Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) szpali válasza ToniSlow (#1000) üzenetére


szpali
addikt

és DTS sávnál? :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1002) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Saját szerverem és rajta található videókat meg tudok osztani másokkal? Hogy ne az én plex accountomat használják

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1003) interstate76 válasza enginev3.0 (#1002) üzenetére


interstate76
addikt

Szerintem ehhez Plex Pass-ra van szükség.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1004) enginev3.0 válasza interstate76 (#1003) üzenetére


enginev3.0
félisten

A "barát meghívás" opció mire lenne jó? Mert furcsa, hogy ez is úgy tűnik mintha erre lenne alkalmas, csak még nem volt akivel kipróbálhassam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1005) interstate76 válasza enginev3.0 (#1004) üzenetére


interstate76
addikt

Megfogtál. Viszont engem is érdekel. :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1006) ERPY válasza enginev3.0 (#1004) üzenetére


ERPY
őstag

Én csináltam egy barát reget (csinálhatsz többet is), megadhatod hogy miket lásson a te tartalmaidból, és azt a reget lehet adni családnak, haveroknak, szomszédnak, mittudomén. A lényeg hogy a te plex accountodból bármikor kikapcsolhatod a barát reget, mert mondjuk összeveszel haverral időközben, vagy anyuka elsózta a levest és így már lőttek a mozizásnak. Bármikor állíthatod, módosíthatod mit láthat. Próbáld ki.

(#1007) apezka válasza enginev3.0 (#1004) üzenetére


apezka
tag

Ha rendelkezel Plex account-tal, és más ismerősöd is akkor meghívhatod őt, hogy elérhesse a te szerveredet, persze csak az általad engedélyezett tartalmakat.
Vagy amit ERPY is írt fentebb (#1006). Bár az kicsit más mert, az általad létrehozott felhasználó, csak a te Plex accountodon, keresztül éri el a tartalmat, így az ő eszközén/eszközein be kell állítani a te plex accountodat (felhasználónév, jelszó).

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#1008) enginev3.0 válasza apezka (#1007) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor az mért jó? Akkor a barát sokkal jobb, mindenkinek saját acc, és ingyen van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1009) apezka


apezka
tag

Így van, jól látod. Nálam a gyerekek kaptak helyi, nem account-os felhasználót.
Majd ha jók lesznek, karácsonyra kapnak account-ot! :D

[ Szerkesztve ]

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#1010) ToniSlow válasza szpali (#1001) üzenetére


ToniSlow
senior tag

DTS-t passzolom. SD filmeket szoktam szedni, ott általában mkv/ac3 kombó van.

(#1011) Def26


Def26
félisten

Sziasztok!

Felirat megjelenítési gondom lenne. Beállítottam mindent ahogy kell, pc -n a plexen belül ha elindítok egy epizódot be is rakja automatikusan a feliratot, de ha tv -n (apple tv) keresztül akarom lejátszani akkor felirat nélkül megy. Van valami beállítás amit kihagytam?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1012) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok!
Használ valaki plex-et chromecast1-el itt? A problémám az, hogy NAS- ról lejátszott film szétakadja magát egy ideje a CC1-en. Ha 10 mbps-re állítom a telefonon a transzkódolást, akkor megy, de e feletti bitrátával, vagy eredeti minőségben akadozik. Van egy másik CC2-es a nappaliban, az kb. 40 mbps-en még lejátsza akadás nélkül a tesztfájt ami a szokásos medúzás. Persze CC2 5 Ghz-es részére kapcsolódik a routernek, míg a CC1 értelemszerűen 2.4 GHz-re ,de pld, a laptopon 2.4Ghz-es részre kapcsolódva böngészőben simán megy a 100 mbps-es tesztfájlok lejátszása, szóval a NAS és router része rendben van a dolognak.

(#1013) interstate76 válasza enginev3.0 (#1008) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi, hogy kitárgyaltátok a témát, nem is figyeltem eddig erre az opcióra, viszont ma beállítottam egy családtagnál és kiválóan működik! :C

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1014) ptesza válasza interstate76 (#1013) üzenetére


ptesza
senior tag

Ha eredeti minőségben játssza le akkor is van transzkódolás?
Vagy az eredeti minőség a legkisebb erőforrás igényű?

mod: Bocs nem kifejezetten hozzád szól a kérdés. Csak figyelmetlen voltam.

