Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) sugarforce válasza tl-x (#850) üzenetére


sugarforce
őstag

akkor a projektor/ps4 cec része problémázhat, vagy kábel.

(#852) tl-x válasza sugarforce (#851) üzenetére


tl-x
őstag

Plex ingyenes verziója nem csinálhat ilyen korlátozást?

(#853) Petyyyyy válasza tl-x (#852) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Sziasztok urak!

Egy beszámolót már elolvastam a progiról, de választ nem találtam. Arra lennék kíváncsi hogyan boldogul a rendszer a DTS és MA hangsávokkal?

Tételezzük fel, hogy minden adott a hibátlan lejátszáshoz (hálózat, hw, stb) - kérdés, hogy ilyenkor ugyanazt a bitfolyamot kapom-e vissza a böngészőmben/lMPCHC-men/PowerDVD-men nézve a filmet?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#854) Chosy


Chosy
csendes tag

Sziasztok
ez lenne a gondom, le van töltve, fel is van telepítve a legújabb és ezt csinálja. valakinek 5let?

a serviio -t is letöltöttem de a tv nem látja
win 10

(#855) szpali válasza Chosy (#854) üzenetére


szpali
addikt

próbáld meg a localhost IP helyett a gép saját IP címét beírni

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#856) sugarforce válasza tl-x (#852) üzenetére


sugarforce
őstag

nem

(#853) Petyyyyy : A polex elbír a DTS és az MA hangsávokkal is, minden a lejátszódtól függ, illetve, hogy mennyire tudták aimplementálni a lejátszó hardver apiját a programba.

(#854) Chosy: Nekem úgy tűnik, mintha az account nem látna rá a saját hozzárendelt szerverére. Minden külső elérés rendben van? Végső esetben telepítsd újra a plexet, úgy hogy uninstall után kitörlöd az általa létrehozott mappát.

[ Szerkesztve ]

(#857) Chosy válasza szpali (#855) üzenetére


Chosy
csendes tag

2 accountom is van es ez a hiba viszont bnomnek az accountjaval egybol belep ugyanezen a gepen. probaltam mar unistlatt meg mindent

(#858) sugarforce válasza Chosy (#857) üzenetére


sugarforce
őstag

Akkor az van, amit mondtam, hogy nincs meg valamiért az accout-szerver összerendelés. Lehet érdemes lenne plex fórumon utána nézni a problémának. Annyi próbát megérne a dolog, ha a barátnőd accountjával be tudsz lépni és látja is a szervert, akkor hívd meg a saját accountod barátként és oszd meg a teljes tartalmat vele.

(#859) raverke


raverke
tag

Sziasztok!

Némi segítséget kérnék a beállításokhoz.

Samsung 3D LED TV-n használom a PLEX-et, de a FULL HD és 3D FULL HD filmeknél elhal, megáll a kép, és percekig csak tölt.

Egy Intel Core i5-4690 3.5GHz -en 8 Gb ram-al fut a media szerver a PC-men és egy ősrégi TP-Link tl-wr1043nd routeren játszom át a TV-re WIFI-n. ( 1 vastag falon keresztük,kb 8-10 méterre)

Milyen beállításokkal érdemes próbálkozni? Jelenleg deafult-on van, semmit nem változtatam a beállításokon.

Esetleg egy megfelelő router-t is ajánlhatnátok, ami jobban bírja ezt a távot és környezetet, 2,4 Ghz-es elég, nem kell az 5 Ghz

Előre is köszönöm!

(#860) szpali válasza raverke (#859) üzenetére


szpali
addikt

Kábellel, LAN-on keresztül is jelentkezik a probléma? Lehet, hogy a wifi a szűk keresztmetszet

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#861) sugarforce válasza raverke (#859) üzenetére


sugarforce
őstag

A tv transzkódol? Egyébként valószínűleg pont a wifi a szűk keresztmetszet, amit a kolléga is írt. Próbáld ki kábellel.

(#862) raverke válasza sugarforce (#861) üzenetére


raverke
tag

Gondolom ilyenkor a TV transzkódol, ezért is kérdeztem hogy hogyan érdemes beállítani a PC-n a PLEX-et, hogy megfelelő legyen a TV-n.

