Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok,
Van egy DS218+ NAS-om, azon vannak mappák (Filmek, Sorozatok, Zenék). Felraktam a Plex szervert a NAS-ra, betallózom a mappákat, de azt mondja a Plex, hogy a könyvtár üres... De nem igazán az... Mit rontok el?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#6002) konigjanos


konigjanos
senior tag

Mostanában észrevettem, hogy az egyik barátom, akivel megosztom a plexet, ha megnéz valamit, az nálam is megtekintetté válik. külön accountja van, az van beállítva a tévéjén, és hozzáadva a fiókjához. Mitől lehet?

(#6003) Henrico


Henrico
tag

Előkerült a szekrény mélyéről egy Nexbox A95X, tettem rá CoreELEC-et. Nem is rossz..
Kérdés.. meg lehet valahogy oldani, hogy alapból indítás után egyből a PLEX app induljon el?

[ Szerkesztve ]

(#6004) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Kb 2 éve PMS-t használunk LG (webOS) TV-vel, és a kezdeti nehézségeket követően azt kell mondjam egészen stabil volt (eltekintve az időnként fellépő hangsáv és feliratsáv váltási anomáliáktól).

Körülbelül 1-1,5 hónappal ezelőtt valami változott, mert azt vettük észre, hogy a nagyobb felbontású (4k), vagy magasabb minőségű 1080p tartalmakkal nem boldogul a lejátszó: a lejátszás nézhetetlen mértékben akadozik (akár 10mp-enként megáll cachelni).
A routeren (MikroTik) ellenőriztem a hálózat kihasználtságát a TV felé menő porton, figyeltem a plex-et futtató gép terhelését, de egyik sem indokolja az akadozást: a forgalom meg sem közelíti a 100Mbitet (annyit tud a TV ethernet portja), a terhelés pedig minimális (cpu használat 4k esetén: 15-20%, memória használat 4k esetén: 10-15%).

A PMS egy házi szerveren OMV környezetben van telepítve. Mivel már korábban tervben volt az omv környezet frissítése, ezért eddig nem tulajdonítottam akkora jelentőséget a Plex-es hibának, bíztam benne, hogy a frissítés ezen is segíteni fog. A napokban álltam át omv3-as rendszerről omv4-re egy teljes újratelepítéssel, de a jelenség sajnos változatlanul fennáll. A Plex omv3 alatt pluginként, omv4 alatt dockerben fut.

Fontos megemlíteni, hogy korábban minden folyékonyan ment, sosem volt probléma a 4k-s tartalmak lejátszásával.

Járt-e valaki hasonló cipőben, vagy tudtok-e tanácsot adni, hogy mit nézzek meg?

Lehetséges, hogy kliens probléma áll a háttérben? (az viszonylag gyakran frissült a TV-n az utóbbi időben)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6005) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#6004) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

update: a TV-n fent van az XPlay és a Plex kliens is, mindkettő hasonlót produkál.

XPlay: kb 7-8 mp-enként több másodpercen keresztül pufferel
Plex: kb 7-8 mp-enként legalább 10mp-ig pufferel, majd néhány ilyen ciklus után transzkódolási hibával kilép

Az Ethernet porton 4k tartalom lejátszás közben folyamatos 55-60Mbit átvitelt látok, tehát nem a hálózat a szűk keresztmetszet.

update2: letiltottam a biztonságos kapcsolatok használatát, és azonnal megoldódott minden akadással kapcsolatos probléma.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6006) sugarforce válasza konigjanos (#6002) üzenetére


sugarforce
őstag

Trakt plugin fent van? Ha igen lehet az kavar be. Vagy a user szerinti szűrést kapcsold be vagy szedd ki a pipat hogy me pullolja le a traktrol a progresst

(#6007) sugarforce válasza Henrico (#6003) üzenetére


sugarforce
őstag

Igen, a plex addon beallitasaiban ott van hogy autostart

(#6008) konigjanos válasza sugarforce (#6006) üzenetére


konigjanos
senior tag

fent van, igen. megnézem, köszönöm!
a user szerinti szűrés hol van?a sync watched-ben állítsam csak push-ra?

[ Szerkesztve ]

(#6009) sugarforce válasza konigjanos (#6008) üzenetére


sugarforce
őstag

Global filters - Users, igen sync watchednal

[ Szerkesztve ]

(#6010) Henrico válasza sugarforce (#6007) üzenetére


Henrico
tag

Köszi!

