Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) enginev3.0 válasza #56573440 (#1450) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hol lehet látni a feltöltési sebesség mértékét?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1452) -G- válasza #56573440 (#1450) üzenetére


-G-
csendes tag

Meg is néztem:

A proci 25-50% közt mozog.
A feltöltés meg ugrándozik 0-800kb/s közt
720P-ket töltök
A NAS: Qnap-TS453-Pro szerintem bírja a net meg ez a max ami elérhető Budapesten azon a környéken ahol van.

Még nyomozok akkor.
A minőséget levettem 2 Mbps 720p-re.

(#1453) bozsozso válasza Patrol (#1448) üzenetére


bozsozso
őstag

Synology 416play. Jelenleg 2db 4Tb-os lemezzel amibe lassan megy a következő.

(#1454) #56573440 válasza enginev3.0 (#1451) üzenetére


#56573440
törölt tag

A nason általában van erre tool. pl a synoban is tudod monitorozni.

-G-: ha megállítod a torrentek visszaosztását? Ha sok seedben hagyott anyag van, ÉS sok csatlakozás engedélyezve, akkor lehet hogy a vinyó nem éri magát utol. Nálad nem tudom hol van de kéne legyen egy vinyó monitorozási lehetőség, az adott kötet kihasználtságát látni kéne. Az még lehet kb.

(#1455) Patrol válasza bozsozso (#1453) üzenetére


Patrol
tag

Nem rossz...
Ezekbe ugye alapból nincs winchester, azt még külön kell megvenned hozzá?

(#1456) bozsozso válasza Patrol (#1455) üzenetére


bozsozso
őstag

Nincs benne, igen az még plusz költség.

(#1457) Patrol válasza bozsozso (#1456) üzenetére


Patrol
tag

Jól sejtettem...
Megér ennyi plusz pénzt a Synology szoftvere a WD NAS-okkal szemben?
Mert hardverileg azért annyira nem szignifikáns a különbség, főleg úgy, hogy sok esetben -amikhez jár winchester is- WD pirossal szerelik, de gondolom te is hasonlókat pakolgatsz bele. (kivéve ha SSD-t teszel bele)

(#1458) #56573440 válasza Patrol (#1457) üzenetére


#56573440
törölt tag

A DSM zseniális. Rettenetesen sokat tud, és azt nagyon stabilan is, teljesen felhasználóbarát a dolog annyira, hogy a router beállítások okozzák jellemzően a user oldalon a gondot inkább...

Van alternatíva xpenology + hp proliant gen 8 microszerver kombóval, alap dolgokra én soha nem éreztem hogy megérné a gyári syno. Céges környezetben bőven jó, és ha a pénz nem számít akkor is, de egy plex szerver meg minimál adatmentés esetleg, erre 150k-t csak "vasra" kiadni az szerintem sok :)

[ Szerkesztve ]

(#1459) bozsozso válasza Patrol (#1457) üzenetére


bozsozso
őstag

Előtte egy 2lemezes dlink nasom volt. Kinőttem és a synology szoftvere jött be a legjobban. Mivel mindenképpen raid-ben szerettem volna használni a lemezeket és a synologynak van egy shr nevezetű raid megoldása aminél 4 lemezből ha már kettő ki van cserélve nagyobbra akkor már elérhető a plusz tárhely. Ez engem nagyon megfogott a sima raid-el szemben. Igaz nem olcsó, de nem 1-2-3 évre tervezek vele. Jelenleg filmekkel szolgál ki, de folyamatosan felmerülnek az igények. Eléggé kiforrott szoftverek vannak hozzá és a közösség ami mögötte van az sem utolsó így elég gyorsan lehet megoldásokat találni, kapni. Nem szerettem volna semmivel szenvedni azt akartam, hogy szoftverből tudjon mindent amit szerettem volna. Jelenlegi felhasználásra elég lett volna bármelyik kisebb tesója is szerintem, de úgy döntöttem inkább most adok ki érte többet mint a későbbiekben szenvedjek vele. Egyébként hónapokig rágódtam rajta, mert nagyon fájt ennyit kiadni érte, de eddig nem csalódtam. Természetesen winchesterrel használom jelenleg 2db !tb-os van benne egyik purple másik red. Red ment volna bele csak a purple-t nagyon jó áron tudtam beszerezni. Nem gondolom, hogy az ssd-k azon a szinten lennének, hogy érdemes lenne nasba használni. Szerintem teljesen értelmetlen. Nem tudom a wd-ben milyen hardver van, de ebben az intel proci nem egy gyenge oldalt képvisel.

