Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) justice84 válasza devil-k (#799) üzenetére


justice84
tag

Beállítások - Web - Lejátszó

én a Transcoder quality így állítottam be

(#802) xb12x válasza devil-k (#799) üzenetére


xb12x
tag

Első képen ott van kikapcsolva, utolsó előtti beállítás.
Nekem install után 2 napig molyolt, igaz elég sok filet kapott, vegyesen mindenfélét.

(#803) justice84 válasza justice84 (#801) üzenetére


justice84
tag

(#799) devil-k
De ha hozzá adsz egy mappát ott is vedd ki a pipát a Enable video preview thumbnails elöl (Haladó réssznél van)

[ Szerkesztve ]

(#804) devil-k válasza interstate76 (#800) üzenetére


devil-k
nagyúr

Küldő oldal: 500/22
Fogadó oldal: 500/100

(#802) xb12x és justice84
Köszönöm!

(#801) justice84

Mindenképp azt szeretném, hogy érintetlen maradjon a kép, ne történjen átkódolás. :B

- mozi bolondéria -

(#805) justice84 válasza devil-k (#804) üzenetére


justice84
tag

Az úgy más hogy mit szeretnél :) ,de a lejátszótól is függ nagyban.
Nálam csak egy E6750 dolgozik azért van levéve ,de egyébként is transzkódol (külső hálóra) LG tv-re és Xboxra is SD tartalomnál is a kis feltöltési sebesség miatt :(((

Amit még észrevettem hogy az könyvtárak frissítése nincs bekapcsolva nálad.
Update my library periodically
Library update interval :15 perc szerintem túl sok gondolom 15 percenként nem töltődik le új médiád :D

Én ezeket használom:
Update my library automatically (ha változik valami a hozzáadott mappákban frissít)
Run a partial scan when changes are detected (ha manuálisan teszem mellé a feliratot vagy átnevezem stb frissít)
Update my library periodically meg kivan kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#806) lacapaca2000


lacapaca2000
csendes tag

Azt meg tudjátok mondani, hogy mire jó a PLEX PASS milyen előnyei vannak?

(#807) xb12x válasza lacapaca2000 (#806) üzenetére


xb12x
tag

Teljes összehasonlítás
Inkább csak kisebb feature-ök. Igazi értelmét én csak a mobil készülékre való szinkronizálásnak látom, illetve az automatikus képfeltötésnek.

(#808) xb12x válasza devil-k (#804) üzenetére


xb12x
tag

Nálam Sony tv-re megy hálozaton belül. Be van állítva az Original quality, direct stream és direct play, de így is néha el van tévedve azzal kapcsolatban hogy mit tud a kliens. Pl avi konténert átkodolja, ill a DTS hangot is. De ezzel még a kép még érintetlen marad és a processzort csak minimálisan használja.

(#809) #56573440 válasza xb12x (#807) üzenetére


#56573440
törölt tag

Meg abban, hogy az appot se kell külön megvenni hozzá pl telefonra vagy droidos boxra. Bár csak azért nem igazán érdemes előfizetni az egyszeri kiadás helyett.

Ill nem úgy volt, hogy anélkül nem tudod olyan szabadon állítani a usereket és a kontent hozzáférési jogosultságokat? Ebben -se- vagyok up to date, nálam egy user van, nálunk az asszony tölti a poreszt ;]

[ Szerkesztve ]

(#810) xb12x


xb12x
tag

de úgy ám! ez benne is van legalul az összehasonlító linkben. viszont hiába veszed meg csak az appot, a sync és a képfeltöltés nem fog működni benne. de csak nézésre elég az egyszeri, talán max ezer Ft.

(#811) sugarforce válasza devil-k (#804) üzenetére


sugarforce
őstag

Akkor nézz rá a tv-d beállításaira, ott is tudsz minőséget állítani, hogy a helyi, illetve a távoli minőség milyen legyen.

xb12x (#810): 1300 ft vt androidra egy hete, windowsra még tavaly vettem meg, akkor 1200 körül volt, de ugye ebbe beleszól az árfolyam is.

