Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) sokomst válasza zolka95 (#3999) üzenetére


sokomst
tag

Hát itt több rétű baj lehet tapasztalatom alapján. Más eszközön is akad, vagy csak TV-n?

Érdemes a TV-t is kábellel használni wifi helyett elsősorban.
Másrészt a Web OS-ben betudod zárni az appokat (ki lehet lőni mint androidon) mégpedig úgy, hogy hosszan nyomod a Home gombot majd a háttérben futó appok megjelennek felettük egy 'X' gombbal. (Lehet ezer éve oda van rohadva/cache-elve az app a TV-be)
- Ez gyorsíthat a TV-n

Akkor a plex szerveren lehet a plex adatbázisát is érdemes így rendbe tenni. Ehhez a web felületen bal oldalt a könyvtárak felirat mellett megjelenő 3 pont-ra kattints és menj végig szépen a 3 lehetőségen.
-Adatbázis optimalizálás
-Csomagok tisztítása
-Hulladék ürítése

Nálam is néha varázsol a rendszer olyanokat, hogy azt se tudom mit indítsak újra... de természetesen ezt csak akkor teszi, ha vendégek vannak :W

(#4002) sugarforce válasza sokomst (#4000) üzenetére


sugarforce
őstag

küldd már el ezt a szkriptet, mert nagyon kiváncsi vagyok rá.

[ Szerkesztve ]

(#4003) sokomst válasza sugarforce (#4002) üzenetére


sokomst
tag

Itt a script, sokféle van de nagyjából mind ugyanaz. A félkövérrel szedett részt kell tudtommal a saját szerverünkre szabni. Startup script-nek el is mentettem a routerben, a log-okban azt írja el is indítja miután újraindítottam.. innentől kezdve mégse csinál semmit. :W

32400-as porton kommunikál tudtommal belső hálózaton mindenképp a PLEX
A WOL port nálam 7, de tudom is ébreszteni mindennel a cuccot csak ezzel nem. Pedig elvileg képes rá.

#!/bin/sh
#Enable JFFS2 and place script in /jffs/ then run on startup in web interface.
#You can check the log from http://192.168.1.1/user/wol.html

INTERVAL=1
PINGTIME=1
OLD=""
PORT=32400
WOLPORT=9
TARGET=**192.168.1.12**
BROADCAST=192.168.1.255
MAC=**Your mac address**

WOL=/usr/sbin/wol
LOGFILE="/tmp/www/wol.html"

echo "<meta http-equiv=\"refresh\" content=\"10\">" > $LOGFILE
echo "["`date`"] AUTO WOL Script started. <br>" >> $LOGFILE

while sleep $INTERVAL;do
NEW=`dmesg | awk '/ACCEPT/ && /DST='"$TARGET"'/ && /DPT='"$PORT"'/ {print }' | tail -1`
SRC=`dmesg | awk -F'[=| ]' '/ACCEPT/ && /DST='"$TARGET"'/ && /DPT='"$PORT"'/ {print $7}' | tail -1`
LINE=`dmesg | awk '/ACCEPT/ && /DST='"$TARGET"'/ && /DPT='"$PORT"'/'`

if [ "$NEW" != "" -a "$NEW" != "$OLD" ]; then
if ping -qw $PINGTIME $TARGET >/dev/null; then
echo "NOWAKE $TARGET was accessed by $SRC and is already alive at" `date` "<br>">> $LOGFILE
else
echo "WAKE $SRC causes wake on lan at" `date` "<br>">> $LOGFILE
$WOL -i $BROADCAST -p $WOLPORT $MAC >> $LOGFILE
echo "<br>" >> $LOGFILE
sleep 1
fi
OLD=$NEW
fi
done

(#4004) Keksz válasza sokomst (#4000) üzenetére


Keksz
senior tag

Ezeket a PLEX fórumban már gondolom mind végigolvastad?

https://forums.plex.tv/t/wakeonlan-with-a-dd-wrt-router/73305/20

szerk.: látom igen :-D

bár én inkább github-os megoldásokkal próbálkoznék, azokat többet és többen frissítik:
pl.:
https://github.com/ngodber/Plex-Wake-On-Lan

[ Szerkesztve ]

(#4005) sugarforce válasza sokomst (#4003) üzenetére


sugarforce
őstag

Ket problema lehet benne: vagy jogosultsag gond vagy h nem jo helyre mutat a log kereso resz.

(#4006) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Csak nálam nem megy a metaadatok frisstése?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4007) sugarforce válasza enginev3.0 (#4006) üzenetére


sugarforce
őstag

Igen :DDD
Viccet felreteve nalam megy most rendesen.

