Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) plus44 válasza sugarforce (#430) üzenetére


plus44
veterán

Be is van allitva, elso helyen van a listaban, be vagyok jelentkezve es ki is van valasztva nyelvnek az angol es amagyar (ebben a sorrendben) megis van egy adott evadon belul tobb olyan resz is, ahol subtitle none felirat fogad es tolthetem le manualisan amit utana betallozhatok neki.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#452) pixta78


pixta78
senior tag

Sziasztok! Pc-ről (i5 2500k 16gb ram) streamelem a filmeket (tp link 741, 150Mbit) routerrel wifi-n. Egy Okos tv-n nézem, és a 10 mbps feletti filmek akadoznak:-( . A Plexen belül lehet állítani transcodingot, vagy a routrem kevés vagy a tv-m rossz?
Köszi
Pitya

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#453) nauro válasza pixta78 (#452) üzenetére


nauro
aktív tag

Szerintem ha van lehetőséged nézd meg valami más eszközön ugyan úgy wifi-n, milyen a sebesség. Én android TV-vel küzdök ugyan így. Van egy tv ugyan arra a tv-re kötve, az arra írt app gond nélkül megy akármilyen bitrátán próbálkozok, míg az android TV-s plex app az folyamatosan megakad.

(#454) pixta78 válasza nauro (#453) üzenetére


pixta78
senior tag

Sajnos nincs más lehetőségem.

Viszont tegnap előtt megnéztem egy 15M-es filmet amit az elején pause-oltam pár percig, ezt szakadás nélkül tolta. Másnak is köze lehet ehhez?

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#455) justice84 válasza pixta78 (#452) üzenetére


justice84
tag

Szia.

A Plex szerver - Web - Lejátszó - Helyi minőség: mire van állítva? eredetivel nézd már meg.

(#456) pixta78 válasza justice84 (#455) üzenetére


pixta78
senior tag

Szia!
Alapból eredeti volt, váltottam 10 mbps-re majd 8-ra de ugyan az.... mondjuk filmnézés közben asszony böngészette a telóján (wifi)... ez is akaszthatja?

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#457) Keksz válasza justice84 (#435) üzenetére


Keksz
senior tag

Sokan használják már most is az ACD-t a PLEX serverük mellett, vagy csak "letöltött" tárhelynek, simán mapelve serverükhöz.

Reddit-en van csomó topik, lehet olvasni durvákat.
Vannak pl. az ún. DataHoarder-ek, az egyik gyerek írta hogy neki 230TB tartalom van ACD-n.
Szexoldalak webcam stream-je, amit felvesz.
Soha nem nézi meg, csak az adatot halmozza fel.

https://www.reddit.com/r/DataHoarder/comments/50oegd/experimenting_with_acd_encryption_rclone_acd_cli/
https://www.reddit.com/r/PleX/comments/4wbl0v/plex_amazon_cloud_drive_acd_cli_and_adding_content
https://www.reddit.com/r/DataHoarder/comments/3uj5v4/experienced_amazon_cloud_drive_users_tips_useful/

Titkosítva.

Míg ez a Plex Cloud majd nem az lesz, azaz az Amazon bármikor bekorlátozhat, ha illegális fájlokat pakolsz fel ÉS meg is osztod másokkal.

[ Szerkesztve ]

(#458) justice84 válasza pixta78 (#456) üzenetére


justice84
tag

(#456) pixta78
TL-WR741ND routerem van nekem is tesztcsomaggal teszteltem tabon Plex appal (RK3066 nem mai darab)
A szerver egy Dell Optiplex 755 C2D E6750 4GB Ram-mal.
10bit H.264 720p - Sword Art 1-2mp re megakad de ha előtölt akkor utána megy nem akad meg
10bit H.264 1080p - Suzumiya elindítás után kiírja hogy a szerver nem elég erős próbáld meg az "eredeti" minőséggel ,1-2mp-re meg kell állítani, akkor a lejátszó csíkban az előtöltés kb 5mm előtte marad a lejátszásnak és akkor végig lefut.
Torrent nem futott közbe ? Meg ha van lehetőség és a tv lan-os azzal is letesztelhetnéd.

