Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) devil-k válasza #56573440 (#1250) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor a testinget kilőttem! :B
És nem jelenik meg a plex plugin! De miért?

- mozi bolondéria -

(#1252) #56573440 válasza devil-k (#1251) üzenetére


#56573440
törölt tag

Háááát akkor passz. Ezt az omv topikban hátha hatékonyabban megoldják, én egyszer játszottam vele, akkor fel is ment, de összeállt az egész rendszer pár percen belül és vissza se tudtam állítani, úgyhogy maradt az xpenology a gen8-as mikroszerveren. Ott legalább minden megy :)

[ Szerkesztve ]

(#1253) apezka


apezka
tag

Sziasztok!
Találkozott már valaki azzal a problémával, hogy pc-n(böngészőben), telefonon(mobilnet és wifi) és tv-n is offline a szerver, sőt mobil alkalmazásban nem is jelenik meg a listában. Míg a plex.tv oldalról a "Launch" gombbal simán elérhető, interneten keresztül is?

Közvetlenül a szerveren, böngészőben megnézve csak annyit dob:
A Plex nem érhető el.
Ellenőrizze, hogy a szerver megfelelően csatlakozik a hálózathoz és egyéb programok vagy tűzfalak nem blokkolják-e a kapcsolatot.

Routeren és tűzfalon ki van engedve a 32400-as porton, tehát még nem is manuális, hanem az alapbeállítással...

Ha igen mi volt a megoldás, ha nem akkor mi lehet a megoldás?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#1254) apezka válasza apezka (#1253) üzenetére


apezka
tag

Megoldódott a dolog...
Windows 7-n fut a plex szerver és jött valami windows frissítés (gondolom valami szolgáltatást blokkolhatott), persze semmi nem jelezte, hogy frissítés van. A gép újraindítása megoldotta problémát.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#1255) noorbertt válasza ferensz (#1226) üzenetére


noorbertt
őstag

Ha jól értem hogy ha kifizetem a plex prémiumot akkor ad egy szervert amihez kell egy gdrive és utána nem kell gép sem az egészhez?
Azért lenne érdekes mert így elvileg kodolni is gond nélkül lehetne telefonra, nem?

(#1256) guppy_83


guppy_83
tag

Sziasztok!

Gondolom volt már a hasonló kérdés/kérés de bízom benne, hogy valaki segít nekem...
Otthon ki van építve egy plex server és több kliens is. (3) plussz egy tablet és 2 telefon.

Sajnos mostanában a filmlejátszás közben kiírja, hogy nem elegendő a szerver erőforrása a lejátszáshoz.
Az indok egyértelmű, egy coreduo2-es laptop van szervernek beüzemelve amire usb2-n vannak rádugva a külső hdd-k.

Gondolom itt a probléma, hogy a coreduo2 már kevés.

Nem szeretnék egy komplett PC-t ennek a helyére rakni, viszont nem szeretnék több 100e huft költeni a megoldásra. Építeni sem szeretnék, komplett, kompakt megoldást keresnék - halk, energiatakarékos stb...

Ötletek?
Előre is köszönöm!

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#1257) interstate76 válasza guppy_83 (#1256) üzenetére


interstate76
addikt

Én egy N3520-as CPU-val szerelt laptopot használok szerverként. Korábban volt Zyxel NSA310-esem és NAS520-asom is, de az előbbi nem bírta a plexet, utóbbi pedig bőven túllépte az igényeimet (nekem/nekünk elég egy megosztott vinyó). Szóval olyan alacsony fogyasztású, olcsó megoldást kerestem, amivel ki tudom váltani a NAS-t. Először wines mini pécét akartam venni, de aztán találtam egy kijelző nélküli Toshiba lapost HA-n a fent említett CPU-val, 4 GB RAM-mal és jogtiszta win10-zel összesen 27 ezer Ft-ért. Vettem hozzá optibay keretet, abba került a 2. hdd és azóta ez a NAS, plusz egy monitorra kötve netezős/filmnézős/(Horizon Go-val) tévézős gép is egyben. Plex szerverként 2 távoli végpontot is kiszolgál, de utóbbiakon csak családi fotókat és videókat nézegetnek a nagyszülők, így ez nem jelent komoly terhelést, LAN-on belül pedig "sima" samba megosztást használunk, ezen keresztül éri el egy droidos mini pc, egy laptop és 2 telefon, szóval a plex szerver állandóan fut, de többnyire senki nem piszkálja.

