Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) fravik válasza xb12x (#897) üzenetére


fravik
tag

Azért ezt cáfolnám...
Mai árfolyamon kb. 21ezer Ft-ért kapsz korlátlan tárhelyet egy évre pl. az Amazontól (Amazon Cloud Drive), amin tárolhatod az adataidat és a PLEX tudja ezeket használni mint Library. Az más kérdés, hogy ezt nem 2 perces dolog beállítani, de van értelme :)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#902) xb12x válasza fravik (#901) üzenetére


xb12x
tag

Az új szerver nélküli plex cloud csak dropbox, one drive és google drive-ra van. De szerintem ők is zárolnak ha titkosítás nélkül tárolsz bizonyos tartalmakat.

(#903) sugarforce válasza fravik (#901) üzenetére


sugarforce
őstag

Én azért fáznék gondolattól, hogy attól függ a filmnézésem, hogy épp van e gubanc a nettel, vagy nincs. A redundáns adattárolás film, sorozat, zenénél nem nagyon releváns számomra, ha adatvesztés lenne, majd letöltöm újra, bár 0-24-es működés, folyamatos le/feltöltés mellett már 3 éve muzsikálnak a hdd-k, amik előtte már vagy 2 évet mentek máshol és nem volt még semmi gond. Egyébként egy ilyen konstrukció mindennel együtt mennyibe jön ki egy évre? Tárhely, plex pass, mindennel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#904) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Van otthon plex szerverem, ha androidra kifizetem appon belül az 1xxx forintot akkor utána életem végéig nézhetem az otthoni gépemen lévő filmeket?
Hány androidos eszközre léphetek be saját email cím és jelszó használatával?

Itt gondolok a második gombra

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#905) #56573440 válasza enginev3.0 (#904) üzenetére


#56573440
törölt tag

Igen. A saját accoddal le tudod tölteni utána mindig a klienst, és nem lesz limitálva vagy fél percre a videók lejátszása. Nem tudok limitációról kliensek számát illetően, de csak a saját google accodon keresztül működik értelem szerűen.

(#906) enginev3.0 válasza #56573440 (#905) üzenetére


enginev3.0
félisten

Atya ég, bárhonnan filmnézés

:C

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#907) #56573440 válasza enginev3.0 (#906) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nekem van egy utazós raspberry pi 2-esem, a hotelekben csak rászúrom a tv-re, ha wifi van azon, ha kábelezés van azon tolom neki a rasplex-el. Persze néha vissza kell venni a minőséget mert a net nem mindig tolerálja ezt, de 10-ből eddig 8 helyen simán király volt.

Otthon is a tv-k mögött ilyenek "zakatolnak" és ezekért egyébként fizetni se kell, megeszik mindent -nincs 3d-m úgyhogy az passz- a tv távjával vezérelhető, szóval jóság.

(#908) enginev3.0 válasza #56573440 (#907) üzenetére


enginev3.0
félisten

Telekom korlátlan böngészés opcióval nem sikerült még valakinek filmet nézni? Én most próbáltam, de olyan porton kommunikál a plex ami alatt nem megy

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#909) #56573440 válasza enginev3.0 (#908) üzenetére


#56573440
törölt tag

A portot tudod állítani a szerveren hogy min mehet.
Nem tudom hogy specifikus portokat tiltanak e vagy se, de mi történik amikor nem megy? nem találja a szervert? Csak a telefonon nem látszik vagy mondjuk böngészőből se?

(#910) enginev3.0 válasza #56573440 (#909) üzenetére


enginev3.0
félisten

Minden látszik, csak lassú

Egy Google drive megy gyorsan "lassított" nettel is korlátlan böngészés opcióval, meg YouTube​ is megy pl Firefoxból
De még a play áruház letöltés is megy maxon

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#911) ERPY válasza enginev3.0 (#908) üzenetére


ERPY
őstag

Használd böngészőből a plexet.