[ Szerkesztve ]

(#1015) interstate76 válasza ptesza (#1014) üzenetére


interstate76
addikt

Ha eredeti minőségben megy a lejátszás, akkor nem transzkódol.

Transzkódolás nélküli megosztáshoz nekem még egy Intel Z3735F CPU-val szerelt, Wintel W8 típusú, noname kínai mini pécé is elég volt. Hónapokig használtam Plex szerver futtatására, végül a gigabites LAN és a natív sata csatlakozó hiánya miatt cseréltem le.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1016) ptesza válasza interstate76 (#1015) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszi. :DD

Az a helyzet ,hogy nálam egy BANANA PRO mini PC-van, és ezt a hibát kapom.

(#1017) interstate76 válasza ptesza (#1016) üzenetére


interstate76
addikt

Mekkora bitrátájú filmet játszol le? Min fut a szerver? (Gondolom a Banana Pro-n.) Mi a lejátszó? Helyi hálózaton belül vannak? Ha igen, akkor melyik mekkora sebességgel kapcsolódik a routerhez? Ha nem, akkor mekkora a szerveroldali feltöltési sebesség?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1018) ptesza válasza interstate76 (#1017) üzenetére


ptesza
senior tag

Bitráta 1406 kbps. Ref frames:3
Csak SD tartalmakat játszok rajta.

OMV operációs rendszer. Debian alapú NAS. A Plex egy plugin hozzá.
Lejátszás ez esetben Win10 és a Chrome. De sok filmet el sem indít.

Az egyes port a PC-m a kettes a NAS.

Gigabites a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#1019) interstate76 válasza ptesza (#1018) üzenetére


interstate76
addikt

Megfogtál. A hálózat látszólag rendben van, a plex mégis sávszélesség-hiányra panaszkodik. :U

Ha Plex applikációban indítod el a lejátszást, akkor is ez van?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1020) ptesza


ptesza
senior tag

Úgy tűnik,hogy sikerült megtalálnom a hiba okát.
Ha ezt átkapcsolom akkor mindent elindít. A felirat égetése miden alkalommal volt benn.
Kereshettem volna mi a különbség egyes filmek között...

Hogy lehetne lemérni ,milyen gyorsan a LAN?

(#1021) ptesza válasza interstate76 (#1019) üzenetére


ptesza
senior tag

Igen akkor is ez volt és a TV-n is.

(#1022) interstate76 válasza ptesza (#1020) üzenetére


interstate76
addikt

Akkor rossz volt a hibaüzenet. Furcsa, még sosem láttam ilyet feliratégetés miatti transzkódolás következtében. Ha jól emlékszem, azt szokta kiírni, hogy a szerver nem elég erős a transzkódoláshoz.

LAN-tempót a legegyszerűbben úgy tudod lemérni, hogy indítasz egy másolást mondjuk a banánról a pécédre, és megnézed, mennyivel megy.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1023) ptesza válasza interstate76 (#1022) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszi.

A probléma csak részben oldódott meg. Ha a mobilos applikációban kikapcsolom a feliratot akkor, rögtön elindult az a film amivel teszteltem. A TV-n viszont nem tudom kikapcsolni. Valahogy a szerveren kellene kilőnöm a plugin-ban, hogy meg se próbáljon feliratot égetni ,mert az transzkódolással jár.

(#1024) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Tudtok valami jo Agent-et sorozatokhoz, ami magyar leirasokat, cimeket tud?

Filmekhez a port.hu es a filmkatalogus Agentek tok jok, de a gyariak egy csomo sorozatot nem ismernek magyarul...

(#1025) enginev3.0 válasza vampire17 (#1024) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szökés, twd, got, rém rendes család
Nálam ezek vannak és van hozzá magyar

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1026) ptesza válasza ptesza (#1023) üzenetére


ptesza
senior tag

Végül a távoli hozzáférés kikapcsolása megoldotta. Most már a TV-n is elindulnak a filmek.

