Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) tl-x válasza interstate76 (#950) üzenetére


tl-x
őstag

Sávszélességet se foglalja le semmi?

[ Szerkesztve ]

(#952) interstate76 válasza tl-x (#951) üzenetére


interstate76
addikt

Nem, semmi forgalom, és a telómon kívül csak a szerver és a kliens csatlakozott.

Feltettem a kliensprogit egy droidos mini pécére, a beállításokban a "Direct Play"-nél a "Forced" opciót választva transzkódolás nélkül vitte ugyanazt a cuccot. Bufferelés itt is volt, amit továbbra sem értek, hisz az anyag bitrátája épp a fele a szerver névleges sávszélességének (a ténylegeset sem éri el), de ez van, várom a gigabites adaptert. :)

Az Xbox appban újra átnéztem a beállításokat, ott a "Direct Play" esetén csak "Enabled"-re lehet állítani, nincs olyan opció, hogy "Forced" és itt el is hasal a történet. Azért ekkora szarvashibát egy nem éppen friss program esetén szerintem ciki véteni.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#953) sugarforce válasza interstate76 (#952) üzenetére


sugarforce
őstag

Lehet handshake hiba és csomageldobás miatt kedz el bufferelni. Ezt a gigabites kártya meg fogja oldani.
Egyébként valószínűleg azért csinálja ezt a plex-ed (tudom nem lesz ettől jobb a helyzet), mert a box apiját nem képes rendesen használni, sokmindenhez nem fér hozzá a program, amihez kéne neki, hogy rendesen lejátssza. A microsoft nem éppen a nyitott felfogásáról híres. Ugyanezt csinálták a WP telefonokkal is, így nem meglepő a dolog. Sok újabb tv-nél is ez a probléma és sok mediat transzkódol a suerver, mert papíron a tv nem tudja lejátszani...

(#954) interstate76 válasza sugarforce (#953) üzenetére


interstate76
addikt

Értem, köszi!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#955) justice84 válasza interstate76 (#952) üzenetére


justice84
tag

Én androidon úgy használom a Plexet hogy a Setting - andvanced - player-ben a use external playert bekapcsoltam , BS player + exra kodek és nem terheli annyira a szervert.
Plex app + BS player: CPU terhelés 7-12% között
Plex app CPU 20-35%között ugrál (időnként felmegy 90-95%-ra transzkódolás miatt)
Mind a kettő ugyanazon a készüléken wifin keresztül néztem.
Hátránya a plex nem jegyzi meg hol jártál a filmben de ha Bs-t úgy állítod be hogy jegyezze meg akkor ott folytatja ahol abba hagytad.

(#956) interstate76 válasza justice84 (#955) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi a tippet :R , de androidos mini pécére csak azért tettem fel a klienst, mert másik, vezetékesen csatlakozó eszközön is ki szerettem volna próbálni, kiderítve ezzel, hogy nem a szervernél rontottam-e el a beállításokat. Amúgy LAN-on belül van mindkét mini pécém, szóval "sima" (samba) megosztással elérnek mindent. Csak a gigabites adapterem érne már ide, mert a NAS-ként is funkcionáló laptopomon csak 100-as a hálózati csatlakozó, ami néha - mint már írtam is - karcsú.

A telómon amúgy nagy megelégedéssel használom a kliensprogit, de az esetek 99%-ában családi képek és videók mutogatására, ill. zenehallgatásra. Ha mégis filmet szeretnék nézni rajta, akkor arra ott az SPMC. :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#957) MarkusSchulz


MarkusSchulz
aktív tag

Sziasztok új vagyok a témában jelenleg tesztelem a Plex alkalmazást a tévémen és az asztali gépemen.

Meg is vagyok eddig elégedve a filmek lejátszásával.

De azért szeretném kisajtolni a legmagasabb minőséget, ha még lehet, miket ajánlotok beállításnak?

Internet: 1000Mbit/s
Tv: LG 43UH6207
A konfigom az aláírásomban.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Steam: BRABUS113 ||| Uplay: BRABUS_113 ||| EAplay: BRABUS113

(#958) sugarforce válasza MarkusSchulz (#957) üzenetére


sugarforce
őstag

Nincsenek nagy titkok, ha nem transzkodol a szervered a tv miatt. Ha direct playen tolja, akkor a letoltott mkv minosegetol fugg minden. Na meg a tvd es a hangrendszered tudasatol.