(#912) #56573440 válasza enginev3.0 (#910) üzenetére


#56573440
törölt tag

Valszeg csak bizonyos aplikációk és probramok mennek lassítás mellett is. Ez sinám benne lehet a pakliban, ezek szerint a plex nem nagyon fog. Nem hiszem hogy 443-as porton ki tudod engedni rendesen a plexet amin mondjuk a drive megy, és azon életre kel :(

(#913) enginev3.0 válasza ERPY (#911) üzenetére


enginev3.0
félisten

Próbáltam , hiába
Vpn-nel megy de az eszi a telefont

Azért jó móka lett volna

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#914) fravik válasza xb12x (#902) üzenetére


fravik
tag

De én nem a Plex Cloud-ról beszéltem, az teljesen más tészta, az Amazon-nal még a korai időszakban szakított a Plex (azt nem tudom miért).
Nyilván titkosítottan van fent a tartalom, ők sem most jöttek le a falvédőről, tudják, hogy nem a ballagási és esküvői videókat töltöd fel a szervereikre (plex cloudnál sem).

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#915) dezs520


dezs520
senior tag

sziasztok,nemrég kértem segítséget,mert nem tudom telepíteni a programot (win7)
Kértétek a log filet,hogy abból kiderül valami....

[ Módosította: radi8tor ]

(#916) sugarforce válasza dezs520 (#915) üzenetére


sugarforce
őstag

Az utso par sor a lenyeg, win7 es server2008nal legalabb sp1 kell neki, es nem az van fent szerinte, ergo nem felel meg a minimalis rendszerigenynek.

(#917) dezs520 válasza sugarforce (#916) üzenetére


dezs520
senior tag

Sp1 előtt mi van? Nem az az első verzió,a win7 ből? :F

(#918) apezka válasza dezs520 (#917) üzenetére


apezka
tag

Windows 7 kiadás dátuma: 2009. október 22
Windows 7 SP1 kiadás dátuma: 2011. február 9.

Azaz nem ugyan az a kettő...
Szóval hajrá, irány a frissítés, ha még nem történt meg! :)

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#919) sugarforce válasza dezs520 (#917) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem az sp1 az első, az egy frissítésgyüjteményt tartalmaz (service pack 1). Olyan fontos frissítések vannak benne, ami kell a plexhez.
Egyébként sem árt naprakészen tartani az oprendszert.

(#920) vampire17


vampire17
addikt

Aki hasznalja az ACD-t es az Amazon.com -on regisztralta az accountjat, annak ajanlom az amazon.de -re valltast. Szignifikans a sebesseg emelkedes, es a latency, valamint a stabilitas...

acd_cli helyett pedig rclone, van alapbol titkositas, es az uj betakban van egy uj "buffer" kapcsolo, amivel elkerulheto a streamelesek alatti esetleges akadas.

(#921) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Miért írja sokszor az androidos program hogy nem talál szervert? Pedig megy

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#922) dezs520


dezs520
senior tag

Köszönöm fiúk megnézem hogy megy ez a frissítés dolog...

(#923) vampire17 válasza enginev3.0 (#921) üzenetére


vampire17
addikt

Ha valtozik az IP-d a WAN oldalon (mert pl a szolgaltato valt) neha a plex "elfelejt" UPnP-vel ujra portot nyitni.

Ilyenkor a megoldas. Tavoli eleres: kikapcs/bekapcs.

Vagy hasznalj manualis port nyitast.

[ Szerkesztve ]

(#924) enginev3.0 válasza vampire17 (#923) üzenetére


enginev3.0
félisten

Manuálisan van állítva

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#925) sugarforce válasza enginev3.0 (#921) üzenetére


sugarforce
őstag

Min fut a szerver? Belső, vagy külső eléréssel csinálja? vagy egyáltalán jó e valamelyiken stabilan? Nem lehet, hogy a szerver ejti el a kapcsolatot a routerrel, vagy fordítva?

(#926) enginev3.0 válasza sugarforce (#925) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem hiszem

Fix ip-n van a kisgép, kézzel állítva a port a routerben
Nem nagyon szokta dobálni a hálózatot, de most lesz gép csere, majd megnézem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#927) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

A beállításokban a távoli és az online lehetőség között mi a különbség?

(#928) sugarforce válasza Gsx-rr (#927) üzenetére


sugarforce
őstag

A távoli egy távoli plex lejátszó minősége, az online pedig a webes felület lejátszójának minősége

(#929) Gsx-rr válasza sugarforce (#928) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akkor a távoli egy kliens ami akár a másik szobában van a helyi hálózaton!? Jól gondolom?