(#1460) Patrol válasza bozsozso (#1459) üzenetére


Patrol
tag

Itt van egy összehasonlítás: LINK
Én is szeretem túlbiztosítani a dolgokat és időtálló megoldásokat keresni, de egy otthoni média centerhez még mindig túlzásnak érzem a Synology-t.
Bár ki tudja, ha leadom a tárhely igényem, akkor kisebb tárhellyel ugyanúgy 150 környékén kaphatok Synology-t is a tárhelyet meg később szabadon bővíthetem...
Szóval még nálam is képlékeny a dolog :)

(#1461) bozsozso válasza Patrol (#1460) üzenetére


bozsozso
őstag

Azért hardverileg szerintem a syno jócskán odaver a wd-nek. Én is nagyon sokat rágódtam rajta, de emellett döntöttem, lehet rosszul azt majd az idő megválaszolja. Több htpc-t szeretném ha kiszolgálna illetve telefonokat filmekkel, zenékkel fotókkal. Esetenként 6-7eszközt. Ezt mindenképpen akadás mentesen kellene tennie. Arról nem is beszélve, hogy szerettme volna valami nagyon egyszerű módot fényképek megosztására szülőknek akár pc-n vagy mobil eszközön. Ezt igaz most tapasztaltam még meg, de tényleg nagyon egyszerűen és flottul megy, bár még helyileg próbáltam ki, de most vagyok rajta, hogy szülőknek elérhetővé tegyem. Szerintem Neked ha kizárólag helyi filmek megosztására kell akkor elég kisebb hardverrel is a nas. Ezt én nem tudom neked megmondani, de a milyen nas-t illetve synology topicokban megmondják, nagyon segítőkészek a srácok én néha már fárasztó is lehetek nekik, mert minden apró dologgal zaklatom Őket. :U

Na de én itt befejeztem, mert ez már nagyon off téma itt mindjárt megrónak bennünket. :)

(#1462) -G- válasza #56573440 (#1454) üzenetére


-G-
csendes tag

Köszi a tanácsot megnéztem ezt is:
HDD eredménye miközben streameltem:

Eternet: Itt az 1 est kell nézni a max 1.38Mb/s

A torrent nem ment.

(#1463) #56573440 válasza -G- (#1462) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hogyami?

4 lanporton mész? Managelhető switchen remélem, bár ahogy látom nem igazán... Amit látok, hogy eth1-en az upload megáll, és az eth 2 veszi át időszakosan a feltöltést. Ez így szerintem nem túl egésséges... A letöltés dettó ahogy nézem ugyanabban a pillanatban szakad meg eth 3 és megy tovább eth 4...

Azt meg tudod még nézni, hogy ez nem e akkor vagy akörnyékén történik amikor beszaggatsz?

[ Szerkesztve ]

(#1464) -G- válasza #56573440 (#1463) üzenetére


-G-
csendes tag

port trönkölés van 1-2= a net felé ha egyik elveszti a kapcsolatot átveszi a másik.
3-4 meg belső használatra mivel kamera rendszer fut rajta és azt a forgalmat látod. Ezen egy virtuális win fut.

Az átvétel meg pont az volt, hogy kipróbáltam egy beállítást: jumbo frame-t hátha az segítene ezért megemeltem 9000-re és pont akkor vette át a forgalmazást a 2-es mivel az 1-es megadta magát.

Tovább nézegetem, hogy mi lehet a gond ezzel a fránya film szaggatással, de sansosz hogy a net pedig a T-home garantált 2 MB (120/10Mb) feltöltést amit simán tudni kéne a rendszernek de valami vissza fogja...

