Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Magga válasza st6969 (#150) üzenetére


Magga
aktív tag

Ez azért van mert ott a felső sorban a folyamatban lévő sorozatok következő epizódja jelenik meg, az alsóban pedig a legutóbb hozzáadott elem. Ezt nem lehet változtatni. Viszont a sorozatoknál a felső sor nagyon hasznos! Filmeknél csak az a film lesz a felső sorban amit elkezdtél nézni, de nem fejezted be.

[ Szerkesztve ]

(#152) justice84 válasza st6969 (#150) üzenetére


justice84
tag

Az olyan mint amikor a szervernél nézed, lényegébe kilistázza az adott mappához melyik sorozat/filmek lettek hozzáadva legutóbb illetve az adott mappában mit néztél meg utoljára
Felső sor - On Deck - Nemrég lejátszott
Alsó sor - Recently Added- Nemrég hozzáadva

(#153) Lester75


Lester75
tag

Segítséget kérnék.A Samsung okostv-n lévő Plex alkalmazás pénteken frissítette magát.
Azóta az alkalmazás nem tud kapcsolódni a szerverhez (PC).Felugrik egy ablak,hogy a látható 4 jegyű PIN-t másoljam be a megnyitott plex.tv oldalon,de PIN nem látható,csak felette egy hibaüzenet "Unable to connect to the Plex website" szöveggel. Routert,pc-t,tv-t újraindítottam,de semmi.Próbáltam manuálisan megadni IP-t,illetve jelszóval belépni,ott is hibaüzenet.Szuper kis frissítés!Nálam adott lenne a user hiba,de a frissítésen kívül más nem változott.
Az alkalmazás verzió száma: 2.005 PMS
A tv: UE40ES6100

(#154) Lester75 válasza Lester75 (#153) üzenetére


Lester75
tag

Lejárt az időkorlát,nem tudtam szerkeszteni.
Ékes példa,hogy az ember kutakodjon,mielőtt kérdez.Kevés angol tudással,de google fordítóval felszerelve jutottam el a megfelelő fórumra.
[link]

Annyi kiderült,hogy frissíteni kell. :)
A legegyszerűbb megoldás vált be.
A tv menüjében a terméktámogatásnál online szoftverfrissítés következett.
Majd PLEX alkalmazás törlése és újratelepítés.
Ezután a 4 jegyű PIN kód működött,probléma megoldva.

(#155) Mauzes válasza Lester75 (#154) üzenetére


Mauzes
őstag

De most akkor te a TV szoftverét frissítetted? ("online szoftverfrissítés következett")

Mert nekem is ugyanez a probléán 3 napja, de még nem oldotta meg semmi (plex törlés-újratelepítés, router újraindítás, tv áramtalanítás, ilyenek).

(#156) justice84 válasza Mauzes (#146) üzenetére


justice84
tag

Igaz nem Samsung Tv-n , hanem PC-n fut nálam a Plex Home Theater de nálam úgy játssza le a külső és az mkv-ba beépített feliratsávot ha a Preferences - Change Pref. For Network - Quality résznél az Always transcode subtitle ki van kapcsolva (nálam alapból be volt kapcsolva). Lehet Tv máshol van a menüben de egy próbát megér, kikapcsolt és bekapcsolt állapotba hátha megy mindkettő.

(#157) Mauzes válasza justice84 (#156) üzenetére


Mauzes
őstag

Na ilyen szerintem nincs a Samsung Plex app-ban. Olyan van, hogy video playback: auto vagy direct stream vagy transcoding; és feliratnál szín/méret + prefer overlay subtitle over embedded (de ez nem segít a gondomon)

(#158) peeterson


peeterson
csendes tag

Üdv!
A szitu: van plex a gépemen. Minden okés vele, jól fut. Xiaomi telefonon szintén minden rendben. Feliratok, minden jó. LG webos2 tv-n viszont nem kezel feliratot. Azonos a fájlnév, de nem tudom elővarázsolni.
Kérdés: mit kezdhetnék? Smartshare alatt jó a felirat, de most veszek nas-t, és azon ha jól tudom a plex az ami kezeli a médiatartalmat tv-felé. Gondolhatnám hogy a TV beépített lejátszója nem jó a feliratokhoz, de ha smarts. jó, akkor...... Szóval dilemma hogy mi tévő legyek.

