Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) totopad válasza justice84 (#2000) üzenetére


totopad
senior tag

köszi, ezt este még kipróbálom, de vicces, hogy semmi konkrétot sem lehet erről a rohadt hibáról találni, mindenki csak tippelget

(#2002) TFerenc07


TFerenc07
tag

Sziasztok! :)
Van egy laptopom. Feltelepítettem rá a plex media servert, de valamiért külső hálóról nem akar menni. A remote accessnél private ip nél zöld pipa van, de a publicnál egy piros x. A Manually Specify Public Port:32400-ra állítottam. A routernél a laptopnak fix ip adtam, és át is irányítottam a laptop ip címére a 32400-as portot. Mi lehet a gond?

(#2003) maddionmax


maddionmax
aktív tag

Üdv!

Segítségetek kérném.

Adott egy Beelink GT1 Ultimate box, amire felraktam a Plexet.
Tökéletesen működik képügyileg, de hangja semminek sincs.

Találkoztatok már ilyennel?

(#2004) sugarforce válasza maddionmax (#2003) üzenetére


sugarforce
őstag

Android plex app, android kodi alatt plex script, vagy libreelec kodi alatt plex script?
Android alatt lehet gond a hanggal, de szerintem inkabb valami hang beallitas gond lesz. Tudsz rola kepernyokepet linkelni? A hangbeallitasokrol.
Min nincs hang? Hdmi erosito? Tv? Spdif erosito? Analog outputon?

[ Szerkesztve ]

(#2005) andlisz


andlisz
csendes tag

Sziasztok!
Viszonylag új vagyok ebben a témában. Pár napja raktam össze egy Core2Duo-s gépből egy NAS-t, DSM 6.1-el. Gigabites LAN-om van, erre csatlakozik egy új LG Smart TV. Eddig a Plex Media Server egy Macbook Air-en futott, onnan problémamentesen lejátszott a TV minden tartalmat, wifi-n. Most viszont, hogy a NAS-ról próbálok lejátszani bármilyen filmet (akár egy "gyatra" 4.5Mbps 720p minőségűt is), a NAS CPU terheltsége felugrik 100%-ra, lejátsza a TV a film első 5 másodpercig, majd a Plex alkalmazás kiírja, hogy a videó nem elérhető. A Direct Play és Direct Stream be van állítva a TV-n, subtitle beégetést kikapcsoltam. Ettől függetlenül a Plex szerver minden filmet on-the-fly akar transzkódolni. Ha létrehozok "Optimized version for TV" verziókat a filmekből, ugyanez történik. Local network-ön a minőség Original-ra van állítva. Legfrissebb DSM és Plex van fent.
Köszi előre is!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#2006) maddionmax válasza sugarforce (#2004) üzenetére


maddionmax
aktív tag

Android Plex app.

Youtube hang rendben, másik ismerős megosztott szervere Plexben rendben, csak a sajátomtól nem kap hangot...és csak hangot nem.

(#2007) mobbo


mobbo
senior tag

azt vettem észre, hogy az erősítő nem kapcsol fel 5.1be, sőt, a plex nem is látja az 5.1 hangot, hanem sztereot lát csak

ez mitől lehet? (shield tv, android)

(#2008) enginev3.0 válasza mobbo (#2007) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mi ezzel a baj? Filmen is csak sztereó van, ott van az nfoban

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2009) mobbo válasza enginev3.0 (#2008) üzenetére


mobbo
senior tag

létezik hogy csak sztereo magyar hang van rajta? de miért? :U

(#2010) enginev3.0 válasza mobbo (#2009) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mert így adták ki, vagy mert még nincs belőle jobb és később lesz 5.1

De ott van, hogy
Audio channels 2 - 6
Audio language Hun - eng

Tehát a magyar sztereó (2), az eng/angol pedig 5.1 (6)

Amúgy ennél a filmnél a hang forrás iTunes WebDL, ha lesz belőle kiadott BR, akkor azon valószínűleg lesz 5.1 magyar

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2011) mobbo válasza enginev3.0 (#2010) üzenetére


mobbo
senior tag

hát köszi
erre nem számítottam
most megnéztem itunes-on és tényleg csak sztereo a magyar
:W

(#2012) 14Dani


14Dani
újonc

Sziasztok
Még újonc vagyok ebben a témában. Jelenleg régi laptopon fut a plex és ide van usb2-vel csatlakoztatva külső merevlemez. A médiát hálózatra kötött tv-n nézem.
A fejemben egy olyan ötlet állt elő hogy egy erős router-re kötnék usb3-al egy külső merevlemezt, és a régi laptopon 0-24-ben futna a plex.
Kérdésem hogy a plex ilyen formában tudja e kezelni a hálózati merevlemezt? Illetve a plex működése érdekelne, hogy ebben az esetben tapasztalnék e gyorsulást/lassulást? A plex lehúzza a szerverre az adatot és onnét küldi ki, vagy ilyen esetben a routertől egyből küldi tovább pl a tv-re?
Remélem így érthetően fogalmaztam. A válaszokat köszönöm előre is!