Kábellel nem tudom kipróbálni. Messze van a TV, 8-10 méterre és a másik szobában, egy vastag fallal elválasztva. Szóval max átfúrni tudnám a falat valahol, de az is necces, mert ahol fúrni kéne, ott egy bazi nagy szekrény van felfúrva a falra.

(#863) #56573440 válasza raverke (#862) üzenetére


#56573440
törölt tag

És a tv valamint a pc is le van fúrva a betonba? Ha nem akkor azért egy teszt erejéig talán megoldható lehet. Itt sajnos nincs ilyen golden standard, meg kéne nézni hogy tutibiztos hogy csak és kizárólag a hálózat a ludas.

Mielőtt veszel egy wifi ap-t drágáért és kiderül hogy a tv kliense nem kezeli a konténert vagy formátumot vagy bitrátát vagy akármit

[ Szerkesztve ]

(#864) sugarforce válasza raverke (#862) üzenetére


sugarforce
őstag

Plexnel soha sem a lejatszo eszkoz transzkodol, hanem a szerver. Megkene nezni, hogy lejatszas alatt mit ir ki a webes feluleten a most jatszottnal a plex, ha kozvetlen lejatszast ir, akkor halozati problema lesz 100%. Persze ha transzkodol, attol meg mindog lehet halozati gond is. Amugy mikor tv, milyen modell? A lejatszott mkv milyen savszelessegu? A tvk ben a wifi sokszor nem eleg, hogy egy rendes, nagyobb savszelessegu filmet atvigyen, ezert kellene megnezni legalabb lejatszas alatt mit ir ki a weves felulet, utana kabellel kiprobalni ha tovabbra is problema van.

[ Szerkesztve ]

(#865) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,tud valaki segíteni,hogy miért nem jó?

(#866) apezka válasza dezs520 (#865) üzenetére


apezka
tag

Próbáltad már ki kapcsolni-bekapcsolni? :D

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#867) dezs520


dezs520
senior tag

:) telórol próbáltam bocs...tehát ez lenne a gondom:

és ha manuálisan próbálom,akkor sem jó.
a telefonom meg azért nem kapcsolódik,mert azt írja ki,hogy frissíteni kell a programot...

[ Szerkesztve ]

(#868) apezka válasza dezs520 (#867) üzenetére


apezka
tag

Új telepítés vagy csak frissítés?
Nekem ubuntu-n fut, de gondolom nem lehet komolyabb a windows-os verzió telepítése a sokásos "Tovább-tovább-OK-Befejezés"-nél...
A windows frissítések fenn vannak? Log fájl-ban mit ír? Helyi gépen próbálod telepíteni, vagy remote-ban "automatikusan"? Kicsit több infó kellene...

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#869) xb12x válasza raverke (#859) üzenetére


xb12x
tag

Nálam ugyan ez a felállás, ilyen router, távolság, fal, a szerver még gyengébb is, de nincs gondom full hd-val. Viszont Sony tv-t használok, a kliens szerint transzkódolás nélkül. Azt nem írtad, de feltételezem hogy a szervered dróton van és nem wifis. A tv saját, gyári beépített lejátszóján kellene megnézni hogy ott megy-e, plexet mint dlna szervert elvileg látja az is Ha igen akkor nem hálózat gond van.

(#870) dezs520 válasza apezka (#868) üzenetére


dezs520
senior tag

A fő gépen tepítettem,az a gond,hogy írja van frissítés,de mikor rámegyek hogy telepítése,akkor írja ki ezt.
A log fájlt délután bemásolom,nem érték hozzá,nekem az katyvasz...
Újra telepítést még nem próbáltam...A win frissítések még elvileg jók...
Először automatikusan próbálom a frissítést.akkor írja ezt,meg hogy hopsz,valami hiba történt,próbálja manuálisan,letöltöm,és ugyan ez az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#871) xb12x válasza dezs520 (#870) üzenetére


xb12x
tag

Nekem 1x csinált ilyet de csak simán nem volt elég hely telepíteni.

(#872) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni, hátha van valakinek ötlete a problémám megoldására.
Vásároltam egy mi box 3-at, beüzemeltem, plexet feltelepítettem, társítottam az account-omhoz, minden szép és jó csak hogy akadozik a lejátszás.
UPC Connectbox-om van, a plex szerver a notebookomon. Ami még érdekes, hogy ha vlc-ben játszom le a filmeket ott teljesen jó.

