Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) sugarforce válasza szankorn (#1842) üzenetére


sugarforce
őstag

Sajnis android tv-vel nincs tapasztalatom, de ha egy halozatban van a dlna szerver (a plex szervered) es a tv akkor automatikusan latnia kene a tvnek a forrasok kozott. Legalabbis samsung es lg tvken igy mukodik, nemhiszem, hogy pont az androidnal lenne ez maskepp, muszaj ootb megoldasnak lennie. Legalabbis az en meglatasom szerint.

(#1852) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!
4 lemezes NAS-t keresek File servernek és Plex media servernek
Zyxel 542-est néztem. Van valakinek tapasztalata vele vagy bármilyen más Zyxel NAS-al? PMS gond nélkül megy rajtuk?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1853) interstate76 válasza szpali (#1852) üzenetére


interstate76
addikt

Zyxel NAS520-asom volt, ami az általad kinézett példány 2 lemezes kistesója, azaz hardveresen ugyanaz (ha jól tudom).

Applikációként telepíthető PMS nincs rá, parancssorból viszont fel lehet bűvészkedni. Na ez az, aminek én - a korábbi szenvedés után - többet nem állnék neki. Sikerült, de nem azért veszek valamit, hogy órákon át izzadjak a számomra legfontosabb funkció beizzításán (tudtam előre, hogy úgy kell rá felgányolni, de azt hittem, könnyebben/gyorsabban boldogulok vele). Az is igaz viszont, hogy a legolcsóbb 4 lemezes QNAP már majdnem 90 ezer Ft, szóval van min dilemmázni.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1854) #56573440 válasza interstate76 (#1853) üzenetére


#56573440
törölt tag

hp proliant gen 8 amikor akciós 50-60k, xpenology és kész is ;]

[ Szerkesztve ]

(#1855) enginev3.0 válasza interstate76 (#1853) üzenetére


enginev3.0
félisten

Építs egy itx gépet
Proci 20k
Lap 12k
Ház 10k
Ram 5k
Hdd x
Táp 6k

Kész

És akkor ez már core i3 gép 1150 socket

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1856) interstate76 válasza #56573440 (#1854) üzenetére


interstate76
addikt

és (#1855) enginev3.0

Nekem elég 1-2 megosztott lemez is és esetleg egy QNAP TS-228-ra váltanám le a most NAS-ként használt lapost, de szpali kollégának jók lehetnek az általatok írt verziók.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#1857) enginev3.0 válasza interstate76 (#1856) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hopsz, bocsi, akkor szpali-nak szól hogy arm proci mindaddig jó míg nem kell transzkodolni

Onnantól halott dolog sokszor

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1858) fravik válasza Mormota72 (#1849) üzenetére


fravik
tag

A beállításoknál az Agent beállítások "Local media assets" részében nézelődnék, hogy minden típusnál be van-e pipálva (fim/sorozat...) akkor nem szoktak a külső srt-k látszani, ha ez nincs bejelölve.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#1859) MarKoo válasza #56573440 (#1816) üzenetére


MarKoo
őstag

enginev3.-nek és neked is köszi a tippet, azt gondoltam nem lehet szűk keresztmetszet a gigabites intergrált lan, pedig az.. Már attól sokkal jobb lett, hogy beraktam egy PCIE-s hálókarit.

Néha főleg ha megy a torrent, összeszakad a router, de azt is cserélem. Köszi szépen! :)

(#1860) szpali válasza enginev3.0 (#1857) üzenetére


szpali
addikt

Akkor ha jól értem a jelenlegi NAS-ok nem képesek teljes értékű PMS-ként funkciónálni :(
(jelenleg egy 1st gen i5 lapos tölti be ezt a szerepet)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#1861) #56573440 válasza szpali (#1860) üzenetére


#56573440
törölt tag

A kérdés mindig az, hogy mit nevezel teljes értékűnek. Én alapvetően mindit a transzkódolás elkerülésére játszok, eddig sikerrel, bár a "nas" alatta elbír egy 1080p-s anyaggal. Vannak erősebb, mostmár intel alapú syno és qnap megoldások, de tény, hogy ár tekintetében egyáltalán nem versenyezhetnek semmilyen épített vassal.