Az miért lehet ,hogy helyi hálón Samsung tv Plex kliens ,transzkódolva akarja lejátszani a filmek nagy részét(1080p) ,eddig ezt nem csinálta. Beállításokban ,minden eredetin.

Az online minőséget mire érdemes állítani? Maradhat eredetin ,ha van feltöltési sávszélesség? Mivel a Nas-on nem tud transzkódolni.

(#930) sugarforce válasza Gsx-rr (#929) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem. Helyi halozaton helyinek szamit. Plex szerveren kapcsold be a reszletes logolast aztan inditsd el a filmet amit transzkodol, majd a logokban nezd meg miert is csinalja. Milyen tvrol van szo?

Online minoseget nem nagyon piszkaltam at, mivel nem igazan nezek a aebes lejatszoval filmet, igy nemtudok ra erdemlegesen valaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#931) Gsx-rr válasza sugarforce (#930) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Samsung F6500

A log-ot hol tudom megnezni?

(#932) Gsx-rr válasza Gsx-rr (#931) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Megtaláltam,csak tudnám ott mit kell nézni!

[ Szerkesztve ]

(#933) vampire17


vampire17
addikt

Nincs veletlenul bekapcsolva a feliratok raegetese? Akkor transkodolni fog mindent, amihez felirat van.

En anno azert vettem egy Rpi2-t, mert a Samsung plex kliensel nagyon sok gond volt... nem kezelete a internal feliratokat mkv-nal, sok fajlt nem jatszott le, stb...

Rpi2+LibreELEC+Plex for Kodi szerintem most a legjobb parositas kliensnek.

Visz mindent, olcso, konnyu telepiteni.

Mas: Rclone v1.36

[ Szerkesztve ]

(#934) sugarforce válasza Gsx-rr (#932) üzenetére


sugarforce
őstag

Akkor a tv-d még nem tizenes, a tizenre írt plex nem tudja kihasználni rendesen a tv tudását, nem férnek hozzá egy csomó dologhoz, amihez a régebbi rendszeren (nem tudom a nevét a régi samu oprendszernek, de az f szérián meg az van) simán hozzáfért. Sokat könyörögnek a fejlesztők a samsungnak, de szarnak rá. Többek között feliratok miatt transzkódolna a szerver, mert a tv nem kezeli le. Nézd meg a feliratok ráégetését a tv-s plex beállitásainál, valószinüleg azért kódolna. Only image formaton legyen. Ha így se, akkor próbáld meg, hogy letörlöd az appot, tv újraindít és reinstall.
A logokban meg mindegyik modulnak ott van a neve a dátum után, transcode elején kéne legyen, hogy miért is kódol. Mindjárt megnézem, hogy mit is kéne pontosan keresni, bár nekem nem kódol semmit (f6320 tv) soha.

[ Szerkesztve ]

(#935) Gsx-rr válasza sugarforce (#934) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A Tv-n nem találok ilyen beállítást ,csak a szerveren a web/lejátszó alatt!

(#936) sugarforce válasza Gsx-rr (#935) üzenetére


sugarforce
őstag

Preferences ben az audio/video alatt van ha jól emlékszem a tv-n.

(#937) Gsx-rr válasza sugarforce (#936) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nincs ilyen menu

(#938) sugarforce válasza Gsx-rr (#937) üzenetére


sugarforce
őstag

A beállítások sincs meg?

(#939) Gsx-rr válasza sugarforce (#938) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az megvan termeszetesen de ilyet ott nem talalok!

(#940) sugarforce válasza Gsx-rr (#939) üzenetére


sugarforce
őstag

Milyen menüpontok vannak benne?

(#941) Gsx-rr válasza sugarforce (#940) üzenetére


Gsx-rr
veterán


(#942) sugarforce válasza Gsx-rr (#941) üzenetére


sugarforce
őstag

Nak özben megnéztem, nálam olyan van ott, hogy prefer overlayoed subs over embedded.
Plusz a Playerben playback mode direct play-re van állítva. Az internal subtitlesnél milyen beállítási lehetőség van még?

