Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) nababika válasza blakey (#14000) üzenetére


nababika
aktív tag

Rendeltem egy Chromecast 4K- remélem hogy jó lesz hozzá. Azért durva, hogy QN95A Samsung TV-t megakaszt.

(#14002) tkomlosi válasza nababika (#14001) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Nem lesz jobb, mivel nem a teve nem birja, hanem a laptop, amit szervernek hasznalsz.

(#14003) nababika válasza tkomlosi (#14002) üzenetére


nababika
aktív tag

Basszus teljes félreértésben voltam. Azt hittem a lejátszóval van a probléma. Akkor kerítek valami bivaly gépet. Mindenesetre köszönöm a segítséget, legalább értem hogy mi a probléma.

(#14004) blakey válasza nababika (#14003) üzenetére


blakey
titán

Akkor még mindig nem érted, mert azt írtuk, hogy akkor kevés a géped, ha átkódolás szükséges, viszont ha olyan lejátszót veszel, amelyik nem igényli az átkódolást, akkor elég az a gép is. Ha olyan eszközt veszel, amint fut a Kodi, vagy veszel egy Apple TV-t, akkor nem lesz átkódolás, tehát elég az a gép. TV-k esetében általában van átkódolás, veheted a "legbikább" gépet, lehet, hogy az is "belefullad". A TV-k megjelenítők, hiába tudnak egy-két vevőcsalógató dolgot.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14005) nababika válasza blakey (#14004) üzenetére


nababika
aktív tag

Köszi. Android vonalon mi az ami nekem jó lehet? 1000 éve nem használtam média boxot. Vagy van egy raspberry pi 3b azzal lehet kezdeni valamit?

(#14006) Patice válasza nababika (#14005) üzenetére


Patice
nagyúr

Az a raspberry FullHD-ig jó, 4K-t már nem tud.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#14007) fravik válasza blakey (#14004) üzenetére


fravik
tag

Azért ez nem teljesen igaz... a DTS hangon kívül az LG C1 (de más korábbi Samsung és LG tv-k) tévém beépített PLEX appja teljesen tökéletesen, transzkódolás nélkül viszi a tartalmak 95%-át, ami a szerveremen elérhető.

@nababika
Nézd meg a tv-d beállításait és minden minőségi beállítás Maximum-on legyen, van egy sejtésem, miszerint egész egyszerűen annyira alacsonyra van állítva a (helyi/távoli) minőség (alapértelmezetten 720p!!), hogy nem csoda, ha belehal a nem izmos géped.
Ugyanígy célszerű a feliratok égetése opciót kikapcsolni vagy "csak kép"-re állítani.

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#14008) blakey válasza fravik (#14007) üzenetére


blakey
titán

Mint írtam: "általában van átkódolás" (természetesen feliratok használata esetében), ez nem zárja ki azt, hogy vannak olyan esetek ahol nincsenek, de egy TV maradjon TV, mert ha legközelebb belefutsz egy hibába, akkor megy a "hiszti", hogy így vagy úgy nem működik. LG TV-ken sokáig, felirat esetében volt átkódolás, felirat nélkül meg nem, most passz, de egy régebbi TV-n majd megnézem.
viszi a tartalmak 95%-át - tehát van 5%, amit nem, elég ha pont azt az 5%-kot szeretnéd használni, máris probléma lesz.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14009) fravik válasza blakey (#14008) üzenetére


fravik
tag

Nem, általában nincs átkódolás feliratok esetében sem, az én személyes tapasztalatom és egy rakás különböző használt kliens alapján sokkal ritkább a feliratok miatti konverzió, mint pl. a minőségi beállítások nem megfelelő állítása miatt. Pláne, hogy a legtöbb felirat (legyen az beépített vagy külső srt) szöveg formátumú, ezeket automatikus beállításnál sem égeti rá a szerver.
Mielőtt feleslegesen költségekbe veri magát az ember érdemes ránézni a lehetőségekre, bár úgy látom már mindegy. Csak gondoltam egy pár kérdést megér, hogy mi a gond. Javasolni szoktuk itt még a Tautulli használatát, hogy kiderüljön, hogy miért transzkódol a szerver. Előbb szvsz ki kellene zárni a hálózati/kliens beállítási/lejátszandó tartalomból adódó hibalehetőségeket. Mert ha pl. valami gebasz van a hálózatával (távol van a router, wifi és nem kábel, leterhelt wifi csatorna...stb), akkor hiába vesz egy media boxot, a probléma ugyanúgy jelentkezni fog.