Dudi

(#159) Lester75 válasza Mauzes (#155) üzenetére


Lester75
tag

Igen,a TV szoftverét kellet frissítenem.Az alap szoftvert,a tv alap menüjében választottam ki a terméktámogatás-frissítés-online frissítés résznél.
Érdekes,hogy frissítés után a Smart Hub-ban (ha jól írom) kerestem a PLEX appot,ott is felugrott egy "frissítés szükséges" kisablak,de nem tudtam "ok" gombot nyomni,mert a távirányító enter (ok) gomjával a felugró ablak alatti appokat tudtam csak vezérelni.

(#160) Szomj4s válasza peeterson (#158) üzenetére


Szomj4s
tag

Hú, ez most kicsit zűrös.
A TV plex appja nem kezeli a feliratokat? Azért az érdekes lenne :) Mert ha a plex szerver alapértelmezett dlna-ján keresztül nézed a tv-n, akkor megértem, hogy nem megy a felirat. A plex app az a tv-re telepítve van? Azzal nézed a tartalmakat? Milyen nast veszel?

(#161) peeterson válasza Szomj4s (#160) üzenetére


peeterson
csendes tag

DLNa-n megy.. szóval úgy érthető ha bukó ezek szerint... :( bár azért fura, mert a smartshare is ugyanezen alapul nem? LG tv-n ha jól tudom még nincs app. legalábbis eddig hiába kerestem. 2015-ös webos2-es. majd a nas talán tud valami alternatív megoldást. Synology ds212+ lesz. holnap érkezik elvileg.

Dudi

(#162) Szomj4s válasza peeterson (#161) üzenetére


Szomj4s
tag

Hát, azon se fog menni. DLNA-n nem fogsz feliratokat olvasni.
A NAS meg jó dolog, de amit vettél az nem egy erőmű. Plex-szel csak otthon fogsz nézni, nem transzkódolt anyagokat.

Biztos vagy benne, hogy a tv-dre még nem jött ki a plex?

A jelenlegi felállással gyakorlatilag a plex legnagyobb előnyét, a kezelőfelületet hagyod ki a buliból, és a sok kis segítséget, melyet agent-ek formájában lehet még hozzátenni a rendszerhez.
Ha gondolod csinálok egy kis bemutató videót, de már megtették előttem páran.

(#163) peeterson válasza Szomj4s (#162) üzenetére


peeterson
csendes tag

Eddig nem találtam a tv-re. De csak csak lesz előbb utóbb. Köszi a segítséget, majd nézegetek videókat ha már lesz valami fejlemény. Tudom hogy a NAS nem a legkorszerűbb, de 2 terrával 50ért ezt találtam a legjobb vételnek. Ennél többet nem tudtam kiszorítani a költségvetésből. Ha lesz app a tv-re akkor menni fog már minden amit említettél ugye? Persze ha a NAS-ra felrakom magát a plex szerver progit.

Dudi

(#164) #56573440 válasza peeterson (#163) üzenetére


#56573440
törölt tag

25 ért vettem itt apróban proliant micro-t, ebből is tuti lehet allkudni, xpenology felhergelése gyak 1 klikk a pendrive-ra, és onnantól 1:1-ben syno os van rajta. van hozzá plex szerver, meg amit akarsz, épp melóban egyik monitoron filmezek, hugom anyáméktól nézi, bőven bírja az egészet. persze neten keresztül csak sd, mert upload 1.2Mbps körül maximalizálódik és a 720p-re az meg nem ideális...

tudom utólag nem melegít, csak mondom :)

[ Szerkesztve ]

(#165) peeterson válasza #56573440 (#164) üzenetére


peeterson
csendes tag

:)
épp most hozta meg a posta. szóval nincs visszaút. majd kihozom belőle amit tudok. ha kevéske lesz, akkor idővel lecserélem és neve miatt esetleg még nagy bukta sem lesz. sok olyan kényelmes emberke van mint én. :)
amúgy azon agyaltam visszatérve plex témához hogy weboldalról nem lehet izzítani? márminthogy a tv-n megyek fel a honlapra, bejelentkezek és annyi. melóban vagyok így csak ötletelgetek. nincs kéznél a tv hogy ki is próbáljam. :)

Dudi

(#166) Szomj4s válasza peeterson (#165) üzenetére


Szomj4s
tag

Most én is melóban vagyok, kipróbálni nem tudom, de szerintem nem fog menni.
Annyit nézz meg, hogy a synologynak a beépített video station-je az van-e már a tv-dre. Hasonló a plexhez, de sajnos nem lehet hozzátenni agent-eket, ezért korlátozott a tudása.