(#873) atok666 válasza ToniSlow (#872) üzenetére


atok666
őstag

Transzkodolja streamet a szervered? Lehet nem bir vele.

Atok

(#874) ToniSlow válasza atok666 (#873) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Bocsánat hogy visszakérdezek, de teljesen amatőr vagyok még plex terén, szóval mit kellene pontosan megnéznem?

(#875) xb12x válasza ToniSlow (#874) üzenetére


xb12x
tag

Ezeket a kliensen:
Settings, advanced, player, direct stream - pipa
Settings, advanced, player, direct play - Auto
Video, quality over wifi - Original

Utána filmet elindít
Fogaskerék
Display information overlay - pipa
Bal sarokban ha marad a transcode akkor valszeg a szerver gyenge, de a kliensed nem ismeri a media kódolását

[ Szerkesztve ]

(#876) ToniSlow válasza xb12x (#875) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Szia!

Settings, advanced, player, direct stream - pipa
Settings, advanced, player, direct play - Auto

Ezeket megnéztem, így is vannak beállítva.

Video, quality over wifi - Original

nekem ilyen nincs, a vido beállításoknál remote meg local quality van

Display information overlay - pipa
ha ezt beállítom, és elindítom a filmet, akkor kiírja a felbontást és azt hogy direct play, majd eltűnik a kiírás.

(#877) xb12x válasza ToniSlow (#876) üzenetére


xb12x
tag

Az baj. Szerintem ez hálózat, a vlc jól kezeli, a plex kliens nem. Sokan panaszkodnak a bufferelésre direct play-nél. Nálam is néha csak fekete képernyő van hanggal vagy el sem indul a film, sima stop/play és után pedig már semmi baja.

Esetleg kapcsold ki a direct stream-et és direct play-t, vagy a local quality legyen valami alap 2,0 Mbps 720p. Ha így megy akkor biztosan hálózat.

(#878) ToniSlow válasza xb12x (#877) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Gondolom a direct play-t, és a direct stream-et kliens oldalon kell kikapcsolnom.
Amúgy probáltam kodi-val is, azzal is teljes jó, ugyanúgy szépen megy mint vlc-vel.
Az a vicces, hogy egy a router-től távolabb lévő xbox 360-al simán megy minden reszelés nélkül ami ráadásul csak 2,4Ghz-en csatlakozik fel és a plex kliens sincs túlbonyolítva kb. 1.0 a verzója.
Eléggé bosszant a dolog.

(#879) raverke válasza xb12x (#869) üzenetére


raverke
tag

Igen, a szerver kábellel van a routerhez kötve.
Nem tudom miként teszteljem ki a sebességet,de a jelszint jónak tűnik. Ezt a Tabletemmel mértem a Wifi alnalyzer programmal, közvetlenül a TV mellett.

(#880) xb12x válasza ToniSlow (#878) üzenetére


xb12x
tag

Mondjuk azt lehet kellene frissíteni. Ez androidos box ugye? Nálam valami 5.6.1 a verzió.

(#881) xb12x válasza raverke (#879) üzenetére


xb12x
tag

A tv wifije biztosan gyengébb mint a tablet. De azért kellene a saját medialejátszójával vagy ha van a tv-dre vlc akkor azzal kipróbálni, másik klienssel lejátszani a filmet a plex szerverről. Ha ott is ez a baj akkor biztosan kevés a jel.

(#882) ToniSlow válasza xb12x (#880) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Az android tv-n a legfrissebb van. Az 1.0-át az xbox-ra írtam.

(#883) sugarforce válasza raverke (#879) üzenetére


sugarforce
őstag

A wifi csillapitas, vagy jelszint semmit nem jelent sebessegben. Jo nyilvan ez igy nem teljesen igaz, de attol mert ha nagyon alacsony a terero akkor nagy savszelesseget nem fogsz elerni, viszont a te esetedben huaba van magas terero, ha valamelyik eszkoz nem kepes magas savszelessegre valami miatt. Probald ki amiket korabban irtam.

Tonislow, xb12x: sajnos ujabb tvknel egyre jobban bekorlatozza az api hozzaferest a gyarto, a plex nem minden esetben tud direct playt, sokszor meg dlna n keresztul is szorakozik. Milyen modell?