Még egy kérdés.. Digi, kábel tv.. win plex szerver alól sikerült már esetleg valakinek műsort felvenni vele? Milyen tv tunerrel, használható egyáltalán?
Samsung tv rögzítője kb 15-20 felvétel után már halál lassú.. :(

[ Szerkesztve ]

(#6011) gyugyo79 válasza Henrico (#6010) üzenetére


gyugyo79
addikt

Windowsra kis millió ingyenes/fizetős digitális tv adást kezelő szoftver van. Jobban jársz ha kiválasztasz egy szimpatikust veszel egy DVB-C -t tudó tunert és azzal intézed a felvételt és a felvételeket utána már indexeltetheted és nézheted a PLEX -en át.
Általam ismert legolcsóbb megoldás ez a tuner.
Utána ha akarsz PLEX-el bohóckodni akkor BDA driver-el látja a PLEX is. Kell még a PLEX-hez PlexPass meg epg (xmltv) és utána majd látod miért nem javasoltam.

[ Szerkesztve ]

(#6012) fulton válasza adise (#5989) üzenetére


fulton
addikt

Na ne. A 218 meg vitte?
Plussz ha laptopról nezem es állitom át a hangot akar a felbontást gond nélkül megy. Wtf
Korábban ez is vitte emlékeim szerint a hangot, de a kép transcode tutira mert emlékszem rá.

[ Szerkesztve ]

(#6013) Henrico válasza gyugyo79 (#6011) üzenetére


Henrico
tag

Ilyen tunerem van, de nem tudom felinstallálni.. hiába telepítem, nem jó. Univerzlis BDA driver amit írtál, hol találok?

(#6014) Henrico válasza gyugyo79 (#6011) üzenetére


Henrico
tag

Ezzel az üzenettel fáraszt az eszközkezelőben:
"A Windows nem tudja ellenőrizni az eszközhöz szükséges illesztőprogramok digitális aláírását. Egy nemrégiben történt hardver- vagy szoftvermódosítás hibás aláírással rendelkező, sérült, vagy akár ismeretlen forrásból származó kártékony fájlt telepíthetett. (Kód: 52)"

(#6015) gyugyo79 válasza Henrico (#6013) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ne csináld már a linkelt cikkben a második oldalon ott link a driverekre. Meg alatta 1000+ hozzászólás ha a cikkben valami már nem lenne aktuális feltételezhetően megtalálható a hozzászólások közt ...
Ha meg nem találsz valamit akkor ott segítenek biztos.

[ Szerkesztve ]

(#6016) Attis1969


Attis1969
csendes újonc

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni . Nvidia Shield boxom van azon használom a Kodit. Plexkodiconnect -et használok távoli szerverről kapom a filmeket. Felrakom a kodit a hozzá tartozó programok felirat as wizard stb stb .A filmelőzeteseket az ExtendedinfoScript nevü programmal nézem néztem eddig . Kb 1 hónapja nem tudom az Extended infót használni és ezáltal a filmek előzeteseit sem megnézni mert bármelyik filmet kiválasztom a plexből s rákatt az előzetesre az extended behozza a dolgokat tartalom színészek stb az előzetest is de mikor rákatt hogy lejátszam a Trailert mindig azt írja ki hogy : NOT YOUTUBE ID FOUND bármit csinálok . Eddig semmi baj nem volt évekig de most ez a probléma. Ha valaki tudna rá megoldást és segitene azt megköszönném. Köszönöm előre is a segítséget.

(#6017) sugarforce válasza Attis1969 (#6016) üzenetére


sugarforce
őstag

Nincs update a pluginhez? Sanszos a youtube api-jaban tortent valami valtozas, ami nincs belefejlesztve a pluginbe.

(#6018) Attis1969 válasza sugarforce (#6017) üzenetére


Attis1969
csendes újonc

Azokat azt hol találom? A kodiban?

(#6019) sugarforce válasza Attis1969 (#6018) üzenetére


sugarforce
őstag

Ja

(#6020) Zοltta


Zοltta
senior tag

Hali, hogyan tudom engedélyezni a távoli hozzáférést?

Mindenhol engedélyeztem a portot és akkor sem engedi...
[kép]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#6021) Henrico


Henrico
tag

Megoldható, hogy magyar nyelvű előzetest hozzon be a plex?

(#6022) sugarforce válasza Zοltta (#6020) üzenetére


sugarforce
őstag

Natolt vagy publikus ip-d van??
Portforward vt a routereden?

[ Szerkesztve ]

(#6023) Attis1969 válasza Zοltta (#6020) üzenetére


Attis1969
csendes újonc

Youtube 6.4.1. es van nincs újabb legalább is nem ad be újat de evvel sem megy...hihetetlen nem igaz h nincs rá megoldás...kicsit idegesítő :(

(#6024) Iludka válasza sugarforce (#5966) üzenetére


Iludka
tag

bocsi a kései válaszért. ha a felfele nyílra katintok nincs Plex ikon.