(#1027) vampire17 válasza enginev3.0 (#1025) üzenetére


vampire17
addikt

Nalam max a cimek magyarok, de a leirasoknal szinte alig van... (A filmeknel minden magyar)

sorozatok pl: Americans, 2 Broke Girls, Star Trek next generation.

(#1028) ptesza válasza ptesza (#1026) üzenetére


ptesza
senior tag

Vagy épp nem...

(#1029) MarkusSchulz válasza Def26 (#1011) üzenetére


MarkusSchulz
aktív tag

A TV-n is be kell állítanod :)

Steam: BRABUS113 ||| Uplay: BRABUS_113 ||| EAplay: BRABUS113

(#1030) interstate76 válasza ptesza (#1028) üzenetére


interstate76
addikt

A tévés kliensprogiddal is lehetnek gondok. Nálam pl. az Xbox One-on lévő Plex applikációt használva transzkódol a szerver, mert a One-on nem lehet "Forced"-ra állítani a "Direct Play"-t, csak "Enabled"-re, és ez nem elég neki a boldogsághoz. Ugyanez a szerver, ugyanazokkal a szerveroldali beállításokkal és filmekkel gyönyörűen működik pl. androidos kliensprogival (utóbbiban van "Forced" opció a "Direct Play"-beállításoknál).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1031) ptesza válasza interstate76 (#1030) üzenetére


ptesza
senior tag

Na végül csak megoldottam. A felirat a ludas. Ha van felirat kiválasztva akkor transzkódol.

Amióta ezt átállítottam azóta szépen megy. Neked is ki kellene próbálni.

(#1032) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Amúgy plexnek van valami alternatívája ami hasonlóan olcsó ingyenes mint ez?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1033) ferensz válasza enginev3.0 (#1032) üzenetére


ferensz
senior tag

Talán az Emby, bár a kliensek azt hiszem itt is fizetősek, mint Plexnél

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#1034) enginev3.0 válasza ferensz (#1033) üzenetére


enginev3.0
félisten

Emby az nagyon fizetős ha jól tudom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1035) interstate76 válasza ptesza (#1031) üzenetére


interstate76
addikt

Azt kell beállítani, hogy ne égesse rá a feliratot a filmre, mert ha megteszi, akkor biztosan transzkódol. Értem, hogy működik a te megoldásod is, de a feliratos filmek megtekintésének lehetősége ez esetben kilőve.

Amúgy én csak a próba kedvéért bohóckodtam a One-os applikációval, mert csak családi képek és videók, ill. a zenéim lanon kívüli megosztására használom a plexet, lanon belül sima smb megosztással operálunk (ha esetleg felirat kell, akkor azt a lejátszó végpont oldja meg).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1036) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Aki esetleg hasznalja a "Plex for Kodi" addont lejátszáshoz, az atnezhetne ezt:

https://github.com/plexinc/plex-for-kodi/pull/101

Elkeszitettem a magyar forditast, lehet benne eliras, helyesirasi hiba. Jo lenne egy plusz szem, aki atfut rajta :)

(#1037) justice84 válasza vampire17 (#1036) üzenetére


justice84
tag

Köszi a munkát :R .Sajnos plex pass hiányába nem tudom tesztelni :((( a 0.0.97-es verziót használom mert ott elfelejtették lekorlátozni :D 101-es meg reklamál a pass hiányára :)

GitHubon nézve:
142 sor "4K engedélyezése" ("4K előtt hiányzik a ")
576 sor "Lejátszás détuma szerint"- "Lejátszás dátuma szerint"
671 sor "TV Shows" (eredetit írtad át)
708 sor "Író"
712 sor "Írók"
739 sor "Platform Version" (eredetit írtad át)
740 sor "Platform verzió"
912 sor "Kérlek adj hozzá tartalmat és/vagy ellenőrizd, hogy 'Hozzáadás az irányítópulthoz' opció be van kapcsolva

transifex-en fenn vagy?

[ Szerkesztve ]

(#1038) vampire17 válasza justice84 (#1037) üzenetére


vampire17
addikt

Koszonom, javitva!