(#457) Keksz
Jó extrém esetek mindig lesznek, láttam én is olyat hogy $4-5000 építenek plex szervert maguknak.
De nagyon nem néztem még utána a Amazon cloudnak azt láttam hogy bejelentés alapján szoktak törölni ha megosztod a tartalmat mással és az meg közkincsé kirakja a linket. De amíg ez a kicsi szerver engem kiszolgál biztos nem váltok.

[ Szerkesztve ]

(#459) pixta78 válasza justice84 (#458) üzenetére


pixta78
senior tag

Köszi a gyors tesztet!:-)
Nem torrentezek plexelés közben.
A LAN-t most nem tudom tesztelni, hétvégén reflektálok erről.

Amiről írtál a lejátszó beállítással kapcsolatban az voltaképpen a transzkódolás beállítása?

Egyébként 3 éves Philips tv-n (nem droidos) nézem a filmeket.

Ha pendrive-ról vagy külső vinyóról nézem a filmeket, ugyan ez a helyzet. Gondolom a tv nem tudja jol lejátszani az eredetit. Ez3rt gondoltam, hogy plexel transzkódilnám a nagy bitrátájúakat 10mbps-re..

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#460) justice84 válasza pixta78 (#459) üzenetére


justice84
tag

Én még csak androidos telon/tabon játszottam ezekkel a beállításokkal. De elméletileg ha a közvetítés minőségénél a Helyi minőséget eredetire hagyod és a tv képes lejátszani az adott tartalmat akkor nem kéne transzkódolni.( nem tudom a tv appjában belül nincs e valami állítási lehetőség erre direct play vagy hasonló)
LG TV-el (webOS 3.0) még csak 30 perces tapasztalatom van (ma lett véve tesóméknak de még abba se néztem meg van e lehetőség állítani valamit) az SD tartalmakat szépen játssza wifin keresztül nekem 30/3Mbit/s- net van azt hiszem nekik is. (3Mbit/s up meg kevés külső elérésnél)
De heccből kipróbáltuk :) BDAV_1080p@8Mbps 2016 is akad nála de nem is csodálkozom proci 99.9% van és transzkódol (hétvégén tudok én is ránézni akkor kerül a helyére a tv és a lan teszt is akkor lesz)

Web - Lejátszó - Közvetlen lejátszás ,Közvetlen adatfolyam bekapcsolása (de lehet ez alapból be van)
A Szerver - Kódolónál lenne még érdemes játszani a beállításokkal.Transcoder

Transzkódolással Plex Pass-osok tudnak játszani de az külső elérésél fontos.videó Bandwidth and Transcoding Limits

[ Szerkesztve ]

(#461) pixta78 válasza justice84 (#460) üzenetére


pixta78
senior tag

Köszi , letesztelem aztán válaszolok.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#462) pixta78 válasza justice84 (#455) üzenetére


pixta78
senior tag

Ez nem a transzkódolás beállítása? Amit a pc oszt a tvnek?

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#463) justice84 válasza pixta78 (#462) üzenetére


justice84
tag

Ja de az, az kimaradt :) , de az egyéb beállításokkal is kell játszani (Transcoder quality,Közvetlen lejátszás stb).A kliens programokba pl:Androidos appban és a Plex Home Theater programba még sok állítási lehetőség van. De a Tv-k nél még passzolom a kérdést PHILIPS topikba kéne kérdezősködni még hátha van valakinek tapasztalata vele.

(#464) pixta78 válasza justice84 (#463) üzenetére


pixta78
senior tag

Köszi!

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#465) nagyfejü válasza pixta78 (#452) üzenetére


nagyfejü
őstag

hali.
Probáld mug utp kábellel. Nekem ez oldott meg minden problémát.

(#466) pixta78 válasza justice84 (#463) üzenetére


pixta78
senior tag

Na úgy néz ki, sikerült. A transcode-nál a proci killer +super fast módot választva akadás nélkül ment az első fél óra. Aztán kikapcsoltam, mert késő volt, mire sok tesztelgetés után idáig jutottam.Folytatom a tesztet....

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#467) pixta78 válasza nagyfejü (#465) üzenetére


pixta78
senior tag

Hétvégén ledugózok 1 kábelt, aztán ezt is tesztelem. Kössz.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#468) pixta78 válasza pixta78 (#467) üzenetére


pixta78
senior tag

Megcsináltam de alap beállításokkal szaggatott néha. Tehát a Tv nembírja. Transzkódolásban turkálva találtam olyan beállítást, amellyel wifin is akadás mentesen mennek az FHD filmek.