(#2013) enginev3.0 válasza 14Dani (#2012) üzenetére


enginev3.0
félisten

Elméletileg beállíthatod a hálózati lemezt is plexnek de, nem vagyok benne biztos hogy akár a fullhd film menne gondtalanul

Gondolom laptopon nincs usb3

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2014) Strezi válasza 14Dani (#2012) üzenetére


Strezi
őstag

Megy, de duplázod a hálózatod terhelését Plex lejátszáskor. Ha Gb kábel van minden irányba, nem gond ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#2015) 14Dani válasza Strezi (#2014) üzenetére


14Dani
újonc

köszönöm a válaszokat
Igen a probléma hogy a laptopon nincs usb3 és a hd filmekkel megszenved vagy el se indítja így a plex, Sajnos továbbá a laptopban csak SiS 191 Fast Ethernet Controller van amihez azt találtam hogy 10/100Mbps -es a sebessége.
Ez elegendő lehet fullhd filmekhez, ha a routerre kötött meghajtós megoldást választom?

(#2016) sugarforce válasza 14Dani (#2015) üzenetére


sugarforce
őstag

Ott se az usb2 se a 100as halokartyanak nem kene akadalynak lennie. Nalam jo sokaig usb2es hddrol mentek a filmek, sorozatok akadas es buffereles mentesen. Remux full hd tartalmak fokent. A kliens veletlen nem transzkodol?

[ Szerkesztve ]

(#2017) 14Dani válasza sugarforce (#2016) üzenetére


14Dani
újonc

A kliens jelen esetben lg55uj63 tv. Az hogy transzkódol e, a plexben megtudom nézni gondolom, ha hazaértem ezt megnézem. A laptopon a plex szerver mellett fut még a torrent, lehet hogy az fogja le annyira a hálózatot hogy a nagyobb filmek folyamatosan bufferelnek?
Nas szerver jó megoldás lenne kiváltani a laptopot torrent és plex használatra? pl Zyxel NAS326-EU0101F?

(#2018) sugarforce válasza 14Dani (#2017) üzenetére


sugarforce
őstag

A webes feluleten tudod megnezni a most jatszott (kis ekg szeru ikon) menuben mikozben a tvn epp megy a tartalom.
Persze minden lehet, ez a letoltesi/feltoltesi sebessegestol is fugg.
A laptopodtol is fugg, sebessegben biztos elolrebb lennel egy nassal, viszont ha transzkodolnia kell valami miatt, az is el fog verezni.

(#2019) 14Dani válasza sugarforce (#2018) üzenetére


14Dani
újonc

Értem,megnézem akkor ezt a transzkódos dolgot!
Köszönöm a választ!

(#2020) #56573440 válasza sugarforce (#2018) üzenetére


#56573440
törölt tag

Kivéve ha épít egyet:) gen8 micro+ xpenology. Bár gen 8 ahogy látom kifutó..

(#2021) sugarforce válasza #56573440 (#2020) üzenetére


sugarforce
őstag

Nyilvan, de nem epitesrol beszelt, hanem dobott egy peldat, en arra irtam.

(#2022) maddionmax


maddionmax
aktív tag

Android alatt a sima Plexnél nem volt hang, a Kodi és Plex addon párosítással viszont tökéletesen megy minden. Az okát nem tudom, de hátha Ti igen.

A másik, hogy így is direct playnél egy-egy film kipixelesedik az alakok körvonalánál. Ez minek az oka? Codec probléma lenne? Hogyan lehet az ilyet orvosolni?

(#2023) sugarforce válasza maddionmax (#2022) üzenetére


sugarforce
őstag

Android megy most is, vagy libreelec?
Ha android, akkor probald meg, hogy a hardveres dekodolast kikapcsolod. Ez android kernel betegseg bizonyos s905/s912es lejatszoknal.