A fogyasztása plexet, tixatit (utóbbit 1-2 aktív torrenttel) és böngészőt futtatva (a 2 laptopvinyóval együtt, természetesen) kb. 6 watt óránként, azaz aktív használat közben is kevesebbet fogyaszt, mint egy NAS. Azt nem tudom megmondani, hogy meddig bírja a kis masina, de sok (10-15) megnyitott lappal történő böngészés közben is csak olyan 15-25%-os a CPU-terhelés, szóval abszolút nincs agyonhajtva. Ja, és a teljesen passzív hűtése ellenére is max. 60-62°C-ig melegszik fel.

Azt nem tudom, hogy nálatok mekkora a max. terhelés, amit egy időben kap, de nálunk a fentiekre nagyon vastagon elég (jóval többet is bírna - transzkódolást persze nyilván nem). Amíg megvolt az Xbox One S-em, addig LAN-on belül streamelve rengetegszer játszottam is rajta a boxon lévő játékaimmal esténként, de a napokban szétváltak útjaink, így ez a funkció már nem aktív.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1258) xb12x válasza guppy_83 (#1256) üzenetére


xb12x
tag

Esetleg átmenetileg kipróbálhatod az optimalizálást amíg nem döntesz az új szerverről. Ez több helyet foglal hdd-n és idő amíg elkészül, de onnantól direct play-el az eszközre.

(#1259) guppy_83 válasza xb12x (#1258) üzenetére


guppy_83
tag

Sziasztok,

Köszönöm az eddigi válaszokat, de pont az érdekelne hogy mivel tudnám kiváltani a jelenlegi servert?!

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#1260) ferensz válasza noorbertt (#1255) üzenetére


ferensz
senior tag

"Ha jól értem hogy ha kifizetem a plex prémiumot akkor ad egy szervert amihez kell egy gdrive és utána nem kell gép sem az egészhez?"

Pontosan, egyszerre 2 transcodingos stream mehet. Illetve arra kell még figyelni, hogy a mindenféle csúnya médiaanyagot véletlenül se oszd meg a beépített GDrive-os Share funckióval, mert akkor lép működésbe a G hash alapú piracy content keresője.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#1261) interstate76 válasza guppy_83 (#1259) üzenetére


interstate76
addikt

Alacsony fogyasztású CPU-val felszerelt laptoppal. Vagy a laptop-verzió mostantól kilőve?

Hány plex-szel megosztott hdd-d van és mekkorák? Egyszerre maximum hányan használják és mekkora bitrátájú anyagokat néznek róla?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1262) guppy_83 válasza interstate76 (#1261) üzenetére


guppy_83
tag

Igazábol a fogyasztás kb mindegy... nem az a fő elv h minimal legyen. A laptop verzió volna a jó mert a hely sem enged meg egy plussz monitort a szekrényben...
1x2Tb,2x1Tb,2x500Gb 5 eszköz + a jelenlegi gép 1Tb-s belső lemeze.
Egyszerre maximum 2 kliens - 1080p film - Dolby 5.1 hangsáv.

Remélem mindenre válaszoltam.. :)

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#1263) interstate76 válasza guppy_83 (#1262) üzenetére


interstate76
addikt

Én ennyi adathoz a helyedben inkább NAS-t vennék. Mondjuk egy Zyxel NAS520-ast, 2 db 6 TB-os lemezzel, amiken így még a fontosabb adatok biztonsági másolatának is lenne hely. Kiszolgál 2 db olyan klienst is, amelyik 4K filmet néz (persze szintén transzkódolás nélkül), tehát relatíve jövőálló lenne, ha később változnának a filmezési szokásaid.