[ Szerkesztve ]

(#959) MarkusSchulz válasza sugarforce (#958) üzenetére


MarkusSchulz
aktív tag

Rendben, köszi :)

Steam: BRABUS113 ||| Uplay: BRABUS_113 ||| EAplay: BRABUS113

(#960) vampire17 válasza MarkusSchulz (#959) üzenetére


vampire17
addikt

En annyit tennek hozza, hogy ha akarsz kicsit rakolteni, Szervernek erdemes osszerakni egy masodik gepet, nem a "nagy geped" jaratni (valami kis fogyasztasut, aminek az sem gaz, ha 7/24 megy, pl egy ilyenbol, hasznaltan fillerekbe kerul). Egy ilyen szerver boven elbir egy klienst (Ha nem kell kodolni nyilvan...), ill. meg rakhasz ra mast is, ami esetleg media fogyasztashoz kellhet (Transmission, Sonarr, Radarr, Jackett, stb...)

Lejatszonak meg Egy Rpi2-3 (szinten olcso), Rasplex-el, ha pedig van Plexpass-od, akkor Mindenkepp LibreELEC+Plex for Kodi. Garantaltan visz mindent. Nekem a TV-s plex appokkal rossz a tapasztalatom, nem kezelik sok esetben a feliratokat, olyankor is transzkodolnak amikor nem kene etc...

[ Szerkesztve ]

(#961) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni!!!
Van egy Synology DS213-as NAS-om. A DSM verziója 6.1.
Sajnos sehogy sem hagyja feltelepíteni a PLEX media szervert a DSM csomagkezelője. Azt a hibaüzenet adja, hogy nem kompatibilis a telepíteni kívánt csomag a DSM-mel.
Van valakinek valami ötlete? (Azon kívül, hogy állítsam át a DSM-ben biztonsági szintet és telepítsem fel a PLEX kulcsot. Ezeken már túl vagyok...)

Köszönöm előre is mindenki segítségét!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#962) ratkaics


ratkaics
senior tag

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#963) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Felraktam egy NAS326-ra a Plex media servert a MetaRepository segítségével.
Az első elindításnál Install PlexMediaServer-1.4.4.3495-edef59192-arm7.spk-t telepítem, ez oké. El is indul "Plex media server is installed and running.". Bejön a weinterface és első indításkor még megtalálja a NAS-t és elnevezhetem stb. Aztán amikor bejön a webes felület egész egyszerűen nem talál szervert.
Be vagyok jelentkezve és a beállítások->eszközönél fel is sorolja a NAS-t, de mint szerver-t nem látja.
Mi tévő legyek? Egész nap ezt b@sztattam. :(

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#964) interstate76 válasza PowerBuldog (#963) üzenetére


interstate76
addikt

Mi történik, ha bejelentkezel a plex.tv oldalon és utána rányomsz a "launch"-ra?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#965) PowerBuldog válasza interstate76 (#964) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ott se látom.
Most pár percig pörgött ,hogy scanneli a tartalmat aztán megint eltűnt.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#966) interstate76 válasza PowerBuldog (#965) üzenetére


interstate76
addikt

Nekem is időbe telt, amíg belőttem NSA310-en, aztán később egy NAS520-ason, de ilyesfajta problémába nem ütköztem. Volt, hogy a port forwarding megléte ellenére sem értem el kívülről, akkor itteni tanácsra bejelentkeztem a plex.tv-n és onnantól kezdve működött (amíg el nem adtam a NAS-t), de a te problémád rejtélyesebb.

Vannak itt nálam nagyob Plex-szakik, valaki biztos segíteni fog! :K

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#967) PowerBuldog válasza interstate76 (#966) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Most a routeren beállítottam a 32400-as portot port forwardingra és újra látja a servert illetve a plex.tv is. Viszont hiába állítom be, hogy a NAS-on melyik mappát dobja be movies alá nem csinál semmit. (hallhatóan nem csinál a nas semmit, nem scanneli a tartalmat)

(#968) interstate76 lementem a legmélyebb szintre, ahol már csak 1 avi file van és kész, és semmi. nem jelenik meg a film

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#968) interstate76 válasza PowerBuldog (#967) üzenetére


interstate76
addikt

A Movies-on belül nyomsz egy szerkesztést, hozzáadsz olyan mappát, amiben vannak filmek és a szerver nem szkenneli be? Futtattam már PMS-t wines mini pécéken, NAS-okon, most pedig egy wines laptopon, de ilyesmit még soha nem tapasztaltam.

Nem egy szofisztikált megoldás, de én újraindítanám a szervert. Ha az nem segít, akkor törölném a "Movies"-t és újra létrehoznám.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#969) sugarforce válasza PowerBuldog (#967) üzenetére


sugarforce
őstag

Mappa jogosultság probléma lesz. SSH mennyire áll távol tőled? ott kéne megnézni, hogy milyen user futtatja a plex-et, az a user milyen csoportban van, milyen jogok kellenek az adott mappához stb.

