Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) stickermajom válasza szkutyi (#16000) üzenetére


stickermajom
addikt

Külső tápos? Ha nem, akkor nem lehet, hogy a karbantartás túl sok delejt vesz fel?
Rakd amúgy délelőttre a karbantartást és nézd meg mi történik közben.

(#16002) szkutyi válasza stickermajom (#16001) üzenetére


szkutyi
őstag

Külső tapos a hdd igen!
Hát az a terv hogy be fogom időzíteni akkorra amikor otthon vagyok és meglesem...csak jó lenne valami kézzel fogható hogy pont ezt csinálja és ezért hal le...

(#16003) Imi1981 válasza szkutyi (#16000) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Másik topikban láttam milyen dokkolót használsz és pont olyanom van. Az a gond vele ha egy pillanatnyi áramszünet van az már nem kapcsol vissza rendesen ( gép lehet észre sem veszi az áramszünetet olyan pillanatnyi). Én meguntam és szétszedtem és a bekapcsoló gombjánál direktre forrasztottam! Így nem lehet kikapcsolni de áramszünet esetén is vissza kapcsol rendesen. Mondjuk mostmár szünetmentes tápon lóg ez is meg a minipc is. Amúgy ezek [link] [kép] ( aliexpessen vettem sokkal olcsóbban) sokkal megbízhatóbbak! KB 4 éve használok ilyet 0-24-ben és sosem volt vele probléma! A dokkolóval ez idő alatt többször is volt probléma de amióta direktre forrasztottam a bekapcsoló gombjánál azóta az is jó de ritkán azért így is volt olyan, hogy nem ment rendesen pedig világított a led rajta csak nem villogott ( nem dolgozott).

Multibit
Évek óta így használom semmi probléma vele. A dokkoló nem az igazi. USB3.0 -án lógnak a hdd-k 2.5 és 3.5 is probléma nélkül és a plexnek se volt vele problémája. Ja és a sebesség olyan mintha a gépben lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16004) szkutyi válasza Imi1981 (#16003) üzenetére


szkutyi
őstag

Az a baj hogy pont hogy lecserélték egy komolyabb orico külső házra ami uasap támogatásos is már:/
De dokkoloval is csinálta, de csak 1x!

[ Szerkesztve ]

(#16005) Imi1981 válasza szkutyi (#16004) üzenetére


Imi1981
veterán

Amit linkeltem USB3.0 -sata kábellt én azt ajánlom használatra. Nem szép de nagyon megbízható és komolyan soha nem volt vele probléma. Torrentezek rá és plex szerver használja 0-24-ben! Annyi, hogy ahány hdd annyi USB3.0 -t foglal el. Nekem még megvan a dokkoló is és így szünetmentes tápon azzal sincs gond de az usb3 -sata minden körülmények között helyt állt! Ha áramszünet volt és vissza jött az áram vissza kapcsolt gond nélkül, a sebesség kiváló és a kapcsolat beton stabil! Na nem offolok tovább. Te döntésed.

[ Szerkesztve ]

(#16006) szkutyi válasza Imi1981 (#16005) üzenetére


szkutyi
őstag

Van ilyen kabelem.megnézem :)hátha :)
Most tesztnek egyszer kikapcsoltam a plex éjszakai karbantartásait, legalábbis remélem hogy így ki van kapcsolva: [kép]

(#16007) ugyes válasza szkutyi (#16006) üzenetére


ugyes
aktív tag

Szerintem csak részlegesen. Egyszerűbb lenne, ha áttennéd most 15.00-tól 17.00-ig az időzítést.

(#16008) szkutyi válasza ugyes (#16007) üzenetére


szkutyi
őstag

Hogy lássam mi történik?
Este 6ig dolgozom.xd addig nem akarom.otthon akarok lenni amikor....
De az a baj ha látom, akkor sem leszek okosabb...megvan a 0lex lóg file mit csinált akkor amikor megtörtént a disconnect, de akkor sincs egy válsz hogy hát te paraszt ezért.....

[ Szerkesztve ]

(#16009) szkutyi válasza szkutyi (#16008) üzenetére


szkutyi
őstag

Na itt történt valami:

(#16010) ugyes válasza szkutyi (#16008) üzenetére


ugyes
aktív tag

Akkor legyen 19.00, amikor otthon vagy és látod.
Úgy tűnik rajtad kívül, az aktívan figyelő fórumtagoknál biztosan, nincs ilyen jelenség. Szóval magad fogod a végén megkeresni, megtalálni. Legfeljebb ötleteket tudunk adni, hogy mit igen és mit ne nézz meg.