Egy hátránya van: kicsit macerásabb rá plexet tenni, mint egy laptopra, de azért megoldható. Berakhatod akár a szekrény aljába is, aztán távolról menedzseled. Ha ennyi cuccom lenne, mint neked, akkor én biztos nem adtam volna el a NAS-t és nem cseréltem volna laptopra.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1264) #56573440 válasza guppy_83 (#1262) üzenetére


#56573440
törölt tag

Tehát nem túl drágán kéne olyan vas, ami tud 2-3 transzkodolast akár, 6 vinyoval megbirkózik, etc.

Ha találtál szólj, mert erre ismerős i7-et használ, én meg normális klienseket, akikkel nem kell transzkodolni, simán vevő lennék egy 4-6000 passmark pontos rendszerre, ami kicsi.

5 vinyora mondanám hogy hp proliant micro gen 8 50k-ert, de az is csak egy 1080p-t tudott kodolni amikor teszteltem.

Vagy gyári nas, vagy hardver esvagy sw-t is neked kell mokolni, legalább egy xpenology szinten ami nem atomfizika.

[ Szerkesztve ]

(#1265) justice84 válasza guppy_83 (#1262) üzenetére


justice84
tag

A "több kliens" mit takar ? xbox,okos tv...?
A telefon,tablet a szűk keresztmetszet, ezekre tanszkódolni fog 1080p médiát mindig ha a plex appot használod. 1db 1080p/10Mbps lejátszásához 2000 PassMark-os Cpu szükséges ha transzkódoni is kell.

próbáld ki esetleg
1. Plex app és a external playert bekapcsolni (BS player + exra kodek)
Hátránya a plex nem jegyzi meg hol jártál a filmben de ha Bs-t úgy állítod be hogy jegyezze meg akkor ott folytatja ahol abba hagytad.(manuálisan átváltod nézetre)

2.Kodi app +PlexKodiConnect kiegészítő(Egy-az egybe áthozza a médiatárat a főmenübe megjeleníti a filmek,sorozatok menüt)

Ha nem segít és jót akarsz magadnak akkor veszel egy Nas-t ahogy interstate76 is tanácsolta.

[ Szerkesztve ]

(#1266) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Core i3 procival én hány 1080p filmet tudok transzkodolni vajon?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1267) ferensz válasza enginev3.0 (#1266) üzenetére


ferensz
senior tag

Keresd meg a processzorod Passmark erteket, az okolszabaly:

"Very roughly speaking, for a single full-transcode of a video, the following PassMark scores are a good guideline for a requirement:

1080p/10Mbps: 2000 PassMark
720p/4Mbps: 1500 PassMark
The CPU Benchmark website is a good resource to see what sort of PassMark score a particular processor received."

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#1268) enginev3.0 válasza ferensz (#1267) üzenetére


enginev3.0
félisten

4781

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1269) ferensz válasza enginev3.0 (#1268) üzenetére


ferensz
senior tag

Akkor az 2 db 1080-as transcodingolt streamet jelent gond nélkül.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#1270) guppy_83 válasza interstate76 (#1263) üzenetére


guppy_83
tag

Sziasztok,

Köszönöm az eddigi válaszokat. NAS sosem volt a storyban. Ezek az adatok nem értékesek, bármikor beszerezhetőek... Tehát nem fontos a biztonságuk. Ha a jelenlegi HDD kiosztástól sem szeretnék megszabadulni és az usb 2.0 átviteli is elegendő az 1080p-hez akkor pl érdemes lehet beruházni egy Intel NUC-ra vagy valami hasonló mini/micro PC-re?

2 kliens fix - 2 db samsung tv - az egyik a samsungos plex appet használja a másik pedig az apple tv appjét. Ezekkel sosoem volt gond, lejátszás közben panaszkodnak, hogy kevés az erőforrás...

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#1271) #56573440 válasza guppy_83 (#1270) üzenetére


#56573440
törölt tag

Valamit keversz a nasokkal kapcsolatban úgy érzem...

A szerver terhelése? Pontosan ugyan annál a filmnel régen ment most nem? Szinte kizárt... Pl apple tuti támogat dts dolby AC3 vonalat a tvn? Mert ha nem, mit vársz?

Egyébként a kotta egyszerű. Ha 2 kliensre akarsz transzkodolni, akkor kb 4000 passmark pontos proci kell minimum, de inkább több. Pont előtted is feljött egy i3, onnan fölfelé nézz.