Engem simán kiszolgál az xpenology+ hp prolient gen 8 micro szerver kombó, kollégát meg az i7-es szörny is alig. Mindenkinél más a cél, a megoldás, az igény, de ha gyári nast szeretnél, nos az zsebbenyúlós erre a feladatra.

(#1862) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A beállításokban hol lehet beállítani a könyvtár szerkezetet?
Az az ha van 1 mappa és azon belül több almappa, ne az egész tartalmát mutassa egyben, hanem ugyan úgy mint a PC-n, ha megnyitok egy mappát, csak annak a tartalmát mutassa. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1863) sugarforce válasza makoss (#1862) üzenetére


sugarforce
őstag

Legjobb tudomasom szerint azt a kliensen tudod csak allitani a rendezesnel, ahol kivalasztod hogy nev alapjan, ev alapjan, stb stb rendezed e. Szerver szinten szerintem erre nincs beallitas, legalabbis nem talalkoztam ilyennel.

(#1864) #56573440 válasza sugarforce (#1863) üzenetére


#56573440
törölt tag

Valóban nincs, a movie vagy tv shows fülre kattintva van nézet választás, folderen mutatja mappa nézetben.

(#1865) makoss válasza sugarforce (#1863) üzenetére


makoss
addikt

Akkor minden egyes mappát inkább külön betöltök a "+"-al :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1866) szankorn


szankorn
csendes tag

Sziasztok,

Már végig dúrtam az internetet de nem találtam pontos választ a következőre.

Van e bármilyen fájl méret korlátozás pl 4K videók lejátszásában?

A probléma a következő - Adott egy masszív PMS (i5 12g RAM, Gbps háló) + Sony Bravia KD55XE8096 4K android TV.

A 720 és 1080p tartalom gond nélkül közvetlen lejátszással gyönyörűen működik! PL: Wonder.Woman.2017.1080p.WEB-DL.H264.HuN-HyperX - Size 25.45 GB

Egy 4K felbontású sorozat ami kb 8-10 Gb is tökéletesen megy
Egy 4K felbontású The.Boss.Baby.2017.REMUX.2160p.UHD.Blu-ray.TrueHD7.1.HEVC.HuN-HyperX.mkv - Size 21.72 GB tökéletes

Majd egy Logan.2017.REMUX.2160p.UHD.Blu-ray.TrueHD7.1.HEVC.HuN-HyperX - Size: 39.01 GB
szinte meg sem moccan 3-4 mp-ként szaggat.

Szóval tudja e valaki hogy mekkora kezelhető fájlméret vagy esetleg nem is ezzel van gond?

Köszönöm!

Dolgozz meg jól a napi béredért. Ha egy fikarcnyival is kevesebbet teszel, az már lopásnak számít.

(#1867) enginev3.0 válasza szankorn (#1866) üzenetére


enginev3.0
félisten

Wifi? Vagy kábel? Lehet az utolsó filmnek pont annyival nagyobb a bitrate-ja hogy már nem bírja a wifi, ha azon megy

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1868) szankorn válasza enginev3.0 (#1867) üzenetére


szankorn
csendes tag

Sziasztok,

WIFI ac-n megy kábel 100mbit - elégnek kellene lennie...

bitrate:
1080p: Bitráta 25796 kbps
4K ami rendesen megy: Bitráta 31888 kbps
Ami nem megy: Bitráta 40496 kbps és a másik sem: Bitráta 55953 kbps
A sorozat ami pl működik: Bitráta 29564 kbps

Dolgozz meg jól a napi béredért. Ha egy fikarcnyival is kevesebbet teszel, az már lopásnak számít.

(#1869) sugarforce válasza szankorn (#1868) üzenetére


sugarforce
őstag

WIFI ac-n megy kábel 100mbit - elégnek kellene lennie..