(#4008) enginev3.0 válasza sugarforce (#4007) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sorozatoknál több percig kerestek a találatokat, de aztán megtalálta

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4009) sokomst válasza sugarforce (#4005) üzenetére


sokomst
tag

Na sikerült összehozni, persze több problémába is ütköztem azóta. :(((

Találtam egy frissebb DD-WRT frimware-t a routeremhez először is.

Sikerült nagyjából életre kelteni a scriptet, viszont a logban valamiért nem a router dátumát hozza, hanem 1970 januárját. Sajnos azóta se jöttem rá, néhány újraindításnál összeszedi magát így minden 2. vagy 3. próbálkozásra a logban is a jó dátum szerepel és akkor működik is az ébresztés úgy, hogy megnyitok egy Plex klienst. Valószínűleg nem a dátum miatt nem megy, de csak ezen látom én hogy most működni fog vagy se.

Az első és legnagyobb probléma, hogy ez a script a külső kéréseket figyeli, tehát nem a belső hálózatról hanem ha a Plex szervert engedélyezem távolról. (Ez ugye így sokszor minőség romlást jelent, mert csak belső hálózaton szereti eredeti minőségben lejátszani.)

Na mármost van egy gigabites optikás Sagemcom F@st 5655v2 Gateway a házban. És mikor elkönyveltem, hogy működik az ébresztés szépen állítottam be a többi dolgot, újra legyen rendesen wifi és IP tv...
- Ha a Sagemcom Gateway a DHCP és kezeli az IP tv-t stb a wifi meg a plexes rész a DD-WRT router akkor a port továbbítások nem működnek és nem elérhető kívülről a PLEX Server így nem ébred fel.

- Ha mindent a DD-WRT intéz akkor pedig működne a cucc ugye a 2-3 próba után mikor a log eltalálja a dátumot ,de a DD-WRT-re meg az IP tv-k kezelését nem sikerül az istenért se rá idomítani. :DDD

Most a hetes szabadságomból 4 napot erre áldoztam eléggé unom már a kilátástalanságot és a kábelrengeteget. :))

(#4010) UberMutant válasza sokomst (#4009) üzenetére


UberMutant
őstag

1970 január 1 ről indul minden linux (unix) rendszer órája. attól a naptól számolja a másodperceket egyesével.
vagyis, nem kapott netet a dd wrt és így nem tudta szinkronizálni magát a valódi időhöz.

(#4011) sokomst válasza UberMutant (#4010) üzenetére


sokomst
tag

Igen sejtettem, viszont a routeren az NTP cliens engedélyezve van, meg van adva az időzóna és a szerver és a routeren is ugye valami státusz lapon meglehet nézni egy csomó adatot és ott a routeren mindig jól jár az idő. Csak a script nem tudja össze szedni azt... lehet inkább a date változóval van a baj. Mindegy is

(#4012) Biga123


Biga123
addikt

Hát gyerekek , nekem a droidos plex kliens is transcodeoltat külső feliratnál. :W :W :W

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4013) MasterMark válasza Biga123 (#4012) üzenetére


MasterMark
titán

Állítsd be, hogy csak képformátumnál égesse a feliratot.

Switch Tax

(#4014) Biga123 válasza MasterMark (#4013) üzenetére


Biga123
addikt

Bevan.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4015) Blackmate


Blackmate
senior tag

Be tudom valahol állítani azt, hogy az 1 óránál rövidebb mozgóképek ne kerüljenek a Plex libraryba? (A fájlok külön könyvtárba való mozgatása nékül.)

[ Szerkesztve ]

(#4016) sugarforce válasza sokomst (#4009) üzenetére


sugarforce
őstag

Duplan kellene beallitani a port forwardot, ha a sagemcomos router is be van kotve, azon belul is kellene pfw-t beallitani, ami a ddwrt-s routerre iranyitja a forgalmat adott portrol.

(#4017) sugarforce válasza MasterMark (#4013) üzenetére


sugarforce
őstag

Az sok esetben sajnos semmit sem er.

(#4018) Biga123


Biga123
addikt

Kicsit háborogtam a plexnél, h használhatatlan a hw trancode, meg a droidos plexkliens is transcodeoltat feliratnál , és h adják vissza a pénzem.

Visszaadták ;]
(ezt nem gondoltam volna)

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4019) Henrico


Henrico
tag

Sziasztok! Segítséget kérnék, eddig egy Raspberry futkosott RasPlex-el. Nagyon szerettem, de jó lenne valami 4K-s lejátszót találni. Létezik olyan 30e körül, ami kifejezetten csak plex-re tudnék használni? Tehát ne kelljen ide oda kattintgatni az elindításához? Köszi!

(#4020) sugarforce válasza Henrico (#4019) üzenetére


sugarforce
őstag

Valami 4k kepes s905x box(pl x96 s905x) openpht-vel.