[ Szerkesztve ]

(#1272) #56573440 válasza guppy_83 (#1270) üzenetére


#56573440
törölt tag

Egyébként csak hogy tisztába tegyük, a nas mint hálózati adattároló eszköz lehet gyári (synology, qnap, zyxel, asustor és sorolhatnám), a hekkelt (xpenology) vagy free változatok (freenas, nas4free, omv, stb) de az esetek túlnyomó részében egyáltalán nem igényel semmi mást csak magát az eszközt, monitor, billegér és társait a rendeltetésszerű működéshez nem. Az meg hogy mire használod az megint a te döntésed. Nem kell feltétlenül ezeken tartani a fontos dolgokat, még csak raid kötetek használata se kötelező, nálam egy 50k alatti hp proliant gen 8 microserver van erre befogva -meg még másra is persze-, 5 perc alatt telepített xpenology a szoftver, egy 1080p transcode megy neki, az nálam meg elég. Tele van usb-vel, 4 vinyó 1 ssd belefér gond nélkül.

A gui-t és több funkciót is távolról érhetsz el, de win alapon maradva is megoldható távoli asztal és bármi más is.

Itt azt kell megérteni, hogy a plex szerver mindenképp transzkódolni fog ha a kliensen futó lejátszó nem boldogul az adott kodekkel, hangsávval, felirattal, akármivel. Két megoldás van innentől reálisan, az egyik, hogy használod a klienseket tovább, és az egészet megoldod nyers erővel szerver oldalon, vagy a kliens oldalt optimalizálod. Persze lehetne előre átkódolni a forrást, vagy eleve olyat szedni ami nem okoz gondot.

Szerver oldalra fekszel rá, és feltételezzük hogy mindkét tv egyszerre fog menni, és a legrosszabb felállás szerint transzkódolni kell, akkor 4000+ körül nézz szét itt.

Másik megoldás lehet, hogy bekérdezel ezekkel az igényekkel az Amlogic s905 912 topikba, mostanában mi éri meg vállalható áron (10-20k körül már van értelmes droidos box jellemzően) amire pár mozdulat egy libreelec. Kapsz ezzel egy kodi klienst amit össze tudsz fűzni nagy tudás nélkül plex-el, és jó eséllyel áthidalható az általad említett probléma, mellette elég vállalhatóan kaphatsz hozzá yt-t, és más plugineket. Vagy veszel egy raspberry pi2-őt vagy 3-at, és arra teszel rasplexet. Bár ez nagyban függ attól hogy mit használsz még a meglévő pl apple tv funkciókból pl, az melyik változat, arra nem e lehet eleve feltenni egy kodit mint kliens és utána plexkodiconnect plugint, hogy tuti az e a baj hogy transzkódol a rendszer és kiakasztja a laptop prociját, és még sorolhatnám.

[ Szerkesztve ]

(#1273) guppy_83 válasza #56573440 (#1272) üzenetére


guppy_83
tag

Köszönöm a válaszokat, sok minden világos lett..

Korábban azért írtam, hogy nas-ról szó nem volt mert egy 2010mid-MBP -t és usb-n rákötött hdd-ek koránt sem mernék nasnak hívni... Annyi az egész hogy valószínűleg gyenge a hardvere ahhoz hogy plex szervet és a filmeket elbírja egyszerre, illetve hogy eljárjon helyettem folyamatosan a videó tékába és vissza is vigye a filmeket...

De a Passmarkos linkből kiindulva megtalálom már méltó utódját! - Köszönöm!

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#1274) #56573440 válasza guppy_83 (#1273) üzenetére


#56573440
törölt tag

A nas gondolom úgy került ide, hogy célszerűbb lehet esetleg, mint egy laptop a szekrényben, amit legjobb indulattal se oda meg erre tervezett senki :DDD

Alternatívaként javasolták amennyire látom valójában, és szerintem egyáltalán nem elvetendő ötlet akár építve dekstop alkatrészekből sem. Sw oldalon meg egy xpenology -van ph-n annak is topikja, gyakorlatilag a syno gyári szoftvere- és onnantól egészen rugalmasan és nem túl drágán is megvalósítható sok minden. ;)

(#1275) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ennél az új plex appnál akár mit állítok mindenhogy convertalja a képet is
(Android)

Ezt a quality beállítás részét nem értem

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1276) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Hogy tudom megoldani, hogy ne két felirat menjen a TV-n a filmek alatt? Az égetett felirat és külső között lehet-e választani?

