyan erre a gépre ez a távoli ACD fel van csatolva egy mappa alá, hogy úgy jelenjen meg, mintha helyben lennének a fájlok. Erre a felcsatolt mappastruktúrára vannak ráeresztve a Plex könyvtárak, innentől kezdve már úgy működik mint minden más konfigurációjú Plex.

Csináltam egy gyors tesztet, egy majdnem 30Mbps-os mkv-t minden probléma nélkül transzkódol, telefonon is tökéletesen nézhető, ha pedig a kliens támogatja a direct playt, akkor még csak nem is transzkódol.

Mivel a családban többen is nyaggatnak egy ideje, hogy hogyan tudnának filmet nézni egyszerűen, így a havidíjat szétdobva a rokonokra nevetséges összegből megvan a mindenhol elérhető korlátlan tárhelyű Plex setup.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#657) Keksz válasza ferensz (#656) üzenetére


Keksz
senior tag

Ez egy nagyon jó megoldás, régóta gondolkozom én is egy ilyenen. Jelenleg egy dedikált gép a plex media serverem, és flexgettel automatizáltam pár sorozat letöltését, csajomnak, tesómnak és egy havernak.
Az otthon sávszélesség pont elég arra hogy akár hárman is nézzünk egyszerre valamit remote, főleg 720p tartalom. Helyi hálón sincs gond ugye.

De egy ilyen remote PLEX/ACD megoláds is király lehet. Főleg az unlimited tárhely miatt (mondjuk a NAS-ban lévő 9TB-t sem laktam még be). A saját "cloud" media stream-ed, mint a netflix és társai... :-D

Hollandiából elég jó a sáv Mo-ra.
Nincs gondod streamelésnél, igaz?
És ahogy olvasom reddit-en a support akár másik routingot is hajlandó beállítani, hogy jó legyen az "élmény".

[ Szerkesztve ]

(#658) ferensz válasza Keksz (#657) üzenetére


ferensz
senior tag

Tökéletesen megy a streaming, illetve ACD->USB irány is rettenetesen gyors, sokkal gyorsabb, mint az ACD->Magyarország.

Nagyon fasza a support, egy óra alatt kaptam egy mono frameworköt ami kell a saját sonarr+couchpotato-t kiváltó megoldásomhoz.

Ami még az előnye az ACD-nek, hogy nem nekem kell fizetni az áramszámlát, megoldják helyettem a redundanciát, meg merevlemezeket sem nekem kell vásárolnom, meg mindent a lehető legjobb minőségben tudok beszerezni. 280 2D film, pár darab 3D film és ~3300 sorozatrész foglal 7.1TB-ot, szóval hamar ki lehet szaladni a 9 TB-ből is.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#659) apezka válasza skoos (#652) üzenetére


apezka
tag

Hasonlóban gondolkodtam én is, nekem az alap elképzelésem egy gigabyte brix i7-4770 volt. De mivel nőttek az igények (virtuális gépek is kellettek) így kevésnek bizonyult volna. Ezért én egy korábbi szervergépet "alakítottam át" hangtalanná. kicseréltem a tápot egy seasonic 460 fanless-re a procira (intel xeon x3450) tettem egy arctic freezer 13 -at és raktam még bele két ventit. A ventiket rákötöttem egy nzxt grid+-ra, így nem kell hallgatni a zúgást...
Nyilván van olcsóbb és kisebb fogyasztású megoldás is, de nekem másra is kellett a vas. Szerintem a plexet bőven kiszolgálja a fentebb említett brix-is és azt megkapod már 100-130 között használtan úgy hogy már csak telepíteni kell...
De ha meg lehet osztani a költségeket akkor nem rossz megoldás fec555 verziója...

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#660) interstate76 válasza ferensz (#658) üzenetére


interstate76
addikt

A helyfoglalás-témához: amióta Kodit használok, azóta nem töltök le sorozatokat, mert legalább 720p-ben elérhető az összes. A filmek pedig 1080p-ben. Szóval ha nem kell nagyon magas bitráta, akkor felesleges letölteni. A személyes solgok mellett csak szinkronos cuccokat tárolok a NAS-on, mert utóbbiak általában csak sd minőségben érhetők el a Kodiban.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#661) nemlehet


nemlehet
őstag

Kihasználva a karácsonyi szabadidőt összeraktam egy dedikált NAS gépet és átköltöztettem rá a PLEX-et is.