Bocs, de ezt nem értem. Kábel vagy wifi?
Vagy egyik wifi, másik kábel?
A kép mellett még fontos tényező a hang is, hogy az mennyit tesz hozzá, az sem mindegy. 100mbit valóban sokmindenre elég, ha tényleg megvan a 100mbit. Ha kábellel mindkét eszköznek megvan a 100mbit, akkor ott inkább transzkódolás lesz a ludas. Lejátszás közben a szerver webes felületén a most játszott tartalomnál mit ír ki? Közvetlen lejátszás, vagy transzkódolás? Gyanítom, hogy a videót kódolná.
A wifi mennyire telített a környéken? Milyen routeren kereszült csatlakoznak egymáshoz? Tölts le tesztvideókat innen, h264-eseket, ezekkel elég jól letudod tesztelni a kapcsolati limitációkat a hálózatodban. Aztán a wifis eszközzel próbáld meg kábelen keresztül, hogy úgy mennyit nyersz. Wifin keresztül azért vannak már limitációk, ami simán megfektethet egy 40-50 mbites videót, ráadásul más kérdés miről kell miatta lemondanod és hogy megoldható -e a kábelezés. Tapasztalatból mondom, hogy az a legbiztosabb, ha minden kábellel csatlakozik, persze ha megoldható.

(#1870) #56573440 válasza szankorn (#1868) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hát pedig itt valami hálózati gebasz lesz. Nincs ilyen korlátozás, ismerősnél is megy a 4k, bár ott végig gigabittel van körbehúzva minden. Amikor szaggat akkor nem szól hogy mi a baja? Ha elindítasz egy filmet, szaggat, közben indíts már belső hálóról egy ping nasbelsőip -t parancsot cmd-ből . Nincs time out vagy nagyon magas válaszidő?

(#1871) szankorn válasza #56573440 (#1870) üzenetére


szankorn
csendes tag

Bármelyik módon csatlakozok ez a hiba.
A TVben csak 100as port van így a gigabit kilőve az ac-n 150 általában mérhető.

Még annyi hozzá hogy DLNA-n is fenn áll a hiba a 4Knál,

De ha pl egy 1080p megy közvetlen lejátszással belső hálón és egy 1080p megy transzkódolva kintről akkor sem szaggat meg a 2 film.

Nem lehetséges hogy az android TV Buffere nem elég?

A tesztvideóket plexen keresztül indítva teszteljem vagy USBről, SMBről?

Dolgozz meg jól a napi béredért. Ha egy fikarcnyival is kevesebbet teszel, az már lopásnak számít.

(#1872) Biga123 válasza szankorn (#1871) üzenetére


Biga123
addikt

Külső lemezről, pendrive ról lejátsza akadás mentesen?
Simán lehet h a TV hálózati része letérdel.
Nekem pl van 1 db olyan 1080p-s filmem aminek az egyik részénél, bármit csinálok beszaggat, plexen dlnan.
USB ről meg jó (gigabit kábel mindenhol)

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1873) szankorn válasza Biga123 (#1872) üzenetére


szankorn
csendes tag

Az utolsó lehetőségként akartam az USB-t tesztelni, mert hátha lesz megoldás...de persze gondolom ott rendben fog menni.

"ismerősnél is megy a 4k, bár ott végig gigabittel van körbehúzva minden" - a TV-n is gigabites port van?

Nálam is gigabites minden egyedül a TV aminek 100as a portja sajna.

Dolgozz meg jól a napi béredért. Ha egy fikarcnyival is kevesebbet teszel, az már lopásnak számít.

(#1874) sugarforce válasza szankorn (#1871) üzenetére


sugarforce
őstag

elsősorban plex-ről, de én usbről és smbről is megpróbálnám.

(#1875) szankorn válasza sugarforce (#1874) üzenetére


szankorn
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, a hétvégén jelentkezem egy összefoglalóval mire is jutottam.

Dolgozz meg jól a napi béredért. Ha egy fikarcnyival is kevesebbet teszel, az már lopásnak számít.

(#1876) #56573440 válasza szankorn (#1873) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem. Apple tv 4k van nála. Ő se bízik a beépített lejátszókban. Meg én se...