(#970) PowerBuldog válasza interstate76 (#968) üzenetére


PowerBuldog
veterán

ÁÁÁÁ, restart után elkezdte tekerni. Már látszanak is a filmek a TV-n :C
Már csak annyi kérdésem van, hogy hogy állítom be, hogy a TV-s alkalmazásban is Folder szerint legyenek mint a webes felületen?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#971) interstate76 válasza PowerBuldog (#970) üzenetére


interstate76
addikt

Örülök! :D

Azt sajnos nem tudom, alkalmazásfüggő. Nemrég, egy konzolon futtatott plex kliens kapcsán szembesültem vele, hogy nemcsak a felület lehet más, de a beállítási lehetőségek is eltérhetnek egymástól. Mondjuk a mappanézetnek azért talán bent kell lennie. :)

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#972) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Na, újabb kérdés :DDD
Este lefutott a scan. Viszont pont ami miatt felraktam nem megy: nevezetesen nem látja a GoT jópár évadát. MP4 3-400mb-osak felirattal. :F

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#973) justice84 válasza PowerBuldog (#972) üzenetére


justice84
tag

Szia
Epizódok elnevezése helyes?[link]
Ha formai követelményeknek megfelel akkor látnia kellene.Ha mégse akkor amit sugarforce írt jogosultság probléma lesz.

(#974) PowerBuldog válasza justice84 (#973) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Utána olvasás után kiderült:
Ha mindent ömlesztek a Movies alá akkor a sorozatokat nem lát mindent.
Ha hozzáadtam egy külön TV Shows libraryt és az alá csak a sorozatokat dobtam akkor elkezdte felismerni őket. :F

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#975) MarkusSchulz válasza PowerBuldog (#974) üzenetére


MarkusSchulz
aktív tag

Igen, én is tapasztaltam, külön kategória van a sorozatoknak és a filmeknek

Steam: BRABUS113 ||| Uplay: BRABUS_113 ||| EAplay: BRABUS113

(#976) sugarforce válasza PowerBuldog (#974) üzenetére


sugarforce
őstag

igen, ez az alapja az egész plex-nek.

(#977) tl-x


tl-x
őstag

Tudtok ajánlani valami jó plexet támogató media lejátszót nem horror áron? Esetleg bluray playert ami tudja.
Én most ps4-en használom. Néztem apple tv 4. gent de azon nincs optikai hang kimenet. :R

(#978) ferensz válasza tl-x (#977) üzenetére


ferensz
senior tag

Raspberry Pi 3. Kell rá tenni egy RasPlexet vagy egy OpenELEC-et a Plex for Kodi addonnal és you're good to go :)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#979) interstate76 válasza tl-x (#977) üzenetére


interstate76
addikt

Az RPi3 alternatívájaként körülnézhetsz ebben a topikban is (ajánlott típusok az összefoglalóban). Androidos mini pécékről van szó, amelyek képesek micro SD kártyáról LibreELEC rendszert futtatni, és utóbbival rendkívül olcsón jutsz kadenciahelyes lejátszást biztosító médiaplayerhez.

Emellett Samu BD playerekre van még jó plex kliensprogram.

Biztosan vannak egyéb opciók is, én fenti 2-t próbáltam.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#980) tl-x válasza interstate76 (#979) üzenetére


tl-x
őstag

Köszönöm! :R

(#981) interstate76 válasza tl-x (#980) üzenetére


interstate76
addikt

Szívesen!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#982) tl-x


tl-x
őstag

Hogy tudom beállítani hogy alapból az összes filmet mutassa? Ne össze vissza a legfrissebbet. PS4-en használom. :R

(#983) alPi86


alPi86
csendes tag

Sziasztok!
Próbáltam beállítani az automatikus felirat letöltést, de egyszerűen nem működik és nem tudok rájönni, hogy miért. Be van állítva a preferált nyelv, hogy automatikusan töltse le és jelenítse meg, az opensubtitles.org usernév és jelszó, minden, amit bármilyen tutorialban írnak, de egyszerűen nem tölt le feliratot a sorozatokhoz.

Van valami ötletetek?

(#984) sugarforce válasza alPi86 (#983) üzenetére


sugarforce
őstag

Szerver log-ban nézd meg, hogy panaszkodik e authentication errorra a plugin. Én több szervert is állítottam már be ezzel a pluginnal, az esetek nagy részében mindig ez a gond, ezért nem megy. Egyik barátomnál várni kellett 1 napot (friss regisztráció), utána ment. Máskor egy sima jelszóváltás kellett csak.

(#985) mobbo válasza tl-x (#977) üzenetére


mobbo
senior tag

shield tv

(#986) tl-x válasza mobbo (#985) üzenetére


tl-x
őstag

Kicsit kifejtenéd?