(#6025) sugarforce válasza Iludka (#6024) üzenetére


sugarforce
őstag

Akkor nem fut a.plex szerver. Itt lesz a gond.

(#6026) Keksz válasza Attis1969 (#6016) üzenetére


Keksz
senior tag

Nekem van plex pass-om, de valahogy egy ideje már nekem sincsenek előzetesek a sima plex kliensben.
Már csak a "related" link van meg, de a trailer eltűnt.
Annyira azért nem zavar hogy utána járjak, jó ha eddig 10x használtam ezt a funkciót.
Csak azért írtam hogy csak ezért pl ne vegyél plex pass-t ha a youtube "hack" már nem működik. (Bár az meg inkább vmi KODI sajátosság.)

(#6027) gyugyo79 válasza Attis1969 (#6016) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha/vagy amíg nem találsz megoldást addig esetleg :
Ha használod a távon a mikrofont és a film / sorozat angol címét kimondod akkor az Android TV az kidobja a YT előzeteseket is többek közt ha telepítve van a YT alkalmazás meg bármit ami jól van megírva és hozzáfér az adatbázisához tehát nálam ez úgy néz ki, hogy amikor valamit meg akarok nézni akkor gomb megnyom -> cím bemond -> kirak egy találati részt ahol ott van a YouTube, PLEX, MrMc, LiveTv, Netflix stb aminek megtalálja az adatbázisába a szereplőkről képet meg ilyeneket.
A YouTube -ra kattintva megnyitja a YouTube appot és lehet nézni előzeteseket stb. A PLEX -re stb. meg indítja a filmet. Én a YT részét egyszer néztem meg milyen ezért 100% se mondom, hogy mindig jó amit kiad találatnak meg azt se, hogy a Kodiba jól meg van e csinálva ennek az átadása mert MrMc -t használok helyette, viszont régebbi filmet/sorozatot ami nincs a főoldalon az utoljára hozzáadott listában azt csak így indítok mert így nem kell alkalmazást indítani és oda lépkedni és ha Angol címet használok akkor mindig van YT link is ha Magyart akkor nincs viszont a PLEX-be MrMC -be így is megtalálja ha megvan az adatbázisában.

Mondjuk engem pont nem is érdekel film nézés előtt az ilyen ezért én konkrétan ki is kapcsoltam PLEX-ben, hogy keressen ilyeneket. MrMC -be meg meg se néztem van e ilyen mert az bár Kodi fork nem lehet úgy külső dolgokkal okosítani. Ezért a problémára érdemben nem is tudok semmit se írni neked.

[ Szerkesztve ]

(#6028) Attis1969 válasza Keksz (#6026) üzenetére


Attis1969
csendes újonc

Nem plex pass nem kell volt nekem de nem minden filmhez talált trailert ha a kodit a plexkodi connectel használom és eddig az Extendedinfo hozzátársitotta a trailereket a filmekhez ami a plexen van volt használtam is minden gond nélkül 2 éve kb de most kb másfél honapja mindig hibát ír ki az Extended ha trailer lejátszásra kattintok : Not youtube id found. Jelenleg nem találok rá megoldást mi lehet a hiba lehet az Extended a hibás. De ha ujrarakom a kodit és még nincs a plex rajta csak simán telepítem az Extendedinfo Scriptet akkor sem játsza le a saját programban előhozott előzeteseket. Megtennéd ha kodid van felraknád rá az Extended infot megnyitnád és megnéznéd hogy neked lejátsza e az előzeteseket? Megköszönném. Nem a filmjeidhez hanem az extended amit ad előzeteseket.

(#6029) Attis1969 válasza gyugyo79 (#6027) üzenetére


Attis1969
csendes újonc

Ez nem rossz megoldás köszi :)

(#6030) sugarforce válasza Attis1969 (#6028) üzenetére


sugarforce
őstag

#6017

(#6031) Iludka válasza sugarforce (#6025) üzenetére


Iludka
tag

és ilyenkor mi szokott a probléma lenni?

(#6032) sugarforce válasza Iludka (#6031) üzenetére


sugarforce
őstag

Hat h nem fut a szolgaltatas:D nem tudom, nem latom a geped, hogy valami hiba miatt kilep, vagy h el sem indul. Passz.

(#6033) konigjanos


konigjanos
senior tag

Valami gebasz van mostanában a plexxel, lehet, hogy az utolsó frissítés miatt. A feliratok közül többet nem lát egyáltalán. a szokásos módon a mappába rakom ugyan olyan néven, és nem látja. pl: ennél a filmnél se látta, csak ha rányomtam a kliensben, hogy keresés, és leszedte magának az opensubtitles-ről... a másik kettő nem látszik.