[ Szerkesztve ]

(#1877) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Azt meg lehet csinálni valahogyan, hogy az okos telón lévő filmeket számítógépen meg lehessen úgy nézni, hogy a számítógépre ne kelljen telepíteni semmit, csak a plex linkje legyen elég? :R
Ha igen, mi kell hozzá?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1878) sugarforce válasza makoss (#1877) üzenetére


sugarforce
őstag

Telon plex app megvasarolva es a beallitasokban act as a server beallitas bepipalva. Utana laptopon dlna vagy plex webappon keresztul tudod nezni. En soha nem hasznaltam igy de asszem ez jarhato ut.

(#1879) makoss válasza sugarforce (#1878) üzenetére


makoss
addikt

:R Azért kérdeztem mert melóhelyre kéne, ott meg az ottani admin nem enged semmit telepíteni :F
Ezt csak 1× kell megvenni?

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1880) Biga123 válasza makoss (#1877) üzenetére


Biga123
addikt

Asztali pc, laptop, vagy akár telefonon is tudod használni böngészőből.
Ingyen.
Csak logolj be a plex.tv oldalra .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1881) sugarforce válasza Biga123 (#1880) üzenetére


sugarforce
őstag

Igen, de az android app fizetős, lejátszásnál is pampog, hogy vedd meg, mert nem enged tovább játszani talán 30mp-nél vagy valami ilyesmi.

(#1882) Biga123 válasza sugarforce (#1881) üzenetére


Biga123
addikt

Ezért írtam hogy böngészőből.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1883) sugarforce válasza Biga123 (#1882) üzenetére


sugarforce
őstag

De a szervere az androidos telefonja lenne.

(#1884) Biga123 válasza sugarforce (#1883) üzenetére


Biga123
addikt

Nekem ez furi, mért nem az otthoni szerverhez csatlakozik??
Amúgy meg vannak ingyenes dlna szerver megoldások droidhoz.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1885) makoss válasza Biga123 (#1880) üzenetére


makoss
addikt

Úgy érted beregisztrálni?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1886) sugarforce válasza Biga123 (#1884) üzenetére


sugarforce
őstag

Azt nem tudom, ez volt a kérdés:
Azt meg lehet csinálni valahogyan, hogy az okos telón lévő filmeket...
Ha ez a cél és plex kell, akkor ahhoz programot kell venni az androidra.
DLNA céges környezetben kicsit macerás, pláne ha erős tűzfal szabályok vannak, akkor nem fog működni sehogyan sem, belső céges hálóra meg gondolom saját telefont nem enged a rendszergazda, vagy legalábbis én biztos nem engednék fel senkit. nálunk ha kell wifi, akkor van erre rendszeresítve egy wifi, aminek semmi köze a belső hálózathoz, arról kap netet a telefon.

(#1887) makoss


makoss
addikt

Ha ez ingyenes, akkor miért keresi a szervert?
Elvileg fent vagyok mobilon is gépen is linken, mégis pörög a szever keresése:

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1888) Biga123 válasza makoss (#1887) üzenetére


Biga123
addikt

Valószínüleg nem lát ki a szervered a netre.
Amúgy gondolom a plexre már be vagy regisztrálva ha van otthon plex szervered.
Tehát csak be kell lépni.

Bár ha céges környezet simán lehet hogy nem engedi be .

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1889) makoss válasza Biga123 (#1888) üzenetére


makoss
addikt

Most otthon vagyok, nézem mit kéne beállítani.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1890) Keksz válasza #56573440 (#1876) üzenetére


Keksz
senior tag

Mondjuk PlexPy alatt megnézetném vele hogy az Apple TV 4K mennyire játssza eredeitben (direct play v stream), vagy h transzkódolva viszi neki...

Azt olvastam hogy az új Apple TV nevében van csak 4K
De nem sok formátumot eszik meg eredetiben

(#1891) makoss


makoss
addikt

Semmire nem haladtam ezzel a Plexel, rosszabul reagál mint a Serviio :(
Csak a 4K miatt hagyom fent.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1892) paizinho válasza Keksz (#1818) üzenetére


paizinho
tag

Szia Keksz!
Kipróbáltam, műxik, ezt és így szerettem volna. :R
Üdv.:
Paizinho

(#1893) Mana86


Mana86
tag

Sziasztok!