[ Szerkesztve ]

(#884) raverke válasza xb12x (#881) üzenetére


raverke
tag

Köszönöm a tippeket. Kicsit tesztelgettem.

A TV-ről megnyitva a share-t ugyan olyan, mintha a Plex app-on keresztül próbáltam volna...Teljesen nézhetetlen.

Ezen a "SMART" Samsung UE48H6400-as TV-n nem sikerült megtalálnom, hogy hogyan szedhetek le rá APP-ot. Nincsen Google Play. Ha meg megnyitom rajta a böngészőben a Google play-t, akkor minden androidos eszközömre letölthetek programokat, CSAK a TV-re nem!!! Holott régebben ez működött, hiszen így szedtem le annak idején a PLEX-et is.

Ami tuti: Nem a wifi-vel van a baj!

A Samsung Smart view-t leszedtem a PC-re és átjátszottam a legnagyobb sávszélességet igénylő 3D FULL HD filmet. Akadásmentesen lejátszotta! Tehát valószínű, hogy a PLEX-el van valami gubanc. (Egyébként is vannak bajok, mert indításkor sokszor nem tud kapcsolódni a plex media szerverhez, de a share-t látja...)

Sajnos persze ez nem megoldás hogy minden filmnél a PC-hez rohangálok és egy programból átjátszom a filmeket a TV-re. (Egyébként is szörnyű a tallózás benne)

Természetesen ha mobil vinyót kötök rá, onnan is akadásmentesen lejátszik mindent.

Szóval most vakarom a fejem, hogy mit állítsak a Plex-en, hogy jól menjen a lejátszás.

(#885) #56573440 válasza raverke (#884) üzenetére


#56573440
törölt tag

És kizárt hogy a tv wifije szar mert? Miertis?

(#886) raverke válasza #56573440 (#885) üzenetére


raverke
tag

Mivel hogy a Wifin keresztül játszom át a filmet a PC-ről a TV-re, csak nem a PLEX-el, hanem a Samsung Smart View programmal.

(#887) sugarforce válasza raverke (#884) üzenetére


sugarforce
őstag

Mivel a tvd nem androidos, mar bocs de be is b.szna ha tudnal google playrol leszedni programot. A tvd samsung smarthubos, van fent rajta samsung apps vagy valami ilyesmi nevu program, azon belul vannak a letoltheto programok. Igy google playrol biztos nem szedhettel le a tvre programot. Ez nem garantalja hogy nincs halozati problemad. A mobilvinyos lehatszas meg vegkepp nem cafol ra semmirem Viszont azert mar itt paran leirtunk par dolgot hogy mit probalj meg, te makacsul ragaszkodsz a problemahoz es a sajat fejed utan mesz. Nyilvan ugy oldod meg a problemat ahogy akarod, de erdemes lenne a korabban leirt dolgokat megnezni, tobb kapaszkodot mutatna, mint az irrelevans dolgok tesztelgetese. Igy azert eleg nehez segiteni.

(#889) ToniSlow válasza sugarforce (#883) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Szia!

Ez nem androidos tv, hanem egy Mi Box 3, egy android tv [link].

Próbálkoztam több beállítással, sajnos egyik sem hozott eredményt, a plex app-ban nem jó a lejátszás. Elcsúszik a kép meg a hang, megakad stb stb. Ahogy írtam is, ha vlc-vel, vagy kodi-van játszom le úgy hibátlan, így nem tudok másra gondolni mint hogy az alkalmazással van valami probléma.

A lassú hálózat azért nem játszik, mert akkor az utóbb említett két alkalmazásban sem lenne jó a lejátszás.

De ha esetleg akad még ötlet akkor természetesen vevő vagyok rá.

(#890) xb12x válasza ToniSlow (#889) üzenetére


xb12x
tag

Ezt láttad? Mások is panaszkodnak és úgy tűnik a high bitrate ac3 hang az oka:
[link]
talán megoldja

(#891) xb12x válasza raverke (#884) üzenetére


xb12x
tag

Abban az esetben lehet továbbra is hálózati probléma, ha a smart view wifi direct-et használ és a pc-d közel van a tv-hez.
A routered 5ghz-ét egy fal is haza tudja vágni. Nálam a tl-wr1043nd csak 2,4 ghz-n ad, 5 letiltva, tableten mérve wifi analyzerrel rosszabbak az értékeim a tv mellett mint neked és megy a full hd, 3d-t soha sem próbáltam.