Az irok helyett inkabb szerzoket irtam :)

Crowdin-en vagyok csak :)

(#1039) justice84 válasza vampire17 (#1038) üzenetére


justice84
tag

A Plex fordítása a transifex.com-on van,(plex web,plex android stb) ha van kedved itt is regisztrálhatsz :)
Az egységesség miatt lehet az "Írók" szerintem jobb választás (nem kötekedni akarok :) ) a Writer általában ennek fordítják, Kodi kivétel mert ott meg "Írta" van :)
OpenPHT meg átemelte a Kodi fordításokat [link]

(#1040) richfuel


richfuel
csendes tag

Samsung smart TV (tizen) alatt elcsúszik a külső felirat, ha beletekerek a filmbe.Pár másodpercet siet. Amennyiben újból egy picit megtekerem visszaáll. Hasonlót tapasztalok Android app alatt is.
Mitől lehet?

(#1041) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hogy tudok kézzel megadni portot plexnek távoli hozzáférésre? Mert bármit írok be nem fogadja el, hiába van nyitva kézzel routeren

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1042) szpali válasza enginev3.0 (#1041) üzenetére


szpali
addikt

UPnP engedélyezve van a routeren?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1043) enginev3.0 válasza szpali (#1042) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen

utorrent is úgy állítja magának a portot

Plex:
"Távoli hozzáférés engedélyezve egy bizonyos porton keresztül. Ha szeretnéd kikapcsolni a Távoli hozzáférést a routered-ből törölnöd kell a manuális portot."

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1044) gárr


gárr
csendes tag

Kodin használom a plexet PKC-vel.
Úgy van beállítva, hogy van egy mester, és gyerek fiók létrehozva.
Mindkettőnél külön szerver van beállítva.
Úgy vettem észre, hogy gördülékenyebb a lejatszas, ha direct paths mod van beallítva, ezért erre állítottam mindkét fiókot.
Ez működöttis egy darabig, aztán a következő történt.
A master felületen továbbra is minden tökéletes volt, de a gyerek felületen csak a sorozatok működnek, a filmek nem. Persze ha átállítom default módra akkor jó, de jobb lenne a direkt utvonalas.

(#1045) richfuel válasza richfuel (#1040) üzenetére


richfuel
csendes tag

Most vettem észre, hogy transzkódol a server, eddig nem tette.
Bár csak kb~10% körül van a cpu terhelés.
(PC kliensen való lejátszáskor gyakran 100%)

(#1046) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Melyik a legjobb beállítás, a transzkódolásra, hogy a procit ne egye meg?

Most pl ezt írja

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1047) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#1046) üzenetére


enginev3.0
félisten

Van értelme állítani?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1048) ptesza válasza richfuel (#1045) üzenetére


ptesza
senior tag

Nálam is ez volt. Kicsit feljebb ott a megoldás. De a feliratoktól búcsúzni kell.

(#1049) justice84 válasza enginev3.0 (#1041) üzenetére


justice84
tag

Kézzel megadni portot plexnek úgy tudsz hogy a routerbe a Port Forwarding-nál
Service Port egy szabadon választott szám 20.000 és 50.000 között, az Internal port 32400 mindig.

(#1047)
Majdnem így van beállítva nekem is kivéve a
Segmented transcoder timeout:30
Transcoder quality: Prefer higher speed encoding
Feliratok égetése: only image formats
A transzkódolás nálam elég hektikus(tab,telo plex appal nézve), amit észrevettem a média felbontása vagy a hang kodek miatt szokott.
Nem transzkódol: kodek:x264,felbontás 720X404, aac hang-al, akár van felírat akár nincs
Mindig transzkódol:kodek:x264,felbontás 720x302, ac3 hang-al
De ha x264,felbontás 720x302, ac3 hang-al, a feliratot kilövöm akkor a PlexPy szerint csak a AC3-om miatt kódol.Én feladtam a babrálást vele cpu terhelés transzkódolásnál ~20-33% mozog néha felugrik 80%-ra 20-30mp-re

[ Szerkesztve ]

(#1050) interstate76 válasza justice84 (#1049) üzenetére


interstate76
addikt

Nem értem, miért nem lehet beállítani, hogy csak simán továbbítsa az adatot a végpontnak, a többit pedig oldja meg a lejátszó. Sokkal egyszerűbb lenne.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast tabletek (M50, P26T és P40HD) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.