Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Mauzes válasza Szomj4s (#100) üzenetére


Mauzes
őstag

Mire gondolsz pontosan? Erre?

(#102) Szomj4s válasza Mauzes (#101) üzenetére


Szomj4s
tag

Igen, erre gondoltam. Próbáltad állítgatni?

(#103) Mauzes válasza Szomj4s (#102) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem, mert számomra ez csak azt jelentette, hogy keveset vagy sokat transzkódoljon. A Nas-om meg semennyit nem tud. De akkor majd kipróbálom.

(#104) vtechun


vtechun
veterán

Valaki tud olyan VPN szervert otthonra, mondjuk akár routerbe építve, vagy eseteg linux alapokon, amire felcsatlakozva a plex is helyinek tűnik? Azért lenne fontos, mert kodi-t használva playernek, tökéletesen megy minden átkódolás nélkül. Bár, ha ez menne, akkor lehet menne az kodi is. Valamiért pptp VPN-en nem nagyon akart átmenni az upnp megosztás (ekéntlátszik a kodi és a plex megosztása is)

(#105) sugarforce válasza vtechun (#104) üzenetére


sugarforce
őstag

openvpn. Ha a routered tudja, akkor sima ügy, de mindenféle linux distrora is van.
Amúgy inkább a tűzfal és a vpn configban nézz szét, (mind a szerveren mind a routereden) mert inkább ezért nem látja "helyiként" a megosztásod.
A legvalószínűbb a GDM portok hiánya, vagyis tiltása, viszont ez teljesen normális VPN-nél, ha valaki belépne, aki mondjuk nem éppen jogosult, az ne lássa már az összes eszközt, szolgáltatást automatikusan.
Sőt, ha mindez megvan, még lehet a szolgáltatód is korlátozza ezeket a portokat, teljesen érthető okokból.

A legfontosabb TCP port a Plex Media Serverhez való kommunikáció során:
TCP: 32400
Ezeket a portokat különböző, más szolgáltatások használják a Plex-ben:
UDP: 1900 (Plex DLNA Server hozzáférés)
TCP: 3005 (Plex Home Theater irányítása Plex Companionon keresztül)
UDP: 32410, 32412, 32413, 32414 (GDM network discovery)
TCP: 32469 (Plex DLNA Server hozzáférés)

(#106) Szomj4s válasza vtechun (#104) üzenetére


Szomj4s
tag

Én egy asus ac56-t használok. Ezek a routerek (és ha jól tudom az összes asus) beépített vpn-nel rendelkezik.
De nagyon sok router wrt-zhető (dd-wrt, openwrt), ezekben pedig támogatott a vpn szerver.

(#107) vtechun válasza sugarforce (#105) üzenetére


vtechun
veterán

igazából miért is lépne be bárki az én jelszóval védett VPN-emre? :) ezekkel a portokkal mit lehetne csinálni, esetleg valahogy a pptp konfigfájljába írjam be/engedélyezzem? (archlinux a gép itthon). vagy, ha jól sejtem pptp-vel ez nem igazán fog menni :)

(#108) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy telefonon és tableten is telepítve van a plex.De az az érdekes,hogy csak a telefonnál látható a local fotók,local video. Ez miért van? Na meg hogy Local music miért nem jelenik meg?

Vagy ezek fizetős dolgok?

Amúgy pc-ről tökéletes minden smart tv-re telefonnal vagy tabletel irányítva akár.

Remélem nem kérdeztem butaságot ? :B

Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#109) Szomj4s válasza Rico45 (#108) üzenetére


Szomj4s
tag

Fut a szerver, amikor nézed a telefonon? Be vagy jelentkezve a mobilon a profilodba? Szerver konfigjában miket állítottál be?

(#110) Rico45 válasza Szomj4s (#109) üzenetére


Rico45
őstag

Megy igen! Én a telefonon lévő tartalmakra gondoltam ! Pc szerverrel minden ok.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#111) sugarforce válasza vtechun (#107) üzenetére


sugarforce
őstag

Itt nem az a kérdés, hogy ki akarna belépni, Te is tudod, hogy vannak elvetemült, hülye emberek, akiknek nem kell ok. A portokat meg kb arra használja az, aki belép, amire nem sajnálja. De a lényeg nem is ez.
Csak próbálok ötleteket adni, mi lehet a gondja, sok tapasztalatom nincs linux alatti vpn-ek állítgatásával, elég nekem a cisco saját parancssora..
Amint írtam korábban is, nem feltétlen csak vpn konfig, hanem tűzfal meg szolgáltató is lehet a ludas. Viszont ha ennyit szívsz ezzel, próbáld ki az embyt.