(#167) Heimdallr75 válasza peeterson (#161) üzenetére


Heimdallr75
őstag

[link], [link] mintha lenne webos2-re plex app.

الغريبة في هذا الكوكب

(#168) peeterson válasza Heimdallr75 (#167) üzenetére


peeterson
csendes tag

elméletileg van, de az enyémre félő hogy nincs. LG LF652v tavalyi széria.
ezeket az oldalakat már megtaláltam és annyit olvastam ki belőle hogy még tesztelik. holnap kezdem el beüzemelni a nas-t. majd meglátjuk mit dob a gép.

Dudi

(#169) Szomj4s válasza peeterson (#168) üzenetére


Szomj4s
tag

Van rá alternatíva, amíg ki nem adják a végleges verziót: PLAYz
[link]

(#170) #56573440


#56573440
törölt tag

hmm érdekes "bugot" találtam, és ez nem csak itt jött elő, hanem otthon is laptoppal...

plex szerver teljesen ok
kliensnek vagy laptop vagy raplex

telefonos appból vezérlem a klienseket

rácsatlakozok, szépen összeáll a rendszer, telefonon kikeresem a filmet, rálököm hogy play, elindul.

utána ha végzett vagy már közel vége van, és kiválasztok még egyet, akkor vagy elindul vagy nem. ha nem akkor vagy kidob főképernyőre, vagy totál fekete kép jön pl rasplexen és teljesen megáll a rendszer.... most hogy teszteltem film telóról rálök, elindul, pár másodperc után másik rálök, elindul körből max 4-et sikerült csinálni utána gg..

utána ha telefonra ránézek le van csatlakozva, újracsatlakozni nem igazán akar...

valami ötlet hogy ezzel mi lehet? távolról is ezt csinálja, tök normális sd anyagokkal is, lokálban is, kábelen, wifin... közben a szerver malmoz és semmi nem történik, nem transzkódol, nem izzad.

annyira nem szeretnék osmc-t feltenni, de ha más nincs akkor marad az...

[ Szerkesztve ]

(#171) Szomj4s válasza #56573440 (#170) üzenetére


Szomj4s
tag

Nálunk asszony szokott a hálóban született feleségeket nézni, telóról küldi rasplexre, és ott még nem volt semmilyen problémája. Milyen verzió van fent Neked? (ő mondjuk az ios-es plex klienssel vezérli, én a hálóban nem szoktam /*nem engednek*/ több tartalmat egymás után nézni)

(#172) #56573440 válasza Szomj4s (#171) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mindegyikből a legfrisebb amit a gyári telepítő enged.

De szinte biztos hogy a telo progi a bugger...

(#173) Szomj4s válasza #56573440 (#172) üzenetére


Szomj4s
tag

Megpróbálom ma este droidon, és jelzek!

(#174) st6969 válasza Magga (#151) üzenetére


st6969
őstag

:R Nagyon jó, ez tényleg így van. Felkínálja a következő epizódot.
Csak azt nem értettem, az alsó sorban miért össze-vissza (és nem sorban) jelennek meg az epizódok, de valószínűleg erre is rájöttem: hiába lett egy évad egyszerre "kikölcsönözve" a merevlemezre, az egyes mkv file-ok dátumai még ha néhány perc különbséggel is, de eltérhetnek, és ez alapján rendezheti. Mindegy is, működik, és jó :)

(#175) justice84 válasza #56573440 (#170) üzenetére


justice84
tag

Nálam is megvan ez a bug, linux-os Plex Home Theater- nél is ugyan azt csinálja totál fekete kép de hang van Android telefonról/Tabról (4.11.1.436) vezérelve. Viszont Android telefonról tabot vezérelve nem jön elő, és ha a tabról vezérlem a telót akkor se. Kipróbáltam régebbi verziókkal is ott is ugyan az a helyzet, a 3.6.3 app-ban nem sikerült előhoznom ezt a bugot de 3.8.4 be már produkálta.

[ Szerkesztve ]

(#176) #56573440 válasza justice84 (#175) üzenetére


#56573440
törölt tag

az frankó...

akkor nem is görcsölök tovább, mert ez így lokálban masszív szívás lesz (asszony sokat sorozatozik, és ott jött elő hogy a főcím közben rálökte a következő részt)
ill rohadt idegesítő hogy a telefon nem csatlakozik automatán vissza:(

marad a plex adatbázisnak meg kívülről nézni, bent meg akkor kodi meg plexbmc. lehet jobb is a pi2/transzkódolás témakör miatt ez a megoldás.