[ Szerkesztve ]

(#4021) sokomst válasza sugarforce (#4016) üzenetére


sokomst
tag

Összejött végül. A kedves és "okos" telekomos Sagemcom-on, ha a port forward tcp-udp akkor nem megy át. Viszont, ha csak tcp akkor igen.

Az ntp adatokat továbbra is sajnos csak kb minden második újra indításra szedi fel a router de ez nem lényeges, sűrűn nem indítom újra. Talán nem DD-WRT a legjobb választás erre a script futtatásra, open-wrt vagy tomato jobb lett volna. (Csak az én routeremhez pont nincs visszaállító fájl) :DDD

(#4022) sugarforce válasza sokomst (#4021) üzenetére


sugarforce
őstag

Mivel a plex tcp-t hasznal, alapvetoen nem is csodalom.

(#4023) Biga123


Biga123
addikt

Youtube plugint használ valaki plexen?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4024) #56573440 válasza Biga123 (#4023) üzenetére


#56573440
törölt tag

Rasplexen én sokáig használtam. Most a mi boxon nem sok értelme van... Az enyémet asszem a webtools-alól raktam fel, és se reklám se más gond nem volt vele

[ Szerkesztve ]

(#4025) eastsider válasza sugarforce (#4020) üzenetére


eastsider
nagyúr

ez az open PHT ez egy plugin a kodi alá, vagy egy speckó kodi "build", mint a rasplex?

(#4026) sugarforce válasza eastsider (#4025) üzenetére


sugarforce
őstag

Specko build

(#4027) eastsider válasza sugarforce (#4026) üzenetére


eastsider
nagyúr

ő az ugye? [link]

kipróbálom rpi-n.

kodin használok plex plugint, ami zavar, hogy az index képeket nem kesseli, és hiába van SSD a szerverben, annyira azért nem gyors

(#4028) MasterMark válasza eastsider (#4027) üzenetére


MasterMark
titán

Kodi-val a PlexKodiConnect a jó cucc.

Switch Tax

(#4029) eastsider válasza MasterMark (#4028) üzenetére


eastsider
nagyúr

próbáltam anno, de nem jött be, rasplex volt a jó, csak szükségem volt a raspi egyéb funkcionalitásaira is, ezért maradt OSMC az official kodi addonnal

(#4030) MasterMark válasza eastsider (#4029) üzenetére


MasterMark
titán

Kodival a PlexKodiConnect az ugyanaz mint a rasplex, csak neked kell beállítani. :U

Switch Tax

(#4031) eastsider válasza MasterMark (#4030) üzenetére


eastsider
nagyúr

na megnézem akkor újra, nem emlékszem mi volt vele a baj anno...
meg közben megnézem az open PHT-t is

(#4032) sugarforce válasza eastsider (#4027) üzenetére


sugarforce
őstag

igen

(#4033) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Van egy Synology DS418play nas-om. Egy Asus RT56U routerem, nem fiatal már. És egy wifi képes tv-m, sima wifi úton kapcsolódnak egymáshoz. AZonban be be lassul és a film a tv-n sárga körkörös várakozás szimbólum mellett megál.
Nem értem, döglődne az 5 Ghz-em? csaeréljek routert?

[ Szerkesztve ]

(#4034) sugarforce válasza fulton (#4033) üzenetére


sugarforce
őstag

5ghz-es a tv-d meg minden mas is? Masik topikban kamerakrol irtal, azok is ezen lognak? Azert egszerre tobb kamera lezabalhatja a wifit.

(#4035) fulton válasza sugarforce (#4034) üzenetére


fulton
addikt

A tv wifin van 5 Ghz, laptop szintén 5 Ghz en megy és a kamera is ekkor arról megy 4K-n. Egyébként a kamera maga utp kábellel van kötve a routerre.
Most azon gondolkodom hogy van még egy szabad port a routeren, rákötöm a tv-t kábelen. Sima UTP kábel elég hozzá? cat6 vagy routert kéne cserélnem?

[ Szerkesztve ]

(#4036) sugarforce válasza fulton (#4035) üzenetére


sugarforce
őstag

mivel a tv-d valsz 100mbites, cat5 bőven elég neki. Az, hogy routert kell e cserélj, nem tudom, bőven nem biztos, hogy azért karikázik. Nem akar transzkódolni a szerver lejátszás közben? webes felületen nézd meg, hogy mit ir a most játszott résznél.

(#4037) fulton válasza sugarforce (#4036) üzenetére


fulton
addikt

mire gondolsz hogy mit ír?
sebesség vagy mit

Nem értem...lehet a kamera terheli le a routert (hiába kábelen van)?
Nincs szerver oldali transcod belőve.