(#112) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Aki használja a Plext ,az nézze meg nekem majd ,hogy a 3D-s filmeket játsza-e!?

Nekem jó volt már ,de egyik nap frissített a Plex és azóta csak a 3D-s filmek nem indulnak el :-(

Választ előre is köszi!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#113) Szomj4s válasza Rico45 (#112) üzenetére


Szomj4s
tag

Én pont tegnap néztem meg a Jurassic World-öt 3Dben, ment szépen.
A szerver verziója: 0.9.14.6

(#114) Rico45 válasza Szomj4s (#113) üzenetére


Rico45
őstag

Köszi!

Én is pont azt a filmet tettem be tegnap!

Nálam 0.9.15.2-re frissített tegnap!Azóta minden megy csak a 3D-s tartalmak nem :F

De most visszatettem a gépre a SmartShare-t és azon megy minden!

Nem értem :F Mindegy is,mert ritkábban nézünk 3D-t erre meg lesz a smsrtshare.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#115) sugarforce válasza Rico45 (#114) üzenetére


sugarforce
őstag

Nálam is frissítve van, de viszi rendesen a 3d-t mint eddig.

(#116) Rico45 válasza sugarforce (#115) üzenetére


Rico45
őstag

Akkor nem tudom mi lett vele :-) Pedig nem állítottam semmit el. De akkor SmartShare megosztásban hogy-hogy jó?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#117) sugarforce válasza Rico45 (#116) üzenetére


sugarforce
őstag

Fogalmam sincs, LG tv-n a plexszel nem nagyon foglalkoztam eddig, lehet, hogy a klienst újra kéne telepíteni a tv-n, azt sem tudom milyen sűrűn frissítik, lehet itt a gubanc. Samsungon megy rendesen

(#118) Rico45 válasza sugarforce (#117) üzenetére


Rico45
őstag

Szia!

Gépen is újratettem,tv-n is újratettem ! Minden megy csak egyedül a 3d filmek nem akar! Pontosabban 1db indul el!
De már a pc szerver gépen sem indulnak. Érdekes ez azért.
Pár napja szépen ment az összes :F

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#119) Szomj4s válasza Rico45 (#118) üzenetére


Szomj4s
tag

Egy állandó, dedikált szervert használsz, vagy asztali/laptop gépen használod a PMS-t?
Én a napokban kapom meg az új alaplapom, arra Xpenology-t teszek, majd beszámolok a fejleményekről, ha gondolod.

(#120) Rico45 válasza Szomj4s (#119) üzenetére


Rico45
őstag

Egy asztali pc T-és nettel .

Érdekes mert SmartShare megosztásban meg megy az összes!
Csak a Plex nekem nagyon tetszik mind működésben mind kinézetben is :K

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#121) Rico45


Rico45
őstag

Annyi javulás van,hogy a 6db. 3d-s filmből most már elindul 2 db. :-O

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#122) Rico45 válasza Rico45 (#121) üzenetére


Rico45
őstag

Uhh bocs hogy tele szemetelek itt mindent! :B

Rákerestem Plex old verziókra,és ezzel (0.9.12.11 Verzió) sikerült és minden 3D megy :C

Köszönöm a segítségeteket! :R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#123) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Használ valaki Plex-et Synology NAS-on úgy, hogy engedélyezve van a Syno-n a hibernálás/alvó állapot funckió az energiatakarékossági beállítások között?

Mert nekem engedélyezve van, és régen működött is, de mióta telepítettem a Plex-et 2 hónapja, azóta egyszer sem ment le alvóba a NAS. Ez normális?

(#124) Szomj4s válasza Mauzes (#123) üzenetére


Szomj4s
tag

xpenology nem jó? Mert azt meg tudom majd nézni a jövő héten, ha összeraktam a rendszert :)

(#125) Mauzes válasza Szomj4s (#124) üzenetére


Mauzes
őstag

Végül is az is jó. Bár nem tudom, hogy ha a Xpeno-n így van, az egyértelműen jelenti-e, hogy a Syno-n is úgy van (mert az eredeti DSM spéci Syno hardveren fut, ami lehet befolyásolja, mit tud energiagazdálkodás szempontjából. De ezt nem tudom.)