(#987) mobbo válasza tl-x (#986) üzenetére


mobbo
senior tag

(#988) tl-x válasza mobbo (#987) üzenetére


tl-x
őstag

Tök jó. De nekem az kellene PS4-en hogy ne össze vissza mutassa alapból a filmeket hanem úgy mint amikor rányomok az összes megjelenítésére.

(#989) apezka válasza tl-x (#977) üzenetére


apezka
tag

Én chrome cast-ot használok. Igaz nem tud blue ray lemezt lejátszani, de minek a lemezek ha van plex szerver? És a telefonos app-ban olyan nézetett állítasz be amilyet akarsz...

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#990) mobbo válasza tl-x (#988) üzenetére


mobbo
senior tag

erre válaszoltam ha jobban megnézed [link]

(#991) tl-x válasza mobbo (#990) üzenetére


tl-x
őstag

Köszönöm. :R Erről már el is felejtkeztem.

(#992) ptesza


ptesza
senior tag

Sziasztok.

Azt írja a PLEX, hogy nem tudja elérni a media szervert.
Már kb 2 éve megy , és most sem állítottunk semmit, csak a tartlamakat cserélgetem. Egyszer csak ez lett.
A TV az egy LG netcastos 49" UHD. A DLNA-n keresztül működik látja a TV és le is játsza. Megy a telefonon és bőngészőböl is, csak TV-n plex alkalmazásból nem hajlandó.
A server egy banán pc +OMV.

Van valami ötlet ,hogy mit kellene megnézni?

(#993) sugarforce válasza ptesza (#992) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha kézzel adod meg a szerver ip cimét és portját, akkor is ezt csinálja?

(#994) ptesza válasza sugarforce (#993) üzenetére


ptesza
senior tag

Manuális szervereknél ha beírom az IP-t akkor sem történik semmi. A port 32400.

(#995) sugarforce válasza ptesza (#994) üzenetére


sugarforce
őstag

Esetleg plex csomag frissítés?

(#996) ptesza válasza sugarforce (#995) üzenetére


ptesza
senior tag

Szia. A TV-n megcsináltam. Sajnos nem ez volt a baj. Megpróbáltam kikapcsolni a plugint a serverrn és ott volt a gebasz. Most szívok az újrarakással.

(#997) sugarforce válasza ptesza (#996) üzenetére


sugarforce
őstag

Igaz, nem irtam, de szerver reinstallra gondoltam.

(#998) nemlehet


nemlehet
őstag

Üdv!

Már egy ideje használom a Plex-et egy Openmediavault (debian) alapú NAS-on, és most gondoltam kipróbálok 1-2 channelt. A bajom, hogy hiába másolom be a megfelelő helyre nem jelenik meg a channel list-ben.

Leszűkítettem a problémát arra, hogy itt valami jogosultság probléma lesz, de ehhez nem igazán értek. Egy linuxban kevésbé analfabéta barátom az alábbi parancsot szülte:

sudo chown -Rv plex.plex "$(sudo find / -mount -type d -name Plug-ins)"

De igazából nem segített. Tudtok nekem segíteni?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#999) ToniSlow


ToniSlow
senior tag

Sziasztok!

Ha valaki esetleg Mi Box-al belefut abba hogy az AC3 hanggal rendelkező filmek, szaggatnak, pontosabban a kép megáll a hang pedig megy tovább és elcsúszik az egész (mint nálam), az módosítsa le az Android.xml fájl tartalmát a <CodecProfiles> résznél így:

<VideoAudioCodec name="ac3">
<Limitations>
<UpperBound name="audio.channels" value="2" />
<UpperBound name="audio.bitrate" value="128" />
</Limitations>
</VideoAudioCodec>

vagy így, ez már eldöntendő kérdés.

<VideoAudioCodec name="aac">
<Limitations>
<UpperBound name="audio.channels" value="2" />
</Limitations>
</VideoAudioCodec>
<VideoAudioCodec name="ac3">
<Limitations>
<UpperBound name="audio.bitrate" value="128" />
</Limitations>
</VideoAudioCodec>

Célszerű újraindítani a szervert és a klienset is, majd a kliensen ki kell kapcsolni a Direct Play-t.
Ezzel a beállítással már rendesen működnie kell.

(#1000) ToniSlow válasza ToniSlow (#999) üzenetére


ToniSlow
senior tag

A második xml részletből csak ez kell (nem sikerült a copy/paste):

</VideoAudioCodec>
<VideoAudioCodec name="ac3">
<Limitations>
<UpperBound name="audio.bitrate" value="128" />
</Limitations>
</VideoAudioCodec>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.