Egyébként egyik platformon sem tökéletes a dolog, fejlesztik a PMS-t folyamatosan, nyilván előfordulnak hibák. Volt, hogy egyszerűen olyan capabilities xml-t küldtek le bizonyos TV / media box típusokra, hogy ha megszakadtál is transzkódolt.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#14010) scream válasza fravik (#14007) üzenetére


scream
veterán

Felirattal (srt, égetés nélkül) én nagyos sokszor futok bele kódolásokba (LG CX) és a nagyobb bitrátás 4K filmekkel azért köhög a szerver (nincsen dGPU), ha transzkódolni kell. Nálam egy új AppleTV 4K van kilátásban ezt orvoslandóan.

[ Szerkesztve ]

(#14011) blakey válasza fravik (#14009) üzenetére


blakey
titán

Addig jó, míg nincs átalakítás, de én azt tapasztaltam, hogy TV-k esetében inkább van, mint nincs. Sok TV és lejátszó tapasztalatával a hátam mögött írom mindezt, tapasztalat nélkül szinte semmit sem véleményezek. Jobb egy normális külső lejátszó, mint bármelyik TV (mint lejátszó).

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14012) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy a NAS-on lévő Plex szerver december 11 óta nem szinkronizál a Trakt.tv-vel.. semmit.. se a jelenleg futó műsort, sem a megnézettet.
Látszólag elvileg minden rendben van, illetve részemről semmi nem változott, viszont még sem akar működni.
(nincs VIP fiókom, és eddig sem volt.)
A Plex-en belül a bővítmények között ott van a Plex.. de ahogy nézem csak "dísznek".

Van/volt valakinek hasonló gondja az elmúlt időszakban? Ha igen, hogy sikerült megoldani? :)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14013) blakey válasza mZoleee (#14012) üzenetére


blakey
titán

Értem és tudom a Trakt lányegét, de Plex-en kívül más lejátszót is használsz ami a Trakt-tal szinkronizál? Tapasztalatom szerint simán Plex-szet használva és természetesen a felhasználóval bejelentkezve, az összes tartalmat megjegyzi mint nézett vagy nem nézett anyag esetében. Nemrég cseréltem HDD-ket, kizárólag az anyagokat másoltam át, tehát mindent a nulláról telepítettem és Plex esetében, bejelentkezés után minden nézett/nem nézett tartalom a "helyén" volt.
Egyébként sajnos nem tudom, hogy melyik oldalon lehet a hiba, esetleg a Plex hivatalos fórumán kéne körülnézni? Milyen NAS-on fut?

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14014) mZoleee válasza blakey (#14013) üzenetére


mZoleee
senior tag

Nem használok más lejátszót aminek köze lenne a Trakt-hoz.
Synology-n fut.

(#14015) scream válasza mZoleee (#14014) üzenetére


scream
veterán

Szerintem a kérdése inkább arra célzott, hogy minek/mire használod a Trakt-ot, ha úgyis csak a Plex-et használod lejátszónak/csak Plex-en nézel tartalmat.

(#14016) divan válasza scream (#14015) üzenetére


divan
senior tag

Egyébként a Trakt-nak volt valami api problémája decemberben, lehet azzal függ össze.

(#14017) blakey válasza mZoleee (#14014) üzenetére


blakey
titán

Akkor felesleges a Trakt.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14018) scream válasza divan (#14016) üzenetére


scream
veterán

Nekem is ez rémlik, meg az, hogy kb folyamatosan azt láttam Radarr/Sonarr-ban is, hogy a Trakt listáim elérhetetlenek -> az API gondra visszavezethető, bár érdekes, hogy tájékoztató mail a problémáról nem rémlik. De mivel már amúgy se használom azokat a listákat folyamatosan, így egyelőre energiát nem igazán raktam bele, de jogos.

(#14019) zsolt20


zsolt20
tag

Plex-en tárolt zene, video anyagról lehet listát menteni exportálni valami szöveges file-ban?

(#14020) konigjanos válasza mZoleee (#14014) üzenetére


konigjanos
senior tag

november 7 óta nekem sem szinkronizált semmit a trakt. mintha valahol írták volna, hogy nem megy az ügynöke (vagy milye van neki)

(#14021) gyugyo79 válasza konigjanos (#14020) üzenetére


gyugyo79
addikt

Megy a Trakt API a KODI -s és más PLEX-es megoldás szintén működik de sem a régi sem a Plex scrobbling elvén működő a XanderStrike által csinált goplaxt ami még ingyenes volt nem tudott visszacsatlakozni amikor próbáltam.
Én amikor írták, hogy rendbe rakták az API -t akkor be akartam állítani vissza.
Ugyan akkor nem tudott az az előtt működő egyik sem amik eddig be voltak állítva és ez meg elsőre ment.

Gondolom a fizetős megoldás felé akarják terelni a népet. A goplaxthoz kb amint bevezették a fizetőset ezt be is írta a fejlesztője :
"
Notice I will not be doing any more development on this project as Trakt now has official support for Plex Webhooks. I'm using em, you should too.
This tool should continue to work if you're not willing to pay for Trakt VIP, and I'll continue merging PRs, but don't expect your issues to be answered."