Köszönöm nektek!😃

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#469) walter70


walter70
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van,hogy néhány napja a tv (lg plazma) nem tudja lejátszani a sorozataim többségét.A mappát látja,de amikor belépnék,ott nincs semmi.A plexet frissítettem,de nem változott,egyéb beállításokhoz nem nyúltam.Csak a sorozatoknál van ez,a full hd-t simán viszi.
Tudnátok segíteni?

(#470) sugarforce válasza walter70 (#469) üzenetére


sugarforce
őstag

Min fut a szerver? Jogosultságok rendben vannak?

(#471) walter70 válasza sugarforce (#470) üzenetére


walter70
tag

Win 10 van a gépemen,illetve egy Asustor nasra van telepítve a plex.Milyen jogosultságokra gondolsz?Elvileg nem változtattam semmin.

(#472) walter70 válasza walter70 (#471) üzenetére


walter70
tag

Még egy dolog:most próbáltam médialejátszón,az látja,csak a tv nem.Illetve tévék,mert kettő van,de eddig mindkettőn tudtuk nézni a sorozatokat,most egyiken sem.Lehet,hogy jött rájuk valami frissítés,amit nem vettem észre?

(#473) walter70 válasza walter70 (#472) üzenetére


walter70
tag

Regisztráltam az Lg oldalán,hogy le tudjam tölteni a tévére az lg appot,de a tévé egyszerűen nem fogadja el.Mármint,hogy a tévén nem tudok belépni,ami a feltétele a letöltésnek.
Van erre valami módszer,esetleg az Lg honlapján lehet valami gáz?

(#474) pixta78 válasza walter70 (#473) üzenetére


pixta78
senior tag

Nekem is ez a gondom....
Mindent megnézek csak a Trónok harcát nem látja a könyvtáron belül, már több verzióban is letöltöttem és semmi...

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#475) pixta78 válasza pixta78 (#474) üzenetére


pixta78
senior tag

Ha átnevezem az eredeti mkv-t akkor lejátssza csak eredeti nyelven....????

Bocs csak az előzetest nyomja így....

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#476) walter70 válasza pixta78 (#474) üzenetére


walter70
tag

Nekem elég sok minden van,amit nem lát.Kicsit tesztelgettem és elvileg teljesen azonos formátummal is csinálja,hogy az egyik mappa oké,a másik nem.

(#477) pixta78 válasza walter70 (#476) üzenetére


pixta78
senior tag

Nem értem mi baja a sorozatokkal, más 720p filmet simán letol. 1080p +3d-t is simán. Az eredeti elnevezésben van valami ami nem tetszik neki.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#478) walter70 válasza pixta78 (#477) üzenetére


walter70
tag

Megpróbálom átírni,eddig nem szoktam belenyúlni a címekbe.Illetve a fő gond az,hogy olyan filmekkel csinálja,amit néhány hete lejátszott.Azért gondolom,hogy jöhetett valami frissítés,amitől meghülyült.

(#479) sugarforce válasza walter70 (#471) üzenetére


sugarforce
őstag

Pár éve linux alapon fut a plex szerver, néha egy linux frissítés után átállítódik 1-2 konfig fájl, vagy a szintaxisa megváltozik valami komponens frissítés miatt. Elsősorban arra gondolok, hogy az adott mappára a plexnek nincs olvasási joga, vagy épp csak listázási joga van (látja, de nem olvashatja a tartalmát), ekkor előfordulhat, hogy nem játssza le

(#480) Yoker78


Yoker78
csendes tag

Sziasztok! Hogy lehet, hogy a Plex nem látja a letöltött filmet? A Vikings sorozatot nem akarja látni. Minden más letöltött filmet lát.

(#481) justice84 válasza Yoker78 (#480) üzenetére


justice84
tag

A könyvtár hozzáadásánál filmként vagy sorozatként adtad hozzá azt a mappát amibe van?

[ Szerkesztve ]

(#482) Yoker78 válasza justice84 (#481) üzenetére


Yoker78
csendes tag

Azt hiszem filmként bár arra sem emlékszem, hogy lehetett választani. Lehet ez a gond? Más sorozatoknál nincs gond sőt ebből is a második évadot látja csak a többit nem.