(#16011) Biga123 válasza szkutyi (#16009) üzenetére


Biga123
addikt

ipv6 ot kikapcsolnám , első körbe
Nem tudom számít e .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#16012) masvilagx3


masvilagx3
tag

Sziasztok,

Volt valami változás a live tv-t illetően? Nem tudom hozzáadni egyik vu+ (enigma2) eszközömet. Eddig ment simán .
Elöször is köszönöm
Szép estét

Sorry ,de közben az egyik beindult... :)

[ Szerkesztve ]

(#16013) szkutyi válasza Biga123 (#16011) üzenetére


szkutyi
őstag

fejlemény.
19:00kor indult a plex karbantartás.csatolom a képet: [kép]
közel 100% foglalta le a lemezt, közel 170-el olvasta folyamat a media scenner.
19:50 körül pedig arra lettem figyelmes hogy mediascanner leállt, hdd sentinel kifagyott. lemez elérhetetlen lett.
eseménynaplóban 19:20 körül van az első uasp hiba...hmmm..fura..utána még vigan ment 30 percet....

(#16014) dvdbackuper válasza szkutyi (#16013) üzenetére


dvdbackuper
őstag

de minek minden nap futni a karbantartasnak? mit tart karban?

(#16015) szkutyi válasza dvdbackuper (#16014) üzenetére


szkutyi
őstag

Alapertelmezest szerint ezek vannak bepipálva: [kép]

(#16016) blakey válasza szkutyi (#16015) üzenetére


blakey
titán

Egy részük felesleges, értelmetlen minden mappát, minden elemzést, minden nap végrehajtani. Értem, hogy "minden menüpontot kifizettél", de nem szükséges mindent úgy hagyni, vagy minden folyamatot lefuttatni, ha kell, ha nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16017) stickermajom válasza blakey (#16016) üzenetére


stickermajom
addikt

Itt elérhető egy jó leírás, hogy mit érdemes beállítani: [link]

(#16018) szkutyi válasza blakey (#16016) üzenetére


szkutyi
őstag

Ja kilőttem mindet ...nekem ne akassza be minden éjjel a cuccost.. :D.

(#16019) nicu71


nicu71
addikt

Sziasztok ,egy ideje használom a Plexet jo néhány dologra rájöttem/pc-ről tv-re streamelek virágboltból letöltött filmeket/
Tegnap viszont kettő filmet nem ismert fel ,nem látja sem a szerver,se a Tv ,viszont a windows mediaplayere vigan lejátssza ,az egyik mp4 a másik meg mkv
Tenet.2020.2160p.UHD.BluRay.DTS-HD.MA.5.1.HDR.x265.HuN-No1
másik:
Tenet.2020.2160p.IMAX.UHD.BluRay.REMUX.Dolby.Vision.SL.DDP.5.1.HEVC-HUN-UFO971
miért nem akarja nekem lejátszani? :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#16020) Csixi


Csixi
csendes tag

Sziasztok,
most néztem rá hónapok óta a Plex-re és megrökönyödésemre a távoli hozzáférésnél piros felkiáltójel van. A fura, hogy simán elérem távolról a szervert, most is 30 km-re van.
Próbáltam állítgatni, de sehogy sem tűnik el a felkiáltójel és mégis simán elérem a filmeket.
Szerintetek mi lehet a gebasz?
Synology 918+-on fut a szerver, elméletileg minden jól be van állítva

(#16021) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Kiprobaltam Plexet, Jellyfint is de egyik se tud nekem 4k dolbyvisiont buffereles nelkul lejatszani.

A szerver ax wifivel csatlakozik a routerre, 600 mbit folott a bandwidth
A tv tud kabellel, usb ethernettel es wifivel is, savszelesseg wifin a legnagyobb, 350 korul.

A pcben egy amd 5600x van és egy nvidia 3070ti.

Mit kene javitsak/beallitsak h mukodjon? Jellyfinen a transzkodot(?kis monitor menu film kozben) autora allitom akkor megy szaggatas mentesen de akkor nem dolby vision meg eleg szarul nez ki. Ha 80 mbit vagy ilyesmire allitom amir simán vinnie kene akkor van dolby vision de szaggat nezhetetlenul :R

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#16022) szkutyi válasza Vismajor01 (#16021) üzenetére


szkutyi
őstag

Mi a kliens?tv?vagy?pontosan min nézned?