[ Szerkesztve ]

(#14022) zsolt20


zsolt20
tag

Plex serveren kell valamit állítani hogy az 5.1 es filmek megfelelő szóljanak?( direct play ) .Kodi esetében végfokom kiírja hogy surround ha 5.1 filmet nézek, de a plex esetében ez a filmnél nincs jelzés erre.

(#14023) JSandor


JSandor
tag

Sziasztok!

TV-t cseréltem és most alig akarnak menni a Plex szerveremről a filmek. Egy 2017-es samsung uhd tv-t cseréltem egy 2022-es samsung oled tv-re és azóta nézhetetlenül sokat bufferolnak a filmek, hogy lehetséges ez ? Már a tartalom is mindegy, először csak azt hittem a 4Ks filmmel lesz gond mert sokkal nagyobb a bitráta, de egy 1080p s sorozat is megáll és bufferel. A legnagyobb vicc a dologban, hogy a 2017 es régei samsung tv meg soha sem bufferolt.

(#14024) enginev3.0 válasza JSandor (#14023) üzenetére


enginev3.0
félisten

Közvetlen lejátszás van?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14025) JSandor válasza enginev3.0 (#14024) üzenetére


JSandor
tag

Igen. Itt vannak a beállítások: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#14026) enginev3.0 válasza JSandor (#14025) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az király, de ennek semmi köze a tvhez :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14027) JSandor válasza enginev3.0 (#14026) üzenetére


JSandor
tag

Plex appon is be van úgy állítva mint a szerveren, közben néztem egy lájtászási infókat tv-n [kép]
Nem értem, ele fent írja hogy mkv->mp4 ha ez azt jelenti hogy átalakítja akkor nem kellene mivel ki van kapcsolva.
hangsávot is átalakítja truehd ->aac
Lent meg írja hogy kozvetlen lejátszás nem elérhető; konvertálás rendben, de miért nem elérhető ? Pedig ez is be van állítva.

(#14028) Toth_Jani válasza JSandor (#14025) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam is igy vannak beállítva a dolgok, de simán visz mindent, igaz madzagos kapcsolat van az eszközök között, meg egy Sony Android TV (A9) a végén.

(#14029) JSandor válasza Toth_Jani (#14028) üzenetére


JSandor
tag

A Tv ben nem gigabites lan van így a 5g wifi gyorsabb kapcsolatot eredményez, a szerver meg 2,5gbit lannal csatlakozik a routerhez.

[ Szerkesztve ]

(#14030) JSandor válasza JSandor (#14027) üzenetére


JSandor
tag

Közben átállítttam a hangot truehd 7.1 ről ac3 stereo ra és úgy meg megy [kép]
nem is akarja így alakítani mkv ről mp4, meg nem nyúl a hangsávhoz sem és lent nem írja a hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#14031) enginev3.0 válasza JSandor (#14030) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az új tv nem LG? Mert Samsung oled tv nincs szerintem, csak qled

LG meg inkább az mp4et szereti

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14032) JSandor válasza enginev3.0 (#14031) üzenetére


JSandor
tag

Samsung qd-oled qe55s95bat

(#14033) boss16


boss16
csendes tag

Sziasztok! A Synology NAS-omra tegnap telepítettem a legújabb DSM 7-es verziót. Telepítettem a Plexet és azóta hiányosan olvassa a médiakönyvtárakat. Pl.: Van egy "Sorozatok" mappa, amiből véletlenszerűen (vagy legalábbis én nem jövök rá milyen szabály szerint) olvassa be a fájlokat, mde van olyan mappa, amelyből semmit, egy almappában található fájlt sem olvas be. Korábban a 6-os verzióban működött minden. Valaki tud megoldást erre?

(#14034) enginev3.0 válasza boss16 (#14033) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sorozat fájl elnevezések rendben vannak?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14035) boss16 válasza enginev3.0 (#14034) üzenetére


boss16
csendes tag

Ezalatt mit értesz? Egyébként gondolom igen, mert a 6-os verzió beolvasta.

(#14036) enginev3.0 válasza boss16 (#14035) üzenetére


enginev3.0
félisten

S01E01, vagy EP01 stb...

De akkor esetleg valami jogosultság probléma?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14037) boss16 válasza enginev3.0 (#14036) üzenetére


boss16
csendes tag

Igen, ilyen formátumúak a fájlnevek. Szerintem is az utóbbi lesz, de nem jövök rá a megoldásra. Ugyanazon meghajtón létrehozott mappákról van szó és az egyiket olvassa, egyiket nem.

(#14038) r_zsolt válasza schferenc77 (#13863) üzenetére


r_zsolt
tag

Sziasztok!