(#483) justice84 válasza Yoker78 (#482) üzenetére


justice84
tag

Ha filmként adtad hozzá akkor az a gond, nem ismeri fel az "Agents" ügynök. De ezt a "nem akarja látni" kifejtenéd? :D a fájt nem látja,vagy a borítókepét nem jeleníti meg mellé?

(#484) Yoker78 válasza justice84 (#483) üzenetére


Yoker78
csendes tag

Konkrétan a filmet nem làtja egyàltalán. A megadott könyvtárba van letöltve de a plexen belül nincs ott.

(#485) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!
Synologyn plexet futtatok. Samsung tv-n kiválóan megy. Azinban van egy sony smart tv, amire a plexet letöltöttem ugyan, és be is tudtam jelentkezni, látom a filmeket de lejátszásnál azt írja hogy a szerver nem elég erős. Miért írja? Sima avival is próbáltam arra is azt írja... sony ilyen gagyi? Valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Üdv: Csabee.

(#486) interstate76 válasza Csabee. (#485) üzenetére


interstate76
addikt

Gondolom, transzkódolni kellene a filmet, hogy a TV le tudja játszani, és azt már nem bírja a Syno. A TV-k esetén a beépített lejátszó sokszor gagyi, még a legjobb megjelenítők esetén is.

Ez csak 1 opció, nem biztos, hogy erről van szó, különös tekintettel arra, hogy a Samun gond nélkül megy a lejátszás. Egész pontosan milyen NAS-ról és TV készülékekről beszélünk és hogy vannak összekötve?

Amit a Sony nem visz Plex-szel, azt ki tudod próbálni rajta pendrive-ról/külső vinyóról? Ha úgy megy, akkor a szervernél be kellene állítani, hogy LAN-on belül eredeti minőségben játssza le a filmeket.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó e-roller, Heavy Rain & Beyond Two Souls (PS4), Logitech bt bill és touchpad, vezeték nélküli pumpák, okos seprűk, telefon tokok és védőüvegek

(#487) Csabee. válasza interstate76 (#486) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Synology DS116.
A sony tv-m pedal Sony KDL-40WD65x,

Most felkonfigráltam egy emby média szervert, az tökéletesen viszi a filmeket úgy tűnik..
Nem tudom hogy a transzkódolással lesz-e a gond, lehet hogy buta a kliens a tv-n, ugyanis a Samsung tv-n a plex kliens sokkal-sokkal látványosabb és több funkciót tud, illetve nagyobb beállítási lehetőséget biztosít. A sony egy fapados plex ehhez képest.. Biztos más platform, és nincs ráfordítva az opera appsra megfelelő verzió. Legalábbis nekem ez a meglátásom.

Üdv: Csabee.

(#488) interstate76 válasza Csabee. (#487) üzenetére


interstate76
addikt

Lehet, a Samu régóta jó Plex terén. Amikor Mindig TV-s voltam, akkor egy CI foglalatos Samu BD Playert használtam a tévézéshez és médiaplayerként egyaránt: kiváltotta a mindig tévés beltérit, egy dvd lejátszót és kadenciahelyes médiaplayer volt, problémamentesen működő Plex alkalmazással. Azt hiszem, annak idején blakey kolléga ajánlgatta a Samukat a BD Playeres topikban - én egy használtat vettem 20 vagy 25 ropiért (minden fillérjét vastagon megérte).

Ezzel együtt sztem a sonyd lejátszójának az a baja, hogy transzkódoltatni szeretne a NAS-sal, amit a DS116 nem bír, de ha EMBY-ről viszi a filmeket, akkor - elvileg - transzkódolás nélkül vinnie kellene Plex appban is. Azért majd próbáld ki, amit írtam korábban, azaz hogy eredeti minőségben próbálja meg lejátszani a filmeket.

De jönnek majd nálam nagyobb Plex-guruk és megírják a tutit! :K

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó e-roller, Heavy Rain & Beyond Two Souls (PS4), Logitech bt bill és touchpad, vezeték nélküli pumpák, okos seprűk, telefon tokok és védőüvegek

(#489) Csabee. válasza interstate76 (#488) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Kipróbálom köszi a tippet!

Üdv: Csabee.