Eddig egy windows-os gépen futott a szerver, minden rendben is volt. Most viszont a NAS-on egyszerűen nem képes normálisan megtalálni a sorozatokat. A filmekkel, zenékkel nincs gond, de valamiért kiszúr magának egy sorozatot és minden berak az alá. Ez azért nagyon furcsa, mert a windows-os gépről futva ugyan ebben a struktúrában teljesen rendben volt, valamint a filmeket és a zenéket is felismeri jól (magyarokat is)

Pl Big Bang Theory-ból egyetlen rész van letöltve, erre besorol 60 random más sorozatrészt BBT-nek... Próbáltam újra hozzáadni a mappát, kiszedni a Local Media Asset-et az Agentek közül, átsruktúrálni a mappákat kicsit, de nem segített. Számomra kicsit érthetetlen, ha eddig gond nélkül felismerte a dolgokat akkor most miért van így? Ráadásul ahányszor újra hozzáadom a mappát annyiszor "választ" más sorozatot ami alá mindent berak.

Szerk.: Rájöttem mi volt a gond... A sorozatok mappán belül volt szinkronos és angol mappa külön, ami úgy tűnik a linuxos plex változatot megzavarta. Ha csak a főmappát adtam hozzá, akkor nem bírta felismerni a dolgokat, de külön-külön a két almappát hozzáadva minden működik.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#662) Keksz válasza nemlehet (#661) üzenetére


Keksz
senior tag

Van egy "fa-szerkezet" amit szerintem elvár sorozatoknál.
TV /
Sorozat /
Season xx /
sorozatneve - s01e01 - epcim.mkv

Ezzel még sosem volt bajom. Viszont olyanba belefutottam már hogy volt 4 epizód, azokat látta, az 5. részt az istenért nem.
Ilyenkor az egész sorozat könyvtárat elmozgatom, Plex-ben "Refresh", aztán vissza, és Refresh.

Ne kérdezd miért csinálja.

Ha egyébként az eredeti nyelv és a szinkron külön van, akkor csinálhatsz két "library" belőle
És akkor tuti jó lesz már a könyvtárszerkezeted
És lesz egy TV-eng és egy TV-hun library-d.

Windows alatt lehet csak azért ment, mert ott raktad össze
Itt meg egyszerre kapta meg, nem?

(#663) justice84 válasza Keksz (#662) üzenetére


justice84
tag

Ez a kettő be van kapcsolva nálad?
Szerver - Könyvtár
Update my library automatically
Run a partial scan when changes are detected

Nekem ha bármi változás van automatán frissít.(pl új rész kerül be)

(#664) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
van egy andoridos lejátszóm, a KODI-t szeretem de a sorozatokat a plex sztem jobban tudja felügyelni de nem indul a Plex...most ez fizetős lett? lemaradtam vmiről? köszi

(#665) #56573440 válasza péjé (#664) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az Android app már nagyon rég fizetős. Ha nem veszed meg, nézni valami nagyon korlátozott talán egy percet játszik.

(#666) péjé válasza #56573440 (#665) üzenetére


péjé
őstag

köszi...2 hete vettem a lejátszót, ment pár napig de frissítettem vmit és azóta nem megy...ennyire azért nem jó, akkor inkább a netflixre fizetnék elő...:-)

(#667) #56573440 válasza péjé (#666) üzenetére


#56573440
törölt tag

1000huf körül nekem megért... Tegyél rá kodit és plexkodiconnect.

(#668) sugarforce válasza péjé (#666) üzenetére


sugarforce
őstag

Hát azért nem egy kategória a kettő. Árban sem, illetve szolgáltatási körben sem. De persze te tudod, de ne hasonlítsuk már össze a kettőt. Egyébként 970 ft körül mozog (ráadásul egyszeri díj) az ára a play-en, ennyit bőven megér, pláne ha elégedett vagy vele.