[ Szerkesztve ]

(#812) sugarforce válasza xb12x (#810) üzenetére


sugarforce
őstag

Bocs a dupláért

[ Szerkesztve ]

(#813) lacapaca2000


lacapaca2000
csendes tag

Ha a media tartalmat hálózaton kívülről akarom elérni egy LG tv-n futó appról, akkor azt hogy ne legyen kódolás a szerveren kell beállítani vagy az appban?

(#814) encory


encory
tag

Hello,

Istennek se tudom beallitani, hogy externalbol elerheto legyen a plexem. Routeren DMZ-be van a NAS-om, ezen fut a plex server, UPnP is be van kapcsolva. Van valakinek barmilyen otlete tapasztalata mi elhet a gond? Esetleg felkene vennem virtualis serverkent es manualisan engedelyeznem a portot?

Udv,
enc

[ Szerkesztve ]

(#815) xb12x válasza lacapaca2000 (#813) üzenetére


xb12x
tag

Általában app-ban, LG-t nem ismerem. De ilyet szerveren nem is lehet állítani.

(#816) xb12x válasza encory (#814) üzenetére


xb12x
tag

Nekem volt olyan ubuntus szerverrel, hogy hiába volt beállítva az upnp mégis kézzel meg kellett adni a 32400-as portot és felvenni külön a port forwardot is erre a routerben.

(#817) sugarforce válasza encory (#814) üzenetére


sugarforce
őstag

Én a dmzből azonnal kivenném a nas-t, gyakorlatilag kintvan a neten az egész. A port forwardot kellene rendesen beállítani a routeren és működnie kell. Nem a dmz a megoldás, pláne nem egy nasnál, amin gondolom nem csak filmek vannak, hanem saját személyes fájlok is. Milyen router? 32400-as portot kell továbbítani. Emellett ha dhcp osztja az ip-t, akkor érdemes rögzíteni mac alapján, hogy mit kapjon mindig.

(#813) lacapaca2000: Hát az lg-re írt app elég tré fájl támogatás terén, sokszor olyat is kódol, amit a tv önmagába lejátszana. Amúgy a tv-n kell állítani a beállításokban, de nem feltétlen fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#818) encory válasza sugarforce (#817) üzenetére


encory
tag

ez egy Archer C7, szoval nem fos cucc, a NAS-on meg csak filmek vannak semmi szemelyes ezert is raktam DMZ-be, de akkor emgprobalom majd port forwarddal megcsinalni

(#819) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Most próbálok ismerkedni a plex-el. Több kérdés is felmerült bennem. A szerver és kliens program ingyenes? Kliensben lehetnek biztosítani eszköznek vagy felhasználónak külön elérhetőséget biztosítani? Gondolok itt olyanra, hogy az egyik eszközt a gyerekek használják ott csak a meséket tudják nézni(külön könyvtárban vannak a mesék). Vagy esetleg külön felhasználóként kell a bejelentkezés és ahhoz köthető a tartalom?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#820) szpali válasza bozsozso (#819) üzenetére


szpali
addikt

Hali!
Ha jól emlékszem, Androidra fizetős volt a kliens, de az is lehet, hogy csak alkalmazáson belül vásároltam... Már nem emlékszem. :N
A media server ingyenes, nem szükséges hozzá Plex Pass sem, tökéletesen működik a free accounttal. :K

A gyerekek felé a mesék megosztását úgy tudod legegyszerűbben megoldani, hogy létrehozol nekik egy fiókot, amit a serveren a felhasználók kezelésénél meghívsz barátnak és bepipálod, hogy csak a mese mappához férjenek hozzá.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#821) bozsozso válasza szpali (#820) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát ez nagyon király! Ezzel szenvedek a kodival, hogy nem tudom korlátozni a tartalom elérést közös adatbázis használattal. Ugyanazon a kliensen pedig át tudok jelentkezni más felhasználóval igaz és akkor mehet más elérés is. :DD :DD :DD Valamint nem tudom milyen adatbázisból szedi a film címeket tartalmakat, de milyen nyelvű címmel érdemes tárolni a filmeket magyar is mehet vagy inkább angol? Na még egy a könyvtár vagy a fájl címre keres?