(#490) sugarforce válasza Yoker78 (#484) üzenetére


sugarforce
őstag

Ez lesz a baja, a sorozatokat és a filmeket más adatbázisból keresi, ráadásul program szinten más-más elvárásai vannak az elnevezést illetően. Ha nem felel meg, jobb esetben nem talál hozzá az agent metaadatot (nem lesz borítókép, stb.), rosszabb esetben meg sem jelenik a listádban. Filmeknél nincs évad, rész megjelölése a fájlnévben, ezt érzékeli a plex és fel sem dobja majd.
Nálam pl a The Night Of című sorozatnál volt az elnevezéssel gond, hiába volt sorozat típusú, amíg címében benne volt, hogy part 1, part 2, stb, nem volt hajlandó megjeleníteni a listában.
Ugyanez van a filmeknél is. Ha egy film könyvtárba bemásolod a sorozatot, nem fogja kirakni a listába.

(#491) Dawe86


Dawe86
csendes tag

sziasztok!
Van arra valami mód, hogy Plexen keresztül lehessen indavideót nézni?

(#492) Yoker78 válasza sugarforce (#490) üzenetére


Yoker78
csendes tag

Igen, köszönöm, megoldódott.

(#493) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Valami olyan plugint keresek Plex ala, ami jegyzi a megtekintett tv sorozataim epizodjat. A Trakt.tv-set neztem, de nekem az egesz trakt tul bonyolult, tele altalam soha nem hasznalt funkciokkal...

Jelenleg ezt az oldalt/alkalmazast hasznalom: http://www.tvshowtime.com

Remekul mukodik, pont azt tudja amit en akarok, de sajnos a Plexel nem tul jo viszonyban vannak... van hozzza ket progi ami Linux serveren is megy, de mind a ketto eleg bugos, meg nem plugin, hanem kulso program...

Valami alternativa kene, ami ugyanazt tudja, mint a TVShow time es van hozza jol mukodo plex Plugin (nem kulso program)

(#494) justice84 válasza vampire17 (#493) üzenetére


justice84
tag

Szia.
Trakt.tv-n és TVShowTime-on kívül szerintem nincs más plugin erre. Én a Trakt.tv preferálom jobb min a TVShowTime és még a filmeket is kezeli. Androidon a SeriesGuide appot használom hozzá.
TVShow Time-hoz ezt találtam, de még soha nem használtam. tvshowtime-plex-scrobbler

UnsupportedAppStore átnéztem de ott se találtam semmit

(#495) vampire17 válasza justice84 (#494) üzenetére


vampire17
addikt

Szia!

Kosz a valaszt, vegul sikerult mukodesre birni a java alapu progit bar nem ment konnyen :)

beallitottam Crontab-al, hogy orankent fusson le es akkor szepen megjeloli a megnezett epizodokat :) A log szerint hibaval fut meg le mindig (mar jeleztem a fejlesztonek) de mukodni mukodik. Majd kiderul, hogy hosszu tavon hogy valik be.

Lattam, h a trakt kezel filmeket is, de nekem igazabol csak azert kell a szinkronizalas, hogy tudjam hol tartok a sorozatoknal (akar par honap kihagyas utan is ) ezzel pedig szepen nyomon lehet kovetni :)

[ Szerkesztve ]

(#496) sugarforce válasza Dawe86 (#491) üzenetére


sugarforce
őstag

Tudtommal nincs.

(#497) S.Barnabás


S.Barnabás
újonc

Sziasztok!
Tegnap este felraktam gépre a Plex-et,beállítottam a filmek helyét meg minden,megjelent egy meghajtóba amit elértem másik gépről,telefonról is.
Ma viszont nincs ott a Plex meghajtója,esetleg van valami ötletetek amivel fix meghajtóvá tudnám tenni?
Előre is köszönöm!

(#498) sugarforce válasza S.Barnabás (#497) üzenetére


sugarforce
őstag

Linux, vagy windows?

(#499) S.Barnabás válasza sugarforce (#498) üzenetére


S.Barnabás
újonc

Windows

(#500) ERPY


ERPY
őstag

Valaki tudna nekem segíteni, hogy a Syno nas-on hogy tudnám beállítani, hogy a sorozatok infója magyar legyen és hogy a feliratok info-ról szedjen feliratot? Elvileg megcsináltam, de tuti valamit elronthattam mert nem szed feliratot. Akár privátban is jó lenne. Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.