(#669) péjé válasza sugarforce (#668) üzenetére


péjé
őstag

köszi mindkettőtöknek a választ...vmit még kérdezek, lehet én néztem el. a plex pass ami havidíjas, a sima plex app egyszeri díjas?

(#670) sugarforce válasza péjé (#669) üzenetére


sugarforce
őstag

Igen.

(#671) Axi-Maxi


Axi-Maxi
tag

Sziasztok

Felraktam a plex szerverét , full hd videókat szeretnék nézni 50mbps bitrátaval 1Gbps vezetékes hálózaton egy Lg lf652v tv-n
náha néha megakad pár másodpercre ,ezt kilehetne valahogy küszöbölni????
Üdv

Igyál vizet Axi fizet

(#672) péjé válasza Axi-Maxi (#671) üzenetére


péjé
őstag

Nézd meg h direkt lejátszásra/streamre van állítva vagy próbál átkódolni. Direkt lejátszásnál kevesebb erőforrás is elég bár 50mbps bitráta inkább való egy dedikált lejátszó-NAS kapcsolathoz, ehhez lehet kevés a Plex. Én csak a sorozataimhoz használom a Plexet, BD ISO fájlokat mással nézek.
[link]

(#673) Henrico


Henrico
tag

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen előnye van az előfizetésnek, amit itt Magyarországon is ki lehet használni (azzal a tudattal, hogy filmeket sajna angolul nem értem).

Plex for Android legális használata
Felhasználók létrehozása, jogok kiosztása

119Eur jelenleg a lifetime... Nagyon régen használom már és meg vagyok vele elégedve, de van amikor pl. jó lenne más felhasználóknak más jogot adni.

Feltételezem minden felhasználónál alapból a saját elhagyott képernyőjét fogja bedobni. Igaz?
Tehát pl. csak azt látja előzményekben amit Ő nézett?

Van itt olyan aki előfizetője a szolgáltatásnak? Lenne szíves engem felhomályosítani?
Milyen előnyökkel jár, amit itt is ki lehet használni?

Köszönöm!

Még egy kérdés.. Collection kezelés nekem nincs... Movies, TV shows, Music, Photos, Other Videos ennyi...
rossz helyen keresem?

[ Szerkesztve ]

(#674) plus44


plus44
veterán

Talakozott mar valaki ezzel a hibaval/problemaval?

Gepen nezve a felirat tokeletes (meg minden rossz feliratot talal magatol, de mindegy) am telon nezve kesik, eleg sokat es ott nem is tudok ezen allitani. Se kesleltetni se siettetni, se mas feliratot valasztani, csak amit o felajanl. Valakinek otlete?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#675) apezka válasza Henrico (#673) üzenetére


apezka
tag

Szia!

Nekem lájftájmos előfizum van. Eddig amit én használtam az a felhasználók beállítása azon belül is hogy a tartalmat korosztálynak megfelelően jelenítse meg. De ezenfelül vannak csatornák amiket még lehet nézni (pl. comedy central), de ezek a csatornák természetesen :( nem magyar nyelvűek. Ez kicsit olyan Netflix szolgáltatás szerű. Én egyenlőre ennyit mókoltam vele az elmúlt egy hónapban. És a fene a belüket, hogy karácsony előtt nem akcióztak... :O

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#676) Kommy


Kommy
veterán

Van egy Synology DS116-om rajta a Plex Media Szerver és van olyan film aminél kiírja, hogy This server is not powerful enough to convert video, ha optimalizáltatotm vele akkor mennek ezek a filmek is.
A kérdés nem lehetne valahogy automatizálni, hogy amikor hozzáadja, a listához akkor megcsinálná automatán az optimalizálást és akkor lehetne nézni egyből ahogy akarnám, nem akkor jönnék rá, hogy még optimalizálni kell.