(#126) sugarforce válasza Mauzes (#123) üzenetére


sugarforce
őstag

Gondolom azért, mert a Plex folyamatosa fut, mindig keres, elemez, aztán "fogja" a rendszert, ezért nem megy le alvóba.

(#127) #56573440


#56573440
törölt tag

sziasztok urak

lenne egy xpenology-s hp microszerver amin plex szerver fut. jelenleg a player szerepét egy laptop tölti be a tv-re kötve, de ki kéne szép lassan váltani valamilyen eszközzel ami kicsit kellemesebb a szemnek... viszont a transzkódolást skippelném, a vas rettenet gyenge hozzá (gen7 és abból is az 1.3 ghz)...

és itt akadtam el...

tudom hogy erőből meg pénzből meg lehet oldani, tolni alá egy x86-os alapú htpc-t és pipa, de annyi minipc, droidos stick, stb van a piacon töredék áron, hogy az botrány.

viszont akármerre keresgélek egyszerűen nem találok olyat, amire azt írják hogy átvisz mindent és boldog leszek... a firetv egy csomó cuccot nem támogat és transzkódolgatásba fut, ahogy a chromecast se remekel még a második se a fórumok szerint.

van valakinek valami ötlete hogy mi az a droidos móka ami mondjuk használható lenne ilyen téren? tapasztalat stb jól jönne, ha nem marad más akkor intel féle compute stick fog játszani, annak nem kéne baja legyen a lejátszással, kodekkel, szóval...

előre is köszönöm az ötleteket :R

jah tudom hogy külső lejátszóval vagy plexbmc-vel működhet, az talán zs tervnek hagynám meg, mert a plex felülete jobban fekszik nekem mint a kodi...

[ Szerkesztve ]

(#128) Szomj4s válasza #56573440 (#127) üzenetére


Szomj4s
tag

Szia!

Nekem a szerver egy asrock q1900-itx, xpenology-val. Tud transzkódolni is, de ez mellékes.
A nappaliban a lejátszó egy hiperszuperokos tv, beépített plex-szel, míg a hálóban egy raspberry a lejátszó.
Mobillal tudod távirányítani, lejátszik mindent, nincs para egyáltalán.
Egyszer régen (a legelején) volt egy olyan gondom, hogy akadt. Nem tudtam elképzelni, hogy mi a fene, semelyik esetén (szerver se, és a rasp) se pörgött fullon a proci, nem értettem, hogy mi történik.
A hibát az oldotta meg, hogy kihúztam a netkábelt, majd újra bedugtam... Nem tudom, nem értem. Azóta volt rá egy frissítés is, illetve másik memóriakártyát is tettem bele, tökéletesen, minden akadás nélkül fut. Ajánlani tudom. (Rasplex az oprendszer neve, és nagyon egyszerűen telepíthető: kiírod egy memóriakártyára a win32DiskImager-rel a képfájlt, elindítod, és kész.)
Remélem tudtam segíteni :)

(#129) #56573440 válasza Szomj4s (#128) üzenetére


#56573440
törölt tag

valszeg valami ilyesmi lesz, csak nooofkinwaaay hogy ki tudjak oda húzni lant, úgyhogy lehet keresni neki egy kedves wifi adaptert is valszeg jó nagy antennásat ;]

ha nem válik be akkor majd átalakul valami mássá max :DDD

[ Szerkesztve ]

(#130) Mauzes válasza #56573440 (#129) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem lehet simán csak procit cserélni a szerverben, hogy tudjon transzkódolni?

Meg azt nem tudom (és tudom, hogy nem ezzel kapcsolatban kérdeztél), hogy milyen TV-d van, meg hogy hogyan értetted a "kellemes a szemnek" kitételt, de esetleg gondolkozhatsz használt Samsung okostévé megvételén a régi helyére. Mint egyszerű megoldás. Azon fut Plex kliens, van benne wifi adapter, mindent vinni fog stream-ben. Persze a wifi helyett LAN-t ajánlanék, de ha nem megoldható és csak alacsonyabb felbontású cuccokat tolsz, akkor ok.