Erre lett megoldás, mert nekem is ugyan ez van és a tv-n nem találok rá beállítást. Minden másnak jó a képe és nem “lóg” ki semmi a kijelzőről. Csak ez a menü.

OnePlus Nord

(#14039) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
nem tudtok olyan plugint a plex alá, ami adatokat tudna küldeni a hyperion-nak?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#14040) blakey válasza r_zsolt (#14038) üzenetére


blakey
titán

TV-n túlpásztázás (overscan) vagy ha olyan a TV, akkor eredeti képarány vagy ahhoz hasonlót kell választani, mai TV-k egytől egyig tudják az ilyen és hasonló funkciókat, ha nem menüből, akkor képarány változtatásával.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14041) Biga123 válasza r_zsolt (#14038) üzenetére


Biga123
addikt

Lg tévénél külső forrásnál ha a képarányt levágás nélkülire teszed , nem oldja meg?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#14042) r_zsolt válasza blakey (#14040) üzenetére


r_zsolt
tag

@blakey
@Biga123,

Köszönöm a tanácsokat mindkettőtöknek.

Nekem egy 10-12 év körüli Pana plazma tv-m van. Ezen: valós, automatikus, 16:9, 14:9, 4:3... stb. beállítások vannak, de sajnos egyik sem oldja meg. Egyébként minden más forrásnál jó a kép és nincs kicsúszva semmi. Így, ahogy állítgattam, azt láttam, hogy amíg kicsi ikonok vannak, addig lóg ki a kijelzőről, de amikor rámegyek és az ikonok mellet a menüpontok nevei is látszódnak már bejön és jó lesz. Na mindegy, idén úgyis lecserélem, de egyenlőre nincs eldöntve, hogy mire.
Egyébként Mi box S-re van telepítve. Ennek nem lehet köze hozzá?

Más. Ha Plex alatt 1 filmből több verzió is meg van, hogy tudom beállítani, hogy mindkettő látszódjon?

OnePlus Nord

(#14043) enginev3.0 válasza r_zsolt (#14042) üzenetére


enginev3.0
félisten

https://support.plex.tv/articles/200381043-multi-version-movies/

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14044) r_zsolt


r_zsolt
tag

Szuper! :)
Köszönöm szépen!

OnePlus Nord

(#14045) Elemental válasza r_zsolt (#14042) üzenetére


Elemental
addikt

Pana plazmán Menü - Beállítások - Egyéb beállítások - 16:9 túlpásztázás ki.

(#14046) blakey válasza r_zsolt (#14042) üzenetére


blakey
titán

Azon is lennie kell ilyen beállításnak, valahol a menüben keresd, volt Panasonic plazmám, még a 30-as sorozatból, abban is volt ilyen beállítás, ha nem tévedek, akkor a menüben kellett kikapcsolni. Van nálunk is egy Mi Box S, TV-n kell kikapcsolni a túlpásztázást, semmit nem állítottam a Mi Boxon, legalábbis a képet illetően.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#14047) guppy_83


guppy_83
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni .plexignore file-okkal kapcsolatban. Több leírást végig olvasva az ignore fileokat megcsináltam de sajnos még így is beolvassa a "sample", "minta" azaz a file-ban felsorolt videókat is.

Volna valakinek egy összeszedett leírása arról, hogy hogyan kellene kinéznie egy ilyen file-nak? Esetleg tudna valaki küldeni egy működöt, hogy összehasoníthassam?!

Köszönöm szépen!

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#14048) Levente1991 válasza guppy_83 (#14047) üzenetére


Levente1991
tag

Szia!

Magát a .plexignore fájlt én a Total Commanderben hoztam létre, és abba a mappába mentettem el, ahol azok a tartalmak vannak, amiket nem akarok látni.

Fontos, hogy a feketével kiemelt módon legyen elnevezve a fájl és ne legyen kiterjesztése máskülönben nem fog működni!

Ha fájlt, mondjuk egy samplet, vagy mintát akarsz eltüntetni, akkor:
*a nem kívánt fájl neve*

Ha pedig egész mappát, akkor:
*elrejtendő mappa neve/*

Ha ezeket beírtad, egyszerűen mentsd el kiterjesztés és minden egyéb nélkül, Crtl-S-sel, és egy könyvtárújrabeolvasás után el fognak tűnni a beírt tartalmak.

Nálam így működik, de elküldöm a saját fájlomat privátban, írd át, ahogy neked jó.

(#14049) guppy_83 válasza Levente1991 (#14048) üzenetére


guppy_83
tag

Szuper vagy; köszönöm!

....az OCD-nek nem barátja a kupi... ;)

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#14050) konigjanos válasza Levente1991 (#14048) üzenetére


konigjanos
senior tag

Én is kérem szépen privátban, ha lehetséges. köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.