(#2024) makoss


makoss
addikt

Üdv!

1× kiléptem ma otthoni gépen a Plex-ből, vissza tudtam lépni de a rajta lévő videókat nem tudom megjeleníteni.
Bal fölső sarokban forog a töltésjelző, meg feszt jelez a Plex Pass :F
Hogyan tudnám visszahozni a korábbi tartalmat, beállítást?
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2025) makoss


makoss
addikt

Mondjuk ez érdekes!
Ha kilépek a Plex-ből aztán visszalépek minden eltűnik? :F :F :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2026) sugarforce válasza makoss (#2024) üzenetére


sugarforce
őstag

Helyi gépen léptél be, vagy plex.tv-n keresztül?

(#2027) makoss válasza sugarforce (#2026) üzenetére


makoss
addikt

Eddig próbáltam már mindenhogy :F
Hol lehetne ezt beállítani, hogy ne menjen el a tartalom, beállítás, mert elég macera volt ez eddig összehozni! :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2028) makoss válasza makoss (#2027) üzenetére


makoss
addikt

... Meg főleg azt, hogyan lehetne visszahozni amit már beállítottam?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2029) sugarforce válasza makoss (#2027) üzenetére


sugarforce
őstag

A tartalom és a beállítás nem megy el attól, mert kilépsz, itt valami más gond lesz, de fingom nincs mi lehet, ezért is kérdezem, hogy mi a jelenség és hogy hol próbálsz beléni. Egy print screent tudsz erről lőni?

(#2030) makoss válasza sugarforce (#2029) üzenetére


makoss
addikt

Most nem mert melóban vagyok, de bal oldali sávban a "ház" formájú jel alatta szerver keresése és pörög a jel, + ezek: A szerver nem található. Töltse le és telepítse a Plex Média Szervert, és akkor itt meg fog jelenni.

Hol a szerverem?
ONLINE TARTALOM
Később nézendő
Ajánlott

News

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2031) makoss válasza makoss (#2030) üzenetére


makoss
addikt

középen meg ezek:
Szerezze be Plex Média Szerverét
Médiáid bárhonnan való eléréséhez először töltsd le és telepítsd a Plex Média Szervert számítógépedre vagy eszközödre, melyeken tárolod ezeket a tartalmakat.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2032) makoss


makoss
addikt

Nem akarok ünneprontó lenni, de egy kalap sz...nem ér ez a Plex, egy f*s az egész! :W
...ha hazamegyek küldök képet de ez pont olyan, ha innen a fórumról kilépek aztán vissza, eltünne még az is amit írok.....hogy is van ez? :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2033) mobbo válasza makoss (#2032) üzenetére


mobbo
senior tag

mivel ilyen csak nálad történt eddig te mire gyanakodnál? a plexre vagy a userre? ;]

(#2034) sugarforce válasza makoss (#2032) üzenetére


sugarforce
őstag

Hat ezzel vitatkoznek. Az esetek nagy reszeben user error vagy valami beallitas gond van. Itt is az lesz, a plex nem felejt el semmit azert mert logoutolsz, ez hulyeseg. Tobb tucat rendszert raktam mar ossze plexsszel es eleg sokat uzemeltetek is, ilyen meg egyszer sem fordult elo.Direkt kerdeztem h helyi gepre lepsz be vagy plex.tvn keresztul. Ha nem otthon vagy valsz nem fer hozza a szerveredhez es ezert karikazik, ott valami a tavoli eleressel lesz. Milyen a szerver, linux windows nas? Milyen hardver milyen netkapcsolat van alatta, portforward ha van beallitva, mukodik e stb. Sok a kerdes amire nem tudjuk a valaszt, te meg egybol fikazod h szar holott azt se tudod mi a gond.
Kb egy honapja valami hasonlo gondod volt a belepessel meg a karikazassal, nemtom mar mi vt a megoldas de mi de kepp valami kornyezeti dolog lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2035) makoss válasza mobbo (#2033) üzenetére


makoss
addikt

Na most mert másnál megy, azt én hova minősítsem?
Nem?
Az írásod fordítva is igaz, nem gondolod?