:R

(#177) justice84 válasza #56573440 (#176) üzenetére


justice84
tag

Nálam nemdobja el a csatlakozást csak fekete képernyő van de ha nyomok egy stop-ot és utána egy play-t van kép. De lehet megvan a hiba forrása ha a telefon és tab is csatlakoztatva van a Plex Home Theater-hez remote modba csak akkor jön elő a fekete képernyős bug, de ha csak az egyik akkor minden oké.

szerk:
Na elindítottam Telefonról egy filmet simán elindult, majd rácsatlakoztam a tabbal és elindítottam egy másikat fekete kéernyő lett a vége, lecsatlakoztam a tabbal, elindítottam egy filmet a telefonról megint és van kép.

[ Szerkesztve ]

(#178) Szomj4s válasza #56573440 (#176) üzenetére


Szomj4s
tag

Mit értesz pi2/transzkódolás alatt?

(#179) #56573440 válasza Szomj4s (#178) üzenetére


#56573440
törölt tag

rapberry pi 2 a vas alatta, és arra néha a "gyári" rasplex azért szeret transzkódolni főleg magasabb bitrátás mkv-kat ha úgy látja. így meg nincs ilyen gond

(#180) Szomj4s válasza #56573440 (#179) üzenetére


Szomj4s
tag

Ez mondjuk érdekes, mert még egyszer nem futottam bele ilyen problémába...
Kipróbálom egy 30GB-os valamivel, azt is (meg a váltogatós bugot) megnézem majd a meccs után :)

(#181) #56573440 válasza Szomj4s (#180) üzenetére


#56573440
törölt tag

:R

(#182) fifibá


fifibá
csendes tag

Sziasztok! Telepítettem a Plexet a filmeket tároló Synologyra, a média szervert meg a gépről kezelem, lényegében probléma nélkül.
Amire viszont nem találok magyarázatot, az az, hogy a meglévő infókat nem mindig veszi át, ill. azt is magától átírja, amit én írok be, hiába zárolom. Az általam kiválasztott képet is visszaállítja minden automatikus frissítés után a saját maga által kiválasztott képre. Lehet, hogy az agent-ek beállításánál szúrtam el valamit? Ha van valakinek tapasztalata vagy megoldása, megköszönöm!

(#183) Szomj4s válasza #56573440 (#181) üzenetére


Szomj4s
tag

Nah, megnéztem tegnapelőtt, csak nem tudtam nyugodtan gép elé kerülni:
Egy nagyobb, 30GBos release már valóban transzkódolva futott le az egyik audio kodek hiánya miatt (most nem emlékszem rá, hogy melyik volt a ludas), de egyszer sem reccent meg. Tényleg, semmi akadás.

A másik, tartalomváltáskor előforduló bug: semmi. Komolyan, nem tudom mire gondoltok, én akármit, akármikor (a tartalom végén előszeretettel) váltogattam, mindig pöccre átugrott az újra. Egy pillanatig lehet látni a fekete képernyőt, de egyből vált utána. Android verzió: 4.21.0.527 PMS: 0.9.15.2 Rasplex:1.0.1

Fifibá: Ilyennel én még nem találkoztam. Emlékszem, hogy volt régebben még egy magyar készítésű új sorozat, amihez nem talált kellő mennyiségű infót Agentek segítségével, ahhoz beállítottam borítót, meg leírást, nekem azokat megtartotta. Még csak nem is zároltam, ha jól emlékszem.

(#184) Viszlát


Viszlát
addikt

Tanacsot szeretnek kerni, mert mar belezoldulok a keresgelesbe...

Milyen eszkozt javasoltok Plex server futtatasara, hogy 4k tartalmakkal is tutibiztos elbirjon es ne legyen gond a transzkodolas vagy tobb kliens egyideju kiszolgalasa?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#185) Szomj4s válasza Viszlát (#184) üzenetére


Szomj4s
tag

Szia!

Előtte hadd kérdezzek párat:
- Fogyasztás mennyire szempont?
- Ár az a lehető legkevesebb?
- 4K-t akarsz biztosan transzkódolni? Ahhoz van net, kliens oldal, egyéb?
- Egyszerre mennyi kliensen?