[ Szerkesztve ]

(#1465) #56573440 válasza -G- (#1464) üzenetére


#56573440
törölt tag

Indits egy nagyobb film masolast, és nézd a feltöltést. Ott látni kéne.

(#1466) -G- válasza #56573440 (#1465) üzenetére


-G-
csendes tag

Néztem ugyan úgy 1.38Mb a plafon. Ezek szerint nem bírja a net...

A kérdésem még az lenne 3 megoldás van:
1: SD-ket töltök le amivel a 4k TV-ém minőségét bukom
2:lokálba is letöltöm a dolgokat
3: megoldás e a plex pass erre a dologra vagy akkor is ugyan úgy a nasról streamelném a tartalmat?

szerintem marad a 2. opció... :W

[ Szerkesztve ]

(#1467) #56573440 válasza -G- (#1466) üzenetére


#56573440
törölt tag

720pvel is bukod a 4k-t, van valami varázslat plexpass+ felhős tárhely komboval, de azt nem próbáltam, nem néztem.
Vagy kiviszed a nast is ;]

(#1468) Keksz válasza -G- (#1466) üzenetére


Keksz
senior tag

a plex passnál mire gondolsz? hogy lesynceled a tartalmat?
én úgy tudom hogy azt csak android/iso kliensre lehet syncelni
telefonon nálam van sync gomb, de pl apple tv-n vagy plex media centerben nincs, ott mindig csak a hálózati stream van, mint opció

(#1469) #56573440 válasza Keksz (#1468) üzenetére


#56573440
törölt tag

Van ilyen is vele. Ekkor tudsz syncelni pl dropboxba vagy drive-ba, és onnan lejátszani.

(#1470) Keksz válasza #56573440 (#1469) üzenetére


Keksz
senior tag

abból csak a google drive éri meg, kell csinálni egy "céges" accountot, 8EUR / hó
korlátlatlan tárhely
titkosítva felpakolni (encFS+rclone copy/move és plexdrive) a letöltős serverről, meg kell egy server (pl scaleway) amin a PMS fut és csókolom (ez akár lehet a letöltős server is, ha bírja a vas)
és az ugye akkor már nem PLEX Cloud
hanem sima plex media server, de az adatok a "felhőben"

(neten van sok leírás, nagyon egyszerű összerakni)

ott a szűk keresztmetszett az internet letöltési sebessége lesz
ha van jó net, lokálban NAS sem kell
minden kliens a "felhőből kapja"

[ Szerkesztve ]

(#1471) consono válasza Keksz (#1470) üzenetére


consono
nagyúr

Az a 8 EUR azért nem úgy van egészen. Az 5 felhasználónál kevesebbet tartalmazó fiókokhoz 1 TB-os tárhely jár felhasználónként és felhasználónként kell 8 EUR-t fizetni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#1472) ferensz válasza consono (#1471) üzenetére


ferensz
senior tag

A leírás szerint igen, a gyakorlatban meg lehet kockáztatni, mert nagyon régóta az 1 felhasználónak is korlátlan tárhelye van.

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#1473) mg105 válasza Bigmasterl (#1446) üzenetére


mg105
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#1474) Bigmasterl válasza mg105 (#1473) üzenetére


Bigmasterl
tag

Sajnos úgy sem jó, egy pillanatra bevillan a zöld jelzés majd újra piros.

(#1475) mg105 válasza Bigmasterl (#1474) üzenetére


mg105
senior tag

Nem lehet, hogy a router webes felületének távoli elérése be van kapcsolva, és az használja a 443-as portot?