(#677) ADam07


ADam07
csendes tag

Sziasztok,

abszolút kezdő Plex felhasználó vagyok. Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Raspberry 3-on van a Plex szerverem. LG tv-n vannak a kliensek. A tünet az, hogy ha a Plex klienst használom akkor majd 100 %-on pörög a CPU és egy idő után megáll hibával. Azonban ha az Xplay klienst használom, akkor minden megy tökéletesen, itt persze van direct play funkció, nem is tekeri a CPU-t fullra. Hogyan tudnék segíteni a problémán?

(#678) szpali válasza ADam07 (#677) üzenetére


szpali
addikt

Az LG tv kliense valamiért transzkódolva kéri le a tartalmat, ha pl. felirat be van kapcsolva. Utálom is emiatt, mert hiába van direct play-re állítva a serveren, pörög a proci, mintha muszáj lenne, ha csak 1 kiegészítő felirat is be van kapcsolva :(((

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#679) ADam07 válasza szpali (#678) üzenetére


ADam07
csendes tag

Hol tudom megnézni, hogy van-e felírat beállítva? Végigböngésztem a menüt, de nem találtam menüpontot ahol egyértelműen engedélyezni vagy tiltani lehetne.

A film mellett azt írja a feliratra, hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#680) szpali válasza ADam07 (#679) üzenetére


szpali
addikt

akkor nincs
lejátszás közben PAUSE a filmre, majd a tekerő gombok mellett balra a "SETTINGS" menüben nézd meg, hogy a minőség "blablabla (eredeti)" legyen és a Felirat pedig "Semmi"
Nekem ilyen beállítások mellett nem pörgeti a procit.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#681) ADam07 válasza szpali (#680) üzenetére


ADam07
csendes tag

Sajnos nekem így is pörgeti. Azért köszönöm a segítséget. :)

(#682) xb12x válasza Henrico (#673) üzenetére


xb12x
tag

Én használom rendszeresen a szinkronizálást is, amikor zenét, filmet viszek magammal telefonon és az automatikus képfeltöltést, ami csak pass-os.
A premium library nem annyira extra, azért nem éri meg.

A collection, mint szűrő létezik, de a Kodi féle formában nem csoportosít a filmek listájában.

Néha kiküldenek special offereket régi felhasználóknak, arra érdemes várni ha támogatni akarod a fejlesztőket vásárálssal.

(#683) mobbo válasza ADam07 (#681) üzenetére


mobbo
senior tag

az a tapasztalatom hogy az LG plex app elég bugos
emiatt tervezem is, hogy inkább veszek egy 40 euros fire sticket és azon fog futni a plex kliens,
a tv okos része egyébként is keservesen lassú
:(

(#684) sugarforce válasza ADam07 (#677) üzenetére


sugarforce
őstag

Milyen tv pontosan? Az lg jó pár modellje sajnos elég gyenge a natív média kezelésben.

(#685) Henrico válasza mobbo (#683) üzenetére


Henrico
tag

Kérlek, amennyiben ez valósággá válik, és találsz egy megbízható darabot, eldobnád a linket?
Én is keresnék valami olcsó, de jó megoldást Jóanyám tévéjéhez, meg hát az sem lenne baj, ha hülyeségvédett lenne.. :D

(#686) mobbo válasza Henrico (#685) üzenetére


mobbo
senior tag

amazon.de-ről rendelném, ausztriai címre (most látom hogy magyarországra nem szállítják ki, hát milyen baromság ez...)

esetleg ezt? [link]

(#687) Keksz válasza mobbo (#686) üzenetére


Keksz
senior tag

http://hardverapro.hu/apro/amazon_fire_tv_stick_elado

lehet megvan még neki

(#688) ADam07 válasza sugarforce (#684) üzenetére


ADam07
csendes tag

Szia,

49LH630V-ZJ a tv típusa.

(#689) Henrico válasza Keksz (#687) üzenetére


Henrico
tag

Egy kérdés... de ez csak wifin keresztül veszi a streamet... igaz?
Azért ez lehet, hogy nem szerencsés.

Tudtok esetleg valami olyan lejátszót ajánlani ami vezetékes LAN és elfogadható áron 10-20e kapható lenne?
Ebay vagy egyéb paypal-os helyről?