(#131) #56573440 válasza Mauzes (#130) üzenetére


#56573440
törölt tag

Tv az friss azt nem cserélném le... Igazából szándékosan nem agyonsmartos mert ez alá pont olyan vasat teszek amilyet akarok és később is bőven jó lesz. Proliant micro szerverben viszont a proci fix sajnos. De ha a raseb bírja akkor nincs gáz.

(#132) Szomj4s válasza #56573440 (#131) üzenetére


Szomj4s
tag

Figyi, nekem egy sima (usb-s), talán 54MBps-es wifi adapterrel is ment a rasp-on a fullhd :)
Felismerte, nem volt vele gáz.

(#133) #56573440 válasza Szomj4s (#132) üzenetére


#56573440
törölt tag

meglessük, nem azon az 1-2k-n múlik. de szerencsére elgurult a gyógyszer megint, úgyhogy az új hobbiprojekt az ez lett :W

asszony hatalmas örömére:D

(#134) Szomj4s válasza #56573440 (#133) üzenetére


Szomj4s
tag

Ez hatalmas, már láttam én is.
Most azért nem csinálom meg, mert a tv, amin a rasplex fut, az nem párhuzamos a fal síkjával. Ha átrendezzük a szobát, utána jön ez :D

(#135) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Meg vettem androidra a Plex-t! Itthon megy szépen ,de a munkahelyemen azt írja a mobilon ,hogy offline az itthoni pc pedig megy.
Múltkor ment csak akkor még nem vettem meg ,így csak 30mp engedett nézni!

Mi lehet a gond?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#136) Szomj4s válasza Rico45 (#135) üzenetére


Szomj4s
tag

Szia!

Tényleg semmilyen más körülmény nem változott?
(routeren port nyitva maradt; az alkalmazásban nem statikus IP van beállítva, hanem a felhős; szerver nem áll le hibernálás miatt, etc.)

Nem tudom milyen munkahelyed van, de most elmorzsoltam pár könnycseppet :)
Apropó - gépen eléred a melóhelyről, csak androidon nem?

(#137) Rico45


Rico45
őstag

Szia! Köszi a választ!

Hazaérek melóból meg is nézem a beállításokat :-)

Nem változott semmi ! Igaz ez egy csere telefon,mert az Lg-t szervizbe kellett vinnem.Azon ment a múltkor csak akkor még az ingyenessel próbáltam amin csak 30mp-engedett! De a samu tabon sem megy most ami a régi!
Igen otthon megy a pc,és itt azt írja a telefon ,hogy offline.

Amúgy egy kőkereskedésben dolgozok ,ahol természetes kőburkolatok értékesítésével foglalkozok.
Télen nem szoktam itt lenni a telepen,de most már kezd indulni a szezon,így nyitva vagyok.
De azért van még 1-2 óra ráérős idő,amikor lehet filmezni stb. :-)

Üdv

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#138) Rico45 válasza Rico45 (#137) üzenetére


Rico45
őstag

"gépen eléred a melóhelyről, csak androidon nem?"

Gépen sem érem el! Létezik hogy azért nem jó mert a gépemen otthon egy régebbi verzió van?Mert az új verzió nem működött rendesen,mert nem játszotta a HD+3D-s filmeket.Ezért felraktam egy régebbi verzsönt!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#139) Suineg válasza Rico45 (#138) üzenetére


Suineg
senior tag

Szerintem az lehet baj...

(#140) justice84 válasza Rico45 (#138) üzenetére


justice84
tag

Nem az lesz a gond szerintem. A "Remote Access" Távoli hozzáférés letiltódott .Nekem az új Plex szerver 0.9.15.2 lőtte ki frissítéskor, újra engedélyezni kellet manuálisan.
Telón nálam a plex app (3.8.4.) fut a tabon (4.6.1)

A https://plex.tv/ felületéről se éred el? ("sign in" bejelentkezel majd "Launch")

(#141) Rico45 válasza justice84 (#140) üzenetére


Rico45
őstag

Onnan sem érem el!