(#1476) Bigmasterl válasza mg105 (#1475) üzenetére


Bigmasterl
tag

Azt hol tudom megnézni? :B

(#1477) Bigmasterl válasza mg105 (#1475) üzenetére


Bigmasterl
tag

A webhozzáférés engedélyezése a Wan ról menüpont ? Ha igen az nincs bekapcsolt állapotban

(#1478) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Ha valakinek nem működik a távoli elérés és Digis nete van akkor íme a megoldás:

Mivel a Digi a publikus IP helyett NAT olt ip t ad alapesetben ezért egy ügyfélszolgálatos bejelentés után minden további nélkül átállítják publikusra.
A plex beállításnál pedig a távoli hozzáférés menüpontnál nem állítottam be kézire hanem csak hagytam automatikuson.
Routernál a 32400 portot engedélyeztem.
:)

(#1479) Keksz válasza consono (#1471) üzenetére


Keksz
senior tag

Pontosan ahogy Fec555 is írja.
Nem kell 5 felhasználó, nincs 1 TB limit.
Persze ki tudja meddig, de a gyakorlat az hogy akár 80TB-ot tárolsz, akár 12-t, megy szépen.

[ Szerkesztve ]

(#1480) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Most azt tapasztaltam kodinál plexkodiconnect használattal, hogy ha nincs net az adott gépen akkor a filmlejátszás sem megy hiába helyi hálózaton van a plex szerver. Van erre valami megoldás, beállítási lehetőség hogy menjen net nélkül is?

(#1481) #56573440 válasza bozsozso (#1480) üzenetére


#56573440
törölt tag

pkc beállításoknál nézd meg hogy a szerver nevét nem e ddns-el adtad meg. Ha igen, akkor ip-t írj helyette a szerver belsőjét.

(#1482) bozsozso válasza #56573440 (#1481) üzenetére


bozsozso
őstag

Helyi hálózatos IP látszódik, igazán telepítéskor meg sem kellett adni, mert felhozta NAS-t helyiként kiválasztottam és így beállított mindent.

(#1483) #56573440 válasza bozsozso (#1482) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor egyáltalán nem értem miért nézné a neten... Lokálban kéne keresse bármi is történik... Akkor én passzolom

(#1484) bozsozso válasza #56573440 (#1483) üzenetére


bozsozso
őstag

Mivel nincs net így panaszkodik is rá, hogy nem tud bejelentkezni a plex-be. Elvileg leocalba is játsza le, legalábbis eddig így gondoltam. Ezt hogyan tudnám leellenőrizni, hogy honnan megy a lejátszás? Bár azt azért nem tudom elképzelni, hogy kimegy netre és visszajön e helyi hálómra, hogy le tudja játszani a filmet.

(#1485) bozsozso válasza bozsozso (#1484) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát ez így nagyon nem frankó, jó lenne ha valaki tudna segíteni. :W :W :W

Légyszi ha valakinek van ötlete segítsen.

(#1486) xb12x válasza bozsozso (#1485) üzenetére


xb12x
tag

(#1487) bozsozso válasza xb12x (#1486) üzenetére


bozsozso
őstag

Sajnos ezzel sem jártam sikerrel, viszont az az érdekes ha kodi el van indítva és úgy szakad meg a net akkor semmi gond bármelyik filmet el tudom indítani.

(#1488) xb12x válasza bozsozso (#1487) üzenetére


xb12x
tag

Pedig ez tényleg úgy hangzik mintha az indulásnál kellene csak az autentikációhoz. Viszont ami furcsa, hogy ip/netmask van a szövegben, de a példában csak ip.
És ha megnézed itt az allowedNetworks-öt az is ip/netmask. Talán még ennyi kellene próbálni.

Mondjuk az sem tiszta hogy wildcard-ot elfogad-e, gondolom a kliensen nincs fix ip címed. És hogy kell-e szerver újraindítás.

(#1489) bozsozso válasza xb12x (#1488) üzenetére


bozsozso
őstag

Hú itt mit kellene megnéznem? Synology nason van a plex szerver. Kliensen fix ip van a belső hálón.

(#1490) xb12x válasza bozsozso (#1489) üzenetére


xb12x
tag

Azt nem ismerem, de ahogy nézem a Synology - /volume1/Plex/Library/Application Support/Plex Media Server/Preferences.xml kell hogy tartalmazza az allowedNetworks-t a megadott formátumban. Gondolom a webes interface is ide írja be amit ott megadsz.