(#2034) sugarforce: Tapasztalat kérdése az egész, túl sok "süsü" nem kell hozzá, hogy rájöjjek mi jó mi nem, de ez nagyon leszerepelt nállam....amúgy windows 10 oprendszerre lett telepítve a Plex, nagy nehezen be lett állítva, de a gyökérkönyvtára is tanulhat a Serviio-tól mert 1 mappán belül több mappát is egyben jelenít meg. Ezt még lenyeltem volna, de ez, hogy kiléptem és minden eltünt ez betette a kaput cseppet. Pont most teszteltem volna élesben, tegnap éjszaka, de semmit nem mutatott az üres semmit :F

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2036) makoss válasza sugarforce (#2034) üzenetére


makoss
addikt

További probléma az is, hogy a beállítás is csak részben magyar, így a felhasználót könnyen félrevezetheti.
Marhára kíváncsi vagyok mi a helyes beállítás máár ha van ilyen!
De a többire is ami e mögött van, mert nem komálom az ilyen meglepetéseket :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2037) makoss


makoss
addikt

Na itt vannak a képek:
Linken: https://app.plex.tv/desktop#

Ugyan úgy bejelentkezve felhasználói név és jelszóval.
Sem PC-n sem tévén, sem mobilon nem elérhető a tartalom!
Kíváncsi vagyok válaszotokra! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2038) #56573440 válasza makoss (#2037) üzenetére


#56573440
törölt tag

Kívülről nem látszik a szervered magyarul? Port forwardolva, a szerver fix ipjere? Lokal ipn a szerverbe belépve külső hozzáférés engedélyezve, és zöld gondolom...

Egyébként kvara jobban járna mindenki ha serviiot használnál. Sőt. A plex transzkodolni fog neked, megeszi a procit, a netet, nem úgy kezeli a mappastrukturat vagy a feliratokat. Nem ez kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#2039) makoss válasza #56573440 (#2038) üzenetére


makoss
addikt

Magyarra lefordítva? Mert ebből egy kukkot nem értettem bocs

Azért ragaszkodtam a Plexhez mert mondták, hogy távolról is elérhető, tegnap ment volna élesben de sajna megbukott, nem értem mi a hiba :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2040) makoss


makoss
addikt

Na most csináltam egy olyat amit már régen, megnéztem másik böngészővel, firefox (alapértelmezett) nem megy, chrome nem megy, microsoft edge megy:

És itt írt is valamit amit nem értek...
Ha be vagyok regisztrálva ez az umbulda miért nem fogadja el?
Hihetetlen....komolyan a Serviio beállítása egyértelműbb mint ez a f*s!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2041) rento válasza makoss (#2040) üzenetére


rento
őstag

Pedig baromi egyszerű. Ha nem vetted volna észre, ott egy bazinagy piros felkiáltójel a távoli elérés menüpont mellett. Port forwardolnod kéne a plex szervert a routeren. Anélkül nem fogod tudni kintről elérni. Mondjuk az érdekes hogy edge alatt bejön a többi böngészőn meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#2042) #56573440 válasza makoss (#2040) üzenetére


#56573440
törölt tag

Távoli elérés piros, te meg a programot szarozod? Akkor részemről magyarul a következőt tedd:

A routerben rezervalj ipt dhcp tartományon kívül a szervert futtató eszköznek, majd a plex derault portot forwardold erre a routeren.

Kb ennyi a hibás, de ezzel a stílussal segítsen neked aki akar. Én leírtam, ha megkuzdesz érte a googlival menni fog, ha nem akkor tudd, nem a plex szar.

Meg nincs pl a szerver az accodhoz rendelve... Ott a szerver igénylése.

[ Szerkesztve ]

(#2043) makoss válasza rento (#2041) üzenetére


makoss
addikt

Ha normálisan működne akkor működne mindegyik böngészőn, de nem. :(

#2042) blackrulz: Ezzel a stílussal? Azzal a stílussal ahogy ez a progi működik barátom!
Nem titeket szídtam, távol álljon tőlem, hanem egy olyan programot szídok amit még bőven fejleszteni kellene, és betiltani annyi időre míg nem orvosolják a hibát (lásd fentebb)! Ennyi.
A routerben meg biztos nem állítok semmit mert az a Serviióval tökéletes!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#2044) #56573440 válasza makoss (#2043) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nálam mindegyik alatt megy... Chrome, fox, chromium, ie, edge, opera...

(#2045) #56573440 válasza makoss (#2043) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Azzal a stílussal ahogy ez a progi működik barátom!"

Na... 1: talán a világon te vagy a legtávolabb attól, hogy a barátom legyél jelenleg ;] 2: ha natív user error a történet akkor ne kiabálj.