(#16023) enginev3.0 válasza Csixi (#16020) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem natolt a publikus ip címed?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16024) Vismajor01 válasza szkutyi (#16022) üzenetére


Vismajor01
addikt

Tcl 75c835 tv igen

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#16025) szkutyi válasza Vismajor01 (#16024) üzenetére


szkutyi
őstag

Mindent allits be úgy hogy érintetlen legyen..azaz közvetlen lejatszás...az hogy nem visz valamit dv-ben az a tv miatt van...mivel a plex a tv lejatszoja rá támaszkodik így.....kb pont azt kapod mintha usb-n néznek filmet...

(#16026) s.Oliv3r válasza szkutyi (#16025) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Hello, a TCL C835,805,845 mind támogatja a DV-t ... meg mindent is. A Samsung, ami nekem is van, sajnos nem.
DE, nálam egy plex passos hardveres gyorsítós 13600k, 4070ti setup van, ezen is bufferel, sőt szét is akassza magát már böngészőből is. Egy szó mint száz, nálam a plex a 0, kétszer áthúzva.
Most keresek pont valami alternatív megoldást erre, mert ezért soha többet nem szeretnék fizetni.

UPDATE: valahogy egy sima-semmilyen 55ös Samsung Crystal UHD LED TV-n, most elindult és minden buffer nélkül lejátsza az MKV H265ös 50 gigás DV tartalmat, úgy hogy a TV nem is támogatja :C szuper kis alkalmazás

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#16027) szkutyi válasza s.Oliv3r (#16026) üzenetére


szkutyi
őstag

Szerk: 3 stream, egy hdr egy dv és egy sdr...: [kép] [kép]
Én nem tudom nálatok.mi van..nálam LG c3, egy chromecast, egy xiaomi box gen1...kb 2% terheli a közvetlen lejatszás a procit....de a munkahelyről szoktam nézni telefonról, akkor transzkodol is..na az keményen kb 30% ön terheli ezt a komoly kis gépet:

[ Szerkesztve ]

(#16028) blakey válasza s.Oliv3r (#16026) üzenetére


blakey
titán

A TCL-ek Androidosak, azokon megoldható Kodival, hogy a Plex adatbázisát használd. A Plex nagyon jó, de… a TV-k megjelenítők, nem lejátszók és sajnos egyes appok könyörtelenül meg is mutatják, hogy mire valók. A Plex qrva jó, de nem TV-vel lejátszva, hanem "rendes" lejátszóval, Apple TV-vel, Android boxszal még a Plex kliens is hibátlanul működik, de ezek mind gigabites lejátszók, minden azonnal indul.

…nálam a plex a 0, kétszer áthúzva. - A te példát is mutatja, hogy milyen tapasztalatokat lehet szerezni nem megfelelő eszközökkel. 10 éve használom a Plexet is, 90%-ban, mint adatbázist, tehát Kodival Infuse-zal, MrMC-vel játszom le a Plexen rendszerezett tartalmakat, nagyon ritkán, de előfordul, hogy a TV-n használom, de ott is jól működik, de akkor csak olyat nézek, amit biztosan bírni fog a rendszer. Plusz azt is figyelembe kell venni, hogy a Plex függ attól is, hogy milyen rendszeren fut, Samsungon sajnos gyengébb, mint pl. LG-n, de Android TV-n is gyengébb, mint pl. az Apple TV-n futó alkalmazás

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16029) blakey válasza szkutyi (#16027) üzenetére


blakey
titán

Én nem tudom nálatok.mi van..nálam LG c3, egy chromecast, egy xiaomi box gen1...kb 2% terheli a közvetlen lejatszás a procit... - nagyon egyszerű, tudni kell, hogy milyen eszközöket és milyen beállításokat használunk, nálam 10 eszköz sem akasztja meg, igaz, abból csak 1 TV, a többi asztali lejátszó, nincs semmilyen átkódolás, átalakítás, amit a PMS végezne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16030) szkutyi válasza blakey (#16029) üzenetére


szkutyi
őstag

Ennyi...de lehúzzák a plexet....
Nálam amúgy a karbantartást nem szereti a winfos, kb fél-1ora múltba összeakadt valami és elérhetetlen lessz a hdd....kikapcsolva a karbantartást, nincs gond...
Ui.nem a víz a hibás ha valaki nem tud úszni....