Némi segítségre lenne szükségem. Sajnos a NAS-os fórumban nem reagálnak (kihalt kicsit), így itt tenném fel a kérdésemet. Dlink DNS320L nason van fent a Plex szerver régebbi verziója(0.9). Nem tudom frissíteni mert az új verziójú Plex addon már nem olyan egyszerűen elérhető.
Pár hónappal ezelőttig minden tökéletesen működött, bekerült egy film a mappába akkor már töltötte is le automatikusan a hozzá tartozó metaadatokat (tartalom, borító, blabla). Ez egyik napról a másikra megborult anélkül, hogy bármit változtattam volna és egyszer csak semmit nem tölt be a filmekhez. Betesz egy random kivágott képet és ennyi. Agent-ek jól vannak beállítva. Van valakinek ötlete mi lehet a baj?

(#1894) Biga123 válasza Mana86 (#1893) üzenetére


Biga123
addikt

Egy plex szerver reinstall talán megoldja.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1895) adorjant


adorjant
senior tag

Üdv!

A kézzel egyeztetett filmeket/adatokat menti valahogy a Plex? Sajnos újra kellene telepíteni a gépemet, de ha van rá mód, nem kattintgatnám újra össze azokat a címeket, amiket automatán nem,vagy nem jól ismert fel. :R

(#1896) Keksz válasza paizinho (#1892) üzenetére


Keksz
senior tag

Perfekt, örülök

(#1897) Mana86 válasza Biga123 (#1894) üzenetére


Mana86
tag

Egész NAS-t újra telepítettem. Itt a Plex install egy AddOn formájában történik, ez is megvolt. Sajnos a helyzet nem változott. :/ Nekem is furcsa

(#1898) anarchic válasza Keksz (#1890) üzenetére


anarchic
tag

Sajnos meg a 1.19 Beta Apple TV 4Ks kliens sem viszi direktben a HEVC cuccokat, plex szerver update szukseges hozza majd ami atirja a profilokat mert kezzel megirt profillal sem tudtam mukodesre birni.

Infuse pro 5 el direktben jatszom a 4Kt NASrol 30-40mb/s fentebb olvastam valaki 100as halon van.
Azert valtottam Apple TV 4K ra mert az en TVmben is csak 100as volt a kartya ami a 4K mellett eleg keserves.

[ Szerkesztve ]

etc..

(#1899) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Gyakran előkerülő problémával szembesültem én is. Utána olvastam, de azóta változott több ponton is a Plex beállításai. Vagy legalábbis én nem találom mit kéne még állítanom. Pl

"a szerver nem elég erős a videó konvertálásához."

Synology DS116 NAS lenne a kiszolgáló 1.8Ghz proci és 1GB RAM

Külső hálón elérhető a plex, a zöld kis lakat ott figyel, portot is nyitottam, látja a fogadó fél a filmeket is.

Nekem Gigabites netem van 200mbit-es feltöltéssel optikán. Próbáltam mindent állítgatni de nem jön össze. :U Munkahelyi céges gépen webes felületen működik. Bár azóta már lehet, hogy nem mert többször frissítettem a plexet.

Most egy 60"-os LG TV-n WebOS 3.0 lenne a cél, a TV pontos típusát nem tudom, de erős közép/felső kategória.

Hol tudnám én még beállítani, hogy simán csövön, kódolás nélkül eredetiben tolja ki a netre az adott tartalmat?

:R

(#1900) sugarforce válasza tomi5244 (#1899) üzenetére


sugarforce
őstag

A gond nem a net, hanem a kliensen a lejatszo. Hiaba draga a tv attol az oprendszere nem epp a legjobb a plex apphoz. Nagyjabol mindenki panaszkodik ra, hogy transzkodol. Milyen esetekben kodol? Mit kodol es mire? Felirat van? Dts hangsav? Kicsit tobb info kene errol, de a lenyeg, hogy nem ameted lesz a gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.