(#822) szpali válasza bozsozso (#821) üzenetére


szpali
addikt

A serveren, a környvtár szerkesztésénél be lehet állítani, hogy milyen adatbázisokból szedje az infókat.
Én az alap "kikölcsönzött" mappa neveket használom, de ha mappa nélkül van csak magában az mkv fájl, úgy is megtalálja.
A sorozatokat meg mappa/s01, s02... elrendezésben tárolom.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#823) bozsozso válasza szpali (#822) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm válaszaid, akkor már csak a dlink 320l-hez kell megtalálnom a plex server-t.

(#824) gyuribácsi88

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne hogy pc-n futtatom a plex szervert, na most van samsung f6400-as tv, ezen a plex app-al hibátlanul kommunikál a tv, semmi gond.

Viszont van egy samsung 6030-as tv (ez nem smart), de ugye látja a plex szervert, viszont a fájlok 90%-ra (mkv film) azt írja hogy nem támogatott formátum. Viszont a servioo-n szerverern keresztül lejátszódnak ezek a filmek (csak azt nem szeretem meg nem is akarom használni) hiba nélkül.

Kérdés, mit kell beállítanom a plex szervernél, hogy a másik samsung tv is lejátssza rendesen a filmeket, és ne írja azt majdnem az összesre hogy "nem támogatott fájlformátum".

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#825) szpali válasza gyuribácsi88 (#824) üzenetére


szpali
addikt

Én nagy hirtelen rádugnék egy Chromecast-ot a 6030-as TV-re :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#826) sugarforce válasza gyuribácsi88 (#824) üzenetére


sugarforce
őstag

plex szerveren be van kapcsolva a dlna? bár gondolom igen.

(#823) bozsozso : itt van link

[ Szerkesztve ]

(#827) bul07


bul07
nagyúr

Van egy kis gondom

A töröl fájlok miért nem törlődnek a listából?

Kitörlöm, kukából is, nyomok frissítést a plexbe de nem tűnik el a listából a törölt

Nem régen csinálja lehet egy frissítés okozza nem tudom

Kézi törlést meg nem találtam

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#828) justice84 válasza bul07 (#827) üzenetére


justice84
tag

Próbáld ki ezt Library Actions
Additional Global Library Actions rész Clean Bundles - Csomagok tisztítása, Empty Trash - Hulladék ürétése

Esetleg kapcsold be a Szerver - Könyvtár résznél a "Empty trash automatically after every scan"-t

(#829) bul07 válasza justice84 (#828) üzenetére


bul07
nagyúr

Mindegyiken végigmentem

De továbbra is a listában vannak

"Empty trash automatically after every scan" is be volt kapcsolva

Sőt kipróbáltam hogy az egész mappát ahol a fájlok vannak kiürítem és úgy frissítek rá, de semmi nem törlődött

Lehet vissza kellene tennem egy régebbi verziót mert akkor még jó volt

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#830) xb12x válasza bul07 (#829) üzenetére


xb12x
tag

Az összes file-t kitörölted egy adott médiatípushoz tartozó felcsatolt mappából? Akkor csinál ilyet, mert nem tudja hogy csak pl hálózati meghajtót nem tud ideiglenesen elérni, ezért nem törli a saját médiatárából. A megoldás hogy ne legyen teljesen üres a könyvtár szerkesztésénél lévő mappa, talán 1 kis txt is elég.

(#831) bul07 válasza xb12x (#830) üzenetére


bul07
nagyúr

Próbáltam úgy is hogy csak egy maradt
Most próbáltam egészen 2016 jul verzióig de nem javult meg , majd sütik törlése, mindent
És végül az volt a megoldás hogy töröltem a mappát biztonság kedvéért egy betűt még beletettem és újra felvettem
És kipróbáltam két filmet betettem, szinkronizáltam megjelent, majd töröltem szinkronizáltam eltűnt

Nem tudom mi lehetett a gond e most mintha jól működne

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#832) justice84 válasza bul07 (#829) üzenetére


justice84
tag

Nálam ez a verzió van fent 1.3.4.3285 , távolról töröltem egy filmet és egyből frissítette a könyvtárat.
Média információnál mit ír a fájl elérhető?