[ Szerkesztve ]

(#16031) s.Oliv3r válasza blakey (#16029) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Abszolút megértelek, de akkor mi a jó beállítás/setup, hogy bármilyen 4k DoVi tartalmat le tudják játszani ? :W A pc(szerver) elég rendben van. A Tv amit nemsoká szeretnék venni egy Samu s90c, úgyszintén rendben van. Ha megint megakadnak az MKv tartalmak valamelyiken, tuti agyérgörcsöt kapok.

szkutyi: urambocsá, hogy egy 1000ft-os alkalmazást kezdünk fikázni, és nem a 2 milliós setupot… és én még mindig kétlem, hogy ez beállítás kérdése lenne. De majd veszek még 1 kilóért Apple tv-t is a 600ezres tv-hez is, hogy képes legyen egy lejátszó 30 fps alatt produkálni valami képet :C ez egy vicc. Jegyzem meg ez az egész nem ellenetek irányul, csak tököm tele, hogy semmi se tud jól működni.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#16032) blakey válasza s.Oliv3r (#16031) üzenetére


blakey
titán

A Tv amit nemsoká szeretnék venni egy Samu s90c, úgyszintén rendben van. Ha megint megakadnak az MKv tartalmak valamelyiken, tuti agyérgörcsöt kapok. - Miből gondolod, hogy rendben van? Samsung nem fogja lejátszani a Dolby Visiont, amennyiben az adott film tartalmazza a HDR10 sávot, akkor abban fog megjelenni, ha nem, akkor bizony átkódolásra lesz szükség, amit a PMS fog végezni és nagy valószínűséggel a gépedet megakasztja. Egyszerűbb, ha a legdrágább TV-hez is veszel pl. egy Chromecast-ot, vagy Fire TV 4K Max-ot, ezekkel biztos nem lesz problémád.
urambocsá, hogy egy 1000ft-os alkalmazást kezdünk fikázni, és nem a 2 milliós setupot… és én még mindig kétlem, hogy ez beállítás kérdése lenne. - előfordul, hogy a 2 milliós rendszerben van a hiba. Nem az ár határozza meg az elvárt tudást, mert pl. egy 20e Ft-os lejétszó is lealázhat egy 2 milliós TV-t ha a lejátszás a szempont.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16033) s.Oliv3r válasza blakey (#16032) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Miért ne lenne rendben? 1. Gyönyörű képe van 2. Transzkódoljon ha akar, de hogy akassza ez meg a gépet, az nem tiszta. ?!

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#16034) szkutyi válasza blakey (#16032) üzenetére


szkutyi
őstag

Pl zidoo z9x..valaki vegye már meg toleeeem.xddd

(#16035) szkutyi válasza s.Oliv3r (#16033) üzenetére


szkutyi
őstag

Plex szerver hdr hang leképezésről vedd ki a pipát

(#16036) s.Oliv3r válasza szkutyi (#16035) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

És ez mit csinálna egészen pontosan ?

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#16037) s.Oliv3r válasza blakey (#16032) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Kétlem hogy a 2 millás cuccokkal lenne baj, mert amióta próbálgatom a plexet, mindig macera volt. A rigek és tv-k itthon meg kb évente változnak. Nem hiszem hogy mindig valami selejtbe nyúlnék… mindegy hiszek neked, rendeltem most egy fire stick 4K max 2023-at… nagyon kiváncsi leszek akkor majd mi lesz a baja. :R És köszönöm, hogy próbálsz segíteni.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#16038) ugyes válasza s.Oliv3r (#16026) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ha van Plex Pass-od, akkor tedd fel a Plex Dash a mobilodra. Ott láthatod, hogy mit akar átkódolni.
Ha böngészőből nézed és Windows az op.rendszer, akkor mindig átalakít, mert h264 az alapértelmezett kódolás. Ha a saját Plex appot használod azon menni fog.
Nálam az NVIDIA Shiled pro, mint Plex szerver és lejátszó rendben viszi a DoVi filmeket belső hálózaton. Külső/távoli elérésben pedig meghal a DoVi transzkódban, főként ha feliratot, hangot és képet is át kell alakítani egyidőben.
+1: a feliratok égetését, csak képként vagy ha ilyen opció nincs, akkor automatikusra tedd.