(#1491) bozsozso válasza xb12x (#1490) üzenetére


bozsozso
őstag

És itt kellene megadni a kliens ip címét?

allowedNetworks="xxx.xxx.x.x" - Ebben a formában?

Nem találok ilyen bejegyzést a fájlban.

szerk.: most még annyit megpróbálok, hogy a nas-t újraindítom hátha

[ Szerkesztve ]

(#1492) bozsozso válasza bozsozso (#1491) üzenetére


bozsozso
őstag

Újraindítás sem segített. Viszont a kodiban kikapcsoltam az automatikus bejelentkezést induláskor és akkor lejátsza a filmeket. Viszont így bukom a filmek frissítését illetve olyan iszonyat lassan lép ki a kodiból, hogy az nem igaz. Nem mértem, de 1 perc biztosan.

(#1493) xb12x válasza bozsozso (#1492) üzenetére


xb12x
tag

Én megpróbálnám még a 192.168.x.x/255.255.255.0 formátumot is. Először a web felületen (List of IP addresses and networks that are allowed without auth) és csak utána az xml-ben. Újraindítani elég a plex szervert, nem kell az egész mindenséget.
Kipróbálni nem tudom, mert nálam Windows van, ha ott megy attól még nem biztos hogy nason is, és az internetet sem kapcsolhatom ki, főleg nem hétvégén mert lutri hogy visszajön-e.

(#1494) bozsozso válasza xb12x (#1493) üzenetére


bozsozso
őstag

Na kipróbáltam így is, de inkább másra jöttem rá. Hiába beírom oda az IP-t mentés esetén sem marad ott, de már nem is fontos. Annyiból én voltam a béna, de inkább türelmetlen, hogy folyamatosan próbálkozik egy ideig a plex-be bejelentkezni a kodi azért is nem indítja el azonnal a filmet csak teker a beolvasással. Amint kiírja, hogy nem tud kapcsolódni net vagy hálózat miatt egyből be is ugrik jobb oldalról a megszokott PlexKodiConnect Welcome felhasználónév felirat és el is indul a film. :DD Tehát a lényeg az, hogy meg kell várni amíg sok próbálkozás után megállapítja, hogy nem tud bejelentkezni. Ha ezt megvárom a belépés után és csak utánna indítom a filmet akkor egyből megy. :W :W :W

Azért köszönöm a segítséget, meg tanácsokat és egyáltalán, hogy foglalkoztál a problémámmal. :R :R :R

(#1495) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Lecseréltem a 4130-at egy i5 4590T-re
Majdnem 1000 pontszámmal magasabb a passmark-ja

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1496) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Plugineket használtok? Mint a Kodihoz az Exosus. Próbáltam párat a de egyik sem működik

(#1497) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem értem ezt az android plex appot, akár hogy állítom, a képet is mindig konvertálja.

Ha megy a film és ott a kis fogaskerékkel állítom, akkor is vissza állítja a beállítást és konvertál

Mióta a beállításokban ott van ez a Quality settings azóta nem tudom beállítani

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1498) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Nem indul a plex, indulásnál azt írja, hogy mfplat.dll hiányzik. Már próbáltam újratelepíteni a programot, újratelepítettem media feature packot és most sem jó. Akinek van ötlete kérem segítsen. Windows 10 van a gépen és 2 hete nem indul el a plex régebben üzemelt probléma nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#1499) xb12x válasza enginev3.0 (#1497) üzenetére


xb12x
tag

Volt ilyen bajom pár hete. Párszor állítottam ide-oda, ki meg beléptem aztán egyszer megjegyezte, azóta jó.
Gondolom a szerver remote access-ben a Limit remote stream bitrate original nálad.

(#1500) xb12x válasza KISDUCK (#1498) üzenetére


xb12x
tag

Plex fórumon azt ajánlják, hogy másold át a Windows vagy Windows/system64-be. Gondolom igy benne lesz a path-ban.
Ideiglenes megoldásnak jó lehet, amíg nem frissül ez a dll az eredeti helyén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.