Akkor mit nézzek otthon a beállításokban,és hol?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#142) Rico45


Rico45
őstag

Ez van itthon!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#143) justice84 válasza Rico45 (#142) üzenetére


justice84
tag

Olyan mintha nem csatlakozna a hálózatra a Pc amin a plex szerver van.Nem kap ip címet a rootertől.
Rooterbe a Port Forwarding (alap 32400 port) vagy a szabadon választott engedélyezve van-e.

Így kéne kinéznie

[ Szerkesztve ]

(#144) Rico45 válasza justice84 (#143) üzenetére


Rico45
őstag

Mit tegyek hogy jó legyen?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#145) Rico45 válasza justice84 (#143) üzenetére


Rico45
őstag

Itt is köszi a segítséget! :R Megoldva a dolog port nyitással a routerben.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#146) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Másnak is van problémája a feliratokkal a SamsungTV Plex app-jával?

Mivel a TV-m belső médialejátszója mindenféle fájlt és feliratot gond nélkül, tökéletesen lejátszik, így arra következtetek, hogy nem a TV-m képességeivel van baj.

Szóval a Plex app:

1. Ha a lejátszás "auto"-ra van téve, akkor minden fájlt direct play-ben játszik le. Ekkor ha külső srt felirat van a fájl mellett, akkor minden rendben, viszi a videót és a feliratot is.

2. Ha direct play-ben játszok le olyan fájlt (mkv), ahol beépített feliratsávok vannak, akkor ott egyáltalán nem játszik le feliratot.

3. Ha átállítom a lejátszást "direct streaming"-re, akkor a beépített feliratos videókat szépen lejátssza felirattal együtt. DE, a külső feliratos videók már nem tökéletesek. Betölti ugyan a feliratot és eleinte még jó is, de aztán elkezd elcsúszni, szóval élvezhetetlen lesz.

4. Amit még észrevettem, hogy ha "direct streaming"-re van téve a lejátszás, akkor is minden videót transzkódol. Mikor még csak a menüban járok a média kiválasztásánál, akkor ott azt írja, hogy "Playback mode: Direct streaming", csakhogy lejátszás alatt már azt látom az alsó sávban, hogy "Transcoding". És az összes eddig próbált médiával ezt csinálja, függetlenül a felbontástól, vagy hogy van-e bármilyen felirat vagy nincs.

(#147) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
eddig megelégedéssel használtam a Plex-et (PC --> Samsung F6400 tv wifin). Mostanában fura dolgokat csinál. Pl. tegnap a megosztott "Filmek" mappába másoltam egy mappát amiben egy teljes évadnyi sorozat, azaz 10 epizód van (10db mkv). Egyszerűen nem hajlandó megjeleníteni.
Annyit sikerült összehozni, hogy az "edit library" részben a "plex movie scanner"-t átállítottam "Plex video files scanner"-re, így megjelenít a 10-ből 6-ot, de azt se sorrendbe, hanem a többi már ott lévő film közé össze vissza beszurkálva. Mi lehet a gond?

(#148) Rico45 válasza st6969 (#147) üzenetére


Rico45
őstag

Szia! Nekem is hasonló volt!Csak nekem a 3D-s filmek egy része nem ment!

Vissza kerestem a (Augusztusi) plex telepítőt,azzal meg megy szépen!
Próbáld meg szerintem!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#149) justice84 válasza st6969 (#147) üzenetére


justice84
tag

Szia.
1.Ne a Filmek mappába másold a Sorozatot (hozz létre egy Sorozatok mappát a szerveren- könyvtár típusa Sorozat legyen)
2.A sorozat elnevezésére figyelj oda [link]

(#150) st6969 válasza justice84 (#149) üzenetére


st6969
őstag

:R
Remek, működik, köszönöm :)
Másik kérdés, bár ez kevésbé lényeges: a tv-n, amikor megnyitom, a kezdőképernyőn megjelennek az adott mappa filmjei. Legalábbis eddig azt hittem, mindegyik. De nem.
Erre a "kezdőoldalra" gondolok (első kép). Pl. a sorozat epizódjai is össze-vissza jelennek meg.
Mire jó akkor ez a kezdőoldal?
Viszont, ha a bal oldali sávban (ahol a megosztott mappákat sorolja fel), rámegyek az adott mappára, azon belül van egy "All", és ott már tényleg mind megjelenik (és az epizódok is sorrendben vannak).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.