(#833) bul07 válasza justice84 (#832) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem volt elérhető

De már jó :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#834) bozsozso válasza sugarforce (#826) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi ez a link megvan és fel is telepítettem, de könyvtárat nem tudok választani. Vagyis ki tudom választani csak amikor a könyvtár hozzáadása gombra megyek akkor "A változások mentése nem sikerült" üzenetet kapom.

Úgy néz ki megvan.

[ Szerkesztve ]

(#835) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Most próbálgatom a plexet. Van itt olyanra lehetőség, hogy az filmek amik több részből állnak azt gyűjteménybe soroljam?

(#836) bul07 válasza bozsozso (#835) üzenetére


bul07
nagyúr

Egy al mappába tedd őket

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#837) bozsozso válasza bul07 (#836) üzenetére


bozsozso
őstag

Ott van de ettől függetlenül külön látom. Nem mappa nézet van.

(#838) sugarforce válasza bozsozso (#835) üzenetére


sugarforce
őstag

(#839) interstate76


interstate76
addikt

Eladtam az eddig használt NAS520-asomat, amin az új tulaja is PMS-t fog futtatni és felmerült egy kérdés: hogy/hol kell beállítani, hogy a Plex ne égesse rá a feliratot a filmre, ezzel transzkódolásra kényszerítve a CPU-t, hanem csak mellé tegye? Nálam a végpontokon történt a feliratkezelés, de a mostani tulajnál nincs(enek) külön médiaplayer(ek), hanem a TV-n szeretné lejátszani a filmeket, külső eszköz nélkül, de felirattal együtt, szóval a szervernek kellene megoldania a dolgot.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#840) sugarforce válasza interstate76 (#839) üzenetére


sugarforce
őstag

Ez a tvje tudasatol fugg. Ott kellene megnezni a beallitasokat.

(#841) interstate76 válasza sugarforce (#840) üzenetére


interstate76
addikt

Ha a lejátszó oldal tud külön feliratot kezelni, akkor a szerveren nem kell állítani semmit, hogy ne égesse rá a feliratot a filmre?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#842) sugarforce válasza interstate76 (#841) üzenetére


sugarforce
őstag

A szerver a lejátszó tudását nézi, ott nézd meg a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#843) interstate76 válasza sugarforce (#842) üzenetére


interstate76
addikt

Ok, köszi, továbbítom az infót.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#844) tl-x


tl-x
őstag

Sziasztok. Playstation 4-el használom a Plexet. Eddig nem volt vele gond, mostanában viszont időnként filmnézés közben felvillan a lejátszási sáv mintha megnyomtam volna egy gombot. Mitől lehet?

(#845) ERPY


ERPY
őstag

Samsung tévén volna egy kis problémám, hogy a frissen telepített plexben (2.007) nincs a főmenüben előnézeti kép sem a filmeknek, sem a sorozatoknak, sem más egyébnek. Mikor 2 sávban mutatja, hogy mi lett letöltve utoljára, és hogy miket néztem utoljára, sorozatoknál hogy hol tartok. Eddig az előző plexben mutatta, most meg tök üres a kép jobb oldala. Ha bemegyek mondjuk a sorozatokba, ott már mutatja a borítókat, mennek is a filmek, sorozatok. Van erre megoldás? Találkozott már valaki ezzel a problémával?

(#846) Gyurma_13


Gyurma_13
aktív tag

Sziasztok,

Valaki tud dobni egy linket, hogy a plex előfizetést hol tudom lemondani. Már nem használtam rég óta, és most hirtelen nem találom...

Ui.: Oké, megvan.

[ Szerkesztve ]

(#847) ERPY válasza ERPY (#845) üzenetére


ERPY
őstag

Megoldódott, már tárgytalan.

(#848) tl-x válasza tl-x (#844) üzenetére


tl-x
őstag

Erre valaki?

(#849) szpali válasza tl-x (#848) üzenetére


szpali
addikt

Véletlenül nem merül a kontroller akksija? :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#850) tl-x válasza szpali (#849) üzenetére


tl-x
őstag

Nem, mert nem a kontrollerel vezérlem hanem a projektor távirányítójával hdmi-n keresztül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.