A google-hoz ha bekerülsz, nekik állítólag van valami nagyobbacska gépük :)

(#186) Viszlát válasza Szomj4s (#185) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia,

nézzük:

- Fogyasztás nem szempont, viszont a csendesség igen.
- Ár szintén nem szempont, de mondjuk nem szeretnék csak ezért még egy Macbookot venni. :)
- A 4k a lényeg, bár azt készséggel elismerem, hogy ez a transzkódolás téma kissé zavaros a fejemben. Jelenleg van két megjelenítő ami tudja a natív 4k-t (TV és monitor), plusz kettő ami FHD (TV és laptop). Net, lokál gigabites háló szintén van, a NAS is ezen csücsül.
- Egyszerre maximum 3 kliens, de azért ennek a valószínűsége elég alacsony, a jellemző az inkább a kettő lenne.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#187) Szomj4s válasza Viszlát (#186) üzenetére


Szomj4s
tag

Így akkor otthon, helyi hálón 4k-n nem kell transzkódolni, hanem direkt play-ben lejátszani csak.
Illetve annyit kellhet majd transzkódolni, hogy a 4k-s tartalmat kell esetleg fullhd-ban megjeleníteni a lokál hálózaton kívül, igaz?

Így már nem annyira vészes a téma :)
Ha ez igaz, akkor egy combosabb i3, vagy egy picit korosabb i5 megfelelő lehet (véleményem szerint egy 5000 passmark ponttól ki fog szolgálni)
Hűtés már ház függő, nem tudom, hogy itx-ben, vagy nagyobb méretben gondolkozol. Vannak vízhűtő rendszerek is, ezek már erősen függenek a házak befogadó méretétől is. Vannak olyan házak is, amelyek úgy oldják meg a processzor hűtését is, hogy teljesen alumíniumból készülnek, és hőcsövekkel vezetik ki a ház oldalára a hőmennyiséget.

Linkek:
[link]
[link] (Itt a blogot is elolvashatod)
[link] (Talán az egyik legminőségibb gyártó)
[link] (Vele egyetemben)
Az alábbi gyártók pedig csinálnak olyan házakat is, melyek beilleszthetőek hifi és házimozi komponensek közé is:
Chieftec, Silverstone, nem az olcsó ligás játékosok.

(#188) st6969


st6969
őstag

Nem merültem még bele, kipróbálom majd, de megkérdezném, hátha valaki fejből tudja, hogy a plex-el lehet mappa szintű mp3 lejátszást indítani? Tehát pl. a PC-n megosztom az mp3 mappát, azon belül van mondjuk 10 mappa, mindegyik tele mp3-akkal. Androidos telefonon szeretnék úgy zenét lejátszani, hogy belelépek valamelyik megosztott mappába és elindítom mondjuk a 3. számot, és onnan játssza végig, ami utána következik abban a mappában. Nem akarok lejátszási listákat készíteni. Az androidos lejátszók 95%-a ilyen elven működik, ami meg nem (pl. Folder player), az nem tud hálózatról lejátszani. :(

(#189) Viszlát válasza Szomj4s (#187) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem, elvileg az a gond, hogy ha a másik két felhasználó felirattal akarja nézni őket, akkor egyből transzkódol...

Egyébként köszi a tippeket és linkeket. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#190) Szomj4s válasza Viszlát (#189) üzenetére


Szomj4s
tag

Bocs, az persze. Ha felirat, akkor transzkód. :K
(Én is gondolkodom valami erősebb és jövőállóbb megoldáson, mint a jelenlegi, de az szerintem egy év múlva lesz esedékes. Keresni kell hozzá megbízható alaplapot, az lesz a szűk keresztmetszet. Csak asszony meg ne tudja, mert kiutál a világból is. :DD )

(#191) sugarforce válasza Szomj4s (#190) üzenetére


sugarforce
őstag

Tudom régebbi téma, de nem értem, felirat bekapcsolásakor elkezd transzkódolni? Tegnap megnéztem több féle fájllal is (sd, 720p, 1080p - belső felirat, külső felirat), de egy alkalommal sem kezdett transzkódolni, közben néztem a szerver terheltségét és nem mozdult semmit a kihasználtság. A szerver egy AMD kabini 8 gb rammal, a tv meg egy 2013-as samsung f szériás smart. Nem egy különleges összeállítás ez pedig..

(#192) vtechun


vtechun
veterán

Hello. 1080p-s filmet akarok lejátszani, ipad plex klienssel, aztán 1 seccel a play gomb megnyomása után visszaugrik alaphelyzetbe a lejátszó (azaz megint háromszög a play gomb). Ugyanez böngészőben hasonló, csak ott ki os írja, hogy hiba lépett fel az elem lejátszásakor . Valakinek van ötlete mi baja lehet? 720p sorozatot simán áthoz, konvertálás nélkül.