(NAS >>> Samsung TV)

- mozi bolondéria -

(#1277) justice84 válasza devil-k (#1276) üzenetére


justice84
tag

Szia.
Azt hogy érted hogy égetett? mármint a képre van égetve? mert az nem tudod kikapcsolni max a külsőt.
így néz ki nálad a plex? video

(#1278) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Láttam, hogy pár hozzászólással korábban esett szó a raspberry-kről, és perpill én is ezen a megoldáson gondolkodom, nem tudom, hogy mennyire javallott.

Vettünk smart TV-t (LG webos fut rajta, amire van plex és xplay app), NAS-unk már régóta van (synology), de annak idején nem volt szempont, hogy arról szeretnénk filmeket lejátszani, ezért egy gyengébb példányról beszélünk, plex szervernek nem alkalmas.

Úgy gondolom, hogy alapvetően nem lesz szükség transzkódolásra, jelenleg csak a TV-vel szeretnénk használni 4k és 1080p tartalmak lejátszására. Mit javasoltok, megoldás lehet erre a célra beszerezni egy raspberry-t, vagy valami erősebb hardverben kellene gondolkodnom, mi a szokás?

Köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1279) gárr válasza A_ScHuLcZ (#1278) üzenetére


gárr
csendes tag

A 4K-hoz kevés az RPI, de az 1080p simán megy rajta.
Mi is azt használjuk Kodi-val.
Ha fontos a 4K akkor vagy valami komolyabb alaplap, vagy valamilyen box.

(#1280) A_ScHuLcZ válasza gárr (#1279) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Egyelőre kevés a 4k-s tartalom, de idővel biztos több lesz.

Akkor is kevés a raspberry, ha nem kell transzkódolni a 4k-t?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1281) fravik válasza A_ScHuLcZ (#1280) üzenetére


fravik
tag

A NAS-od nem erősebb a RPi-nál? Mert ha nem transzkódolsz, alig használja a procit a szerver, bőven kiszolgálhatja (transzkódolás nélkül persze) a NAS-od is, ahhoz külön nem kell(ene) RPi.
A 4K-hoz erősebb processzor kell szerintem, de őszintén szólva sosem próbáltam rajta full HD-nál nagyobb felbontású filmet lejátszani.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#1282) #56573440 válasza fravik (#1281) üzenetére


#56573440
törölt tag

Rpi2 prociban is kevés, usb2.0 se nagyon csábító, főleg mert azon osztozik a lan is... 4k-ra szerintem kevés.

(#1283) A_ScHuLcZ válasza fravik (#1281) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, azóta kipróbáltam, gond nélkül viszi a NAS is, ha nem kell transzkódolni.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1284) Keksz válasza enginev3.0 (#1047) üzenetére


Keksz
senior tag

Külföldi fórumokon ajánlott transcod beállítás, hogy pl. a RAM-ba transcode-oljon:

Ha linux, akkor ide:
/dev/shm

Ha jól értettem akkor itt a gépben lévő RAM fele áll rendelkezésre.

[ Szerkesztve ]

(#1285) enginev3.0 válasza Keksz (#1284) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem windows van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1286) ferensz válasza enginev3.0 (#1285) üzenetére


ferensz
senior tag

Windows alatt kulon alkalmazassal leget csinalni ramdrive-ot, aminek lesz rendes meghajtojele.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#1287) enginev3.0 válasza ferensz (#1286) üzenetére


enginev3.0
félisten

SSD-re nincs értelme állítani?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1288) enginev3.0


enginev3.0
félisten

1080p streameléshez, mekkora feltöltési sebességre van szükség szerver oldalról?