"hanem egy olyan programot szídok amit még bőven fejleszteni kellene, és betiltani annyi időre míg nem orvosolják a hibát (lásd fentebb)! Ennyi."

Fura, mert eddig nem láttam még panaszt böngészőre, ill nálam alapból mindegyikkel megy... Részemről ez is user error. Fejlesztik, de tudod neked olyan program kéne ami next next next finish, és távolról mindenhonnan bárhogyan elérhető. Na ilyet mi nem akarunk köszi. Majd megmondom mi és milyen porton mehet a hálózatra és érhet el mit. Köszi de nekem nem kell egy méretes biztonsági rés. Téged értem hogy nem zavarrna, mert megközelítőleg se akarod érteni mit csinál meg mi, csak csinálja most. Azonnal.

"A routerben meg biztos nem állítok semmit mert az a Serviióval tökéletes!"

Ohh my... a serviio külső hozzáférése tökéletes??? Hol? Hogy? Mivan??? :C Na jogos így, inkább ne matass a routerben, mert azt pláne betiltatod.

Javaslom neked az Emby nevű appot, az olyasmi mint a plex csak sokkkal egyszerűbb. Van topikja is biztos, csak ne itt kérlek... Nast se vegyél ígérd meg. Vagy csak a syno-t kerüld kérlek el
:C

[ Szerkesztve ]

(#2046) sugarforce válasza makoss (#2043) üzenetére


sugarforce
őstag

En itt feladtam. Mar egy honapja isbezzel szenvedtel, akkor is leirtuk mi a gond, tibben is es azt is, hogy mi a megoldas. Most is leirtuk, ha nem akarod beállítani, akkor igy jartal, ettol nem a program szar, amit egyebkent folyamatosan fejlesztenek es nem altalanos a hiba ami nalad fennall, jelzem sajat belso halozati beallitas miatt.
20adjara is leirom a kepek alapjan, hogy a plex.tv nem latja a szervered. Ha nincs rendesen kiengedve a netre, akkor nem is fog mukodni soha, ezt leirtuk egy honapja is. A servio ha mukodik, hasznald azt, bar igaz h azt netrol soha nem fogod elerni, persze ott igy nem is lesz eleresi hiba mint a plexnel(ftw)..
Feltetelezem a belso halon logo tvd is neten keresztul csatlakozna a plex szerveredhez, bar nem ertem miert, de oke.
Azt jegyezd meg altalanossagban, hogy ha barmilyen szerver funkciot kiakarsz engedni a netre, ahhoz 99% hogy majd fix ipt kell beallits a routeren es porr forwardot, igy mukodik a szamitogepes halozat. Ha te nem allitod be es nem mukodik, az nem a program fejlesztesenek a hianya.
Az mar mas kerdes h a munkahelyeden meg milyen portok es protokollok vannak engedelyezve a ceges tuzfal policyben, ha van egyaltalan.

(#2047) #56573440 válasza sugarforce (#2046) üzenetére


#56573440
törölt tag

a tv valszeg azért nem látja, mert nincs claimelve a szerver, nincs acchoz rendelve, de írja is, meg ott a gomb rá konkrétan a képen...

(#2048) sugarforce válasza #56573440 (#2047) üzenetére


sugarforce
őstag

ja tényleg... Bár ezt a probléma már feljött egy hónapja is tőle, akkor is leírtuk mi a teendő.

(#2049) sugarforce válasza rento (#2041) üzenetére


sugarforce
őstag

valsz böngésző cookie gond, az edgebe még nem lépett be soha, azért fogadta el.
Vagy az edgben ip-vel éri el? Na mindegy, én innen feladtam, mert ha nem hagyják, hogy segítsünk, akkor ez van. Már egy hónapja meg leőtte is feleslegesen írtuk le többen, hogy mi a gond és mit kéne csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#2050) makoss


makoss
addikt

Na megint vannak okoskodók, ez így helyes, csak prohardver :U nem baj, ez így normális, van akinél megy a plex nállam nem mint fentebb is bizonyítottam, ennyi, aki nem hiszi az keressen meg privátban és megadom a címem, nézze meg taps: :C
Az a helyzet, ha alaptalan dolgot, hazugságot írtam volna le akkor csak nem lennék itt vagy igen?
Kiki döntse el, csak passzióból nem gépelgetnék, hogy fogalmaznának a szakik trollkodás? Ez biztos nem!
A tények engem igazolnak...

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.