[ Szerkesztve ]

(#16039) s.Oliv3r válasza ugyes (#16038) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Rendben, felrakom és ha hazaérek megnézem :) Nekem amúgy a belső hálózaton történő tvzés lenne a cél, telefonról, vagy máshol nem nagyon filmezem. Automatikuson volt, most csak képként van beállítva. :R

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#16040) ugyes válasza s.Oliv3r (#16039) üzenetére


ugyes
aktív tag

Javítom magam: csak speciális formátumokra kellene állítanod. Ha az nincs, maradjon automatikus.

(#16041) Patice válasza s.Oliv3r (#16037) üzenetére


Patice
nagyúr

A Plex egy harmadik fél a TV gyártók és közted.
Állítólag mindig kérik a TV gyártóktól a specifikációkat, hogy tudják optimalizálni a plex klienst, de ezt a gyártók nem teszik meg, mert nem érdekük.
Mit tud csinálni a Plex? Egy általános profilt fog alkalmazni minden TV kliensnél, ami vagy betalál, vagy nem, vagy csak részben működik jól.
Ezért tök mindegy, hogy milyen árú a TV.
Amúgy nekem az LG TV-kkel jó tapasztalataim vannak, azokkal a távoli lejátszás is általában jól működik transzkódolás nélkül, bár nem DoVi és h.265 tartalmakkal.
Régebbi, kevésbé okos, vagy buta TV-khez vettem Google Chromecastot, amin Google TV fut, ami egy Android TV változat.
Ezen is használom a Plex klienst és sokkal gyorsabb, mint a TV-k, másrészt sokkal több mindent megeszik.
DoVi tartalom az egyik újabb LG TV-re, ami támogatja ezt, arra simán átmegy, más lejátszónál ugye ez nem nagyon van, mert licenszköteles….

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16042) szkutyi válasza Patice (#16041) üzenetére


szkutyi
őstag

Na nekem a chromecast pont egy nagy csalódás volt..tiszta bugos volt rajta a plex... :(

(#16043) s.Oliv3r válasza Patice (#16041) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

Leszedtem gépre a Plex klienst, azon minden tartalom kifogástalanul megy, úgy néz ki gépen a Brave volt a ludas, alias chromium.

Tv: rendeltem egy Fire TV 4K Max 2023-at.. remélem akármilyen TV-nk is lesz (S90C vagy TCL C805), ezzel a boxal nem lesz gond.

Van még valami amit esetleg érdemes beállítani a PMS-en?

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#16044) Csixi válasza enginev3.0 (#16023) üzenetére


Csixi
csendes tag

Szia, megnéztem nem NAT-olt, ugyanaz az IP cím van kintről és bentről is.
Igazából nem értem, hogy ha azt mondja nem elérhető kívülről a hálózat akkor mégis hogyan tudok rá csatlakozni? :Y

(#16045) enginev3.0 válasza Csixi (#16044) üzenetére


enginev3.0
félisten

proxy-n keresztül

másik port esetleg?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16046) stickermajom válasza s.Oliv3r (#16043) üzenetére


stickermajom
addikt

(#16047) Multibit válasza s.Oliv3r (#16043) üzenetére


Multibit
veterán

ezzel a boxal nem lesz gond
A boxszal talán nem lesz gond, de a tévével lehet. Válassz olyat, ami támogatja az általad várt formátumokat! Nehogy dovi-t akarj Samsung tévén :)

(#16048) Sanyi.mTs válasza Csixi (#16044) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

a felkiáltó jel a távoli (nem webes) lejátszásra vonatkozik. pl. plex app, kodi+plex addon
te csak távolról a szerver felületre léptél be.

routerben a portforward (16850) jól van beállítva?

(#16049) merqree


merqree
őstag

Sziasztok,

Valamit nagyon nem értek a Plex Szerver beállításaiban/nál...
Plex Passom van.
Synology-n fut.
Vannak filmek, amiket iPaden ha nézni akarok, de nem otthon, hanem mobilhálózatból, akkor a Plex (telepítve van a tabletre maga az applikáció), kiírja hogy az átkódoláshoz nem elég az erőforrás. Ha azonban Infuse-sal nyitom meg, akkor meg simán lejátsza.
Az átkódolás mappába pedig nem találok semmit.

Segítsetek abban, hogy valami értelmes beállítást tudjak "eszközölni" a Plex Szerveren távoli elérés esetére.
Köszönöm! :R

(#16050) enginev3.0 válasza merqree (#16049) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezt a kliensen kell beállítani
Tehát az ipaden hogy eredeti minőségben játssza le

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.