Vagy kérdezem úgy, hogy 200MBites netemmel hány eszközt tudok vajon kiszolgálni (proci limittől eltekintve)

1080p x264 rls-ek, nem REMUX

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1289) xb12x válasza enginev3.0 (#1288) üzenetére


xb12x
tag

Szerintem kb 17-et, de ez erőssen elméleti és durva megközelítés.
Pl ha van egy 15GB-s 120 perces filmed, akkor az sima osztás és átváltás után 11.76 Mbs.

(#1290) enginev3.0 válasza xb12x (#1289) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát átlagosan 12-15Mbps a bitrateja egy ilyen filmnek
Akkor 200MBitbe mennyi fér bele? Valahogy most nem megy ez az átváltás :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1291) xb12x válasza enginev3.0 (#1290) üzenetére


xb12x
tag

Mondjuk 13. Ha átlag 15 akkor legalább a duplájával azámolj, 200/30.
De ez még mindig elméleti.

(#1292) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok! Feltelepítettem a Plex-et pc-re win10, télóra és a Tv-n is fut. Egyik dolog, hogy vajon miért nem tudom se gépről se tv-ről átküldeni a lejátszani valót tv-re Youtubbal gond nélkül működik, látja a tv-t.
A másik, hogy TV-n a forrás kiválasztásnál szerepel a plex, de ha ott lépek bele minden könyvtár üres, míg ha magát az appot indítom tv-n ott mindent látok. (ez servioval gond nélkül működik) Biztos valami beállítás hiba van amire nem jöttem rá, Meg köszönném, ha valaki tudna segíteni ebben a két dologban.

[ Szerkesztve ]

(#1293) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Korábban volt itt szó, hogy a Plex mindig kilép LG smart tv-n, és újra be kell jelentkezni
Lett erre valami megoldás?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1294) wayne1 válasza enginev3.0 (#1293) üzenetére


wayne1
senior tag

Még nincs sajnos :(

(#1295) Devilstudio


Devilstudio
tag

Sziasztok!

Előtte Synology ds216+II volt azon borzalmasan akadt, szagattak filmek.
Vettem egy Qnap 253a típusú nas-t.
Viszont állandóan transzkodol. Hol és hogyan kell beállítani rendesen a nas-t vagy a plexet hogy ne csinálja?

Az eszközök amin használnám a Plexet:
Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung GT-P5220
Samsung H6400 48"
Samsung UE40KU6450

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#1296) sugarforce válasza Talala (#1292) üzenetére


sugarforce
őstag

Milyen tv? Nem minden oprendszer támogatja a plex-en az átjátszást.

(#1297) Talala válasza sugarforce (#1296) üzenetére


Talala
senior tag

samsung h6200 pc-n youtuberól megy. De sztm felejtős a plex, a filmek nagy részét nem is látom a listában, csak pc-n. (biztos user error) Servio jó lenne, de az meg újabban folyton szétkapcsol, bontja a hálózatot a tv-n.

[ Szerkesztve ]

(#1298) Devilstudio válasza Keksz (#1284) üzenetére


Devilstudio
tag

Szia.
A transcoder quality mire volt állítva?

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#1299) interstate76 válasza Devilstudio (#1295) üzenetére


interstate76
addikt

Transzkódolás nélkül a Syno is bőven elég kellett volna legyen a feladatra.

A transzkódolás elkerülése nem mindig egyszerű: szerver- és kliensoldalon is be kell állítani, és még akkor sem biztos, hogy sikerül. Én pl. egy Xbox One S-sel szívtam nemrég, mert hiába vitt volna bármit önerőből, röhögve, az xboxra írt plex kliensprogramban nem lehetett "Forced"-ra állítani a "Direct Play" opciót, csak "Enabled"-re, és ez nem volt elég neki. Eközben ugyanerről a szerverről, ugyanezekkel a szerveroldali beállításokkal, ugyanezeket az anyagokat röhögve tudom lejátszani egy kb. 10 ezer Ft-os, androidos mini pécén (LAN-on belül nem használom a Plex-et, de kipróbáltam, és a droidos kliensprogival transzkódolás nélkül le tudtam játszani az összes filmemet).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1300) pap válasza Devilstudio (#1298) üzenetére


pap
senior tag

Szia,

a transcoder quality-t mire érdemes állítani?

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.