(#892) sugarforce válasza ToniSlow (#889) üzenetére


sugarforce
őstag

Nagyon sok esetben hasznos dolog a plex szerver logjat megnezni, mert ott reszletesen leirja, hogy miert ranszkodol(ha transzkodol), vagy barmi egyeb hiba eseten amit nem tudsz behatarolni.
Egyebkent a miboxnal mar tobben is panaszkodtak erre, igazabol a feljebb irt kis trukk lehet segit.

(#893) fravik válasza raverke (#884) üzenetére


fravik
tag

Szia!

A Samsung UE48H6400 tv nem Android operációs rendszert használ, szóval a Google Play felejtős...
Menj a Smart Hub-ba (kapcsolón ugyanez a gomb), majd Kiemelt, ezután a zöld színű SAMSUNG APPS lehetőséget válaszd.
Ha bejutottál a SAMSUNG APPS-ba, akkor a Legnépszerűbb alkalmazások (alul) között megtalálod a PLEX-et.
Telepítsd, társítsd az accountodhoz (plex.tv/pin egy böngészőben és a tv-n megjelenő kódot megadod) és már tudod is használni.

Ez a TV tökéletesen alkalmas helyi hálózaton (megfelelő wifi router esetén) akár wifin keresztüli Direct Play lejátszásra transzkódolás nélkül.
A családnál otthon 2 szobával arrébb már azért érezhető a wifi gyengesége, ilyenkor kicsit akadozhat a dolog Direct Play esetén, szóval itt már transzkódra állítottam a TV-t, de az én szerverem külföldön van és bőven van rajta elég nafta a transzkódoláshoz, így ez nem para.

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#894) Henrico


Henrico
tag

Van arra mód, hogy magyar nyelvű előzetest szúrjon be a Plex?

(#895) sugarforce válasza Henrico (#894) üzenetére


sugarforce
őstag

Jelenleg nem. Irj requestet a plex forumba a fejlesztoknek, hogy implemenaljanak ilyen funkciot bele, bar nem tudom honnan szedi ossze az elozeteseket a plex szerver. Szerintem hasonlo elven mukodik mint a tvdb s agent, ha ott van fent magyar info es a beallitasaid azt kerik, akkor azt fogja bedobni. Valami ilyesmi request kene a fejlesztoknek.

(#896) ToniSlow válasza sugarforce (#892) üzenetére


ToniSlow
senior tag

Szia!

Megpróbáltam az xml-es trükköt de sajnos nem segített.
A hang normál ütemben megy, de a kép gyors, vagy pár másodperc után megakad a kép és a hang megy tovább.

Gondolom a Plex Media Server log-ot kell megnézem, de ott milyen bejegyzések után kutassak?

(#897) xb12x válasza Muad_ (#888) üzenetére


xb12x
tag

Nem igazán látom még ennek az értelmét. OK, nem kell otthoni szerver és a fileok mentése is megoldott. De a felhőtárhely ára évi 30k/1TB felett van. Ennyiért 2TB-s USB vinyót lehet kapni, örökre. Max ha egyébként is felhőbe mentesz képeket, akkor a felhő Plex-en keresztül meg tudod nézni.

(#898) xb12x válasza ToniSlow (#896) üzenetére


xb12x
tag

egyébként nálad az akadozás csak full HD-nél jön elő vagy máskor is?

(#899) ToniSlow válasza xb12x (#898) üzenetére


ToniSlow
senior tag

SD-ket játszanék le. mkv, ac3, 5.1. Ezek a paraméterek.
Amúgy kb nálam ez van: "It will play a minute of the video and then video will freeze and audio will keep going. Then audio continues at normal pace and video seems fast/slow."

(#900) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

Nos újabb fejlemény: átkötöttem a mi box-ot egy másik tv-re, ott hibátlanul működik a plex.
Egyik tv sem fiatal, amin nem megy az egy philips, amin megy az egy toshiba.
Elképzelni sem tudom hogy mi lehet a probléma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.