[ Szerkesztve ]

(#4038) sugarforce válasza fulton (#4037) üzenetére


sugarforce
őstag

A plex webes feluleten a kis ekg-s ikonra ramesz mikozben a tvn lejatszod ami rosszalkodik. Es h ott mit ir.
Hiaba nincs belove ha a kliens nem tamigatott containerrep talalkozik akkor kodoltatni fog a szervereddel, azt a nasod meg nem epp szereti.

[ Szerkesztve ]

(#4039) fulton válasza sugarforce (#4038) üzenetére


fulton
addikt

Közvetlen lejátszás, ennyit. Akad mint az atom..az egész. Tölt..és karikázik. Sokat.
Nem igazán értem.

[ Szerkesztve ]

(#4040) MasterMark válasza fulton (#4039) üzenetére


MasterMark
titán

Ez azt jelenti, hogy hálózati probléma nagy valószínűséggel.

Switch Tax

(#4041) #56573440 válasza fulton (#4039) üzenetére


#56573440
törölt tag

A nas is wifin ül? Ha nem, akkor én első körben vennék egy switchet, és a router mögé betenném. Azon keresztül kábellel mehet a tv és a nas is, egy kábel a router-nas közé és hello.

Egyébként milyen filmek? Sd fhd 4k is akad vagy csak valami magasabb bitráta és felbontás.

Ha a router haldoklik, azt pl megnézheted úgy is, hogy amikor megy a film és szenved, laptoprol pl startmenuben cmd parancs, majd ping nasip -t aztán figyeled hogy valaszolgat, ha van elvesztett csomag az para.

(#4042) jegesib


jegesib
aktív tag

Sziasztok,

Raspberry-re tennék lejátszót. Mi a különbség az embedded player és a rasplex között és melyik a stabilabb, gyorsabb, jobb? Egyetlen kritérium, h tudjak vele VPN mögött lévő plexre csatlakozni, tehet legyen benne OpenVPN vagy L2TP vpn kliens.

(#4043) fulton


fulton
addikt

Még van egy hely a routeren ahova kábellel rá tudom majd csatlakoztatni a tv-t.
A nas kábelen, a tv wifin, a laptop wifin, kamera kábelen, asztali pc kábelen csatlakozik a routerhez.
Sima HD filmről van szó, nem szoktam nagyobb felbontásban leszedni. És ez produkálta. korábban semmi gondom nem volt. Hozzáteszem a kamera 4K ban 10.240 bitrátán forog, de h265+ kódolás mellett, így kevés a sávszélesség amit fog. Szuóval nem értem miért akadozik a plex a tv-n.

(#4044) #56573440 válasza fulton (#4043) üzenetére


#56573440
törölt tag

Pingre mit mondott akadozas közben?

(#4045) z1RoX


z1RoX
tag

Nasrol jatszom a 4k mediakat. Lg tv n plex app, xplay. Plexen bufferol 4k nal xplayen minden faja. A kerdes az hogy a dolby true hd dts hd hangokat tv ugye nem tudja de nincs valami passhtrough addon vagy mokolas? Androidos appoknal van azt tudom. Koszi!

(#4046) sugarforce válasza fulton (#4043) üzenetére


sugarforce
őstag

hány kameráról van szó? Csak egy? Mert alapvetően nem kéne gondot okozzon, nekem is ilyen routerem van, elég sok aktív kapcsolattal, 0-24es virágboltozás, le/feltöltéssel, telefonok, gépek wifin, kamerák kábelen, konzolok, tv stb stb és a 40-50mbites remuxokkal sem szokott gond lenni, nem pufferelget, nem töltöget, gyors az egész. Esetleg a router beállításokat érdemes lenne átnézni, a wifi sokat ronthat a szitun, pláne ha sok a zavaró tényező, a távolság a router és a kliens között, sok zavaró másik wifi, rossz csatornabeállítás, rossz csatorna szélesség, esetleg a tv részéről kevésbé támogatott wifi titkosítási algoritmus, stb. , vagy a nas állt át pl 100mbites módra és keveselli a sávot, sok minden lehet, ehhez elég kevés sajnos az infónk.

(#4047) sugarforce válasza z1RoX (#4045) üzenetére


sugarforce
őstag

ha a tv-d nem tudja a hd hangokat a hdmi arcon kitolni magából, akkor esélytelen.

(#4048) z1RoX


z1RoX
tag

Ezt melyik media box tudja? Himedia q5 pro n provaltam de nem adta ki a hd hangokat hiaba raktam autora a passhtroughot. Vagy ti mivel hasznaljatok?

(#4049) sugarforce válasza z1RoX (#4048) üzenetére


sugarforce
őstag

Min szeretned a hd hangokat hallgatni?

(#4050) z1RoX


z1RoX
tag

Yamaha htr 4069

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.