(#6034) sugarforce válasza konigjanos (#6033) üzenetére


sugarforce
őstag

Ezzel buntet a plex, hogy sd tartalmat toltesz le :DDD :DDD
Viccet felreteve, esetleg jogosultsag gond?

(#6035) Attis1969 válasza sugarforce (#6030) üzenetére


Attis1969
csendes újonc

Szia ez mi akar lenni...kezdő vagyok nem értem..bocs :)

(#6036) konigjanos válasza sugarforce (#6034) üzenetére


konigjanos
senior tag

:) így is tele a 4 terra.
minden más rendben, csak ez nem, meg még egy-kettő. a másik érdekes, hogy akivel meg van osztva, az nem látja az opensubtitles feliratot sem.

(#6037) konigjanos válasza konigjanos (#6036) üzenetére


konigjanos
senior tag

Módosítom: amit most szedek le, annál mindnél ez van: hiába van ott a felirat, a filmet látja a plex, a feliratot nem...
de másnál is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6038) sugarforce


sugarforce
őstag

Hm.. milyen szerver verzio van fent? Nalam pl megy. A legfrisebbel, ubuntu-n.

(#6039) sugarforce válasza Attis1969 (#6035) üzenetére


sugarforce
őstag

Azt, hogx abban a kommentben leirtam mi lehet a gond, meg kell nezni, hogx azt a kodi addont mikor frissitettek utoljara, talan februarban, vagyeg korabban. Azota a yt siman valtoztathatott az api-n, így nem is csoda, ha nem megy.

(#6040) FeriPapa2


FeriPapa2
tag

Bocs, nem ide akartam írni!

[ Szerkesztve ]

(#6041) konigjanos válasza sugarforce (#6038) üzenetére


konigjanos
senior tag

1.15.4.994 Verzió

(#6042) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy Samsung okos TV-t, telepítettem rá a Plex appot, szépen csatlakozott is a szerveremhez, viszont nem tudok semmi FullHD-től kezdődő filmet nézni, mert folyamat csak pufferel. TV mellett telefonnal olyan 35-40 megát mérek wifin. Azt gondolnám, hogy ennyinek elégnek kellene lennie a FulllHD-hoz legalább, vagy mégse? Szerezzek egy 5GHz-t tudó routert?

(#6043) sugarforce válasza n00n (#6042) üzenetére


sugarforce
őstag

A szerveren nezve ankis ekg ikont lejatszas kozben, nem transzkodol.veletlenul?

(#6044) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok!

Az mitől van ha mobilon keresztül akarom lejátszani a filmeket, akkor a HD filmek többsége nagyon halk ? és egyes sd sorozatok meg különössen jó hangos ? ..
( Telenor hipernetet használom munkahelyen, de itthon meg jó. nem szaggat mikor vlc-t használok, de mobilnettel igen. Mivel vlc-vel tudnám hangositani.. )

Van ajánlott külső lejátszó plexhez mobilra ?

Alapból HUGE-ra állatitottam a beállitásoknál és még akkor is.. Egyszerűen nem jövök rá ,hogy tudnám hangosabbra venni a filmeket..

UI:. elözö kérdésemre pedig sikerült beállitani a hálozatot, portfoward segitett :)

köszi :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#6045) MasterMark válasza Zοltta (#6044) üzenetére


MasterMark
titán

Rossz 5.1 lekeverés lehet.

Switch Tax

(#6046) Zοltta válasza MasterMark (#6045) üzenetére


Zοltta
senior tag

Jó de minden filmnél?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#6047) MasterMark válasza Zοltta (#6046) üzenetére


MasterMark
titán

Mindennél amin 5.1 hang van.

Switch Tax

(#6048) Zοltta válasza MasterMark (#6047) üzenetére


Zοltta
senior tag

És hogy lehet ezt javitani ?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#6049) vtechun válasza Zοltta (#6048) üzenetére


vtechun
veterán

mármint a lejátszódban lehet ez a rossz lekeverés dolog...

(#6050) Zοltta válasza vtechun (#6049) üzenetére


Zοltta
senior tag

Megoldottam magam :))

Pofon egyszerű a történet..

Át kell konvertálni mobil verzióra, amit nézni akarok és tökéletesen lejátsza onnantól telefonon bt hangszorón vlc lejátszóval, akadozás mentes és jobban fel is lehet hangositani :D
És az adott fáj fele / negyed akkora lesz állományban...

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.