(#690) xb12x válasza Henrico (#689) üzenetére


xb12x
tag

Szerintem itt néz körül. Aztán erre mehet az official kliens vagy Kodi plexkodiconnecttel.

(#691) apezka válasza Henrico (#689) üzenetére


apezka
tag

Talán a Chromecast + lan adapter az olyan 25-30e alatt biztosan megáll és kis túlzással azt küldesz rá amit akarsz...

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#692) #56573440 válasza xb12x (#690) üzenetére


#56573440
törölt tag

A kodis megoldással egy bajom van összesen, csak egy szervert tud egyszerre kezelni :( Ha ez nem limitáció, akkor teljesen vállalható megoldás, bár továbbra is sokkal inkább rpi 2-3 szerintem, arra megy natív plex vagy kodi, és annál olcsóbban nem sok minden van értelmes kategóriában szerintem.

(#693) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Hali!

Rendszer újratelepítést követően (Win7-64bit), majd persze a Plexet is újratelepítve, nem akar futni a Media Server. Telepítést követően megy, de amit újra van indítva a masina, "api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll" errot dobál, rendszerinduláskor is. Szükséges keretrendszerek fent vannak, illetve egy külföldi oldalon ajánlott win update csomag is települt rá, de a továbbra is ugyan ez a gond. Korábban ugyan ezzel a rendszerrel hibátlanu működött. Ötletek?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#694) sugarforce válasza ADam07 (#688) üzenetére


sugarforce
őstag

Hát nem sok tapasztalatom van ezzel a modellel, annyit megpróbálnék, hogy pendrive-ra felmásolnám a problémás mkv-t, aztán a tv beépített lejátszójával rápróbálnék, hogy mit csinál.

(#695) ADam07 válasza sugarforce (#694) üzenetére


ADam07
csendes tag

Tökéletesen lejátssza.

(#696) sugarforce válasza ADam07 (#695) üzenetére


sugarforce
őstag

Esetleg kérdezz rá a plex fórumn az lg developer részlegnél, ott általában hamar válaszolnak a kérdésekre, de valami szoftverhiba lesz, vagy az lg fukarkodik az apijával, ezért nem viszi a plex a dfájlokat rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#697) mobbo


mobbo
senior tag

shield tv-n fut a plex szerverem, vannak hülyeségei, ezért elgondolkodtam egy önálló plex szerveren, mi a legjobb megoldás erre? nas-tól az ára meg a zaj miatt idegenkedek kicsit, mi van még? rPi?

(#698) #56573440 válasza mobbo (#697) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szia

Egészen pontosan milyen gondok vannak vele?

Az rpi-nél az a baj, hogy nem egy túlságosan számolásra kihegyezett platform, és akkor még nagyon finoman fogalmaztam. Vannak bizonyos esetek amikor működik rendesen, de ha transzkódolni kell valamit, akkor amennyire látom sok esetben vérzik el, nem meglepő módon. Rpi 3 körül lehet már érdemes nézegetni szerintem.

Én a hp proliant microservereket szeretem, egyáltalán nem hangos, mondjuk a hálóba ettől még nem tenném, nem egy vagyon -bár 60k kinek mi- és mellette egy xpenology-val hibátlanul üzemel a plex, mellette meg egy rendes nas, 4 vinyóval, amit be lehet fogni más nas feladatokra is.

Mik az elvárások ?

(#699) xb12x válasza haromegesz14 (#693) üzenetére


xb12x
tag

(#700) mobbo válasza #56573440 (#698) üzenetére


mobbo
senior tag

a legnagyobb probléma, hogy bizonyos tartalmakat egyszerűen nem lát a shield a vinyón,
az asztali gépen a plex felismeri az mkv-t, le is játssza, de ha átmásolom a shieldes vinyóra ott már "Nincs tartalom a kiválasztott mappában" jön vissza
és nem jövök rá mi a baja
kb a folderek 10%-át érinti a probléma
viszont nem random a dolog, hanem amit egyszer nem lát azt nem látja, nem arról van szó, hogy hol ezt hol azt nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.