(#193) Szomj4s válasza sugarforce (#191) üzenetére


Szomj4s
tag

Ez egy ingoványos talaj, még én sem tudom az egzakt választ arra, hogy melyik felirat nem tetszik neki, és mondja rá, hogy transzkódolnia szükséges.

Egy ilyen note szerepel plex-éknél:
"Subtitles can introduce a wrinkle here sometimes. Even if a file's audio, video, and container are all compatible with a Plex App, if a subtitle stream is selected and is not compatible with the Plex App, then the Server will "burn in" the subtitle text within the video. This requires a full transcode of the video stream."

Egyet biztosan tudok, az apple cuccok nem szeretik a feliratokat, náluk nagyobb esetben van szükség transzkódra. (Vagy majdnem mindegyikben, de erre nem vennék mérget.)

vtechhun:
"Próbálta már újraindítani?" :))
Bocs, hogy ezzel a klasszikussal kezdtem, de nekem is volt egyszer hasonló, akkor a szerveren valami összeakadhatott, egy PMS leállít, újraindít-tal megoldódott a probléma.

(#194) Viszlát válasza sugarforce (#191) üzenetére


Viszlát
addikt

Na ez fura... A "belső" felirat nyilván nem gond, egy plusz sáv a fájlban, de a külsővel nálam azonnal transzkódol, legyen szó akármilyen típusú feliratfájlról és a videó minőségétől is függetlenül...

Nekem annyi megoldást sikerült találnom, hogy mkvmerge segítségével hozzáadom a feliratot a konténerhez, csak hát ez több száz filmnél, sorozatnál meglehetősen macerás. De amíg nem találok tuti megoldást, addig nincs más...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#195) sugarforce válasza Szomj4s (#193) üzenetére


sugarforce
őstag

na igen, pont ezt mondtam pár hónapja feliratos témában ugyanitt. ezért nem értem most sem, bár lévén apple cuccról van szó, nemsok tapasztalatom van velük, de meg sem fordult a fejemben, hogy nem kezelné a feliratot.

(#196) sugarforce válasza Viszlát (#194) üzenetére


sugarforce
őstag

Én főleg külső feliratfájllal nézek sorozatokat, filmeket, meg működik az opensubtitle agent is, ami automatikusan tölti le a talált feliratokat, de még soha nem futottam a transzkódolásba.

(#197) Szomj4s válasza sugarforce (#196) üzenetére


Szomj4s
tag

Én is szinte csak is kizárólag külső feliratfájlokkal találkozom, és transzkódba még nem futottam bele. (Mondom ezt úgy, hogy nem szoktam nézni a lejátszás "típusát", szerencsére észre nem veszem a különbséget a transzkód és a direct play között, bírja a vas.)

[ Szerkesztve ]

(#198) sugarforce válasza Szomj4s (#197) üzenetére


sugarforce
őstag

én mindig nézem, mert volt annó 1-2 érdekes lassulás, akadás, de az valószínűleg hálózati probléma volt. Azt hittem akkor is, hogy transzkódol, de nem.
Pont tegnap futottam bele egy olyan esetbe, hogy a film, amit akartam nézni, az angol hang true hd benne. Sajnos ezzel a kodekkel a tv-m nem rendelkezik, a plex kliens szólt is, hogy nem tudom megszólaltatni a hangot, transzkódoljam?

(#199) Szomj4s válasza sugarforce (#198) üzenetére


Szomj4s
tag

Szerintem persze, talán ezt hívják remux-olásnak, nem? Nem vagyok járatos ezekben sajnos.

(#200) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Lenne két kérdésem:

1. Be lehet állítani valahogy, hogy a fájl nevével azonos elnevezésű külső feliratokat mindig automatikusan lejátssza? Most mindig be kell állítani, és távirányítóval 6 plusz gombnyomás, ez néha zavaró.

2. Be lehet állítani, hogy sorozatnál a következő részt automatikusan lejátssza? Főleg akkor zavaró, hogy nem játssza le, amikor az "On deck" menüből választom ki a részt, erre bejön annak a résznek az oldala, majd elindítom, és ha vége, akkor leáll, bejön újra a résznek az oldala, de itt jobbra lépve nem a következő rész jön be, hanem az a média, ami az "On Deck" felületen jobbra van (tehát egy másik sorozat). Ha meg visszalépek főmenübe, akkor megint elölről kell mindent csinálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.