(#943) Gsx-rr válasza sugarforce (#942) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Átállítottam a Player-ben Direct Play-re és megoldotta. Csak furcsa ,mert eddig soha nem transzkódolt 2-3 év alatt!

Köszönöm a segítséget! :R

(#944) sugarforce válasza Gsx-rr (#943) üzenetére


sugarforce
őstag

Lehet frissult az app.

(#945) interstate76


interstate76
addikt

Nem tudom, mit rontok el, de légyszi, segítsetek!

Szóval jelenleg egy alacsony fogyasztású laptop üzemel NAS-ként, feltettem a Plex szervert, beállítottam a helyi minőséget eredetire, ill. be van pipálva a közvetlen lejátszás és a közvetlen adatfolyam opció is, ill. a feliratok égetésénél az "only image formats"-ot választottam. A hálózat gigabites.

Miért van az, hogy Xbox One S-re telepített Plex klienssel történő lejátszáskor (lejátszási minőség: eredeti) a laptop nekiáll transzkódolni, a lejátszás pedig természetesen szaggat, mint a veszedelem?

Igazából csak arra használjuk, hogy a családi képeket és videókat elérjük hálózaton kívülről is, szóval nem égetően fontos a kérdés, de azért zavar.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#946) tl-x válasza interstate76 (#945) üzenetére


tl-x
őstag

Lehet gyenge a laptop procija. Nekem PS4-en akadozott amíg ki nem kapcsoltam p2p klienst. :D

(#947) justice84 válasza interstate76 (#945) üzenetére


justice84
tag

Szia.
Akár egy teszt jelleggel is tedd már fel a PlexPy-t, ha a kis "infó" részre klikkelsz szépen jelzi mit miért transzkódól pl:codec,felbontás,ac3,AAC stb
De szerintem az Xbox-os app miatt mert nem valami szuper, xbox 360-nál nálunk is transzkódol hol ez hol az miatt.

(#948) interstate76 válasza tl-x (#946) üzenetére


interstate76
addikt

Kösz a tippet, de transzkódolás nélküli továbbításhoz még egy Intel Z3735F is elég volt (hónapokig egy Wintel W8-as mini PC-t használtam ilyen célra). Meg sem kottyant neki a legmagasabb bitrátájú anyagaim (30+ Mb/s) megosztása sem.

(#947) justice84 Kipróbálom majd, de 99%, hogy igazad van és a plex kliensprogival van a gond. Csak szerettem volna egy kis megerősítést, hogy nem felejtettem el, miket kell beállítani a szerveren.

Egyébként abban is béna az xboxos kliens, hogy nem tudtam hangsávot választani. Előjött a menü, de nem volt választható a hangsáv, holott ugyanazt a mesét nemrég magyar szinkronnal néztük meg.

Más: van itt jópár, nálam sokkal nagyobb médiaguru. Az mitől fordulhat elő, hogy van egy megosztás egy 100-as LAN csatlakozóval felszerelt laptopon, amiről a gigabites LAN-on csatlakozó mini pécére 8-10 MB/s-os tempóval át tudok másolni egy 50 Mb/s-os bitrátájú tesztanyagot, és ha átmásolom, akkor szépen, hibátlanul le is játssza, de ha hálózaton keresztül próbálom megtenni ugyanezt, akkor egyfolytában megáll és bufferel. Filmlejátszáskor miért esik vissza a korábban stabil hálózati tempó? Nincs szükségem ilyen magas bitrátájú anyagok hálózaton keresztül történő lejátszására, ill. úton van felém egy usb 3.0 to gigabit lan adapter is, ami majd orvosolja a dolgot, de azért érdekel a dolog.

Ráadásul ugyanez van 30 Mb/s-os bitrátájú anyagokkal is, amiket már vastagon bírnia kellene a 100-as lannak is. A router nem lehet szűk keresztmetszet, mert ha gigabites eszköz a forrás, akkor minden oké.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#949) tl-x válasza interstate76 (#948) üzenetére


tl-x
őstag

Nekem is csak egy frissítés után kezdte.

(#950) interstate76 válasza tl-x (#949) üzenetére


interstate76
addikt

N3520-as CPU van a laptopban, ami transzkódolás nélkül nagyon vastagon elég egy Plex szerverhez, szóval biztos nem a CPU a ludas.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.